23 пам’ятки Роттердама, які варто подивитися

Хто з нас не чув про славне місто Роттердам? Пам’ятки цього місця безперечно заслуговують на увагу всіх, хто любить подорожувати Європою. Протягом багатьох сотень років він був великим торговим та портовим містом завдяки своєму вдалому розташуванню у дельті річки Рейн-Мез-Шельдт. Під час Другої світової війни місто зазнало серйозних бомбардувань, і його центр був майже повністю знищений, проте після закінчення війни він поступово відновився і швидко повернув колишній статус.

Роттердам може також похвалитися фантастичною архітектурою та наявністю безлічі історичних пам’яток.

Стара гавань і морський музей

Морський музей

Морський музей.

Стара Гавань (Oude Haven) – це бухта, в якій пришвартовані відреставровані історичні судна, багато з яких є плавучими будинками. У хорошу погоду ви зможете посидіти на вулиці в одному з численних кафе або прогулятися пірсом і поспостерігати за фарбуванням або ремонтом човнів. Таблички розкажуть про вік та історію судів.

За кілька хвилин ходьби звідси розташований Морський музей Роттердама, заснований 1873 року. Він розповість усім охочим у тому, яку роль становленні міста зіграло судноплавство. Величезна колекція музею розкриває історію мореплавання в регіоні, пропонуючи туристам поглянути на моделі різних кораблів, включаючи копію судна 2000-річної давності.

Ще одна туристична визначна пам’ятка, пов’язана з судноплавством – це розташований неподалік Музей-гавань просто неба, в якому знаходиться прекрасно зберігся корабель “Буффель” XIX століття – бойовий корабель-таран із залізним носом і ще більше 20 історичних суден. За бажанням ви зможете приєднатися до екскурсії кораблем, що проходить англійською мовою.

Нещодавно в музеї з’явився ще один експонат – судно SS Rotterdam, спущене на воду в 1958 році і вважається найкращим пасажирським кораблем, побудованим голландськими судноверфями. Сьогодні в цьому розкішно декорованому судні розміщується готель та музей, і одне з улюблених занять серед туристів тут – обідати чи вечеряти у його корабельній їдальні.

Адреса: Marine Museum, Leuvehaven 1, 3011 EA Rotterdam, Нідерланди.

Музей Бойманса – ван Бенінгена

Музей Бойманса - ван Бенінгена

Музей Бойманса – ван Бенінгена.

Музей Бойманса – ван Бенінгена – це один з найважливіших художніх центрів Нідерландів (і всієї Європи), який відомий своїми чудовими колекціями картин, скульптур, прикладного та декоративного мистецтва з усієї Європи.

Особливо добре тут представлені праці художників XIV-XVI століть: роботи Юбера та Яна ван Ейка, Ієроніма Босха та Пітера Брейгеля Старшого.

XVII століття представлено Рембрандтом і Рубенсом (в останнього тут виставлено аж 26 робіт), тоді як пізніші століття постають у картинах Моне, Гогена і Ван Гога. З геніїв сучасності можна назвати Пікассо, Матісса і Шагала.

Адреса: Museum Boymans van Beuningen, Museumpark, Роттердам, Нідерланди.

Церква святого Лаврентія

Церква святого Лаврентія

Церква Святого Лаврентія. | Фото: Frans Berkelaar/Flickr.

Велика церква святого Лаврентія – це все, що залишилося від середньовічного Роттердама, оскільки більшість стародавніх будівель міста було зруйновано під час Другої світової війни. Ця пізньоготична церква XV століття, розташована на площі Grote Kerkplein, була побудована на заболоченому ґрунті, через що будівля почала кренитися. Цей процес вдалося зупинити лише 1650 року, коли інженери перебудували його фундамент.

Церква була сильно пошкоджена внаслідок бомбардувань, але до кінця війни місто зуміло її відновити. Увійшовши всередину церкви, ви будете вражені красою її яскравого інтер’єру, особливо, в сонячний день, коли ви зможете насолодитися грою світла, що проходить через вікна з різнокольорового скла.

Церква відома своїми трьома органами, найбільший із яких стоїть на мармуровій основі біля внутрішньої стіни вежі. Бронзові двері головного входу, присвячені тематиці «Війни та миру», були виконані за проектом італійського художника Джакомо Манци, а перед церквою стоїть статуя найзнаменитішого сина Роттердама – Еразма Роттердамського.

Адреса: Grote of Sint-Laurenskerk, Grotekerkplein, Роттердам, Нідерланди.

Кубічні будинки

Кубічні будинки

Кубичні будинки.

Кубічні будинки, як можна здогадатися з назви, є комплексом житла у формі куба. Цей химерний та ексцентричний проект був розроблений Пітом Бломом, а куби, з яких складається комплекс, нахилені під кутом 45 градусів.

Це справді дуже смілива та цікава концепція: на думку мимоволі спадає питання – а як самі мешканці ставляться до такого розташування житлових поверхонь?

Насправді, один з «кубиків» відкритий для публіки, так що ви можете вгамувати свою цікавість і дізнатися, на що схожий інтер’єр зсередини. Багато хто каже, що здалеку вся ця структура нагадує декорацію з якоїсь старої комп’ютерної 2D-гри.

Адреса: The Cube Houses, Overblaak 70, 3011 MH Rotterdam, Нідерланди.

Комплекс Market Hall

Комплекс Market Hall

Комплекс Market Hall.

Одним із найпопулярніших місць зустрічей у Роттердамі є комплекс Market Hall, відкритий у 2014 році. Його високе арочне склепіння покривають малюнки овочів, риби та інших харчових продуктів, які можна знайти на самому ринку.

Крім цього, тут на вас чекають різноманітні заклади фаст-фуду та ресторани, де подають все – від традиційних голландських страв на кшталт штрупвафелю, до балканських плескавок, іспанських тапасів та екзотики індонезійської кухні.

Адреса: Market Hall, Dominee Jan Scharpstraat, Роттердам, Нідерланди.

Центральний вокзал

центральний вокзал

Центральний вокзал.

Роттердам – це місто, повне сучасної та унікальної архітектури, і центральний вокзал не є винятком. Новий термінал було відкрито у 2014 році, і його архітектура одразу привернула загальну увагу.

Будівля має трикутну форму, яка вказує на небо. Годинник та масивні літери, встановлені на вході до станції, були перенесені зі старого вокзалу – це своєрідна данина пам’яті традиціям минулого.

Станція має сполучення з багатьма іншими важливими містами країни, включаючи Амстердам, Ден Хааг, Гронінген та Тілбург. Через її двері щодня проходить понад 100 тисяч пасажирів.

Адреса: Rotterdam Centraal, Stationsplein, Роттердам, Нідерланди.

Вітряки Кіндердейк

Вітряки Кіндердейк

Вітряки Кіндердейк. | Фото: Sonse/Flickr.

На річці Норд всього за 23 кілометри на схід від Роттердама розташоване мальовниче маленьке село Кіндердейк (що в перекладі означає «Дитяча гребля»). Свою назву село отримало від відомої легенди, що з’явилася після жахливого паводку в день св. Єлизавети 1421 року. Після того як буря вщухла, люди виявили на воді люльку з дивом уцілілим немовлям.

Сьогодні це одне з найбільш відвідуваних місць у Нідерландах. Кожен з 19 вітряків XVIII століття, що чудово зберігся, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Побудовані в проміжку між 1722 і 1761 роками, вони становлять найбільшу з збережених груп вітряків у країні. Приїхавши сюди у національний День Млинів, ви зможете побачити їх у дії.

Адреса: Kinderdijk, Molenkade Nederwaard, Кіндердейк, Нідерланди.

Міст Еразма

Міст Еразма

Міст Еразма.

Цей монументальний міст перетинає річку Ньіве-Маас і розташований у місці злиття річок Норд та Лек. Довжина цієї конструкції становить неймовірні 802 метри, що робить її другим за величиною мостом у Нідерландах. У народі йому дали прізвисько «Лебідь» через його велику вертикальну щоглу, яка нагадує лебедину шию.

У центрі мосту є секція bascule, яка час від часу відкривається, дозволяючи великим судам пройти річку. Цей подвиг сучасної інженерії створює вражаючий фон порту Роттердама і є одним із тих місць, де дуже хочеться прогулятися теплим літнім вечором.

Адреса: Erasmusbrug, 3011 BN Роттердам, Нідерланди.

Водний тур до Європорту

Водний тур до Європорту

Європорт. | Фото: Roel Hemkes/Flickr.

Величезний порт Роттердама займає половину загальної площі міста, що становить 247 квадратних кілометрів. У свою чергу, більшість роттердамського порту займає Європорт – величезний морський комплекс, відомий під назвою «Ворота в Європу».

Крім незліченних гігантських кораблів, ви побачите багато кілометрів причалів і сховищ, побудованих для обслуговування найзавантаженішого порту у світі.

Одна з найпопулярніших екскурсій починається в Масланткерінг недалеко від Хук-ван-Холланд і включає огляд величезного штормового бар’єру міста.

Вечірні тури також можуть подарувати чимало яскравих вражень, особливо якщо ви пропливатимете повз чудовий міст Еразма з його ефектним підсвічуванням.

Адреса: Europoort Rotterdam, Європорт, Нідерланди.

Зоопарк Бляйдорп

Зоопарк Бляйдорп

Зоопарк Бляйдорп. | Фото: Tim Strater/Flickr.

Роттердамський королівський зоопарк Бляйдорп був заснований у 1857 році і тому є одним із найстаріших зоопарків у Нідерландах. Він відомий весь світ своїми успішними програмами розведення рідкісних тварин.

Тут мешкає безліч молодих слонів, а також рідкісні червоні панди, які комфортно живуть у вольєрах, що максимально нагадують природне середовище проживання.

Наприклад, в азіатському секторі є болотистий ліс із двома великими вольєрами для екзотичних птахів, монгольський степ, печера для кажанів і навіть китайський садок. Також радимо заглянути в Океаніум – чудовий просторий акваріум з багатьма морськими мешканцями з берегів обох Американських континентів.

Адреса: Diergaarde Blijdorp, Blijdorplaan, Роттердам, Нідерланди.

Телевежа Єврощогла

Телевежа Євромачта (праворуч)

Телевежа Єврощогла (праворуч).

Єврощогла – це одна з найпомітніших пам’яток Роттердама. Вона знаходиться біля північного входу тунелю Маас. На цій 185-метровій вежі, побудованій у 1960 році, працює два ресторани з чудовим краєвидом на Роттердам – кожен знаходиться на позначці 92 метри над рівнем землі.

Ті, хто шукає гострих відчуттів, можуть здійснити спуск з вежі на канаті або тролеї, а ті, хто хоче залишитися тут на ніч, можуть забронювати один із двох приголомшливих люксів, розташованих на висоті 100-метрів. Для гостей передбачені екскурсії англійською мовою.

Адреса: Euromast, Parkhaven, Роттердам, Нідерланди.

Район Делфсхавен та пілігрими

Район Делфсхавен

Район Делфсхавен. | Фото: Benjamin van Waart/Flickr.

Історичний район Делфсхавен, який на відміну від більшої частини Роттердама пережив Другу світову війну без серйозних наслідків, вважається одним із найпопулярніших місць у місті. Голландці вважають його місцем народження адмірала Піта Хейна, героя XVI століття, який очолював голландські війська у війні проти Іспанії.

Для американців це місце значуще тому, що саме тут знаходиться Стара Церква (Oude Kerk), де в 1620 пілігрими провели свою останню службу перед відплиттям в Новий Світ, де вони заснували місто Плімут, штат Массачусетс. Ця подія увічнена пам’ятною бронзовою табличкою.

Також тут варто відвідати музей Дуббельде Палмбум, розташований у будівлі колишнього складу XIX століття, де зберігається велика колекція цікавих матеріалів з історії Роттердама, включаючи археологічні знахідки, старий інвентар та обладнання.

Адреса: Delfshaven, Роттердам, Нідерланди.

Художня зала Кюнстхал

Художня зала Кюнстхал

Художній зал Кюнстхал. | Фото: Naquib Hossain/Flickr.

Ще один приклад сучасної, але вкрай функціональної архітектури Роттердама – це Кюнстхал або Художній зал. Ця модна галерея відкрилася у 1992 році, і сьогодні у ній проходить безліч виставок образотворчого мистецтва, дизайну, архітектури та культури з усього світу.

Інша відома галерея – Музей Шабо, розташована у чудовій білій віллі 1938 року. У ній представлені роботи голландського художника та скульптора Хенка Шабо.

Ті, хто цікавиться фотографією, просто зобов’язані відвідати Музей фотографії Нідерландів (Nederlands Fotomuseum), де зібрано чудову колекцію історичних фото ряду відомих голландських фотографів.

Адреса: Kunsthal Rotterdam, Museumpark, Westzeedijk 341, 3015 А. А. Rotterdam, Нідерланди.

Фабрика Fenix ​​Food Factory

Фабрика Fenix ​​Food Factory

Фабрика Fenix ​​Food Factory

Що подивитися в Амстердамі любителям смачно поїсти? Звичайно ж, Fenix ​​Food Factory! Ця харчова фабрика пропонує всім бажаючим можливість отримати унікальний гастрономічний досвід, адже тут ви можете поринути у світ їжі та взяти участь у семінарах, дегустаціях та оупен-маркетах.

Фабрика просуває свіжі продукти місцевого виробництва, так що приготуйтеся спробувати чудові частування зі свіжообсмаженою кавою або пивом домашнього приготування. Крім пива та кави на вас також чекають смачні сири, м’ясна продукція, а також хліб та тістечка із знаменитої пекарні Jordy’s.

Адреса: Fenix ​​Food Factory, Veerlaan, Роттердам, Нідерланди.

Лайнер SS Rotterdam

Лайнер SS Rotterdam

Лайнер SS Rotterdam.

SS Rotterdam – це величезний океанський лайнер, який був збудований у 1950-х роках і спочатку називався Grande Dame. Це було найбільше судно, яке зробило світ голландська корабельна промисловість, і було списано лише 2000 року.

За ці роки у корабля змінилося багато імен, серед яких було навіть Рембрандт. Тепер корабель стоїть на причалі в порту Роттердама і поєднує розкішний готель і музей.

Потрапивши сюди, ви зможете записатися на цікаву екскурсію містком корабля та його машинним відділенням, яка дасть вам ясне уявлення про те, як функціонував корабель у дні своєї морської «юності».

Адреса: SS Rotterdam, 3e Katendrechtse Hoofd, Роттердам, Нідерланди.

Білий дім

Білий дім

Білий дім.

Ця чудова будівля в центрі Роттердама є однією з небагатьох будов, що пережили німецький бліцкриг під час Другої світової війни, і сьогодні вона символізує багату архітектурну спадщину міста.

Дивовижний профіль у стилі модерн робить вигляд будівлі легко пізнаваним серед туристів, а яскравий білий фасад, декоративні вежі та незвичайний дах надають йому неповторного характеру.

Неповторний дизайн та багате минуле зробили Білий дім національним надбанням Голландії та, по суті, першим хмарочосом у Європі.

Адреса: Witte Huis, Geldersekade, Роттердам, Нідерланди.

Торговий квартал Ліїнбаан

Торговий квартал Ліїнбаан

Торговий квартал Ліїнбаан. | Фото: Wikimedia.

У 50-х роках минулого століття архітекторам Джо Ван ден Бруку та Яапу Бакема було доручено спроектувати новий діловий район у центрі Роттердама. Вони розробили концепцію торгового кварталу, повністю вільного від автомобільного руху, і запропонували проект Ліїнбаана – двох пішохідних вулиць, що перетинаються, з двоповерховими магазинами, побудованими зі збірних бетонних панелей.

Ці широкі та низькі магазини зовсім не схожі на традиційні нідерландські торгові точки. Ідея Ван ден Брука та Бакема створити повністю пішохідну зону у діловому центрі міста вплинула на розвиток міської архітектури та дизайну по всьому світу.

Адреса: Lijnbaan, Роттердам, Нідерланди.

Комплекс De Rotterdam

Комплекс De Rotterdam

Комплекс De Rotterdam. | Фото: Gerard Stolk/Flickr.

Це «вертикальне місто» з трьома зв’язаними один з одним вежами було збудовано у 2013 році і на даний момент є найвідомішим будинком міста, сконструйованим у сучасну епоху.

Комплекс був спроектований архітектурним бюро OMA, чий прославлений архітектор Рем Колхас був нагороджений притцкерівською премією. De Rotterdam включає офіси міської ради Роттердама, апартаменти, готель Nhow з коктейль-баром, а також ресторани, найбільш відомим з яких вважається HMB.

Адреса: De Rotterdam, Wilhelminakade, Роттердам, Нідерланди.

Хет Парк

Вид на Хет Парк

Вид на парк Хет.

Цей чудовий парк, оформлений в англійському стилі, з’явився у місті 1852 року. Його дуже люблять місцеві жителі, оскільки тут передбачено все: доріжки для пробіжок, зони для пікніка та барбекю, велосипедні треки, а також численні кафе та закусочні.

На схід від парку знаходиться Tuin Schoonoord – невеликий декоративний садок, що оформився приблизно в той же період.

Адреса: Het Park, Parkkade, Роттердам, Нідерланди.

Стадіон Фейєнорд

Стадіон Фейєнорд

Стадіон Фейєнорд. | Фото: Gilbert Sopakuwa/Flickr.

Стадіон Фейєнорд, відомий фанатом під назвою de Kuip («Бадя») – це величезна футбольна арена, розташована на південь від центру міста, яка може вмістити понад 51 000 уболівальників. Для шанувальників клубу це по-справжньому священне місце. Екскурсії стадіоном та його невеликим музеєм доступні з середи по суботу.

Адреса: Feyenoord Stadium, Van Zandvlietplein, Роттердам, Нідерланди.

Парк та озеро Kralingse

Млини в парку Kralingse

Млини в парку Kralingse. | Фото: Wikimedia.

Цей милий парк розташований неподалік центру міста і вважається у місцевих одним з найулюбленіших місць сімейних прогулянок. Це спокійне місце, куди місцеві мешканці приїжджають відпочивати, влаштовувати пікніки, кататися на велосипеді та конях.

Прогулянка навколо озера займає близько години. Якщо зголоднієте, можна перекусити в одному з численних кафе біля води.

Адреса: Noordplas Kralingse, Plas Роттердам, Нідерланди.

Ратуша

Ратуша

Ратуші.

Ця грандіозна будівля, спроектована архітектурним бюро HJ Evers, була збудована у 1920 році. Це одна з небагатьох будівель у центрі міста, якою вдалося вціліти після бомбардувань Люфтваффе під час Другої Світової.

Адреса: Stadhuis Rotterdam, Coolsingel, Роттердам, Нідерланди.

Вежа KPN

Вежа KPN

Вежа KPN. | Фото: Wikimedia.

Будівлю штаб-квартири KPN Telecom було спроектовано знаменитим архітектором Ренцо Піано і відкрито у 2000 році. Особливість його полягає в тому, що воно нахилене під гострим кутом до поверхні землі і ніби спирається на довгий металевий стовп. Нахил башти становить шість градусів – такий самий, як у Пізанської вежі.

Адреса: KPN Telecom Headquarters, Wilhelminakade 123, 3072 AP Rotterdam, Нідерланди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

  1. Olena V.

    Дякую, дуже цікава і цінна інформація, ще і українською!

    Відповіcти
  2. Роксолана

    Дуже гарний сайт, неодмінно скористаюся порадами!

    Відповіcти