25 наймальовничіших та найпопулярніших замків Ірландії

Ірландія славиться не лише своїми смарагдовими просторами, алкогольними напоями, лепреконами та Святим Патріком, а й приголомшливими замками. Тут можна побачити середньовічні та вікторіанські, цілі та зруйновані, великі та маленькі, острівні та міські фортеці. Всі вони мають багате минуле, де є місце для подвигів, трагедій та містики. Подорож ірландськими замками дозволяє поринути в насичене минуле цієї країни і доторкнутися до нього.

Замок Бларні (Blarney Castle)

Замок Бларні є одним із найвідоміших в Ірландії. Розташований неподалік Корка, він приваблює сюди тисячі туристів, які бажають насолодитися красою цього місця і виконати один цікавий ритуал. Камінь Бларні або Камінь красномовства вмонтований у стіну на вершині однієї з веж. За легендами, він є частиною скунського каменю, на якому проводилася коронація правителів Англії та Шотландії. Щоб придбати дар красномовства потрібно залізти на саму вершину вежі і, вигнувшись практично в місток, поцілувати камінь.

Blarney Castle був зведений у середині XV століття і досить непогано зберігся донині, крім інтер’єрів. Особливої ​​уваги вартий сад, де розташовані артефакти язичників, друїдів та відьом, а також колекція отруйних рослин.

Замок посеред квітучого парку

Замок Бларні © Obladatel / Shutterstock

Замок Ешфорд (Ashford Castle)

Замок Ешфорд збудовано у 1228 році. Після цього багато разів розширювався і перебудовувався, внаслідок чого фортеця чудово поєднує вікторіанську та середньовічну архітектуру. Нині у замку розміщується розкішний п’ятизірковий готель. Свого часу тут зупинялися Рональд Рейган, Джон Уейн, Георг V та Джон Леннон.

Ashford Castle дає можливість отримати унікальний досвід – переночувати у справжньому замку, відчувши себе справжнім ірландським аристократом. Тут також можна відпочити в неймовірно красивому спа, скуштувати традиційні страви, зайнятися риболовлею, соколиним полюванням, стрільбою з лука та рушниці, гольфом, тенісом, покататися на коні, велосипеді, каяку, човні та катері, а також проїхатися на зиплайні та полазити по деревах .

Розкішний замок та сади з висоти

Замок Ешфорд © Bartlomiej Rybacki / Shutterstock

Замок Кейр (Cahir Castle)

Немов зійшов з підручника історії, Кейр є ідеальним представником середньовічного ірландського замку. Він знаходиться посередині річки Шур у графстві Південний Тіпперері. Головна його частина із затишним внутрішнім двором та високим донжоном, зведена у 1142 році, чудово збереглася до наших днів. Пізніше було прибудовано вежі та додаткові приміщення. Решітка, що опускається, в Cahir Castle є однією з небагатьох збереглися у всій Ірландії. Стіни замку вражають своєю товщиною. Підтвердження цьому можна побачити ліворуч від головного входу — тут у кам’яній кладці застрягло ядро, що не розірвалося. Усередині відновлено оригінальний вигляд інтер’єрів часів Середніх віків.

Замок у графстві Тіпперері

Замок Кейр © Patryk Kosmider / Shutterstock

Замок Малахайд (Malahide Castle)

За півгодини їзди від Дубліна знаходиться неймовірний замок XII століття – Малахайд. Протягом століть він добудовувався та розширювався, а його власником був лицарський рід Тальбот. Під час екскурсії Malahide Castle можна дізнатися сімейну історію власників, побачити справжні старовинні меблі та твори мистецтва. Тут знаходиться красивий парк, площею в 1 км². У ньому розташована вікторіанська оранжерея, заснована леді Тальбот, Будинок метеликів та Стежка фей. Остання особливо зацікавить дітей, які зможуть розгадувати загадки та шукати приховані локації, де мешкають ці маленькі істоти.

Пташиного польоту на замок серед великого парку

Замок Малахайд розташований у Північному Дубліні © Irish Drone Photography / Shutterstock

Скеля Кашел (The Rock of Cashel)

Одна з головних пам’яток графства Тіпперері – замок Скала Кашел, що височіє на смарагдовому пагорбі. Його найстаріша частина — кругла башта, заввишки 28 метрів, датується 1100 роком. Спочатку вона була зведена без використання будівельного розчину, а вже через багато століть — укріплена цементом. До комплексу The Rock of Cashel також належить каплиця Кормака, зведена у XII столітті. Вона примітна своїми склепіннями, вежами, багато прикрашеним фасадом та стародавніми фресками.

Історія скелі тісно пов’язана зі Святим Патріком, який у V столітті тут хрестив короля Еогана. Також, за однією з версій, саме тут святий відірвав трилисник, який став одним із християнських символів Ірландії. У замку розташований цікавий музей артефактів, де представлені експонати, виявлені у цьому районі.

Старовинний кам'яний цвинтар поруч із замком

Скеля Кашел у графстві Тіпперері © Lyd Photography / Shutterstock

Замок на скелі

Скеля Кашель © Thomas Bresenhuber / Shutterstock

Дублінський замок (Dublin Castle)

Одна з найвідоміших історичних будівель Ірландії – Дублінський замок, розташований у центрі столиці республіки. Нинішня будівля датується XVIII століттям, хоча перша будівля тут була зведена ще в XIII столітті як оборонна фортеця. Однак воно практично повністю згоріло внаслідок пожежі 1678 року.

До 1922 року у замку проживали англійські монархи та намісники королів. Після цього протягом десяти років тут розташовувався судовий комплекс. З 1930-х років замок є місцем проведення інавгурацій президентів Ірландії. Наразі тут проводяться прийоми глав іноземних держав, делегації, а також влаштовуються урочисті заходи.

У замку можна оглянути дев’ять кімнат державних апартаментів, спуститися до підземелля вікінгів, оглянути єдину вежу, що залишилася від початкового укріплення. Також є можливість відвідати готичну каплицю та бібліотеку Честера Бітті, де зберігаються античні та середньовічні рукописи.

Замок з підсвічуванням вночі

Дублінський замок © omiksovsky / Shutterstock

Замок Росс (Ross Castle)

Родове гніздо клану О’Донахью знаходиться на березі озера Лох-Лейн у Національному парку Кілларні, графство Керрі. Замок Росс побудований наприкінці XV століття у класичному середньовічному стилі. Він є однією з останніх цитаделів, що загинули від рук Олівера Кромвеля у 1650-х роках. За переказами, глава роду О’Донахью досі мешкає на дні озера і з’являється першого ранку травня кожні сім років, верхи на білому коні.

У залах Ross Castle збереглися дубові меблі XVI-XVII століть, а також витвори мистецтва. Після екскурсії можна влаштувати пікнік під розлогими деревами або покататися на човні Лох-Лейном.

Замок XV століття з підсвічуванням вночі

Замок Росс у графстві Керрі © Patryk Kosmider / Shutterstock

Замок Кілкенні (Kilkenny Castle)

У провінції Ленстер розташований ще один замок, вартий уваги – Кілкенні. Він був збудований у XII столітті графом Пембруком. Упродовж 600 років служив резиденцією родини Батлерів. За цей час замок Кілкенні пережив безліч змін. Навколо нього розкинувся чудовий сад із фонтанами та скульптурами.

Під час екскурсії можна оглянути практично всі зали фортеці, з унікальними витворами мистецтва та оригінальними інтер’єрами. Особливо цікава Велика зала, де у 1640-х роках проводилися засідання Генеральної Асамблеї та Парламенту конфедерації Ірландії.

Середньовічний замок вночі

Замок у Кілкенні © littlenySTOCK / Shutterstock

Замок Донегол (Donegal Castle)

На півночі Ірландії у графстві Донегол знаходиться однойменний замок XV століття, який буквально повстав із руїн. Він збудований головою клану О’Доннелл, потім був подарований англійському капітану Безілу Бруку. У перші роки свого існування замок Донегол вважався одним із найкращих у всій країні. Понад 200 років він був у зруйнованому стані, поки його не відновили у 1990-х роках. При встановленні нових дахів і підлог використовувалися техніки XV століття. Наразі замок відкритий для публіки і є місцем проведення різноманітних заходів.

Історичний замок у місті Донегол

Замок Донегол у графстві Донегол © Donegal castle / Shutterstock

Замок Лісмор (Lismore Castle)

У графстві Уотерфорд знаходиться один із найкращих замків Ірландії — Лісмор, збудований у XII столітті. У середині XIX століття він був перебудований у неоготичному стилі. За цей час Lismore Castle встиг побувати резиденцією єпископа та оборонною фортецею. Зараз це один із небагатьох замків, який можна орендувати для урочистого заходу. Також тут можна прогулятися неймовірним садом, зайнятися рибалкою, хайкінгом та серфінгом, пограти в гольф, покататися на велосипедах, конях, поплавати на човні і навіть оглянути околиці під час польоту на повітряній кулі.

Замок з видом на річку Блекуотер

Замок Лісмор у графстві Уотерфорд © Michael Clohessy / Shutterstock

Замок Дромоленд (Dromoland Castle)

Дромоленд – один із найбільших замків країни, знаходиться в графстві Клер. Спочатку тут була фортеця XV століття, яка була значно перебудована у XIX столітті у неоготичному стилі. В середині XX століття Dromoland Castle став люксовим п’ятизірковим готелем з полем для гольфу. У різний час сюди приїжджали Джордж Буш, Нельсон Мандела, Мухаммед Алі, Джек Ніколсон, Річард Бренсон, Джонні Кеш, Боно та Джон Траволта. У кількох ресторанах подаються страви із локальних продуктів. А у вільний час тут можна зайнятися соколиним полюванням, верховою їздою, рибалкою та стріляниною з лука.

Замок зі світлого каменю

Замок Дромоленд у графстві Клер © Patryk Kosmider / Shutterstock

Замок Короля Іоанна (King John’s Castle)

На кордоні графств Лімерік та Клер, на берегах річки Шаннон, знаходиться ще одна перлина Ірландії – замок Короля Іоанна. Він був побудований у 1200-1212 роках, а потім багаторазово розширювався та перебудовувався. У середині XVII століття місто та замок були захоплені та розорені Кромвелем.

У King John’s Castle розташований чудовий музей, де можна познайомитися з історією Лімерика, переглянути реконструйовані житла вікінгів, які були знайдені тут під час розкопок, та вивчити середньовічні замкові укріплення. Експозиція ділиться на археологічну та підземну зони. Також можна відвідати сам замок з його оглядовими вежами, фортечною стіною та великим двором.

Вид на середньовічний замок короля Джона і Шеннон.

Замок Короля Іоанна у місті Лімерік © Evgeni Fabisuk / Shutterstock

Замок Бірр (Birr Castle)

У графстві Оффалі знаходиться атмосферний середньовічний замок Бірр, який є одним із найвідоміших в Ірландії. Перша згадка про нього датується 1170 роком, тоді на цьому місці тут була англо-норманська фортеця, яка неодноразово зазнавала облоги. З 1620 земля належить родині Парсонс. Сер Лоренс Парсонс запросив англійських мулярів для будівництва нового замку у готичному стилі.

У замку проводяться екскурсії по п’яти приміщеннях, а також по прилеглій території. Головною особливістю Birr Castle є копія телескопа Левіафан, побудованого в 1845 році. До 1917 року він вважався найбільшим у світі. При замку знаходиться науковий центр, де можна побувати в одній із найстаріших фотолабораторій. Також на території замку розташований найстаріший в Ірландії міст із зварювального заліза, а також найвища самшитова огорожа у світі. Якщо пощастить, при відвідинах можна особисто познайомитися з господарями маєтку.

Замок в оточенні парку

Замок Бірр © Al Kelly / Shutterstock

Замок Дангвайр (Dunguaire Castle)

Один із найзнаменитіших і фотографованих замків Ірландії – Дангвайр. Він знаходиться у графстві Голуей на узбережжі однойменної затоки біля села Кінварра. Dunguaire Castle був побудований в 1520 році, він пройшов через кілька власників. У XX столітті його відреставрували, дбайливо зберігши початковий вигляд. З квітня до жовтня тут проводяться стилізовані банкети із традиційними стравами з місцевих продуктів. Трапеза супроводжується ірландською музикою.

Замок на озері біля Кінварри

Замок Дунгуайр у графстві Голуей © Patryk Kosmider / Shutterstock

Замок Енніскіллен (Enniskillen Castle)

На березі річки Ерн у графстві Фермана в Північній Ірландії стоїть чудово зберігся замок XV століття – Енніскіллен. Він будувався як оборонна фортеця, багаторазово зміцнювався і вдосконалювався, оскільки регулярно піддавався ворожим атакам через своє стратегічно важливе розташування. У XVII столітті тут було зведено споруду Уотергейт із двома круглими вежами. З прапором, що височіє над ним, із зображенням Святого Георгія, Уотергейт став символом графства Ферманах. В Enniskillen Castle знаходиться музей, де можна дізнатися історію цієї місцевості та побачити давні експонати.

Замок біля річки у вечірній час з підсвічуванням

Замок Енніскіллен © Paul M Ralph / Shutterstock

Замок Белфаст (Belfast Castle)

У столиці Північної Ірландії, на схилах гори Кейвхіл у Кантрі Парк, знаходиться популярний замок Белфаст у стилі шотландських баронів. Він побудований нещодавно — в XIX столітті. Belfast Castle – популярне місце для проведення банкетів, урочистих заходів та весіль. Його оточує чудовий англійський сад із фонтаном у центрі. З пагорба, на якому розташований замок, відкривається чудовий краєвид на місто. У підвалі знаходиться ресторан Cellar та антикварна лавка.

Белфастський замок має одну цікаву легенду. Місцеві жителі вірять, що поки в них у саду житиме біла кішка, то їм супроводжуватиме удача, а фортеця буде неушкодженою. Продовжуючи цю тему, навколо замку розмістили дев’ять зображень кота, які потрібно знайти, щоб збулося бажання. А зробити це не так просто, як здається на перший погляд.

Замок на заході сонця в оточенні саду

Замок Белфаст © Juan_Sanchez / Shutterstock

Замок Данлюс (Dunluce Castle)

На вершині 30-метрової скелі в графстві Антрім у Північній Ірландії знаходяться мальовничі руїни стародавнього замку Данлюс. Фортеця була побудована в XII столітті, але більшість збережених будов датується XVI-XVII століттями.

Під замковою скелею виявили стародавній підземний хід, також тут знаходиться печера Русалки з виходом до моря. Зображення Данлюса в 1973 з’явилося на внутрішній обкладинці альбому Houses of the Holy групи Led Zeppelin. Його також можна побачити як замк Пайк будинку Грейджоїв у серіалі «Гра престолів».

Руїни середньовічного замку на скелі біля моря

Руїни замку Данлюс © YouAgency / Shutterstock

Замок Дунагор (Doonagore Castle)

Замок Дунагор є баштою, оточеною невеликими фортечними стінами. Він знаходиться у графстві Клер, біля берегів Атлантичного океану. Споруда звели в XVI столітті, до початку XIX століття воно занепало. У 1970-х роках новий господар замку Джон О’Горман найняв архітектора для повної реконструкції. Зараз його нащадки використовують Doonagore Castle як заміську резиденцію, туристам вхід усередину заборонено. Однак сюди можна приїхати, щоб зробити чудові знімки на тлі вежі та моря.

Вежа та стіни замку

Замок Дунагор © Lukas Bischoff Photograph / Shutterstock

Замок Кайлмор (Kylemore Castle)

На тлі смарагдового лісу, на березі озера Поллакаполл Лох у графстві Голуей, знаходиться найромантичніший замок Ірландії – Кайлмор. Він побудований у 1871 році у вікторіанському стилі. На честь покійної дружини, господар збудував прекрасну неоготичну церкву. На початку XX століття новими жителями Kylemore Castle стали черниці-бенедиктинці, а будівля стала називатися абатством.

Під час екскурсії можна дізнатися про історію маєтку, побачити оригінальні інтер’єри та поринути в атмосферу XIX століття. Після цього необхідно обов’язково прогулятися найбільшим у країні вікторіанському саду, обнесеному стіною. На території замку можна скуштувати традиційні страви ірландської кухні, провести чаювання та купити сувеніри, зроблені черницями. Окремим задоволенням є прогулянка околицями абатства, під час якої можна помилуватися природою.

Замок на березі озера в оточенні лісу

Замок Кайлмор © Nicola_K_photos / Shutterstock

Замок До (Doe Castle)

На півострові в бухті Шипхейвен у графстві Донегол стоїть замок До, збудований у XVI столітті. Він вважається одним з найбільш зміцнених укріплень в Ірландії. Цей замок довгий час був родовим гніздом клану Максуїні. У 1932 році фортеця перейшла у власність держави та була оголошена пам’яткою національного значення. Усередині вежі знаходиться надгробна плита одного з членів родини МакСуїні, яка датується 1544 роком.

Вид на оборонні стіни та башта замку

Замок До © Milosz Maslanka / Shutterstock

Замок Мандерлі (Manderley Castle)

Однією з головних визначних пам’яток Дубліна є замок Мандерлі. Він був споруджений у 1840 році в середньовічному стилі із зубчастими вежами. У 1928 році тут сталася велика пожежа, яка знищила оригінальні інтер’єри. 1995 року в приміщенні колишніх стайнь влаштували житлові апартаменти та художню галерею. У 1997 році Manderley Castle придбала ірландська співачка Енія, що оточила його високою фортечною стіною, тому потрапити сюди на екскурсію неможливо, проте ніхто не заважає помилуватися ним зовні.

Замок із зубчастими вежами поросли кучерявими рослинами.

Замок Мандерлі © upload.wikimedia.org

Замок Трім (Trim Castle)

У графстві Міт знаходиться одна з локацій оскароносного фільму «Хоробре серце» – замок Трім. Його історія починається ще в XII столітті, коли він був зведений лицарем Х’ю де Лейсі та його нащадками на березі річки Бойн. До XV століття тут розташовувався Королівський монетний двір. Після війни з Кромвелем Trim Castle багато разів змінював власників, доки не був викуплений державою у 1993 році. Через 7 років після реконструкції замок відкрили для відвідувачів. З вершини вежі, на яку можна піднятися гвинтовими сходами, відкривається чудовий вид на околиці.

Руїни стін замку на березі річки

Замок Трим © Romrodphoto / Shutterstock

Замок Шарлевіль (Charleville Castle)

Один із наймістичніших замків не лише Ірландії, а й світу — Шарлевіль. Він знаходиться у графстві Оффалі біля річки Шаннон. Charleville Castle побудований наприкінці XVIII – на початку XIX століть. Його можна віднести до найкращих зразків готичної архітектури у країні. Один із господарів маєтку — полковник Чарльз Говард-Бері був визнаним дослідником Гімалаїв. Після його смерті у 1963 році замок став безлюдним, проте наприкінці 1990-х його відремонтували та відкрили для публіки. Усередині були дбайливо відновлені інтер’єри, які точно демонструють, як виглядав замок у період свого розквіту.

Тут панує трохи зловісна атмосфера, адже місцеві жителі вірять, що в цих стінах живе примара маленької дівчинки Харрієт, яка розбилася, впавши зі сходів. У маєтку часто відбуваються незрозумілі події — самі собою рухаються предмети, зачиняються двері і розносяться голоси.

Туристи відвідують замок

Замок Шарлевіль у графстві Оффалі © offalyexpress.ie

Замок Блекрок (Blackrock Castle)

На околицях міста Корк, на березі річки Лі, стоїть величний замок XVI століття – Блекрок, зведений за наказом королеви Єлизавети. Тут проходили розкішні бали та банкети, поки фортеця не постраждала від великої пожежі 1827 року. Наприкінці ХІХ століття замку добудували три поверхи, які додали риси неоготичного стилю. 2001 року Blackrock Castle викупила приватна компанія, яка зробила тут офіси та приватні резиденції, а також дорогий ресторан. Зараз тут розташована обсерваторія, де відбуваються різноманітні виставки та майстер-класи, є інтерактивні зони для дітей та планетарій.

Замок на березі річки в Корку на заході сонця

Замок Блекрок © Patryk Kosmider / Shutterstock

Замок Гленвей (Glenveagh Castle)

Замок Гленвей розташований у графстві Донегол на території національного парку Glenveagh. Фортеця побудована в 1870-х роках капітаном Джоном Джорджем Адером. За задумом ця будівля мала перевершити резиденцію королеви Вікторії — Балморал. Поруч із замком розташовані озеро та непрохідні ліси. 1981 року будинок перейшов у власність держави. На території замку є старовинна оранжерея з екзотичними рослинами, чудовий садок, а всередині збережені всі інтер’єри. У середині XX століття серед гостей маєтку були Кларк Гейбл, Грета Гарбо, Чарлі Чаплін, Мерилін Монро та Джон Уейн.

Замок в оточенні квітучого саду в сонячний день

Замок Гленвег у графстві Донегол © Benjamin B/Shutterstock

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук