20 найкращих пам’яток Ретимно та околиць

Чим цікавий туристу Ретімно, Крит? Пам’ятки цього містечка обумовлюються його давньою історією та географічним розташуванням. Ретимно розташувався у гарному місці біля підніжжя гірського хребта Псилорітіс, приблизно півдорозі до північного узбережжя острова.

Це місто є третім за величиною на Криті після Іракліону та Ханьї. Періоди венеціанської та турецької окупації залишили свій незабутній слід в історії міста, оскільки майже на кожній вуличці можна зустріти як венеціанські особняки та церкви, так і турецькі мечеті та фортеці.

старе місто

старе містоСтаре місто. | Фото: Romtomtom/Flickr.

Прогулюючись мощеними пішохідними доріжками старого міста Ретимно ви буквально повертаєтеся в минуле. Старе місто, побудоване за принципом кварталів, чудово відбиває історію міста через різноманітність архітектурних стилів. Тут ви побачите такі визначні пам’ятки як венеціанську лоджію XVI століття, фонтан Рімонді XVII століття з трьома кам’яними головами левів, високий османський мінарет 1890, трохи яскравих графіті, а також сучасні кафе та ресторани, в яких завжди повно студентів.

Іноді стилі поєднуються – красиві таунхауси венеціанської епохи мають дерев’яні балкони, добудовані турками. Сьогодні найбільш туристичним районом Ретимно є стара гавань, яка рясніє дорогими ресторанами з морепродуктами, в яких особливо добре проводити час увечері.

Адреса: Mavrokordatou Alexanrou 6, Rethymno 741 00, Греція.

Фортеця

Мечеть султана Бін Ібрагіма

Мечеть султана Бін Ібрагіма. | Фото: Arjan Veen/Flickr.

Височачи над Ретимно, ця венеціанська фортеця у формі зірки вселяє повну неприступність – просто погляньте на її масивні стіни та бастіони. Проте це не допомогло їй утримати натиски відчайдушних турків у 1646 році.

Згодом на цьому місці сформувалося ціле село, більша частина якого була зруйнована за часів Другої світової війни. Звідси відкривається приголомшливий вигляд, звідки можна оглядати вали, пальми і прилеглі будівлі.

Особливу увагу на території фортеці привертає мечеть султана бін Ібрагіма із її масивним куполом.

Адреса: Фортеця, Ретимно 741 00, Греція.

Венеціанська Гавань

Венеціанська Гавань

Венеціанська гавань. | Фото: Γιάννης Χουβαρδάς / Flickr.

Невелика історична гавань Ретимно усіяна безліччю туристичних таверн та кафе, але особливу атмосферу цьому місцю надає маяк XIX століття, збудований єгиптянами. Щоб до нього дістатися потрібно пройти повз рибальські човни вздовж стін гавані.

Адреса: Venetian Harbour, Ενετικό Λιμάνι, Греція.

Пізніше мінойський цвинтар Вірмені

Пізніше мінойський цвинтар Вірмені

Пізніше мінойський цвинтар Вірмені.

Блукаючи цим цвинтарем, створеним мінойцями в період між 1600 і 1150 роками до н.е., ви зможете буквально відчути присутність незліченних душ, похованих у більш ніж 200 вирубаних у скелях гробницях.

Сьогодні їх довгі коридори (дромоси), що ведуть до сирих камер, відкриті для дослідження – особливо вражають могили 159 і 200. Деякі з артефактів, знайдених у Вірмені, у тому числі глиняний посуд, бронзові прикраси, зброя та шолом із ікла кабана, зараз зберігаються у Ретимнському археологічному музеї.

Адреса: Postminoan Cemetery, Armeni 741 00, Греція.

Пляж Превелі

Пляж Превелі

Пляж Превелі. | Фото: Gilbert Sopakuwa/Flickr.

Деякі з найкрасивіших пляжів Криту знаходяться на віддаленому південному узбережжі, що тягнеться до Лівійського моря. Цей прекрасний гальковий пляж, захований під монастирем Превелі, розташований за 36 кілометрів на південь від Ретимно, знаходиться в гирлі річки і оточений пишним гаєм пальми.

Відвідування цього пляжу можна вважати одним із обов’язкових пунктів туристичної програми, якщо ви опинитеся в цьому районі. Якщо ви пройдете через ущелину через гай пальм, ви виявите невеликий водоспад.

До пляжу дістатися досить складно. Прийде подолати вузьку кам’янисту стежку, що веде вздовж узбережжя від автостоянки, а потім пройти довгий сходовий проліт. На самому пляжі є невелика таверна, де можна взяти закуски і орендувати шезлонги.

Адреса: Preveli Beach, Επαρχία Αγίου Βασιλείου, Ретимно, Греція.

Археологічний музей Ретимно

Археологічний музей Ретимно

Археологічний музей Ретимно. | Фото: Wikimedia.

У травні 2016 року, після того, як розкопки у венеціанській в’язниці біля фортеці перестали приносити будь-які цінності, археологічна колекція Ретимно була перенесена до колишньої церкви Святого Франциска. У цій чудово оформленій святині демонструються основні моменти великих археологічних розкопок у провінції Ретимно, у тому числі й на території цвинтаря у Вірменії.

Основні реліквії включають 4500-річну чашу, фігуру мінойської богині, римську бронзову лампу та мініатюрного осла періоду еллінізму.

Адреса: Археологічний музей Ретімно, 74131, Αγ. Φραγκίσκου, Rethymno 741 00, Греція.

Церква Агіос Спірідон

Церква Агіос Спірідон

Церква Агіос Спірідон.

Це крихітна церква, побудована прямо в скелі під венеціанською фортецею. Вона наповнена багато розписаними іконами, що розгойдуються свічниками для птахів і звуком прибою, що гуркотить.

У ущелинах біля кам’яної скелі ви побачите пари туфель і дитячих сандалів, залишені як молитовні приношення для тяжко хворих. До каплиці можна дістатися сходами на західній стороні фортеці.

Адреса: Saint Spiridon Chapel, Κεφαλογιάννιδων, Rethymno 741 00, Греція.

Палеонтологічний музей

Палеонтологічний музей

Палеонтологічний музей

Карликові критські слони та бегемоти навряд чи викличуть ажіотаж серед туристів, але відвідати цей музей безперечно варто, хоча б тому, що він знаходиться у відреставрованому храмі Мастаби (мечеть Велі Паша) XVII століття, оточеному прекрасними садами.

Його силует формують дев’ять куполів, на які падає тінь найстарішого мінарета міста, а сади приємно пахнуть чебрецем та орегано. У постійній експозиції представлені бивні та скам’янілості гіпопотамів, на яких полювали місцеві мешканці аж до зникнення цих тварин.

Адреса: Paleontology Museum, Δημοκρατίας 18, Rethymno 741 00, Греція.

Монастир Моні Аркаді

Монастир Моні Аркадіу

Монастир Моні Аркаді. | Фото: Bart Jekel/Flickr.

Монастир Аркаді XVI століття, розташований приблизно за 23 км на південний схід від Ретимно, має велике значення для критян. Це місце, де сотні загнаних у кут місцевих жителів вбили і себе, і загарбників-турків, є яскравим та потужним символом опору та боротьби острова за свободу від турецької окупації.

Адреса: Аркаді, Moni Arkadiou 741 00, Греція.

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва.

Основою постійної колекції цього художнього музею, заснованого у 1992 році, є картини олією, аквареллю та графічні малюнки місцевого жителя Лефтеріса Канакакіса.

Згодом він зібрав достатньо робіт, щоб представляти свою творчість у Греції, починаючи з 1950-х років. Тимчасові експонати музею можуть викликати чимало інтересу. Вхід розташований з боку вулиці Мезологія.

Адреса: Museum of Contemporary Art, Μεσολογγίου, Rethymno, Греція.

Фонтан Рімонді

Фонтан Рімонді

Фонтан Рімонді. | Фото: Wikimedia.

Почесне місце серед багатьох пережитків венеціанського правління займає фонтан Рімонді з його головами левів і коринфськими капітелями, який був побудований в 1626 році міським головою Альвізом Рімонді.

Адреса: Rimondi Fountain, Mavrokordatou Alexanrou, Rethymno 741 00, Греція.

Лоджія

Лоджія

Лоджія. | Фото: Wikimedia.

Ця чудово відреставрована пам’ятка XVI століття спочатку служила місцем зустрічі венеціанської знаті, в якій та обговорювала політику та гроші, але за часів турецького панування це місце перетворилося на мечеть. В даний час у цьому помпезному будинку з граціозними арками знаходиться магазин, який продає копії стародавніх скульптур.

Адреса: Ενετική Loggia, Arkadiou, Ретімно, Греція.

Історичний та Фольклорний Музей Ретимно

Історичний та Фольклорний Музей Ретимно Історичний та Фольклорний Музей Ретимно.

У чудовому венеціанському особняку XVII століття у постійній експозиції, що займає п’ять кімнат, демонструється традиційне сільське життя на Криті – тут є одяг, кошики, тканини, кераміка, зброя та сільськогосподарські інструменти, якими користувалися і досі користуються місцеві жителі.

Адреса: історичний та фольклорний музей ретімно ρέθυμνο 741 00, Греція.

Маяк

Маяк

Маяк.

Прогулюючись згаданим раніше старим пірсом у венеціанській гавані можна натрапити на високий маяк. Він був збудований у 1830-х роках, коли Критом керував Єгипет. Пізніше, 1840 року, англійці були змушені повернути його туркам.

Адреса: Φάρος Ρεθύμνου, Ενετικό Λιμάνι,, Rethymno 741 00, Греція.

Мечеть Нератцес

Мечеть Нератцес

Мечеть Нератцес. | Фото: Wikimedia.

Ця мечеть з трьома куполами починала свою історію як серпневу церкву і була перетворена на мечеть турками в 1657 році, хоча нещодавно її відновлений мінарет був прибудований лише в 1890 році. На сьогоднішній день будівля є музичною консерваторією та місцем для публічних шоу та концертів.

Адреса: Neratzes Mosque, Emmanoil Vernardoy 2, Rethymno 741 00, Греція.

Ворота Гуора

Ворота ГуораВорота Гуору.

Ця арочна кам’яна брама на південній околиці старого кварталу є єдиним, що залишилося від венеціанської міської стіни. Вони були побудовані наприкінці XVI століття, і спочатку ними красувався венеціанський герб – Лев Святого Марка.

Адреса: Porta Guora, Antistaseos ke Dimakopoulou, Rethymno 741 00, Греція.

Стародавня Елефтерна

Стародавня Елефтерна

Стародавня Елефтерна.

За 7 км на схід від Моні Аркадіу знаходиться місце археологічних розкопок Стародавньої Елефтерни. Це доріанське поселення було одним із найбільш значущих у VIII-VII століттях до н.е., воно також переживало повторний розквіт в епоху еллінізму і римську.

Розкопки тривають з 1985 року, і археологи не перестають оголошувати про нові і нові знахідки. Новина про відкриття у 2010 році прикрашених золотом останків жінки у подвійній гробниці 2700-річної давнини стала міжнародною сенсацією.

Адреса: Ancient Eleftherna, Елефтерна 740 52, Греція.

 

Печера Мелідони

Печера Мелідони

Печера Мелідони. | Фото: Shadowgate/Flickr.

Що подивитися в Ретимно тим, хто любить містику? Мабуть, найкращим варіантом буде вирушити до Мелідони. Ця печера, розташована приблизно в 2 км від села Мелідони, має моторошну красу і має не менш моторошне історичне минуле.

У давнину ця печера була місцем поклоніння стародавнім богам, а 1824 року в часи турецької окупації тут сталася моторошна трагедія, яка забрала життя 370 людей. Турки запалили вогонь біля входу в печеру і всі люди, які були всередині, задихнулися від диму – серед них було 340 жінок та дітей.

Перед тим, як дослідити цей незабутній підземний світ сталактитів і сталагмітів, відвідайте Зал Героїв.

Адреса: Печера Мелідони, Μυλοπόταμος 740 52, Греція.

Печера Сфендоні

Печера Сфендоні

Печера Сфендоні. | Фото: Wikimedia.

Ви спуститеся вниз на 270 метрів під землю і пройдете через сім кам’яних залів із химерними назвами на кшталт «Святилище Феї» або «Палац Зевса». У печері повно освітлених сталагмітів та сталактитів, які своїми формами нагадують органні труби, бані, штори, хвилі та інші дивні утворення.

У печері живе понад 400 кажанів, які навіть зможуть окремо привітати вас, якщо прийдете сюди рано-вранці. Тури проходять приблизно кожні 45 хвилин та займають близько 40 хвилин. Нова доріжка довжиною 270 м робить її доступною для всіх.

Адреса: Sfendoni Cave, Σπήλαιο Σφεντόνη, Anogia 740 51, Греція.

Гора Псилорітіс (Іда)

На вершині гори Псилорітіс (Іда)

На вершині гори Псилорітіс (Іда). | Фото: ccdoh1/Flickr.

Височіючи на 2456 метрів, Псилорітіс (також відома під назвою «Іда») є найвищою горою на Криті та другою за висотою горою в Греції після Олімпу. Гора є священною для грецької міфології, оскільки саме тут народився легендарний Зевс – король богів. Різні агенції організують одноденні тури з Ретімно та Іракліону.

Більшість з них приведуть вас до мальовничої відправної точки, а потім ви почнете свій похід цікавим, кам’янистим ландшафтом, слідуючи чітко позначеному шляху до вершини, який вінчає Каплиця Святого Хреста.

Зазвичай для досягнення вершини потрібно три-чотири години, при цьому потрібно бути в хорошій формі. Купуйте хороші спортивні черевики та візьміть із собою достатньо води. Перегляд з вершини захоплює дух і відкриває огляд на весь острів.

Адреса: Іда, Ψηλορείτης, Kouloukonas 740 51, Греція.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук