20 пам’яток Больцано, які варто подивитися

Больцано – це особливе місце, яке поєднує дух Північної Європи та Середземномор’я. Це місто з населенням 100 тисяч жителів, яке є столицею Південного Тиролю, має довгу та насичену подіями історію.

Багата культурна та художня спадщина Больцано чітко простежується в старому середньовічному центрі міста з його готичними та романськими будинками. Список пам’яток Больцано не обмежується історичними та архітектурними пам’ятками. Цей регіон приваблює туристів ще й своєю природною красою. Больцано нерідко називають «Ворітами в Доломітові Альпи», оскільки всесвітньо відомий гірський ланцюг знаходиться настільки близько, що видно навіть з головної площі міста.

Південнотирольський Археологічний Музей

Південнотирольський Археологічний Музей

Південнотирольський археологічний музей. | Фото: OetziTheIceman/Flickr.

Побувати в Больцано і не відвідати місцевий археологічний музей було б великим упущенням із вашого боку! Тим більше, що розташований він недалеко від історичного центру міста, всього за кілька хвилин ходьби від основних визначних пам’яток Больцано.

В Археологічному музеї Південного Тіролю зберігаються фантастичні за своєю значимістю експонати, що викликає великий інтерес до цього місця як з боку фахівців, так і звичайних людей. Головним експонатом цього музею, безперечно, є Етці – 5300-річна мумія, знайдена в Альпах.

Гарна безпека мумії пояснюється тим, що протягом цих п’яти з лишком тисячоліть вона була вморожена в лід. Ціла низка експозицій музею присвячена цьому феномену. Ви зможете отримати уявлення про те, яким було життя доісторичних людей, таких як Етці, і як цей регіон Альп виглядав тисячі років тому. Найстарішу мумію людини, виявлену на території Європи, можна назвати пам’яткою Больцано та Італії в цілому. Втім, Австрія також претендує на право називатися батьківщиною Етці.

Адреса: South Tyrol Museum of Archaeology, Museumstraße, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Канатна дорога Ренон

Канатна дорога Ренон

Канатна дорога Ренон. | Фото: Ritten_Renon/Flickr.

Що може бути краще для знайомства з розташованим в оточенні гір містом і приголомшливими альпійськими краєвидами, ніж подорож на канатній дорозі? Канатна дорога Ренон проходить від центру Больцано до гірської комуни Сопрабольцано.

Загальна її довжина – 4541 метр, а час у дорозі становить близько 11 хвилин. Нижня станція канатної дороги знаходиться на висоті 274 метри над рівнем моря, у той час як найвища піднімається над рівнем моря на 1222 метри. На вершині є вузькоколійна залізниця, якою ви дістанетеся до інших населених пунктів цього гірського району – Ренону, Косталовару та Коллальбо.

Адреса: Funivia Del Renon, Rittner Straße, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Площа Вальтера

Площа Вальтера

Площа Вальтер. | Фото: Dan/Flickr.

П’яцца Вальтер – головна площа Больцано та одне з найкрасивіших його місць. На цій площі, розташованій у центрі міста, ви знайдете кілька цікавих історичних будівель та важливих пам’яток.

У південному кутку площі знаходиться величний Кафедральний собор Больцано, а в її центрі – гарний, багато прикрашений фонтан. Вдосталь намилувавшись приголомшливою архітектурою історичних будівель, ви можете відпочити в одному з ресторанчиків або кафе, розташованих на площі, насолоджуючись розслаблюючим напоєм або їжею. Часто на площі Вальтера проводяться ярмарки. На вулиці, поряд з магазинами, в цей час встановлюються невеликі прилавки.

Адреса: Piazza Walther, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Природний парк Пуец-Гейслер

Природний парк Пуец-Гейслер

Природний парк Пуец-Гейслер. | Фото: Wikimedia.

У районі, де розташований Больцано, є чимало природних парків. Один з них – парк Пуец-Гейслер з горами Пуец та Одле, що знаходиться приблизно за годину їзди на північний схід від міста. У 1978 році Пуец-Гейслер був оголошений природною територією, що охороняється.

У цьому скелястому районі ви знайдете безліч можливостей для піших прогулянок та скелелазіння. Природний парк подарує величезну насолоду і тим, хто не схильний до занять спортом, а любить природу. Тут ви зможете безмежно довго милуватися альпійськими пейзажами, красивими гірськими пасовищами та лісами, що притиснулися до гірських схилів. Дістатися природного парку Пуец-Гейслер можна трасою SS12.

Адреса: Puez-Geisler Nature Park, Фунес, Південний Тіроль, Італія.

Кафедральний собор Больцано

Кафедральний собор Больцано

Собор Больцано. | Фото: Alfonso Minervino/Flickr.

У Больцано є кілька фантастично красивих релігійних споруд, але найбільш вражаючою є Дуомо ді Больцано – Кафедральний собор міста. Цей собор, розташований на центральній площі Вальтера, був збудований у IV столітті. Протягом наступних століть собор неодноразово змінювався, розширювався та відновлювався.

Примітною особливістю цієї готичної споруди є красивий черепичний дах з чудовим зелено-біло-жовтим ромбоподібним візерунком, що виділяється на тлі навколишніх будівель. Всередині церкви ви побачите низку кольорових кам’яних колон та красиво оформлений головний вівтар. На території є музей, який документує історію кафедрального собору та зберігає артефакти та реліквії, що мають безпосереднє до нього відношення.

Адреса: Duomo di Bolzano, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Замок Ронколо

Замок Ронколо

Замок Ронколо.

Замок Ронколо, розташований високо в горах, є величезною спорудою, яка височить над містом з XIII століття. Протягом усієї своєї історії замок неодноразово переходив від одного правлячого прізвища до іншого, серед його власників були й Габсбурги.

Щоб ближче познайомитися із замком Ронколо, що має таку багату історію, вам достатньо просто вирушити туди на екскурсію. Усередині будівлі ви побачите безліч прекрасних фресок XIV і XV століть, що зображують середньовічне життя, а з території вам відкриється фантастичний вид на околиці та гори. Дістатися замка можна на автобусі, що регулярно вирушає з площі Вальтера.

Адреса: Castel Roncolo, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Замок Тіроло

Замок Тіроло

Замок Тіроло.

Тірольський замок, розташований приблизно за 45 хвилин їзди на північний захід від Больцано, є одним з найважливіших укріплень у регіоні. Ця велика споруда, що служила резиденцією графів Тироля, була побудована в XII столітті. Фасад замку, що стоїть високо на схилі гори, видно на багато миль.

Він має типовий середньовічний дизайн з круглими вежами та гострими черепичними дахами. З передньої сторони кріпосних валів відкривається приголомшливий вид на долину та навколишні гори. На території замку знаходиться соколиний розплідник, в якому вирощують хижих птахів для участі в соколиному полюванні, а також Музей історії Південного Тиролю.

Адреса: Tyrol Castle, Via del Castello, Тіроло, Південний Тіроль, Італія.

Гірський музей Месснера

Музей гори Месснер на Кронплатці

Музей гори Месснер на Кронплатц.

З південного заходу від Больцано, на невеликій відстані від міста, на схилі гори гордо стоїть Гірський музей Месснера. Розміщується він у замку Фірміано, що знаходиться у чудовому стані, незважаючи на свій значний вік.

У колекції музею Месснера безліч чудових експонатів, артефактів та реліквій, що ілюструють гірське життя в Тірольській області. Основна мета музею – розповісти людям про стосунки людини з Доломітовими Альпами і в тому числі історію альпінізму та альпійського туризму.

Адреса: MMM Corones, Plan de Corones, Enneberg Pfarre, Південний Тіроль, Італія.

Францисканський монастир Больцано

Францисканський монастир Больцано

Францисканський монастир Больцано. | Фото: Wikimedia.

На відміну від кафедрального собору Больцано, що має чудовий зовнішній вигляд, місцевий францисканський монастир має гарний інтер’єр і приголомшливі внутрішні дворики. Ця споруда, збудована у XIV столітті, довгі роки служила місцем поклоніння францисканських ченців. Церква монастиря має кілька дивовижних вітражів та склепінчасту стелю. Монастирські галереї з рядом чудових кам’яних арок оформлені у готичному стилі. Францисканський монастир – це ще одне тихе та спокійне місце, яке потрібно обов’язково побачити, перебуваючи у Больцано.

Адреса: Franciscan Monastery, Franziskanergasse, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Домініканська церква

Домініканська церква

Домініканська церква. | Фото: wikmedia.

Третьою та останньою вражаючою релігійною спорудою в центрі Больцано є Домініканська церква. Посвячений святому Домініку храм було зведено наприкінці 1200-х років і став одним із перших готичних будівель у місті.

Хоча фасад церкви виглядає досить просто і скромно, інтер’єр її приголомшливий. Тут ви побачите цілу низку прекрасних історичних фресок. Багатим декором відрізняються також розташовані на території Домініканської церкви каплиця святого Іоанна та каплиця святої Катерини.

Адреса: Chiesa dei Domenicani, Dominikanerplatz, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Прогулянка Гунчне

Прогулянка Гунчне

Прогулянка Гунчне.

У Больцано безліч чудових місць для прогулянок, але один із найпопулярніших маршрутів – Гунчна. Ця громадська пішохідна доріжка розташована у північній частині міста, неподалік вулиці Віа-Михаель-Пахер. Починається стежка біля старої церкви Гриса і в’ється зеленими схилами гори. Протягом усього шляху ви матимете можливість милуватися прекрасними видами на місто та навколишню гірську місцевість. Це справді приємне місце для прогулянок, особливо літнього вечора.

Адреса: Passeggiata del Guncina, Michael-Pacher-Straße, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Монумент Перемоги

Монумент Перемоги

Пам’ятник Перемоги.

На площі Перемоги височить епічна тріумфальна арка, побудована з білого каменю і фанерована білим мармуром. Ця пам’ятка, яка називається монументом Перемоги, присвячена воїнам, які загинули на полях Першої світової війни.

Ставлення простих людей у ​​місті, країні та й у всій Європі до цього пам’ятника, створеного 1928 року за наказом Муссоліні, від початку було дуже суперечливим.

Головна причина – досить провокаційний напис латинською мовою, що прикрашає головний фасад арки. Спекотні суперечки навколо цієї пам’ятки тривають у Больцано донині. Для туристів монумент Перемоги – це те місце, що подивитися в Больцано потрібно обов’язково, адже пам’ять про помилки минулого дозволить не повторити їх у майбутньому.

Адреса: Monumento della Vittoria, Siegesplatz, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Абатство Мурі-Гріс

Абатство Мурі-Гріс

Абатство Мурі-Гріс.

Що робить Больцано таким привабливим? Насамперед старі архітектурні перлини, що збереглися до наших днів, які надають місту особливої ​​чарівності Старого Світу.

Абатство Мурі-Гріс, розташоване на краю площі Гріс і включає замок і церкву в стилі бароко, є одним з таких «скарбів у камені».

Першими мешканцями монастиря були ченці-августинці, які оселилися тут 1406 року. У наступні століття, під час селянських повстань і потім наполеонівських воєн, масивний кам’яний монастирський комплекс був сильно пошкоджений. У XIX столітті ці будинки були передані бенедиктинським ченцям.

Адреса: Abbazia di Muri-Gries, Grieser Platz, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Вулиця Віа дей Портічі

Вулиця Віа дей Портічі

Вулиця Віа дей Портічі. | Фото: Wikimedia.

Вулиця Портіков, що починається на західній стороні Ратушної площі, є, по суті, ряд аркад і є одним з найвідоміших місць у всьому Больцано.

Розміщені в аркадах магазини славляться своїми вражаючими архітектурними та дизайнерськими особливостями – вам, напевно, дуже сподобаються їх чарівні різьблені дерев’яні віконниці та декоративна штукатурка в стилі бароко.

Разом ці магазини утворюють найжвавіший комерційний район міста, який поєднує класику і сучасність. Чудові споруди настільки ж старі, як і саме місто Больцано (тут не зайвим буде згадати, що Віа-дей-Портічі була закладена приблизно в 1180 і є найстарішою вулицею міста).

Адреса: Via dei Portici, Bolzano, Південний Тіроль, Італія.

Барбіанер Вассерфалле – Водоспади Барб’яно

У Больцано можна знайти чимало цікавих архітектурних, історичних та культурних пам’яток. Його ж околиці рясніють пам’ятками природними. Одна з них – водоспади Барб’яно на невеликій гірській річці Гандербах. На Гандербаху два водоспади – верхній та нижній.

Пішохідні стежки, що їх з’єднують, вважаються порівняно легкими для проходження. Відвідувачам дозволено самостійно пересуватися територією, що прилягає до водоспадів. Протягом літнього сезону тут проводяться екскурсії, які дають змогу отримати вичерпну інформацію про це диво природи.

Адреса: Cascate Barbiano, Barbiano, Південний Тіроль, Італія.

Виноробня Кантіна Больцано

Cantina Bolzano – це нова виноробня, заснована зовсім недавно, у 2001 році. Насправді цей об’єкт є результатом злиття двох виробників вина, що історично існували в цьому районі.

Тут дотримуються давніх тірольських традицій вирощування винограду та виробництва вина. Усі стадії технологічного процесу уважно контролюються штатними винними експертами.

“Кантіна Больцано” спеціалізується на двох регіональних сортах вин – Магдалина та Лагрейн. Для відвідувачів на виноробні створено ідилічну сільську обстановку. На території працює роздрібний винний магазин, проводяться інформаційні екскурсії на підприємстві. За спеціальним запитом вам можуть організувати дегустацію вин.

Виноробня Кантіна Больцано

Виноробня Кантіна Больцано.

Адреса: Kellerei Bozen – Cantina Bolzano, Moritzinger Weg, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Замок Мареккіо

Замок Мареккіо

Замок Мареккіо.

Маріч – це чудовий середньовічний житловий замок, розташований у самому центрі міста Больцано. Найстаріша частина замку була побудована на початку XIII століття для сім’ї Мареч, члени якої на той час були важливими помічниками імператора Тироля. 1477 року замок був захоплений Ромерами.

Вони трохи змінили споруду, надавши йому рис ренесансного стилю. Ці елементи епохи Відродження збереглися донині і роблять Марич унікальним і натомість інших середньовічних замків регіону.

Сьогодні багато приміщень замку, як і раніше, оформлені в традиційному стилі, хоча в їх інтер’єри і були додані сучасні елементи, щоб зробити простір більш функціональним. По замку Маріч проводяться екскурсії, є можливість орендувати його для проведення приватного заходу.

Адреса: Maretsch Castle, Claudia-de’-Medici-Straße, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Музей торгівлі

Музей торгівлі

Музей торгівлі.

Музей торгівлі дозволяє своїм відвідувачам простежити комерційну історію Больцано та дізнатися про перетворення міста на важливий економічний центр завдяки його вигідному географічному положенню.

Основу музейної колекції складають документи, предмети інтер’єру, картини. Розташований Музей торгівлі у старовинному будинку, багато інтер’єрів якого чудово збереглися і сьогодні виглядають так само, як вони виглядали в минулому. Серед головних пам’яток музею – Почесний зал, парадні сходи, внутрішній двір та дві відкриті галереї.

Адреса: Merkantilmuseum – Palazzo Mercantile, Laubengasse, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

 

Музей – Музей сучасного мистецтва

Музей – Музей сучасного мистецтва

Музей – Музей сучасного мистецтва. | Фото: Wikimedia.

Museion – це місце, де ви зможете повною мірою насолодитися сучасним мистецтвом. Розташований музей у нещодавно збудованій будівлі, що має форму куба.

З його вікон відкриваються чудові краєвиди на довколишні гори та на кілька хвилеподібних мостів, які контрастують із суворою геометричною формою самої музейної будівлі.

У кількох конвертованих просторах музею розміщуються художні експонати, студії, майстерні та кімнати для майстер-класів.

У колекції Музеону налічується понад чотири тисячі витворів мистецтва, створених як іноземними, так і місцевими художниками. Особлива увага при формуванні колекції приділялася взаємозв’язку між мистецтвом та текстом, а також між мистецтвом та історією.

Адреса: Fondazione Museion, Piazza Piero Siena, 1, 39100 Bolzano BZ, Італія.

Алея Майстер-Гассе

Алея Майстер-Гассе

Алея Майстер-Гассе. | Фото: Pierluigi B./Flickr.

Майстер Гассе – це свого роду Бродвей міста Больцано. Ця широка вулиця часто змінювала свою назву: у різні часи вона називалася то Херрен-Гассе, то Райнер-Гассе, але сьогодні повернула своє оригінальне прізвисько – Майстер-Гассе.

У ранній історії Больцано ця вулиця відігравала дуже незначну роль, але до XVIII століття вона стала найпрестижнішою вулицею міста та улюбленим районом дворян та торговців.

Резиденції вздовж Майстер-Гассе були гарними прикладами стилю бароко, згодом вони набули класичних рис. Після Першої світової війни Майстер-Гассе почала занепадати, і сьогодні багато прикрашені будинки минулого вже не мають постійних мешканців, а зайняті компаніями та магазинами.

Адреса: Mustergasse, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Центр скелелазіння «Салева-Куб»

Центр скелелазіння «Салева-Куб»

Центр скелелазіння “Салева-Куб”.

Salewa Cube – мрія альпіністів, що розмістилася на площі 1850 квадратних метрів. Це місце є центром скелелазіння і боулдерингу, а також найбільшим в Італії скеледром.

Він включає понад 180 альпіністських маршрутів, де можуть одночасно відточувати свою техніку 200 спортсменів.

Зона Salewa Challenge є чудовою платформою для альпіністів, які бажають покращити свої навички та підготуватися до складних сходження – сюди приходять ті, хто збирається вирушити, наприклад, до Доломітових Альп або до озера Гарда. У «Салева-Куб» проводяться групові та індивідуальні заняття для альпіністів-початківців і більш досвідчених спортсменів, а також працює пункт прокату спорядження.

Адреса: Salewa Cube, Via Waltraud-Gebert-Deeg, Больцано, Південний Тіроль, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук