25 головних пам’яток Венеції

Венеція, побудована на 118 островах біля північно-східного узбережжя Італії, не схожа на одне інше місто Європи. Та що вже Європи… ви не знайдете нічого подібного, навіть якщо об’їсте весь світ. Місто каналів, що практично не змінилося за останні 600 років, більше схоже на картинку з книжки, ніж на сучасний мегаполіс.

Мільйони туристів щорічно приїжджають у це місто, наповнене великим мистецтвом та дивовижною архітектурою. Вони долають тисячі кілометрів, щоби просто насолодитися Венецією.

Бажаєте не пропустити нічого цікавого? Бажаєте, щоб ваше відвідування цього італійського міста стало незабутнім? Сьогодні ми розповімо вам про головні пам’ятки Венеції, фото та опис яких лише підкреслюють, що це місто саме по собі можна розглядати як одну велику пам’ятку.

Базиліка Сан-Марко (Собор Святого Марка)

Базиліка Сан-Марко (Собор Святого Марка)

Базиліка Сан-Марко (Собор Святого Марка).

30-поверхова дзвіниця і присадкуватий собор позаду неї, розташовані на площі Сан-Марко, є двома найпопулярнішими серед туристів пам’ятками Венеції. Обидві споруди датуються IX століттям, але впродовж минулих століть вони неодноразово реконструювалися та прикрашалися.

Базиліка Сан-Марко служить вітриною багатства, накопиченого Венецією в ті часи, коли вона була потужною військовою державою. У дизайні собору унікальним чином поєднуються візантійський та готичний стилі архітектури.

Більшість його стін і склепінь покрита складною середньовічної мозаїкою. За гробницею, в якій, за переказами, зберігаються мощі Святого Марка, стоїть вівтар Pala d’Oro. Зроблений із золота і прикрашений коштовним камінням він вважається одним із найкращих у світі творів візантійського мистецтва.

Адреса: Basilica di San Marco, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Гранд-канал

Гранд-канал

Гранд канал.

Немає кращого способу розпочати своє знайомство з Венецією, ніж здійснити водну прогулянку на гондолі Гранд-каналом.

Водна магістраль міста проходить через його центр від собору Святого Марка до церкви Санта-Кьяра. Рух тут дуже інтенсивний: у місті, де заборонені автомобілі, основними видами транспорту стали гондоли, водні таксі та громадські вапоретто (водні автобуси).

Гранд-канал, по обидва боки якого розташовані споруди у романському, готичному та ренесансному стилях, перетинають чотири мости, найвідоміший з яких – міст Ріальто XVI століття. Найкращий час для катання на гондолі – ранній ранок: у цей час канал переливається золотим світлом.

Адреса: Grand Canal, Венеція, Італія.

Палац Дожів

Палац Дожів

Палац Дожів.

У період процвітання Венеціанської республіки містом управляли дожі, які за статусом були одному рівні з королями Європи. Палац дожів був як резиденцією глави республіки, а й адміністративним центром міста.

Будівля палацу була збудована у два етапи. Східне крило, звернене до Ріо-ді-Палаццо, зведено у період між 1301 та 1340 роками. Будівництво західного крила, зверненого до площі Святого Марка, тривало 110 років і було завершено 1450 року.

Щоб краще уявити життя Венеції за часів середньовіччя, радимо вам не обмежуватися оглядом виключно парадних залів палацу, що вражають своєю пишністю.

Обов’язково запишіться на екскурсію «Секретні маршрути», і тоді ви матимете можливість пройти через приховані проходи, щоб побачити таємні кімнати Ради, камери тортур і тюремну камеру, з якої в 1756 році втік Джакомо Казанова.

Адреса: Doge’s Palace, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Міст Ріальто

Міст Ріальто

Міст Ріальто.

Міст Ріальто – один із чотирьох мостів через Гранд-канал. Протягом кількох століть перетнути водну перешкоду пішки можна було лише тут. Однопрогоновий кам’яний міст, спроектований Антоніо да Понте, був побудований в 1591 як заміни дерев’яної переправі, яка впала в 1524 році.

Конструкція мосту на той час вважалася настільки сміливою, деякі архітектори передбачали швидкий його обвал. Міст, який кинув виклик скептикам, зберігся до наших днів і став однією з архітектурних ікон Венеції.

Адреса: Rialto Bridge, Sestiere San Polo, Венеція, Італія.

Площа Святого Марка

Площа Святого Марка

Площа Святого Марка. | Фото: Kevin Harber/Flickr.

Будучи єдиною громадською площею Венеції, П’яцца Сан-Марко протягом століть була головним місцем збирання городян. Та й сьогодні і жителі міста каналів, і його гості не обходять цю площу стороною, адже тут безліч чудових кафе просто неба.

Сидячи за філіжанкою кави в одному з таких кафе, можна одночасно милуватися довколишніми пам’ятками, серед яких Палац дожів та базиліка Сан-Марко (площа фактично має форму трапеції, яка розширюється в міру наближення до базиліки).

Сидячи за філіжанкою кави в одному з таких кафе, можна одночасно милуватися довколишніми пам’ятками, серед яких Палац дожів та базиліка Сан-Марко (площа фактично має форму трапеції, яка розширюється в міру наближення до базиліки).

Незважаючи на натовпи людей влітку та дощі, що заливають її взимку, площа Святого Марка залишить у вашому серці незабутні враження, незалежно від пори року, коли ви відвідали Венецію.

Марко (площа фактично має форму трапеції, що розширюється у міру наближення до базиліки). Незважаючи на натовпи людей влітку та дощі, що заливають її взимку, площа Святого Марка залишить у вашому серці незабутні враження, незалежно від пори року, коли ви відвідали Венецію.

Адреса: Piazza San Marco, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Ка-Реццоніко

Ка-Реццоніко

Ка-Реццоніко. | Фото: damian entwistle/Flickr.

Жоден з усіх величних палаццо, розташованих уздовж Гранд-каналу, не ілюструє життя Венеції XVIII століття краще, ніж Ка-Реццоніко. Великий бальний зал палацу, який використовувався як декорація до фільму 2005 року «Казанова» з Хітом Леджером у головній ролі, протягом понад 200 років був місцем проведення балів місцевої знаті.

Одним із останніх господарів палаццо був англійський поет Роберт Браунінг. Сьогодні будівля відкрита для публіки – тут розташований музей Дель-Сеттеченто (Museo del Settecento). Музей цей, безсумнівно, гідний відвідування: багато з виставлених тут картин – лише репродукції, але казкові стельові фрески кисті Тьєполо найсправжнісінькі.

Адреса: Ca’ Rezzonico, Dorsoduro, Венеція, Італія.

Санта-Марія-делла-Салюте

Санта-Марія-делла-Салюте

Санта-Марія-делла-Салюте.

Цей собор XVII століття, зазвичай званий просто La Salute, стоїть там, де Гранд-канал з’єднується з Венеціанської лагуною. Білокам’яна будівля з масивним куполом була побудована як місце поклоніння Діві Марії на честь порятунку міста від чуми, яка забрала життя третини його населення.

На додаток до чудової вівтарної скульптури, що зображує Богоматір-цілительку, яка виганяє демона Чуми з Венеції, тут представлена ​​велика колекція робіт Тіціана, у тому числі стельові розписи зі сценами зі Старого Завіту.

Адреса: Santa Maria della Salute, Dorsoduro, Венеція, Італія.

Ка-д’Оро

Ка-д'Оро

Ка-д’Оро. | Фото: Tara Wells/Flickr.

Спочатку названий Палаццо Санта Софія, але тепер широко відомий як Ка-д’Оро, цей палац, розташований на Гранд-каналі, був побудований в XV ст. за проектом архітекторів Джованні Бона та його сина Бартоломео.

Колись біло-рожевий фасад цієї чудової споруди був прикрашений дорогим орнаментом, завдяки якому його прозвали золотим будинком. Прикрас цих давно вже немає, але Ка-д’Оро, як і раніше, вважається справжнім скарбом архітектури та мистецтва.

Сьогодні в будівлі палацу знаходиться музей Франкетті, названий на честь людини, яка подарувала місту палаццо з усім його вмістом – картинами епохи Відродження, антикваріатом, скульптурами та керамікою.

Адреса: Ca’ d’Oro, Венеція, Італія.

Сан-Джорджо Маджоре

Сан-Джорджо Маджоре

Сан-Джорджо Маджоре.

Сан-Джорджо Маджоре – це невеликий острів, розташований через лагуну від площі Сан-Марко. Відомий він завдяки однойменному собору XVI століття, що стоїть на ньому, спроектованому великим архітектором епохи Відродження Андреа Палладіо.

Фасад церкви облицьований білим мармуром, а її відкритий інтер’єр здається легким та «свіжим», оскільки позбавлений надмірного орнаменту. Головний вівтар прикрашають дві найкращі картини Тінторетто – «Таємна вечеря» та «Падіння манни». Відвідувачі собору можуть піднятися на дзвіницю, щоб насолодитися захоплюючим видом на Венецію.

Адреса: San Giorgio Maggiore, Isola di S. Giorgio Maggiore, Венеція, Італія.

Міст Зітхань

Міст Зітхань

Міст Зітхань.

Збудований у 1600 році Міст Зітхань з’єднує кімнати для допитів у Палаці дожів з Новою в’язницею, що розташована навпроти – через Ріо-ді-Палаццо. Він був спроектований Антоніо Контіно, чий дядько Антоніо да Понте відомий як головний архітектор мосту Ріальто.

Згідно з однією з версій, назва мосту виходить із припущення, що ув’язнені «зітхнуть», кинувши останній погляд на гарну Венецію, коли рухатимуться мостом до місця своєї страти. Насправді, на той час, коли міст був побудований, дні сумарних страт закінчилися, і камери під дахом палацу були зайняті переважно дрібними злочинцями.

Адреса: Ponte dei Sospiri, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Кампаніла (Дзвіниця)

Кампаніла (Дзвіниця)

Кампанила (Дзвіниця). | Фото: Jorge Láscar/Flickr.

Кампаніла собору Сан-Марко, одна з найвідоміших пам’яток Венеції, розташована на знаменитій площі Святого Марка. Височачи над землею на 99 метрів, вона є найвищою спорудою у місті. Будівництво дзвіниці було завершено в 912 році, хоча будівля, яку ми бачимо сьогодні, була зведена в 1912 після раптового обвалення першої споруди.

Основа Кампаніли досить проста, проте у верхній її частині є цікаві архітектурні елементи – прекрасні арки та гарна кам’яна кладка. Ліфт доставить відвідувачів до оглядового майданчика, звідки відкривається чудовий краєвид на Венецію та лагуну.

Адреса: Campanile di San Marco, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Санта-Марія-Глоріоза-деї-Фрарі

Санта-Марія-Глоріоза-деї-Фрарі

Санта-Марія-Глоріоза-деї-Фрарі. | Фото: london road / Flickr.

Санта-Марія-Глоріоза-деї-Фрарі, найчастіше звана просто Фрарі, є однією з найважливіших релігійних споруд у Венеції. Цей розташований в районі Сан-Поло собор із червоної цеглини в готичному архітектурному стилі побудований в 1338 році. Зовні він досить простий, а ось інтер’єр його справді розкішний.

Багато прикрашені гробниці, що викликають трепет картини та елегантні статуї роблять собор гідним відвідування. Крім іншого тут можна побачити «Мадонну Пезаро» Тіціана, статую «Святого Ієроніма» роботи Алессандро Вітторіа та приголомшливе надгробок Антоніо Канова.

Адреса: Basilica dei Frari, Calle del Scaleter, Венеція, Італія.

Театр «Ла Феніче»

Театр «Ла Феніче»

Театр “Ла Феніче”. | Фото: Benh LIEU SONG/Flickr.

«Ла Феніче», один із найважливіших та найвідоміших оперних театрів у світі, за свою історію тричі горів. Назва театру, в перекладі на російську означає «Фенікс», віддає шану його здатності повставати з попелу. Нинішню будівлю було перебудовано 2004 року. Сучасний інтер’єр вражає своїми хитромудрими мотивами та деталізацією орнаменту.

La Fenice з його щільним календарем опер, концертів та балетів дає відвідувачам чудову можливість насолодитися музичним мистецтвом. Гостям Венеції обов’язково варто відвідати цю скарбницю світової класики.

Адреса: Teatro la Fenice, Campo San Fantin, Венеція, Італія.

Вежа з годинником

Вежа з годинником

Вежа з годинником. | Фото: Kevin Harber/Flickr.

Torre dell’Orologio, що в перекладі російською означає «Вежа з годинником» – чудова споруда епохи Відродження, розташована на площі Святого Марка.

Ця історична та архітектурна пам’ятка є однією з найвідоміших пам’яток міста. Головна відмінна риса вежі – чудовий астрологічний годинник на фасаді.

Дах годинної вежі прикрашений двома бронзовими фігурами, які щогодини б’ють у дзвін. Нижче ви побачите й інші статуї – Лева Святого Марка та Богоматір з немовлям. Але насамперед у вічі впадає, звичайно, красиво прикрашений циферблат.

Перебуваючи на площі Сан-Марко, обов’язково дочекайтеся бою годинника. Можна навіть зайти всередину будівлі, щоб побачити пристрій їхнього механізму.

Адреса: Torre dell’Orologio, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Колекція Пеггі Гуггенхайм

Колекція Пеггі Гуггенхайм

Колекція Пеггі Гуггенхайм. | Фото: David King/Flickr.

Відвідування “Колекції Пеггі Гуггенхайм” подарує вам величезне задоволення, адже там зберігається безліч шедеврів деяких найвідоміших художників Європи та Америки.

Музей сучасного мистецтва розташований у чудовому палаці XVIII століття на Гранд-каналі. Його постійна колекція включає в себе чудові витвори мистецтва в стилі кубізму, експресіонізму та сюрреалізму.

Серед найвідоміших творів, представлених у музеї, – «Поет» Пікассо, «Народження рідких бажань» Далі та «Алхімія» Поллока.

«Колекція Пеггі Гуггенхайм» з такою кількістю дивовижних експонатів подарує вам можливість долучитися до фантастичного світу сучасного мистецтва.

Адреса: Collezione Peggy Guggenheim, Dorsoduro, Венеція, Італія.

Понте-дель-Академія (Міст Академії)

Понте-дель-Академія (Міст Академії)

Понте-дель-Академія (Міст Академії). | Фото: regislop/Flickr.

Чудовий Понте-дель-Академія, найпівденніший із чотирьох пішохідних мостів через Гранд-канал, був зведений у 1854 році. Зроблений з металу та дерева він виглядає дуже незвичайно серед каменю та мармуру, з яких побудована практично вся Венеція.

Спокійніший і безтурботніший, ніж інші мости Гранд-каналу, міст Академії приваблює закоханих, які залишають на його перилах навісні «замки кохання». З середини Понте-дель-Академії відкриваються чудові краєвиди.

Адреса: Ponte dell’Accademia, Венеція, Італія.

Ринок Ріальто

Ринок Ріальто

Ринок Ріальто. | Фото: Till Westermayer/Flickr.

Жвавий ринок Ріальто з його нескінченними продуктовими лавками буквально манить до себе, не даючи пройти повз.

Його розташування у мальовничому куточку міста – вздовж Гранд-каналу, неподалік мосту Ріальто – лише посилює відчуття захоплення від перебування в цьому місці.

Ринок популярний не лише серед туристів, а й серед місцевих мешканців. Багато венеціанців вважають за краще саме тут купувати свіжу рибу, фрукти та овочі.

Вивчення прилавків з продуктами приносить масу задоволення і формує у приїжджих справжній погляд на життя Венеції.

Адреса: Mercato di Rialto, Calle de la Pescaria, Венеція, Італія.

Лідо

Лідо

Лідо. | Фото: Flavio Ensiki/Flickr.

Острів Лідо – це по суті навіть не один острів, а цілий ланцюжок піщаних островів, що лежить на південний схід від Венеції і відокремлює лагуну від Адріатичного моря. Формально він за межами міста, але входить до складу комуни Венеція.

Визначні пам’ятки Лідо не багаті, але туристи люблять відвідувати це місце.

Протяжні піщані пляжі острова ідеально підходить для тих, хто хоче відпочити від багатоденного огляду пам’яток Венеції та просто поніжитися на сонці та поплескатися у теплій воді.

Заселений острів був понад тисячу років тому. Тоді хрестоносці, що прямували до Святої Землі, розбили табір на тих же піщаних берегах, які ми бачимо сьогодні.

У XIX столітті піщані мілини стали популярним курортом для багатих та знаменитих – письменників, артистів та королівських осіб. Лідо з його неповторною та невимушеною атмосферою приваблює неординарних людей і сьогодні: щороку у вересні саме тут відбувається Венеціанський кінофестиваль.

Адреса: Lido di Venezia, Венеція, Італія.

Музей Галерея Академії

Музей Галерея Академії

Музей Галерея Академії. | Фото: g.sighele/Flickr.

Музей Gallerie dell’Accademia, розташований на південному березі Гранд-каналу, дуже популярний серед туристів та місцевих жителів. Тут розміщені чудові роботи відомих венеціанських художників XIV-XVIII століть.

У музеї 24 зали, і кожен присвячений окремій темі: в одних можна побачити панно, в інших – портрети, в третіх – роботи конкретних живописців.

Галерея з її шедеврами, створеними відомими художниками, такими як Каналетто, да Вінчі та Тіціан, безумовно, не розчарує своїх відвідувачів.

Адреса: Gallerie dell’Accademia, Campo della Carita, Венеція, Італія.

Скуола Сан-Рокко

Скуола Сан-Рокко

Скуола Сан-Рокко. | Фото: Darren and Brad/Flickr.

Чудовий будинок Scuola Grande di San Rocco, будівництво якого завершилося в 1560 році, з тих пір практично не зазнало будь-яких змін та переробок.

Відвідувачі можуть з благоговінням оглядати історичні зали, де зберігається безліч чудових робіт пензля Тінторетто. Надзвичайно красивий Salone Maggiore, а шедеври Вечелліо Тіціана і Якопо Пальма Молодшого тільки додають йому пишності.

Будівлю було збудовано для розміщення скуоли (братства) і названо на честь Сан-Рокко, католицького святого, який, як подейкували, захищав людей від чуми.

Величезна популярність останнього призвела до того, що ця скуола стала найбагатшою у всій Венеції, і це наочно демонструється розкішною архітектурою споруди та красивими картинами, що там зберігаються.

Адреса: Scuola Grande di San Rocco, Венеція, Італія.

Венеціанське гетто

Венеціанське гетто

Венеціанське гетто. | Фото: Szilveszter Farkas/Flickr.

Цікаве для прогулянок Венеціанське гетто було засноване 1516 року, коли Венеціанська республіка обмежила місце проживання євреїв цією частиною міста. Це було перше гетто історія.

Слово “гетто” італійського походження, але точної відповіді на питання, що воно спочатку означало – “вулиця” або “маленьке місто”, лінгвісти досі дати не можуть.

Нині у цій частині міста все ще відчувається сильна єврейська присутність. Тут безліч чудових єврейських ресторанчиків та пекарень, є діючі синагоги, а також кілька історичних пам’яток.

Адреса: Venice Ghetto Glass, Cannaregio, Венеція, Італія.

Музей Корер

Музей Корер

Музей Корер. | Фото: Kotomi_/Flickr.

Відмінний спосіб провести один день венеціанських канікул – прогулятися прекрасними галереями музею Коррер, розташованого на площі Сан-Марко.

У стилі гарної будівлі, в якій вона розміщена, чітко проглядаються наполеонівські та габсбурзькі риси (це не дивно, адже обидві династії колись керували містом). Прекрасна колекція музею присвячена мистецтву та історії Венеції.

У його скарбниці безліч цікавих експонатів: тут ви побачите карти, монети та картини, а також військові обладунки, дерев’яні моделі суден та навігаційні інструменти.

Особливий інтерес викликає прикрашена багатьма дивовижними фресками Бібліотека Марчіана (Національна бібліотека Святого Марка), яка також входить до складу музею.

Адреса: Lagardère Food Service Srl – Museo Correr, площа Сан-Марко, Венеція, Італія.

Пунта делла Догана

Пунта делла Догана

Пунта делла Догана. | Фото: g.sighele/Flickr.

Пунта делла Догана знаходиться у тому місці, де Гранд-канал з’єднується з каналом Джудекка. Це чудова стара будівля, одна тільки дивовижна архітектура якої робить її гідною уваги, колись виконувала функцію митниці.

В даний час тут розташовується художній музей, який фокусується насамперед на сучасному мистецтві.

Виставлена ​​тут колекція Франсуа Піно, безсумнівно, заслуговує на інтерес. Тут і там на очі трапляються дивовижні статуї та скульптури. Особливо чудова фантастична скульптура «Фортуна» роботи Джузеппе Беноні, розміщена на вершині будівлі.

Досить часто у музеї проводяться різноманітні тимчасові виставки, які залучають як місцевих жителів, так і туристів.

Адреса: Punta della Dogana, Dorsoduro, Венеція, Італія.

Санті-Джованні-е-Паоло (Собор святих Іоанна та Павла)

Санті-Джованні-е-Паоло (Собор святих Іоанна та Павла)

Санті-Джованні-е-Паоло (Собор святих Іоанна та Павла). | Фото: Antoine 49/Flickr.

Санті-Джованні-е-Паоло – один із найбільших соборів міста: він помітний здалеку, оскільки височить над навколишніми будинками.

Водночас він ще й один із найвідоміших у Венеції: тут поховано 25 дожів, що свідчить про його важливість.

Ця церква з червоної цегли, побудована в італійському готичному стилі, є досить цікавою з архітектурної точки зору. Проте більшість людей приходить подивитися на її інтер’єр та на зібрані тут шедеври живопису та скульптури.

Не пропустіть «Коронацію Богородиці» роботи Чима да Конельяно та «Давида» від Алессандро Вітторія. Крім того, в Санті-Джованні-е-Паоло представлено безліч вишуканих гробниць та пам’ятників колишнім дожам.

Адреса: Basilica dei Santi Giovanni e Paolo, Castello, Венеція, Італія.

Венеціанський Арсенал

Венеціанський Арсенал

Венеціанський арсенал. | Фото: Kevin Harber/Flickr.

Довга та багата історія Венеції нерозривно пов’язана з водою, на якій стоїть місто. Добробут та незалежність Венеціанської республіки, безпосередньо пов’язані з її комерційною та військовою потужністю, залежали від здатності будувати кораблі.

Кузнею морської могутності міста став Венеціанський Арсенал. Задовго до промислової революції тут вміли виготовляти кораблі з разючою швидкістю. Зрештою, саме Арсеналу Венеція завдячує своїм колосальним багатством та красою.

Сьогодні як верфі Арсенал уже не використовується. Натомість на радість туристів на його території є кілька досить цікавих виставок. Та й проста прогулянка цим історичним місцем буде захоплюючою і подарує вам масу вражень.

Адреса: Arsenale Di Venezia SPA, Венеція, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук