25 туристичних пам’яток Туріна, рекомендованих для відвідування

Турин фактично був першою столицею Італії і протягом багатьох років був культурним та економічним центром країни. Розташований у північно-західній частині Італії в долині річки По, Турін є столицею регіону П’ємонт.

Після розпаду Римської імперії, Турін, у різний час, був окупований іншими народами та державами. У період 1300 – 1600-х років місто значно виросло і придбало більшу частину своєї фантастичної архітектури та об’єктів культурного призначення.

Турин, який постраждав у Другій світовій війні, був швидко відновлений, а його автомобільна промисловість стала одним з визначальних факторів в італійському економічному відродженні. Фантастичне поєднання давнини та сучасності, а також безліч визначних пам’яток Турину, можна побачити, здійснивши захоплюючу подорож містом.

Єгипетський музей

Єгипетський музей

Єгипетський музей | Фото: Andrea Volpato/Flickr.

Цей туринський заклад, відкритий у 1824 році, розташований у Палаці Академії наук, містить провідну колекцію єгипетських скарбів за межами Каїра. Серед його особливих експонатів виділяються статуя Рамзеса II, що є одним із найважливіших у світі творів єгипетського мистецтва, і велику колекцію папірусу.

Тут також можна побачити 500 похоронних та побутових виробів з усипальниці Кха, головного архітектора при фараоні, та його дружини Меріт, датовані 1400 г до нашої ери та знайдені у 1906 році.

Обидва антропоморфні саркофаги неймовірно зворушливі, але гіпсова маска Меріт, покрита сусальним золотом і інкрустована скляними вставками, є одним з найпрекрасніших експонатів, коли-небудь виставлених тут.

Адреса: Museo Egizio, Via Accademia delle Scienze, Турін, Італія.

Музей Кастелло ді Ріволі

Музей Кастелло ді Ріволі

Музей Кастелло ді Ріволі. | Фото: Ralf Steinberger/Flickr.

Музей сучасного мистецтва Кастелло ді Ріволі був заснований у 1984 році, після того, як заповзятливі туринці зрозуміли, що сучасне мистецтво може стати унікальною особливістю міста. Бажання і прагнення досягти результату, не кажучи вже про хороше регіональне фінансування, стали предметом заздрості світу мистецтва Мілана, Венеції та Риму.

У постійній колекції музею представлено значну кількість робіт напряму арте повіри, які чудово вписалися в історичне оточення, поряд із творами стилів трансавангард, мінімалізм, боді та ленд-арт.

Адреса: Castello di Rivoli Museu d’Arte Contemporanea, Piazzale Mafalda di Savoia, Rivoli, Турін, Італія.

Національний музей автомобілів

Національний музей автомобілів

Національний музей автомобілів. | Фото: Alexander Schimmeck/Flickr.

Як історична батьківщина одного з провідних світових виробників, а літера «Т» у FIAT означає Турін, Турін є очевидним місцем для музею автомобілів. Цей приголомшливий сучасний музей, розташований приблизно за 5 км на південь від центру міста, не розчарує вас своєю дорогоцінною колекцією, з більш ніж 200 автомобілів, від Peugeot 1892 до червоного Ferrari 308 1980 року.

Музей, замість того, щоб безпорадно залишити вас бачити нудні двигуни, відправляє в захоплюючу подорож на трьох тематичних поверхах. На першому можна простежити хронологію автомобілів, починаючи з перших моделей, другий присвячений дизайну автомобіля, а експозиція третього поверху піднімає найважливішу тему проблеми заторів та забруднення навколишнього середовища.

Адреса: Museo dell’Automobile di Torino, Corso Unità d’Italia, Турін, Італія.

Музей Каса Молліно

Музей Каса МолліноМузей Каса Молліно.

Архітектор, дизайнер і художник Карло Молліно, можливо найінтригуючіший син свого міста, квінтесенція жителів Турина XX століття.

Маловідомий музей Casa Mollino є свідченням його шаленої та пишної естетики, мистецтва майстра, а також численних нав’язливих ідей. Там же їм знімалися численні еротичні театральні палороїдні портрети.

Сьогодні відданими зберігачами його ексцентричної спадщини, переконливими перекладачами та оповідачами є батько та син Фульвіо та Наполеоне Феррарі. Музей сподобається тим, хто любить мистецтво та архітектуру 20-го століття.

Адреса : Casa Mollino, Via Giovanni Francesco Napione, Турін, Італія.

Королівський палац Венарію

Королівський палац Венарію

Королівський палац Венарію.

Можливо, він і не користується такою популярністю як його французький колега, проте це найбільша з королівських резиденцій у світі, врятована від руйнування 10-річним проектом відновлення, вартістю 235 мільйонів євро.

Величезний, ефектний, королівський, але, як не дивно недооцінений, цей барочний палацовий комплекс, внесений до списку ЮНЕСКО, був побудований як прославлений мисливський замок у 1675 легковажним герцогом Савойським, Карло Емануель II.

Серед найважливіших коштовностей, залишених колишніми правителями – великий садовий комплекс, блискучий фонтан оленя з водними шоу, навмисне розкішна Grand Gallery, а також прилеглі стайні Capella di Sant’Uberto та Juvarra. Останні три були спроектовані великим архітектором сицилійським Філіппо Юваррою в 1720-х роках.

Адреса: Reggia di Venaria Reale, Piazza della Repubblica, Venaria, Турін, Італія.

Базиліка Суперга

Базиліка Суперга

Базиліка Суперга.

Обіцянка, дана Вітторіо Амадео II Савойським у 1706 році, побудувати базиліку на честь Діви Марії, якщо Турин буде врятований від облоги французької та іспанської армії, призвело до спорудження на пагорбі поблизу річки По, пишного «весільного торта».

Базиліка Суперга, зведена архітектором Філіппо Юваррою, стала останнім притулком сім’ї Савой, а розкішні гробниці, що є тут, як і купол, роблять об’єкт найцікавішим для відвідування.

У 1949 році базиліка здобула сумну популярність, після того, як літак, в якому знаходилася вся футбольна команда Туріна, через густий туман врізався до церкви. Все, що знаходилося на борту, загинули, їхні могили знаходяться в задній частині церкви.

Адреса: Basilica di Superga, Strada Basilica di Superga, Турін, Італія.

Туринський собор (Собор Сан Джованні Баттіста)

Собор Сан Джованні Баттіста

Собор Сан Джованні Баттіста.

Туринський собор був зведений між 1491 та 1498 роками на місці трьох базилік XIV століття, до спорудження яких тут розташовувався римський театр.

Ця церква є надзвичайно популярною у туристів і парафіян, як місце зберігання християнської реліквії, Туринської плащаниці, в яку, як передбачається, було обернуто тіло Ісуса Христа.

На жаль, знаменита матерія не виставлена ​​на огляд, але ви можете побачити місце її зберігання та переглянути відеоролик про неї.

Дзвіниця, виконана в романському стилі, виглядає значно старшою, ніж насправді, вона була спроектована Юваррою і побудована в 1723 році. Трохи на північ від руїни римського амфітеатру I століття, а трохи далі на північний захід знаходиться Порта Палатина, залишки воріт римської епохи з червоної цегли.

Адреса: Cattedrale di San Giovanni Battista, Piazza San Giovanni, Турін, Італія.

Музей Рісорджіменто (Національний музей італійського Відродження)

Музей Рісорджіменто (Національний музей італійського Відродження)

Музей Рісорджіменто (Національний музей італійського Відродження).

Після масштабної реконструкції цей найважливіший музей було відкрито знову у 2011 році на дату століття Рісорджіменто, тобто періоду об’єднання роздробленої Італії.

Найцікавіший маршрут 30 чудовими залами наочно демонструє створення сучасної італійської держави, багато ключових історичних подій відбулися тут же в бароковому Палаццо Каріньяно. Тут як народилися Карло Альберто і Вітторіо Емануеле II, а й засідав перший парламент об’єднаної Італії з 1861 по 1864 роки.

Адреса: Museo Nazionale del Risorgimento Italiano, Via Accademia delle Scienze, Турін, Італія.

Пінакотека Джованні та Марелли Агнеллі

Пінакотека Джованні та Марелли Агнеллі

Пінакотека Джованні та Марелли Агнеллі.

На даху виставкового центру Lingotto Fiere, за 3 км на південь від центру, в цій затишній галереї розташована особиста колекція покійного глави Fiat Джанні Аньєллі. Серед інших тут знаходяться шедеври Каналетто, Ренуара, Мане, Матісса та Пікассо.

Крім чудових полотен ви зможете побачити знаменитий випробувальний гоночний трек, який знаходиться тут же, на даху Лінготто.

Адреса: Pinacoteca Giovanni e Marella Agnelli, Via Nizza 230, Турін, Італія.

Площа Кастелло

Площа Кастелло

Площа Кастелло.

На центральній площі Туріна розташовані музеї, театри та кафе. Савойське серце міста, хоч і було закладено з середини 1300-х років, в основному було збудовано в XVI-XVIII століттях. Найбільш примітним тут є Палаццо Мадама, який частково має вигляд похмурого середньовічного замку, з елементами бароко, що є первісною резиденцією італійського парламенту.

На півночі знаходиться вишуканий фасад Палаццо Реале, королівського палацу, побудованого для Карло Емануеле II в середині 1600-х років.

Адреса: Piazza Castello, Piazza Castello, Турін, Італія.

Фонд Мерця

Фонд МерцяФонд Мерця.

Полотна в стилі арте повіра, Маріо Мерца, яскравого представника цього напряму, що народився в Мілані, але більшу частину творчого життя, що прожив саме в Турині, можна побачити в будівлі, яка була перероблена з колишньої теплової станції Lancia.

Тут регулярно організуються виставки його робіт та експозиції італійського сучасного мистецтва, а також відбувається раз на два роки міжнародне вручення премії художникам-початківцям.

Адреса: Fondazione Merz, Via Limone, Турін, Італія.

Міська галерея сучасного мистецтва

Міська галерея сучасного мистецтва

Міська галерея сучасного мистецтва.

Є що подивитися у Турині та любителям живопису. GAM або Galleria Civica d’Arte Moderna e Contemporanea є одним з перших музеїв сучасного мистецтва в Італії.

Це чудове місце, щоб розширити свої знання про повоєнний період Італії, оскільки в залах музею представлені полотна Паоліні, Боетті, Ансельмо, Пеноне та Пістолетто.

Адреса: GAM – Galleria Civica d’Arte Moderna e Contemporanea, Via Magenta, Турін, Італія.

Фонд Сандретто Ре Ребауденго

Фонд Сандретто Ре Ребауденго

Фонд Сандретто Ре Ребауденґо.

Цей класичний сучасний галерейний простір, що нагадує білий куб, був створений впливовим італійським куратором Франческо Бонамі.

У його залах організуються чудові виставкові програми, з такими іменитими італійцями як Мауріціо Каттелан, часто влаштовуються провокаційні тематичні шоу, що зближують європейців середнього віку з молодшим поколінням.

Адреса: Fondazione Sandretto Re Rebaudengo, Via Modane, Турін, Італія.

Музей Ювентуса

Музей Ювентуса

Музей Ювентус.

На сучасному стадіоні Ювентус знаходиться музей, який засліпить вас своїм сріблом, він містить 32 титули серії А та інші тематичні експонати, а на екскурсії вам з гордістю розкажуть про те, як вони були зібрані. У дні матчів під час відвідування музею, за лаштунками можна побачити підготовку команди до майбутньої гри.

Адреса: Juventus Museum, Via Druento, Турін, Італія.

Королівський палац

Королівський палац

Королівський палац.

Статуї міфічних близнюків Кастора та Поллукса охороняють вхід у цей чудовий палац. А ще за чутками, вони також стережуть магічний кордон, що пролягає між священною та диявольською половинами міста. Зведений для Карло Емануеле II в 1646 році, палац має чудово оформлені кімнати з безліччю розкішних предметів меблів, порцеляни та інших декоративних виробів.

Мальовничий сад, що простягається на північ і схід від палацу, був спроектований в 1697 ландшафтним архітектором Андре Ленотром, який, до речі, також створив дивовижні сади у Версалі.

При відвідуванні Королівського палацу можна побачити Галерею Сабауда, що є особистою колекцією творів мистецтва Савойської монархії, яка була зібрана понад 400 років тому і включає дорогоцінні камені Ван Дейка, Рубенса і Ліппі.

2012 колекція розміщується в Manica Nuova, новому крилі Палаццо Реалі.

Адреса: Palazzo Reale di Torino, Piazzetta Reale, Турін, Італія.

Музей Етторе Фіцо

Музей Етторе Фіцо

Музей Етторе Фіцо. | Фото: régine debatty/Flickr.

Це справді захоплююче новий простір приєднується до вже, і без того, блискучої колекції фондів сучасного мистецтва Туріна.

Розташований на старому заводі, в постіндустріальному районі, що швидко зростає на північ від річки Дора, музей організує три найбільші шоу на рік, з гучними монографічними експозиціями, а також інсталяціями сучасних художників, поряд з дизайном, модою і показом фільмів.

Також представлені твори Етторе Фіцо, покійного туринського художника, якому присвячено музей.

Адреса: MEF Museo Ettore Fico, Via Francesco Cigna, Турін, Італія.

Національний музей кіно

Національний музей кіно

Національний музей кіно. | Фото: Frédérique Voisin-Demery/Flickr.

Розташований у Моле Антонелліана, цей найцікавіший музей відправить вас у фантастичну подорож з історії кінематографу. Серед представлених експонатів мереживне бюстьє Мерилін Монро, халат Пітера О’Тула з «Лоуренса Аравійського» та труна, графа дракули Біли Лугоші.

У самому серці музею величезний зал храму оточений 10 інтерактивними каплицями, присвяченими різним жанрам кіно.

Адреса: Museo Nazionale del Cinema, Via Montebello, Турін, Італія.

Лінготто Фієре

Лінготто Фієре

Лінготто Фієре.

Колишній завод Fiat в Турині, є одним з найвідоміших прикладів промислової архітектури початку XX століття в Італії, знаходиться в 5 км на південь від центру міста. Він був перепроектований архітектором Ренцо П’яно у 1980-х роках для розміщення у ньому виставкового центру, університетського кампусу та готелю.

Адреса: Torino Lingotto Fiere, Via Nizza, Турін, Італія.

Палаццо Мадама (Міський музей античного мистецтва)

Палаццо Мадама (Міський музей античного мистецтва)

Палаццо Мадама (Міський музей античного мистецтва).

Цей замок, зведений у XIII столітті в середньовічному стилі з елементами бароко на місці стародавніх римських воріт, був названий на честь Марії Крістіни, вдови Вітторіо Амадео І герцога Савойського з 1630 по 1637 роки.

Сьогодні в більшій частині будівлі розташовується музей, якому загалом відведено чотири поверхи, які містять переважно твори декоративного мистецтва від середньовіччя до періоду об’єднання країни, поряд з тимчасовими експозиціями сучасного мистецтва.

Адреса: Museo Civico D’Arte Antica – Palazzo Madama, Piazza Castello, Турін, Італія.

Моле Антонелліана

Моле Антонелліана

Моле Антонелліан.

Ця 167-метрова вежа, що є символом Турина з характерним алюмінієвим шпилем, зображена на італійській двоцентовій монеті. Спочатку, коли почалося будівництво в 1863 році, вона була задумана як синагога, але насправді вежа ніколи не використовувалася як релігійне місце поклоніння, а в даний час в ній розташований Національний музей кіно.Для того, щоб насолодитися приголомшливим 360-градусним оглядом, підніміться панорамним ліфтом на висоту 85 метрів, туди, де знаходиться оглядовий майданчик.

Адреса: Mole Antonelliana, Via Montebello, Турін, Італія.

Музей Плащаниці

Музей Плащаниці

Музей Плащаниці.

Цей найцікавіший музей, що знаходиться в склепі церкви Санто Сударіо, зберігає в собі один із найвивченіших артефактів в історії людства — Святу Плащаницю. Незважаючи на сумнівну справжність савана, його історія є загадковою таємницею з незліченними інтригами і одкровеннями.

Зверніть увагу на те, що сама плащаниця не виставлена ​​тут, вона зберігається в Дуомо, і іноді вона виставляється за указом Папи Римського.

Адреса: Museo della Sindone, Via San Domenico, Турін, Італія.

Парк Валентино

Парк Валентино

Парк Валентино.

Відкритий у 1856 році цей парк, площею 555 000 кв.м., виконаний у французькому стилі, спускається прямо до берегів річки По. Сьогодні, вдень і вночі він сповнений бігунів, людей, які здійснюють неспішні прогулянки і, звичайно ж, закоханих парачок.

Прогулянка на південний захід вздовж річки приведе вас до чудового Кастелло дель Валентино, збудованого в XVII столітті, який відкриває свої двері лише для проведення особливих заходів.

Адреса: Parco del Valentino, Corso Massimo d’Azeglio, Турін, Італія.

Башти Палатин (Порта Палатина)

Порта Палатина

Порт Палатина.

Скромні і не надто популярні у гостей міста ворота Порту Палатина, є по суті одними з римських воріт I століття, що добре збереглися в світі до нашої ери. Разом з руїнами римських міських стін вони утворюють невеликий, але чудовий археологічний парк просто неба.

Адреса: Porta Palatina, Piazza Cesare Augusto, Турін, Італія.

Церква ді Сан Карло

Церква ді Сан Карло

Церква ді Сан Карло.

Одна з чудових церков близнюків на площі Сан Карло, виконана в стилі бароко, була присвячена католицькому святому Карло Борромео, Карлу Емануеле I в 1619 році, хоча сам фасад церкви датується лише 1834 роком.

Адреса: Chiesa di San Carlo Borromeo, Piazza San Carlo, Турін, Італія.

Приватна галерея

Приватна галерея

Приватна галерея.

Музей Сан Северино Сільвії та Мауро, можливо, є найбільш цікавою сучасною приватною галереєю Турина. В експозиції однаково може бути представлений як місцевий художник, так і ексцентричний житель Нью-Йорка.

Адреса: PRIVATEVIEW Gallery, Via Goito, Турін, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук