18 пам’яток Перуджі, які варто подивитися

Відвідуючи пам’ятки Перуджі, ви зможете побачити безліч чудових церков та історичних споруд, а також фантастичні музеї та знакові місця, серед яких і місцева шоколадна фабрика. Крім того, передмістя Перуджі рясніє чудовими пейзажами і багатими національними парками, які точно оцінять любителі природи.

Як туристичний напрямок Перуджа дійсно здатна запропонувати багато, а її поєднання історичних та природних пам’яток точно прикрасить ваше перебування у місті.

Кафедральний собор Перуджі

Кафедральний собор Перуджі

Кафедральний собор Перуджі. | Фото: Michael Kogan / Flickr.

Італія може похвалитися кількома чудовими церквами, які залишилися незавершеними, і однією з таких будівель є кафедральний собор Перуджі.

Побудований у 1587 році, цей собор унікальний тим, що його передній фасад не виходить на головну площу, де він, власне, і побудований. Передній фасад – це стіна, яка так і залишилася незавершеною, і саме вона надає церкві дивного вигляду. Всередині церква повністю закінчена та щедро прикрашена.

Багато прикрашена красивими фресками стеля підтримується кількома мармуровими колонами. В одній із каплиць цієї церкви знаходиться гробниця папи Мартіна IV та кілька релігійних реліквій, що належать папі Інокентію III та Урбану IV. нарешті, в соборі також розташований невеликий музей, який дозволяє глянути на безліч цікавих релігійних артефактів та реліквій.

Адреса: Perugia Cathedral, Piazza IV Novembre, Перуджа, Італія.

Площа 4 листопада

Площа 4 листопада

Площа 4 листопада.

Площа 4 листопада – це головна площа, яка знаходиться в центрі Перуджі, і на якій розташовано безліч фантастичних історичних будівель та гарний фонтан Маджоре. На цій чудовій площі ви можете знайти вражаючий собор Перуджі, палаццо деі Пріорі та ще кілька знакових місць цього міста.

У центрі площі знаходиться фонтан Маджоре, який може похвалитися кількома багато прикрашеними статуями та центральною бронзовою чашею, через яку витікає вода. Ця чарівна площа є чудовим місцем, де можна познайомитися з основними визначними пам’ятками міста.

Адреса: Piazza IV Novembre, Перуджа, Італія.

Палац Пріорів

Палац Пріорів

Палац Пріорів. | Фото: Maurizio Zanetti/Flickr.

Палоццо деі Пріорі, оформлений у вишуканому готичному стилі, є величезною будівлею, розташованою навпроти собору на площі 4 листопада. Ця стародавня споруда знаходиться в центрі міста з 1300-х років і відіграє важливу роль у політиці Перуджі.

У передній частині будівлі знаходяться великі круглі сходи та ряд багато прикрашених арочних вікон. Верхню частину палацу викладено зубцями, через що цей палац стає схожим на замок. Усередині будинок дуже багато прикрашений – інтер’єр буяє барвистими фресками, які зображують різні біблійні сцени.

Адреса: Palazzo dei Priori, Corso Pietro Vannucci, Перуджа, Італія.

Ораторія Сан Бернардіно

Ораторія Сан Бернардіно

Ораторія Сан Бернардіно. | Фото: Davide P./Flickr.

Розташована поряд із церквою Сан-Франческо, ораторія Сан-Бернардіно славиться своїм блискучим фасадом та яскравим дизайном. Ви можете знайти цю грандіозну споруду у східній частині Старого міста приблизно за 10 хвилин ходьби від площі 4 листопада.

Завдяки своєму красивому фасаду, створеному з використанням кольорового поліхромного мармуру, ця ораторія вважається найзначущим зразком мистецтва епохи Відродження в Перуджі. Інтер’єр цієї чудової ораторії не поступається екстер’єру. Усередині ви знайдете кілька творів образотворчого мистецтва та дуже багато золотого оздоблення.

Адреса: Oratorio di San Bernardino, Piazza S. Francesco, Перуджа, Італія.

Церква Сан-П’єтро

Церква Сан-П'єтро

Церква Сан-П’єтро.

Цей стародавній церковно-монастирський комплекс бере свій початок у 11 столітті. Упродовж багатьох років ця церква була важливим місцем для керівників Перуджі. Комплекс розташований у південній частині центру міста.

Тут можна побачити високу дзвіницю та гарне внутрішній двір з невеликим фонтаном. У церкві знаходиться важлива колекція творів мистецтва, до якої входить кольорова фреска Святого Георгія і дракона, а також інші твори різних художників епохи Відродження. Стіни, арки та стеля вкриті гарним декором.

Адреса: Abbazia di San Pietro, Borgo XX Giugno, Перуджа, Італія.

Археологічний музей

Археологічний музей

Археологічний музей. | Фото: Wikimedia.

Цей чудовий музей розташований на площі Джордано Бруно і знаходиться в старому монастирі Сан-Доменіко. Перепроектований у 2009 році музей знайомить зі своїми експонатами в хронологічному порядку. Спочатку відвідувачі бачать предмети доісторичних часів, потім іде римський період тощо.

В окремих колекціях ви можете знайти чудові експозиції артефактів, знайдених у провінції Умбрія, серед яких неолітична кераміка, різьблення бронзової доби, зброя, похоронні предмети з Перуджі та ряд римських рукописів. Крім того, тут можна побачити стародавню етруську гробницю, яку було знайдено неподалік міста. Цей музей дозволяє дізнатися багато про історію Умбрії.

Адреса: Museo Archeologico Nazionale dell’Umbria, Piazza Giordano Bruno, Перуджа, Італія.

Фортеця Рокка Паоліна

Фортеця Рокка Паоліна

Фортеця Рокка Паоліна. | Фото: Wikimedia.

Замислюєтеся над тим, що ще подивитися в Перуджі? Завітайте до Рокка Паоліна, одне з найнезвичайніших місць, яке можна побачити в Перуджі. Воно знаходиться глибоко під старими вулицями та площами. Історія цієї пам’ятки сягає 1540 року, періоду правління італійською державою папи Павла III, члена родини Фарнезе.

Перуджа, якою керувала суперницька родина Бальйоні, була останньою, хто впав перед папськими військами. Після завоювання папа Павло помстився їм, наказавши збудувати масивну фортецю в Коллі Ландоні, околиці, де знаходилися всі палаци Бальйони та їхнє майно.

Для будівництва фортеці було дозволено понад 100 будинків, веж, церков та монастирів, деякі з яких датуються етруськими та римськими часами, а їхнє каміння взяли для будівництва. Тільки в середині 19 століття Перуджа була нарешті звільнена від папського правління, і тільки тоді вони змогли знищити ненависний символ свого підпорядкування. Те, що туристи можуть побачити сьогодні – це склепінчасті фундаменти та проходи, які колись були вулицями. Нині вони знаходяться глибоко під землею.

Адреса: Rocca Paolina, Piazza Italia, Перуджа, Італія.

Арка Августа

Арка Августа

Арка Августа. | Фото: Roberto Taddeo/Flickr.

Ця споруда, також відома як етруська арка, є однією з 7 арок, що залишилися, які служили входом в місто Перуджа в минулі століття. Збудована в 3 столітті до нашої ери, ця арка – одна з найстаріших пам’яток Перуджі.

Вона вважається одним із найкращих зразків оригінальних оборонних споруд міст із тих, що збереглися. Передній фасад арки має дуже привабливий дизайн, тут можна побачити кілька оригінальних латинських написів. З роками арка стала більше схожою на фортецю, ніж на ворота.

Адреса: Etruscan Arch, Via Ulisse Rocchi, Перуджа, Італія.

Башта Ширі

Башта Ширі

Башта Ширі.

Ця велика вежа знаходиться на вулиці Віа Пріорі і є однією з найвищих веж у місті. Побудована у 12 столітті, ця вежа належала сімейству Ширі. Як єдина антична вежа, яка збереглася у своєму первозданному стані, ця споруда має величезне історичне значення і є чудовим прикладом архітектури того періоду.

Незважаючи на простоту конструкції, башта має дуже солідний вигляд. Нею можна піднятися на саму вершину і поглянути на Перуджу з висоти.

Адреса: Sciri Tower, Via degli Sciri, Перуджа, Італія.

Етруська криниця

Етруська криниця

Етруська криниця. | Фото: Eric Anderson/Flickr.

Перуджа сповнена унікальних та цікавих пам’яток, і однією з таких є етруська криниця. Розташована на площі Данті, ця криниця датується 3-м або 4-м століттям до нашої ери і є справжнім дивом архітектурного мистецтва.

Колодязь має глибину 37 метрів і діаметр 5 метрів, через нього проходить багато прикрашений міст. Щоб отримати справжнє уявлення про його пропорції розміру, можна спуститися прямо на дно колодязя. Обов’язково відвідайте це інтригуюче місце під час прогулянки центром міста.

Адреса: Pozzo Etrusco, Piazza Danti, Перуджа, Італія.

Шоколадна фабрика “Perugina”

Шоколадна фабрика "Perugina"

Шоколадна фабрика “Perugina”.

В Італії є кілька відомих виробників шоколаду, і один із них – «Baci Perugina». Він відомий у всій країні своїми захоплюючими шоколадними творами. Розташована неподалік центру міста, шоколадна фабрика «Perugina» є унікальною пам’яткою, яка відмінно підійде для екскурсії всією сім’єю, і особливо для тих, хто любить солодке!

Екскурсія фабрикою займе приблизно 1 годину 15 хвилин, протягом яких ви побачите, як виробляється шоколад, спробуєте його на смак і зможете провести час в історичному музеї. Звичайно, на території є сувенірний магазин, де ви можете купити стільки шоколаду, скільки самі важите!

Адреса: Casa del Cioccolato Perugina, Viale San Sisto, Loc. San Sisto, Перуджія, Перуджа, Італія.

Гіпогей сімейства Волумнус

Гіпогей сімейства Волумнус

Гіпогей сімейства Волумнус.

Гіпогей Волумні – незвичайне місце, це ще одна унікальна визначна пам’ятка Перуджі, розташована неподалік історичного центру міста. Виявлена ​​в 1840 році ця давня гробниця датується третім століттям до нашої ери і є частиною величезного некрополя, який складається з понад 200 окремих гробниць. Посвячена сім’ї Волумні, ця серія гробниць містить останки багатої еліти Перуджі, яка жила в минулі століття.

Що робить цей гіпогей таким особливим, так це його дизайн та архітектура – ​​будівля більше схожа на давньоримську споруду з безліччю палісадів, фронтонів та багато прикрашених колон.

Адреса: Hypogeum of the Volumnus family, Via Volumnia, Перуджа, Італія.

Регіональний парк біля озера Тразимено

Регіональний парк біля озера Тразимено

Регіональний парк біля озера Тразімено. | Фото: Wikimedia.

Цей величезний водоймище і регіональний парк знаходиться на захід від Перуджі і до нього можна дістатися автомобілем. Поїздка триватиме приблизно 25 хвилин. З площею поверхні 128 квадратних кілометрів, Тразімен є одним з найбільших озер в регіоні, і четвертим за площею поверхні в Італії.

Навколо озера є кілька невеликих прибережних міст, які однозначно варто відвідати туристу. Крім того, гості міста можуть взяти напрокат човен і покататися на ньому по водах, що охороняються. На південній частині озера знаходиться цікава визначна пам’ятка Ізола Польвезе – тут можна знайти гарний кам’яний замок та туристичний інформаційний центр.

Адреса: Lake Trasimeno Regional Park, Перуджа, Італія.

Природний парк Монте Тезіо

Перегляд гори Monte Tezio

Вид з Monte Tezio гори.

На північ від Перуджі знаходиться величезна гора Монте Тезіо, що оточує природний парк. При висоті 961 м-код ця гора є однією з найвищих в регіоні. Схили гори дуже мальовничі та вкриті зеленими лісами.

Якщо ви шукаєте місце для піших прогулянок та знайомства з прекрасними краєвидами Умбрії, тоді вам потрібно обов’язково відвідати цей природний парк. З гірського боку відкривається дивовижний краєвид на ландшафт, а на вершині гори знаходиться безліч різних об’єктів, таких як радіостанція та старі руїни фермерських будинків. У ясні дні ви також зможете насолодитися фантастичним краєвидом на Перуджу.

Адреса: Monte Tezio, Перуджа, Італія.

Винний тур Монте Віб’яно

Винний тур Монте Віб'яно

Винний тур Монте Віб’яно.

Перуджа оточена фантастичною сільською місцевістю, і крім своїх визначних пам’яток цей регіон Італії відомий виробництвом вишуканих вин. Виноробня Монте Віб’яно – це відмінне місце для екскурсій, а їхній винний тур надасть вам можливість дослідити виноградники та спробувати їхнє чудове вино.

Під час екскурсії ви будете їздити комплексом на електричних баггі та спостерігати за повсякденною роботою виноробні. Так, ви зможете побачити, як відбувається збирання винограду, збирання оливок і сам процес створення вина. Власники виноробні дуже дружелюбні, вони гарантують, що цей тур ви точно запам’ятаєте на все життя.

Адреса: Monte Vibiano Vecchio, Perugia, Італія.

Вулиця імені акведука

Вулиця імені акведука

Вулиця імені акведука.

Цей стародавній шлях раніше служив акведуком для трансферу прісної води містом Перуджа. Тепер він виконує функцію громадської пішохідної дороги. Якщо почати подорож з кінця вулиці Чезаре Баттісті і дійти до монастиря Сан-Бенедетто, можна пройти пішки всю довжину акведука.

Цей чудовий шлях відкриває неймовірний краєвид на Перужду, тут ви можете пройти між історичними будинками в центрі Старого міста, а також побачити оригінальні декоративні арки акведука.

Адреса: Via dell Acquedotto, Перуджа, Італія.

Національна галерея Умбрії

Національна галерея Умбрії

Національна галерея Умбрії.

Національна галерея Умбрії, розташована на третьому поверсі Палаццо Деі Пріорі, пропонує подивитися на картини Перуджино, Пінтуріккіо та інших художників умбрійської школи, включаючи Бенедетто Бонфіглі та Бартоломео Капоралі. Також у ній представлені скульптури ді Камбіо та ді Дуччо.

Галерея демонструє розвиток живопису в Умбрії від Середньовіччя до 20 століття. Родзинки колекцій – розп’яття 1272 року невідомого Перуджійського художника, п’ять статуй Арнольфо ді Камбіо 1281 року, «Мадонна з немовлям» Дуччо ді Бонінсенья 1305 року, «Мадонна зі святими Беноццо Гоццолі», 1456 року датований 1437 роком.

У Капелі деі Пріорі знаходиться цикл фресок Бенедетто Бонфіглі, який був завершений між 1454 і 1480 роками і зображує Перуджу тих часів. У каплиці знаходяться кілька творів Перуджино, поліптих Святого Августина Пінтуріккіо та скульптури Агостіно ді Дуччо.

Адреса: Galleria Nazionale dell’Umbria, Corso Pietro Vannucci, Перуджа, Італія.

Церква Сантарканджело

Церква Сантарканджело

Церква Сантарканджело.

У районі Борго Сантанджело, неподалік стародавніх північних воріт порту Сантаанджело, знаходиться церква з однойменною назвою, яка була побудована між п’ятим і шостим століттями. Цей палеохристиянський храм має 16 колон із коринфськими капітелями, які взяли зі старого язичницького храму.

Архітектура виконана в ранньому романському стилі з візантійським впливом. Колони відокремлюють центральний неф від амбулаторію навколо нього. Церква може похвалитися цікавими ранньохристиянськими символами, у тому числі пентаграмою біля входу. У двадцятому столітті церква пережила реставрацію, в ході якої було вставлено вікна та відновлено кілька стародавніх фресок.

Адреса: Tempio di Sant’Angelo, Via del Tempio, Перуджа, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук