20 туристичних пам’яток Пізи, рекомендованих для відвідування

Колись ця морська держава суперничала з Генуєю та Венецією, у наші дні Піза черпає свою славу з архітекторського проекту, будівництво якого пішло зовсім не так, як планувалося. Але всесвітньо відома падаюча вежа є лише однією з дивовижних пам’яток міста Пізи.

Центр міста з його жвавими кафетеріями та барами оптимально врівноважує завидний багаж доглянутих романських будівель, готичних церков та ренесансних площ з жвавим вуличним життям, в якому переважають місцеві жителі, а не туристи.

Пізанська вежа

Падаюча вежа

Падаюча вежа.

Одна зі знакових пам’яток Італії — башта, що падає, справді виправдовує свою назву, відкинувшись на 5,5 градусів від вертикальної осі. 58-метрова вежа, що офіційно є дзвіницею Дуомо, будувалася майже два століття і була завершена лише в 1372 році.

Згодом нахил, спровокований шарами м’якого ґрунту, що залягають у її основі, неухильно збільшувався, доки остаточно не було зупинено стабілізаційним проектом у 1990-х роках.

Італійський зодчий Бонанно Пізано почав будувати вежу, а насправді лише дзвіницю для сусіднього собору, в 1173 році, проте майже відразу його плани з тріском провалилися через рухомий ґрунт під її фундаментом.

Лише три із семи ярусів вежі було завершено до того, як вона почала відхилятися від вертикалі зі швидкістю близько 1 мм на рік. До 1990 року її нахил досяг 5,5 градусів, що на 10 градусів нижче критичної точки, встановленої комп’ютерними моделями.

Стабільність була остаточно забезпечена лише після проведення робіт у 1998 році, за допомогою комбінації противаг та зміцнення ґрунту, що змусило вежу зайняти більш безпечне становище. Сьогодні нахил складає майже 4,1 м від перпендикуляра.

Адреса: Torre di Pisa, Піза, Італія.

П’яцца дей Міраколі

Piazza dei Miracoli

Piazza dei Miracoli.

Пізанці стверджують, що Кампо дей Міраколі є однією з найкрасивіших міських площ у світі.

Її обгороджені газони створюють фотогенічний антураж для цукерково-смугастого Дуомо, з витонченим багатоярусним фасадом і незвичайним внутрішнім оздобленням, будівництво якого почалося 1063 року. А також для Баптистерія, будівництво якого датується 1153 роком, і було завершено в 1260 Нікколо і Джованні Пізано, з чудовою кафедрою роботи Нікколо Пізано всередині. А ще для гарного цвинтаря Кампосанто, в якому, як то кажуть, зберігається земля, доставлена ​​під час хрестових походів із Голгофи. Але всі погляди звернені саме на вежу, що падає.

Адреса: Piazza dei Miracoli, Piazza del Duomo, Піза, Італія.

Дуомо

Дуомо

Дуомо.

Чудовий романський Кафедральний собор Пізи був заснований у 1064 р. і освячений у 1118 році. Його разючий багаторівневий зовнішній вигляд, з облицюванням із зеленувато-кремових мармурових смуг, виходить у величезний колонний зал, увінчаний дерев’яною позолоченою стелею.

Еліптичний купол, перший у своєму роді в Європі на той час, був доданий у 1380 році. Перш ніж увійти до собору, вивчіть три пари бронзових дверей XVI століття біля головного входу.

Спроектовані школою Джамболоньї для заміни дерев’яних оригіналів, зруйнованих разом з більшою частиною інтер’єру собору пожежею 1596 року, двері абсолютно захоплюють дух – можна витратити годинник на розшифровку біблійних сцен, що ілюструють непорочне зачаття Діви і народження Христа на центральних дверях. та служіння Христа.

Усередині північного проходу не пропустіть незвичайну восьмикутну кафедру початку XIV ст. Скульптура Джованні Пізано, виконана з карарського мармуру, з оголеними героїчними фігурами, глибинною деталізацією та загостренням почуттів, привнесли в готичну скульптуру новий мальовничий експресіонізм та життя.

Роботи Пізано становлять разючий контраст зі скандальною кафедрою та вівтарем 2001 року італійського скульптора Джуліано Вангі.

Адреса: Cattedrale di Pisa, Piazza del Duomo, Піза, Італія.

Баптистерій

Баптистерій

Баптистерії.

Незвичайний Круглий Баптистерій має один купол, розташований поверх іншого пірамідального, кожен дах будівлі з одного боку вкритий блискучими свинцевими плитками, а з іншого боку фанерований черепицею, а його вершина увінчана позолоченою бронзовою фігурою Іоанна Хрестителя, створеної в 1395 році.

Зведення почалося в 1152, але коли проект продовжили Нікола і Джованні Пізано, початковий стиль Баптистерія був трохи видозмінений, а остаточно будівництво було завершено лише в XIV столітті.

Родзинкою Баптистерія є шестикутна мармурова кафедра роботи Ніколло Пізано, що датується 1260 роком. Нижній рівень аркад виконаний у пизансько-романському стилі, а верхня частина разом із куполом – у готичному.

Пізанський вчений Галілео Галілей, який, як говорить історія, вигадав закони маятника, спостерігаючи за лампою в гойдалках собору в Пізі, хрестився у восьмикутній купелі 1246 року.

Не йдіть, не піднявшись у верхню галерею, щоб послухати, зберігача, що демонструє чудову акустику та ехо-ефекти подвійного бані Баптистерії.

Адреса: Battistero di Pisa, Piazza del Duomo, Піза, Італія.

Кладовище Кампосанто

Кампосанто

Кампосанто. | Фото: Herbert Frank/Flickr.

Кажуть, що ґрунт, доставлений під час хрестових походів із Голгофи, лежить у білих стінах цього неймовірно красивого останнього притулку для багатьох відомих жителів міста, розташованого навколо саду в затишному чотирикутнику.

Під час Другої світової війни артилерія союзників знищила багато фресок монастирів, тим не менш, ви знайдете, що подивитися в Пізі. Так, було врятовано пару найдавніших фресок і тепер її виставлено в Sala Affreschi, або Кімнаті фресок.

Найбільш примітною є «Тріумф смерті» — чудова ілюстрація пекла, яку приписує художник XIV століття Буонаміко Буффальмакко, датована 1336–1341 роками.

На щастя, дзеркала, що колись стояли поруч із графічними зображеннями проклятого, засмаженого живцем на рожні, були прибрані, тому що спочатку глядачі бачили свої обличчя в жахливій сцені. Буффальмакко, що знаходиться в тій же кімнаті «Страшний суд і пекло», датований 1333 – 1341 роками, однаково жорсткий.

Адреса: Campo Santo, Piazza del Duomo, Піза, Італія.

Музей Синопії

Музей Синопії

Музей Синопії. | Фото: Dave & Margie Hill/Kleerup/Flickr.

У залах цього музею, крім дивовижних фресок, зберігаються кілька синопій, що є своєрідними попередніми начерками, намальованими художниками з використанням червоного пігменту на стінах Кампосанто в XIV — XV століттях, до того, як над ними були намальовані фрески.

Вирушайте до музею та досліджуйте фресковий живопис за допомогою коротких інформаційних відеороликів та масштабних моделей, що заповнюють його простір.

Адреса: Museo Delle Sinopie, Піза, Італія.

Національний музей Сан-Маттео

Національний музей Сан-Маттео

Національний музей Сан-Маттео. | Фото: dvdbramhall/Flickr.

Це вражаюче сховище середньовічних шедеврів знаходиться в жіночому бенедиктинському монастирі XIII століття на бульварі північної набережної Арно.

Особливо примітна колекція картин тосканської школи XII – XIV століть, що включає роботи Ліппо Меммі, Таддео Гадді, Джентіле да Фабріано і Гірландайо. Не пропустіть «Святого Павла» Мазаччо, «Мадонну смиренності» Фра Анжеліко та «Поліптих Святої Катерини» Симони Мартіні.

Не менш цікавою є колекція пізанських скульптур XIV і XV століть, у тому числі робіт Миколи та Джованні Пізано, Андреа та Ніно Пізано, Франческо ді Вальдамбріно, Донателло, Мікелоццо та Андреа делла Роббія.

Адреса: Museo Nazionale di San Matteo, Piazza San Matteo в Soarta, Піза, Італія.

Блакитний палац

Блакитний палац

Блакитний палац. | Фото: Herbert Frank/Flickr.

Ця чудово відреставрована будівля XIV століття з вражаючим курно-блакитним фасадом виходить на річку.

Його внутрішні розкішні інтер’єри ХІХ століття створюють ідеальний антураж для чудової колекції творів мистецтва Фонду Пізи — переважно пізанських робіт періоду з XIV по XX сторіччя на другому поверсі, а також деякі експозиції на першому рівні.

Крім того, у підвалі музею можна побачити археологічну зону, а на першому поверсі дворянську резиденцію аристократичного палацу, обставлену так, як це було у ХІХ столітті.

Адреса: Palazzo Blu, Lungarno Gambacorti, Піза, Італія.

Ботанічний сад

ботанічний сад

Ботанічний сад.

Щоб відпочити від натовпу на П’яцца дей Міраколі, вирушайте до цього тихого обгородженого саду з пальмами, флорою, типовою для Апуанських Альп, мальовничим садом з ароматними травами, старовинними оранжереями, в яких налічується 35 видів орхідей.

Сад, що демонструє ботанічну колекцію Пізанського університету, датується 1543 роком і, до всього іншого, є першим університетським ботанічним садом у Європі.

Його доглядав видатний ботанік Лука Гіні (1490–1556). Музей у Палаццо делла Кончіглі розповідає історію саду за допомогою вишуканих ботанічних ілюстрацій, каталогів та макетів.

Адреса: L’Orto Botanico dell’Universita di Pisa, Via Luca Ghini, Піза, Італія.

Церква Санта Марія делла Спіна

Церква Санта Марія делла Спіна

Церква Санта Марія делла Спіна. | Фото: Richard, enjoy my life! / Flickr.

Не пропустіть цю прибережну церкву з потрійними шпилями, вишукану перлину пізано-готичного стилю, витончено інкрустовану скиніями та статуями. Вона була побудована між 1230 і 1233 роками, як релікварій для шипа з Тернового Вінця Христа

Адреса: Chiesa di Santa Maria della Spina, Lungarno Gambacorti, Піза, Італія.

Стародавні стіни Пізи

Стародавні стіни Пізи

Стародавні стіни Пізи. | Фото: Visit Tuscany/Flickr.

Нещодавно відкриті для публіки 2 км міських стін тепер є однією з найпопулярніших пам’яток Пізи. Піднявшись абсолютно безкоштовно на фортечні стіни, ви можете помилуватися захоплюючим видом на місто.

Адреса: Antiche Mura di Pisa, Via Contessa Matilde, Піза, Італія.

П’яцца делле Веттоваглі

П'яцца дельє Веттовальє

П’яцца дельє Веттовальє.

П’яцца делле Веттоваглі, що буквально означає площу постачання, є однією із найстаріших площ Пізи, а також серцем нічного життя міста.

Вона утворена низкою своєрідних аркад, де розташовано безліч магазинів, барів, ресторанів та кафе. Біля площі знаходиться ринок Веттоваглі, де щоранку можна робити необхідні покупки.

Адреса: Piazza delle Vettovaglie, Піза, Італія.

Фреска Кіта Харінга

Фреска Кіта Харінга

Фреска Кіта Харінга. | Фото: Darren and Brad/Flickr.

Популярний стиль мистецтва графіті Кіта Харінга впізнаваний у всьому світі, але ви все одно здивуєтеся, виявивши в Пізі величезну фреску цього американського художника.

Харінг дуже сподобалося місто під час візиту в 1989 році, і він намалював цей публічний витвір мистецтва на стіні церкви Сант Антоніо, розташованої недалеко від центрального вокзалу.

Адреса: Tuttomondo by Keith Haring, Via Riccardo Zandonai, Піза, Італія.

Торре Гуельфа

Торре Гуельфа

Торре Гуельфа.

Ця червона вежа, побудована в 1406 для управління річковим шляхом у місто, містить колекцію зброї провідних пізанських сімей, які можуть бути досить цікаві.

Однак, найкраща причина приїхати сюди — це чудовий краєвид, що відкривається з вершини вежі на узбережжі та природний парк Сан Россоре.

Адреса: Torre Guelfa, Піза, Італія.

Лоджія дей Б’янки

Лоджія дей Б'янки

Лоджія дей Бьянкі.

Лоджія дей Б’янки — це будівля, збудована архітектором Бернардо Буонталенті, яка нині використовується для розміщення торгових рядів, особливо у різдвяний період.

Лоджія знаходиться в кінці вулиці Корсо Італія, яка є основним місцем для здійснення покупок у Пізі, так що приготуйтеся спустошити свій гаманець.

Адреса: Logge Dei Banchi, Via di Banchi, Піза, Італія.

Церква Санто Стефано

Церква Санто Стефано

Церква Санто Стефано. | Фото: Bill Anderson / Flickr.

Ця церква на площі Пьяцца дей Кавальєрі була спроектована Джорджіо Вазарі, одним із найбільших італійських архітекторів.

Спочатку вона була побудована в 1565 – 1569 роках, а через кілька років були додані додаткові архітектурні елементи.

Потрапивши сюди, ви не пройдете повз багато прикрашеного високого вівтаря з троном мученика папи Стефана I і чудовим органом у стилі бароко.

Адреса: Chiesa di Santo Stefano dei Cavalieri, Knights ‘Square, Піза, Італія.

Церква Сан Паоло

Церква Сан Паоло

Церква Сан Паоло.

У Пізі, як і в багатьох італійських містах, є безліч красивих церков, які варто відвідати.

Церква Сан Паоло, є однією з найстаріших у місті, заснована у 805 році нашої ери, вона була розширена у XI та XII століттях. У церкві зберігається римський саркофаг, але саме її пізансько-романський фасад привертає увагу найбільше.

Адреса: Parrocchia di San Paolo Ripa d’Arno, Piazza San Paolo Ripa D’Arno, Піза, Італія.

Площа Данте

Площа Данте

Площа Данте.

Одна з найкрасивіших і найменш туристичних площ Пізи – П’яцца Данте, прекрасне місце, розташоване неподалік юридичного факультету в центрі Пізи.

Лише небагато туристів приходять сюди, щоб випити каву, тоді як студенти часто відвідують це місце, щоб відпочити між лекціями.

Адреса: Piazza Dante Alighieri, Піза, Італія.

Палац Агостіні

Палац Агостіні

Палац Агостіні. | Фото: Vince Smith/Flickr.

Найкрасивіший палац у Пізі – Палаццо Агостіні, побудований у XIV столітті і добре зберігся до наших днів.

Завдяки червоному цегляному фасаду, він є одним із найнезвичайніших палаців у місті.

Головна причина, через яку цей будинок знаменитий, — кафе Caffè dell’Ussero, засноване в 1794 році і дуже популярне серед італійських патріотів та інтелектуалів.

Адреса: Palazzo Agostini або dell’Ussero або Red, Lungarno Antonio Pacinotti, Піза, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук