27 пам’яток Батумі, який варто подивитися

Батумі вдало поєднує чарівність старого південного міста з інфраструктурою сучасного морського курорту. Місто, яке перетворилося за кілька останніх років, сьогодні часто називають перлиною чорноморського узбережжя Грузії та навіть грузинським Сінгапуром . Столиця Аджарії приваблює туристів субтропічним кліматом, індустрією розваг та безліччю старих та сучасних пам’яток.

Батумський ботанічний сад

Батумський ботанічний сад

Батумський ботанічний сад.

Ботанічний сад – не просто визначна пам’ятка Батумі, це справжня гордість міста. Він був відкритий більше 100 років тому, 1912 року. За часів Радянського Союзу Батумський ботанічний сад був одним із найбільших у країні та мав статус основної наукової установи СРСР щодо розвитку таких субтропічних культур як чай та цитрусові.

Сьогодні колекція рослин налічує понад 5 тисяч різновидів, із них 2 тисячі видів дерев та чагарників. На великій території представлений рослинний світ Північної та Південної Америки, Австралії та Нової Зеландії, Японії та Тибету, Кавказу та Середземномор’я.

З пагорбів, на яких розкинувся ботанічний сад, відкриваються шикарні краєвиди на Чорне море, а солонувате морське повітря напоєне ароматами квітів, хвої та евкаліпта. Тут також можна купити рослини, вирощені в місцевому розпліднику.

Адреса: Ботанічний сад Батумі, Батумі, Грузія.

Набережна Батумі (Приморський бульвар)

Набережна Батумі (Приморський бульвар)

Набережна Батумі (Приморський бульвар).

Це одна з найстаріших пам’яток міста, будівництво якої почалося в 1881 році. Саме тоді міський голова дав доручення розбити на узбережжі Чорного моря парк. Батумська набережна тягнеться вздовж берега на 7 км. Це місце з пішохідними доріжками, пальмами, атракціонами та пляжними кафе по праву вважається душею курорту.

Сьогодні вигляд набережної доповнений стильними лавами, малими архітектурними формами та сучасними арт-об’єктами. Зазвичай влітку тут галасливо і багатолюдно, а взимку бульвар перетворюється на спокійне місце для піших прогулянок. Для катання на велосипедах та роликових ковзанах облаштовані спеціальні доріжки. Тут багато скульптурних та ландшафтних композицій, зелені, квіткових клумб, фонтанів, і є навіть власний Парк Чудес.

Адреса: Батумський бульвар, Nikoloz Baratashvili Street, Батумі, Грузія.

Парк Чудес

Парк Чудес

Парк Чудес.

Парк Чудес (Miracle park), що розташований на березі Чорного моря, займає частину набережної Батумі. Ця колись запущена ділянка була облагороджена під час реконструкції бульвару. Сьогодні упорядкована територія з пішохідною зоною та унікальними пам’ятками є одним із найпопулярніших місць відпочинку городян та обов’язковим пунктом екскурсійної програми туристів.

У Парку Чудес розташовані найвідоміші сучасні пам’ятки Батумі: інсталяція «Алі і Ніно», що рухається, і Башта Азбуки – своєрідний пам’ятник грузинському алфавіту. Тут знаходиться 20-метровий старий маяк, побудований ще в 1863 році. Неподалік від нього встановлено колесо огляду, з кабінок якого відкривається чудовий краєвид на місто. Крім цих великих пам’яток парком «розкидані» невеликі, але дуже милі скульптурні композиції.

Адреса: Miracle Park, Батумі, Грузія.

Пам’ятник «Алі та Ніно»

Пам'ятник «Алі та Ніно»

Пам’ятник «Алі та Ніно».

Ця сучасна авангардна визначна пам’ятка прославила Батумі на весь світ. Роботу грузинської художниці Тамари Квесітадзе часто включають у топи найнеймовірніших скульптур нашої планети. Пам’ятник отримав назву «Алі та Ніно» – саме так звати героїв однойменного роману невідомого автора, який творив під псевдонімом Курбан Саїд. Твір, виданий 1937 року, розповідає про кохання та трагічну долю мусульманина-азербайджанця та дівчини-християнки, дочки грузинського князя.

Пам’ятник «Алі та Ніно» – те, що прагне подивитися у Батумі кожен турист. 7-метрові футуристичні фігури чоловіка і жінки, виконані зі сталевих пластин, щовечора починають рухатися, залучаючи на набережну численних гостей міста.

Глядачі заворожено спостерігають за тим, як статуї рухаються назустріч один одному та зливаються в одне ціле. Потім, пройшовши один крізь одного, кожна фігура продовжує свій шлях окремо. З настанням темряви це видовище стає ефектнішим завдяки підсвічуванню.

Адреса: Скульптура Алі та Ніно, Батумі, Грузія.

Башта Азбуки

Башта Азбуки

Башта Азбуки.

Алфавітна вежа або Башта Азбуки з’явилася на набережній Батумі у 2012 році. Автором цього авангардного проекту виступив іспанський архітектор Альберто Кабо, а його натхненням став унікальний і єдиний у своєму роді грузинський алфавіт.

Красиві літери з плавними вигинами нанесені на металеву стрічку, яка обвиває спіраллю 130-метрову ажурну конструкцію. На вершині Башти Азбуки, що нагадує своїм виглядом структуру ДНК, розташований купол, що обертається. Усередині нього знаходиться невелика кав’ярня, сувенірний магазинчик та оглядовий майданчик.

Адреса: Башта Азбуки, Батумі, Грузія.

Батумський дельфінарій

Батумський дельфінарій

Батумський дельфінарій.

За часів СРСР Батумський дельфінарій став першим місцем такого роду в країні. Через фінансові труднощі цей заклад закривався, але у 2009 році дельфінарій знову був відроджений і отримав нову будівлю. Сьогодні зал для глядачів розрахований на 700 гостей, включаючи глядачів з обмеженими можливостями, для зручності яких створені всі умови.

Видовищна програма насичена трюками: дельфіни танцюють, грають у м’яч, вистрибують із води та роблять сальто. Через прозорі стінки басейну, у якому виступають тварини, відкривається гарний огляд. Після шоу можна погладити дельфінів, сфотографуватися з ними та поплавати протягом 15 хвилин за окрему платню. Також тут проводяться сеанси дельфінотерапії.

Адреса: Дельфінарій, Rustaveli Ave, Батумі, Грузія.

Канатна дорога «Арго»

Канатна дорога «Арго»

Канатна дорога “Арго”.

Відкрившись у 2013 році, канатна дорога «Арго» відразу ж була удостоєна статусу однієї з найдовших у Грузії. Її довжина становить 2600 метрів, перепад висот – трохи більше ніж 250 метрів. Закриті кабінки розраховані на 8 осіб, а поїздка в один бік триває 10-15 хвилин.

Траса канатної дороги «Арго» досить полога, тому протягом поїздки створюється відчуття, ніби кабінки не піднімаються нагору, а практично ширяють у повітрі. Під час цього польоту Батумі видно, як на долоні. Кінцевим пунктом прибуття є Анурія. На її вершині облаштовано оглядовий майданчик. Тут же знаходяться розважальний центр, ресторан, сувенірна лавка, винний магазинчик та кілька біноклів для огляду околиць.

Адреса: Арго канатна дорога, вулиця Гогебашвілі, Батумі, Грузія.

Танцюючі Фонтани

Танцюючі Фонтани

Танцюючі фонтани.

Музичні фонтани були відкриті в Батумі в 2009 році і одразу стали однією з найбільш видовищних та популярних пам’яток міста. Яскрава ілюмінація, чудово підібрана музика та «танцювальні рухи» струменів води справляють неймовірне враження. Працюють фонтани, що танцюють, з травня по вересень.

У столиці Аджарії є два комплекси музичних фонтанів. Перший знаходиться біля Палацу одружень. Він менший за розміром і працює навіть вдень, але без музики та ілюмінації. Масштабний комплекс, розташований на озері Ардагані, розпочинає роботу у вечірній час. Його довжина – близько 80 метрів, а ширина – 15 метрів. Водні струмені, розцвічені вогнями, злітають під музику над гладдю озера, рухаються і переплітаються, захоплюючи глядачів.

Адреса: Танцюючі фонтани, Батумі, Грузія.

Державний музей мистецтв Аджарії

Державний музей мистецтв Аджарії

Державний музей мистецтв Аджарії.

Аджарський художній музей розташований у будівлі, збудованій після закінчення Великої Вітчизняної війни у ​​стилі сталінського ампіру. У невеликій, але різноманітній експозиції музею представлені твори стародавнього мистецтва та роботи, виконані сучасними авторами.

Серед 500 експонатів є невеликі збори західноєвропейського та російського живопису. Однак особлива увага приділяється скульптурі, кераміці, графіку, карбування, гобеленам, різьблення по дереву, скляним виробам та гравюрам грузинських та зарубіжних художників. Окрім постійної експозиції у музеї проводяться виставки, музичні та театральні постановки.

Адреса: Державний музей мистецтв Аджарії, вулиця З. Горгіладзе, Батумі, Грузія.

Старе місто Батумі

Старе місто Батумі

Старе місто Батумі.

Цей район міста, розташований неподалік чорноморського узбережжя, вважається культурним та історичним центром Батумі. Він був забудований у XIX столітті, і саме тут зосереджено основні історичні пам’ятки столиці Аджарії. У Старому місті 150-річні будівлі гармонійно співіснують із спорудами сучасної архітектури.

Їх доповнюють затишні кафе, ресторанчики, магазини та сувенірна крамниця. Через центр Старого міста пролягають найпопулярніші екскурсійні маршрути. Тут знаходиться більшість старовинних храмів та церков, площ та пам’ятників. Головні визначні пам’ятки, які приваблюють у цей район туристів, – площа П’яцца, площа Європи, кафедральний собор, мечеть Орта Джаме та Церква Святого Христа Всеспасителя.

Адреса: მედეას ქანდაკება, Батумі, Грузія.

Мечеть Орта Джаме

Мечеть Орта Джаме

Мечеть Орта Джаме.

Понад 300 років своєї історії Аджарія входила до Османської імперії. Тим не менш, у вигляді Батумі не простежується сильний вплив ісламської архітектури. Однією з історичних пам’яток є мечеть Орта Джаме. Вона була зведена в 1886 на кошти мусульман грузинського походження – дворянської сім’ї Хімшіашвілі.

Сьогодні Орта Джамі – єдина діюча мечеть у Батумі. Її скромний інтер’єр прикрашений гарними розписами турецьких художників. Фасад мечеті виходить на вулицю із доглянутим парком. Двоповерхова біла будівля з мінаретом і позолоченим куполом є одним з небагатьох об’єктів, що нагадують про сторінку османської історії Батумі.

Адреса: Мечеть Орта Джаме, вулиця Кутаїсі, Батумі, Грузія.

Вірменська Церква Святого Христа Всеспасителя

Вірменська Церква Святого Христа Всеспасителя

Вірменська Церква Святого Христа Всеспасителя.

Цей храм, розташований у Старому місті, також називають вірменським, оскільки він належить до Вірменської Апостольської церкви. Собор був побудований в 1885-1887 роках коштом вірменської громади Батумі за проектом російського архітектора Р.Р. Марфельда. За радянських часів храм було закрито, а його діяльність відновлено лише після реконструкції, що завершилася 2000 року.

Сьогодні Церква Святого Христа Всеспасителя є центром духовного життя вірменської діаспори у Батумі. При храмі діють два музичні колективи, молодіжний центр та недільна школа. У дворі церкви встановлено два хачкара – так називають святині у вигляді кам’яних різьблених хрестів. Тут росте магнолія, посаджена великим російським художником вірменського походження І.К. Айвазовським.

Адреса: Вірменська Церква Святого Христа Всеспасителя, Батумі, Грузія.

Кафедральний собор Батумі

Кафедральний собор Батумі

Кафедральний собор Батумі.

Собор Різдва Пресвятої Богородиці – кафедральний собор Грузинської православної церкви, що діє. Він був зведений як католицький храм на початку ХХ століття коштом братів Зубалашвілі – грузинських купців, промисловців та меценатів. Будівля собору збудована зі світлого каменю в рідкісному для Закавказзя неоготичному стилі.

Для будівництва храму було запрошено архітекторів та художників з Італії. В оздобленні інтер’єрів використані фрески, вітражі, червоний камінь та характерні для неоготики синьо-золоті орнаменти. У нішах біля входу до храму встановлені статуї святої Ніни та апостола Андрія Первозванного. Сьогодні кафедральний собор, переданий Грузинській православній церкві, є об’єктом культурної спадщини та пам’яткою історії Батумі.

Адреса: Кафедральний собор Батумі, Nikoloz Baratashvili Street, Батумі, Грузія.

П’яцца в Батумі

П'яцца в Батумі

П’яцца в Батумі.

Площа П’яцца, яка знаходиться неподалік мерії Батумі, відкрилася 2010 року. Автор проекту, грузинський архітектор Важа Орбеладзе задумав створити у столиці Аджарії справжній венеціанський куточок, який нагадував би знамениту площу Сан-Марко.

Незважаючи на відсутність грузинського колориту, П’яцца органічно вписалася в історичну частину Батумі. Після проведення реконструкції цього старого району перед туристами та жителями міста з’явився романтичний архітектурний ансамбль в італійському стилі.

Площа, де розташовані кав’ярні, бари, ресторани та клуби, перетворено на пішохідну зону. Це місце ідеальне для фотосесій та вечірніх прогулянок, коли запалюється ілюмінація та відбуваються живі виступи артистів. Серед визначних пам’яток площі – вежа з годинником, стилізована під дзвіницю Сан-Марко. Механічні фігури, що виїжджають під мелодійний дзвін, влаштовують для глядачів невелику виставу.

Адреса: Площа П’яцца, вулиця Царя Парнаваза, Батумі, Грузія.

Площа Європи

Площа Європи

Майдан Європи.

Площа Європи отримала назву з нагоди вступу Аджарії до Асамблеї європейських регіонів. Розташована в самому центрі Старого міста, вона оточена будинками химерної архітектури. Будинки, багато прикрашені барельєфами, вітражами та мозаїкою, не дотримуються загального архітектурного стилю.

На площі є сучасні будівлі та відреставровані будинки. У їхньому вигляді вгадується характерна для Європи архітектура, доповнена елементами з місцевим колоритом. У центрі площі привертає увагу пам’ятник Медеї – колхідській царівні, яка тримає у руках золоте руно.

Цей пам’ятник символізує культурний зв’язок Грузії з античними цивілізаціями. Серед визначних пам’яток, розташованих на площі, заслуговують на увагу фонтан і астрономічний годинник. Тут також знаходяться кафе та ресторани, в яких можна скуштувати страви місцевої кухні. Площа Європи часто стає концертним майданчиком: свого часу тут виступали Хосе Каррерас та Андреа Бочеллі.

Адреса: Площа Європи, проїзд Мемеда Абашідзе, Батумі, Грузія.

Астрономічний годинник

Астрономічний годинник

Астрономічний годинник.

Цю визначну пам’ятку Батумі, розташовану в Старому місті, відрізняє не лише гарний зовнішній вигляд, але й функціональність. Унікальний астрономічний годинник з’явився на вежі однієї з міських будівель у 2011 році.

Щогодини механізм видає мелодійний дзвін, а кожні півгодини – звуковий сигнал, яким можна звірити точний час. Вдень туристи можуть детально розглянути циферблат, а ввечері, коли вмикається підсвічування, побачити астрономічний годинник у новому світлі та зробити гарні фотографії. Для тих, кому складно зрозуміти принцип роботи годинника, навпроти будівлі встановлено інформаційну панель з поясненнями трьома мовами: грузинською, російською та англійською.

Адреса: Астрономічний годинник, 25 Memed Abashidze Ave, Batumi, Грузія.

Водоспад Mахунцеті та міст Тамари

Міст Тамари

Міст Тамари.

29-метровий арочний міст через річку Аджарисцкалі – найбільша з таких середньовічних споруд в Аджарії. Міст, який отримав свою назву на честь цариці Тамари, знаходиться за 30 км від Батумі. У XII – XIII століттях за наказом цариці такі мости будували повсюдно.

Як матеріали використовували уламки скель, скріплюючи їх вапняним розчином. Ця нехитра конструкція без поручнів і сходів тримається за рахунок своєї ваги вже 8 століть. За 400 метрів від мосту, в оточенні мальовничих гірських пейзажів, знаходиться водоспад Махунцеті.

Бурхливий потік чистих гірських вод зривається з 20-метрової висоти і прямує у невелику купіль. Серед безлічі мостів та водоспадів Аджарії міст цариці Тамари та каскад Махунцеті є найпопулярнішими через свою фотогенічність. І оскільки вони розташовані поруч, відвідати ці пам’ятки можна в рамках однієї екскурсії.

Адреса: Міст Тамари, Грузія.

Фортеця Гоніо

Фортеця Гоніо

Фортеця Гоніо.

Гоніо-Апсароська фортеця – колишній давньоримський форпост в Аджарії, розташований на узбережжі Чорного моря, за 15 км на південь від Батумі. Першу згадку про фортецю залишив давньоримський письменник і політичний діяч Пліній Молодший, який жив у І столітті нашої ери. Фортеця Гоніо є найстарішою в Грузії.

Розкопки, які проводять археологи на її території, дозволяють припустити, що археологічні пласти відносяться до XV – XVII століть до нашої ери. За минулі сторіччя планування фортеці практично не змінилося. Тут все залишилося таким самим, як і тисячі років тому, при римлянах. По периметру було встановлено вежі, 18 з яких збереглися до наших днів. На території фортеці Гоніо, оголошеної музеєм-заповідником, ймовірно, може бути поховання одного з апостолів – Матвія.

Адреса: Фортеця Гоніо, Гоніо, Грузія.

 

Батумський технологічний музей братів Нобель

Батумський технологічний музей братів Нобель

Батумський технологічний музей братів Нобель.

Один із важливих періодів в економічному та культурному розвитку Аджарії пов’язаний із представниками відомої родини Нобель. Свого часу братам Нобель належав будинок із земельною ділянкою на в’їзді до Батумі. Цей старовинний будинок з вежею зберігся до наших днів, і в 2007 році в його стінах було відкрито музей братів Нобель.

Колекція Технологічного музею налічує понад 2 тисячі експонатів. Предмети, представлені в експозиції, пов’язані з діяльністю братів Нобель у Батумі: розвитком нафтовидобутку та будівництвом нафтового терміналу. Тут також можна ознайомитися з технічними здобутками, що з’явилися у столиці Аджарії на рубежі XIX та XX століть. Деякі експонати дозволяється чіпати руками, тож у музеї буде цікаво як дорослим, так і дітям.

Адреса: Nobel Brothers Batumi Technological Museum, თამარის დასახლება, Батумі, Грузія.

Храм Святої Трійці на горі Самеба

Храм Святої Трійці на горі Самеба

Храм Святої Трійці на горі Самеба.

За 10 км від центру Батумі, на 400-метровій вершині гори Самеба розташований колоритний православний храм Святої Трійці (Цмінда Самеба). Гарну 68-метрову будівлю було зведено на пожертвування у 2004 році, але перші богослужіння почали проводити ще у недобудованому храмі.

Облицьований світлим каменем будинок собору було зведено за проектом, витриманим у ретроспективному дусі. Його стіни прикрашають красиві фрески та ажурне різьблення. При храмі є 9 каплиць, причому 5 із них знаходяться під землею. З оглядового майданчика біля підніжжя собору відкривається вражаючий панорамний краєвид на Батумі та чорноморське узбережжя.

Адреса: Храм Самеба, Грузія.

Батумський археологічний музей

Батумський археологічний музей

Батумський археологічний музей.

В експозиції музею, заснованого 1994 року, зібрано багату колекцію різноманітних експонатів. Предмети, знайдені при археологічних розкопках, мають вік від кількох століть до кількох тисяч років. Найдавніші артефакти розташовані на другому поверсі музею. Загалом музейні збори налічують понад 22 тисячі предметів.

Серед експонатів – унікальні знахідки, виявлені на території Аджарії: монети та прикраси, римські статуї та грецькі амфори, ікони та посуд із різних матеріалів. В окремому «Золотому фонді» представлені старовинні експонати, виготовлені із золота. Інформація в музейних залах написана трьома мовами: англійською, грузинською та російською.

Адреса: Батумський археологічний музей, Chavchavadze Street, Батумі, Грузія.

Церква Святого Миколая

Церква Святого Миколая

Церква Святого Миколая.

Цей православний храм – один із найстаріших у Батумі. Він був збудований понад 150 років тому в центральній частині Старого міста. Ініціаторами будівництва стали представники грецької діаспори Батумі. Завдяки тому, що архітектора для будівництва церкви запросили з Греції, будинок придбав середземноморський колорит.

За радянських часів цей храм спіткала та сама доля, що й інші релігійні споруди: у 30-ті роки він був закритий. Через кілька років після закінчення Великої Вітчизняної війни представникам батумської інтелігенції вдалося домогтися його відкриття. Сьогодні церква Святого Миколая – одна з найвеличніших культурно-історичних пам’яток міста. Богослужіння тут ведуться двома мовами: російською та грузинською.

Адреса: St. Nicolas Church, вулиця Царя Парнаваза, Батумі, Грузія.

Аквапарк

Аквапарк

Аквапарк.

Водний розважальний комплекс Батумі, побудований у 2008 році, розташований просто неба на березі Чорного моря. Розваги аквапарку представлені кількома гірками різного рівня екстремальності, басейнами та спеціальною зоною відпочинку для дітей.

Тут є пологі та швидкісні гірки, з крутими віражами та спіральними спусками, з відкритим верхом та у закритій трубі. На території аквапарку знаходяться 5 басейнів, у тому числі хвильовий та для аквааеробіки. У центрі найбільшого басейну розташований острівець з пальмою.

Адреса: Аквапарк Батумі, Приморський бульвар, Батумі, Грузія.

Парк 6 травня

Парк 6 травня

Парк 6 травня.

Цей невеликий парк був заснований наприкінці XIX століття довкола озера Нурігелі. У ті часи він називався Олександрівським на честь імператора Олександра III, а свою сучасну назву парк отримав після подій, що сталися 6 травня 2004 року.

На території парку є колонада у грецькому стилі та авангардний фонтан у вигляді каменю, що висить у повітрі. Відпочиваючі можуть прогулятися в тіні дерев, відвідати зоокуточок та акваріум, покататися озером на човнах. Для дошкільнят встановлені дитячі атракціони.

Адреса: Парк 6 травня, H. Abashidze St, Батумі, Грузія.

Парк розваг «Цицинатела»

Парк розваг «Цицинатела»

Парк розваг «Цицинела».

Цей парк розваг, розташований біля курортного містечка Кобулеті, є найбільшим у Грузії. «Цицинатела» у перекладі російською означає «світлячок». Парк починає роботу у вечірній час, коли запалюється ілюмінація з тисяч вогників, схожих на міріади жучків, що світяться.

До послуг відпочиваючих – десятки атракціонів, починаючи від найспокійніших, для маленьких дітей та закінчуючи екстремальними гірками «Камікадзе» та «Мертва петля». Тут є американські гірки та класичні каруселі, боулінг та картинг, водні гірки та кімната сміху, ігрові автомати та інші розваги. Піднявшись на колесі огляду, можна насолодитися морським пейзажем і видом сонячного диска, що зачаровує за горизонт.

Адреса: Tsitsinatela, Озургеті, Грузія.

Етнографічний музей “Борджгало”

Етнографічний музей "Борджгало"

Етнографічний музей “Борджгало”.

Перший приватний грузинський музей «Борджгало» відкрився у 2016 році у невеликому селищі неподалік Батумі. Він займає територію 3 тисяч кв. метрів. На цій площі розташована зменшена копія аджарського села з будівлями, предметами побуту та ремісничими інструментами. При музеї діють 2 галереї: в одній представлено різьблення по дереву, в другій – старовинні аджарські люльки та дитячі ліжечка.

Це місце дозволяє туристам поринути в атмосферу минулих століть, краще дізнатися про історію Аджарії та народні звичаї. Серед експонатів музейного комплексу – макети житлових будинків, господарських споруд, оборонних споруд та храмів. Усередині будівель знаходяться манекени у національному одязі. Кожен із «мешканців» села займається своєю справою: гончарним ремеслом, сільським господарством або текстильним виробництвом.

Адреса: Ethnographic Museum, Batumi-Akhaltsikhe, Батумі, Грузія.

Башта Чача-тауер

Башта Чача-тауер

Вежа Чача-тауер.

Башта Чачі – така назва має фонтан, розташований на набережній Батумі. 25-метрову будівлю було зведено у 2012 році за проектом французького архітектора Р.Ш. Пера. Воно має вигляд вежі часів Османської імперії.

Своїми обрисами вежа нагадує споруду, яка знаходилася у цих місцях на початку XX століття. Оточують вежу 4 басейни з фонтанчиками, а поряд розташована спеціальна установка для подачі чачі – грузинського міцного алкогольного напою.

Протягом кількох років після відкриття фонтану агрегат із чачею включали раз на тиждень на 15 хвилин, і кожен бажаючий міг безкоштовно скуштувати продукцію різних виробників. Нагорі вежі розташований оглядовий майданчик з чудовим видом на набережну. Сьогодні установка не функціонує, вхід на оглядовий майданчик тимчасово закритий, а Чача-тауер прикрашає місто як архітектурну пам’ятку. Особливо ефектно годинна вежа виглядає у вечірній час, коли вмикається різнокольорове підсвічування.

Адреса: Башта чачі, вулиця Гогебашвілі, Батумі, Грузія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук