25 пам’яток Гааги, які варто подивитися

Переповнена чудовими архітектурними пам’ятниками, Гаага, відома як «Den Haag» (що голландською означає «графський ліс»), відповідає уявленням багатьох туристів про те, як має виглядати типове нідерландське місто.

Це чарівне галасливе європейське місто – місце проживання численних музеїв, у яких зберігаються найбільші у світі колекції картин, скульптур та інших унікальних експонатів. Крім того, Гаага відома своїм морським кліматом і відмінними пляжами, що знаходяться в районах Кійкдуїн і Схевенінген (який колись був невеликим рибальським містечком).

Музей Мауріцхейс

Музей Мауріцхейс
Музей Мауріцхейс. | Фото: Wikimedia.

Якщо ви не знаєте, на що варто подивитися в Гаазі в першу чергу, завітайте на дивовижний музей «Мауріцхейс», який дасть вам вичерпне уявлення про хрестоматійне голландське та фламандське мистецтво. Він розташований в особняку 17 століття, побудованому Йоханом Мауріцем – багатим торговцем цукром. 1822 року цей будинок став «Музеєм Королівської Колекції Картин», а реставрація 2012–2014 років зробила його одним із найпопулярніших місць у Гаазі.

Колекція, що налічує 800 картин, представлена ​​всесвітньо відомими роботами художників, які вони створили в період з 15 по 18 століття. До неї увійшли такі шедеври, як «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра (1665) та «Урок анатомії доктора Ніколаса Тульпа» Рембрандта (1632).

Крім робіт Вермеєра та Рембрандта, у музеї представлені численні твори Ентоні ван Дайка, Рубенса, Яна Брейгеля 1-го, Ханса Гольбейна 2-го, Халса та Стіна. Не пропустіть «Оплакування Христа» Ван дер Вейдена (1460–1464) та «Щигла» Фабриціуса (1654). Полюбуйтеся знаменитим пейзажем золотого віку голландського живопису «Вид Делфта» Вермеєра (1660–1661).

Адреса: Mauritshuis, Plein, Гаага, Нідерланди.

Архітектурний комплекс Бінненхоф

Вид на архітектурний комплекс Бінненхоф з боку палацового ставка
Вид на архітектурний комплекс Бінненхоф з боку палацового ставка. | Фото: Miguel Vicente Martínez Juan / Flickr.

Чудовий історичний архітектурний комплекс, що знаходиться неподалік знаменитого «Хофвійвера», зараз виконує функції будівлі парламенту. Бінненхоф розташований навколо центрального внутрішнього двору, який колись використовувався для страт.

Історія його середньовічного церемоніального Лицарського Залу («Ріддерзаал») сягає 13 століття. Північне крило будівлі будівлі 17 століття все ще служить приміщенням для Верхньої Палати нідерландського парламенту, але його Нижня Палата збирається в більш сучасній східній частині ансамблю. Туристична компанія ProDemos проводить тематичні екскурсії по комплексу.

Адреса: Binnenhof, Гаага, Нідерланди.

Музей Ешера

Музей Ешера
Музей Ешера. | Фото: Dennis Burger/Flickr.

Вражаюча колекція творів художника М. С. Ешера знаходиться у колишньому Зимовому Палаці королеви-матері Емми, що є самостійною історичною пам’яткою. Це постійно діюча виставка іменитого майстра, що складається з близько 150 унікальних гравюр та літографій, що належать до різних періодів творчості М. С. Ешера.

Роботи цього художника-графіка відрізняються неперевершеною грою перспективи і оптичними ілюзіями, що вражають уяву. Крім цього, в колекції представлені дерев’яні блоки та літографські камені, за допомогою яких Ешер створював свої гравюри.

Музей запрошує відвідувачів до взаємодії, пропонуючи старшим людям можливість поекспериментувати зі створенням власних оптичних ілюзій та мозаїк, а дітям – пополювати за сміттям.

Адреса: Escher in Het Paleis, Lange Voorhout, Гаага, Нідерланди.

Панорама Месдаха

Панорама Месдаха
Панорама Месдаха. | Фото: Ferdi De Gier / Flickr.

«Панорама Месдаха» є гігантською картиною розміром 120 х 14 метрів, яка була написана Х.В. Месдахом та його дружиною Сентье Месдах-Ван Хаутен у співдружності з іншими художниками Гаазької школи. Через неймовірну величину твору він був розміщений у спеціально побудованому для нього круговому будинку.

Ця вражаюча панорама зображує прибережний район Схевенінген зразка 1880, з чарівним видом на море, пляж і дюни. Це найбільша у світі картина циліндричної форми із 3D ілюзією.

Панорама майстерно підсвічується зверху, а високі піщані дюни разом із безліччю реальних об’єктів створюють ілюзію того, що ви знаходитесь усередині цього чудового пейзажу. Крім «Панорами», в музеї знаходиться частина картин подружжя Месдах. Друга частина робіт Месдаха зібрана в ще одному музеї, присвяченому цьому художнику та його соратникам.

Адреса: Panorama Mesdag, Zeestraat, Гаага, Нідерланди.

Парк Мадуродам

Парк Мадуродам
Парк Мадуродам. | Фото: 123_456/Flickr.

У парку мініатюр Мадуродам представлені зменшені моделі всіх основних голландських пам’яток. Будівлі, транспортні засоби, люди та інші об’єкти відтворені у масштабі 1:25 з неймовірною деталізацією.

Парк був відкритий у 1952 році, і за минулі роки зазнав кількох реконструкцій та модернізацій, необхідних для використання нових технологій. Ви зможете годинами гуляти цим чарівним світом, захоплюючись моделями «Рейксмузеума» (Амстердам), Бінненхофа, аеропорту Схіпхол, морського порту міста Роттердама, полями тюльпанів і, звичайно ж, знаменитими голландськими вітряками.

Парк «Мадуродам» однаково цікавий як для дорослих, так і для дітей: це місце, що ідеально підходить для сімейного відпочинку.

Адреса: Madurodam, George Maduroplein, Гаага, Нідерланди.

Пірс Схевенінген

Пірс Схевенінген
Пірс Схевенінген. | Фото: Andrew Tijou/Flickr.

Курортний Схевенінген – це популярне місце відпочинку і місцевих жителів, і приїжджих, особливо влітку. Схевенінген – не лише чудовий пляж та гігантський пірс на березі Північного моря. Цей район відомий своєю особливою святковою атмосферою та розвагами, тут регулярно проводяться концерти та фестивалі.

Ті, хто захоче насолодитися оточуючими видами Схевенінген, зможуть спробувати покататися на колесі огляду «SkyView de Pier», в якому встановлені зручні кабінки, в яких ви зможете не тільки спостерігати за тим, що відбувається, але і трохи перекусити і випити чаю.

Крім колеса, на цьому величезному пірсі безліч інших розваг, наприклад, «zipline» (швидкісний спуск по тросу), банджі-джампінг, а також безліч магазинів та ресторанів. Ще одна особливість району – це океанаріум “See Life” з різноманітними океанськими мешканцями, про який ми розповімо трохи пізніше.

Адреса: The Pier, Strandweg 150-154, 2586 JW Den Haag, Нідерланди.

Парк «Хейс-тен-Бос» та Резиденція «Huis Ten Bosch»

Резиденція "Huis Ten Bosch"
Резиденція “Huis Ten Bosch”.

Haagse Bos, що означає Гаазький ліс, один з найкрасивіших куточків природи в Гаазі. Двокілометровий простір парку поцяткований прекрасними звивистими алеями, де можна довго і приємно проводити вільний час.

Це не просто парк, а один із найстаріших лісів країни, який почали захищати від вирубування ще за часів Середньовіччя. Найвідоміша особливість парку – «Huis ten Bosch», або «Будинок у Лісі». Це оточений ровом палац, який був збудований у 1646 році як королівська заміська резиденція.

У 1899 році у цьому будинку пройшла перша у світі Міжнародна Мирна Конференція. Нині у ньому живе родина короля Віллема-Олександра. Хоча палац закритий для відвідувачів, з різних точок парку відкривається чудовий краєвид на цей середньовічний замок. У Гаазі є ще один замок, що потопає в зелені, вигляд якого викликає захоплення у багатьох туристів.

Це палац «Нордейнде», вид на який відкривається із запашних «Палацових Садів», відкритих для безкоштовного відвідування. Гуляючи неймовірною красою парку, ви зможете насолодитися видами цього палацу і «Королівських Конюшень», в яких містилися коні, що використовувалися для перевезення монархів та їх карет.

Адреса: Huis ten Bosch, ‘s-Gravenhaagse Bos, Гаага, Нідерланди.

Музей Тюремних воріт (Гевангенпорт)

Музей Тюремних воріт (Гевангенпорт)
Музей Тюремної брами (Гевангенпорт).

На північ від «Бінненхофа» знаходиться споруда, що добре збереглася, побудована близько 750 років тому (у 1296 році) як основний в’їзд у середньовічний замок. У 15 столітті ця споруда була переобладнана у в’язницю, тому і стала називатися «Тюремні ворота» (Gevangenpoort).

Саме тут у 1672 році були вбиті брати Корнеліс та Йохан де Вітт, звинувачені у замаху на життя принца Вільгельма III (пам’ятник їм стоїть у сусідньому дворі). Колишня в’язниця та її камери тортур були відкриті для публічного відвідування з 1880-х років.

Експозиція включає унікальні знаряддя тортур, що ілюструють «правосуддя» 17 століття. Крім цього, у музеї зібрано значну колекцію картин, гравюр та реліквій. Тури англійською мовою проходять по неділях о 2:15 вечора.

Адреса: The Prison Gate Museum, Buitenhof 33, 2513 AH Den Haag, Нідерланди.

Парк Розваг «Дривліт»

Парк Розваг «Дривліт»
Парк Розваг «Дрівліт». | Фото: Wikimedia.

Тематичний парк «Дрівліт» – це чудове місце для відпочинку всією родиною, яке подарує вам довгий годинник радості та веселощів. У парку є кілька запаморочливих американських гірок, (наприклад, “Formule X” і “Twistrix”), атракціон “Log Flume”, маса водних розваг, замок з привидами та безліч інших атракціонів на будь-який вік та смак.

Крім цього, в парку розташований ряд ярмаркових лотків, а якщо ви зголоднієте – то в ньому є ресторан і невеликі кіоски, що продають їжу і напої. “Дривліт” знаходиться в південно-східній частині Гааги і є одним з найкращих варіантів для одноденної поїздки.

Адреса: Drievliet Amusement Park, Laan van’s-Gravenmade 81, 2495 BD Den Haag, Нідерланди.

Гаазька вежа

Гаазька вежа
Гаазька вежа. | Фото: Christopher A. Dominic/Flickr.

Гаазькою вежею називають хмарочос, розташований поряд із залізничною станцією «Den Haag HS», недалеко від китайського кварталу. Хоча це офісна будівля, нагорі є все – ресторан, нічний клуб та оглядовий майданчик. Висота вежі 132 м, і хоча зараз це третя по висоті будівля в Гаазі, вона – найпривабливіша і доступна для публіки.

Коли ви підніметеся на оглядовий майданчик, перед вами відкриється фантастичний панорамний вид на все місто і навіть на Північне море. У будівлі знаходиться інформаційна стійка, організована спеціально для відвідувачів вежі, вона зорієнтує вас за напрямками та цінами (якщо ви, наприклад, з дитиною, вам, швидше за все, не захочеться відвідувати з нею нічний клуб, а якщо вона зголодніла – ви зможете поєднати обід або вечеря з одночасним переглядом).

Швидкісний ліфт доставить вас нагору за 40 секунд.

Адреса: The Hague Tower, 2516 EA Den Haag, Нідерланди.

Церква Grote of Sint-Jacobskerk

Церква Grote of Sint-Jacobskerk
Церква Grote of Sint-Jacobskerk. | Фото: Wikimedia.

Найдавніша частина готичного собору “Grote of Sint-Jacobskerk” (або “Великої церкви Святого Джеймса”) датується 14 століттям. Його пізніші секції, включаючи вежу висотою 100 метрів, були додані приблизно 1420 року. Башта церкви не змогла вмістити величезний дзвін, і майже відразу почала використовуватися як оглядовий майданчик. Унікальна шестикутна форма вежі не є характерною для Голландської архітектури.

У 1959 році в церкві було встановлено новий і один з найбільших у Нідерландах карильйон з 51 дзвоном, і його можна відвідати в рамках туру вежею. До реліквій внутрішнього інтер’єру церкви належать різьблена дерев’яна кафедра 1550 року, герби Лицарів Золотого Руна, великий орган 19-го століття та вітражі в хорі та північному трансепті.

На території собору знаходиться безліч пам’ятників та могильних плит, серед яких – пам’ятник поетові та державному діячеві Костянтину Гюйгенсу, який був похований тут у 1687 році. Могила фізика та астронома Крістіана Гюйгенса датується 1695 роком.

Адреса: Grote of Sint-Jacobskerk, Rond de Grote Kerk, Гаага, Нідерланди.

Лицарський зал

Лицарський зал
Лицарська зала.

Один з найурочистіших та багатовікових залів комплексу Бінненхоф, Лицарський зал, був побудований у 13 столітті для королівських свят та мисливських застіль. Це найстаріша частина комплексу, де після реставрації і зараз проводяться святкові заходи та урочистості.

Найважливіша з них – щорічна церемонія «Prinsjesdag», що проводиться третій вівторок вересня, коли монарх виголошує тронну промову, звертаючись до членів обох палат парламенту – Сенату та Палати Представників.

Адреса: Ridderzaal, Гаага, Нідерланди.

Гаазький міський музей

Гаазький міський музей
Гаазький міський музей. | Фото: Wikimedia.

В одному з нових житлових районів Гааги (називається Дуіноорд), серед будинків, побудованих у стилі традиційних голландських поселень для бідних (hofjes), розташована незвичайна архітектурна будівля – Муніципальний музей Гааги, який обов’язково варто відвідати. Проект будівлі виконано відомим архітектором Х. Берлаге у 1935 році.

У музеї діє одразу кілька виставок, що стосуються історії міста, мистецтва 19-го та 20-го століття, прикладного та декоративного мистецтва (включаючи кераміку, срібло та меблі), а також неординарна колекція традиційних та електронних музичних інструментів. На особливу увагу заслуговує розділ, присвячений сучасному мистецтву, де зібрані роботи Піта Мондріана та Пола Клеє.

Адреса: Gemeentemuseum Den Haag, Stadhouderslaan, Гаага, Нідерланди.

Музей Лаувмана

Музей Лаувмана

Музей Лаувмана. | Фото: Arend/Flickr.

У музеї Лаувмана знаходиться найстаріша колекція автомобілів у світі, яка наразі налічує понад 250 експонатів. Найраніша модель представлена ​​першим запатентованим автомобілем Benz 1886 року, оснащеним одним циліндром.

Інші «старовинні» авто – це такі раритети, як паровий квадроцикл «De Dion-Bouton Trepardoux» 1887 року, чотирициліндровий «Stanhope Buffum» 1895 року та двоциліндровий шестимісний «Daimler 6-HP» 1897 року. Найвигадливіші автомобілі колекції – це Brooke Swan 1910 року, пересувний будинок Curtiss Aerocar Land Yacht 1932 року і Taruffi Italcorsa / TARF II 1951 року.

У музеї зібрано майже всі світові бренди, простежується їх історія, а на заключному етапі виставки ви зможете подивитися на сучасні електричні та гібридні моделі та новітні гоночні автомобілі.

Адреса: Louwman Museum, Leidsestraatweg, Гаага, Нідерланди.

Палац Миру

Палац Миру
Палац Миру. | Фото: brian_ytsu/Flickr.

Знаменитий Палац Світу Гааги – це величезна будівля з цегли, зведена в 1907-1913 роках на гроші філантропа Ендрю Карнегі. Дивовижна пам’ятка архітектури з елементами готичного та неокласичного стилів, Палац Миру оточений довгим аркадним фасадом, має похилий дах та 80-метрову вежу.

Тут під одним дахом є сусідами найважливіші світові організації: Міжнародний Суд, Постійна Палата Третейського Суду, Академія та Бібліотека міжнародного права. Виразні деталі інтер’єру палацу – мармур з Італії, дерев’яні панелі з Бразилії та США, декоративні залізні поручні з Німеччини.

Екскурсії палацом та його мальовничими садами проводяться тільки у вихідні дні (бронювання можна зробити через туристичний центр).

Адреса: The Peace Palace, Carnegieplein 2, 2517 KJ Den Haag, Нідерланди.

Маєток Клінгендал

Маєток Клінгендал
Маєток Клінгендал. | Фото: rvdbrugge/Flickr.

Важко уявити, що чудовий пахучий парк, що оточує маєток Клінгендал, був закладений у 16 ​​столітті. Перебуваючи в ньому, ви переноситеся в справжній оазис безтурботності, який не хочеться покидати. Парк відкритий цілий рік, а відвідування його безкоштовне. У ньому є великий ігровий майданчик та місця для пікніка, а також Чайна Кімната, що примикає до чудово доглянутого Англійського саду. Японський сад було закладено у 1910 році герцогинею, відомою як Леді Дейзі.

Це найвражаюча частина архітектурно-паркового ансамблю, яка відкрита лише у кілька тижнів на рік – навесні та восени. Причина в тому, що в саду знаходиться безліч артефактів, які колишня власниця привезла з Японії, і за ними потрібний ретельний догляд.

Але якщо вам пощастить побувати в Японському Саду в рідкісні дні, коли він відкритий, серед його чарівної зелені на кожному кроці вам траплятимуться кам’яні ліхтарики, барильця з водою, крихітні дерев’яні містки та інші цікаві особливості, які можна зустріти тільки в Японії.

Адреса: Landgoed Clingendael, Гаага, Нідерланди.

«Крижаний Палац» (Stadhuis)

«Крижаний Палац» (Stadhuis)
«Крижаний Палац» (Stadhuis). | Фото: Tom Parnell/Flickr.

Stadhuis – це величезна сліпучо-біла будівля, побудована американським архітектором Річардом Мейєром в 1995 році. Прозване за свій колір «Крижаним Палацом» воно стало будинком для міської адміністрації, головної муніципальної бібліотеки, туристичного інформаційного центру та інших міських організацій.

Адреса: Stadhuis, Spui 70, 2511 БТ Den Haag, Нідерланди.

Палац Нордейнде

Палац Нордейнде
Палац Нордейнд. | Фото: Wikimedia.

Палац «Noordeinde» належить голландській королівській родині, і є одним із трьох офіційних палаців, якими вона володіє. До 1500-х років це була майже звичайна середньовічна будівля. Згодом воно було перетворено на палац, який встиг побачити на своєму віку армію королівських осіб усіх рангів та епох.

У пізніші роки палац, що використовувався як монарше житло, був перетворений на офіційну резиденцію, яку голландська королівська сім’я використовує для формальних та урочистих заходів. Якщо у вас буде можливість, обов’язково подивіться на цю грандіозну споруду вражаючого дизайну з величезними залізними воротами.

Адреса: Paleis Noordeinde, Noordeinde, Гаага, Нідерланди.

Галерея Віллема 5-го

Галерея Віллема 5-го
Галерея Віллема 5-го. | Фото: Tom Parnell/Flickr.

«Galerij Prins Willem V» – це найперший публічний музей у Нідерландах, заснований у 1774 році для показу художньої колекції короля Віллема V. Після того, як багато його робіт були “придбані” у 1794 році французами, що окупували Гаагу, музей надовго припинив своє існування.

Він знайшов своє друге життя лише у 2010 році, і зараз у повністю відреставрованій галереї демонструються роботи таких знаменитих майстрів пензля, як Стін, Рубенс та Поттер, а також 150 полотен із колекції Мауріцхейса.

Адреса: Galerij Prins Willem V, Buitenhof, Гаага, Нідерланди.

Вулиця Lange Voorhout

Вулиця Lange Voorhout
Вулиця Lange Voorhout. | Фото: Wikimedia.

Так називається яскрава вулиця, розташована в старому центрі Гааги. Це гарне місце для прогулянок, нових вражень та відпочинку. Вулиця всіяна історичними будинками 18-го століття, у багатьох з них знаходяться різні Гаазькі організації, такі як музей Ешера, монумент принцу Бернарду Саксен-Веймар-Ейзенахському, Верховний суд Нідерландів та посольство Великобританії.

Адреса: Lange Voorhout, Гаага, Нідерланди.

Атракціон «Банги Схевенінгена»

Атракціон «Банги Схевенінгена»

Атракціон «Банги Схевенінгена». | Фото: jbdodane/Flickr.

Цей чудовий атракціон розташований на вершині спіральної вежі на пірсі Схевенінгена. Любителям адреналіну пропонується стрибнути вниз із 60-метрової платформи, а потім злетіти у висоту над береговою лінією Гааги.

Адреса: Bungy Scheveningen, Strandweg 150-154, 2586 JW Den Haag, Нідерланди.

Музей «Скульптури на морі»

Музей «Скульптури на морі»
Музей “Скульптури на морі”. | Фото: Gerard Stolk/Flickr.

Це єдиний музей у Нідерландах, який повністю присвячений скульптурі. У його колекції багато творів знаменитих авангардистів, таких як Ман Рей та Карел Аппель. Крім постійної експозиції, музей також регулярно організовує тимчасові виставки, на яких виставляються роботи голландських та зарубіжних скульпторів.

Адреса: Beelden aan Zee, Harteveltstraat, Гаага, Нідерланди.

Пляжний курорт Кейкдейн

Пляжний курорт Кейкдейн
Пляжний курорт Кейкдейн. | Фото: Truus, Bob&Jan too! / Flickr.

Хоча прибережний Кейкдейн не так широко відомий як Схевенінген, існує безліч причин для того, щоб відвідати цей невеликий приморський курорт на західному узбережжі Нідерландів. Дюнні пейзажі, що його оточують, і шикарний вид на море зачаровують з першого погляду.

Адреса: Kijkduin, Гаага, Нідерланди.

Музей фотографії

Музей фотографії
Музей фотографії. | Фото: Andre/Flickr.

Музей фотографії знаходиться всередині будівлі Музею Сучасного мистецтва (GEM) та проводить кілька великих виставок на рік. На першому поверсі будівлі знаходиться кафе з видом на елегантне озеро, найпопулярніше місце зустрічі мешканців цієї частини міста.

Адреса: Fotomuseum Den Haag, Stadhouderslaan 43, 2517 HV Den Haag, Нідерланди.

Океанаріум “See Life”

Океанаріум "See Life"
Океанаріум “See Life”.

І знову – Схевенінген. Неможливо повністю перерахувати все, що знаходиться в цьому центрі, що притягує, як магніт, і жителів і гостей міста, але не згадати про океанаріум неможливо. У Гаазькому океанаріумі зібрані сотні морських мешканців, включаючи акул, черепах, величезних схилів, риб-клоунів, морських видр та пінгвінів.

Різноманітні представники цієї барвистої колекції живуть у кількох спеціалізованих зонах, залежно від їхнього виду або місця проживання.

Адреса: Sea Life Scheveningen, Strandweg, Гаага, Нідерланди.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук