22 пам’ятки Убуда, які варто подивитися

Убуд розташований в гірській частині Балі і зовсім відрізняється від ділової метушні районів Кути або Семіньяку. Убуд вважається культурною столицею острова: у місті багато барвистих художніх галерей, чарівних музеїв та прекрасних храмів. У центрі міста знаходиться чудовий Королівський палац, а всі культурні пам’ятки Убуда та Балі розміщені вздовж долин та терас із зеленими рисовими полями.

Убуд також відомий своєю вишуканою їжею: прихильники здорового харчування знайдуть у місті багато кафе, де готують вегетаріанські та веганські страви, а у курортних зонах розташовані дорогі ресторани з першокласною кухнею.

Гребінець Чампуан

Прогулянка гребенем Чампуан

Прогулянка гребенем Чампуан. | Фото: Tom Roeleveld/Flickr.

Якщо ви хочете оглянути околиці Убуда і насолодитися місцевими краєвидами, вирушайте на пішу стежку Чампуан, розташовану недалеко від міста. Стежка веде через покриті буйною рослинністю пагорби, з яких відкривається чудовий краєвид на долину.

Маршрут починається прямо від храму Гунунг Лебах (Gunung Lebah Temple). Стежка була побудована спеціально для того, щоб туристи та місцеві жителі могли насолоджуватись первозданною красою природи Убуда.

Адреса: Campuhan Ridge Walk, Jalan Raya Campuan, Саян, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Музей Пурі Лукісан

Музей Пурі Лукісан

Музей Пурі Лукісан. | Фото: Wikimedia.

В Убуді, як у культурній столиці Балі, є найбільша кількість художніх галерей на острові. Любителі сучасного мистецтва можуть відвідати музей Пурі Лукісан, де представлено велику різноманітність художніх робіт. Експозиції супроводжуються англомовними коментарями про те, як розвивалося мистецтво у цій частині планети.

Цей музей був дітищем групи художників, що складається з Рудольфа Боннета, Вальтера Шпіса та місцевого автора Чокорда Геде Агунг Сукаваті – принца та члена королівської родини Убуда. Музей Пурі Лукісан – найкраще місце у місті, щоб покращити свої знання в галузі мистецтва, а також побачити твори на нерелігійні теми, яких дуже мало в інших галереях.

Адреса: Museum Puri Lukisan, Jalan Raya Ubud, Ubud, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Храм Таман Сарасваті

Храм Таман Сарасваті

Храм Таман Сарасваті. | Фото: Wikimedia.

Цей незвичайний маленький храм присвячений Сарасваті – богині мудрості та мистецтва. По всьому храму стоять чудові статуї богині, а з передньої частини будівлі б’ють фонтани з водою, що наповнюють велику чисту ставок. У цьому ставку з квітучими лотосами купаються, а також п’ють воду, щоб зарядитися енергією богині. Вечорами храм ще прекрасніший, ніж удень: на тлі нічного неба у освітленому вогнями храмі влаштовують танцювальні вистави.

Адреса: Pura Taman Saraswati, Jalan Kajeng, Ubud, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Палац Сарен

Палац Сарен

Палац Сарен. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Сарен Агунг також відомий як Королівський палац Убуда. Він знаходиться поруч із ринком мистецтва, тому можна відвідати ці два місця одразу. Палац розташований у центрі міста і був збудований приблизно в 1800 році під час правління Іди Чокорди Путу Кандел.

Королівська родина досі мешкає у палаці, який також використовується для проведення церемоніальних обрядів. Туристам дозволяється гуляти садом і споглядати красу балійської орнаментальної архітектури. Увечері тут можна переглянути традиційні балійські танці.

Адреса: Ubud Palace, Jalan Raya Ubud, Ubud, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Музей Рудана

Музей Рудана

Музей Рудана.

Цей чудовий музей, що височіє над смарагдовими рисовими полями, належить балійському політику Ніоману Рудані та його дружині Ні Ваян Оластіні, яка поділяє любов свого чоловіка до мистецтва.

Колекції музею займають три поверхи і є зібранням пам’ятних речей та 400 предметів, серед яких як класичні картини з яскравими образами, так і різні старовинні речі, наприклад, календар, зроблений у 1840 році. Також у музеї є і сучасні витвори мистецтва, а поряд розташована галерея, в якій можна придбати роботи балійських художників.

Адреса: Museum Rudana, JL. Peliatan, Ubud, Peliatan, Kabupaten Gianyar, Bali, Індонезія.

Нічний ринок у Гіаньярі

Нічний ринок у Гіаньярі

Нічний ринок у Гіаньярі. | Фото: Isabel Sommerfeld/Flickr.

Нічний ринок Гіаньяра знаходиться поза Убуда, але якщо видався вільний вечір, туди обов’язково варто з’їздити. Цей нічний ринок відомий насамперед своєю смачною їжею: тут можна знайти велику різноманітність традиційних балійських закусок, таких як сате, смажені банани та смачні маленькі тістечка.

Також там усюди продають смажених молочних поросят, якими славиться Балі, та багато інших речей, наприклад одяг та іграшки.

Адреса: Gianyar Night Market, Jl. Ngurah Rai, Gianyar, Kec. Gianyar, Kabupaten Gianyar, Bali 80511, Індонезія.

Гоа Гаджа (“Слони печера”)

Гоа Гаджа (“Слони печера”)

Гоа Гаджа (“Слонові печера”). | Фото: Patrik M. Loeff/Flickr.

Гоа Гаджа, що індонезійською означає “Слонові печера”, – одна з головних пам’яток острова Балі. Вона знаходиться поряд з Убудом, у селі Бедулу, і є вражаючою археологічною знахідкою, що є частиною великого храмового комплексу.

Щоб дістатися місця, потрібно спуститися вниз сходами в чарівний дворик, розташований перед входом до печери. Вважається, що споруда була збудована у XI столітті. Усередині печери багато наскельних малюнків і маленький храм для медитацій, а зовні видно весь храм індуїстів з чудовим плавальним басейном і вируючими фонтанами.

Адреса: Goa Gajah, Bedulu, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Ботанічний сад Убуда

Ботанічний сад Убуда

Ботанічний сад Убуда. | Фото: Max Grabert/Flickr.

Одна з принад Убуда – паркові зелені зони в самому центрі міста. Ботанічний сад розробили Штефан Райснер – німецький журналіст, який змоделював Королівський сад у Берліні.

Він використовував місцеві дерева та чагарники, щоб відтворити унікальну природу Балі. Територія саду займає площу понад 6 гектарів. На ній розташовані різні тематичні зони, оранжереї та дитячий майданчик.

Адреса: Botanic Garden Ubud, Jl. Tirta Tawar No.6, Petulu, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Індонезія.

Художній музей Агунг Раї

Художній музей Агунг Раї

Художній музей Агунг Раї.

Художній музей Агунг Раї, також відомий як ARMA – це виставковий та культурний центр. Він був спроектований Анаком Агунг Геде Раї (Anak Agung Gede Rai) та поділений на дві будівлі, в яких представлено велику різноманітність витворів мистецтв. У музеї можна більше дізнатися про велику мистецьку сцену Балі та побачити роботи місцевих художників.

Адреса: Agung Rai Museum of Art, Jalan Raya Pengosekan Ubud, Ubud, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Ліс мавп в Убуді

Ліс мавп в Убуді

Ліс мавп в Убуді. | Фото: D. Meutia/Flickr.

Коли запитують, що подивитися в Убуді, на думку відразу спадає, мабуть, найвідоміша його пам’ятка – ліс мавп. Він являє собою три храми XIV століття, розташовані на природній території, що охороняється, яка зараз стала заповідною зоною.

Як випливає з назви, у цьому комплексі повно милих приматів. Мавпи вважаються тут священними тваринами, які охороняють храми. У парку можна придбати банани, щоб нагодувати мавп. Але слід бути уважними та стежити за своїми речами: ці тварини люблять вихоплювати сонячні окуляри та інші дрібні предмети у відвідувачів.

Адреса: Mandala Wisata Wenara Wana, Jalan Monkey Forest, Ubud, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Музей мистецтв Нека

Музей мистецтв Нека

Музей мистецтв Нека.

Музей Нека – один із найкращих музеїв не тільки в Убуді, а й на всьому Балі. Тут зберігається величезна колекція творів сучасного та класичного мистецького мистецтва.

Експозиції музею розповідають, як розвивалося балійське мистецтво, а також демонструють роботи місцевих авторів-початківців. Ви дізнаєтесь історію мистецтва Індонезії та побачите найрізноманітніші види робіт, серед яких картини, ювелірні прикраси, вироби з металу та тканини.

Адреса: Peruse Neka Art Museum, Jalan Raya Sanggingan Campuhan, Kedewatan, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Індонезія.

Музей Антоніо Бланко

Музей Антоніо Бланко

Музей Антоніо Бланко. | Фото: Wikimedia.

Музей Відродження Бланко – це колишній будинок та майстерня художника Антоніо Бланко, а також одне з найулюбленіших туристичних місць в Убуді. Він розташований на пагорбі, який височіє над нефритовими рисовими плантаціями Чампуана.

У музеї є безліч творів мистецтва: картини, збірки віршів, колажі і навіть літографії. На екскурсії по будинку-музею можна побачити картини художника, більшість з яких зображають балійських жінок та танцівниць. Музеєм керують нащадки Антоніо Бланка. Крім музею, тут розташований ресторан і красивий доглянутий сад.

Адреса: Blanco Museum, Jl. Raya Campuhan, Саян, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Колонія чапель у селі Петулу

Колонія чапель у селі Петулу

Колонія чапель у селі Петулу.

Якщо ви не знаєте, що ще подивитися в Убуді на Балі, варто поїхати до села Петулу та подивитися на колонію чапель. У це маленьке село щовечора прилітають чаплі, щоб влаштувати ночівлю на деревах. Видовище трохи моторошне – за місцевими повір’ями, це священні птахи, в яких укладені душі померлих. Однак якщо ви любите живу природу, не пропустіть шанс з’їздити в Петулу і подивитися на цю цікаву виставу.

Адреса: Petulu Heron Bird Colony Watch Point, Petulu, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Рисові тераси Тегаллаланг

Рисові тераси Тегаллаланг

Рисові тераси Тегаллаланг. | Фото: Peter Nijenhuis/Flickr.

Ще одна популярна визначна пам’ятка Убуда – рисові тераси у Тегаллаланзі. Їх створили за допомогою іригаційної системи під назвою “субак”, що формує ступінчастий ландшафт рисових полів. Тераси Тегаллаланг розташовані на околиці Убуда. На екскурсії можна погуляти вздовж терас та дізнатися, як вирощують та збирають рис.

У Тегаллаланг краще їхати вранці або пізно ввечері, коли спадає спека, а наприкінці екскурсії можна заглянути в сувенірні лавки, що розташовані неподалік. Для багатьох туристів поїздка на рисові тераси – найяскравіше враження від подорожі Балі.

Адреса: Tegallalang Rice Terrace, Jalan Raya Tegallalang, Tegallalang, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Храм Пенатаран Сасі

Храм Пенатаран Сасі

Храм Пенатаран Сасі.

Колись Пура Пенатаран Сасі був головним храмом королівства Педженг. На подвір’ї у високому павільйоні знаходиться величезний бронзовий барабан, відомий під ім’ям “Місяць Педженга”, що впав. Барабан зроблений у формі пісочного годинника, а його довжина досягає 186 см – це найбільший цільновідлитий барабан у світі. Вчені вважають, що він був виготовлений від 1000 до 2000 років тому.

Храм знаходиться в Педженгу, за 5 кілометрів на схід від Убуда. Точно невідомо, чи барабан був зроблений місцевими умільцями, чи його привезли здалеку – складні геометричні візерунки на його поверхні нагадують декоративне оздоблення, характерне для Західного Папуа та В’єтнаму.

Адреса: Pura Penataran Sasih, Jalan Raya Tampaksiring, Пеженг, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Храм Пусерінг Джагад

Храм Пусерінг Джагад

Храм Пусерінг Джагад.

Цей храм був побудований в 1329 році і знаходиться в Педженгу, за п’ять кілометрів на схід від Убуда. Туди ходять молоді пари, які читають молитви біля каменів лінгам та йоні. Також у храмі стоїть велика кам’яна урна, прикрашена хитромудрими різьбленими скульптурами богів і демонів. Як описано в “Махабхараті” в легенді “Пахтання Молочного океану”, вони шукають еліксир життя. До храму веде брукована доріжка, розташована на захід від головної дороги.

Адреса: Pura Pusering Jagat, Jalan Raya Pejeng Tampaksiring, Пеженг, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Водоспад Тегенунган

Водоспад Тегенунган

Водоспад Тегенунган. | Фото: Wikimedia.

Крім своїх знаменитих пляжів, Балі славиться різноманітними природними пейзажами, які простягаються далеко вздовж пагорбів Убуда. Водоспад Тегенунган знаходиться поряд з Убудом і вважається однією з найпривабливіших природних пам’яток. Водоспад оточений буйною зеленою рослинністю та атмосферою тропічного лісу.

Якщо піднятися на верх водоспаду, вдасться вивчити його ближче, і це абсолютно безпечно. Коли рівень води досить високий, можна пірнути вниз із десятиметрової скелі у прохолодну воду джерела.

Адреса: Tegenungan Waterfall, Jalan Ir. Sutami, Kemenuh, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Кав’ярня Сеніман

Кав'ярня Сеніман

Кав’ярня Сеніман. | Фото: Ubud Writers & Readers Festival/Flickr.

Цей магазин кави, що називає себе кавою-студією, – одне з найкращих місць в Убуді, де можна випити чашку гарної кави. Гості можуть розслабитися в спокійній обстановці, сидячи в затишних кріслах-гойдалках, поки їм подають свіжозварений напій, що бадьорить.

Тут серйозно ставляться до кави та пропонують великий вибір напоїв, серед яких кава у сифоні та пуровері, приготовані з найкращих індонезійських сортів. Також тут можна скуштувати їжу, яка є сумішшю балійської та інтернаціональної кухні, а ввечері – замовити алкогольні напої.

Адреса: Seniman Coffee Studio, Jalan Sri Wedari, Banjar Taman Kelod, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

 

Індонезійський центр текстильного мистецтва

Індонезійський центр текстильного мистецтва

Індонезійський центр текстильного мистецтва.

Ця чудова текстильна галерея належить благодійному товариству “Нити життя” (“Threads of Life”), яке підтримує в регіоні продаж екологічних тканин. Представлені в галереї зразки виготовлені з використанням ткацьких технологій з різних куточків Індонезії та пофарбовані натуральними барвниками.

Експозиції центру розповідають, як століттями розвивалися ремісничі традиції на Балі, а в магазині поруч можна придбати кілька зразків тканин на згадку про поїздку. Також для тих, хто хоче здобути практичний досвід, організовані курси, що навчають особливостям тканин та їх виробництву.

Адреса: Indonesian Textile Arts Center, Jl. Kajeng No.24, Ubud, Gianyar, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Індонезія.

Ринок Убуду

Ринок Убуду

Ринок Убуда. | Фото: Roozbeh Rokni/Flickr.

Ринок Убуда фактично складається з кількох різних ринків, які змінюють один одного протягом дня. Він чимось нагадує місце зйомок фільму “Їж, молись, кохай” з Джулією Робертс у головній ролі.

Вранці на ринку продають фрукти та овочі, а ввечері тут можна знайти витвори мистецтва та товари народної творчості, які купують як сувеніри. До вечора на ринку збирається досить багато народу, тому, якщо ви не хочете помилитися з ціною, краще приїжджати якомога раніше.

Адреса: Ubud Market, Ubud, Гіаньяр, Балі, Індонезія.

Танцювальна вистава Легонг

Танцювальна вистава Легонг

Танцювальна вистава Легонг. | Фото: Jorge Dalmau/Flickr.

Один із найпопулярніших заходів на Балі – це танець Легонг, заснований на легенді XII століття, що прийшла зі Східної Яви. Це історія про дівчину, яку викрали і тримали в ув’язненні, і більшість легенд присвячена її звільненню. На вас чекають чудові танці та чарівна музика, а побачити цю виставу можна в багатьох місцях Убуда: в Пурі Сарен (Puri Saren), селі Пеліатан (Peliatan Village) та в храмі Пура Далем (Pura Dalem Puri).

Адреса: Legong dance performance, Gg. Nuri No.14, Peliatan, Kecamatan Ubud, Kabupaten Gianyar, Bali 80571, Індонезія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук