20 пам’яток Ларнакі, які варто подивитися

Сьогодні ми поговоримо про місто Ларнака (Кіпр), пам’ятки цього місця навряд чи знайомі широкому колу мандрівників, а дарма, адже тут напевно є на що подивитися!

Ларнака – це гарне місто на кіпрському узбережжі, відоме своїми традиційними середземноморськими пляжами, космополітичною атмосферою та духом абсолютного спокою. Для найбільш продуктивного відпочинку пропонуємо ознайомитись з нашим списком найкращих пам’яток цього курорту.

Собор Святого Лазаря

Собор Святого Лазаря

Собор Святого Лазаря.

Ця церква ІХ століття була побудована на честь Лазаря з Віфанії, якого Ісус воскресив через чотири дні після смерті. Сама церква є чудовим прикладом візантійської архітектури. При реставрації XVII до будівлі були додані елементи латинської та православної архітектури.

Особливо це відбилося на дзвіниці, яка була відновлена ​​після повної руйнації османами. Усередині ви побачите унікальне католицьке різьблення по дереву та майстерний православний іконопис із позолотою.

Адреса: Church of Saint Lazarus, Larnaca, Кіпр.

Вантажне судно Зенобія

Вантажне судно Зенобія

Вантажне судно Зенобія. | Фото: Zdzislaw Sabat/Flickr.

Дайвери прилітають до Ларнаки спеціально для знайомства із Зенобією – шведським вантажним судном, яке затонуло недалеко від берега міста 1980 року. Зенобія вважається однією з п’яти найкращих локацій для дайвінгу у світі. Вантаж, який перевозило судно, розкиданий морським днем ​​і виглядає як частина справжнього підводного міста.

Для дайверів пропонуються різні маршрути через палуби та зали корабля, які варіюються залежно від досвіду занурень. Ще один привід для занурення у ці води – величезна різноманітність риб, які роблять вивчення судна ще яскравішим та цікавішим.

Адреса: MS Zenobia Wreck, Bay, Larnaca, Кіпр.

Археологічний фонд Пієрідес

Археологічний фонд Пієрідес

Археологічний фонд Пієрідес.

Цей музей було засновано у 1839 році Деметріосом Пірідесом як відповідь на діяльність розкрадачів гробниць у регіоні та незаконний продаж дорогоцінних артефактів цього району. Колекція, постійно поповнювана нащадками Перідеса, зберігається у сімейному особняку, побудованому 1825 року.

У ній представлені артефакти з усього острова з докладними поясненнями англійською мовою. Хоча музей не відрізняється величезними розмірами, в ньому є рідкісні експонати.

Усі екземпляри виставлені у хронологічному порядку, щоб відвідувачі музею могли ясно уявити багату історію Кіпру.

Адреса: Pierides Archaeological Foundation, Zinonos Kitieos 4, Larnaca 6023, Кіпр.

Пляж Макензі

Пляж Макензі

Пляж Макензі. | Фото: Sergey Galyonkin/Flickr.

Найпопулярніший пляж Ларнакі має всі зручності, необхідні для прекрасного дня під сонцем, включаючи різноманітні кафе та ресторани на набережній.

Пляж розташований приблизно за 2 км на південь від центрального міста біля набережної Піяле Паша. Безтурботний відпочинок на шезлонгу можуть порушити хіба що літаки, що злітають з розташованого неподалік аеропорту.

Адреса: Mackenzie Beach, Кіпр.

Візантійський музей церкви Святого Лазаря

Візантійський музей церкви Святого Лазаря

Візантійський музей церкви Святого Лазаря.

Цей музей знаходиться у дворі комплексу Агіос Лазарос, і спочатку тут зберігалося безліч безцінних реліквій та артефактів. На жаль, більшість колекції було передано в оренду Археологічному музею Лемесоса в 1960-х роках після спалаху хвилі насильства на релігійному ґрунті, в результаті якого музей був розграбований.

Адреса: Візантійський музей церкви Святого Лазаря, Ларнака, Кіпр.

Старий Турецький Квартал Скеля

Старий Турецький Квартал СкеляСтарий турецький квартал скелі.

Прогулюючись вулицями старого турецького кварталу Скеля, ви побачите те, як виглядав древній Кіпр. Цей химерний район являє собою гідний акварелі пейзаж з присадкуватих котеджів з побілкою, що облупилася, кольоровими віконницями на вікнах і дверними отворами, усіяними квітковими горщиками.

Дорожні знаки тут досі написані турецькою мовою, нагадуючи нам про часи, коли громада мала змішаний національний склад (до 1974 року). Сьогодні квартал відроджується завдяки керамічним майстерням, що надає місцевості особливого богемного вигляду.

Адреса: Старий Турецький Квартал Скеля, Larnaca, Кіпр.

Акведук Камарес

Акведук Камарес

Акведук Камарес. | Фото: Wikimedia.

Цей вражаючий акведук, збудований 1746 року на околиці міста, забезпечував Ларнаку водою до 30-х років минулого століття. Вона була побудована за наказом місцевого губернатора Османа за типом акведуків римської епохи і була частиною складної водогосподарської системи, в яку також входила мережа тунелів для доставки води в місто.

33 кам’яні арки, які досі стоять на зелених полях, є справді вражаюче видовище. Увечері арки підсвічуються, а вдень на полях між ними можна побачити овець, що пасуться.

Адреса: Kamares Aqueduct, Larisis Van Ntaik, Larnaca, Кіпр.

Велика Мечеть (Мечеть Джамі Кебір)

Велика Мечеть (Мечеть Джамі Кебір)

Велика Мечеть (Мечеть Джамі Кебір).

Велика мечеть, розташована на початку турецького кварталу Ларнакі, є духовним центром мусульманської громади міста. У 1974 році місцева турецька громада розпалася, тому зараз мечеть в основному служить місцем релігійного збору мусульман з Північної Африки.

Велика Мечеть будувалася XVI столітті як Латинська церква Святого Хреста і набула звичного вигляду лише за часів панування Османської імперії. Нинішній її вигляд є результатом реставрації ХІХ століття. Спереду від неї є невеликий цвинтар із надгробками у готичному стилі.

Адреса: Djami Kebir Mosque, Ларнака, Кіпр.

Середньовічний замок-музей Медієвал Ларнакі (Форт Ларнакі)

Середньовічний замок-музей Медієвал Ларнакі (Форт Ларнакі)

Середньовічний замок-музей Медієвал Ларнакі (Форт Ларнакі).

Побудований в епоху Лузиньянов, цей форт стоїть біля самої води і відокремлює Фінікудес набережну від старого турецького кварталу. Його нинішня форма є результатом реставрації Османа, яка мала місце близько 1605 року.

У дворі можна побачити кілька середньовічних надгробків та старих гармат, за бажання ви можете також піднятися на частину кріпосних валів. Кімната праворуч від входу була тим місцем, де британці стратили полонених та злочинців під час свого володарювання над Кіпром.

Адреса: Medieval Castle of Larnaka, Larnaca Fort, Piale Pasa, Ларнака, Кіпр.

Археологічний Музей Ларнакі

Археологічний Музей Ларнакі

Археологічний музей Ларнакі. | Фото: orientalizing/Flickr.

В однокімнатному археологічному музеї Ларнаки зберігається пристойна колекція кераміки з довколишніх регіонів. Головними експонатами колекції є скелети, знайдені в Хірокітії, та теракотові фігури з Стародавнього Кітіона.

Адреса: Археологічний музей Ларнакі, Ларнака, Кіпр.

Стародавнє місто Кітіон

Стародавнє місто Кітіон

Стародавнє місто Кітіон. | Фото: orientalizing/Flickr.

Більша частина первісного міста-королівства Кітіона займає сучасна Ларнака. Рідкісні останки старого міста можна виявити приблизно за 1 км на північний захід від центрального міста. У злітно-посадкової смуги розкидані залишки колись циклопічних стін.

Найбільш примітними є руїни п’яти храмів (з XIII століття до нашої ери) і зображення кораблів, вигравірувані на стінах стародавнього порту. Останні доводять той факт, що місто було засноване морськими торговцями з Мікен.

Адреса: Ancient Kition, Archiepiskopou Kyprianou, Larnaca, Кіпр.

Медичний музей Кіріазис

Медичний музей Кіріазис

Медичний музей Кіріазис. | Фото: Wikimedia.

Якщо ви опинилися в Ларнаку в середу чи суботу, і у вас є пристрасть до медицини (ну або ви просто любите незвичайні музеї), вам безперечно варто вирушити сюди.

Цей величний старовинний особняк зберігає безліч документів, обладнання та різноманітної медичної атрибутики, які розповідають історію становлення та розвитку медичної справи на Кіпрі від античності до сучасної доби.

Адреса: Kyriazis Medical Museum, Ларнака, Кіпр.

Чоловічий монастир Ставровуні

Чоловічий монастир Ставровуні

Чоловічий монастир Ставровуні. | Фото: Wikimedia.

Монастир Ставровуні розташований на захід від Ларнаки на вершині скелястої скелі і пропонує чудові панорамні види на навколишню місцевість. Ставровуні було засновано 327 року н.е. імператрицею Оленою (матір’ю імператора Костянтина) і вся ця гірська місцевість вже давно відіграє важливу роль у місцевих релігійних обрядах, а під час греко-римського періоду тут навіть був храм, збудований на честь Афродіти.

Під час арабських навал XV століття монастир було спалено вщент, а нинішня будівля датується XIX століттям. Майте на увазі, що жінкам не дозволяється входити до цього монастиря, хоча вони можуть спокійно оглядати прилеглу територію і відвідувати церкву всіх Святих, яка знаходиться за межами комплексу.

А ось відвідувачі чоловічої статі можуть вільно блукати монастирем і досліджувати його інтер’єри з іконами. Щоб дістатися сюди, вам знадобиться власний транспорт.

Адреса: Stavrovouni Monastery, Larnaca, Кіпр.

Муніципальний музей природничої історії

Муніципальний музей природничої історії

Муніципальний музей природничої історії.

Цей музей чудово підходить для введення в природну історію острова, оскільки тут повно різноманітних експонатів, присвячених фауні, флорі, геології, комах та морського життя Кіпру.

Розташований на території Муніципальних садів, він регулярно приваблює шкільні групи та натовпи дітей, які можуть подивитися на пеліканів, фламінго, павичів та ара у клітинах за межами музею. У саду також є невеликий майданчик.

Адреса: Municipal Museum of Natural History, Ларнака, Кіпр.

Муніципальна художня галерея

Муніципальна художня галерея

Муніципальна художня галерея.

Ця невелика галерея складається з п’яти кам’яних складів у колоніальному стилі, збудованих британцями у 1881 році. У трьох із них виставлено сучасні витвори мистецтва від місцевих художників. Будинки також використовуються для міжнародних виставок.

Адреса: Larnaca Municipal Art Gallery, Ларнака, Кіпр.

Порт Ларнакі

Порт Ларнакі

Порт Ларнакі.

Ларнака Марина – це справді чудове та безтурботне місце. Багато місцевих жителів та затяті мандрівники розповідають про бродячих кішок, які вільно розгулюють островом. Ці кішки досить доброзичливі і додають шарму гавані.

Вид на бриж води при заході сонця робить її ідеальною для неквапливої ​​прогулянки в теплі вечори. Пристань для яхт стане найкращим місцем для завершення ідеального дня.

Адреса: Larnaca Marina, Ларнака, Кіпр.

Пляж Фінікудес

Пляж Фінікудес

Пляж Фінікудес.

Цей чистий і досить дрібний пляж дуже популярний у туристів, хоча важко назвати його красивим. Шезлонги та парасольки можна взяти напрокат за 2–3 євро, а вздовж усієї пляжної смуги повно затишних кіосків та кафе.

Адреса: Finikoudes Beach, Ларнака, Кіпр.

Село Пано Лефкара

Село Пано Лефкара

Село Пано Лефкара.

Село Лефкара, розташоване на захід від Ларнаки, славиться своїм мереживом. У цьому чудовому селі можна знайти старовинні особняки, химерні кафе і безліч мереживних магазинів, де місцеві жінки створюють унікальні творіння ручної роботи.

Мереживо Лефкари здобуло популярність завдяки місцевій легенді, згідно з якою сам Леонардо да Вінчі купив тут мереживо в 1481 для використання як вівтарної тканини в міланському соборі. Майже всі звивисті алеї села ведуть до місцевого музею Лефкари, де можна подивитися на діорами традиційного місцевого життя і дізнатися історію цього незвичайного містечка.

Потім можна прогулятися до церкви Михайла Архангела, де зберігаються рідкісні ікони XII століття. До села важко дістатися громадським транспортом, тому краще взяти напрокат автомобіль або замовити таксі.

Адреса: Lefkara, Кіпр.

Мис Каво Греко

Мис Каво Греко

Мис Каво Греко. | Фото: Xavi/Flickr.

Якщо ви не знаєте, що подивитися в Ларнаку, вирушайте на Мис Греко, що розташувався між Айя-Напою та містом Протарас . Він пропонує одну з найчудовіших панорам на всьому острові і однозначно має найкрасивішу прибережну стежку для прогулянок. Цей мис є найпівденнішою точкою Кіпру, а його знаменита стежка проходить через скелі прямо до південного краю острова.

Територія мису є національним парком, в якому встановлені оглядові майданчики із зручними лавами – на них ви зможете відпочити та помилуватися чудовими краєвидами. Прибережна стежка починається у центрі міста Айя-Напа.

Щоб потрапити на стежку, потрібно вийти на вулицю Кріу Нероу та йти на південь. Весь шлях займає приблизно три з половиною години. Крім прибережної стежки, любителі флори можуть захотіти дослідити й інші пішохідні стежки, які відходять від головної дороги – навесні вздовж них зростає безліч диких орхідей.

Адреса: Мис Каво Греко, Protaras, Кіпр.

Курорт Протарас

Курорт Протарас

Курорт Протарас. | Фото: Lefteris Katsouromallis/Flickr.

Протарас – один із найкращих морських курортів Кіпру для сімейного відпочинку. Місцеві пляжі з білим піском та неглибокою спокійною водою ідеально підійдуть для купання та відпочинку дітей. Особливо варто звернути увагу на затоку Фігового дерева. Саме місто має спокійну атмосферу, тому більшість людей, які приїжджають сюди, віддають перевагу лінивому пляжному відпочинку.

Також у місті є невелика церква Айос-Еліас, яка стоїть на вершині пагорба поряд із головною дорогою до міста. З цієї вершини відкривається чудовий краєвид на все узбережжя. Врахуйте, що підніматися туди потрібно пішки, тож розраховуйте свої сили заздалегідь.

Поїздка автобусом до Протарасу з Айя-Напи займає всього 20 хвилин, тому ви легко зможете дістатися автобусом з Ларнаки до Айя-Напи, а потім до Протарасу і через день повернутися таким же чином.

Адреса: Протарас, Кіпр.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук