24 пам’ятки Штутгарту, які варто подивитися

Штутгарт – столиця землі Баден-Вюртемберг. Місто розташоване в мальовничій долині річки Неккар – одній з найбільших виноробних областей Німеччини. Упродовж сотень років аж до XIX століття у Штутгарті жили графи та королі Вюртемберга. Вони залишили після себе багату спадщину – розкішні палаци, які згодом стали урядовими будівлями та музеями.

Список пам’яток Штутгарта унікальний – тут кожен зможе знайти для себе щось цікаве: різноманітні музеї, чудові пам’ятки архітектури, мальовничі парки, оригінальні сучасні будівлі тощо. Окрема тема – автомобілебудування. У Штутгарті Карл Бенцл винайшов перший автомобіль, а Готліб Даймлер перший мотоцикл. Тут знаходяться штаб-квартири Mercedes-Benz і Porsche, а також сучасні музеї цих відомих брендів. Не дарма багато хто називає це місто Німеччиною в мініатюрі – справді, у Штутгарті є що подивитися.

Державна галерея Штутгарту

Державна галерея Штутгарту

Державна галерея Штутгарта. | Фото: Giovanni Carsillo/Flickr.

Цей чудовий художній музей відкрився у 1843 році, і частина його колекції досі розміщується в історичній будівлі неокласичного стилю. У 1980-х музей було доповнено Новою галереєю – спорудою у стилі постмодернізму, побудованою за проектом архітектора Джеймса Стірлінга.

У новому крилі виставлені витвори мистецтва XX століття, включаючи полотна таких всесвітньо відомих художників, як Матісс, Пікассо, Сальвадор Далі, Франц Марк, Піт Мондріан та Жоан Міро. У залах старої будівлі представлено колекцію живопису та скульптури за тривалий період – аж до 1800-х років.

Серед найчарівніших експонатів – роботи майстрів епохи Відродження та бароко, таких як Рубенс, Рембрандт та Ганс Мемлінг. Особливий інтерес відвідувачів музею викликають два шедеври в експозиції – це Анібал Карраччі «Мертвий Христос» та вівтар XVI століття з Херренберга роботи Йорга Ратгеба.

Адреса: Staatsgalerie Stuttgart, Konrad-Adenauer-Straße, Штутгарт, Німеччина.

Музей Mercedes-Benz

Музей Mercedes-Benz

Музей Mercedes-Benz.

Відвідавши цей музей, що розмістився в оригінальній сучасній будівлі, ви здійсните подорож в історію створення всесвітньо відомої марки автомобіля. 1886 року німецький інженер Карл Бенц винайшов транспортний засіб, який вважається першим справжнім автомобілем у світі.

Загалом у музеї виставлено 160 видів транспортних засобів та близько 1 500 експонатів, пов’язаних з історією заводу. Унікальна конструкція будівлі – double helix (подвійна спіраль) дозволяє відвідувачам одночасно знайомитись із багатою історією бренду та різноманітністю автомобілів, що випускаються під маркою Mercedes-Benz.

Адреса: Mercedes-Benz Museum, Mercedesstraße 100, 70372 Stuttgart, Німеччина.

Музей Porsche

Музей Porsche

Музей Porsche. | Фото: Wojtek Gurak/Flickr.

На околиці Штутгарта – в районі Цуффенхаузен, базується центр виробництва автомобілів іншої всесвітньо відомої марки Porsche. Музей Porsche існує з 1976 року, а 2004 року було прийнято рішення про будівництво нового музейного комплексу. У 2009 році красива сучасна будівля незграбних форм і прямих ліній відчинила свої двері для відвідувачів.

Експозиція музею розповідає про історію знаменитого бренду, у тому числі і про засновника компанії – конструктора Фердинанда Порше, який створив VW Beetle та винайшов гібридну бензиново-електричну силову установку.

Музей рясніє інноваційними технологіями – надчутливими, інтерактивними дисплеями; керованою звуковою інсталяцією та сенсорною стіною.

Вічна класика представлена ​​моделями спортивних автомобілів, починаючи з Porsche 356, 911 та 917. Загалом автомобільний парк музею налічує 80 експонатів. Усі вони перебувають у робочому стані та регулярно беруть участь у світових перегонах легендарних машин. Відвідувачі музею можуть спостерігати за роботою майстерні реставрації автомобілів – вона знаходиться біля входу, за прозорою стіною.

Адреса: Porsche Museum, Porscheplatz 1, 70435 Stuttgart, Німеччина.

Зоолого-ботанічний сад Вільгельма

Зоолого-ботанічний сад Вільгельма

Зоологічно-ботанічний сад Вільгельма. | Фото: Cloudtail the Snow Leopard/Flickr.

У північній частині Штутгарту на території палацово-паркового комплексу Вільгельма знаходиться ботанічний сад та зоопарк. Це одне з найулюбленіших місць відпочинку городян та туристів. Декоративний парк було створено у середині ХІХ століття за дорученням короля Вільгельма I.

Цікаво, що королівська купальня, оформлена в мавританському стилі, є мініатюрною копією купалень в Альгамбрі, Гранада. З 1880 палацовий комплекс відкритий для відвідувачів.

Під час Другої світової війни він був сильно зруйнований, але у післявоєнні роки парк відновили та перетворили на чудовий зоолого-ботанічний сад.

За різноманітністю тварин, що мешкають – понад 1 000 видів, зоопарк Вільгельма поступається лише Берлінському зоопарку. Особливу увагу відвідувачів привертають людиноподібні мавпи – шимпанзе, горили та орангутанги. У тераріумах підтримується тропічний клімат, а ландшафт нагадує джунглі Амазонки.

2 000 видів, що тут ростуть, служать природним середовищем проживання для різноманітних ссавців, рептилій і риб. Ботанічний сад Вільгельма славиться найбільшим у Європі гаєм магнолій; найбагатшою колекцією з тисячі видів орхідей, а також кількох десятків сортів камелій та азалій.

Адреса: Вільгельма, Wilhelma, Штутгарт, Німеччина.

Міський парк та вежа Кіллесберг

Вид з вежі Кіллесберг

Вид з вежі Кіллесберг.

Парк виник на території Штутгарту у 1939 році, коли частину саду відгородили під час проведення великої виставки садово-паркового мистецтва. Просторий парк Кіллесберг займає площу 123 акра. Багато чого з того, що було збудовано при відкритті парку, використовується досі під час проведення квіткових виставок та тематичних заходів.

Але в 2000 році в парку з’явилася нова визначна пам’ятка – 40-метрова оглядова вежа футуристичного типу. Вона примітна своєю оригінальною відкритою конструкцією – гвинтові сходи огинають ряд паралельно розташованих майданчиків, закріплених на високій опорній осі.

Відвідувачі можуть здійснити оглядову екскурсію парком Кіллесберг на вузькоколійній залізниці. Особливо мальовничо тут у липні під час проведення фестивалю Lichterfest Stuttgart, коли парк прикрашають тисячі ліхтариків, що горять.

Адреса: Killesberg Park and Tower, Thomastraße 99, 70192 Stuttgart, Німеччина.

Палацова площа

Палацова площа

Палацова площа.

Ця площа в самому центрі Штутгарта є своєрідним парадним «фасадом міста». Домінуючою будівлею тут є Новий палац. Через тривалий період будівництва у його архітектурі змішалося кілька стилів – бароко, класицизм, рококо та ампір.

Палац служив резиденцією королів Вюртемберг до другої половини XIX століття. В даний час тут знаходиться штаб-квартира уряду землі Баден-Вюртемберг.

На території перед будівлею свого часу було створено чудовий парк із гарними клумбами, фонтанами та музичним павільйоном. Сьогодні це жваве місце, де жителі міста часто збираються під час урочистих заходів або на концерти, що відбуваються просто неба.

У центрі Палацової площі височить монументальна Ювілейна колона, встановлена ​​на честь 25-річчя коронації Вільгельма I. На південній стороні видно готичний Старий палац графів Вюртемберга, нині Державний музей. З північного сходу до центральної площі примикає Палац мистецтв – будинок з оригінальним куполом, збудований у 1910-х роках для Вюртембергського союзу художників.

Адреса: Schlossplatz Stuttgart, Schloßpl., 70173 Stuttgart, Німеччина.

Музей мистецтв Штутгарту

Музей мистецтв Штутгарту

Музей мистецтв Штутгарту. | Фото: Damien/Flickr.

Оригінальна споруда у вигляді величезного скляного куба – одна з головних визначних пам’яток Штутгарту. Незважаючи на ультрасучасний вигляд, будинок музею гармонійно вписується в архітектурний ансамбль Палацової площі. Зовнішній вигляд споруди змінюється в залежності від часу доби – вдень це величезний куб зі скляними стінами, що відбивають сонячне світло, а ввечері будівля підсвічується зсередини, відкриваючи перехожих те, що знаходиться всередині музею.

Не менше враження справляє і внутрішнє оформлення музею – крім першого поверху, виставкові зали знаходяться на підземних поверхах. Проектувальники творчо задіяли систему покинутих тунелів площею 5 тисяч квадратних метрів, що становить 4/5 усієї площі будівлі.

Початок експозиції музею було покладено в 1924 році на основі приватних зборів картин, подарованих графом Сільвіо справи Валле ді Казанова. В даний час колекція музею включає роботи швабських, німецьких та швейцарських художників XIX і XX ст., таких як Адолф Хельцель, Дітер Рот та багато інших.

Особливе місце серед експонатів займає колекція творів німецького художника-авангардиста Отто Дікса, включаючи його знаменитий «Портрет дами в червоному» 1925 року, який зображує танцівницю Аніту Бербер.

Адреса: Музей мистецтв Штутгарта, Kleiner Schloßplatz 1, 70173 Stuttgart, Німеччина.

Замок Солітюд

Замок Солітюд

Замок Солітюд.

Цей гарний особняк XVIII століття, більше схожий на величезну віллу, розташований у мальовничій місцевості – на високій рівнині на захід від Штутгарту. Замок був зведений на замовлення герцога Карла Євгена Вюртембергського, який ретельно контролював процес будівництва, не втрачаючи жодного елементу дизайну.

Назва замку перекладається з французької як «самотність», і будова, дійсно, призначалася для усамітнення від метушні придворного життя.

Замок Солітюд – це Штутгартський варіант Палацу Сан-Сусі у Берліні. З вершини пагорба відкривається приголомшлива панорама навколишньої місцевості, а від північних воріт тягнеться Solitudeallee – пряма дорога завдовжки 13 км, що зв’язує замок із Людвігсбурзьким палацом.

Якщо зовні архітектурний ансамбль Солітюд є прикладом кокетливого стилю рококо, то внутрішнє оформлення замку – це спокійний неокласицизм. Особливу увагу привертають стельові фрески, виконані придворним художником Ніколя Гібал; а також розкішний Білий зал, розташований під дивовижним центральним куполом палацу.

Адреса: Solitude Palace, Solitude 1, 70197 Stuttgart, Німеччина.

Вулиця Кенігштрассе

Вид на вулицю Кенігштрассе

Вид на Кенігштрассе. | Фото: David Kirsch/Flickr.

Любителям шопінгу неодмінно варто відвідати цей бульвар завдовжки 1,2 км. Він починається від вокзалу, проходить через Палацову площу, а потім йде по діагоналі далі у східну частину Штутгарту. З 1977 року Кенігштрассе стала пішохідною. У 2014 році за годину вулицею проходило в середньому 12 795 осіб, що робить її третьою за частотою відвідувань торговою вулицею в Німеччині.

Більшість магазинів – це всесвітньо відомі торгові бренди (Uniqlo, Zara, H&M тощо). Найстаріша частина вулиці від Головного вокзалу до Палацової площі – Нижня Кенігштрассе – була закладена на початку XIX століття королем Вюртемберга Фрідріхом I, який побажав надати Штутгарту відповідний «королівський» вигляд.

Зокрема, з палацового комплексу Солітюд до центру міста було перенесено базиліку святого Еберхарда та королівські стайні.

Адреса: Königstraße, 70173 Stuttgart, Німеччина.

Вюртембергський мавзолей

Вюртембергський мавзолей

Вюртембергський мавзолей.

Над рядами виноградників у долині річки Неккар – між Унтертюркхайм та Обертюркхаймом – височить королівський меморіал, здалеку схожий на замок.

Мавзолей Вюртемберга збудований на початку 1820-х років на замовлення Вільгельма I. Після ранньої смерті своєї дружини – російської княгині Катерини Павлівни Романової, король наказав знести старий родовий замок і на його місці звести похоронну капелу.

Величезний меморіал паладіанського стилю – місце упокою княгині Катерини, короля Вільгельма I та їхньої дочки Марії Фрідерики Шарлотти фон Вюртемберг. Над західним входом видно напис «Die Liebe höret nimmer auf» – Любов не минає ніколи, а всередині під куполом каплиці чується примарна луна.

Адреса: Württemberg Mausoleum, Württembergstraße 340, 70327 Stuttgart, Німеччина.

Селище Вайсенхоф

Селище Вайсенхоф

Селище Вайсенхоф. | Фото: Felix Meyer/Flickr.

Вайсенхоф був побудований у 1927 році до виставки Deutscher Werkbund (Німецької виробничої спілки архітекторів, майстрів декоративного мистецтва та промисловців). За проектами відомих німецьких та європейських архітекторів було збудовано селище малоповерхових будинків. На прикладі 21 будови демонструвалися передові ідеї планування та нові будівельні технології.

Тут можна побачити будинки, спроектовані Ле Корбюзьє, Людвігом Міс ван дер Рое, Петером Беренсом та Якобусом Аудом та іншими майстрами. На жаль, під час Другої світової війни селище значно постраждало від бомбардувань. І все ж 11 будівель, що збереглися, досі є неперевершеним прикладом авангардної архітектури. Ряд об’єктів включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а саме селище в 1958 році визнане пам’яткою архітектури.

Адреса: Weissenhofsiedlung, Штутгарт, Німеччина.

Музей у селищі Вайсенхоф

Музей у селищі Вайсенхоф

Музей у селищі Вайсенхоф. | Фото: Fred Romero/Flickr.

Проектуючи свої будинки в селищі Вайсенхоф, Ле Корбюзьє намагався створити в них максимально раціональний та зручний внутрішній простір та планування. Будівлі відрізняються особливими чистими лініями, створеними завдяки використанню таких матеріалів, як сталь, бетон та скло, які збільшують повітряний потік та кількість природного світла всередині приміщень.

У 2002 році один із двоквартирних будинків – «напівз’єднана» будова, спроектована Ле Корбюзьє спільно з П’єром Жаннере – була викуплена адміністрацією Штутгарта. В одній половині будинку відкрили музей присвячений історії селища Вайсенхоф. У колекції музею багато цікавих експонатів – плани забудови, моделі будинків та фотографії будівель, які були зруйновані під час війни. В другій половині будинку був відновлений типовий інтер’єр 20-30-х років XX століття – з розкладачки замість ліжок, розсувними дверима і терасою на даху.

Адреса: Weissenhof Estate, 70191 Штутгарт, Німеччина.

Монастирська церква Штутгарту

Монастирська церква Штутгарту

Монастирська церква Штутгарта. | Фото: Norman Z/Flickr.

Штіфтскірхе або Колегіальна церква знаходиться в центрі Штутгарту, приблизно за 300 м від Палацової площі. Це головний протестантський храм Вюртемберг і символ міста. На сьогоднішній день Штіфтскірхе є найдавнішою спорудою в Штутгарті.

Спочатку, межі X-XI ст. храм зводився в романському стилі, а з XIII століття будівля кілька разів зазнавала масштабних перебудов – у зовнішньому вигляді додалися елементи спочатку ранньої готики (неф), а потім пізньої готики (хор).

У XVII столітті в архітектурі храму став помітний вплив бароко. Ініціатором будівництва церкви Штіфтскірхе в XIII столітті був граф Ульріх I з роду Вюртембергів. Після смерті його було поховано у каплиці південної вежі.

Тут же знаходиться гробниця його дружини – Агнес фон Шлезен-Лігніц. Після Ульріха I і до 1677 Монастирська базиліка служила усипальницею династії Вюртембергів. 1574 року на північній стіні хору з’явилася галерея «предків Людвіга» – 11 меморіальних кам’яних статуй усіх графів Вюртембергських.

Адреса: Evangelische Stiftskirche, Stiftstraße 12, 70173 Stuttgart, Німеччина.

Музей імені Ліндена

Музей імені Ліндена

Музей імені Ліндена. | Фото: Wikimedia.

Багато хто вважає його найкращим етнологічним музеєм Європи. Знайомство з артефактами, знайденими в Африці, Далекому Сході, в Океанії, Північній та Латинській Америці, нагадує справжню навколосвітню подорож.

Представлені у музеї експонати охоплюють великий період історії кілька сотень років – це індійські скульптури, датовані 700 роками; індіанські ритуальні маски XIX століття та 800-річні керамічні фігурки, що зображають представників японських династій епохи Камакура. Колекція експонатів збиралася поетапно, починаючи з 1800-х років.

Кінцева мета музею – показати різноманітність та багатство культур інших народів світу.

Адреса: Linden Museum, Hegelplatz 1, 70174 Stuttgart, Німеччина.

Критий міський ринок

Критий міський ринок

Критий міський ринок. | Фото: Magnus Hagdorn/Flickr.

Цей центральний ринок Штутгарта завжди був невід’ємною частиною повсякденного життя городян – навіть після серйозної руйнації під час Другої світової війни, а потім після пожежі у 1990-х роках.

Тут безліч кіосків, у яких можна знайти продукти на будь-який смак: екзотичні ласощі та особливі продукти для гурманів; традиційні продукти та напої – м’ясо, сир, овочі, вино, кондитерські вироби; також квіти. Елегантна будівля в стилі модерн була побудована в 1914 році і вважається одним із найкрасивіших критих ринків світу.

На ринку панує особлива атмосфера: галасливі багатонаціональні голоси, чарівний запах спецій, овочів, фруктів та свіжоприготовленої їжі. Додайте до цього сучасну будівлю з високою стелею, бездоганно оформлені прилавки та чудовий італійський ресторан у галереї на першому поверсі.

Адреса: Markthalle Stuttgart, Доротеєштрассе, Штутгарт, Німеччина.

Оглядовий майданчик Eugensplatz

Вид з оглядового майданчика Eugensplatz

Вид з оглядового майданчика Eugensplatz. | Фото: Wikimedia.

Широкі довгі сходи Eugenstaffel розпочинаються поряд із Державним художнім музеєм, потім йде вгору через мальовничий парк і закінчується біля оглядового майданчика Eugensplatz.

Звідси відкривається приголомшлива панорама Штутгарта з прилеглими до нього околицями; а також видно східчастий водоспад і широкі доріжки, що ведуть через парк. На вершині схилу височить статуя Галатії, що датується 1890 роком – морської німфи з давньогрецької міфології.

Чудовий навколишній парк – одне з найулюбленіших місць відпочинку мешканців Штутгарту, особливо спекотного літа. Тут можна помилуватися прекрасними видами міста, насолодитися прохолодним легким вітерцем або купити морозиво, що освіжає, в кафе Pinguin.

Адреса: Eugenstaffel, Eugenstraße 12, 70182 Stuttgart, Німеччина.

Міська бібліотека на Міланській площі

Міська бібліотека на Міланській площі

Міська бібліотека на Міланській площі. | Фото: Dieter Weinelt/Flickr.

У 2011 році в Штутгарті поряд із залізничною станцією Hauptbahhof з’явилася незвичайна споруда – багатоповерховий куб із панорамними вікнами, в якому розмістилася міська бібліотека. Автором проекту був південнокорейський архітектор Юн Йонг Йі. Оригінальна сучасна архітектура та дивовижний світлий інтер’єр вносять цю будівлю до списку місць, обов’язкових для відвідування.

Особливо ефектно кубоподібна споруда виглядає ввечері, коли підсвічуються стінні панелі. Але не менш вражає і внутрішнє планування будівлі – це величезний, схожий на собор, вільний простір, що освітлюється зверху через скляний дах.

На різних поверхах вздовж стін розміщуються стелажі з книгами та читальні зали, а самі поверхи з’єднуються за допомогою оригінальної системи сходів. Піднявшись на верх, можна зайти в затишне кафе з прекрасним видом на Штутгарт.

Адреса: Public Library Stuttgart, Mailänder Platz, Штутгарт, Німеччина.

Штутгартська телевежа

Штутгартська телевежа

Штутгартська телевежа. | Фото: Dimi/Flickr.

У середині XX століття у Німеччині з’явилося багато сучасних телевізійних веж, проте Штутгартська телевежа – перша залізобетонна конструкція, яка є прототипом багатьох подібних веж не лише у Німеччині, а й у всьому світі.

Зведення 216-метрової телевежі було закінчено 1956 року. Її будівництво обійшлося в 4,2 млн. марок, але вже до початку 1960-х років ця сума повністю окупилася за рахунок продажу квитків на популярні оглядові майданчики.

Піднявшись на ліфті, можна побачити захоплюючу панораму міста з висоти 150 м. Крім того, тут є кафе, де відвідувачі можуть купити філіжанку кави та свіжу випічку.

Адреса: Fernsehturm, Jahnstraße 120, 70597 Stuttgart, Німеччина.

Пагорб Біркенкопф

Вид з пагорба Біркенкопф

Вид з пагорба Біркенкопф. | Фото: Niklas Lechner/Flickr.

Біркенкопф – найвищий пагорб у Штутгарті, частково створений штучно. Наприкінці Другої світової війни внаслідок союзницьких бомбардувань значну частину Штутгарту було зруйновано. Очищаючи місто від руїн у повоєнні роки, на цей горб звозили рештки зруйнованих будівель.

Таким чином, висота пагорба з 471 м-коду збільшилася до 511 м-коду, а над річкою Неккар утворився 300-метровий виступ. Відвідування цього пагорба наводить на роздуми про війну.

Серед «могили» руїн – купи зруйнованих будівель – встановлена ​​меморіальна дошка, що говорить про те, що цей пагорб – пам’ятник загиблим та нагадування мешканцям. З вершини пагорба добре видно гірські масиви – Шварцвальд та Швабський Альб.

Адреса: Birkenkopf, 70197 Штутгарт, Німеччина.

Квартал Боненфіртель

Квартал Боненфіртель

Квартал Боненфіртель. | Фото: Wikimedia.

Щоб дізнатися Штутгарт у всьому його різноманітті, прогуляйтеся одним з маловідомих районів – найстарішого міського кварталу Боненфіртель. Він знаходиться неподалік площі, на якій встановлено фонтан «Щасливчик Ганс» – персонаж відомої казки братів Грімм.

Гуляти тут одне задоволення – вузькі бруковані вулички; будинки з гострими черепичними дахами, в яких розмістилися унікальні галереї, ремісничі майстерні, бутіки, книгарні, винні таверни, а також численні кафе та ресторанчики.

Атмосфера старого ремісничого селища – це як ковток свіжого повітря у центрі великого сучасного міста. Bohnenviertel перекладається як «бобовий квартал». Ремісники, виноградарі та євреї, які населяли цей район у XIV столітті, харчувалися переважно бобами, які вони вирощували в палісадниках. Звідси й назва кварталу.

Адреса: Bohnenviertel, Rosenstraße 38, 70182 Stuttgart, Німеччина.

Державний музей Вюртемберг

Державний музей Вюртемберг

Державний музей Вюртемберг. | Фото: Wikimedia.

У Старому замку на Палацевій площі розмістився музей, присвячений історії Вюртемберг – від кам’яного віку до наших днів. Він був заснований королем Вільгельмом I у 1862 році. Однак музейна колекція почала формуватися ще у 1500-х роках завдяки членам герцогської родини, які збирали археологічні знахідки та артефакти.

Серед експонатів музею – найбагатша колекція монет, витвори мистецтва, наукові прилади та інструменти. У підземних сховищах знаходиться багата колекція годинника епохи Відродження.

Тут же можна побачити найвідомішу у світі колекцію скла, що охоплює чотири тисячоліття – більшість її експонатів зібрана уродженцем Штутгарту Ернесто Вольфом. У музеї представлені королівські атрибути та діамантові прикраси; твори середньовічного релігійного мистецтва; колекція різноманітних кельтських артефактів – зброя, ювелірні вироби, інструменти та посуд.

До рідкісних експонатів входять: два з чотирьох ацтекських щита з пір’я, що збереглися у світі; карткова гра, датована 1430 роком, та небесний глобус, створений астрономом Йоганесом Штеффлером у XV столітті.

Адреса: History Museum Württemberg, Шіллерплац, Штутгарт, Німеччина.

Канатна дорога Штутгарту

Канатна дорога Штутгарту

Канатна дорога Штутгарт. | Фото: apfelpudding/Flickr.

Історична канатна дорога сполучає Хеслах – район Штутгарта – з цвинтарем Waldfriedhof на пагорбі. На момент запуску 1929 року вона була першою напівавтоматичною канатною дорогою в Європі. Витончені старовинні вагони виготовлені з темного дерева тика.

Вони виглядають дуже привабливо, навіть незважаючи на те, що один із вагонів довелося відновлювати після удару об дерево 1999 року. Штутгартська канатна дорога є частиною мережі громадського транспорту. Подорож до вершини пагорба займає лише чотири хвилини. Вийшовши на верхній станції, можна зробити приємну прогулянку лісом.

Адреса: Standseilbahn, Штутгарт, Німеччина.

Музей-майстерня Готліба Даймлера

Музей-майстерня Готліба Даймлера

Музей-майстерня Готліба Даймлера. | Фото: Wikimedia.

Затяті автолюбителі просто повинні відвідати цей музей на Таубенхаймштрассе, присвячений історії автомобілебудування. Музей розміщується в садовому будинку, де Даймлер та його колега-інженер Вільгельм Майбах невпинно працювали у 1880-х роках над розробкою універсального переносного мотора для транспортних засобів, що пересуваються на суші, по воді та у повітрі.

Саме в цій майстерні вони винайшли перший легкий швидкохідний мотор у 1885 році, а також двоколісний транспортний засіб із двигуном – перший у світі мотоцикл, і перший в історії підводний човен під назвою «Неккар».

Згодом садовий будиночок став для талановитих інженерів надто тісним, і 1887 року вони орендували виробниче приміщення. Обстановка майстерні, ескізи, креслення, документи, фотографії та моделі чудово відтворюють атмосферу того часу.

Адреса: Gottlieb Daimler Memorial, Taubenheimstraße 13, 70372 Stuttgart, Німеччина.

Музей свиней

Музей свиней

Музей свиней. | Фото: Wikimedia.

Німці вважають свиню символом удачі та тварин, які приносять щастя. Тому не дивно, що у Штутгарті свиням присвячено цілий музей – найбільший у світі музей подібної тематики. Музейна колекція налічує величезну кількість експонатів: малюнки, кумедні дрібнички, антикварні вироби, мультфільми, скарбнички та ціла гора плюшевих іграшок.

З моменту свого відкриття цей незвичайний музей одразу привернув натовп відвідувачів. Тут можна було дізнатися про свиней буквально все – від їхньої біології до значення в міфології та мистецтві, від поклоніння цій тварині до ритуалів полювання на диких кабанів.

Цікаво, що в сусідньому пивному ресторані можна замовити свинячий шницель, свинячі реберця та багато інших подібних страв.

Адреса: SchweineMuseum Stuttgart, Шлахтхофштрассе, Штутгарт, Німеччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

  1. Галина

    Дякую, цікаво! Захотілось подивитися вживу, на ескурсію!

    Відповіcти
  2. Inna

    Супер, коротке ознайомлення з музеями з цікавим описом. Хто шукає інформацію про музеї , дуже змістовно описано і надані також адреси.

    Відповіcти