23 пам’ятки Аугсбурга, рекомендовані для відвідування

Університетське місто Аугсбург було засноване римлянами у 15 році до нашої ери, що робить його найстарішим містом у Баварії та другим після Тріра у всій Німеччині. Пам’ятки Аугсбурга – це насамперед його найкрасивіші архітектурні пам’ятки, яких за тисячолітню історію міста з’явилося чимало. Міська ратуша та вежа Перлахтурм, церква Святої Анни та Червоні ворота, Аугсбурзький собор та Будинок ткачів.

Продовжувати можна майже нескінченно, і всі ці визначні пам’ятки нікого не залишать байдужим. Ми підготували для вас короткий огляд найкращих місць Аугсбурга, щоб ви змогли отримати максимум вражень від своєї поїздки до цього чудового міста.

Квартал Фуггерай

Квартал Фуггерай

Квартал Фуггерай. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Найперший у світі проект соціального житла було розпочато у 1516 році Якобом Фуггером, впливовим німецьким банкіром та підприємцем. За десять років тут було збудовано 52 будинки. Квартал Фуггеров став, власне «містом у місті» – зі своєю церквою, з міськими стінами і воротами. На восьми вулицях, у будинках, увитих плющем, як і раніше проживають люди, і ворота Фуггерая, як і раніше, зачиняються щодня о 22:00.

Мешканці району мають дотримуватись правил, встановлених 500 років тому. Зокрема, вони обов’язково мають бути католикам і щодня повинні молитися за душі засновників кварталу!

Річна орендна плата, що стягується з мешканців Фуггерая, становить символічні 0.88 євро – це менше чверті від вартості відвідування району як турист. Одна з квартир на першому поверсі була збережена у незмінному вигляді як музей цього незвичайного проекту.

Адреса: Fuggerei, Jakoberstraße 26, 86152 Augsburg, Німеччина.

Аугсбурзька ратуша

Аугсбурзька ратуша

Ауґсбурзька ратуша.

Міська ратуша, побудована за величезні кошти у 1610-х роках, коли Аугсбург перебував на піку свого процвітання, є відображенням багатства та могутності міста в епоху Відродження. Зовнішнім виявом впевненості у могутності та значущості Аугсбурга служить величезне зображення Рейхсадлера – імперського орла – на фронтоні парадного фасаду.

«Золотий зал», що знаходиться всередині, вражає і майже пригнічує своїми блискучими позолоченими кесонними стелями і фресками з алегоричними картинами. Трохи більш стримано виглядає Княжий зал з його складними дерев’яними стесонами кесонів, паркетними підлогами і картини на стінах, обшитих дерев’яними панелями.

Адреса: Rathaus Augsburg, Rathausplatz 2, 86150 Augsburg, Німеччина.

Аугсбурзький собор

Аугсбурзький собор

Аугсбурзький собор.

Найстаріші елементи величного Аугсбурзького собору, датовані 1000-ми роками, виконані в романському стилі, проте в цілому переважає тут все ж таки пізня готика XIV століття. Саме в готичному стилі оформлений оздоблений скульптурами південний портал собору, датований 1356 роком.

На його центральній колоні та тимпані зображені сцени з життя Діви Марії, а лиштви та архівольти розповідають історії апостолів.

Північний портал, створений у 1343 році, настільки ж декоративний: його прикрашають скульптури, що зображують епізоди життя Ісуса. Внутрішнє оздоблення собору не менш вражаюче. На колонах нефа розміщено картини видатного німецького живописця Ганса Гольбейна Старшого.

Але головна цінність Аугсбурзького собору – численні унікальні кольорові вітражі середньовіччя. Вони датуються XI-XII століттями і вважаються найстарішими з тих, що збереглися в Німеччині.

Адреса: Augsburg Cathedral, Frauentorstraße 2, 86152 Augsburg, Німеччина.

Церква Святої Анни

Церква Святої Анни

Церква Святої Анни. | Фото: Alex Robertson/Flickr.

Церква Святої Анни, побудована в XIV столітті і що спочатку належить монастирю ордена кармелітів, стала свідком одного з ключових моментів Реформації: у 1518 році тут зупинявся Мартін Лютер, який прямував на зустріч з папським легатом, який мав закликати Лютера покаятися у своїх забаганках. 1545 року, з початком руху Реформації, церква Святої Анни стала першим лютеранським храмом у місті.

Близько 200 років її будівля була оновлена ​​в стилі рококо: з’явилися прикраси у вигляді вишуканої ліпнини і сміливих фресок Йоганна Георга Бергмюллера.

У 1509 році при церкві була побудована похоронна капела найвідоміших аугсбуржців – Фуггерів. Вона є найстарішим у Німеччині зразком архітектури у стилі ренесансу. Тут ви побачите гробницю найвідомішого члена династії, Якоба Фуггера, і зможете гідно оцінити склепіння, вітражі та настінні рельєфи.

Адреса: St Anne’s Church, Im Annahof 2, 86150 Augsburg, Німеччина.

Палац Шецлера

Палац Шецлера

Палац Шецлера. | Фото: barnyz/Flickr.

Палац Шецлера, що колись належав великому банкіру XVIII століття Бенедикту Адаму Ліберту, є справжнім архітектурним скарбом у стилі рококо. Тут є чудові сади, двори та інтер’єри. Кульмінацією цієї пишності є винятково багата бальна зала 1760-х років, прикрашена люстрами, грандіозною стельовою фрескою, високими дзеркалами і позолоченою штукатуркою на стінах.

Сьогодні у палаці Шецлера розташований художній музей, який славиться багатими колекціями творів мистецтва. У Галереї німецького бароко ви зможете побачити картини таких художників XVIII століття, як Йоган Генріх Шенфельд та Георг Філіп Ругендас.

У зборах картин із фонду Карла та Магдалини Хаберсток представлені роботи Каналетто, Ван Дейка та Веронезе. Але, мабуть, найбільшої уваги заслуговує Державна галерея старих німецьких майстрів, де ви знайдете картини, написані Гансом Гольбейном Молодшим, Лукасом Кранахом Старшим та Альбрехтом Дюрером.

Адреса: Schaezlerpalais,Maximilianstraße 46, 86150 Augsburg, Німеччина.

Варта башта Перлахтурм

Варта башта Перлахтурм

Дозорна вежа Перлахтурм. | Фото: Wikimedia.

За свою тисячолітню історію дозорна вежа Перлахтурм, що є одним із символів Аугсбурга, зазнала безліч змін. Останнє серйозніше перетворення, здійснене в 1610-х роках, було пов’язане з перебудовою ратуші, що стоїть по сусідству.

В даний час Перлахтурм і ратуша утворюють один з найкрасивіших архітектурних ансамблів епохи Відродження принаймні на північ від Альп. До вершини 70-метрового Перлахтурма ведуть сходи 258 сходинок.

Якщо на шпилі вежі майорить жовтий прапор, що сигналізує про те, що дме фен – південний вітер із пустель Північної Африки, то вам пощастило. У вас з’являється шанс побачити не тільки все місто, а й далекі Альпи, оскільки фен відганяє від хмар.

Башта відкрита для відвідувачів щодня з Великодня до листопада, а також із п’ятниці до неділі під час різдвяного ярмарку. А ще щороку, 29 вересня, коли католики святкують день Святого Михайла, у нижньому вікні вежі з’являється позолочена механічна фігурка Святого Михайла, який під бій курантів вражає сили зла в особі Диявола.

Адреса: Perlachturm, Rathausplatz, 86159 Augsburg, Німеччина.

Базиліка Святих Ульріха та Африки

Базиліка Святих Ульріха та Африки

Базиліка Святих Ульріха та Африки.

Будучи імперським абатством, монастир Святих Ульріха та Африки був, по суті, незалежним анклавом у межах Вільного міста Аугсбург. Абатство засноване у 900-х роках, але нинішня будівля його церкви збудована пізніше – у XV столітті. Про це нескладно здогадатися з переважання в її архітектурі рис, притаманних пізньої готики.

А ось купол, що увінчує вежу, виконаний вже в стилі бароко. У 93-метровому нефі варто витратити деякий час на вивчення хитромудрих зоряних склепінь. А в приміщенні, призначеному для хору, можна оглянути вівтарі, вирізані з дуба на початку XVII століття скульптором Йоганном Шермером. У церковній крипті зберігаються саркофаги з мощами Святого Ульріха та Святої Африки.

Адреса: St Ulrich’s і St Afra’s Church, Ulrichspl. 19, 86150 Augsburg, Німеччина.

Ляльковий театр Аугсбурга

Ляльковий театр Аугсбурга

Ляльковий театр Ауґсбурґа.

З 1948 року в будівлі госпіталю Святого Духа XVII століття будівлі розташовується знаменитий театр ляльок Аугсбурга. У гарних історичних інтер’єрах вдень проводяться лялькові вистави для дітей, а вечорами – інтелектуальні вистави для дорослих.

Театр прославився на всю Німеччину у другій половині XX століття, коли екранізацію його постановок казок та сучасних дитячих книг транслювали по телебаченню. У музеї, розташованому на верхньому поверсі, виставлені всі найвідоміші маріонетки театру, в тому числі такі персонажі, як кіт Мікеш, динозаврик Урмель, Джим Пуговка та машиніст Лукас, улюблені поколіннями німців.

Адреса: Augsburger Puppenkiste, Spitalgasse 15, 86150 Augsburg, Німеччина.

Музей династій Фуггерів та Вельзерів

Музей династій Фуггерів та Вельзерів

Музей династій Фуггерів та Вельзерів.

Можливо, вам буде цікаво дізнатися більше про дві купецькі сім’ї, які залишили незабутній слід не тільки в Аугсбурзі, але і в Європі і навіть у всьому світі. Наприклад, Фуггери, які у певному сенсі успадкували політичний вплив сім’ї Медічі, прибрали до рук всю європейську мідну економіку. А влада Вельзер поширилася на території в Південній Америці, зокрема на Венесуелу.

У музеї Фуггерів та Вельзерів представлено мало оригінальних артефактів. В основному акцент робиться на створення у відвідувачів відчуття того періоду, і для досягнення цієї мети використовуються відеофільми, навколишні звуки, проекції та інтерактивні дисплеї.

Крім того, у музеї зроблено спробу встановити зв’язок між сучасними економічними подіями та тим, що відбувалося за часів цих ренесансних торгових сімей. Сама будівля, в якій розташовується музей, є пам’яткою архітектури, збудованою у 1530 році.

Адреса: Fugger und Welser Erlebnismuseum, Äußeres Pfaffengäßchen, Аугсбург, Німеччина.

Вулиця Максиміліанштрассе

Вулиця Максиміліанштрассе

Вулиця Максиміліанштрассе. | Фото: nicoleta wagner/Flickr.

Люди ходили цією вулицею, що тяглася з півночі на південь через центр Аугсбурга, з часів римлян. Саме тут пролягала знаменита римська дорога Via Claudia Augusta – давній торговий шлях між Німеччиною та Римом. Величезна кількість історично значущих пам’яток і будівель на Максиміліанштрассе викликає у туристів стан розгубленості, адже насправді це вулиця-музей.

Згадаємо тут лише про три пам’ятки. І всі три – це маньєристські фонтани. Спільно вони називаються Аугсбурзькими чудовими фонтанами. Це фонтан Августа, збудований у 1594 році, фонтан Меркурія, що з’явився у 1599 році, та фонтан Геркулеса, встановлений роком пізніше. Побудовані Аугсбурзькі фонтани були на відзначення 1600-х роковин міста.

Адреса: Maximilianstraße, 86150 Augsburg, Німеччина.

Музей Максиміліана

Музей Максиміліана

Музей Максиміліана.

Музей Максиміліана займає два патриціанські особняки, які з’єднані внутрішнім двориком, покритим скляним дахом та усіяним статуями.

Головними цінностями музею є колекція оригінальних дерев’яних моделей, створених Еліасом Холлом для його архітектурних творінь, та колекція золотих та срібних монет. Регулярно в музеї Максиміліана проходять тимчасові виставки на різні теми, які безпосередньо стосуються Баварії.

Адреса: Maximilian museum, Fuggerpl. 1, 86150 Augsburg, Німеччина.

Ауґсбурзький зоопарк

Ауґсбурзький зоопарк

Ауґсбурзький зоопарк.

Перша екзотична тварина з’явилася в Аугсбурзі ще у VIII столітті: Карл Великий завів як вихованця азіатського слона. Але справжній зоопарк було створено у місті лише у XX столітті.

Сьогодні Аугсбурзькому зоопарку понад 80 років, і він входить до 20 найбільших у Німеччині. Тут мешкає 1600 тварин 300 видів. Відвідувачі можуть побачити тюленів, носорогів, жирафів. У вольєрі для великих кішок містяться леви та тигри.

Для гірських козлів і західнокавказьких турів створено штучне кам’янисте місце існування. У 2015 році відкрився будинок рептилій.

Знаходиться зоопарк у найпівнічнішому краю Зібентишвальда – широкої смуги лісу, яка на 10 кілометрів тягнеться на південь уздовж річки Лех.

Адреса: Ауґсбурзький зоопарк, Brehmpl. 1, 86161 Augsburg, Німеччина.

Ботанічний сад Аугсбург

Ботанічний сад Аугсбург

Ботанічний сад в Аугсбург.

У 1930-х роках на цьому місці був створений лісорозсадник, який згодом перетворився на сховище флори з усього світу, що займає площу в 10 гектарів. В даний час тут налічується 3100 видів рослин, 1200 з яких є тропічними та субтропічними та ростуть в оранжереях. Прогулюючись доріжками парку, ви зустрінете 450 видів чагарників та багаторічників.

Окрім оранжерів на території Ботанічного саду є японський сад, альпінарій, розарій, в якому налічується 280 сортів троянд, аптекарський город та сад для літніх квітів.

Головна оранжерея – це рай для тропічних рослин, таких як ваніль, бананові дерева, кавові кущі та какао-дерева. А ще в Ботанічному саду є павільйон Victoria Regia, побудований для розведення однойменних гігантських латаття. Наприкінці зими павільйон наповнюється метеликами.

Адреса: Botanischer Garten Augsburg, Dr.-Ziegenspeck-Weg, Аугсбург, Німеччина.

Будинок-музей Леопольда Моцарта

Будинок-музей Леопольда Моцарта

Будинок-музей Леопольда Моцарта. | Фото: Wikimedia.

Вольфганг Амадей Моцарт вплинув на європейську культуру, що навіть місця, пов’язані з його сім’єю, стали об’єктами уваги і захоплення. Гострокінцевий будинок XVII століття будівлі, де в 1719 народився батько великого композитора Леопольд Моцарт, в наші дні став музеєм.

Життя та кар’єра Леопольда були по-своєму цікаві: він також писав музику і був відомий як провідний учитель музики завдяки своїй «Скрипковій школі». Навчав він і свого сина, Вольфганга Амадея, розкрив його талант та керував його кар’єрою.

Під час екскурсії музеєм, що проходить у супроводі аудіогіду, ви побачите рукописні листи, книги, гравюри, ноти та музичні інструменти, що належали Леопольду Моцарту, у тому числі оригінальний рояль роботи Йоганна Андреаса Штейна.

Адреса: Mozarthaus, Frauentorstraße 30, 86152 Augsburg, Німеччина.

Ауґсбурзький канал для гребного слалому

Ауґсбурзький канал для гребного слалому

Ауґсбурзький канал для гребного слалому. | Фото: kaempfe.ch/Flickr.

У світі спорту Аугсбург уславився тим, що тут з’явився перший у світі штучний канал для слалому. Він був побудований для проведення змагання з гребного слалому на каное та каяках під час літніх Олімпійських ігор 1972 року, що відбуваються у сусідньому Мюнхені.

Аугсбурзький канал, який став моделлю для численних олімпійських об’єктів (а таких каналів у світі сьогодні налічується понад 50), досі часто використовується для проведення Чемпіонатів та Кубків світу. Сьогодні і звичайні відвідувачі мають можливість здійснити захоплюючу рафтинг-подорож «білою водою».

Якщо і у вас виникне таке бажання, вас екіпірують у гідрокостюм та нададуть професійного гіда. Навіть якщо ви занадто далекі від світу спорту, цей канал справить на вас враження: він чудовий як фон для прогулянок по одному із найзеленіших районів Аугсбурга.

Адреса: Augsburg Eiskanal, Ам Айсканаль, Аугсбург, Німеччина.

Міжнародний музей масок

Міжнародний музей масок

Міжнародний музей масок.

Веселий та захоплюючий Міжнародний музей масок розташований у невеликому містечку Дідорф, що всього за п’ять кілометрів від Аугсбурга. У його колекції понад 8000 традиційних та сучасних масок з усього світу, у тому числі 1300 масок з Європи, 1200 з Африки, 500 з Америки, 500 з Азії та 150 з Океанії. Виготовлені вони з різних матеріалів – тканини, дерева, глини. Екскурсії музеєм проводяться тільки за попередньою заявкою.

Адреса: Michael Stoehr Maskenmuseum, Lindenstraße, 86420 Diedorf, Німеччина.

Червоні Ворота

Червоні Ворота

Червоні ворота. | Фото: Wikimedia.

Як і всі середньовічні європейські міста, Аугсбург був оточений кам’яною стіною. Сьогодні від цих укріплень залишилося лише кілька воріт. Найстаріші з них – Ротестар («Червоні ворота»). Ансамбль складається з вежі, мосту, бастіону та рову. Тут також можна побачити дві дуже старі водонапірні башти.

Адреса: Rotes Tor,Am Roten Tor, 86150 Augsburg, Німеччина.

Будинок ткачів

Будинок ткачів

Будинок ткачів. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Ця будівля XIV століття, що в колишні часи належала гільдії ткачів, у XX столітті пройшла через знесення, відновлення, руйнування та ще одне відновлення. Сьогодні Будинок ткачів продовжує привертати увагу своїм красивим фасадним розписом.

Адреса: Weberhaus Augsburg, Moritzpl. 2, 86150 Augsburg, Німеччина.

 

Фогельтор

Міська стіна Фогельтор

Міська стіна Фогельтор.

Фогельтор («Пташина брама») – ще один фрагмент древніх міських укріплень. Він є чотириповерховою кам’яною вежею з вузьким проходом. Будь-який місцевий житель буде радий поділитися з вами веселою історією, пов’язаною з його будівництвом.

Згідно з легендою, після завершення будівництва вежі міська рада відмовилася платити будівельникам, пославшись на те, що поставлено її нібито під нахилом. Кажуть, що скривджений будівельник заліз на дах будівлі та випорожнився. Його фекалії впали на землю, не забруднивши стін, що послужило доказом того, що башта насправді була ідеально вертикальною.

Адреса: Neuer Gang, Neuer Gang, 86150 Augsburg, Німеччина.

Швабський музей ремесел

Швабський музей ремесел

Швабський музей ремесел. | Фото: Wikimedia.

Швабський музей ремесел розташований у старій частині міста, всього за кілька кроків від Музею ляльок. Тут проходять численні виставки, присвячені стародавнім традиційним ремеслам, які допомогли перетворити Аугсбург на комерційний та промисловий центр, що процвітає.

У музеї в дрібних деталях відтворені майстерні ремісників найрізноманітніших професій – від теслярів до шевців, від годинникарів до палітурників, від пекарів до цирульників. Відвідувачі музею побачать справжні інструменти та обладнання ремісників, дізнаються про традиції та секрети майстерності, що передаються з покоління в покоління.

Адреса: Schwäbisches Handwerkermuseum, Beim Rabenbad 6, 86150 Augsburg, Німеччина.

Державний музей текстилю та текстильної промисловості

Державний музей текстилю та текстильної промисловості

Державний музей текстилю та текстильної промисловості.

Прекрасну можливість дізнатися більше про промислове минуле регіону дасть вам відвідування Аугсбурзького музею текстилю та текстильної промисловості. Розміщений він у будівлі старої прядильної фабрики, побудованої в 1836 і функціонувала до 2004 року. Відвідувачі цього цікавого музею отримають уявлення про основну промисловість Аугсбурга в XIX столітті.

Для демонстрації різних етапів виробничого процесу від створення тканин до пошиття одягу використовується оригінальне обладнання. Ви побачите величезну колекцію тканин XVIII-XX століть, а також експозиції, що розповідають про умови, в яких працювали робітники текстильних виробництв.

Крім того, в музеї часто проводяться екскурсії для дітей та тимчасові тематичні виставки.

Адреса: State Textile and Industry Museum (TIM), Provinostraße 46, 86153 Augsburg, Німеччина.

Музей автозаводу MAN

Музей автозаводу MAN

Музей автозаводу MAN. | Фото: Wikimedia.

У 1840 році в Аугсбурзі було відкрито невеликий машинобудівний завод, який згодом перетворився на автоконцерн MAN – великого європейського виробника автомобільної техніки. Одним із найвідоміших співробітників концерну був великий Рудольф Дизель – творець першого двигуна внутрішнього згоряння, який отримав назву на ім’я винахідника. Знаючи все це, не доводиться дивуватися появі міста Музею MAN.

Виставлені тут фотографії, моделі та механізми дозволяють простежити історію дизельного двигуна протягом десятиліть з моменту створення першого експериментального зразка в 1895 році до початку масового випуску автомобілів.

Родзинкою колекції музею є перший дизельний двигун. Зрозуміло, побачите ви та зразки продукції MAN – вантажівки (у тому числі й перші), автобуси та службові транспортні засоби, такі як пожежні машини. Також на виставці представлені експонати, що належать до більш ранньої продукції компанії, яка була орієнтована переважно на виробництво друкарських верстатів.

Адреса: MAN-Museum, Heinrich-von-Buz-Straße 28, 86153 Augsburg, Німеччина.

Музей автомобілів Mazda

Музей автомобілів Mazda

Музей автомобілів Мазда.

Великим любителям автомобілів і всього, що так чи інакше пов’язано з транспортною індустрією, знайдеться ще подивитися в Аугсбурзі. В даному випадку йдеться про музей Mazda. Цей перший у Європі та найбільший за межами Японії музей, присвячений продукції однойменної японської корпорації, був створений Уолтером Фреєм – пристрасним шанувальником та багаторічним колекціонером автомобілів цього бренду.

Колекція, зібрана Фреєм і сьогодні розміщена в музеї Mazda, налічує 120 класичних моделей, випущених із 1930-х років до наших днів.

Адреса: Mazda Classic Automobile Museum Frey, Wertachstraße 29b, 86153 Augsburg, Німеччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук