20 пам’яток Утрехта, які варто подивитися

Утрехт – столиця однойменної провінції та четверте за величиною місто Нідерландів. Він знаходиться в центральній частині країни – всього за 25 хвилин їзди на південь від Амстердама. Історія міста сягає корінням у далеке минуле, коли в I столітті нашої ери римляни будували оборонні фортеці – кастрюми. За величезний історичний період Утрехт перетворився на велике сучасне місто та важливий економічний центр Нідерландів.

Протягом багатьох століть місто було важливим релігійним центром країни. Цим пояснюється така велика кількість історичних церков серед визначних пам’яток Утрехту. Безліч історичних будівель, мережа мальовничих каналів та низка різноманітних захоплюючих музеїв роблять це місто популярним туристичним напрямком. Нижче наведений список визначних місць допоможе вам вирішити, що варто подивитися в Утрехті.

Утрехтський собор

Утрехтський собор

Утрехтський собор. | Фото: Patrick Rasenberg/Flickr.

Колись головний собор Утрехта був пов’язаний з Домською вежею, але після того, як центральна нефа впала під час смерчу, дві споруди розділилися. Цей прекрасний готичний собор стоїть в Утрехті з часів Середньовіччя і колись вважався найбільшим храмом у Нідерландах.

Архітектура споруди повністю відповідає зразкам французької готики. На сьогоднішній день збережені фрагменти старої церкви – це хори та поперечна нефа, а на території зруйнованого центрального нефа знаходиться площа, засаджена деревами.

Збережений інтер’єр собору, як і раніше, вражає численними багато прикрашеними склепінчастими арками і барвистими вітражами.

Адреса: St Martin’s Cathedral, Achter de Dom, Утрехт, Нідерланди.

Домська вежа Утрехта

Домська вежа Утрехта

Домська вежа Утрехта. | Фото: Wikimedia.

Над центром Утрехта височить величезна 112,5-метрова споруда – Домська вежа. Вона добре видно з будь-якої точки міста і є однією з найзнакових його пам’яток. Башта була збудована у 1321 році і стоїть окремо від собору святого Мартіна.

У вежі розміщується дзвіниця – група із 14 середньовічних дзвонів загальною вагою 32 000 кілограм. У будні через певні інтервали часу з вежі досі чути дзвін, а по суботах тут влаштовуються справжні карильйонні концерти.

Усередині є спеціальне приміщення, де відвідувачі можуть ознайомитись з історією вежі та купити оригінальні сувеніри. Піднявшись нагору сходами з 465 сходинок, ви побачите фантастичну панораму Нідерландів, і навіть зможете розглянути далеко Роттердам і Амстердам.

Адреса: The Dom Tower, Domplein 21, 3512 JC Utrecht, Нідерланди.

Підземелля DOMunder

Підземелля DOMunder

Підземелля DOMunder.

DOMunder знаходиться там, де Домська вежа та Кафедральний собор святого Мартіна – на площі Домплейн. Спустившись на глибину 4,7 м, ви опинитеся в незвичайному підземному музеї, що розповідає про 2000-річну історію Утрехта.

Музей був відкритий у 2014 році та оснащений найпередовішими технологіями. Відвідувачам видаються інтерактивні ліхтарики, за допомогою яких підсвічуються експонати. Серед унікальних археологічних знахідок фрагменти кам’яних стін стародавньої римської фортеці, що стояла на місці нинішньої площі Домплейн.

Адреса: DOMunder, Domplein, Утрехт, Нідерланди.

Музей музичних автоматів

Музей музичних автоматів

Музей музичних автоматів | Фото: Kotomi_/Flickr.

Незвичайний музей Speelklok – це чарівне місце, повне розваг та дивовижних механічних механізмів, які порадують відвідувачів будь-якого віку. В експозиції музею представлені різні пристрої з механічною музикою – іграшки, годинники, скриньки, шарманки та музичні інструменти.

Тут скрізь чути звуки і видно частини пристроїв. Більшість музейних експонатів досі функціонує. Окрім чудово підібраної колекції музичних механізмів, музей дає відвідувачам уявлення про те, як створюються ці унікальні речі. Виготовлення кожної частини механізму потребує великої майстерності, терпіння та захопленості.

Адреса: Museum Speelklok, Steenweg, Утрехт, Нідерланди.

Залізничний музей

Залізничний музей

Залізничний музей. | Фото: Jan-Willem Reusink/Flickr.

Цей цікавий міський музей розташований у східній частині Утрехту на колишній залізничній станції Малібан. Старий вокзал реконструювали, а пізніше до нього додалася нова будівля, яка з’єднується із головною будовою через пішохідний перехід.

До колекції музею входять унікальні речі, пов’язані з історією голландських залізниць. Музей поділений на чотири тематичні розділи – «Подорожі мрії», «Сталеві монстри», «Майстерня» та Велике відкриття».

Крім основних виставкових залів, в музеї є макет залізниці, дитячий майданчик, колекція справжніх вагонів і локомотивів, наприклад, таких як De Arend і NS Class 200.

Адреса: Railway Museum, Maliebaanstation, Утрехт, Нідерланди.

Канали Утрехту

Канал Аудеграхт

Канал Аудеграхт.

Наявність каналів – типова риса нідерландських міст, і Утрехт виняток. Можливо, їх не так багато, як в Амстердамі, проте вони дуже незвичайні за своїм виглядом – часто називають двоярусними. Одна набережна знаходиться на нижньому рівні, біля самої води, а друга, ширша – на верхньому рівні.

Канали, що проходять через весь центр міста, просто зачаровують своєю красою. Деякими з них можна проїхатися на екскурсійних човнах, проте набагато приємніше в хорошу погоду прогулятися пішки.

Прогулюючись верхнім ярусом каналів, ви побачите багато високих вузьких будинків різного кольору, у яких двері виходять прямо на канал. Тоді як нижній ярус дає можливість поглянути на Утрехт з незвичайного ракурсу.

Адреса: Канал Аудеграхт, Oudegracht, Утрехт, Нідерланди.

Центральний музей Утрехту

Центральний музей Утрехту

Центральний музей Утрехту.

Центральний музей Утрехта є найстарішим міським музеєм у Нідерландах. Він був заснований в 1838 і розташовується в будівлі колишнього монастиря августинців. У музейному комплексі представлена ​​вражаюча колекція картин таких відомих майстрів утрехтської школи, як Йоахім Юттеваль та Герріт ван Хонтхорст.

Крім робіт старих майстрів, до колекції музею увійшли середньовічні скульптури, археологічні та релігійні експонати, історичні костюми та меблі, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, ювелірні прикраси та роботи сучасних художників.

Серед найцікавіших експонатів – старовинне судно, яке відноситься до типу так званих «утрехтських кораблів», яке виставлене у підвальному приміщенні музею. Центральний музей Утрехта з його багатою та різноманітною колекцією – обов’язкове місце для відвідування, де кожен відвідувач зможе знайти для себе щось цікаве.

Адреса: Centraal Museum, Agnietenstraat, Утрехт, Нідерланди.

Ботанічний сад Утрехтського університету

Ботанічний сад Утрехтського університету

Ботанічний сад Утрехтського університету. | Фото: Tom Jutte/Flickr.

Відомий Ботанічний сад Утрехта належить місцевому університету та знаходиться у східній частині міста. Територія саду площею 8 га розділена на 6 зон, включаючи сад каміння, район форту з численними сортами квітів, а також сад дикої природи, де мешкають різні види птахів, рептилій та комах.

У Ботанічному саду Утрехта ви побачите безліч красивих фонтанів та понад 10 000 видів рослинності. Крім того, в оранжереї можна помилуватися унікальною колекцією метеликів – вона вражає багатством та різноманітністю представлених видів, включаючи такі красиві краєвиди як Morpho та Atlas Moths.

Адреса: Utrecht Botanical Gardens, Budapestlaan 17, 3584 CD Utrecht, Нідерланди.

Квітковий ринок Янскерхоф

Квітковий ринок Янскерхоф

Квітковий ринок Янскерхоф. | Фото: Alison Netsel/Flickr.

Щосуботи на міській площі Янскерхоф відкривається великий квітковий ринок. Він розташований поряд із середньовічною церквою, за кілька хвилин ходьби від вежі Домського собору та головної міської площі.

На відміну від квіткових ринків Амстердама, орієнтованих в основному на тюльпани, ринок Утрехта просто вражає різноманітністю рослин, зрізаних квітів, саджанців, пряних трав і насіння.

Буяння запахів та фарб приваблює сюди численних туристів. Крім того, це чудове місце, де можна відчути атмосферу справжнього квіткового ринку, зробити кілька барвистих кадрів або купити невеликий оригінальний сувенір.

Адреса: Janskerkhof flower market, Neude Janskerkhof en Domplein, 3512 JE Utrecht, Нідерланди.

Церква святого Вілліброрда

Церква святого Вілліброрда

Церква святого Вілліброрда.

Римо-католицька церква святого Віліброрда – яскравий приклад архітектури неоготичного стилю. Вона розташована в центрі Утрехта – неподалік церкви Іоанна Хрестителя та Домської вежі. Храм був зведений у 1800-х роках, що робить його відносно новою релігійною спорудою у регіоні.

Зовні споруда виділяється своєю високою та вузькою конструкцією, усередині – неймовірно ошатним та розкішним оформленням. Чудовий інтер’єр справді вражає своїми яскравими фарбами та численними витворами мистецтва.

Яскраві вітражі обрамляють арочні отвори, а на колонах і стелі багато декоративних елементів насичених кольорів – зеленого, помаранчевого та золотого. Для поціновувачів прекрасної архітектури церква святого Віліброрда – визначна пам’ятка Утрехта, обов’язкова для відвідування.

Адреса: Sint Willibrordkerk, Minrebroederstraat, Утрехт, Нідерланди.

Парк Вільгельміни

Парк Вільгельміни

Парк Вільгельміни. | Фото: Tom Imrei/Flickr.

Великий міський парк, розташований на схід від Утрехта – ідеальне місце, де можна зупинитися і відпочити на свіжому повітрі на шляху до Ботанічного саду. Парк був створений в англійському ландшафтному стилі за проектом голландського садового архітектора Хендріка Копейна. Вперше він відкрився для відвідувачів 1898 року.

На території парку багато красивих статуй та пам’ятників (у тому числі статуя королеви Вільгельміни, на честь якої парк отримав свою назву). Крім того, ви побачите тут велику кількість велосипедних доріжок, будівлю «Чайної», прекрасний розарій, великий Центральний ставок та безліч чудових дерев та різноманітної рослинності.

Адреса: Wilhelminapark, Утрехт, Нідерланди.

Музей монастиря Святої Катерини

Музей монастиря Святої Катерини

Музей монастиря Святої Катерини. | Фото: Wikimedia.

Цей музей знаходиться у південній частині Утрехта – у монастирі святої Катерини, і присвячений творам церковного мистецтва. У музеї зібрано величезну колекцію історичних експонатів та творів мистецтва, починаючи з епохи Середньовіччя і до наших днів.

Серед них стародавні рукописи, першодруки в дорогоцінних палітурках, ікони, дерев’яні скульптури, статуї святих, церковне начиння та багаті шати священнослужителів, вівтарі, вироби із золота та срібла. Голландський живопис Золотого віку представлений полотнами Рембрандта, Франса Халса та Яна ван Скорела.

Адреса: Museum Catharijneconvent, Lange Nieuwstraat, Утрехт, Нідерланди.

Замок Де-Хаар

Замок Де-Хаар

Замок Де Хаар.

Казковий замок, наполовину оточений ровом та озером – справжня прихована перлина серед визначних пам’яток Утрехту. Крім замку, до садибного ансамблю входить каплиця та великий мальовничий парк. Споруда побудована в неоготичному стилі – з кількома гострокінцевими баштами та зубчастими стінами.

Приголомшливий інтер’єр церкви прикрашений витонченим різьбленням по дереву, а також колекцією творів мистецтва та гобеленами. Не менше ніж замок, вражають і оточуючі його прекрасні сади, що за стилем нагадують парки Версаля. Легко зрозуміти, чому це місце приваблює так багато туристів – на тлі замку де Хаар та навколишніх садів виходять неймовірно мальовничі знімки.

Адреса: Kasteel de Haar, Kasteellaan, Утрехт, Нідерланди.

Церква святого Петра

Церква святого Петра

Церква Святого Петра. | Фото: Wikimedia.

Ця римо-католицька церква є однією з найстаріших у місті. Вона була висвітлена на початку 1000-х років. Будівля знаходиться в центрі Утрехта, в безпосередній близькості від інших відомих визначних пам’яток міста. Церква побудована у романському стилі – з двома вежами, високими арочними вітражами та нефом у задній частині споруди.

В інтер’єрі привертають увагу чудові колони із червоного пісковика. Через барвисті віражі проходить багато світла, особливо біля головного вівтаря. У церкві святого Петра можна побачити склеп XIII століття із саркофагом єпископа Бернольда.

Адреса: Pieterskerk, Pieterskerkhof, Утрехт, Нідерланди.

Площа Домплейн

Площа Домплейн

Площа Домплейн. | Фото: Wikimedia.

Домплейн – одна з центральних площ Утрехта, що входить до всіх популярних туристичних маршрутів по місту. На площі знаходяться такі відомі пам’ятки Утрехту, як Домська вежа та Кафедральний собор святого Мартіна.

Крім того, на самій площі та в найближчих до неї провулках ви знайдете безліч ресторанів, кафе та барів. Завдяки зручному розташуванню, Домплейн є чудовим місцем, звідки можна почати захоплюючу подорож Утрехтом.

Адреса: Domplein, Утрехт, Нідерланди.

Канал Аудеграхт

Канал Аудеграхт

Канал Аудеграхт.

Родзинкою перебування в Утрехті стане можливість прогулятися красивим старим каналом Аудеграхт. Він проходить через центральну частину міста із південного сходу на північ. У південній частині канал протікає маршрутом, який колись був ділянкою Рейну, тоді як північна частина Аудеграхта включає сегменти каналу, побудованого близько 1 000 року зв. е. і з’єднував Рейн із річкою Фехте.

В 1275 після завершення будівництва мережі шлюзів Утрехта на берегах каналу стали з’являтися численні причали, пірси і склади. На сьогоднішній день багато з цих старих будівель і приміщень перетворено на ресторани, кафе, галереї та бутіки.

Адреса: Канал Аудеграхт, Oudegracht, Утрехт, Нідерланди.

Будинок Шредер

Будинок Шредер

Будинок Шредер. | Фото: Frans de Wit/Flickr.

Ця невелика, але унікальна за конструкцією споруда в стилі неопластицизму випередила свій час. Воно було збудовано у 1924 році за проектом знаменитого утрехтського архітектора Герріта Рітвельда. Пізніше він був здивований, дізнавшись, що тепер його творіння визнано пам’яткою архітектури і внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Будинок нагадує абстрактні матриці художника Піта Мондріана. У двоповерховому будинку немає внутрішніх стін, їжа подається на ліфті, меблі можуть компактно складатися, а всі двері відчиняються за допомогою важелів та кнопок.

Адреса: Rietveld Schröderhuis, Prins Hendriklaan, Утрехт, Нідерланди.

Резиденція Папи Римського

Резиденція Папи Римського

Резиденція Папи Римського. | Фото: Wikimedia.

Зазвичай увійти в цей будинок дозволяється лише учасникам конференцій та урочистих заходів, що проводяться тут. Однак помилуватись зовнішнім виглядом цього чудового 500-річного особняка нікому не забороняється.

Спочатку будівля будувалась як будинок для уродженця Утрехта Адріана Буйєнса, який у 1522 році був обраний Папою Римським. Адріан VI став першим та єдиним нідерландцем, який зійшов на папський престол.

Адреса: Paushuize, Kromme Nieuwegracht, Утрехт, Нідерланди.

 

Будинок Академії Утрехту

Будинок Академії УтрехтуБудівля Академії Утрехта.

Це головна будівля Утрехтського університету, розташована на розі площі Домплейн. За фасадом неоренесансного стилю, що датується 1892 роком, знаходяться старіші церемоніальні будівлі Утрехтського університету.

Найстаріше приміщення – це аудиторія у колишній будівлі капітула 1462 року. Саме тут у 1579 році було підписано Утрехтську угоду, яка, по суті, заклала основу для створення нової правової держави – Республіки об’єднаних провінцій Нідерландів.

Адреса: Academiegebouw Universiteit Utrecht, Domplein, Утрехт, Нідерланди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук