26 пам’яток Пальма де Майорка, які варто подивитися

Сьогодні ми поговоримо про пам’ятки Пальма де Майоркі. Фото та опис найцікавіших місць для відвідування – у нашій оглядовій статті. Пальма де Майорка – дивовижне місце. Острів, що височіє над водами затоки Бадіа-де-Пальма, пережив реконкісту, епоху правління маврів, римське панування і навіть талайотський період.

Маючи велику кількість історичних пам’яток, Пальма також готова запропонувати туристам безліч художніх галерей, ресторанів, ремісничих майстерень та барів – все це, без сумніву, також є скарбом Майорки.

Палац Альмудайну

Палац Альмудайну

Палац Альмудайну.

Ця могутня споруда навпроти собору колись була ісламським фортом, проте наприкінці XIII століття вона перетворилася на резиденцію майорських монархів. Король Іспанії досі час від часу відвідує це місце, проте, в основному, королівська сім’я заїжджає до палацу Альмудайна хіба що для проведення урочистих церемоній, оскільки проводити літо вони все ж таки віддають перевагу замку Марівент (в Кала Майор).

В решту часу ви зможете вільно побродити по багато обставлених кімнатах з масивними кам’яними стінами. Вважається, що раніше тут знаходилася давньоримська фортеця, яка була збудована на місці доісторичного поселення.

Валіс (правителі) мусульманської Майорки розширили римське зміцнення, побудувавши тут свій власний алькасар. Пізніше король Хайме I та його наступники змінили фортецю настільки, що від початкового фасаду не залишилося й сліду.

Адреса: Palau de l’Almudaina, Carrer del Palau Real, s/n, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Палац Марка

Палац Марка

Палац Марка. | Фото: Wikimedia.

Цей розкішний будинок-палац був однією з кількох резиденцій феноменально заможної родини Марків. Чудову відкриту терасу прикрашають скульптури великих людей XX століття, включаючи Генрі Мура, Огюста Родена, Барбару Хепуорт та Едуардо Чілліду.

Усередині будинку ви знайдете цілу криницю шедеврів образотворчого мистецтва від таких майстрів як Сальвадор Далі, Жозе Марія Серт та Ксав’є Корберо. Обов’язково зверніть увагу на витончений неаполітанський белен XVIII століття.

Адреса: Fundación Bartolomé March, Carrer del Palau Real, 18, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Пальмський собор

Вид на Пальмський собор

Перегляд Пальмський собор.

Величезний собор Пальми (каталонці називають його Ла Сео) є головною архітектурною пам’яткою міста. Крім величезного розміру та безперечної краси, приголомшливі декоративні елементи інтер’єру, виконані Антоні Гауді та відомим сучасним художником Мікелем Барсело, роблять його несхожим на жоден інший собор у світі.

В основному, собор витриманий у готичному стилі, проте його разючий головний фасад складно віднести до якогось напрямку.

Адреса: Пальмський собор, Plaça de la Seu, s / n, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Музей сучасного мистецтва Es Baluard

Музей сучасного мистецтва Es Baluard

Музей сучасного мистецтва Es Baluard.

Ця галерея сучасного мистецтва, що розмістилася в будівлі колишньої фортеці біля моря, є однією з найкращих на острові. Її постійна колекція, що включає роботи Міро, Барсело та Пікассо, притягує величезні натовпи поціновувачів мистецтва.

Тим, хто приїжджає сюди двоколісним транспортом, адміністрація надає знижки на вхідний квиток.

Адреса: Es Baluard, Plaza de la Porta de Santa Catalina, 10, 07012 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Музей сучасного іспанського мистецтва (Фонд Хуана Марча)

Музей сучасного іспанського мистецтва (Фонд Хуана Марча)

Музей сучасного іспанського мистецтва (Фонд Хуана Марча).

Невелика, але вкрай цінна колекція живопису та скульптури сучасного іспанського мистецтва зберігається у затишному особняку XVII століття, який колись був житловим будинком. Постійна колекція, що включає близько 80 експонатів, що належать Фонду Хуана Марча, є зібранням справжніх шедеврів сучасного іспанського мистецтва.

Тут можна побачити роботи таких майстрів як Міро, Пікассо, його колеги-кубіста Хуана Грі, Далі та творіння скульпторів Едуардо Чілліди та Хуліо Гонсалеса.

Адреса: Museu Fundación Juan March, Carrer de Sant Miquel, 11, 07002 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Замок Бельвер

Замок Бельвер

Замок Бельвер. | Фото: PercyGermany™/Flickr.

Бельвер – це єдиний у своєму роді замок XIV століття круглої форми, розташований на мальовничому лісистому височини. У 1300 король Хайме II наказав побудувати його на вершині пагорба під назвою Puig de Sa Mesquida, і вже через 10 років комплекс був повністю завершений. Багато хто приїжджає сюди, щоб насолодитися захоплюючим видом на ліс, місто та море.

Замок спочатку замислювався як королівська резиденція, проте, вочевидь, небагатьом монархам він припав до смаку, оскільки лише король Санчо (1314 року) і королева Жанна I Арагонська (1395 року) приїжджали сюди, щоб відпочити біля моря.

В 1717 він став військовою в’язницею і згодом використовувався як в наполеонівських, так і в іспанських громадянських війнах. Підніміться на дах і ви побачите малюнки ув’язнених на стінах камер.

Адреса: Castell de Bellver, Calle Camilo José Cela, s/n, 07014 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Базиліка Святого Франциска

Базиліка Святого Франциска

Базиліка Святого Франциска, | Фото: Wikimedia.

Одна з найстаріших готичних церков Пальми, Базиліка Святого Франциска, була збудована у 1281 році. Її фасад у стилі бароко з витонченим порталом та вікнами-трояндами сформувався у 1700 році внаслідок реставраційних робіт.

Чудовий двоярусний готичний клуатр об’єднав різні стильові рішення, оскільки будівництво тривало дуже тривалий час. Високий склепінчастий дах виконаний у класичному готичному стилі, а блискучий вівтар – типовий зразок бароко.

Адреса: Basílica de Sant Francesc, plaza de Sant Francesc, 7, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Музей ляльок та іграшок

Музей ляльок та іграшок

Музей ляльок та іграшок.

Як щодо сімейного відпочинку у Пальма де Майорка? Що подивитися у цьому місті тим, хто приїхав сюди з дітьми? Звичайно ж, музей ляльок та іграшок! У цьому музеї представлено понад 7000 автомобілів, літаків, ляльок, роботів та інших іграшок, які зібрав та продовжує збирати один пристрасний колекціонер із Барселони.

Поруч розташований шикарний маленький бар-ресторан, який не лише обслуговує дітей, а й надає творчу ігрову зону з 17 до 20 години вечора.

Адреса: Museu de sa Jugueta, Carrer de la Campana, 7, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Єпархіальний музей Майорки

Єпархіальний музей Майорки

Єпархіальний музей Майорки.

Музей, що відкрився в 2007 році, розташований у будівлі єпископського палацу, який стоїть відразу за кафедральним собором. Це чудове місце для тих, хто цікавиться християнською художньою спадщиною Майорки.

Тут ви зможете побачити роботи Антоні Гауді, Франческі Комеса та Педро Нісарта, а також чудовий вівтар із зображенням Страстей Христових, перевезений із монастиря Санта-Клара.

Адреса: Museu Diocesà, Carrer del Mirador, 5, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Проспект Passeig d’es Born

Проспект Passeig d'es Born

Проспект Passeig d’es Born. | Фото: Wikimedia.

Один із найпривабливіших бульварів Пальми вінчає площу Хуана Карлоса I (нині названа на честь нинішнього короля і раніше ім’я папи Пія XII). Ця площа є кільцевою розв’язкою, відомою під назвою Plaça de les Tortugues («Площа черепах»), через обеліск, розміщений на чотирьох бронзових черепах.

Найяскравішим будинком на площі, в якому довгий час збиралися можновладці, є будівля муніципалітету. Його пишний фасад у стилі бароко (відновлений у 2016 році) приховує давнішу історію: будівля ратуші спочатку була лікарнею в готичному стилі, збудованою невдовзі після завоювання острова.

На верхньому ярусі головного фасаду красується міський годинник En Figuera. Нинішній їхній варіант був куплений у Франції та встановлений у 1863 році, однак і до цього століттями жителі міста могли звіряти час за курантами, розташованими на ратуші.

Адреса: Passeig del Born, 07012 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Будівля мерії

Будівля мерії

Будівля мерії. | Фото: Wikimedia.

Будівля мерії підноситься над площею з однойменною назвою, яка тривалий час вважалася умовним політичним центром Пальми. Фасад у стилі бароко (відновлений у 2016 році) приховує непросту історію: спочатку це була лікарня, збудована у готичному стилі невдовзі після завоювання острова.

На верхньому поверсі розташований міський годинник En Figuera. Нинішній їхній варіант був куплений у Франції і встановлений у 1863 році, але відомо, що колишній їхній аналог працював на тому ж місці задовго до того.

Адреса: Ajuntament de Palma, plaza de Cort, 1, 07001 Palma, Islas Baleares, Іспанія.

Виставковий центр CaixaForum

Виставковий центр CaixaForum

Виставковий центр “CaixaForum”.

Виставковий центр CaixaForum розташований у чудовій будівлі колишнього «Гранд Готелю» у стилі модерн. Цей культурний центр знаходиться у віданні одного з найбільших будівельних товариств Іспанії – La Caixa зі штаб-квартирою у Барселоні. Постійну колекцію картин Англади Ерменехільдо доповнюють різноманітні тимчасові виставки (наприклад, присвячені римським скульптурам жінок із Лувру).

Ви можете придбати програму на стійці реєстрації та переглянути її в кафе на нижньому поверсі, після чого зможете зайти до затишної книгарні, розташованої тут же.

Адреса: CaixaForum, Plaça de Weyler, 3, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Арабські лазні

Арабські лазні

Арабські лазні. | Фото: Chris Bentley/Flickr.

Ці скромні арабські лазні X-XII століть є одними з небагатьох пам’ятників епохи мусульманського панування, що збереглися, на острові. До наших днів дійшли лише два невеликі підземні приміщення, одне з яких має куполоподібну стелю, що підтримується дюжиною колон.

Деякі з цих колон у свій час були «запозичені» із зруйнованих давньоримських будівель. Тут ви побачите дві кімнати – кальдарій (гаряча ванна) та тепідарій (тепла ванна).

Адреса: Banys Àrabs, Carrer de Can Serra, 7, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Монастир Санта-Клара

Монастир Санта-Клара

Монастир Санта-Клара.

«Орден Святої Клари» був одним із перших, які з’явилися в Пальмі одразу після Реконкести 1229 року. Земля, на якій стоїть монастир, була надана черницям ордена королем Іспанії в 1260 році, хоча більшість барокових і готичних споруд датується XVI і XVII століттями.

Цьогорічна церква була повністю реконструйована в 2007 році, і невелика група монахинь, які ще мешкають тут, підтримує вікову традицію випічки солодощів, які ви зможете купити поряд з монастирем.

Адреса: Convent de Santa Clara, Calle Can Fonollar, 2, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Біржа Лотья де Пальма

Біржа Лотья де Пальма

Біржа Лоттья де Пальма. | Фото: Wikimedia.

У цьому чудовому будинку піщаного кольору, побудованому XV столітті навпроти набережної, колись функціонувала біржа.

Спроектована місцевим скульптором Гіллемом Сагрерою (який також працював над собором Пальми) і завершена в 1448 році, будівля є апогею цивільної готичної архітектури острова. Нині Лотья використовується щодо тимчасових виставок.

Адреса: Llotja de Palma, 5, 07012 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Церква Монті Сіон

Головний вхід до церкви Монті Сіон

Головний вхід до церкви Монті Сіон.

Церква Монті Сіон колись була готичною синагогою: у XVI-XVII століттях вона зазнала серйозної реконструкції у стилі бароко, і нині Монті Сіон вважається одним із найяскравіших прикладів цього стилю на острові.

Готична елементи включає характерні арки перед каплицями, склепіння і довгу низьку каталонську арку прямо за входом.

Адреса: Església de Monti-Sion, Carrer de Monti-Sion, 22, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Оборонні стіни Дальт Мурада

Вид на оборонні стіни Дальт Мурада

Вид на оборонні стіни Дальт Мурада. | Фото: Fotero/Flickr.

Більшість оборонних стін Пальми було зруйновано наприкінці ХІХ століття, щоб дати можливість перенаселеному місту зростати. Лише збережена частина прибережної стіни епохи Відродження під назвою «Дальт Мурада» (почата в 1562 і закінчена в 1801) як і раніше нагадує про колишні часи.

У розташованому тут же “Морському” парку працюють літні кафе, в яких можна попити прохолодні напої. Незважаючи на прибережну дорогу, це місце є однією з кращих точок для фотографування собору у всій його красі.

Адреса: Vistas de la catedral, Av. d’Antoni Maura, 3, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Церква Святого Михаїла

Церква Святого МихаїлаЦерква Святого Михаїла.Церква Святого Михаїла є дивовижним поєднанням стилів. Це одна з перших чотирьох церков Пальми, побудована на місці мечеті.

Перша меса у ній відбулася 31 грудня 1229 року. Фасад та вхід з його довгою низькою аркою – ідеальний приклад архітектури каталонської готики XIV століття, так само як і її присадкова, семиповерхова дзвіниця. В усьому іншому всі елементи нагадують класичне бароко.

Адреса: Església de Sant Miquel Calle, Carrer de Sant Miquel, 21, 07002 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Особняк Кан Солерік

Усередині особняка Кан Солерік

Усередині особняка Кан Солерік. | Фото: eltpics/Flickr.

Цей грандіозний особняк XVIII століття у стилі бароко з типовим для Пальми внутрішнім двориком, витонченими широкими арками та кам’яними плитами є водночас культурним центром, книгарнею та бюро туристичної інформації.

Тимчасові виставки, що тут проходять, як правило, безкоштовні і розміщуються відразу на декількох поверхах будівлі. Частина будинку, звернена до бульвару Passeig d’es Born, зберегла оригінальні контури 1763 року. Ерцгерцог Людвіг Сальвадор вважав своє подвір’я «одним із найкрасивіших у Пальмі».

Адреса: Casal Solleric, Passeig del Born, 27, 07012 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Церква Святого Хреста

Церква Святого Хреста

Церква Святого Хреста.

Будівництво готичної церкви Святого Хреста – однієї із середньовічних парафіяльних церков Пальми – почалося ще 1335 року. Головний вхід (розташований з боку Carrer de Santa Creu 7) є прибудовою в стилі бароко XVIII століття.

Особливо цікавим це місце робить готичний склеп Святого Лаврентія кінця XIII ст. Всередині церкви можна побачити роботи таких художників як Рафаель Могер та Франческ Комес.

Адреса: Església de Santa Creu, Carrer del Seminari, 4, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Церква Святої Євлалії

Церква Святої Євлалії

Церква Святої Євлалії. | Фото: Wikimedia.

Церква Святої Євлалії – одна з перших великих церков, зведених за часів Реконкісти. Це гарна готична будова із яскравим неоготичним фасадом. Після землетрусу 1851 його довелося реконструювати, роботи тривали з 1894 по 1924 роки.

Це єдина церква на Майорці з трьома нефами, крім будівлі собору. Ретабло в стилі бароко (іспанський варіант вівтаря) знаходиться досить погано, тому доступ туристів до каплиць в апсиді обмежений.

Адреса: Església de Santa Eulàlia, Plaza de Santa Eulàlia, 2, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Галерея сучасного мистецтва Пелар

Галерея сучасного мистецтва Пелар

Галерея сучасного мистецтва Пелар.

Цей приватний культурний центр – перший спеціалізований майданчик для сучасного мистецтва у Пальмі. Її архітектура так само цікава, як і виставки, що постійно змінюються.

Будівля є красивим будинком XVII століття, який також деякий час використовувався як монастир. У 1969 році воно було перетворено на галерею, і вже наступного року галерея прийняла першу персональну виставку Хуана Міро.

Адреса: Centre Cultural Contemporani Pelaires, Carrer de Can Veri, 3, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Музей Майорка

Музей Майорка

Музей Майорки.

Цей нещодавно відреставрований міський музей розташований у хаотичному ансамблі особняків XVII століття, що розташовані на вулиці Каррер де ла Портелла. Він демонструє колекцію археологічних артефактів, предметів релігійного мистецтва, антикваріату та арабської кераміки – від талайотських бронз до хитромудрих золотих прикрас Альмохада.

Адреса: Museu de Mallorca, Carrer de la Portella, 5, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Особняк Кан Маркіз

Особняк Кан Маркіз

Особняк Кан Маркіз. | Фото: Wikimedia.

Кан Маркіз вважається одним із найкрасивіших особняків Старої Пальми завдяки своєму мощеному внутрішньому двору, прикрашеному потужними циліндричними колонами та його грандіозними парадними сходами. На жаль, музей при особняку, в якому будинок показаний таким, яким він був на початку XX століття, схоже, назавжди закрився.

Адреса: Can Marquès, Carrer de Can Anglada, 2A, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Замок Кастель-де-Сан-Карлес

Замок Кастель-де-Сан-Карлес

Замок Кастель-де-Сан-Карлес.

Кастель-де-Сан-Карлес більше схожий на фортецю, ніж на замок – можливо, саме тому влада вирішила розмістити тут військово-історичний музей. Побудований у період між 1610 і 1612 роками на місці старого маяка, замок був пізніше розширений для захисту морського підходу до Пальми, після чого встиг послужити військовими казармами і навіть в’язницями. Усередині ви побачите безліч зразків зброї, уніформи, прапори, бойові діорами та стародавні карти Майорки.

Адреса: Museo Histórico Militar de San Carlos, Carretera Dic de l’Oest, s/n, 07015 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Ботанічний сад Харді дель Бісбе

Ботанічний сад Харді дель Бісбе

Ботанічний сад Харді-дель-Бісбе.

Харді дель Бісбе – це тихий ботанічний сад, розташований неподалік єпископського палацу. Тут ви зможете відпочити від спекотних вулиць та старовинних пам’яток Пальми. Прогуляйтеся серед пальм, гранатів, лілій, чагарників чебрецю, артишоків і лимонних дерев або просто присядьте на лавку і насолоджуйтеся повітрям і ароматом цього чарівного місця.

Адреса: Jardí del Bisbe, Carrer de Sant Pere Nolasc, 6, 07001 Palma, Illes Balears, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук