22 найкращі пам’ятки Калабрії, які варто подивитися

Якщо ви шукаєте вулиці, переповнені моторолерами Vespa та людей, які не можуть жити без сієсти, тоді вам до Калабрії. Цей регіон Італії постійно трясуть землетруси. Його дикі гірські пейзажі та довга історія бідності, мафіозної діяльності та еміграції дуже позначилася на культурі регіону.

Піщані міста Калабрії постійно приваблюють туристів. Основною пам’яткою Калабрії є його привабливе Тірренське узбережжя, яке ділять між собою кілька красивих міст, найвизначнішими з яких є Тропея та Шилла. У центрі можна побачити три національні парки, жоден з яких повністю не вивчений, а музеї Калабрії із рештками багатого минулого є найбільшим скарбом цього міста.

Музей у національному парку Полліно

Музей у національному парку Полліно

Музей у національному парку Полліно.

Цей чудовий музей зосереджений на історичній, культурній та природній спадщині парку. У цьому музеї використовуються інтерактивні відеоекрани, які дозволяють дізнатися про історію різних етнічних груп парку. Тут ви також зможете побачити таксидермованих птахів та тварин, серед яких італійський вовк із парку Полліно та рідкісний беркут. Перш, ніж вирушити на екскурсію парком, обов’язково відвідайте цей музей.

Адреса: EcoMuseo Sandro Berardone, Strada Provinciale 28 Calabra, Ротонда, Потенца, Італія.

Національний парк Полліно

Національний парк Полліно

Національний парк Полліно.

Найбільший національний парк Італії, національний парк Полліно, межує з Базилікатою та Калабрією. Він виконує роль скелястої завіси, що відокремлює регіон від решти Італії і має найбагатшу флору та фауну на півдні країни. Парк охоплює площу 1960 квадратних кілометрів.

Адреса: Parco Nazionale del Pollino, Італія.

Національний археологічний музей Реджо-ді-Калабрія

Національний археологічний музей Реджо-ді-Калабрія

Національний археологічний музей Реджо-ді-Калабрія. | Фото: stefano Merli/Flickr.

У ході екскурсії кількома поверхами кращого музею південної Італії ви пройдете через тисячоліття місцевої історії, від неоліту і палеоліту до елліністичних, римських часів і т.д. Головним надбанням цього музею є найкращі у світі зразки давньогрецької скульптури Бронці Ді Ріаче.

Вони є дві незвичайні бронзові статуї, виявлені в 1972 році на морському дні поблизу комуни Ріаче. Знайшов їхній хімік-підводник з Риму. Перед тим, як їх побачити, вам доведеться постояти три хвилини в дезактиваційній камері. Але повірте, вони того варті.

Ці витвори мистецтва зображують грецьку одержимість тілом; незбагненні, рішучі та люті, їх досконалі форми більш богоподібні, ніж людські.

В однієї з цих статуй очі кольору слонової кістки та срібні зуби, які трохи ховаються за слабкою посмішкою Мони Лізи. Ніхто не знає, хто вони – люди чи боги, і навіть їхнє походження вкрите таємницею. Вони датуються приблизно 450 роком до н. Вважається, що ці статуї є роботою двох художників.

Адреса: Museo Nazionale della Magna Grecia, Реджо-Калабрія, Італія.

Національний парк Аспромонте

Національний парк Аспромонте

Національний парк Аспромонте. | Фото: Wikimedia.

Більшість італійців вважають національний парк Аспромонте схованою, якою скористалися калабрійські викрадачі у 1970-х та 1980-х роках. Досі ходять чутки про те, що десь у парку є мафіозні фортеці Ндрангета, але як турист ви навряд чи зможете їх відшукати. Найвища точка парку, гора Монтальто (1955м), домінує над величезною бронзовою статуєю Христа і відкриває чудовий краєвид на Сицилію.

Адреса: Aspromonte National Park, Via Aurora, Санто-Стефано-ін-Аспромонте, Реджо-Калабрія, Італія.

Місто-примара Пентедаттіло

Місто-примара Пентедаттіло

Місто-примара Пентедаттіло. | Фото: Wikimedia.

Саме тут, серед скель, на горі Голгофа, знаходиться місце, повне чарівності та таємниць, де здається, що час стоїть на місці. Кажуть, що на вулицях цього села у 1686 році відбулася сумно відома різанина Альберті – різанина між благородним сімейством Альберті та родиною Авенаволі. Це покинуте село приваблює туристів своєю сюрреалістичною та дуже вражаючою атмосферою.

Адреса: Пентідатіло, Реджо-Калабрія, Італія.

Церква Санта-Марія-дель-Ізола

Церква Санта-Марія-дель-Ізола

Церква Санта-Марія-дель-Ізола.

Ця середньовічна чернеча церква є перлиною Тірренського узбережжя. За весь період свого існування вона пережила кілька реставрацій (переважно через землетруси). Церква розташована на тому, що колись було окремим скелястим острівцем; тепер він з’єднаний з материком дамбою, створеної віковими покладами мулу. Потрапити до церкви можна, піднявшись сходами вгору схилом скелі.

Адреса: Santuario di Santa Maria dell Isola di Tropea, Via Lungomare, Тропеа, Вібо Валентія, Італія.

Мис Капо Ватикано

Мис Капо Ватикано

Мис Капо Ватікано. | Фото: Mario/Flickr.

З цього скелястого мису, розташованого приблизно за 7 кілометрів на південь від Тропеї, відкриваються захоплюючі краєвиди на пляжі, ущелини, вапнякові морські скелі та інші визначні пам’ятки Калабрії. Тут знаходиться маяк, збудований у 1885 році, він розташований неподалік короткої пішохідної доріжки. Звідси можна побачити територію до Еолійських островів. Пляж Капо Ватикано є одним із найкрасивіших пляжів уздовж цього узбережжя.

Адреса: Капо Ватікано, Вібо Валентія, Італія.

Святилище Сан-Франческо-да-Паола

Святилище Сан-Франческо-да-Паола

Святилище Сан-Франческо-да-Паола. | Фото: Wikimedia.

Сантуарій Святого Франческо – це цікава порожня печера, що має величезне значення для побожних людей. За легендою у 15 столітті тут жив і помер святий, а святилище, яке він та його послідовники вирізали у скелі, приваблювало паломників упродовж багатьох століть. Монастир оточений настінними розписами, що зображають воістину неймовірні чудеса святого. У церкві знаходиться багато прикрашений релікварій святого.

Адреса: Santuario di San Francesco da Paola, Largo S. Francesco di Paola, Паола, Козенця, Італія.

Печера П’єдігрота

Печера П'єдігрота

Печера П’єдігрота. | Фото: Valeriy Gavrilyuk/Flickr.

Печера П’єдігрота – це підземна печера з різьбленими кам’яними статуями. Вона була вирізана в скелі туфу неаполітанцями, котрі пережили аварію корабля в 17 столітті. Потім над нею попрацювали інші скульптори, і зрештою вона перетворилася на церкву. Пізніші статуї є фігури Фіделя Кастро і Джона Ф. Кеннеді. Це химерна, єдина у своєму роді суміш містики, таємниці та кітчу.

Адреса: Chiesetta di Piedigrotta, Via della Madonnella, Піццо, Вібо Валентія, Італія.

Замок Мюрат

Замок Мюрат

Замок Мюрат. | Фото: Wikimedia.

Цей акуратний маленький замок 15 століття названий на честь Йоахіма Мюрата, швагра Наполеона Бонапарта, який недовго був королем Неаполя. Пізніше, в 1815 році, його захопили в Піццо і засудили до смерті за зраду. Усередині замку ви можете побачити його камеру та деталі його жахливої ​​кончини, яка графічно проілюстрована за допомогою воскових фігур. Хоча Мюрат був автором просвітницьких реформ, місцевих жителів його страта не дуже засмутила.

Адреса: Castello Murat, Via P. Marincola, Pizzo, Vibo Valentia, Італія.

Собор у Герачі

Собор у Герачі

Собор у Герачі.

У Герачі знаходиться найбільший у Калабрії романський собор, який бере свій початок із 1045 року. Три його нефи розділені колонами, які були взяті з класичних вілл, що руйнуються, і храмів цього району. Інтер’єр собору напрочуд суворий, біля входу в собор можна знайти вхід до прилеглого музею, в якому можна побачити безліч гобеленів і церковних багатств.

Адреса: Basilica Concattedrale di Santa Maria Assunta, Via Duomo, Джераче, Реджо-Калабрія, Італія.

Фортеця Ле Кастелла

Фортеця Ле Кастелла

Фортеця Ле Кастелла.

Ле Кастелла названа на честь вражаючої Арагонської фортеці 16-го століття, величезної будівлі, пов’язаної з материком короткою дамбою, і яка колись містила все поселення, оточене стіною. Філософ Пліній сказав, що першу її вежу збудував Ганнібал. Докази показують, що вона була розпочата в 4 столітті до нашої ери, і призначалася для захисту Кротона у війнах проти Пірра.

Адреса: Fortezza Aragonese, Ле Казтела, Кротон, Італія.

Кафедральний собор у Тропеа

Кафедральний собор у Тропеа

Кафедральний собор у Тропеа. | Фото: Wikimedia.

У красивого нормандського собору поруч із дверима є дві бомби часів Другої світової війни, що не розірвалися: вважається, що вони не вибухнули через захист покровительки міста, Богоматері Румунії. Над вівтарем висить візантійська ікона Мадонни (1330г) – їй також приписують захист міста від землетрусів, яких часто страждає цей регіон.

Адреса: Cathedral of Saint Mary of Romania, Largo Duomo, Тропеа, Вібо Валентія, Італія.

Замок Руффо

Замок Руффо

Замок Руффо. | Фото: Wikimedia.

Цей замок є величною фортецею, яка височить над мисом Сцилла. За весь період свого існування він іноді виконував функції маяка та монастиря. У ньому можна подивитися на оригінальний човен, який використовувався для лову риби-меча. Цей човен лежить в основі спеціального сучасного човна для полювання на меч-рибу.

Адреса: Castello Ruffo, Piazza San Rocco, Шилла, Реджо-Калабрія, Італія.

Замок у Козенці

Замок у Козенці

Замок у Козенці. | Фото: Wikimedia.

Замок у Козенці почали зводити сарацини, а закінчили нормани. Цей замок пережив кілька землетрусів, а в 21 столітті в ньому було зроблено низку великих реставрацій. Від оригінального інтер’єру мало що залишилося, але зовнішній вигляд вражає, а види, що відкриваються мандрівникам, виправдовують сходження.

Адреса: Norman Castle, Козенця, Італія.

Арагонський замок в Реджо-Калабрія

Арагонський замок в Реджо-Калабрія

Арагонський замок Реджо-Калабрія, | Фото: Wikimedia.

Від Арагонського замку, пошкодженого землетрусом і частково зруйнованого 1922 року, залишилися лише дві вежі, які відновили 2000 року. Сьогодні замок використовується для проведення заходів та виступів. Його варто відвідати для відмінного вигляду з веж.

Адреса: Aragonese Castle, Piazza Castello, Reggio Calabria, Реджо-Калабрія, Італія.

Церква Сан-Джорджо в Піццо

Що ще подивитися у Калабрії? Завітайте до церкви Сан-Джорджо 16 століття, з її чудовим фасадом у стилі бароко. Ця церква примітна тим, що в ній знаходиться гробниця Йоахіма Мюрата, французького короля Неаполя та швагра Наполеона.

Церква Сан-Джорджо в Піццо

Церква Сан-Джорджо в Піццо.

Адреса: Church of Saint George Martyr, Via San Giorgio, 1, 89812 Pizzo VV, Італія.

Пляж Аркомагно

Природна арка

Природні арки. | Фото: Renato Giordanelli/Flickr.

Цей куточок Калабрії здається раєм – цей пляж відкриває краєвид на кришталево чисте море. Тут можна побачити природну арку, вирізану в скелі.

Адреса: Arco Magno, Сан-Нікола-Арчелла, Козенця, Італія.

 

Національний парк Сила

Національний парк Сила

Національний парк Сила. | Фото: damian entwistle/Flickr.

Національний парк Сила – це 150 000 гектарів природних багатств, різноманітних ландшафтів та різноманітних видів рослин. Це регіон Калабрії, який більш ніж зберіг всю свою дику атмосферу та природні багатства. Це чудовий район, який пропонує можливість зайнятися різноманітними видами спорту на свіжому повітрі.

Адреса: Sila National Park, Італія.

Острів Діно

Острів Діно

Острів Діно. | Фото: Wikimedia.

Це – одна з найкрасивіших ділянок узбережжя Калабрії, що знаходиться між бухтами та затоками, виліпленими часом та морем, на найбільшому з двох островів Калабрії. Там немає пляжу, але туристам буде цікаво подивитися на гарні печери вздовж його 3-кілометрового периметра.

Адреса: Dino, Calabria, Італія.

Село Санта Северина

Село Санта Северина

Село Санта Северина. | Фото: ER Bauer/Flickr.

Санта Северина – це невелике село, яке має славне минуле. Вона може похвалитися гарним замком, баптистерієм та собором, який є, мабуть, найбільшим свідченням візантійської присутності у регіоні. Прекрасне село займає всю долину річки Нето.

Адреса: Santa Severina, Кротон, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

  1. Tetiana

    Дякую за змістовний, цікавий і корисний допис😊

    Відповіcти