24 пам’яток Гран Канарії, які варто подивитися

Гран Канарія (Іспанія) – третій за величиною серед Канарських островів, при цьому тут мешкає майже половина населення архіпелагу. Цей острів не дарма називають «континентом у мініатюрі» за неймовірну різноманітність природних ландшафтів – від покритої пишною рослинністю півночі до гірських районів у центральній частині та пустельного півдня.

За великого бажання ви зможете за один день перенестися від сонячних пляжів до туманних берегів або холодних гірських вершин, відчувши при цьому зміну мікроклімату. Острів здивує вас не лише низкою чудових пляжів уздовж океанського узбережжя, кількістю фешенебельних курортів та зміною ландшафтів.

Не менш вражають і різноманітні пам’ятки Гран Канарії – це археологічні та архітектурні пам’ятки, релігійні споруди, дивовижні музеї, природні парки, мальовничі ботанічні сади та багато іншого. Що можна побачити на Гран Канарії? Тут ви знайдете короткий опис найбільш популярних визначних пам’яток острова.

Археологічний парк та музей «Печера Пінтада»

Археологічний парк та музей «Печера Пінтада»

Археологічний парк та музей «Печера Пінтада».

«Розмальована» печера (Cueva Pintada), випадково виявлена ​​наприкінці XIX століття місцевим фермером, вважається однією з найзначніших археологічних пам’яток доісторичного періоду в Гран-Канарії. Стіни печери прикрашає незвичайний наскальний розпис, виконаний мінеральними фарбами – великі орнаменти з правильних геометричних фігур. Багато вчених вважають, що ці зображення пов’язані з місячним або сонячним календарем.

У музейному комплексі представлені відеозаписи та історичні реконструкції, що розповідають про життя місцевого населення до приходу конкістадорів. Великий інтерес викликають також експонати з величезної ділянки розкопок площею 5000 м2, де з вулканічної породи було відкопано фрагменти печерних будинків.

Адреса: Cueva Pintada Museum and Archaeological Park, Calle Audiencia, Галдар, Іспанія.

Будинок Колумба

Будинок Колумба

Будинок Колумба. | Фото: Krzysztof Belczyński/Flickr.

У колекції захоплюючого музею Casa-Museo de Colón

представлено чимало історичних документів про подорожі Колумба, а також експонати, що підтверджують важливу історичну роль Канарських островів як проміжного пункту трансатлантичного судноплавства.

На першому поверсі зверніть увагу на великий реконструйований фрагмент внутрішніх приміщень корабля «Нінья» (La Niña), який особливо вражає юних відвідувачів своїми функціонуючими деталями. У сусідньому залі знаходяться моделі всіх трьох кораблів Колумба з його першої експедиції: «Нінья», «Пінта» та Санта-Марія».

У залах під номером п’ять і шість можна побачити історичні карти подорожей та копії стародавніх карт, серед яких на особливу увагу заслуговує копія карти Universalis Cosmographia німецького картографа Мартіна Вальдземюллера, опублікована в 1507 році. Це перша точна географічна карта, де з’явилася назва «Америка».

На верхніх поверхах виставлено велику колекцію творів мистецтва, а також історичну діораму Лас-Пальмаса з кнопками для підсвічування конкретних будівель та споруд. У підвальних приміщеннях представлено експозицію стародавньої американської кераміки доколумбової епохи та інші історичні експонати.

Адреса: Casa de Colón, Calle Colón, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія.

Собор Санта-Ана та Єпархіальний музей сакрального мистецтва

Собор Санта-Ана

Собор Санта-Ана.

Catedral de Santa Ana – найбільший католицький храм архіпелагу Канарського, духовний центр Лас-Пальмаса. Зведення собору почалося на початку XV століття і тривало 350 років.

Неокласичний фасад контрастує з інтер’єром у стилі пізньої готики – внутрішній простір храму з потужними колонами висвітлюється сонячним світлом, що проходить через різнокольорові стекла вітражів. Тут ви зможете помилуватися полотнами Хуана де Міранди – відомого художника Іспанії XVIII століття.

При соборі відкрито Єпархіальний музей, що розмістився на двох рівнях навколо великого внутрішнього двору Патіо-де-лос-Наранхос (Patio de los Naranjos). У колекції музею представлені твори релігійного мистецтва та пам’ятні експонати – багатовікові рукописи, дерев’яні скульптури, картини, гобелени, релігійні прикраси та культові предмети.

Адреса: Catedral de Santa Ana, Plaza Santa Ana, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія.

Національний парк Дюни Маспаломасу

Національний парк Дюни Маспаломасу

Національний парк Дюни Маспаломасу.

Національний парк Dunas de Maspalomas площею близько 400 га по праву вважається перлиною Гран-Канарії. Казкові статичні дюни, що рухаються, на океанському узбережжі були оголошені в 1990-х роках природним заповідником, щоб на цю територію не зазіхала мережа прибережних готелів, що швидко зростала.

Найкращий вид на дюни Масполамаса відкривається з нижнього рівня Avenida Tirajana. Ви можете прогулятися арками готелю Riu Palace Maspalomas до лоджії, оточеної ботанічним садом, де ростуть різноманітні види рослинності Канарських островів.

Адреса: Natural Dune Reserve of Maspalomas, Іспанія.

Оглядовий майданчик Mirador de Unamuno

Вид з оглядового майданчика Mirador de Unamuno

Вид з оглядового майданчика Mirador de Unamuno.

Це один із найкращих оглядових майданчиків у Гран-Канарії. Звідси відкривається просто приголомшливий вигляд – широка панорама місцевості, що оточує гігантську кальдеру згаслого вулкана.

Адреса: Mirador de Unamuno, Calle Párroco Domingo Báez, Артенара, Іспанія.

Пляж де Лас Кантерас

Пляж де Лас Кантерас

Пляж де Лас Кантерас. | Фото: El Coleccionista de Instantes Fotografia & Video/Flickr.

Головний пляж Лас-Пальмас – це 3-кілометрова смуга золотистого піску, яка тягнеться вздовж океанського узбережжя. Багато хто вважає Playa de las Canteras одним із найкращих міських пляжів у світі.

Приваблива морська набережна Paseo de las Canteras закрита для руху автомобільного транспорту, що дозволяє відпочиваючим насолоджуватися красою океану під час піших прогулянок, пробіжок або поїздок велосипедом уздовж пляжу.

Паралельно пляжу проходить дивовижний риф La Barra. Він служить природним хвилерізом, що забезпечує безпечне купання, а під час відливу затримує воду, утворюючи біля берегів пляжу гігантський басейн, що ідеально підходить для сноркелінгу.

Адреса: Playa de Las Canteras, Іспанія.

Церква святого Іоанна Хрестителя

Церква святого Іоанна Хрестителя

Церква святого Іоанна Хрестителя.

Ця похмура неоготична церква (Iglesia de San Juan Bautista) явно контрастує за зовнішнім виглядом і розмірами з навколишніми яскравими білими будинками Арукаса. Своїми гострими шпилями споруда нагадує Храм Святої Сімейства, спроектований знаменитим каталонським архітектором Антоніо Гауді.

Будівництво церкви почалося в 1909 році на місці колишнього житла ченців (ermita) і закінчилося лише через 70 років. Усередині храму особливо привертають увагу барвисті вітражі та справжній художній шедевр – статуя Христа, що спочиває, роботи місцевого скульптора Manolo Ramos.

Через величезні розміри храм святого Іоанна Хрестителя іноді називають Арукаським собором, хоча він не відповідає цьому статусу.

Адреса: Parroquia de San Juan Bautista de Arucas, Вулиця Парроко Карденес, Арукас, Іспанія.

Муніципальний парк Арукаса

Муніципальний парк Арукаса

Муніципальний парк Арукас.

Терасні сади Parque Municipal de Arucas de las Flores з фонтанами, павільйонами, скульптурами та тропічними рослинами – яскравий приклад ландшафтного дизайну у французькому стилі. Особливу увагу привертає рідкісне вічнозелене дерево Квіллая мильна (Quillaja saponaria), кілька чудових Драконових дерев, а також деякі види дивовижних квітучих рослин та гаю ніжного бамбука. У парку функціонує складна система іригаційних каналів та водотоків.

На південній стороні площі до саду примикає вулиця Calle Heredad, на якій ви побачите красиву неокласичну будівлю Ередад-де-Агуас-де-Арукас-і-Фіргас (Heredad de Aguas de Arucas y Firgas) – одна з найкрасивіших міських споруд, побудована в 1908 року. В даний час тут розташовується Рада з водопостачання.

Адреса: Parque Municipal, Шосе Арукас-Баньядерос, Арукас, Іспанія.

Музей Базиліки Богородиці-дель-Піно

Обов’язково відвідайте цей музей при Базиліці Богородиці Піно (Basílica Nuestra Señora del Pino). Потрапити до музею, який часто називають скарбницею, можна з верхніх поверхів у задній частині базиліки.

Звідти добре видно статую Богородиці-дель-Піно і велику кількість незвичайних предметів, які правовірні приносили в дар святій. У музеї є спеціальне приміщення, де виставлені вбрання, якими прикрашали статую святої – щороку створювалося нове вбрання для фієсти, що проводиться на її честь.

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Піно

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Піно

Базиліка Нуестра-Сеньйора-дель-Піно.

Неокласична церква XVIII століття, що височіє на площі невеликого містечка Терор, зведена на честь святої покровительки острова Гран-Канарія. Згідно з легендою, у XV столітті місцевому єпископу було бачення Богородиці у гілках високої сосни, після чого містечко стало місцем паломництва.

Всередині церкви серед розкішного позолоченого оздоблення ви побачите Богородицю в оточенні ангелів, що сидить у центрі багато прикрашеного вівтаря.

Адреса: Basílica de Nuestra Señora del Pino, Plaza Nuestra Señora del Pino, Терор, Іспанія.

Печерний музей гуанчів

Печерний музей гуанчів

Печерний музей гуанчів.

Експозиція цього незвичайного музею розміщується прямо в печері при в’їзді в ущелину Барранко де Гуайадеке (Barranco de Guayadeque) – одну з наймальовничіших долин на острові. Експонати розповідають про геологію ущелини, її флору і фауну, а також про її захоплюючу історію. Наприклад, ви дізнаєтеся, що тільки в цій ущелині ростуть два види рідкісних рослин – kunkeliella canariensis і parolinia platypetala, які на землі ніде більше не зустрічаються.

Адреса: Barranco de Guayadeque, Іспанія.

Музей етнографії Casas Cuevas

Музей етнографії Casas Cuevas

Музей етнографії Casas Cuevas.

Колись Casas Cuevas (печерні будинки) заселяли місцеві жителі, а тепер у комплексі із семи печер розмістився цікавий етнографічний музей, присвячений укладу сільського життя на острові за період із доіспанських часів аж до XX століття. Печерні будинки, в даний час обставлені старовинними меблями та оформлені різними видами релігійної іконографії, виглядають напрочуд просторими.

Адреса: Museo Etnográfico Casas Cuevas de Artenara, Calle Párroco Domingo Báez, Артенара, Іспанія.

Стародавнє поселення канарських аборигенів Fortaleza de Ansite

Стародавнє поселення канарських аборигенів Fortaleza de Ansite

Стародавнє поселення канарських аборигенів Fortaleza de Ansite. | Фото: Glen Bowman/Flickr.

Три величезні скелі, що утворюють природну фортецю, є одним із найбільш значних археологічних пам’яток доіспанського періоду на острові Гран-Канарія. Біля підніжжя скелястого комплексу збереглося кілька штучних печер, які в давнину використовували канарські аборигени як житла. Саме тут відбулася остання битва гуанчів із кастильськими військами. Деякі тубільці вважали за краще померти, кинувшись в ущелину, ніж жити в рабстві.

Адреса: La fortaleza de Ansite, GC-651, Санта-Лусія-де-Тірахана, Іспанія.

Оглядовий майданчик Mirador Degollada de la Cruz Grande

Оглядовий майданчик Mirador Degollada de la Cruz Grande

Оглядовий майданчик Mirador Degollada de la Cruz Grande.

Цей оглядовий майданчик знаходиться біля дороги між двома містами – Сан-Бартоломе-де-Тірахана та Техеда. Звідси відкриваються чудові краєвиди: в одному напрямку на кратер Кальдера-де-Тірахана (Caldera de Tirajana), а в іншому – на басейн річки Чира (Cuenca de Chira) та соснові ліси природного парку Піланкотес (Pinar de Pilancones). Також добре видно вершину Піко-де-лас-Ньевес (Pico de las Nieves) і комплекс Risco Blanco, а на відстані – мальовниче село Санта-Лусія.

Адреса: Cruz Grande, C-815, Сан-Бартоломе-де-Тірахана, Іспанія.

Крус де Техеда

Крус де Техеда

Крус де Техеда.

Крус де Техеда (Cruz de Tejeda) – зеленувато-сіре кам’яне розп’яття, яке служить для позначення географічного центру Гран Канарії. Через центральну частину острова проходять історичні королівські дороги (caminos reales) – старовинні стежки, прокладені гуанчі.

З оглядових майданчиків можна помилуватись головними природними чудесами острова. На заході видно священний кам’яний зубець Роке Бентайга (Roque Bentayga), шанований племенами гуанчів; а в ясну погоду можна побачити високу вулканічну піраміду Тейде на сусідньому острові Тенеріфе. На південному сході височіє пік Позо де лас Ньєвес (Pozo de las Nieves) – найвища точка острова Гран Канарія, а також часто оповитий хмарами базальтовий моноліт Роке Нубло (Roque Nublo), що став символом острова. На північному сході на відстані проглядається невелике містечко Вега де Сан Матео (Vega de San Mateo).

Центральна частина Гран Канарії входить до найбільш популярних екскурсійних маршрутів і піших походів усіх рівнів – від півгодинних прогулянок мощеними доріжками до п’ятигодинних походів горами.

Адреса: Cruz de Tejeda, Іспанія.

Кальдера-де-Бандама

Кальдера-де-Бандама

Кальдер-де-Бандама.

За 6 км на південь від Тафіра-Альта знаходиться вражаючий вулканічний кратер Caldera de Bandama – один із найбільших кратерів згаслих вулканів у Гран-Канарії. Його глибина становить 200 м, а діаметр – 1000 м. На вершині обладнано оглядовий майданчик, з якого відкриваються чудові види як усередині кратера, так і за його межами. Туристи у добрій фізичній формі можуть спуститися на дно кратера.

Подорож до кратера починається на трасі GC-802, де окрім інших будівель, ви знайдете затишний місцевий ресторанчик та виноробню.

Адреса: Кальдера де Бандама, Іспанія.

Село Темісас

Село Темісас

Село Темісас.

Тихе та атмосферне село Темісас з самобутніми кам’яними будинками та котеджами на тлі неприступних стрімких скель справляє незабутнє враження. З скелі видно весь яр, що спускається до моря. Під’їжджаючи до села дорогою, що проходить природною терасою, зверніть увагу на терасування схилів (створення штучних терас) по обидва боки вгорі і на спуску в долини.

До відносно недавнього часу штучні тераси широко використовувалися, проте з розвитком туризму стало можливим знайти менш трудомістку та високооплачувану роботу. Це призвело до того, що робітники почали масово покидати село.

Адреса: Temisas, Іспанія.

Канарський ботанічний сад Вієра та Клавіхо

Канарський ботанічний сад Вієра та Клавіхо

Канарський ботанічний сад Вієра та Клавіхо.

Приблизно за 9 км на південний захід від Лас-Пальмаса в районі ущелини Гінігуада знаходиться величезний ботанічний сад Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo – найбільший в Іспанії. На його території площею 27 га можна побачити широке розмаїття флори Макаронезії, що представлена ​​на території Канарських островів. Багато видів рослин вже знаходяться на межі зникнення.

Адреса: Jardín Botánico Canario Viera y Clavijo, Іспанія.

 

Музей Елдера

Музей Елдера

Музей Елдера.

Всі експонати Музею науки та технології (Museo Elder de la Ciencia y la Tecnología) видають усілякі гучні звуки – дзижчать, гудуть та брязкають. Він розміщується на околиці парку Санта-Каталіна, в оновленому зеленому будинку XIX століття – колишньому портовому складі.

Тут дозволяється чіпати все. На інтерактивному виставковому майданчику відвідувачі мають можливість посидіти в кабіні пілота надзвукового винищувача; побачити, як ракети запускають супутники на орбіту; або відвідати Robocoaster – єдиний в Іспанії роботизований атракціон. Серед юних відвідувачів особливо популярна космічна капсула та генератор Ван де Грааффа.

Адреса: Museo Elder de Ciencia y la Tecnología, Muelle Santa Catalina, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія.

Атлантичний центр сучасного мистецтва

Атлантичний центр сучасного мистецтва

Атлантичний центр сучасного мистецтва.

Centro Atlántico de Arte Moderno – головний музей сучасного мистецтва на Канарських островах. Він займає зі смаком відреставровану будівлю XVIII ст. У галереях із природним освітленням регулярно проводяться найцікавіші виставки робіт сучасних художників.

Частина експонатів із музейного фонду виставляється ще у двох галереях: у каплиці Сан Антоніо Абад, що є частиною виставкового комплексу CAAM, та в Центрі сучасної культури Сан-Мартін – старовинній будівлі XVIII століття, де колись розміщувалася перша міська лікарня.

Адреса: Атлантичний центр сучасного мистецтва, Вулиця лос Бальконес, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія.

Пляж Плайя дель Інглес

Пляж Плайя дель Інглес

Пляж Плайя-дель-Інглес.

Популярною пам’яткою серед тисяч туристів, які щороку відвідують Канарські острови, є не лише горбисті Дюни Маспаломас, а й чудовий піщаний пляж із тією ж назвою довжиною близько 2,7 км.

Окремі пляжі, що тягнуться зі сходу на захід – Плайя-де-лас-Буррас (Сан-Агустін), Плайя-дель-Корралільо, Плайя-дель-Інглес і Плайя-де-Маспаломас – утворюють мальовничу смугу білого піску вздовж блакитного моря.

Адреса: Playa del Inglés, Іспанія.

Вулиця Майор де Тріана

Вулиця Майор де Тріана

Вулиця Майор де Тріана.

Пішохідна вулиця Calle Mayor de Triana вже давно вважається головною торговою артерією Лас Пальмас. У перервах між відвідуваннями численних магазинів озирніться навколо та помилуйтеся справжніми архітектурними шедеврами. Серед них ви побачите яскраві приклади модернізму, наприклад, будинок, збудований у 1930-35 роках за проектом Мігеля Мартіна. Зверніть увагу на ділянку старої трамвайної лінії, що збереглася, на сірій брукованій бруківці.

Адреса: Multibazar Calle Mayor, Вулиця Тріана, Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Іспанія.

Сад Маркеса

Сад Маркеса

Сад Маркесу.

Jardín de la Marquesa – це чудовий ботанічний сад, розташований на північний захід від міста дорогою до Баньядеросу. Він належить маркізу де Арукас (як і сільський готель Hacienda del Buen Suceso). Сад засаджений пишною рослинністю – 2500 видами багаторічних рослин, деревами та кактусами. Крім того, тут зони відпочинку, гарні ставки та оранжерея з банановими деревами посеред густої зелені.

Адреса: Jardin de la Marquesa, Арукас, Іспанія.

Природний пам’ятник “Скеля у хмарах”

Природний пам'ятник "Скеля у хмарах"

Природний пам’ятник “Скеля у хмарах”.

Roque Nublo – вражаюча вулканічна скеля незвичайної форми, що знаходиться на висоті 1803 м над рівнем моря. Вона височіє на 80 м над навколишнім вулканічним ландшафтом національного природного парку.

Ця цільна кам’яна брила, безперечно, є символом острова Гран Канарія – її можна побачити на задньому плані практично всіх фотографій, знятих туристами у західній частині острова. За півгодини ходьби від дороги є кілька місць, з яких відкривається чудовий вигляд – це досить круті ділянки, але забратися туди не дуже складно.

Адреса: Roque Nublo, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук