22 пам’ятки Ріо-де-Жанейро, які варто подивитися

Ріо-де-Жанейро славиться своїми білими піщаними пляжами, що здіймаються горами і мальовничою гаванню. Це друге за величиною місто Бразилії, розташоване на її південноатлантичному узбережжі, має такі привабливі природні ландшафти, яких немає в жодному іншому мегаполісі світу. Не дивно, що Ріо-де-Жанейро називають “cidade maravilhosa”, що означає “чудесне місто”.

Сліпучі пейзажі – лише одна з причин, через яку туристи стікаються до Ріо. Крім того, це ще дуже яскраве, веселе та життєрадісне місто. Під час карнавального сезону його вулиці наповнюються музикою та ошатно одягненими танцюристами, і це видовище не може не приваблювати мандрівників з усього світу.

Звичайно, бразильський карнавал – це те, що неодмінно потрібно подивитися в Ріо-де-Жанейро, інакше варто було їхати на інший кінець земної кулі. Але навіть якщо ви опинилися тут іншим часом, повірте, у Ріо нудно вам не буде!

Статуя Христа-Спасителя

Статуя Христа-Спасителя

Статуя Христа-Спасителя.

Розташована на вершині 710-метрової гори Корковадо статуя «Крісто Редентор» стоїть з розкритими ніби для обіймів руками, безтурботно дивлячись на місто.

Зводити цю грандіозну статую почали у 1922 році, за часів розквіту стилю ар-деко, і Христос-Спаситель з бетону та мильного каменю вважається найбільшою у світі скульптурою із створених у цьому стилі.

Піднятися на гору ви можете на крихітному поїзді, вагончики якого рухаються майже вертикально. Щоб дістатися від кінцевої зупинки поїзда до основи статуї, вам доведеться подолати кілька сотень щаблів. Втім, сьогодні доступні альтернативні способи підйому на цій ділянці – ліфти та ескалатори.

Адреса: Christ the Redeemer – Alto da Boa Vista, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Пляж Копакабана

Пляж Копакабана

Пляж Копакабана.

Пляж Копакабана, відокремлений від Іпанеми улюбленим серферами пляжем Арпоадор, має більш живу атмосферу, ніж його не менш відомий сусід. Місцеві жителі, здається, завжди грають у футбол чи волейбол, а продавці, які торгують напоями та закусками у кіосках, розташованих уздовж пляжу, голосно зазивають покупців.

На одному кінці пляжу стоїть відкритий для публіки форт Копакабана – колишня військова база, де сьогодні розміщується Музей бразильської армії. На довгому пляжі перед Фортом рибалки пропонують продаж свій ранковий улов.

І місцеві жителі, і туристи із задоволенням у будь-яку погоду ходять по набережній, яка межує з 4-кілометровим пляжем Копакабана. Викладена з чорних та білих каменів хвилеподібна доріжка з’явилася тут ще у 1930-х роках. З іншого, далекого від пляжу боку набережної тісно притиснувшись один до одного стоять багатоповерхові готелі та апартаменти.

Адреса: Copacabana Beach – Копакабана, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Пляж Іпанема

Пляж Іпанема

Пляж Іпанема. | Фото: Mike Vondran/Flickr.

Пляж, який прославився завдяки популярній бразильській пісні 1960-х років «Дівчина з Іпанеми», досі залишається одним із найпопулярніших серед туристів місць Ріо. Ця довга, вигнута піщана смуга, на яку накочуються хвилі, рік у рік потрапляє на перші рядки списку «Кращі пляжі світу». Іпанема межує з цілою мережею кафе, ресторанів та магазинів, а також із численними клубами, художніми галереями та навіть театрами. Знаходиться Іпанема між пляжами Леблон та Копакабана, у відокремленій прибережними горами престижній Південній частині міста, що зветься «Зоною Сул». Пости візуально поділяють пляж на окремі ділянки, і різні типи людей, як правило, збираються в різних частинах. Наприклад, сім’ї з дітьми воліють ділянку між 11 та 12 постами, а близько 9-го посту збираються ті, хто хоче просто позасмагати у спокійній обстановці.

Адреса: Ipanema Beach – Іпанема, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Гора Цукрова Голова

Гора Цукрова Голова

Гора Цукрова Голова. | Фото: Rodrigo Soldon/Flickr.

Однією з найвідоміших пам’яток Ріо-де-Жанейро вважається Цукрова голова – гора незвичайної форми, що височіє над гаванню на 394 метри. Вона розташована на ділянці суші, яка виступає в бухту та огинає гавань.

Ви можете піднятися канатною дорогою від площі Генерала Тібурсіо до вершини нижчої гори Морро-да-Урка, від якої друга канатна дорога веде вже до Цукрової голови.

Опинившись на самій «маківці», ви зможете помилуватися всім гористим узбережжям, затокою та її островами, 100-метровим пляжем Прайя-да-Урка і трьома фортами, з яких один, зіркоподібний форт Сан-Жуан XVI століття, відкритий для публіки.

Адреса: Sugarloaf Mountain – Урка, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Ботанічний сад “Jardim Botanico”

Ботанічний сад "Jardim Botanico"

Ботанічний сад “Jardim Botanico”. | Фото: Jimmy Baikovicius/Flickr.

На території Ботанічного саду Ріо-де-Жанейро, розбитого на початку 1800-х років на захід від району Лагоа, зростає понад 8000 видів рослин. Відвідувачі стікаються до цього парку, перш за все, щоб помилуватися орхідеями, яких тут налічується близько 600 видів. А ще в «Jardim Botanico» ви побачите кілька пам’ятників, фонтани, ставок з водяними ліліями, японський сад каменів і Музей навколишнього середовища, що порівняно недавно з’явився.

Адреса: Jardim Botânico do Rio de Janeiro – Rua Jardim Botânico – Жардін-Ботаніку, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Район Санта-Тереза

Район Санта-Тереза

Район Санта-Тереза. | Фото: Wikimedia.

Розташований на пагорбі, з якого відкривається вид на міську гавань, район Санта-Тереза ​​пропонує вам здійснити своєрідну подорож у часі. Тут, гуляючи старими брукованими вулицями, ви зможете милуватися елегантними особняками XIX століття.

Цей район ніби завмер у своєму розвитку аж до 1896 року, коли було запущено трамвайний маршрут, що проходить арками акведука і пов’язує Санта-Терезу з центром міста. У XX столітті район уподобали люди творчих професій – письменники, художники, музиканти.

Особлива дружня атмосфера, характерна для подібних місць, де мешкає богема, збереглася тут донині. Великою популярністю у туристів користувався трамвай, який катав їх вулицями Санта-Терези, але в 2011 році, після серйозної аварії, цей останній трамвайний маршрут, що залишився в місті, був закритий.

Адреса: Санта-Тереза, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Район Лапа

Район Лапа

Район Лапа. | Фото: David Kirsch/Flickr.

Район Лапа, розташований у центральній частині Ріо, колись був місцевим кварталом червоних ліхтарів. Сьогодні цей район відомий насамперед своїм жвавим нічним життям.

У вихідні дні із шоро- та самба-барів музика та танці вечорами виплескуються прямо на вулицю. Цікава з архітектурного погляду забудова району, датована 1800-ми роками, є мальовничим тлом для всіх цих імпровізованих свят.

Лапа ідеально підходить для того, щоб зустрітися з друзями, скуштувати в ресторанчику якусь страву місцевої кухні та випити кайпіринью – популярний бразильський коктейль із міцного лікеру, тростинного цукру та лайма. Відомі сходи Селарона з’єднують Лапу з районом Санта-Тереза.

Адреса: Лапа – Санта-Тереза, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Національний парк Тижука

Національний парк Тижука

Національний парк Тижука.

Національний парк Тижука, що є одним із найбільших у світі, займає величезну територію переважно гірської місцевості. Ви можете прогулятися до Піко-да-Тіжука, найвищої вершини в межах Ріо, щоб насолодитися видами на місто, що лежить унизу, і на затоку Гуанабара.

Більшість лісу цьому місці початку 1800-х була практично знищена внаслідок розширення кавових плантацій. Але в другій половині сторіччя ситуацію виправили, вручну висадивши майже дев’ять мільйонів дерев. Серед визначних пам’яток парку Тижука – каплиця Майрінк, в якій ви побачите фрески, написані знаменитим бразильським художником-неореалістом Кандіду Портінарі, а також 30-метровий водоспад Каскатінья.

Адреса: Tijuca National Park – Estrada da Cascatinha – Alto da Boa Vista, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Стадіон “Маракана”

Стадіон "Маракана"

Стадіон “Маракана”.

Футбол – безумовно, найулюбленіший та найшанованіший вид спорту у Бразилії, і тому не дивно, що стадіон «Маракана» вважається однією з найважливіших пам’яток Ріо.

Колись це був найбільший футбольний майданчик у світі, здатний вмістити близько 200 тисяч глядачів. У рамках підготовки до чемпіонату світу 2014 року цей спортивний об’єкт, збудований ще 1950 року, був частково реконструйований.

З міркувань безпеки його місткість було скорочено – просто ліквідовано стоячі місця. Сьогодні «Маракана» вміщує 80 тисяч уболівальників: про суперництво зі світовими стадіонами-рекордсменами не йдеться, але вона продовжує залишатися найбільшим стадіоном у Південній Америці.

Адреса: Maracana Stadium – Avenida Presidente Castelo Branco – Маракана, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Район Лагоа

Район Лагоа

Район Лаго. | Фото: Wikimedia.

Лагоа, розташований у багатій Зоні Сул, – третій за величиною район у всій Південній Америці. Гордістю Лагоа є його велика лагуна, відома як Лагоа-Родріго-де-Фрейтас. Шестикілометрова доріжка, що її обгинає, дуже сподобалася місцевим бігунам і велосипедистам. З розташованих уздовж берега кафе і ресторанів просто неба відкривається приголомшливий вид на лагуну і пляжі.

Адреса: Лагоа, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Парк Лазі

Парк Лазі

Парк Лазі. | Фото: Jimmy Baikovicius/Flickr.

Біля підніжжя гори Корковадо, в оточенні тропічних лісів, знаходиться красивий громадський парк Лазі. Він може похвалитися чудовою рослинністю, комфортними пішохідними доріжками та навіть невеликим акваріумом.

А ще на його території стоїть чудовий палац, який колись належав відомій італійській оперній співачці Габріеллі Безансоні та її чоловікові. Сьогодні в цьому особняку знаходиться школа мистецтв Escola de Artes Visuais, де також проводяться безкоштовні художні виставки.

Плата за відвідування парку Лазі, до речі, також не стягується. У парку працює кафе, з вікон якого відкривається вид на знамениту статую Христа-Спасителя, розташовану на відстані. Існує пішохідна стежка, яка веде від парку до статуї, але на ній є кілька складних ділянок. З міркувань безпеки рекомендуємо вам не ходити цим маршрутом поодинці. Вирушати в цьому напрямку слід лише у складі досить великої групи, ще краще, якщо серед вас будуть місцеві жителі.

Адреса: Parque Lage – Жардін-Ботаніку, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Пляж Барра та Тижука

Вид на пляж Барра да Тижука

Перегляд пляжу Барра да Тижука. | Фото: Mark Pegrum/Flickr.

Цей красивий пляж, який є найдовшим у Ріо-де-Жанейро, може похвалитися чистим білим піском. Пляж, як правило, не дуже багатолюдний: туристів тут менше, ніж на Іпанемі та Копакабані. Барра-да-Тіжука – це, по суті, місце, де вважають за краще відпочивати місцеві жителі.

Кажуть, що його води чистіші, ніж на двох знаменитіших пляжах. Барра-да-Тіжука приваблює любителів активного відпочинку, тому тут ви завжди побачите серферів, кайт-серферів та боді-серферів.

Район, прилеглий до пляжу, є наймолодшим у Ріо-де-Жанейро: він був відбудований приблизно 30 років тому. До послуг гостей великий торговий центр Barra Shopping Mall з більш ніж 700 магазинами та ресторанами. За свою недовгу історію цей район заробив репутацію місця, де воліють жити молоді та багаті люди.

Адреса: Praia da Barra da Tijuca, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Пляж Праїнья

Пляж Праїнья

Пляж Праїнья.

Якщо ви прагнете спокійного пляжного відпочинку в районі Ріо-де-Жанейро, вирушайте на Праїнью. Це пляж у формі півмісяця межує з покритими джунглями пагорбами.

Порівняно з Копакабаною чи Іпанеєм, Праінья відносно малолюдна, особливо у вихідні дні. Цей пляж може похвалитися чистою водою, чистим піском та відмінними хвилями та дуже популярний серед серферів.

Однак океан тут славиться сильною підводною течією, тому віддалятися від берега в цих водах можуть лише впевнені у своїх силах плавці та серфери. На Праїньї ви знайдете невеликий ресторан просто неба з видом на пляж, а також кілька кіосків, де можна придбати закуски і напої.

Адреса: Prainha Beach, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Міський театр Ріо-де-Жанейро

Міський театр Ріо-де-Жанейро

Міський театр Ріо-де-Жанейро. | Фото: Timo/Flickr.

Муніципальний театр, розташований у центрі міста, є головним оперним театром Ріо. Його чудова неокласична будівля, побудована на початку XX століття, може похвалитися позолоченими дзеркалами, мармуровими колонами та сходами із зеленого оніксу.

Багато хто вважає цей будинок, створений під натхненням від Паризької опери Шарля Гарньє, одним із найкрасивіших у країні. Обов’язково постарайтеся потрапити на спектакль. Якщо у вас не буде такої можливості, наприклад, через брак часу або відсутність квитків на виставу, хоча б просто побуйте на екскурсії цим розкішним театром.

Адреса: Theatro Municipal – Praça Floriano – Centro, Rio de Janeiro – Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Акведук-да-Каріока

Акведук-да-Каріока

Акведук-да-Каріока. | Фото: Rodrigo Soldon/Flickr.

У середині XVIII століття в Ріо-де-Жанейро був побудований акведук Каріока, який постачав місто прісною питною водою з річки Каріока.

Головною визначною пам’яткою цього акведука був розташований у районі Лапа сегмент, що складається з двох поверхів величезних арок. Наприкінці ХІХ століття акведук було закрито, але арки залишилися.

У 1896 році було ухвалено рішення переобладнати верхню частину арок у міст для трамвая, що з’єднувало центр міста з районом Санта-Тереза.

Трамвай цей ходить і сьогодні, хоча вже скороченим маршрутом. В даний час арки є популярним місцем зустрічей місцевих жителів, особливо в нічний час, коли цей район пожвавлюється вуличними торговцями, музикою та танцями.

Адреса: Aqueduto da Carioca – Lapa, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Монастир Сан-Бенту (Монастир святого Бенедикта)

Монастир Сан-Бенту (Монастир святого Бенедикта)

Монастир Сан-Бенту (Монастир святого Бенедикта). | Фото: Wikimedia.

На пагорбі, прямо над гаванню знаходяться монастир Сан-Бенту і однойменна церква 1617 будівлі. Разом вони утворюють один із найкращих бенедиктинських комплексів у Бразилії. В оформленні інтер’єру церкви брали участь найкращі художники бенедиктинського ордену.

Так, наприклад, одним з ченців були зроблені розміщені на високому вівтарі фігури Святого Бенедикта і Святої Схоластики, а також багате різьблення, яким покриті стеля та стіни. Каплицю прикрашають роботи Местре Валентина та картини Рікардо ду Пілара, видатного бенедиктинського художника колоніальної Бразилії. Його шедевр – «Пристрасті Христові» – ви знайдете у ризниці монастиря.

Адреса: Mosteiro de São Bento – Rua Dom Gerardo – Centro, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Церква Сан Франциско та Пенітенсіа

Церква Сан Франциско та Пенітенсіа

Церква Сан Франциско і Пенітенсіа. | Фото: Flavio Veloso/Flickr.

Дивлячись на досить простий фасад церкви Третього Ордену Святого Франциска, важко повірити, що ви побачите справжнє диво. Інтер’єр, який був оформлений у проміжок між 1657 і 1773 роком, є буянням позолоченого різьблення по дереву.

Серед тих, хто зробив свій внесок в прикрасу цього інтер’єру, були два провідні португальські скульптори і різьбярі по дереву Мануель і Франсіско Ксав’є де Бріто, стиль яких вплинув на Алейжадінью та інших майстрів бразильського бароко. Стеля хору прикрашена найпершим у Бразилії розписом з ефектом оптичної ілюзії, виконаної 1736 року. Це робота Каетано і Коста Коельо, який потім розмалював у тому ж стилі стеля нефа.

Адреса: Centro Cultural San Francisco da Penitência – Rua da Carioca – Centro, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Палацово-парковий комплекс Кінта-да-Боа-Віста

Національний музей,

Національний музей. | Фото: Eduardo Melon/Flickr.

Сади, вілли та імператорські палаци району Сан-Кристован нині є громадськими парками та музеями. На особливу увагу заслуговує палацово-парковий комплекс Кінта-да-Боа-Віста.

У період з 1808 по 1889 палац Кінта-да-Боа-Віста був резиденцією правлячих сімей, а потім його перебудували і перейменували на палац Сан-Кристован.

Сьогодні в його стінах розташовується Національний музей, що володіє найбільшими в країні археологічними, етнографічними, ботанічними та зоологічними колекціями, що налічують понад мільйон експонатів.

Великий палацовий парк займають сади та озера, ліси та печери. Є тут навіть зоопарк із більш ніж 2000 видів ссавців, птахів та рептилій, батьківщиною яких є не лише Бразилія, а й інші куточки світу. Пересуватися величезною територією парку можна мініатюрною залізницею.

Адреса: Quinta da Boa Vista – Avenida Pedro II – Сан-Крістован, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Церкви Носса-Сеньйора-ду-Кармо та Монте-ду-Кармо

Церква Носса-Сеньйора-ду-Кармо

Церква Носса-Сеньйора-ду-Кармо. | Фото: Wikimedia.

Парафіяльна церква Носса-Сеньйора-ду-Кармо з 1808 по 1889 була Королівською молитовнею, а потім кафедральним собором, поки в 1976 її не змінив новий собор. Цей храм з’єднується переходом із ще однією кармелітською церквою – Монте-ду-Кармо, збудованою у 1755-1761 роках.

Головними визначними пам’ятками останньої є барочний фасад, кам’яний дверний отвір, а також біло-золоте різьблення роботи Местре Валентина в каплиці Новіціата. Колишній собор теж прикрашений різьбленням і має високий срібний вівтар. Поруч, у провулку знаходиться каплиця Носса-Сеньйора-ду-Кабу-да-Боа-Есперанса (каплиця Богоматері мису Доброї Надії).

Адреса: Church of Lady of the Old Cathedral Carmo – Rua Sete de Setembro – Centro, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Собор Святого Себастьяна

Собор Святого Себастьяна

Собор Святого Себастьяна. | Фото: Wikimedia.

Архітектор Едгар Фонсека, який проектував Катедраль-де-Сан-Себастьян у Ріо, черпав натхнення у пірамідах майя, інтерпретуючи їхні форми у сучасному контексті.

Цю релігійну споруду, побудовану між 1964 і 1979 роками, часто називають Новим Собором, щоб відрізняти її від його попередниці – церкви Носса-Сеньйора-ду-Кармо.

У своєму 96-метровому інтер’єрі собор містить 5000 парафіян. Чотири вітражні вікна, що піднімаються на 64 метри від підлоги, наповнюють інтер’єр природним світлом. Вночі храм освітлюється зсередини і нагадує яскравий маяк на горизонті.

Адреса: Catedral Metropolitana de Sao Sebastião do Rio de Janeiro – Centro, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Трамвай Бонде

Трамвай Бонде

Трамвай Бонде. | Фото: Wikimedia.

Бонде є останнім із історичних трамваїв, які колись перетинали місто. Його романтичний гуркіт по мощених вулицях був типовим для богемної Санта-Терези звуком.

В даний час Бонде відправляється кожні 15-20 хвилин від станції канатної дороги в центрі міста і слідує через мальовничий Аркос-да-Лапа (старий акведук) до Ларго-ду-Гімарайнш у самому серці Санта-Терези.

Після трагічної події у 2011 році цю останню в Ріо трамвайну лінію було закрито. Трамвай був знову запущений лише через чотири з лишком роки, після реконструкції рейок та закупівлі нового рухомого складу. Після поновлення руху маршрут руху трамваїв був сильно скорочений.

Адреса: Station of Santa Teresa trams – Rua Lélio Gama – Centro, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Мис Понта-до-Арпоадор

Вид з мису Понта-до-Арпоадор на пляжі Іпанема

Вид з мису Понта-до-Арпоадор на пляжі Іпанема. | Фото: Rodrigo Soldon/Flickr.

Скальний мис, який ви знайдете на дальньому східному кінці вулиці Авенідо-Вієра-Суто, виступає у воду і служить одним із найкращих місць у Ріо для спостереження за заходом сонця.

Протягом дня ви побачите тут і рибалок, що залишають скелю по завершенню ранкового лову, і закоханих, що потай цілуються, і великі «зграї» серферів, і фотографів, що знімають розташований по сусідству культовий пляж Іпанема, який тягнеться до вершин Дойз-Ірманс, що височіють.

Біля західного краю скелі знаходиться крихітний відокремлений пляж Прайя-ду-Діабо (пляж Диявола). Це чудове місце, щоб помилуватися краєвидами, але плавати тут слід з обережністю. Зате на березі там розмістився простенький тренажерний зал просто неба – із звичайними турниками та штангами з бетонними «млинцями» у стилі Фреда Флінстоуна.

Адреса: Pedra do Arpoador – Avenida Francisco Bhering – Іпанема, Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук