25 пам’яток Люксембургу, які варто подивитися

Люксембург є однією з найменших країн світу: він займає площу всього 1650 квадратних кілометрів. Маючи населення у 500 тисяч жителів, воно більше схоже на велике місто, ніж на країну. Але з погляду мандрівників невеликий розмір Люксембурга є найбільшим його гідністю, оскільки основні визначні пам’ятки знаходяться насправді одному місці.

Центр Люксембургу, що є центром зосередження багатьох знакових, красивих та цікавих споруд, і сам по собі вважається визначною пам’яткою, не випадково йому надано статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але це зовсім не означає, що ви повинні проводити весь свій час у центрі міста.

Вирушивши в нетривалу подорож за межі столиці, ви знайдете безліч чудових міст та мальовничу сільську місцевість. Одні тільки старовинні фортеці та приголомшливі замки, які ви там побачите, варті того, щоб вибратися на околиці. Отже, ви перетнули кордон Нідерландів або Бельгії і опинилися в Люксембурзі. Що подивитися тут насамперед?

Старий квартал

Старий квартал

Старий квартал.

Старий квартал Люксембургу, що є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – ідеальне місце для початку знайомства з цією чудовою країною та її столицею. Колись центр міста був оточений надійними укріпленнями, завдяки яким його навіть називали Північним Гібралтаром.

Але в 1883 році ці укріплення були зруйновані, і в даний час на їхньому місці ви знайдете лише посаджені деревами бруковані вулиці, пишні парки та сади. Поблукайте околицями, огляньте мальовничі мости та звивисті вулички – ця прогулянка подарує вам масу приємних емоцій.

Адреса: Grund, Rue Plaetis, Люксембург.

Собор Люксембурзької Богоматері

Собор Люксембурзької Богоматері

Собор Люксембурзької Богоматері. | Фото: Robert GLOD/Flickr.

Люксембурзький собор Нотр-Дам, збудований у XVII столітті священиками-єзуїтами, вважається однією з головних визначних пам’яток Люксембургу.

Однією з характерних рис цієї старовинної споруди є північні ворота в стилі бароко, вкриті гарним вітражем, який датується XIX і XX століттями.

Усередині храму ви знайдете чимало сучасних скульптур, а також знамениту статую «Мадонна та Ісус» у мініатюрному вигляді, що знаходиться над вівтарем. Крім того, собор відомий своїм склепом, у якому поховані члени королівської сім’ї Люксембурга та який охороняється двома кам’яними левами.

Адреса: Notre-Dame Cathedral, Rue Notre Dame, Люксембург.

Національний музей історії та мистецтва

Національний музей історії та мистецтва

Національний музей історії та мистецтва.

Незважаючи на свої невеликі розміри, Люксембург по праву може пишатися численними музеями, що є на його території. Один із найкращих – Національний музей історії та мистецтва, розташований на рибному ринку в центрі Старого міста.

Тут ви знайдете величезну колекцію експонатів, серед яких старовинні інструменти, монети, зброю, історичні документи та фотографії. Більшість представлених у музеї художніх робіт належить до галло-римської епосі та розповідає багатовікову історію соціального та релігійного життя тих, хто називає Люксембург своїм будинком. Якщо вам подобається сучасне мистецтво, ви теж не будете розчаровані: у музеї достатньо робіт художників XX століття.

Адреса: Musée national d’histoire et d’art Luxembourg, Люксембург.

Парк Мервеє

Парк Мервеє

Парк Мервеє.

Парк Мервейє розташований у місті Беттамбур, який знаходиться за 10 кілометрів від міста Люксембург і всього за 5 кілометрів від французького кордону. Цей парк є центром розваг, і тут ви знайдете різноманітні ігри, аркади, ігрові майданчики та навіть поїзд, що курсує навколо парку. Діти різного віку можуть покататися на поні. Є тут навіть поле для міні-гольфу та сцена для проведення концертів просто неба.

Адреса: Parc Merveilleux, Route de Mondorf, Беттамбур, Люксембург.

Скеля Бік

Скеля Бік

Скеля боків.

Утьос Бок у Люксембурзі відомий своїми фортифікаційними спорудами та старовинними гарматами. Саме тут ви можете дослідити Каземати, які є серією підземних ходів.

Будівництво цих дивовижних тунелів можна вважати інженерно-технічним подвигом, оскільки їхня довжина – 21 кілометр, при цьому вириті вони у твердих скельних породах.

Головне призначення казематів – приховування від погляду ворога солдатів і коней, і навіть зберігання спорядження, обмундирування і боєприпасів. На вершині плато ви знайдете руїни старовинного замку, які були виявлені лише 1963 року.

Адреса: Casemates du Bock, 10 Montée de Clausen, 1343 Люксембург, Люксембург.

Ехтернахське абатство бенедиктинців

Ехтернахське абатство бенедиктинців

Ехтернахське абатство бенедиктинців.

Якщо ви опинитеся в місті Ехтернах, обов’язково відвідайте бенедиктинське абатство, яке датується VII століттям. Складається воно з чотирьох будівель, об’єднаних загальним центральним двором. Абатська базиліка має величезне релігійне значення у масштабах всього Люксембургу. Одна з причин цього полягає в тому, що в ній знаходиться склеп із саркофагом Святого Вілліброрда. Зроблений склеп із білого мармуру, а його склепіння вкриті різнокольоровими фресками, створеними у X столітті.

Адреса: Abbaye d’Echternach, Ехтернах, Люксембург.

Комуна Бердорф

Комуна Бердорф

Комуна Бердорф. | Фото: Wikimedia.

Бердорф є одним з найбільш відвідуваних місць Люксембургу. Розташований він на плато, що продувається всіма вітрами, що височіє над долинами, в яких протікають річки Ернц-Нуар, Зауер і Есбах. Ці долини покриті мережею пішохідних стежок, які дозволять вам насолодитися величчю люксембурзького ландшафту. Ліси у цьому районі займають понад 1200 гектарів. Якщо ви небайдужі до скелелазіння, то місцеві пагорби нададуть вам чудову нагоду зайнятися коханим хобі.

Адреса: Бердорф, Люксембург.

Місто Ехтернах

Місто Ехтернах

Місто Ехтернах.

Химерне місто Ехтернах розташоване на березі красивої річки Cюр (Зауер), яка тече по кордоні з сусідньою Німеччиною. Місто славиться кількома своїми фестивалями, у тому числі Міжнародним музичним фестивалем, що проводиться з травня до червня, а також танцювальною ходою, історія проведення якої налічує вже кілька століть. У самому місті ви знайдете симпатичні звивисті вулички і зразки середньовічної архітектури, що прекрасно збереглися.

Адреса: Echternach, Люксембург.

Палац великих герцогів

Палац великих герцогів

Палац великих герцогів. | Фото: Lex Emmens/Flickr.

Палац герцога є офіційною резиденцією Великого Герцога, глави Люксембургу, і однією з найприголомшливіших пам’яток архітектури в країні. Палац датується XVI століттям і поєднує у собі різні стилі: у ньому чітко простежуються романтичні та готичні штрихи.

Адреса: Palais Grand-Ducal, Rue du Marché-aux-Herbes, Люксембург.

Стіни Корніш

Стіни Корніш

Стіни Корніш.

Архітектурною особливістю Люксембургу є стіни Корніш, які дивляться зверху вниз на місто, розташоване в долині. Частиною цих стін є ворота Гранда, збудовані в 1632 році. У цьому районі ви знайдете цілу низку старих будинків, церкву Святого Михайла та абатство Ноймюнстер, яке може похвалитися своїм знаменитим органом, а також «чорною дівою» XIV століття.

Адреса: Chemin de la Corniche, Вулиця Корніш, Люксембург.

Площа Гійома II

Площа Гійома II

Площа Гійома II.

Площа Гійома – великий відкритий простір, раніше зайнятий францисканським монастирем. Сьогодні цю територію повністю закрито для транспортних засобів. Головна пам’ятка площі – знаменита кінна статуя Вільяма II, який був королем Голландії та Великим герцогом Люксембургу. Цей район славиться також своєю Ратушею. Не зайвим буде оглянути й інші чудові об’єкти, зокрема Іспанську вежу та колишні кавалерійські казарми.

Адреса: Place Guillaume II, Rue du Fossé, Люксембург.

Місто Віанден

Місто Віанден

Місто Віанден.

Місто Віанден, розташоване недалеко від берега річки Оур, є одним з наймальовничіших у всьому герцогстві. Гордістю Віанден є красива феодальна садиба, яка була побудована в IX столітті.

Саме місто оточене середньовічною зовнішньою стіною, яка усіяна сторожовими вежами. Крім того, Віанден відомий як місце, де мешкав Віктор Гюго, коли перебував у вигнанні. Колишній будинок останнього нині перетворено на будинок-музей і відкритий для публіки.

Якщо ви любите походи або хоча б далекі прогулянки, то до ваших послуг ціла низка пішохідних стежок, які ведуть від Віанден до долини річки Оур. На тих, кому хочеться чогось більш розслаблюючого, чекає канатна крісельна дорога, яка піднімається на висоту до 440 метрів і дає можливість помилуватися дивовижними видами на сільську місцевість.

Адреса: Віанден, Люксембург.

Замок Буршайд

Замок Буршайд

Замок Буршайд.

У районі села Буршайд, розташованого на плато, яким протікає річка Зауер (Сюр), є чимало цікавих пішохідних стежок, тому у вас не виникне питання, чим зайнятися.

Але справжньою цінністю цього місця є замок Буршайд, який, розташований на висоти 137 метрів, домінує над околицями.

Цей замок, збудований у X столітті, був з любов’ю збережений, і сьогодні ви можете побувати в ньому – здійснити екскурсію з гідом, щоб дізнатися більше про його історію, або задовольнятися одним із аудіо-турів. Вечорами замок, повністю освітлений променями сонця, є неймовірно красиве видовище при погляді з боку села.

Адреса: Bourscheid Castle, Schlasswee, Буршейд, Люксембург.

Термальні джерела Мондорф-ле-Бен

Mondorf le Domaine Thermal – оздоровчий центр

Mondorf le Domaine Thermal – оздоровчий центр.

У Мозельському районі Люксембургу розташований Мондорф-ле-Бен, де знаходяться одні з найкращих термальних джерел у всій Європі. Одним з найвідоміших з них є Mondorf le Domaine Thermal – оздоровчий центр, в якому зі спа-комплексом межують тренажерний зал і готель.

Спа обслуговується джерельною водою із підземних джерел, температура якої становить 24 градуси за Цельсієм. Місцева вода славиться своїми цілющими властивостями: кажуть, вона допомагає вилікуватись від цілого ряду захворювань. Якщо ви шукаєте в Люксембурзі варіант відпочинку, то в першу чергу вирушайте сюди.

Адреса: Mondorf Domaine Thermal, Avenue des Bains, Мондорф-ле-Бен, Люксембург.

Замок Вальферданж

Замок Вальферданж

Замок Вальферданж. | Фото: fs999/Flickr.

Замок Вальферданж, розташований неподалік Грюневальдського лісу, остаточно ХІХ століття був резиденцією Великого Герцога. Село Вальферданж, яке подарувало замку своє ім’я, знаходиться недалеко від долини Альзетт, яка відома своїми пишними лісами та приголомшливими краєвидами.

Величного замку і красивих пейзажів ніби було недостатньо … село також славиться своїми квітами, особливо своїми трояндами, що розповсюджують п’янкий аромат. Якщо ви любите археологію, то вам теж сюди, тому що в районі Вальферданжа є давньоримська вілла з акведуком, що йде глибоко під землею.

Адреса: Castle of Walferdange, 28 Route de Diekirch, 7220 Helmsange, Luxembourg, 7220 Walferdange, Люксембург.

Озеро От-Сюр (Верхній Сюр)

Озеро От-Сюр (Верхній Сюр)

Озеро От-Сюр (Верхній Сюр).

Поряд з Еш-сюр-Сюр у національному парку От-Сюр ви знайдете знамените озеро От-Сюр, яке по суті є водосховищем. Воно вважається одним із найкращих місць відпочинку в Люксембурзі. У теплу пору року туди стікається безліч людей, які бажають зайнятися водними видами спорту, такими як плавання, веслування на каное, вітрильний спорт, дайвінг та віндсерфінг.

Адреса: От-Сюр, Люксембург.

Філармонія Люксембургу

Філармонія Люксембургу

Філармонія Люксембургу.

Люксембург може бути і невелика країна, але його філармонія відома як один із найкращих концертних майданчиків у Європі. Філармонія Люксембурга – місце базування Люксембурзького філармонічного оркестру, але на цій сцені регулярно виступають також відомі диригенти та музиканти з усього світу. Будівля філармонії відома своєю потужною акустикою, і ви переконаєтеся в цьому, якщо відвідаєте хоча б один із концертів, що проходять у ньому.

Адреса: Philharmonie Luxembourg, Place de l’Europe, Люксембург.

Музей сучасного мистецтва Гранд-Дук Жан (MUDAM)

Музей сучасного мистецтва Гранд-Дук Жан (MUDAM)

Музей сучасного мистецтва Гранд Дук Жан (MUDAM).

Шанувальники сучасного мистецтва та ультрасучасної архітектури повинні неодмінно відвідати чудовий Музей сучасного мистецтва Великого герцога Жана (MUDAM). Будівля цього музею побудована поряд зі старим фортом Тунген, що датується 1732 роком.

При цьому воно відрізняється унікальними формами та сучасним дизайном, і цей контраст надає йому особливої ​​чарівності. Музейний комплекс розташований у парку Drai Eechelen, який прикрашений численними високохудожніми скульптурами та з якого відкриваються чудові краєвиди на Старе місто.

З моменту свого відкриття у 2006 році MUDAM регулярно збирає захоплені відгуки та рецензії. Зібрана колекція дуже еклектична і включає фотографії, скульптуру, текстиль і навіть цифрові медіа.

У музеї виставлені роботи таких всесвітньо відомих художників, як Брюс Науман, Енді Уорхол та Джуліан Шнабель, і це лише деякі з представлених тут імен. Крім постійної виставки в MUDAM є безліч тимчасових експозицій. Крім того, відвідувачам доступні різні першокласні освітні програми та семінари, у тому числі призначені спеціально для дітей. Екскурсії музеєм проводяться різними мовами, включаючи англійську.

Адреса: Grand Duke Jean-Museum of Modern Art, Park Drai Eechelen, Люксембург.

 

Замок Бофор

Замок Бофор

Замок Бофор.

Головною пам’яткою містечка Бофор, розташованого на плато в районі Мюллерталь, є однойменний замок, збудований у XII столітті. Цей замок зберігся, на жаль, не так добре, як багато інших у регіоні. Більшість його в даний час знаходиться в аварійному стані. Але, тим не менш, це буде цікава зупинка у вашій подорожі Люксембургом. Поряд із замком проходить ряд пішохідних стежок, які ведуть через ліс та приголомшливі скельні утворення.

Адреса: Medieval Castle Beaufort, Rue du Château, Бофор, Люксембург.

Міст Віадук

Міст Віадук

Міст Віадук.

Віадук – один із найбільш історично значущих мостів у Люксембурзі. Він був побудований 1861 року британською компанією Waring Brothers, щоб поєднати околиці з центром міста. На той час він був найсучаснішим і передовим, нині його все частіше називають Старим мостом. Одна з головних причин приїхати сюди – насолодитися чудовими краєвидами на Люксембург, що відкриваються з цього мосту.

Адреса: Passerelle, Avenue de la Gare, Люксембург.

Заповідник Хафф Реймеч та центр природи «Biodiversum»

Заповідник Хафф Реймеч та центр природи «Biodiversum»

Заповідник Хафф Реймеч та центр природи «Biodiversum».

Заповідник Хафф Реймеч, розташований неподалік Шенгена і Реміча, – це місце, куди ви повинні вирушити, якщо хочете познайомитися з флорою та фауною Люксембургу. На території заповідника на штучному острові розміщується центр природи «Biodiversum».

Тут ви також зможете подивитися виставку «Підводний світ» і дослідити різні галереї, що безпосередньо стосуються біорізноманіття світу живої природи цього регіону. Акцент у «Biodiversum» робиться насамперед на ознайомленні відвідувачів із принципами сталого розвитку та навчання турботі про навколишнє середовище.

Адреса: Biodiversum, Breicherwee, Ремершен, Люксембург.

Мінетт парк

Мінетт парк

Парк Мінетт.

У Фон-де-Гра, на місці, яке колись було важливим промисловим центром, сьогодні розташований парк Мінетт. Тут ви знайдете свого роду музей просто неба. Під час екскурсії по ньому ви зможете оглянути різні будівлі, багато з яких виготовлені з дерева, а також старовинний продуктовий магазин та електростанцію Пауля Вюрта. Однією з головних переваг цього району є те, що дістатися до Фон-де-Гра можна на поїзді 1900 – складі, що рухається справжнім старовинним паровозом.

Адреса: Fond-de-Gras, Нідеркорн, Люксембург.

Місто Ларошетт

Місто Ларошетт

Місто Ларошет.

Ларошетт – симпатичне містечко, розташоване в скелястій долині, оточеній мальовничими лісами. Відомий він тим, що там, на березі річки Ернц-Бланхе, стоїть не один, а аж два замки. Інші визначні пам’ятки Ларошетта – середньовічна площа, цікавий Музей промисловості та церква, оформлена у неороманському стилі з використанням незвичайних фресок у стилі модерн.

Адреса: Larochette, Luxembourg, Люксембург.

Місто Вільц

Місто Вільц

Місто Вільц.

Вільц складається з двох частин – Верхнього та Нижнього міста. Там ви знайдете цілу низку визначних пам’яток, в тому числі Музей битви за Арденни, розташований в замку Вільц. У літні місяці в місті проходить захоплюючий музичний фестиваль, а також працює театр просто неба.

Адреса: Wiltz, Люксембург.

Долина семи замків

Долина семи замків

Долина семи замків.

У районі Гутланду знаходиться так звана Долина семи замків. Таке ім’я долина отримала завдяки семи замкам, розташованим на її території, – Мерш, Шенфельс, Керіх, Холленфельс, Сетфонтен та два замки в Асембурзі. Переміщаючись від одного замку до іншого, ви почуватиметеся як за часів Середньовіччя.

Адреса: Schoenfels, Люксембург.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук