20 пам’яток Кольмара, які варто відвідати

Якщо вам коли-небудь хотілося побачити, як виглядало середньовічне ельзаське місто в період свого розквіту, то, не роздумуючи, приїжджайте до Кольмару. Район старого міста залишався незайманим протягом кількох століть, тому він виглядає як тематичний розважальний парк, за винятком того, що всі дерев’яні будинки та особняки – справжні будови, а не декорації.

Місто Кольмар (Франція) сповнене пам’яток – старовинні купецькі будинки XVI століття, ренесансні громадські будівлі, найцікавіші музеї з багатими колекціями експонатів. Вирушивши в сільську місцевість, ви відкриєте собі чудові білі вина Ельзасу і насолодитеся природною красою гірського масиву Вогези.

Що можна побачити в Кольмарі? Нижче наведено короткий опис найбільш популярних визначних пам’яток міста та цікавих прилеглих туристичних місць.

старе місто

старе місто

Старе місто.

Незважаючи на надзвичайно багату історію всього Кольмара, цей невеликий район старого міста, безперечно, має особливу чарівність і включає так багато пам’яток і цікавих місць, що їх неможливо відвідати за один день.

Вирушайте на човні в круїз міськими каналами, пропливаючи під чудовими маленькими містками вздовж мальовничих вулиць. Або здійсніть повільну прогулянку кварталами Кольмара, яка чимось нагадає захоплююче відвідування знімального майданчика диснеївського фільму «Красуня і чудовисько».

Якби не традиційні французькі круасани та булочки з шоколадом у пекарнях, то в якийсь момент можна просто забути, що ви у Франції. Причина цього у різноманітті архітектурних стилів – готики, ренесансу та бароко.

Адреса: Tourist Office of Colmar, Place des Unterlinden, Кольмар, Франція.

Район Маленька Венеція

Район Маленька Венеція

Район Малої Венеції. | Фото: balakc/Flickr.

Petite Venise – це район Кольмара, який є обов’язковим для відвідування, незалежно від того, скільки часу ви маєте на огляд міських пам’яток. Територія чудових фахверкових будівель уздовж каналу, безумовно, є наймальовничішим місцем у Кольмарі. Тутешні старовинні будинки ніколи не прикрашалися для залучення туристів – простакуваті, кольори щербету вони залишаються такими, якими були протягом більше 400 років.

У середні віки протягом річки Лаух (Лош) направили за допомогою каналів до центру Кольмара, щоб забезпечувати мешканців питною водою та підтримувати діяльність торговців та ремісників. Як видно з назви вулиць, у цій окрузі жили м’ясники, шкіряники та торговці рибою, а вода допомагала їм не лише займатися своїм ремеслом, а й транспортувати вантажі. Навіть на критому ринку були сходинки, що спускаються до води, щоб приймати товари, які доставляються каналами.

Загляньте в лави вздовж вулиць, щоб скуштувати традиційне ельзаське печиво та місцеві ковбасні вироби. Або просто помилуйтеся на навколишню красу, адже це одне з наймальовничіших місць у всій Франції.

Будь-якої пори року цей район, що розтягнувся вздовж міського каналу, по-своєму прекрасний: навесні його прикрашають яскраві пахучі квіти, а в Різдво – гірлянди та ялинки. Маленька Венеція – одна з найкращих пам’яток не лише Кольмара, а й усього Ельзасу. Відвідування цього місця подарує вам дивовижні та незабутні враження!

Адреса: La Petite Venise, Набережна Пуасонрі, Кольмар, Франція.

Квартал шкіряників

Квартал шкіряників

Квартал шкіряників.

За кілька хвилин ходьби від будівлі Старої митниці знаходиться Квартал гарбарів (Quartier des Tanneurs) – дивовижний район мальовничих каналів та чудово відреставрованих фахверкових будинків XVII-XVIII ст. За назвою неважко здогадатися, що тут колись працювали гарбарі. На верхніх поверхах будинків, зазвичай, сушилися шкури.

Серед найбільш примітних будівель, Палац правосуддя (Palais de Justice) XVIII століття та міський критий ринок. Крім того, неодмінно варто подивитися Будинок лицарів святого Іоанна (Hôtel des Chevaliers de St-Jean) – палац у стилі венеціанського ренесансу. Це один із найнезвичайніших особняків епохи Відродження в Ельзасі.

Адреса: Rue des Tanneurs, Colmar, Франція.

Квартал рибалок

Квартал рибалок

Квартал рибалок.

Цей умиротворений квартал із химерними фахверковими будинками знаходиться між Кварталом шкіряників та Кварталом городників. Ще один історичний район, що нагадує про колись процвітаючі міські ремесла. Квартал рибалок (Quai de la Poissonnerie) розташований у старій частині міста, де кілька століть тому жили рибалки та човнярі, що організували процвітаючу та впливову в місті корпорацію. Великі улови професійних рибалок складувалися в рибних ставках, а потім рибу продавали на ринку у цьому районі.

Адреса: Quai de la Poissonnerie, Кольмар, Франція.

Церква Сен-Мартен

Церква Сен-Мартен

Церква Сен-Мартен. | Фото: stefano Merli/Flickr.

Римсько-католицька церква Сен-Мартен (Église Saint-Martin) – головний храм Кольмару. Спорудження готичного стилю зводилося у період між XIII та XIV століттями.

Городяни часто називають цей храм кафедральним собором, хоча насправді він був собором лише 10 років наприкінці XVIII століття – за часів великої Французької революції.

Інтер’єр церкви виглядає вражаюче. Високий готичний хор прикрашений різьбленими дерев’яними деталями та великими вікнами із хитромудрими вітражами XV століття, які разом із старовинним барочним органом створюють особливу піднесену атмосферу.

Зовні стіни будівлі прикрашають середньовічні скульптури та старовинний сонячний годинник.

Адреса: Collégiale St-Martin, Place de la Cathédrale, Кольмар, Франція.

Музей Унтерлінден

Музей Унтерлінден

Музей Унтерлінден.

Musée d’Unterlinden – один із найкращих регіональних музеїв Франції. Він розміщується у гарному старовинному домініканському монастирі XIII століття.

Найцікавіша колекція музею дає можливість відвідувачам ознайомитися з предметами мистецтва та культури за сім тисячоліть історії, а також насолодитися художнім багатством історичної області Рейнланду періоду пізньої готики та епохи Відродження.

Один із головних експонатів музею – Єзенгеймський вівтар. 500-річний поліптих був написаний Маттіасом Грюневальдом, німецьким художником Північного Відродження. Усі скульптури та різьблені роботи з дерева, що прикрашають вівтар, виконав майстер Ніклас із Хагенау.

Серед інших приголомшливих експонатів, ви побачите тут гало-римську мозаїку, романські капітелі, картини Ганса Гольбейна та Шонгауера, гравюри Альбрехта Дюрера, приголомшливий розписний клавесин XVII століття, а в новому сучасному крилі музею – роботи Пікассо, Ренуара, Брауна.

Адреса: Musée d’Unterlinden, Rue des Unterlinden, Кольмар, Франція.

Будинок Пфістер

Будинок Пфістер

Будинок Пфістер.

Цьому чудовому будинку майже 500 років, а його стіни нагадують художні ілюстрації до середньовічних казок.

Будинок Пфістер знаходиться на вулиці Рю-де-Маршан. Фасад будівлі прикрашають фрески, на яких зображені сцени з біблійних писань, різноманітні алегорії та портрети німецьких імператорів.

Адреса: Будинок Пфістер, Вулиця Маршан, Кольмар, Франція.

Туристичні паровозики

Туристичні паровозики

Туристичні паровозики.

У Кольмарі курсує два туристичні паровозики – один зелений, а інший білий. Кожні півгодини вони вирушають у 35-хвилинну екскурсію містом, за час якої туристи побачать багато з того, що робить Кольмар таким особливим.

Екскурсія паровозиком – відмінний варіант для тих, хто подорожує з дітьми, або хто хоче просто поберегти свої ноги від довгих піших прогулянок визначними місцями Кольмара. Обидва екскурсійні паровозики відправляються від Музею Унтерлінден з 9:00 до 18:00.

Адреса: Musée d’Unterlinden, Rue des Unterlinden, Кольмар, Франція.

Стара митниця

Стара митниця

Старий митниці.

Найстаріша громадська будівля Кольмара – колишня міська митниця (Koïfhus). Будівництво цього комплексу завершилося 1490 року. Свого часу він був адміністративним та економічним центром Ельзасу.

На першому поверсі найпівденнішої будівлі знаходиться велична зала засідань, де проходили збори представників Декаполіса (Décapole) – спілки 10 вільних міст Ельзасу, яка проіснувала до 1679 року. Зал оформлений декоративною зброєю, викутою у кожному з десяти міст, а красиві тристулкові вікна прикрашають приміщення з трьох боків.

Нижче, на цокольному поверсі знаходяться складські приміщення, де зберігалися товари, що імпортуються та експортуються, оподатковувані митним податком.

Якщо ви відійдете подалі від будівлі, то зможете помилуватися красивим дахом з яскравої черепиці, викладеної візерунком. Такі дахи є характерною рисою ренесансних споруд у східній Франції.

Адреса: Стара митниця, Place de l’Ancienne Douane, Кольмар, Франція.

Музей Бартольді

Музей Бартольді

Музей Бартольді.

Цей музей на вулиці Рю-де-Маршан присвячений життю та творчості Фредеріка Огюста Бартольді – знаменитого скульптора ХІХ століття, уродженця Кольмара. Він відомий усьому світу як майстер, який створив статую Свободи, а також монументальну кам’яну скульптуру Бельфорський лев та статую Верцингеторига в Клермон-Феррані, що стали символами Франції.

У музеї Бартольді представлені попередні ескізи, заготівлі та моделі основних робіт скульптора. Це дає можливість поглянути на всі етапи створення таких шедеврів, як Бельфорський лев, статуя Свободи, пам’ятник генералу Раппу, фонтан Швенді, статуя Мартіна Шонгауера та інші його роботи.

Адреса: Musée Bartholdi, Rue des Marchands, Кольмар, Франція.

Дім голів

Дім голів

Будинок голів.

Цей старовинний особняк у стилі німецького ренесансу отримав свою назву за зображення 106 голів, вирізьблених із каменю, які прикрашають фасад будівлі. Особняк був побудований для Ентоні Бургера – багатого купця, який на початку XVII обіймав посаду мера Кольмара.

Багато оздоблений фронтом будівлі вінчає статуя, що зображує символ міста – місцевого виночерпія (Tonnelier de Colmar). Статуя була створена Бартольді та встановлена ​​на даху будівлі у 1902 році. Особливістю особняка La Maison des Têtes є його вікна – у них різна ширина та несиметричне розташування на фасаді.

Адреса: Relais & Châteaux – La Maison des Tetes – Hôtel & Restaurant, Rue des Tetes, Кольмар, Франція.

Протестантська пресвітерія

Протестантська пресвітерія

Протестантська пресвітерія.

Ще один архітектурний шедевр німецького ренесансу чекає на вас на вулиці Гранд Рю. Споруда була зведена в 1606 і служила житлом для священиків протестантської церкви Сен-Матьє, що знаходиться по сусідству.

На першому поверсі ви побачите склепінчасту галерею з десятьма арками, в якій тепер розташовані магазини та ресторани. На кутах будівлі привертають увагу триповерхові еркери – вони підтримуються консолями восьмикутної форми, увінчані гострим дахом і чимось нагадують вежі оборонних укріплень.

Адреса: Paroisses Protestantes, Площа 2 Лютий, Кольмар, Франція.

Фонтан Швенді

Фонтан Швенді

Фонтан Швенді. | Фото: Naval S/Flickr.

За Будинком Пфістера на площі Старої митниці знаходиться фонтан Швенді – один із пам’ятників Кольмара, спроектований та створений скульптором Бартольді.

Бронзова статуя, що прикрашає фонтан, зображує австрійського полководця і дипломата XVI століття Лазаря фон Швенді, який боровся під прапорами імператора Максиміліана. Генералу Священної Римської імперії належав замок Château du Hohlandsbourg, що знаходиться за кілька кілометрів на захід від Кольмара.

Згідно з легендою, саме Швенді привіз із Угорщини лозу білого винограду Піно Грі. Ось чому у правій руці скульптури ви побачите кілька виноградних лоз.

Адреса: Schwendi Fountain, Place de l’Ancienne Douane, Кольмар, Франція.

Музей іграшок

Музей іграшок

Музей іграшок.

Музей іграшок – одна з найцікавіших визначних пам’яток Кольмара, де обов’язково потрібно побувати з дітьми. Він знаходиться на вулиці Вобан у будівлі колишнього міського кінотеатру. За більш ніж 25-річну історію існування музей значно поповнив свою унікальну колекцію, що спочатку включала 1500 експонатів.

В експозиції представлені унікальні іграшки та моделі різних часів. Серед них є експонати, які датуються 1800-ми роками – це справжні шедеври майстрів-лялькарів.

На першому поверсі музею періодично відбуваються тимчасові тематичні виставки. На другому поверсі ви побачите колекцію унікальних ляльок та лялькових аксесуарів. Окремий стенд виділено для всесвітньо відомої ляльки Барбі. Майже весь третій поверх займає мініатюрна залізниця, що діє, по якій їздить близько 150 іграшкових поїздів.

Незалежно від віку, відвідування цього музею поверне вас у дитинство, завдяки дивовижним експонатам – ігровим консолям 80-90-х років, лялькам Барбі, наборам Playmobil, механічним роботам тощо.

Адреса: Musée du Jouet, Rue Vauban, Кольмар, Франція.

Дім Адольфа

Дім Адольфа

Будинок Адольфа.

Цей особняк на Соборній площі – одна з найстаріших будівель Кольмара, датована 1350 роком. Його неважко відрізнити від інших міських будівель пізнішої будівлі за характерними готичними арковими вікнами – вони свідчать про значний вплив релігійної архітектури на нецерковні споруди того часу.

Крім цієї особливості, є й інші примітні деталі, наприклад, старовинний колодязь XVI століття, який прикрашають дві кам’яні левові голови.

Адреса: Maison Adolph / Gintzburger VINUM Alsace Caviste Colmar Cathédrale, Place de la Cathédrale, Кольмар, Франція.

Гірський масив Вогези – гора Газон дю Фень

Вид з гори Газон дю Фень

Перегляд гори Газон дю Фень.

Вигнуті гранітні вершини гірського масиву Вогези чітко вимальовуються на західному кордоні Верхньорейнської низовини. Побачивши їх, вам неодмінно захочеться здійснити похід у гори.

У пониззі можна помилуватися виноградниками, що мальовничо розкинулися. Піднятися вище через ліси та високогірні пасовища ви зможете на машині, пішки чи верхи.

Згладжені вершини роблять цю гірську територію доступною всім туристів. Бажаючі можуть скористатися також протяжною мережею заміських трас, щоб дістатися таких місць як епічна гірська вершина Газон дю Фень. Вона височить над величним озером Лак-Нуар, яке оточують гірські схили та скелі.

Адреса: Gazon du Faing, Пленфен, Франція.

Винна дорога Ельзасу

Винна дорога Ельзасу

Винна дорога Ельзасу.

Налюбувавшись звивистими провулками та фахверковими будинками Кольмара, здійсніть одноденну поїздку до невеликих довколишніх міст вздовж винного маршруту Ельзасу.

Всього за 7 км від Кольмара знаходиться маленьке містечко Егісхайм, до якого легко дістатися велосипедом (його можна взяти напрокат на залізничному вокзалі Кольмара). За чисельності населення близько 1500 осіб, у містечку функціонує 33 виноробні – вони завжди відкриті для безкоштовної дегустації.

На машині можна поїхати далі маршрутом, зупинившись, як мінімум у двох містечках – Кайзерсберзі та Ріквірі, розташованих за кілька миль один від одного. Там на вас чекають старовинні колоритні будівлі, достаток квітів та безліч закладів зі смачною їжею та гарним вином. Зручний проїзд через виноградники, близьке розташування та мальовничі краєвиди – це буде одна з найдивовижніших і найзабутніших одноденних поїздок за час перебування в Кольмарі!

Адреса: Егісхайм, Франція.

Копія статуї Свободи

Копія статуї Свободи

Копія статуї Волі.

Приблизно за 2 км від історичного центру міста знаходиться одна з найунікальніших пам’яток Кольмара – копія статуї Свободи. 12-метровий монумент було встановлено до століття від дня смерті Фредеріка Огюста Бартольді – скульптора, який створив всесвітньо відому статую у Нью-Йорку.

Статуя Свободи знаходиться у центрі кільцевої розв’язки у північній частині міста. Якщо ви в’їжджаєте в Кольмар автомобілем з боку міського аеропорту або Страсбурга, то монумент добре видно з місця перетину швидкісного шосе D83 і вулиці Rue Curie.

Адреса: Statue De La Liberté, Вулиця Страсбург, Кольмар, Франція.

 

Церква Сен-Матьє

Церква Сен-Матьє

Церква Сен-Матьє.

Ця церква є однією з головних архітектурних та історичних пам’яток Кольмара. Її будівництво було розпочато у 1292 році ченцями-францисканцями, а завершилося лише через сторіччя.

Коли 1543 року будинок перейшов у володіння міської влади, колишній францисканський монастир перетворили на госпіталь. На початку XVIII століття у храмі встановили стіну і зробили два входи, щоб там могли богослужити представники двох конфесій – протестанти та католики.

Завдяки чудовій акустиці тут регулярно проводяться концерти, а щоліта у цій церкві Кольмара проходить Міжнародний музичний фестиваль.

Адреса: Église Saint-Matthieu, Grand Rue, Кольмар, Франція.

Стара будівля Кордегардії

Стара будівля Кордегардії

Старий будинок Кордегардії.

Будівлю в стилі рейнського ренесансу було збудовано в 1577-1582 рр. на місці старовинної каплиці Сен-Жак, що датується 1286 роком. Воно входить до числа історичних пам’яток Франції та є однією з найвідоміших архітектурних пам’яток Кольмара.

З гарного невеликого балкону представники міської ради проголошували важливі рішення перед натовпами городян. Ще однією цікавою особливістю колишнього варти є декоративна лоджія, яка вважається шедевром ренесансної архітектури Верхнього Рейну.

Адреса: Salle du Corps de Garde, Площа Катедраль, Кольмар, Франція.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук