25 пам’яток Единбурга, які варто подивитися

Питання, що подивитися в Единбурзі, може виникнути лише у тих, хто не знайомий із цим містом навіть заочно. Безліч музеїв і художніх галерей, величезна різноманітність закладів дозвілля, в тому числі і для сімей з дітьми, незліченна кількість архітектурних та історичних пам’яток гарантують насичену програму для туристів з різними смаками.

Всього за кілька днів ви зможете дослідити Единбурзький замок, прогулятися Королівською Милою, оцінити свої фізичні сили, долаючи кілометри пересіченої місцевості в районі Трона Артура. А скільки ще яскравих і привабливих до себе орієнтирів на единбурзькому горизонті!

Единбургський замок

Единбургський замок

Единбургський замок.

Единбурзький замок, розташований на вершині Замкової скелі, на початку так званої Королівської Милі, є пам’яткою номер один у Шотландії та найзнаковішою будівлею в її столиці.

Будучи розташованим на вершині згаслого вулкана, замок пропонує незрівнянні види на Едінбург. А ще, опинившись усередині, ви зможете дослідити капелу Святої Маргарити, яка є однією з найстаріших будівель Единбурга, Національний військовий меморіал та Батарею Півмісяця. Справжня пам’ятка замку – площа Корони: там ви знайдете чудовий Королівський палац та коронаційні реліквії Шотландії, зокрема знаменитий Камінь Долі.

Адреса: Edinburgh Castle, Castlehill, Едінбург, Великобританія.

Вулиця Королівська Міля

Вулиця Королівська Міля

Королівська Миля.

Королівська Міля – це низка вулиць, що переходять одна в одну і з’єднують Единбурзький замок та Холірудський палац.

Ця чудова вулиця, оточена чарівними будинками, церквами та іншими історичними пам’ятками, – відмінне місце для неспішної прогулянки, під час якої можна зазирнути в магазини, музеї, кафе та ресторани, що розташовані тут.

Від головної вулиці відгалужуються численні вузькі провулки, що йдуть перпендикулярно їй і формально теж належать до Королівської Милі. Одні з цих провулків називали і досі називають “winds”, що можна перекласти як “прохідні”, інші, що закінчуються прихованим заднім двором – “closes”, тобто. “тупики”.

І ті, й інші петляють між “lands” – “землями”, тобто ділянками землі, забудованими будинками. Останній термін позначав не тільки земельну ділянку, а й будівлі, що стоять на ній. І зовсім не важливо, що ці будівлі здебільшого досить високі, в середньому від 6 до 15 поверхів, – все одно «землі». Ці назви збереглися до наших днів.

Адреса: The Royal Mile, Хай-стріт, Едінбург, Великобританія.

Едінбурзький зоопарк

Едінбурзький зоопарк

Едінбурзький зоопарк.

Единбурзький зоопарк, який обіцяє фантастичний день для всієї родини, знаходиться в чудовій парковій зоні, всього за кілька хвилин їзди на автобусі від центру міста.

Цей зоологічний сад став домом для більш ніж 1000 дивовижних тварин, включаючи казкових фламінго, милих коал, нахабних шимпанзе та єдиних у Великій Британії гігантських панд.

Якщо ви опинитеся тут приблизно в обідній час, ви станете свідком параду пінгвінів, що став уже всесвітньо відомим, коли одна з колоній пінгвінів – королівських, субантарктичних або північних чубатих – залишає свій вольєр і ходить, шкутильгаючи, серед відвідувачів зоопарку!

Адреса: Edinburgh Zoo, Corstorphine Road, Едінбург, Великобританія.

Музей The Real Mary King’s Close

Музей The Real Mary King's Close

Музей The Real Mary King’s Close.

Пориньте в історію Единбурга в музеї The Real Mary King’s Close (що в перекладі з англійської означає «Справжній Тупік Мері Кінг»), визнаний одним з найкращих туристичних маршрутів Шотландії.

Тут перед вами відкриються таємниці 400-річної давнини, і ви дізнаєтесь про інтригуючі історії реальних жителів Единбурга минулих століть. Від смертельної епідемії чуми, яка лютувала тут, до візиту самого короля – є безліч історій, які тільки й чекають, щоб їх розповіли.

Здійсніть подорож у часі і дізнайтеся, чому глухий кут Мері Кінг, який колись розташовувався на поверхні і на якому бурхливо йшла торгівля, опинився раптом під землею. Ця годинна екскурсія, що розповідає про життя звичайних людей окремо взятого кварталу, включає також захоплюючу прогулянку унікальними единбурзькими вулицями, що збереглися, розташованим під знаменитою Королівською Милею. На вас чекає справді унікальний погляд на минуле міста.

Адреса: The Real Mary King’s Close, Хай-стріт, Едінбург, Великобританія.

Гора Трон Артура та парк Холіруд

Гора Трон Артура

Гора Трон Артура.

Трон Артура, гора заввишки 250 метрів, є найвищою точкою парку Холіруд, що займає площу 260 га. Вид, що відкриваються зверху, охоплюють все місто аж до гирла річки Форт.

Найпростіший спосіб піднятися на вершину – слідувати стежкою, що йде від розташованого в парку озера Дансепі Лох. Також ви матимете можливість підкорити 50-мірові скелі Солсбері, прилеглих до Трону Артура.

Безперечними пам’ятками цього величезного парку є мальовничі руїни середньовічної каплиці Святого Антонія, а також терасні поля і сади – одні з найраніших прикладів стародавніх методів ведення сільського господарства в Шотландії.

Адреса: Arthur’s Seat, Едінбург, Великобританія.

Екскурсії по підземеллях Блер-стріт

Екскурсії по підземеллях Блер-стріт

Екскурсії підземеллями Блер-стріт.

Mercat Tours – єдина висококласна туристична компанія в Шотландії, яка з 1985 року розважає відвідувачів розповідями про вампірів, привидів та інші страшні таємниці старого Единбурга. Екскурсантам пропонується ексклюзивний доступ до знаменитих сховищ Блер-стріт – підземного світу, прихованого під вулицями центру міста, про яке жителі Единбурга кілька століть тому склали безліч жахливих та кривавих легенд. Крім того, Mercat Tours проводить історичні тури Старим містом, які призначені не стільки для розваги, скільки для загальної освіти.

Адреса: Underground Vaults, Blair Street, Едінбург, Великобританія.

Науково-розважальний центр “Наша динамічна Земля”

Науково-розважальний центр "Наша динамічна Земля"

Науково-розважальний центр “Наша динамічна Земля”.

Все почалося із вибуху, з Великого вибуху! Дізнайтеся про виникнення нашої планети і здійсніть подорож у часі, досліджуючи минуле, сьогодення та майбутнє Землі.

Перенесіться назад у часі до витоків нашого всесвіту і станьте свідком Великого Вибуху і перших миттєвостей існування нашої галактики та сонячної системи.

Поверніться до сьогодні через вулканічні вибухи, рух ландшафтоутворюючих льодовиків та еволюцію життя на Землі. Зустріться віч-на-віч з нашими еволюційними предками і досліджуйте різноманітність клімату нашого світу, подолавши тимчасові відстані за допомогою «симулятора польоту 4Dventure»!

Адреса: Our Dynamic Earth, Холіруд-Роуд, Едінбург, Великобританія.

Единбурзьке підземелля

Единбурзьке підземелля

Единбурзьке підземелля.

Розкрийте жахливу історію столиці Шотландії в Единбурзькому підземеллі… якщо наважитеся, звичайно! Ви будете нервово сміятися і кричати від жаху під час участі у цьому фантастичному атракціоні.

Ви зіткнетеся віч-на-віч з голодними шотландськими канібалами, відкриєте секрет Зеленої леді і зустрінетеся з сумно відомою парочкою единбурзьких убивць – Берком і Гером.

Це захоплююче шоу за участю акторів, сучасними спецефектами та двома захоплюючими підземними атракціонами обов’язково треба відвідати тим, кого приваблює та зачаровує темна сторона життя міста. Ви досить сміливі?

Адреса: The Edinburgh Dungeon, Маркет-стріт, Едінбург, Великобританія.

Камера-обскура

Камера-обскура

Камера-обскура. | Фото: Judy van der Velden/Flickr.

Camera Obsura – це світ ілюзій, де бачити не означає вірити! Ласкаво просимо до найстарішого атракціону Единбурга, який захоплює відвідувачів з 1835 року.

Не пропустіть цю печеру Аладдіна, наповнену ілюзіями, хитрощами, головоломками, практичним досвідом і неймовірними ефектами, з якими ви можете не тільки зіткнутися, але й повзаємодіяти.

Подайте собі свою голову на срібному блюді, відвідайте кімнату, де маленьке і велике помінялися місцями, і візьміть жителів Единбурга на руки. Беріть участь, грайте, чіпайте все! Чи зможете ви знайти вихід з чарівного дзеркального лабіринту? Чи вдасться вам утриматися на ногах у вихровому тунелі? Величезне задоволення від відвідування Камери-обскура забезпечено для всіх членів вашої родини – від малого до великого.

Адреса: Camera Obscura, Castlehill, Ройал Майл, Едінбург, Великобританія.

Національний музей Шотландії

Національний музей Шотландії

Національний музей Шотландії. | Фото: Kepa Diez/Flickr.

Відкрийте для себе принади світу природи, познайомтеся зі світовими культурами та помилуйтесь чудовими скарбами з усього світу. Відвідування Національного музею Шотландії, що пропонує найрізноманітніші експонати, інтерактивні дисплеї та пізнавальні ігри, сподобається людям різного віку. Завдяки величезній різноманітності галерей та виставок у цій грандіозній і візуально приголомшливій будівлі, ви можете легко провести тут цілий день, і вам це не набридне.

Адреса: National Museum of Scotland, Chambers Street, Едінбург, Великобританія.

Національна галерея Шотландії

Національна галерея Шотландії

Національна галерея Шотландії. | Фото: LWYang/Flickr.

Шотландська національна галерея, розташована в самому центрі Единбурга, може похвалитися колекцією одних із найкращих у світі творів мистецтва, куди також входять роботи Рембрандта, Моне та Рафаеля.

Адреса: Scottish National Gallery, Маунд, Едінбург, Великобританія.

Національна портретна галерея Шотландії

Національна портретна галерея Шотландії

Національна портретна галерея Шотландії.

Цю красиву будівлю з червоного пісковика можна знайти у Новому місті. Усередині ви побачите понад 3000 портретів чоловіків, жінок та дітей із Шотландії та інших куточків світу.

Адреса: Scottish National Portrait Gallery, Queen Street, Едінбург, Великобританія.

Шотландський національний музей сучасного мистецтва

Шотландський національний музей сучасного мистецтва

Шотландський Національний музей сучасного мистецтва.

Шотландська галерея сучасного мистецтва, що знаходиться всього за кілька хвилин їзди на таксі від центру міста, включає три виставкові простори. У Modern-1 виставлена ​​постійна колекція галереї, в Modern-2 проходять тимчасові виставки та експозиції, що постійно змінюються, а великий парк сповнений дивовижних скульптур. Ця галерея буде цікавою для всіх поціновувачів сучасного мистецтва.

Адреса: Scottish National Gallery of Modern Art (Modern One), Belford Road, Едінбург, Великобританія.

Собор Святого Джайлса

Собор Святого Джайлса

Собор Святого Джайлса. | Фото: Gary Campbell-Hall/Flickr.

Собор Святого Джайлса, освячений 1243 року, є головною церквою Единбурга. Шпиль його 50-метрової центральної вежі з вісьмома арочними опорами користується великою популярністю у фотографів, оскільки своєю формою він нагадує величезну корону (його так і називають – шпиль Корони).

Усередині собору Святого Джайлса варто поглянути на меморіал жертвам Першої світової війни, чудові вітражі і статую Джона Нокса, лідера протестантської Реформації. Каплицю Чортополоха, що знаходиться на території собору, прикрашають геральдичні герби і печатки лицарів Ордену Чортополоха, найстарішого лицарського ордена Шотландії. Цю каплицю спроектував у 1911 році сер Роберт Лорімер, і вона є чудовим прикладом сучасного готичного стилю.

Адреса: St Giles’ Cathedral, Хай-стріт, Едінбург, Великобританія.

Музей дитинства

Музей дитинства

Музей дитинства.

Відвідування Музею дитинства – це веселий день для сім’ї. Маленькі відвідувачі зможуть дізнатися про життя дітей у минулому та побачити фантастичну колекцію іграшок та ігор, тоді як дорослі насолоджуватимуться подорожжю по закутках пам’яті. Майстер-класи та практичні заняття, в тому числі ляльковий театр і костюмерна, а також фантастичний музейний магазин допоможуть зробити ваш візит незабутнім.

Адреса: Museum of Childhood, Хай-стріт, Едінбург, Великобританія.

Пагорб Калтон-Хілл

Старовинний пам'ятник шотландським солдатам та морякам загиблим у Наполеонівських війнах

Старовинний пам’ятник шотландським солдатам та морякам загиблим у Наполеонівських війнах.

З пагорба Калтон-Хілл відкривається панорамний вид на місто та його околиці: ви зможете побачити Прінсес-стріт, замок та Старе місто, що вимальовується на тлі Трона Артура, а на сході та півночі – Ферт-оф-Форт та доки в Літі.

Біля підніжжя пагорба стоїть Королівська середня школа XIII століття, де колись навчався сер Вальтер Скотт. Вершину пагорба прикрашає, можливо, найважливішу з численних пам’яток Единбурга – Шотландський національний меморіал, споруджений на згадку про загиблих під час наполеонівських воєн.

Генрі Плейфейр, який його спроектував, використав для натхнення Парфенон в Афінах. Робота з будівництва пам’ятника розпочалася у 1822 році, але проект довелося заморозити через брак грошей, в результаті меморіал так і залишився незакінченим.

Поруч із цим недобудованим «північним Парфеноном» височить досить цікава вежа – монумент Гораціо Нельсону, встановлений 1816 року на честь перемоги адмірала у Трафальгарській битві. А ще на Калтон-Хілл ви знайдете пам’ятник шотландському поетові Роберту Бернсу.

Адреса: Calton Hill, Calton Hill, Едінбург, Великобританія.

Пам’ятник Вальтеру Скотту

Пам'ятник Вальтеру Скотту

Пам’ятник Вальтеру Скотту.

Найбільша пам’ятка письменнику у світі зведена на честь великого шотландця – сера Вальтера Скотта. Цей монумент, збудований у XIX столітті, є одним із найяскравіших орієнтирів на единбурзькому горизонті. Підніміться по 287 сходах сходів, що ведуть на оглядовий майданчик, і насолоджуйтеся захоплюючим видом на Едінбург та околиці.

Адреса: Scott Monument, Едінбург, Великобританія.

Холірудський палац

Холірудський палац

Холірудський палац.

Холірудський палац є офіційною резиденцією королеви Великобританії у Шотландії. Щороку, наприкінці червня, королева та її чоловік, герцог Единбурзький, зупиняються тут для участі в офіційних заходах у місті та за його межами.

Окремі зони палацу відкриті для загальних оглядів. Відвідувачі можуть дізнатися про легендарних колишніх мешканців палацу та отримати уявлення про те, як жили монархи в давнину та як живуть зараз.

Погляньте на державні апартаменти, у тому числі на тронний зал та ранкову вітальню, де королева дає приватну аудієнцію офіційним особам, таким як перший міністр Шотландії чи Лорд верховний комісар. Огляньте покої Марії Стюарт, королеви Шотландії, де жила після свого повернення з Франції в 1561 році.

Адреса: Palace of Holyroodhouse, Canongate, Едінбург, Великобританія.

 

Галерея королеви

Галерея королеви

Галерея королеви.

Галерея королеви в Холірудському палаці була відкрита Її Величністю у листопаді 2002 року у рамках святкування Золотого ювілею – 50-річчя сходження Єлизавети II на трон. Нині тут відбуваються змінні виставки експонатів із Королівської колекції. Галерея королеви буде зупинкою під час прогулянки Королівською Милою.

Адреса: The Queen’s Gallery, Palace of Holyroodhouse, Едінбург, Великобританія.

Шотландський парламент

Шотландський парламент

Шотландський парламент | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

У Старому місті знаходиться сучасна будівля парламенту Шотландії. Воно відкрите для відвідувачів з понеділка по суботу, то чому б вам не скористатися можливістю побувати там на безкоштовній екскурсії, щоб дізнатися про історію Парламенту та його роботу?

Ви можете навіть відвідати дискусійну палату, а якщо зараз проходить сесія Парламенту, поспостерігати за тим, що відбувається з публічної галереї. Також у приміщенні Шотландського парламенту регулярно проводяться арт-тури, під час яких можна побачити вибрані витвори мистецтва з колекції парламенту.

Ця годинна екскурсія має велику популярність, тому не забудьте забронювати місце заздалегідь, щоб уникнути розчарувань. До послуг любителів літератури – літературний тур, що дозволяє простежити зв’язок парламенту з відомими шотландськими письменниками багато років. При такому великому виборі того, що можна побачити і зробити в цій будівлі, вам, напевно, потрібно зарядитися, що можна зробити в місцевому кафе. Не забудьте заглянути і в привабливий магазин подарунків.

Адреса: Scottish Parliament Building, Едінбург, Великобританія.

Вулиця Принців

Вулиця Принців

Вулиця Принців.

Жвава Прінсес-стріт є головною вулицею Нового міста. Вона простягається майже на милю і засіяна елегантними магазинами. Тут ви знайдете і знаменитий единбурзький магазин Jeners of Edinburgh, найстаріший у світі незалежний універмаг, і торговий центр Princes Mall з його невеликими магазинчиками, розташованими серед кафе і фонтанів, і House of Frasers. Чимало на цій вулиці і ресторанів – від простеньких фаст-фудів до бістро розрахованих на гурманів. Крім цих «храмів споживання» на Прінсес-стріт на вас чекають чудові, дуже барвисті сади.

Адреса: Princes St, Edinburgh, Великобританія.

Королівський ботанічний сад Единбурга

Королівський ботанічний сад Единбурга

Королівський ботанічний сад Едінбург.

Насолоджуйтеся легкою прогулянкою приголомшливим Ботанічним садом Единбурга. Насолоджуйтеся його звуками, квітами та ароматами. Відкрийте собі світ екзотичних рослин теплих кліматичних зон, зазирнувши в оранжерею. Прогуляйтеся чарівними садами просто неба.

На території ботанічного саду ви за бажання можете перекусити у ресторані, кафетерії чи кафе та придбати рослини чи сувеніри у сучасному магазині подарунків. Це одна з головних туристичних пам’яток Единбурга, і виключно позитивні емоції та приємні спогади про візит сюди гарантовані людям різного віку.

Адреса: Royal Botanic Garden Edinburgh, Arboretum Place, Едінбург, Великобританія.

Шотландський центр спадщини віскі

Шотландський центр спадщини віскі

Шотландський центр спадщини віскі.

У музеї шотландського віскі «The Scotch Whisky Experience» ви дізнаєтеся про всі стадії виробництва віскі – від м’яко погойдуються полів ячменю до перегонного куба, що димить і міхурить. Спробуйте різні регіональні сорти віскі.

Не важливо, чи ви любите фруктові, солодкі або димні аромати, експерти допоможуть вам вибрати ідеальний для вас напій. Побувайте у сховищі, що містить найбільшу у світі колекцію шотландського віскі, і навчитеся правильно нюхати та дегустувати цей дивовижний напій.

Адреса: Scotch Whisky Experience, Castlehill, Едінбург, Великобританія.

Королівська яхта «Британія»

Королівська яхта «Британія»

Королівська яхта “Британія”.

Протягом більш ніж 40 років яхтою «Britannia» користувалися Її Величність Королева та члени королівської родини. Зараз ця яхта, що подолала понад мільйон миль морями всього світу, постійно пришвартована біля Океанського терміналу в Літі.

Щоб відкрити для себе серце і душу незвичайної королівської резиденції, вирушайте на екскурсію «Британією», і ви зможете ступити на палубу, якою ходила сама королева. Подібні екскурсії давно стали популярними серед туристів. Американський сайт подорожей TripAdvisor у 2014-2015 роках назвав королівську яхту пам’яткою №1 у Великій Британії.

Адреса: Royal Yacht Britannia, Ocean Drive, Едінбург, Великобританія.

Церква францисканців та Грейфрайєрс Боббі

Церква францисканців

Церква францисканців.

У південній частині мальовничої вулиці Кендлмейкерс розташована церква Грейфрайєрс (церква францисканців). Тут 1638 року було підписано перший «Національний завіт», спрямований проти спроби Карла I нав’язати Шотландії Конституцію англіканської церкви.

На території церкви знаходиться старий міський цвинтар, місце останнього упокоєння ряду знаменитих шотландців, у тому числі поета Аллана Ремзі та Джеймса Хаттона, якого багато хто вважає батьком сучасної геології.

Але світову популярність цей цвинтар отримав завдяки скай-тер’єру на прізвисько Боббі (пізніше його стали називати Грейфрайєрс Боббі). У 1858 році цей собака віддано пішов за труною свого померлого господаря, Джона Грея, на цвинтарі.

Протягом 14 років, аж до своєї смерті, Боббі відмовлявся залишити могилу господаря. Скай-тер’єра поховали біля воріт цвинтаря, а через рік, в 1873 році, відданому і вірному собаці поставили пам’ятник, що став справжньою пам’яткою Единбурга.

Адреса: Greyfriars Kirk, Едінбург, Великобританія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук