19 визначних пам’яток Анкари рекомендовані для відвідування

Анкара, як столиця та адміністративний центр Туреччини, символізує незалежність та сучасність турецького народу. У різних районах міста історичні елементи гармонійно поєднуються із сучасними. Саме тому поїздка сюди є абсолютно унікальною нагодою познайомитися з місцевою культурою та архітектурою. Нижче наведено список найвизначніших пам’яток Анкари в Туреччині.

Мавзолей Анит Кабір

Мавзолей Анит Кабір

Мавзолей Анит Кабір.

Монументальний мавзолей Мустафи Кемала Ататюрка (1881–1938 рр.), засновника сучасної Туреччини, розташований високо над містом з великою кількістю мармуру і атмосферою шанування, що панує тут. Насправді сама гробниця є лише невеликою частиною цього комплексу, в іншому він складається з музеїв і парадного двору.

Для багатьох турків візит сюди, це фактично паломництво, і немає нічого незвичайного в тому, що на людей це справляє сильне враження.

Виділіть принаймні щонайменше дві години для огляду цього місця. Головний вхід до комплексу здійснюється через 262-метрову Левову дорогу, вздовж якої розташовані 24 скульптури левів, які є хетськими символами влади і являють собою міць турецької нації. Доріжка веде до масивного двору, обрамленого колонадами, сходи якого призводять до величезної гробниці ліворуч.

Адреса: Mebusevleri Mahallesi, Anıtkabir, Cankaya / Анкара, Туреччина.

Цитадель

Вид на Цитадель

Перегляд Цитадель.

Великий Хісар або цитадель є найбільш цікавою частиною Анкари, в яку може заглянути кожен. Ця чверть товстих стін і інтригуючих звивистих вулиць, що добре збереглася, прийняла свою нинішню форму в IX столітті нашої ери, коли візантійський імператор Михайло II побудував зовнішні вали. Внутрішні стіни датуються VII століттям.

Після того, як ви увійдете через Пармак Каписи, що є головною брамою, зліва буде височіти мечеть Ала ад-Діна. Мечеть цитаделі датується XII століттям, але вона була значно перебудована. Зліва ви побачите круту дорогу, яка веде до сходового прольоту убік.

Праворуч від вас крута дорога веде до сходового прольоту Східної вежі, з якої відкривається панорамний вид на місто. Якщо ви подивіться на північ звідси, побачите Білу фортецю. Для відвідувачів вона закрита, проте з вершини її пагорба відкривається найкращий вид на місто, щоб туди піднятися, слідуйте по провулку, що веде до вежі.

Адреса: Kale Mah., Ankara Kalesi, Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Історичний музей Анкари

Історичний музей Анкари

Історичний музей Анкари. | Фото: SpirosK photography / Flickr.

Чудовий Музей анатолійських цивілізацій є ідеальним введенням у складне переплетення стародавнього минулого Туреччини з чудово організованими експозиціями, в яких зберігаються артефакти, зібрані практично з усіх значних археологічних об’єктів в Анатолії.

У центральній залі знаходяться рельєфи та скульптури, а сусідні приміщення відправлять вас у подорож у приголомшливу епоху палеоліту, неоліту, хаколіту, бронзового віку, ассірійського, хетського, фригійського, урартського та лідійського періодів. Внизу знаходиться колекція римських артефактів, знайдених під час розкопок в Анкарі та її околицях.

Адреса: Kale Mahallesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Gözcü Sokak, Ulus/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Музей археології та мистецтв Ерімтана

Музей археології та мистецтв Ерімтана

Музей археології та мистецтв Ерімтана.

У цьому новітньому музеї Анкари зберігається вражаюча колекція в основному римських артефктів, але крім них тут є експонати бронзового віку, хетського та візантійського періодів, зібраних протягом багатьох років турецьким бізнесменом та ентузіастом археології Юкселем Ерімтаном.

Експонати креативно оформлені з урахуванням ходу історій та оснащені найсучаснішими мультимедійними дисплеями. Крім того, тут можна побачити неймовірно красиві керамічні та ювелірні прикраси, а також велику колекцію монет, клинописних табличок з Кюльтепе та багато прикрашений урартський пояс. У кафе внизу, в тихому саду, подають чудову каву.

Адреса: Kale Mahallesi, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Kültür Girişimi, Gözcü Sokak, Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Музей Рахмі М Коча

Музей Рахмі М Коча

Музей Рахмі М Коча.

Дивовижно захоплюючий промисловий Музей Рахмі М Коча, розташований у чудово відреставрованій будівлі Ченгелхан, в якому також знаходиться шикарний готель та ресторан, складається з трьох поверхів, що охоплюють такі різноманітні теми, як транспорт, наука, музика, обчислювальна техніка, Ататюрк та килими. Деякі експозиції мають інтерактивні інсталяції.

Адреса: Kale Mahallesi, Rahmi M. Koc Museum, Kale Mh., Depo Sk. No:1, 06230 Altındağ/Ankara, Туреччина.

Музей Vakıf Eserleri

Музей Vakıf Eserleri

Музей Vakıf Eserleri.

Традиція дарувати килими мечетям допомогла зберегти багато найкращих зразків у Туреччині. У музеї представлена ​​велика колекція, яка колись прикрашала підлогу мечетей по всій країні, виставлена ​​на загальний огляд у 2007 році.

Музей є обов’язковим для тих, хто цікавиться турецьким текстилем. Крім того, експонати включають дивовижну колекцію османських манускриптів, черепиці, виробів з металу та хитромудро вирізаних дерев’яних табличок.

Адреса: Anafartalar Mahallesi, Vakıf Eserleri Müzesi, Atatürk Boulevard, Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Етнографічний музей

Етнографічний музей

Етнографічний музей. | Фото: Wikimedia.

Етнографічний музей розташований у білій мармуровій постосманській будівлі 1927 року, яка до 1953 року служила мавзолеєм Ататюрка. За кінною статую, попереду при вході зберігся мавзолей. На стінах можна побачити фотографії похорону Ататюрка.

Етнографічна колекція тут справді чудова, з експозиціями, що охоплюють церемонію хни, анатолійські прикраси, килими, сельджукську кераміку, двері початку XV століття, з характерними манекенами, що стурбовані виглядають, і кава.

Адреса: Etnoğrafya Müzesi Hacettepe 06230 Altındağ/Ankara Туреччина.

Мечеть Хаджі Байрам

Мечеть Хаджі Байрам

Мечеть Хаджі Байрам. | Фото: Seyfi Şeren/Flickr.

Мечеть Хаджі Байрам є найшанованішою в Анкарі. Хаджі Байрам Велі був мусульманським «святим», який близько 1400 заснував орден байрамійських дервішів. Анкара була центром ордена, а Хаджі Байрам Велі, як і раніше, вважається благочестивими мусульманами.

Мечеть була побудована у XV столітті, її черепиця додана лише у XVIII столітті. У прилеглих магазинах продається релігійне приладдя, в тому числі дерев’яні зубні щітки, які нібито використовував пророк Мухаммед.

Адреса: Hacı Bayram Mahallesi, Hacı Bayram-ı Velî Camii, Sarıbağ Sokak, Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Державний музей образотворчого мистецтва та скульптури

Державний музей образотворчого мистецтва та скульптури

Державний музей образотворчого мистецтва та скульптури.

Є що подивитися в Анкарі та поціновувачам мистецтва. У Музеї живопису та скульптури представлені найкращі роботи турецьких художників. Починаючи від незграбних військових сцен і закінчуючи суспільними портретами, ці полотна демонструють, що художній розвиток Туреччини в XIX — XX століттях йшов паралельно з європейською, з усе більш абстрактною формою.

Адреса: Hacettepe Mahallesi, Resim Heykel Müzesi, Türkocağı Sokak, Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Мечеть Арсланхане

Мечеть Арсланхане

Мечеть Арсланхан. | Фото: Wikimedia.

Ця мечеть епохи Сельджуков має внутрішню частину з масивних дерев’яних колон і багато прикрашений мозаїкою міхраб, або нішу, що вказує напрямок Мекки.

Адреса: Kale Mahallesi, Ahi Şerafeddin Camii, Kale Sokak, Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Парк молоді

Парк молоді

Парк молоді. | Фото: erdalde/Flickr.

Увечері найпопулярнішим місцем для сімейного відпочинку мешканців Анкари є Молодіжний парк, розташований у самому центрі міста. Це класичний парк у близькосхідному стилі з приємними чайними садами, безліччю фонтанів, підсвічених яскравими квітами та кількома, очевидно пластиковими, динозаврами.

Місяць-парк, що тут знаходиться, забезпечує розваги для дітей і, завдяки кільком жахливим на вигляд атракціонам, дарує гострі відчуття підліткам.

Адреса: Doğanbey Mahallesi, Gençlik Parkı, Atatürk Boulevard, Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Музей Римські лазні

Музей Римські лазні

Музей Римських лазень. | Фото: Carole Raddato/Flickr.

На руїнах римських лазень III століття все ще добре видно планування. Шукайте традиційний римський аподитерій або вбиральню, фрігідаріум або кімнату для охолодження, тепідарій, інакше кажучи, теплу кімнату для розігріву та кальдарій, тобто зал з гарячою водою. Крім того, тут було також знайдено візантійську гробницю та фригійські останки.

Адреса: Roman Baths, Anafartalar Mahallesi, Cankırı Cd. No:43, 06050 Altındağ/Ankara, Туреччина.

Мечеть Коджатепе

Мечеть Коджатепе

Мечеть Коджатепе.

Величезний контур мечеті Коджатепе є справжнім символом Анкари. Це одна з найбільших мечетей у світі, крім того, вона нова, оскільки була зведена між 1967 та 1987 роками. У підвалі мечеті знаходиться супермаркет, який багато говорить про пріоритети сучасної Туреччини.

Адреса: Kültür Mahallesi, Kocatepe Cami, Доктор Mediha Eldem Sokak, Cankaya / Анкара, Туреччина.

Виставковий центр Cermodern

Виставковий центр Cermodern

Виставковий центр “Cermodern”.

Розташований у старому залізничному депо, цей величезний парк художників та галерея представляє сучасне та різноманітне мистецтво з усієї Європи, також усередині є відмінне кафе та магазин. Окрім того, тут проводяться культурні заходи.

Адреса: Anafartalar Mahallesi, Cermodern, Altınsoy Caddesi, Sıhhıye / Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Колона Юліана

Колона Юліана

Колона Юліана. | Фото: Wikimedia.

Колона Юліана, споруджена на честь візиту римського імператора Юліана Відступника до Анкари, зазвичай увінчана гніздом лелеки, гордо підноситься на площі, оточеній урядовими будівлями.

Адреса: Column of Julian, Hacı Bayram Mahallesi, 06050 Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Мечеть Алаеттін

Мечеть Алаеттін

Мечеть Алаеттін.

Мечеть Алаеттін, побудована в XII столітті, а згодом, була значно перебудована, проте є найдавнішою мечеттю Анкари. Зазвичай вхід до неї закрито.

Адреса: Kale Mahallesi, Sultan Alaaddin Camii, Alitaş Sokak, Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Храм Августа та Риму

Храм Августа та Риму

Храм Августа та Риму. | Фото: SeraTJ/Flickr.

За винятком кількох значних стін з вирізаними на них написами, від цього храму, побудованого на честь римського імператора Августа і датованого 25 роком до нашої ери, залишилося зовсім небагато.

Адреса: Hacı Bayram Mahallesi, Augustus Tapınağı, Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Статуя Ататюрка

Статуя Ататюрка

Статуя Ататюрка. | Фото:

Ця велика кінна статуя, споруджена на честь солдатів Війни за незалежність, є добрим знаком, що дозволяє орієнтуватися щодо площі Улус.

Адреса: Anafartalar Mahallesi, Ulus Atatürk Heykeli, Anafartalar Caddesi, Altındağ/Алтиндаг/Анкара, Туреччина.

Монумент впевненості

Монумент впевненості

Пам’ятник впевненості.

Пам’ятник впевненості, споруджений у 1935 році біля площі Кизилай, є чудовою пам’яткою, з якою можна познайомитись при першому відвідуванні цього району.

Адреса: Devlet Mahallesi, Güvenpark Anıtı, Güvenpark İçi Yolu, Cankaya / Анкара, Туреччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук