27 кращих визначних пам’яток Тель-Авіва, які варто подивитися

Велике місто, що розкинулося на березі Середземного моря, культурний та діловий центр Ізраїлю, самодостатній та амбітний мегаполіс – це все Тель-Авів. Яскраве місто, засноване трохи більше століття тому, люблять і самі ізраїльтяни, і туристи.

Тут кожен знайде те, що йому до вподоби: старі архітектурні пам’ятники та квартали з сучасними хмарочосами, цікаві розваги та чудові пляжі, чудові ресторани та галасливі бари. У місті розвинений пляжний, пізнавальний та медичний туризм, а визначні пам’ятки Тель-Авіва нікого не залишать байдужими.

Старе місто (Яффо)

Старе місто (Яффо)

Старе місто (Яффо). | Фото: Markus Trienke/Flickr.

Яффо – найпопулярніший туристичний район, розташований у південній частині Тель-Авіва. Раніше він був самостійним містом і одним із найстаріших портів Стародавнього Ізраїлю, згадки про яке зустрічаються у Старому та Новому Завітах. На початку ХХ століття, коли почалося будівництво сучасного Тель-Авіва, Яффо став частиною нового міста, зберігши свою самобутність.

Наприкінці минулого століття тут з’явилося багато галерей, музеїв, театрів, ресторанів та пам’ятників. Сьогодні цей історичний район перетворився на великий туристичний центр із художніми салонами та майстернями, православними та католицькими храмами та монастирями. Тут можна оглянути руїни стародавньої фортеці та старий маяк, пройтися набережною та мостом бажань, відпочити в парку, відвідати театри та музеї.

Адреса: Яффо Старе Місто, Retzif HaAliya HaShniya Street, Тель-Авів, Ізраїль.

Таєлет (Променад) та пляжі

Пляж Меціцим та Набережна Тель-Авіва

Пляж Меціцім та Набережна Тель-Авіва.

Назва Таєлет, що з івриту перекладається як «Променад», має набережна Тель-Авіва. Вона тягнеться вздовж Середземного моря та піщаних пляжів на багато кілометрів. Її будівництво було ініційовано у 1930-х роках, але свій сучасний вид набережна набула у 80-ті роки минулого століття.

Таєлет – дуже жваве місце. Молодь тут катається на велосипедах та роликових ковзанах, дітлахи запускає повітряних зміїв, туристи та жителі міста відпочивають за столиками ресторанів або просто роблять неспішні піші прогулянки. На набережній розташовані скульптури та пам’ятні знаки, кафе та ресторанчики, а продавці морозива пропонують скуштувати солодкі ласощі.

Адреса: Metsitsim Beach, Тель-Авів, Ізраїль.

Тель-Авівський музей образотворчих мистецтв

Тель-Авівський музей образотворчих мистецтв

Тель-Авівський музей образотворчих мистецтв.

Заснований у 1932 році, Музей образотворчих мистецтв вважається одним із найбільш значних та великих мистецьких зібрань Ізраїлю. Основу музейної колекції склали твори художників першої половини минулого століття: імпресіоністів, кубістів, футуристів та російських конструктивістів.

Сьогодні збори музею налічують понад 40 тисяч експонатів. Тут виставлені роботи пензля Моне та Ренуара, Матісса та Шагала, Кандинського та Пікассо. Зал живопису старих європейських майстрів включає твори Рубенса, Ван Дейка, Рейнольдса та інших художників. Поруч із музеєм розташований сад скульптур, в якому представлені роботи ізраїльських та зарубіжних скульпторів.

Адреса: Тель-Авівський музей образотворчих мистецтв, Golda Meir Cultural and Art Center, бульвар Шауль Ха-Мелех, Тель-Авів, Ізраїль.

Район Неве-Цедек

Район Неве-Цедек

Район Неве-Цедек.

Неве-Цедек – таку назву має один із районів старого міста Яффо, попередника Тель-Авіва. Заснували Неве-Цедек вихідці з Яффо, які вирішили оселитися за міськими мурами. На початку ХХ століття цей район став культурним центром нового міста – Тель-Авіва. Тут жили та займалися творчістю багато представників єврейської інтелігенції.

Дивлячись на історичну забудову кварталів, можна чітко уявити, як це місце на рубежі XIX – XX століть, коли Тель-Авіва ще було в планах. З кінця XX століття Неве-Цедек, який було вирішено реставрувати, переживає друге народження. Він стає все більш богемним та фешенебельним. Туристів сюди приваблює атмосфера початку ХХ століття, історичні будинки, магазинчики, кафе, арт-майданчики та майстерні ремісників.

Адреса: Неве-Цедек, Тель-Авів, Ізраїль.

Ринок Кармель

Ринок Кармель

Ринок Кармелю.

Ринок Кармель або Шук-Кармель є одним із найвідоміших ринків Тель-Авіва. Це не дивно: він найбільший за розмірами та жвавий. Розташований цей торговий майданчик у центрі міста, на вулиці Кармель. Ринок був заснований у 1914 році вихідцями з Росії, які на цьому місці відкрили свої магазини та лавки.

Минуло більше 100 років, а Шук-Кармель все також галасує на своєму колишньому місці. Сьогодні продавцями на цьому ринку найчастіше є онуки та правнуки перших ринкових торговців. Як типовий східний базар, ринок Кармель радує достатком південних овочів та фруктів, спецій та квітів. Тут пахне свіжим хлібом та домашніми соліннями. Для охочих перекусити відчинені двері кафе та ресторанчиків.

Адреса: Carmel Market, Тель-Авів.

Музей Ерец-Ісраель

Музей Ерец-Ісраель

Музей Ерець-Ісраель.

Музей Ерець-Ісраель – це історико-археологічний музей, розташований у районі Рамат-Авів. Він був заснований невдовзі після утворення держави Ізраїль у 1953 році. Кожен із виставкових залів музею присвячений окремій темі: мідним виробам, нумізматиці, скляним предметам або кераміці.

В експозиції музею Ерець-Ісраель зосереджено предмети, які розповідають про тисячолітню історію ізраїльської землі. На території музею можна побачити розкопки стародавнього міста.

У музейних зборах є величезна кількість археологічних знахідок, серед яких зустрічаються антропологічні, історичні артефакти та унікальні експонати. Експозиція «Людина та її робота» представляє стародавні ремесла: ткацтво, помел зерна, випічку хліба, виготовлення ювелірних прикрас та гончарне виробництво. При музеї працюють планетарій та сувенірний магазин.

Адреса: Музей Ерец Ісраель, Чаїм-Леванон-стріт, Тель-Авів, Ізраїль.

Музей Діаспори (Бейт-ха-Тфуцот)

Музей Діаспори (Бейт-ха-Тфуцот)

Музей Діаспори (Бейт-ха-Тфуцот).

Цей музей часто називають Музеєм єврейського народу. Він носить ім’я Наума Гольдмана і знаходиться на території кампуса Університету Тель-Авіва. Свою історію Музей Діаспори веде із 1978 року. Він був відкритий до 30-річчя заснування держави Ізраїль і на той час вважався одним із найінноваційних музеїв світу.

Збори експонатів дають змогу простежити протягом тисячоліть історію та розвиток єврейської діаспори, розосередженої по різних країнах світу. Колекція музею налічує 6 тематичних розділів: «Сім’я», «Община», «Віра», «Культура», «Серед народів» та «Повернення до Сіону». Тут представлені документи, фільми та фотографії, які відображають усі межі життя єврейської діаспори.

Адреса: Музей Діаспори, Тель-Авів, Ізраїль.

Біле місто

Біле місто

Біле місто.

Білим містом називають найбільший у світі комплекс будівель, збудованих у стилі Баухаус у період між 1920 та 1950 роками. Цей район, розташований у центрі Тель-Авіва, 2003 року був визнаний частиною Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Загалом тут налічує понад 4 тисячі споруд.

Свою назву Біле місто отримало через те, що стіни будинків у цьому районі пофарбовані у білий чи світлий відтінок. Це робилося для того, щоб будівлі краще відбивали сонячні промені. Характерною особливістю району є плоскі дахи будинків, наявність сонцезахисних виступів, вузькі вікна та широкі балкони. У Тель-Авіві зосереджено найбільшу кількість будівель, виконаних у стилі Баухаус, ніж деінде у світі.

Адреса: White City Residence, Yitshak Elhanan Street, Тель-Авів, Ізраїль.

Парк Яркон

Парк Яркон

Парк Яркон.

Парк Яркон, відкритий у 1973 році, є єдиним великим парком у Тель-Авіві. Це місце можна назвати справжніми «зеленими легкими» міста. За своєю значимістю для місцевих жителів парк Яркон можна порівняти з нью-йоркським Центральним парком.

Тому не дивно, що він такий популярний: за рік це місце відвідує близько 16 млн. чоловік. Парк тягнеться вздовж річки Яркон, яка несе свої води до Середземного моря. На березі річки гніздяться чаплі, гуси та качки, водяться дикобрази, нутрії та інші тварини.

Уздовж берега прокладено велосипедну доріжку, а в парку можна взяти напрокат велосипеди. Це місце приваблює любителів бігу, скандинавської ходьби та здорового способу життя. Тут обладнано спортивні майданчики та облаштовано кілька садів, у тому числі сад кактусів, сад каміння та тропічний сад. У парку ростуть евкаліпти, пальми, ліани та орхідеї. Тут є оранжерея метеликів, дитячі майданчики та міні-зоопарк.

Адреса: Парк Яркон, Рокак Бульвар, Тель-Авів, Ізраїль.

Російська православна церква

Російська православна церква

Російська православна церква.

Ця православна церква, будівництво якої завершилося 1888 року, належить Російській духовній місії у Єрусалимі РПЦ МП. Храмова дзвіниця є однією з найвищих точок району Яффо.

У церкві знаходяться два вівтарі: один із них присвячений святому Петру, а другий – праведній Тавіфі. Настінні розписи храму було виконано 1905 року. При розкопках у саду вдалося знайти гробницю праведної Тавіфи, над якою пізніше було збудовано каплицю. Це поховання прикрашає візантійська мозаїка V-VI століть.

Адреса: Російська православна церква, Herzl Street, Тель-Авів, Ізраїль.

Велика синагога

Велика синагога

Велика синагога.

Ця дивовижна будівля розташована в самому серці ділових кварталів Тель-Авіва. Не кожен турист може здогадатися, що перед ним знаходиться храм. Колись синагога, будівництво якої завершилось у 1926 році, стала справжнім духовним центром міста.

Новий зовнішній фасад з арок будинок отримав після реконструкції 1970 року. Зміни торкнулися і внутрішніх інтер’єрів. Тут можна побачити гарні світильники та чудові вітражі. Сьогодні у великій синагозі відбуваються богослужіння у святкові дні та влаштовуються традиційні єврейські весільні церемонії.

Адреса: Велика Синагога, вулиця Алленбі, Тель-Авів, Ізраїль.

Національний парк «Кесарія»

Національний парк «Кесарія»

Національний парк “Кесарія”.

У давнину на території сучасного Ізраїлю розташовувалося місто Кесарія. Він знаходився на середземноморському узбережжі і отримав свою назву на честь римського імператора Цезаря Августа. Сьогодні на тому місці, де розташовувався центр стародавнього міста, започатковано Національний парк «Кесарія». Тут ведуться археологічні розкопки, частина з яких провадиться під водою.

В даний час на території парку виявлено руїни театру, палацу царя Ірода Великого, ділянки міських вулиць та іподрому, візантійські лазні та руїни храмового комплексу. Цей парк займає одне з перших місць в Ізраїлі за туристами. Гості парку можуть ознайомитися з визначними пам’ятками, подивитись вражаюче шоу під назвою «Подорож крізь час» та відвідати підводний археологічний парк.

Адреса: Національний парк Кесарія, Кесарія, Ізраїль.

Центр Азріелі

Центр Азріелі

Центр Азріелі.

Цей вражаючий комплекс складається з трьох хмарочосів та великого торговельного центру, розташованого біля їхньої підстави. Він названий на честь канадського підприємця Давида Азріелі, який виступив як ініціатор цього цікавого проекту. Будівництво центру тривало з 1996 до 2007 року.

Три хмарочоси примітні своєю незвичайною формою: один із них круглий, другий – трикутний і третій має квадратну основу. 42-поверхова квадратна будівля витяглася у висоту на 154 метри. Трикутна вежа налічує 46 поверхів і височить на 169 метрів. Кругла 49-поверхова вежа має висоту 187 метрів. На її верхньому поверсі розташований ресторан та облаштований закритий оглядовий майданчик, з якого весь Тель-Авів видно, ніби на долоні.

Адреса: Центр Азріелі, Derech Menachem Begin, Тель-Авів, Ізраїль.

Район Рамат-Авів

Район Рамат-Авів

Район Рамат-Авів.

Рамат-Авів – така назва належить кільком районам, розташованим на півночі Тель-Авіва. Їхнє будівництво почалося в середині минулого століття, після того, як у місто великим потоком стали прибувати мігранти зі Східної Європи.

Серед визначних пам’яток цього району – торговий центр та Тель-Авівський університет зі студентським містечком. Туристам Рамат-Авів буде цікавий насамперед своїми музеями. Тут розташовані Музей Ерец-Ісраель, Музей Пальмаха та Музей Діаспори.

Адреса: Рамат-Авів, Тель-Авів, Ізраїль.

Вулиця Дизенгофа

Вулиця Дизенгофа

Вулиця Дізенгофа. | Фото: Ted Eytan/Flickr.

Головна вулиця Тель-Авіва тягнеться на 5 км, перетинаючи його з півночі на південь. Свою назву ця магістраль отримала на ім’я одного із засновників міста – Меїра Дізенгофа. Ця вулиця з’явилася на карті 1934 року. Історично так склалося, що вона одразу стала центром тяжіння міської богеми.

Свого піку як культурний центр міста вулиця Дізенгоф досягла на рубежі 1950 – 1960 років, а потім її значення почало потроху слабшати. Сьогодні найдовша у місті транспортна артерія повертає собі колишню велич. Тут розташовані магазини, кафе та готелі, нічні клуби та весільні салони, знаменитий Палац культури та сучасний торговий центр. Туристів на вулицю Дизенгоф приваблюють музеї, фонтан, що співає, дизайнерські бутіки і сувенірні магазинчики.

Адреса: Вулиця Дізенгоф, Тель-Авів, Ізраїль.

Будинок-пагода у Тель-Авіві

Будинок-пагода у Тель-Авіві

Будинок-пагода у Тель-Авіві.

Ця еклектична будівля, розташована в старому кварталі Тель-Авіва, була зведена в 1925 році. Про його будівництво у місті ходить чимало легенд. Серед них є історія про те, як змінювалися архітектори, внаслідок чого з’явилася ця неймовірна будова, архітектура якої увібрала стилі різних епох і культур.

Своєрідний будинок поєднує у собі типові східні риси з візантійськими мотивами. Про Стародавню Грецію нагадують суворі колони, а останній поверх, виконаний у мавританському стилі, вінчає дах як у східної пагоди. Через це будинок і отримав свою назву. Будинок-пагода свого часу був облаштований за останнім словом техніки. Тут було встановлено пасажирський ліфт, і діяла система опалення із застосуванням теплої підлоги.

Адреса: Pagoda House, Nachmani Street, Тель-Авів, Ізраїль.

Перший хмарочос Мігдаль Шалом Меїр

Перший хмарочос Мігдаль Шалом Меїр

Перший хмарочос Мігдаль Шалом Меїр.

Мігдаль Шалом Меїр – перший хмарочос, збудований в Ізраїлі. 142-метровий будинок, зведений за проектом архітекторів Іцхака Перльштейна та Гідона Зіва, є однією з домінант у панорамі Тель-Авіва. Воно було збудовано у 1965 році з урахуванням усіх норм сейсмостійкості та оснащено за останнім словом техніки.

У вежі функціонують ескалатори та швидкісні ліфти, центральна система кондиціювання та підземна автостоянка. Довгий час цей 34-поверховий хмарочос був найвищим не лише в Ізраїлі, а й на Близькому Сході.

Сьогодні він використовується як офісний і комерційний центр. Стіни західного фойє прикрашають два великі мозаїчні панно, а в центрі зали розташовані макети міських кварталів початку XX століття. У східному фойє відкрито виставку старих карт Тель-Авіва. Фойє поєднує галерея з фотографіями, присвяченими будівництву цього хмарочоса.

Адреса: Shalom Meir Tower, Тель-Авів, Ізраїль.

Старий порт Тель-Авіва

Старий порт Тель-Авіва

Старий порт Тель-Авіва.

Старий портовий район Тель-Авіва сьогодні не можна назвати промисловою зоною. Наприкінці ХХ століття тут відбулася реставрація, і приміщення колишніх ангарів зайняли бари, кафе, ресторани, магазинчики та клуби.

Старий порт став розважальною зоною та «тусувальним» місцем, популярним серед туристів. Шумне нічне життя не заважає місцевим жителям, адже порт знаходиться на відстані від житлових кварталів.

Широкою дерев’яною набережною, що простяглася вздовж причалу, можна кататися на скейтах і роликових ковзанах. Крісла кафе розташовані просто просто неба. У вихідні у цьому районі проводяться ярмарки, виставки художників та колекціонерів антикваріату. Тут також проходять розважальні програми, концерти та спортивні змагання.

Адреса: Територія старого порту Тель-Авіва, Nemal Tel Aviv Street, Тель-Авів, Ізраїль.

Музей Пальмаха

Музей Пальмаха

Пальмахський музей.

Цей музей Тель-Авіва присвячений історії Пальмаха. Так називалися ударні роти, створені в 1941 році, ще до виникнення ізраїльської держави, які стали згодом основою армії Ізраїлю. З Пальмаха розпочинали свою діяльність багато великих воєначальників, ізраїльські політики та діячі культури, а його історія є уславленою частиною історії Ізраїлю.

Музей Пальмаха було створено у 2000 році. Спеціально для нього було збудовано будівлю незвичайної архітектури, схожу на фортецю. Воно було зведено за проектом архітекторів Цві Хекера та Рафі Сегала. Один із залів музею є тель-авівською вулицею 1940-х років. Кожна екскурсія розпочинається та завершується у меморіальному залі. Він присвячений пам’яті бійців, які віддали життя у битвах за Ізраїль.

Адреса: Музей Пальмах, Чаїм-Леванон-стріт, Тель-Авів, Ізраїль.

Бульвар Ротшильда

Бульвар Ротшильда

Бульвар Ротшильд.

Ця вулиця Тель-Авіва є однією з головних туристичних визначних пам’яток міста. Вона бере початок від Неве-Цедека і простягається до театру Габіма. Спочатку бульвар звався «Народна вулиця», але за бажанням жителів Тель-Авіва був перейменований на честь барона Ротшильда.

На цій вулиці розташована Зала Незалежності – саме тут у 1948 році відбулося підписання Декларації незалежності Ізраїлю. Багато історичних будівель, що виходять на бульвар Ротшильда, є частиною Білого міста, включеного до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також бульвар Ротшильда відомий як місце, де сконцентровано фінансові установи Тель-Авіва. По центру бульвару посаджені дерева та облаштовані пішохідні та велосипедні доріжки.

Адреса: Бульвар Ротшильда, Тель-Авів, Ізраїль.

Пляж Фрішман

Пляж Фрішман

Пляж Фрішман.

Тель-Авів розташований на березі Середземного моря, тут є безліч пляжів, які розкидані по всьому місту. Неподалік історичного району Яффо знаходиться пляж Фрішман з найдрібнішим білим піском. Це місце давно уподобали як туристи, так і місцеві жителі.

Пляж з безкоштовним входом люблять за затишок та чистоту, комфортабельний відпочинок та зручне місце розташування. Тут можна орендувати ігровий інвентар, лежаки та парасольки, взяти напрокат катер, катамаран чи гідроцикл. На відміну від інших пляжів міста, Фрішман функціонує цілий рік, і рятувальна команда виконує свої обов’язки навіть узимку.

Адреса: Пляж Фрішман, Тель-Авів, Ізраїль.

Порт Яффо

Порт Яффо

Порт Яффо.

Один із найдавніших портів у світі, історія якого налічує понад 3 тисячі років, і сьогодні зустрічає туристів запахами моря, риби та водоростей. Порт Яффо, як і раніше, є діючою гаванню і продовжує працювати як невеликий рибальський порт.

Біля причалу туристи можуть побачити пришвартовані човни рибалок, вітрильні яхти та катери. Тут завжди можна купити свіжу рибу та морепродукти, скуштувати морські делікатеси в ресторанчику та поспостерігати, як рибальські човни відправляються від пірсу, вирушаючи на лов у Середземне море.

Адреса: Port of Jaffa, Тель-Авів, Ізраїль.

Культурний Центр імені Іцхака Рабіна

Культурний Центр імені Іцхака Рабіна

Культурний центр імені Іцхака Рабіна.

Центр Іцхака Рабіна – це меморіал, присвячений пам’яті видатного ізраїльського політика, лауреата Нобелівської премії миру та колишнього прем’єр-міністра Ізраїлю. Його життя було нерозривно пов’язане з долею держави.

З цієї причини меморіальний центр, у якому увічнена пам’ять Рабіна, є ще й музеєм, який розповідає про становлення Ізраїлю та його розвиток. Біла будівля центру зведена на високому пагорбі, з якого відкривається чудовий краєвид на Тель-Авів.

Він побудований за проектом архітектора Моше Сафді. Усередині будівлі розташовані зали з експонатами, які розповідають про життя політика та історію Ізраїлю. Експозиція музею включає рідкісні фото та документи, десятки фільмів та пам’ятні речі, пов’язані з Рабіном.

Адреса: Культурний Центр імені Іцхака Рабіна, Чаїм-Леванон-стріт, Тель-Авів, Ізраїль.

Паряче апельсинове дерево

Паряче апельсинове дерево

Пряме апельсинове дерево.

Туристи, що ходять Старим містом, з подивом помічають апельсинове дерево, що ширяє в повітрі.

Ця оригінальна інсталяція є справжнім деревом апельсина, посадженим у глиняний горщик яйцеподібної форми. Він прикріплений тросами до сусідніх будинків, і створюється враження, ніби велике дерево справді ширяє в повітрі.

Незвичайний арт-об’єкт, що з’явився серед старих будинків 1993 року, став практично символом району Яффо. Ця інсталяція є роботою скульптора Рана Моріна. Незвичайне художнє рішення чудово вписалося в архітектурне середовище та стилістику старих кварталів Яффо, і апельсинове дерево стало однією з визначних пам’яток цього району.

Адреса: Підвішене Апельсинове Дерево, HaTsorfim Street, Тель-Авів, Ізраїль.

Театр «Габіма»

Театр «Габіма»

Театр “Габіма”.

Театр Габіма є найстарішим ізраїльським репертуарним театром. Його історія бере початок з моменту створення єврейського театру, спектаклі якого йшли на івриті, в Росії у 1917 році.

Вирушивши 1926 року в гастрольне турне США і європейських країн, трупа театру вирішила не повертатися до радянської Росії, а перебратися до Палестини.

1948 року відбулося створення Ізраїльської держави, а за два роки до цього, 1946 року, театр «Габіма» отримав власну будівлю в Тель-Авіві. Сьогодні всі спектаклі в театрі, як і раніше, йдуть на івриті. У сучасному репертуарі – класичні постановки, єврейські п’єси та російські спектаклі, як данина власної історії.

Адреса: Театр Габіма, Tarsat Avenue, Тель-Авів, Ізраїль.

Алмазна біржа

Музей алмазів Гаррі Оппенгеймера

Музей алмазів Гаррі Оппенгеймер.

Алмазна біржа Ізраїлю є цілим комплексом, що об’єднав офіси виробників алмазів та компаній з торгівлі діамантами, ювелірні магазини, виставкові зали та Музей алмазів Гаррі Оппенгеймера. Датою створення Алмазної біржі вважається 1937 рік.

Біржу, що розташована в комплексі їх 4 завдань, туристи можуть відвідати з екскурсією. Тут можна заглянути в дивовижний світ Алмазної біржі, оглянути колекцію музею, придбати дорогоцінне каміння, ювелірні прикраси та отримати консультацію професійного геммолога.

Адреса: Diamond exchange, Tuval Street, Рамат-Ган, Ізраїль.

Сафарі

Сафарі

Сафарі.

Цей Зоологічний центр, що розкинувся на території 100 гектарів, є куточком дикої природи всередині урбанізованого району країни. На величезній території парку відтворено природне довкілля африканського тваринного світу. Тут зібрано 1600 тварин, що мешкають не тільки в Африці, а й в інших куточках планети.

Серед них – близько 70 видів ссавців, 25 видів рептилій та 130 видів птахів. Гості парку можуть здійснити захоплюючу подорож слідами мешканців савани. Тварини тут переміщуються великими стадами, а відвідувачі можуть спостерігати за їхнім життям, поведінкою та звичками. Туристи пересуваються у закритих транспортних засобах або спеціально облаштованим доріжкам. Заповідник створений для збереження та розмноження зникаючих видів фауни.

Адреса: Safari Ramat Gan, שדרת הצבי, Рамат-Ган, Ізраїль.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук