24 пам’ятки Дюссельдорфа, які варто подивитися

Сьогодні ми поговоримо про те, чим відомі головні визначні пам’ятки Дюссельдорфа, фото та опис найцікавіших з них – у нашій оглядовій статті. У Дюссельдорфі повно цікавих місць, за відвідуванням яких можна запросто провести кілька днів. Наша стаття присвячена тим, хто обмежений у часі, але все ж таки хоче відвідати всі ключові місця і перейнятися істиною атмосферою міста.

Рейнська набережна (нім. Rheinuferpromenade)

Рейнська набережна

Рейнська набережна.

Коли на небі сяє сонце, непосвяченому туристові може здатися, що на прогулянку по цій набережній на правому березі Рейну виходить буквально все місто. Вона тягнеться від будівлі земельного Парламенту до порту, і тут справді дуже приємно проводити час.

Перший променад з’явився у Дюссельдорфі на рубежі XX століття, проте після Другої світової війни замість нього було вирішено організувати автомобільні дороги. Повернути колишню подобу набережної вдалося лише в 1993 році, коли автомобільний рух перемістився в тунель під землею.

Влітку це місце нагадує справжнє Середземномор’я: фасади будинків романтично блищать на заході сонця, а довгі тераси ресторанів і кафе забиті розмірено спілкуються людьми.

На Бургплац є сходи, де люди часто читають книги під сонцем, а також пірси для морських прогулянок Рейном.

Адреса: Rheinuferpromenade, Untere, Rheinwerft, 40213 Düsseldorf, Німеччина.

Старе місто Альтштадт

Площа старого міста Альтштадт

Площа старого міста Альтштадт. | Фото: Wikimedia.

«Старе місто» не відрізняється величезною площею, але якщо ви плануєте весело провести тут ніч, то ви з подивом виявите величезну кількість нічних закладів на будь-який смак і колір. На кількох вулицях розташовано 300 пивних, барів та нічних клубів, тому цей район називають “Längste Theke der Welt” або “Найдовший бар у світі”.

Місцева чутка стверджує, що всі сусідні заклади пов’язані один з одним проходами. Пивовари цього кварталу пропонують традиційний альтбір, який ви не знайдете більше ніде. Постарайтеся прогулятися цими місцями протягом дня, щоб розглянути його чарівні будинки та культурні пам’ятки на кшталт художніх зборів землі Північний Рейн, музею кіно та музею NRW-Forum.

Адреса: Altstadt, Дюссельдорф, Німеччина.

Можна відвідати екскурсію:

  • Історичний центр Дюсельдорфа

Королівська алея: найелегантніша вулиця міста

Королівська алея: найелегантніша вулиця міста

Королівська алея: найелегантніша вулиця міста.

Місцеві жителі ласкаво називають найелегантнішу торгову вулицю Дюссельдорфа «Ке». Ця довга смуга елітної нерухомості, схожа на авеню Монтень у Парижі, була закладена далекого 1802 року і, як і раніше, привертає увагу туристів своїм еклектичним поєднанням ексклюзивних бутиків, розкішних магазинів та художніх галерей, а також численних ресторанів та кафе.

Королівська алея тягнеться по обидва боки старого міського рову – 31-метрової смуги води, красиво засадженої деревами, і тягнеться від Граф-Адольф-Платц на півдні до парку Хофгартена на північ, де вінчає чудовий фонтан Тритон.

Адреса: Königsallee, Düsseldorf, Німеччина.

Медіа-Гавань

Медіа-Гавань

Медіа Гавань.

У південному краю рейнської набережної розташований порт Дюссельдорфа, який був побудований наприкінці XIX століття і відіграв свою роль у післявоєнному розвитку міста. До 70-х років минулого століття місцева промисловість занепала, особливо після закриття місцевого трубного заводу Mannesmann, а вже з 90-х років порт перетворився на сучасний офісний район для модних брендів та популярних фірм з ресторанами, барами та кінотеатром.

Там, де це було можливо, влада постаралася зберегти вікові склади і самі причали, але все ж таки основну увагу туристів сьогодні привертають ультрасучасні архітектурні проекти Девіда Чіпперфілда, Джо Коенена, Клода Васконі і особливо комплекс «Нова митниця» (нім. Neuer Zollhof) Френка Гері , побудований у 1999 році, який надає набережній її неповторного вигляду.

Адреса: MedienHafen Düsseldorf, Ам Хандельсхафен, Дюссельдорф, Німеччина.

Теле-радіовежа Рейнтурм

Теле-радіовежа Рейнтурм

Телерадіовежа Рейнтурм.

Найвища будівля у Дюссельдорфі знаходиться на східній стороні Медіа-гавані, піднімаючись нагору на 240 метрів. Башта була відкрита в 1981 році, вона має зручний оглядовий майданчик і ресторан, що обертається, розташований на висоті 170 метрів. Не дивно, що звідси відкривається божевільний панорамний краєвид на місто, за яке не шкода віддати вхідні €10.

Коли небо на горизонті чисте, далеко на півдні можна розглянути контури веж Кельна. Якщо ви вирішите пообідати у ресторані, що обертається, ви також отримаєте знижку на вхідний квиток. Башта відкрита для відвідувачів до 23:00 влітку, і вид на Дюссельдорф з неї на заході сонця настільки ж романтичний, наскільки і приємний.

У 1981 році бетонний корпус вежі був прикрашений хитромудрим гігантським цифровим годинником, розробленим Хорстом Х. Бауманном.

Адреса: Rhine Tower, Stromstraße 20, 40221 Düsseldorf, Німеччина.

Музей «К21» у Штендехаусі

Музей «К21» у Штендехаусі

Музей «К21» у Штендехаусі. | Фото: Wojtek Gurak/Flickr.

Музей «К21» у Штендехаусі був урочисто відкритий у 2002 році в колишній будівлі парламенту федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, що чудово зовні, але ще більш чудово всередині, оскільки після реконструкції його дах був замінений скляним навісом, який дозволив заповнити інтер’єр природним світлом.

Сьогодні музей «К21» – це п’ять поверхів, заповнених витворами мистецтва, починаючи з 1970-х років і до наших днів. У колекції представлені інсталяції, гравюри, відеоарт та фотографії таких майстрів як Кандіда Хофер, Марсель Бродтаєрс, Пол МакКарті, Ейя-Ліїза Ахтіла, Вільям Кентрідж та Нам Джун Пайк.

Експозиції музею постійно змінюються та доповнюються сміливими ідеями на кшталт інсталяції «На орбіті» Томаса Сарасено, в якій вам пропонується побродити по сітці серед наповнених повітрям сфер на висоті 25 метрів.

Адреса: K21, Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, Штендехаусштрассе, Дюссельдорф, Німеччина.

Палац Бенрат

Палац Бенрат

Палац Бенрат. | Фото: Rheinkilometer735/Flickr.

Палац Бенрат – це чудовий замок у стилі бароко, збудований у проміжку між 1756 та 1773 роками для курфюрста Карла Теодора. Приїхавши сюди, ви напевно оціните його розкішний інтер’єр та величезний парк із садом.

Сьогодні в палаці розташовані три чудові музеї, присвячені різним аспектам життя XVIII століття: у головній будівлі палацу знаходиться Музей Corps de Logis, що розповідає про історію Бенрата та його архітектуру, а у підсобних флігелях – музей природної історії та музей паркового мистецтва.

Адреса: Schloss Benrath, Benrather Schloßallee 100-108, 40597 Düsseldorf, Німеччина.

Художня колекція федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія

Музей «К20» у Граббеплац

Музей «К20» у Граббеплац. | Фото: Wikimedia.

Художня колекція федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія включає три музеї в Дюссельдорфі. Найбільша колекція, K20, знаходиться в Граббеплац – ультрасучасній будівлі з фасадом із полірованого чорного граніту, яку саме по собі можна вважати витвором мистецтва. У цій величезній галереї зберігаються численні твори сучасного мистецтва, зокрема знамениті збори картин Пола Клеє.

Музей K21, розташований у «Будинку станів» XIX століття, пропонує різні інсталяції, присвячені сучасному живопису та графіці, а також скульптури та кіно, включаючи роботи Томаса Шютте, Рейнхарда Мухи та Томаса Хіршхорна. У третьому музеї, що у комплексі Schmela Haus, проходять численні тимчасові виставки.

Серед інших відомих художніх музеїв у Дюссельдорфі можна особливо відзначити приватну колекцію творів сучасного мистецтва Юлії Стошек та чудову колекцію Ернста Шнайдера.

Адреса: K20, Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen, Grabbepl. 5, 40213 Düsseldorf, Німеччина.

 

Парк Хофгартен

Парк Хофгартен

Парк Хофгартен. | Фото: Wikimedia.

Що подивитись у Дюссельдорфі, як не його старовинний парк Хофгартен? Перший громадський парк Німеччини був побудований в 1769 на тлі руйнувань, викликаних Семирічної війною, що тривала з 1756 по 1763 рік. Найстаріша його частина розташована на східній стороні між замком Єгерхоф і витонченим фонтаном «Jröner Jong».

За будівництво цього довгого чудового проспекту, що з’єднує два пам’ятники, відповідав відомий архітектор Ніколас де Пігаж, якого вкотре найняв Чарльз Теодор. На початку XIX століття парк був розширений до стін, які були зведені напередодні наполеонівських воєн, і з тих фор його форма не змінювалася.

Дизайн Хофгартен стане прототипом для громадських парків по всій Німеччині. Тут можна знайти безліч цікавих будівель та історичних пам’яток, таких як ворота Ратінгер.

Адреса: Hofgarten, 40213 Дюссельдорф, Düsseldorf, Німеччина.

Музей Кунстпаласт

Музей Кунстпаласт

Музей Кунстпаласт. | Фото: Wikimedia.

У художньому музеї Кунстпаласт представлені витвори мистецтва різних епох – від III століття до нашої ери до наших днів. Тут зібрані шедеври образотворчого мистецтва, скульптури та малюнки, а також понад 70 000 зразків графіки, фотографії та творів прикладного мистецтва. «Родзинкою» музею вважається колекція скла Гельмута Хентріха та рідкісні твори італійського бароко.

У залі сучасного мистецтва представлені шедеври Караваджо, чия творчість заклала основи сучасного мистецтва, а також роботи Далі, Уорхола та представників Дюссельдорфської школи живопису та експресіонізму.

Музей також пропонує театральні вистави та класичні концерти. Неабиякий інтерес для любителів мистецтва становить Виставковий центр Дюссельдорфа, де регулярно відбуваються покази робіт місцевих майстрів в унікальній підземній галереї під назвою «Мистецтво в тунелі» (Kunst im Tunnel).

Адреса: Museum Kunstpalast, Ehrenhof 4-5, 40479 Düsseldorf, Німеччина.

Район Кайзерсверт

Район Кайзерсверт

Район Кайзерсверт. | Фото: Stephanie Klasen/Flickr.

Кайзерсверт з’явився у місті 1929 року. Це один із найстаріших (і найпрестижніших) районів Дюссельдорфа. Тут тріумфує витончене бароко, а сам район ідеально розташований на Рейні. Тут варто завітати до церкви Святого Світберта XIII століття, яка відома своїм гарним релікварієм.

Ще раніше був зведений Кайзерпфальц – імперська цитадель імператора Фрідріха I, також відомого під ім’ям Барбаросса. Незважаючи на те, що від неї мало що збереглося, масштаби будівлі все одно вражають: товщина стін зміцнення сягає чотирьох метрів!

Адреса: Kaiserswerth, 40489 Дюссельдорф, Німеччина.

Площа замку Бургплац

Площа замку Бургплац

Площа замку Бургплац. | Фото: Andrés García/Flickr.

Бургплац була названа на честь замку, що стояв на березі Рейну до кінця XIX століття. Це чудове місце, щоб зустрітися з друзями та спокійно випити кави неподалік Рейну. Замкова вежа Schlossturm – єдина ділянка дюссельдорфського замку, що збереглася.

Перші три поверхи цієї вежі відносяться до XIII століття, четвертий – XVI століття, а п’ятий поверх був добудований вже в 1845 році. Усередині знаходиться музей, який розповідає про розвиток морської справи в Дюссельдорфі, екологію Рейну та історію внутрішніх вантажних перевезень Німеччини.

Адреса: Burgplat, Burgpl., 40213 Düsseldorf, Німеччина.

Пам’ятник основи Дюссельдорфа

Пам'ятник основи Дюссельдорфа

Пам’ятник основи Дюссельдорфа.

Ансамбль бронзових скульптур, відлитих у 1988 році, сховався на розі Бургплац. Він був встановлений на честь 700-річчя набуття Дюссельдорфом статусу міста. Людиною, яка створила цей шедевр, був художник з Дюссельдорфу на ім’я Берт Герресхайм, і кожна з представлених ним фігур розповідає свою частину історії про заснування міста, а разом з нею – про споконвічне суперництво Дюссельдорфа з Кельном.

Ліворуч – сцена битви при Веррінгені, що вважається однією з найбільших битв Європи в середні віки, в якій брали участь архієпископ Кельнський Зігфрід II і брабантський герцог Іван I.

Розгромна поразка Зігфріда призвела до того, що Дюссельдорф отримав статус міста – саме це зображує сцену праворуч, на якій ми бачимо підписання історичного документа.

Адреса: Stadterhebungsmonument, Marktpl., 40213 Düsseldorf, Німеччина.

Ринкова площа

Ринкова площа

Ринкова площа. | Фото: Wikimedia.

Мабуть, найбільш вдалим місцем для фото в Альтштадті є площа перед Старою ратушею. Її назва походить від ринку, що знаходився тут з 1482 року і лише відносно недавно переїхав на площу Карлсплатц. Щороку 11 листопада перед ратушею проходить церемонія відкриття місцевого карнавалу під назвою «Пробудження блазня».

З усіх боків площа оточена рядами чудових будівель, що є справжніми зразками витонченої старовинної архітектури. Усі вони звернені до урочистого пам’ятника, який зображує курфюрста Йоганна Вільгельма верхи на коні. Пам’ятник був створений у 1711 році фламандським скульптором Габріелем Групелло.

Адреса: Marktplatz, 40213 Düsseldorf, Німеччина.

Церква Святого Світберта

Церква Святого Світберта

Церква Святого Світберта. | Фото: Wikimedia.

Опинившись у Кайзерсверті, обов’язково завітайте на цю унікальну середньовічну церкву, побудовану з вулканічного туфу і поєднує риси романської та готичної архітектури. Сама тринефна базиліка в романському стилі датується XII століттям, а готичний хор з’явився приблизно через століття.

Тут можна побачити останки святого Світберта, що зберігаються в багато прикрашеному релікварії, які були привезені сюди в 1264 році і поміщені в скриню, вирізану з дуба. Уздовж стін розміщені рельєфи із зображенням святих апостолів та сцени з життя Ісуса.

Адреса: St. Suitbertus, Stifts-Gasse 3, 40489 Дюссельдорф, Німеччина.

Парк Дикої Природи Grafenberger Wildpark

Парк Дикої Природи Grafenberger Wildpark

Парк Дикої Природи Grafenberger Wildpark. | Фото: Farruska/Flickr.

На схід від центру Дюссельдорфа у 200-річному буковому лісі розташований парк дикої природи. В основному, у Grafenberger Wildpark мешкають види тварин, характерні для Німеччини та її кліматичної смуги, при цьому всі зони парку відкриті та пов’язані трикілометровою пішохідною стежкою.

Ми рекомендуємо вам взяти з собою яблука та злаки, щоб ви могли погодувати місцевих мешканців. Вхід до парку безкоштовний і відкритий цілий рік. Загалом тут проживає близько 100 тварин, серед яких кілька видів оленів, а також муфлон, кабани, фазани та дикі кішки.

У парку також є своя пасіка, де ви зможете поспостерігати за тим, як працює бджоляр.

Адреса: Wildpark im Grafenberger Wald, Rennbahnstraße 60, 40629 Дюсселдорф, Німеччина.

Базиліка Святого Ламберта

Базиліка Святого Ламберта

Базиліка Святого Ламберта.

Горизонт Дюссельдорфа можна легко дізнатися завдяки звивистим обрисам вежі церкви Святого Ламберта XIV століття. Своєрідний зовнішній вигляд вежі аж ніяк не визначається задумом архітектора: насправді її дерев’яні перекриття, що несуть, деформувалися внаслідок пожежі 1815 року.

Існує безліч цікавих легенд, що пояснюють зовнішній вигляд вежі – згідно з однією з них, вежа відвернулася від сорому після того, як до вівтаря підійшла жінка, що вдавала незайманою дівчиною. Ця ж легенда свідчить, що вежа знову повернеться назад, коли в церкві вийде заміж справжня незаймана. Поки що вона так і не повернулася.

Усередині вас чекає безліч творів мистецтва, на зразок фрески «Розп’яття і Богородиця з немовлям» XV століття та італійська гробниця знатного герцога Вільгельмса фон Юліха-Клеве-Берга, збудована в епоху Відродження.

Адреса: St. Lambertus, Stiftspl. 7, 40213 Düsseldorf, Німеччина.

Автосалон Classic Remise Dusseldorf

Автосалон Classic Remise Dusseldorf

Автосалон Classic Remise Dusseldorf. | Фото: Frank Kehren/Flickr.

У реконструйованій будівлі колишнього локомотивного депо розташований чудовий парк класичних автомобілів, які ви можете побачити абсолютно безкоштовно. Classic Remise – це не стільки музей, скільки галерея, в якій гарні автомобілі XX століття реставрують, обслуговують і продають.

Ви можете спостерігати за роботою досвідчених реставраторів, які вдихають нове життя у старовинні моделі Mercedes-Benzes, Porche, BMW, Lamborghini, Aston Martin та Ferrari. Стара індустріальна архітектура круглої будівлі ідеально підходить для цих автомобілів, багато хто з них зберігається у дворівневих скляних кубах із контрольованим середовищем.

Адреса: Classic Remise Düsseldorf, Harffstraße 110A, 40591 Düsseldorf, Німеччина.

 

Район Карлштадт

Район Карлштадт

Район Карлштадт. | Фото: Wikimedia.

Карлштадт – це невелике містечко, розташоване на південь від Альтштадта, яке було засноване курфюрстом Карлом Теодором у XVIII столітті. Більшість будинків досі відрізняють фасади у стилі бароко та неокласицизму, які гармонійно поєднуються з модними галереями, бутіками та антикварними магазинами.

Після короткого шопінгу на Білкер-штрассе або Хое-штрассе ви зможете відпочити в одному з місцевих розкішних кафе, насолодившись розкішною місцевою їжею. До речі, саме тут на Білкер-штрассе у 1850-х роках ХІХ століття проживала сімейна пара музикантів Шуман.

Адреса: Carlstadt, Дюссельдорф, Німеччина.

Ринок на Карлсплатц

Ринок на Карлсплатц

Ринок на Карлсплатці.

У Карлштадті ви також зможете відвідати найстаріший ринок у Дюссельдорфі. Якщо не брати до уваги перерву у Другій світовій війні, то торгівля тут не припинялася з 1910 року, коли ринок «переїхав» з площі Марктплац. На відміну від своїх попередників, нинішні продавці мають постійні стенди, захищені навісами.

Раніше це було місце, де місцеві могли купити повсякденні продукти харчування, а сьогодні ринок на Карлсплатці більше нагадує гастрономічну Мекку для гурманів. Якщо ви зайдете на обід, вам запропонують досить космополітичний вибір страв, серед яких ви побачите ковбасу, шашлики, супи, картопляні оладки та млинці.

Проте ви все ще зможете придбати тут звичайні фрукти, овочі, м’ясо, сир, морепродукти та інші місцеві делікатеси.

Адреса: Carlsplatz, Карльсплац, Дюссельдорф, Німеччина.

Музей NRW-Forum

Музей NRW-Forum

Музей NRW-Forum.

Якщо ви захоплюєтеся сучасним мистецтвом та поп-культурою, то відвідування цього виставкового центру в комплексі Ehrenhof має стати одним із ваших пріоритетів. У NRW-Forum проходять виставки, присвячені сучасному мистецтву, дизайну, моді, цифровій культурі та фотографії.

Щоб ви розуміли масштаб роботи цього місця, скажімо, що за останні 15 років тут були організовані виставки Вів’єн Вествуд, Мартіна Кіппенбергера, Антона Корбейна, Енді Уорхола, Олександра Маккуїна, Беттін Реймс, Мішеля Конта та багатьох інших. У 2017 році в NRW-Forum проходила фотовиставка Гаррі Віногранда (посмертно) та Пітера Ліндберга «Жінки на вулиці».

Адреса: NRW Forum, Ehrenhof 2, 40479 Düsseldorf, Німеччина.

Неандертальський музей

Неандертальський музей

Неандертальський музей | Фото: Clemens Vasters/Flickr.

Неандертальський музей розташований у долині з однойменною назвою, а свою назву вона отримала тому, що саме тут у 1856 році був виявлений перший неандерталець. Музей був заснований у 1996 році, і разом із критими галереями пропонує всім бажаючим відвідати археологічний парк разом із тим самим місцем, де було знайдено стародавнього неандерталця.

У музеї ви побачите фігури самих неандертальців і зможете дізнатися про їхні звички та масову міграцію, яка привела нині вимерлий краєвид на територію Західної Європи. Також тут є окрема виставка, присвячена різним гілкам еволюції людини та колекція зліпків, що ілюструють розвиток ранніх гомінідів.

Адреса: Neanderthal Museum, Talstraße 300, 40822 Mettmann, Німеччина.

Японський сад

Японський сад

Японський сад.

Прогулянка безтурботним японським садом напевно додасть вам сил після довгого дня. Цей сад є частиною Північного парку – одного з найбільших та найкрасивіших парків міста загальною площею 90 акрів. Великий японський сад, подарований місту японською спільнотою Дюссельдорфа, має дивовижне розмаїття ландшафтів. Серед інших визначних пам’яток Північного парку особливо виділяється статуя приборкувачів коней та музей Aquazoo Löbbecke.

Останній є відмінним місцем для проведення часу дітей різного віку, адже в ньому є найцікавіший зал природознавства, великий акваріум та інсектарій. Вам, напевно, також сподобається Ботанічний сад Дюссельдорфського університету, розташований на південь від центру міста.

Сад прикрашають різноманітні рослини із зон помірного клімату, при цьому він має цікаву куполоподібну теплицю, луг з польовими квітами, вулики та чудові альпійські сади.

Адреса: Japanischer Garten, Kaiserswerther Str. 380, 40474 Düsseldorf, Німеччина.

Церква Апостола Андрія

Церква Апостола Андрія

Церква Апостола Андрія.

Ця старовинна церква в стилі бароко, побудована в період з 1622 по 1629 рік, багато прикрашена зсередини. Варто особливо відзначити фігури 12 апостолів у натуральну величину, закарбовані в камені образи святих та євангелістів, та чудовий вівтар зі старовинним органом.

Адреса: Andreaskirche, Andreasstraße 27, 40213 Düsseldorf, Німеччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

  1. Катерина

    Дуже дякую автору за статтю!!!
    Завдяки Вам знали що відвідати у Дюсельдорфі. Об’їхали зазначені місця, все дуже сподобалось, місто приємно вразило!

    Відповіcти