27 пам’яток Ханоя, які варто подивитися

Будь-який мандрівник, незалежно від його переваг, обов’язково знайде, що подивитися в Ханої. Адже столиця В’єтнаму – це дивовижне поєднання Сходу та Заходу. Це елегантна суміш азіатських храмів та типово європейських будівель часів французької колонізації. Це галасливі вулиці, де велосипедів та мотоциклів, втім, більше, ніж автомобілів. Це своєрідна культура, яка не лише унікальна, а ще й дуже гарна.

Озеро Хоан Кієм

Озеро Хоан Кієм

Озеро Хоан Кієм. | Фото: TitiFaitSonTour/Flickr.

В історичному центрі стародавнього Ханоя розташоване озеро Хоан Кієм, також відоме як Озеро повернутого меча. Друга його назва походить від легенди, за якою імператор Ле Лой отримав від богів магічний меч, який він використав, щоб вигнати з в’єтнамської землі китайців.

Пізніше, катаючись на човні озером, імператор зіткнувся з гігантською черепахою, яка забрала меч і забрала його на глибину. На озері розташований Нефритовий острів, де стоїть Храм Нефритової гори XVIII ст. Дістатися острова можна мальовничим Мостом Вранішнього сонця. Щоранку близько 6 години ранку на березі озера місцеві жителі практикують традиційну гімнастику тай-цзі.

Адреса: Hoan Kiếm Lake, Hang Trong, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Храм Нгок Шон

Храм Нгок Шон

Храм Нгок Шон. | Фото: Matt Burgess/Flickr.

Неважко зрозуміти, чому мальовничий храм Нгок Шон (Храм Нефритової гори), розташований на однойменному острові, на озері Хоан Кієм, є одним із найбільш відвідуваних місць поклоніння Ханої. Цей чарівний храм XIX століття, сповнений історії та мальовничої краси, пропонує спокійний відпочинок від шуму та суєти великого міста.

Побудований у класичному в’єтнамському стилі, храм присвячений генералу Чан Хінг Дао, що переміг монголів, покровителю лікарів Ла То і вченому Ван Сюону. Дістатися Нефритового острова, де розташований храм, можна по елегантному мосту, пофарбованому в червоний колір.

Помилуйте багато прикрашених воріт і огляньте різні споруди, що входять до храмового комплексу, у тому числі Башту Пера, Чорнильну плиту, Павільйон споглядання Місяця та Павільйон Чан Ба.

Адреса: Cầu Thê Húc, Đinh Tiên Hoang, Hang Trong, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Старий квартал Ханою

Старий квартал Ханою

Старий квартал Ханою. | Фото: Gordon Cooke/Flickr.

Старий квартал Ханоя – це мережа старовинних вузьких вуличок, що зміяться між старими цегляними будинками, це місце з високою щільністю пам’яток, серед яких численні храми, ляльковий театр на воді, великий вуличний ринок.

Цей район, розташований на березі озера Хоан Кієм, є сумішшю французької колоніальної архітектури і стародавніх в’єтнамських святилищ. Оскільки квартал спочатку зростав навколо ринку, всі вулиці тут названі на честь тих продуктів, що колись продавалися вздовж його тротуарів – від дерева до срібла та паперу.

Адреса: Ta Hien Beer Street – Hanoi Old Quarter, Lương Ngọc Quyến, Hàng Buồm, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Храм Літератури

Другий двір та павільйон Кью Ван

Другий двір та павільйон Кью Ван.

Побудований в 1070 храм Літератури спочатку покликаний був шанувати всіх учених. Не випадково саме він став домом першого університету в країні. Невипадково на його території встановлені так звані Докторські стели – серія з більш ніж 100 кам’яних плит, що стоять на спинах кам’яних черепах. На цих стелах вигравіровано імена всіх студентів, хто успішно склав королівські іспити.

Водночас храм Літератури – це один із храмів, присвячених Конфуції. Він був побудований так, щоб зовні нагадувати храм, розташований у місті, де народився Конфуцій, – ті ж п’ять внутрішніх двориків, схожі на великій території споруди…

У наші дні напередодні святкування азіатського Нового року на сходах храму Літератури збираються каліграфи та пишуть ієрогліфами добрі побажання, які потім роздаровують.

Адреса: Temple Of Literature, Quốc Tử Giám, Văn Miếu, Донгда, Ханой, В’єтнам.

В’язниця Хоа Ло

В'язниця Хоа Ло

В’язниця Хоа Ло. | Фото: Gary Todd/Flickr.

Ця стара установа інтернування була побудована ще французами. До 1950-х років вони утримували тут місцевих жителів, які брали активну участь у боротьбі, яку в’єтнамський народ вів за свою незалежність від французьких колонізаторів.

Пізніше і в’єтнамці почали використовувати Хоа Ло за прямим призначенням, розміщуючи тут військовополонених зі Сполучених Штатів. До речі, останні прозвали цю в’язницю Ханойським Хілтоном. Сьогодні Хоа Ло – це музей.

Прийшовши сюди на екскурсію, ви побачите чимало жахливих експонатів, включаючи французьку гільйотину, яку колонізатори використовували для страти в’єтнамських активістів, а також особисті речі, що збереглися, американських пілотів, які потрапили до в’язниці під час війни у ​​В’єтнамі.

Адреса: Hoa Lo Prison, Hoả Lò, Tran Hung Dao, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Храм Хай Ба Чунг

Храм Хай Ба Чунг

Храм Ба Чунг. | Фото: Wikimedia.

Храм Хай Ба Чунг, розташований за два кілометри на південь від озера Хоан Кієм, був заснований у 1142 році. Він покликаний прославляти двох національних героїнь В’єтнаму – сестер Чунг, які у I століття нашої ери очолили боротьбу проти китайських загарбників.

Кажуть, що після того, як в’єтнамське військо зазнало поразки, сестри вважали за краще кинутися в річку і потонути, ніж здатися ворогові.

Адреса: Đền Hai Bà Trưng, ​​Đồng Xuân, Хайбачінг, Ханой, В’єтнам.

В’єтнамський музей етнології

В'єтнамський музей етнології

В’єтнамський музей етнології. | Фото: Patrik M. Loeff/Flickr.

Подібно до багатьох інших колоніальних регіонів, які були об’єднані під час європейського правління, В’єтнам є фактично коагуляцією кількох (у даному випадку 54) різних офіційно визнаних етнічних груп.

Музей етнології прагне дати уявлення про кожну з них і справляється із цим завданням непогано. Матеріальні об’єкти мистецтва, предмети побуту та історичні артефакти допомагають розповісти історію кожної унікальної культури.

Музей етнології вважається найкращим із усіх сучасних музеїв В’єтнаму.

Адреса: Vietnam Museum Of Ethnology, Nguyễn Văn Huyên, Nghĩa Đô, Каузяй, Ханой, В’єтнам.

Храм Бать Ма

Храм Бать Ма

Храм Бать Ма.

У Старому кварталі Ханоя розташований красивий храм Бать Ма, який претендує на право іменуватися одним із найстаріших храмів у місті. Побудований він був у XI столітті, за часів імператора Лі Тай То.

Храм прославляє білого коня, який, як то кажуть, сам привів правителя до місця будівництва. За роки свого існування храм Бать Ма неодноразово відновлювався, більшість ремонтних робіт було проведено у XVIII столітті. У 1839 році тут було встановлено статую Конфуція.

Адреса: Bach Ma Temple, Hang Buồm, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Будинок Хо Ши Міна на палях (Президентський палац)

Будинок Хо Ши Міна на палях (Президентський палац)

Будинок Хо Ши Міна на палях (Президентський палац). | Фото: Phil Tomlinson/Flickr.

Позаду мавзолею Хо Ши Міна знаходиться скромний будинок на палях, де президент Демократичної Республіки В’єтнам, ймовірно, жив у 60-х роках (втім, деякі стверджують, що цього не могло бути, оскільки під час війни жити йому тут було б надто ризиковано).

Будинок, стилізований під традиційне сільське житло, зберігся у тому вигляді, яким він був, коли Хо Ші Мін покинув його.

Розташований він у доглянутому саду поруч із ставком з коропами і поділяє територію з набагато більш розкішним і вражаючим Президентським палацом, побудованим ще на початку 1900-х років для французького губернатора колонії Індокитай, а нині офіційною резиденцією президента В’єтнаму (палац офіційних прийомів та закритий для публіки).

Адреса: Президентський палац, Hung Vương, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

Оглядовий майданчик вежі Лотте

Оглядовий майданчик вежі Лотте

Огляд майданчик вежі Лотте.

Якщо ви хочете насолодитися найкращими видами Ханоя, відвідайте оглядовий майданчик, розташований на 65 поверсі хмарочоса Лотте.

Весь Старий квартал (і не тільки він) буде перед вами, як на долоні! Вдосталь намилувавшись містом з висоти пташиного польоту, ви також можете оглянути решту багатоповерхівки. Всередині ви знайдете готель, гіпермаркет, ресторани, а також бар на даху.

Адреса: Lotte Observation Deck, Liễu Giai, Cống Vị, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

Мавзолей Хо Ши Міна

Мавзолей Хо Ши Міна

Мавзолей Хо Ші Міна. | Фото: Gregor Dodson/Flickr.

Місце упокою в’єтнамського комуністичного лідера Хо Ші Міна знаходиться на площі Ба Дінь, де Хо в 1945 році зачитував Декларацію незалежності країни. Ця висока, масивна бетонна будівля з колонами побудована на зразок мавзолею Леніна в Москві, але нагадує останній лише дуже віддалено.

Попри бажання Хо Ши Міна бути після смерті кремованим, його забальзамоване тіло досі демонструється у труні з оргскла. Від охочих відвідати мавзолей Хо Ши Міна потрібно дотримання дрес-коду – у шортах та майках вас туди не пустять.

Періодично, наприкінці осені мавзолей закривають приблизно на кілька місяців: тіло в’єтнамського лідера відправляють до Росії для оцінки його стану та перебальзамування.

Адреса: Ho Chi Minh Mausoleum, Hung Vương, Điện Biên, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

Музей Хо Ши Міна

Музей Хо Ши Міна

Музей Хо Ші Міна. | Фото: dronepicr/Flickr.

Музей Хо Ши Міна, створений для збереження спадщини першого президента Північного В’єтнаму, пропонує всебічний огляд його життя, а також загалом боротьби країни за незалежність. У цій величезній будівлі, збудованій у формі лотоса, представлено понад 2000 експонатів. У вестибюлі відвідувачів музею вітає масивна бронзова статуя Хо Ші Міна.

Виставковий простір поділено на вісім частин, що описують різні сторони життя в’єтнамського лідера. Тут ви побачите фотографії, документи, книги, особисті речі та інші історичні артефакти, а також документальні фільми та витвори мистецтва у найрізноманітніших стилях – від соцреалізму до абстракціонізму та сюрреалізму.

При музеї є сувенірний магазин, бібліотека та читальна зала.

Адреса: Ho Chi Minh Museum, Ngách 158/19 Ngọc Hà, Ngọc Hà, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

Національний музей історії В’єтнаму

Національний музей історії В'єтнаму

Національний музей історії В’єтнаму. | Фото: Wikimedia.

Будівля Музею історії В’єтнаму датується 1925 роком. Спочатку під час французького колоніального періоду тут розміщувалася школа. Дизайн будівлі є елегантним поєднанням китайського та французького стилів.

Серед присутніх в інтер’єрі елементів, на які варто звернути увагу, є бронзові вироби, які датуються III століттям до нашої ери та є частиною культури Донгшон.

Крім того, в музеї ви знайдете ряд індуїстських статуй з чампського та кхмерського стародавніх королівств, а також виставку розкішних в’єтнамських прикрас. Обов’язково відвідайте галереї, присвячені французькому колоніальному періоду та В’єтнамській війні.

Адреса: National Museum of Vietnamese History, Trang Tiền, Phan Chu Trinh, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Ляльковий театр на воді Тханг Лонг

Ляльковий театр на воді Тханг Лонг

Ляльковий театр у воді Тханг Лонг.

У цьому театрі продовжують традиції селянського мистецтва, яке виникло понад тисячу років тому. Ляльки тоді просто вирізали з дерева, а лялькарі під час вистави стояли у воді затоплених рисових полів. Вони розігрували сценки за мотивами древніх в’єтнамських легенд, таких як «Золота Черепаха та імператор», або просто зображували традиційні види діяльності, наприклад, землеробство або риболовлю.

Сучасний ляльковий театр продовжує використовувати воду та активно залучати до своїх дій аудиторію. Подання супроводжується музикою, що виконується на традиційних в’єтнамських інструментах і як би розповідає про дії маріонеток. Музиканти взаємодіють з ляльками, заохочуючи героїв і попереджаючи їх про небезпеку, що насувається.

Гостям сучасного театру набагато зручніше, ніж тим, хто колись дивився вистави прямо на рисових полях. Вони можуть сидіти і насолоджуватися їжею, відкриваючи собі древнє драматичне мистецтво.

Адреса: Thang Long Water Puppet Theatre, Đinh Tien Hoang, Ly Thai To, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Західне озеро Ханою

Західне озеро Ханою

Західне озеро Ханоя. | Фото: Mike/Flickr.

Це найбільше міське озеро є улюбленим місцем відпочинку туристів та мешканців Ханою. Це місце, де стоять елітні будинки заможних ханойців, де ви знайдете велику кількість готелів, ресторанів та розкішних магазинів. Західне озеро мало популярність у місцевих жителів протягом багатьох століть.

Саме тут розташований один із чотирьох священних храмів Ханоя. На острові в центрі озера є ще одна реліквія – найстаріша у місті пагода, що датується VI століттям. Катання на човнах, огляд визначних пам’яток та шопінг – звичайні заняття, які приїхали на озеро, і ви не пошкодуєте, що вирушили сюди.

Адреса: Тай, Тейхо, Ханой, В’єтнам.

Пагода на одному стовпі

Пагода на одному стовпі

Пагода на одному стовпі. | Фото: Daniel Mennerich/Flickr.

Якби буддисти вирішили звести будинок на дереві, він, ймовірно, виглядав би приблизно так. Цей храм XI століття був побудований імператором Лі Тхай Тонгом на подяку за народження сина. Пагода мала нагадувати квітку лотоса, що росте посеред ставка. Саме таку квітку побачив імператор у своєму пророчому сні про дитину.

Усередині пагоди знаходиться вівтар бодхісаттві Милосердя. На жаль, ця визначна пам’ятка не збереглася до наших днів у первозданному вигляді – у 1950-х роках храм зруйнували французи, відступаючи з країни. Те, що бачимо сьогодні, це реконструкція знаменитої пагоди, відтворена з уцілілих уламків.

Адреса: One Pillar Pagoda, Chua Một Cột, Đội Cấn, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

В’єтнамський музей воєнної історії

В'єтнамський музей воєнної історії

В’єтнамський музей воєнної історії. | Фото: dronepicr/Flickr.

У внутрішньому дворі цього музею можна побачити еклектичну колекцію зброї та військової техніки, включаючи збиті французькі та американські літаки, танки та радянський винищувач МіГ. Усередині самої будівлі знаходиться величезна кількість документів з інформацією про війни як із Францією, так і зі США.

Експонати музею, безперечно, привернуть увагу тих, хто цікавиться історією В’єтнаму XX століття. Для звичайного відвідувача, однак, розміщені всередині інформаційні панелі виявляються надто нудними та прісними, і багато хто обмежує своє знайомство з музеєм оглядом «звалища» літаків у дворі.

Адреса: Vietnam Military History Museum, Điện Biên Phủ, Điện Biên, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв. | Фото: Richard Mortel/Flickr.

Любителі мистецтва обов’язково повинні заглянути до цього музею, де зберігається колекція в’єтнамського мистецтва різних періодів – від доісторичної доби до сучасності. Серед виставлених тут скарбів – теракотові та кам’яні скульптури, що належать до династії Чан та династії Чампа, статуї Будди часів династій Мак та Ле, а також статуї богині Гуань Інь.

Є тут також велика колекція керамічних виробів XI-XII століть. Окрема галерея присвячена народному мистецтву.

Адреса: В’єтнам, Ханой, Бадінь, Điện Biên, Phố Nguyễn Thai Học, Vietnam Fine Arts Museum.

 

Ханойська цитадель

Ханойська цитадель

Ханойська цитадель. | Фото: Jean-Paul Navarro/Flickr.

Район Імператорської цитаделі колись був місцем зосередження військової могутності Ханоя. Аж до 1960-х років він відігравав важливу стратегічну роль. Тисячолітня історія цього району підтверджена археологічними розкопками, в результаті яких було виявлено основи різних палаців, які колись стояли на цьому місці.

Є тут і бункер часів В’єтнамської війни, в якому сьогодні зберігаються військові карти та знаряддя. У 2010 році за її важливу роль у минулому міста Цитаделі було надано статус об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Адреса: Thang Long Imperial Citadel, Hoang Diệu, Điện Biên, Бадінь, Ханой, В’єтнам.

Меморіальний Дім

Меморіальний Дім

Меморіальний будинок. | Фото: gmacfadyen/Flickr.

Тим, хто цікавиться життям звичайних ханойців за старих часів, радимо відвідати Меморіальний будинок. Він розташований у Старому кварталі міста і є чудово відтворений купецький будинок, наповнений антикварними предметами повсякденного побуту.

У будинку багато традиційних архітектурних елементів, встановлених відповідно до стародавньої традиції фен-шуй. У деяких кімнатах ви можете побачити людей, що займаються каліграфією, плетінням кошиків та іншими видами традиційних в’єтнамських ремесел.

Адреса: Hanoi Ancient House, Phố Mã Mây, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Собор Святого Йосипа (Ня Тхо Лон)

Собор Святого Йосипа (Ня Тхо Лон)

Собор Святого Йосипа (Ня Тхо Лон). | Фото: Bonjin/凡人[ラナ] / Flickr.

Неоготичний собор Святого Йосипа, розташований в районі Хоан Кієм, є найстарішою католицькою церквою Ханоя та штаб-квартирою місцевої римо-католицької єпархії. Створений на зразок собору Паризької Богоматері, собор Святого Йосипа є однією з найвідоміших і найяскравіших пам’яток Ханоя колоніальної епохи.

Собор Святого Йосипа був зведений між 1882 і 1886 роками та освячений напередодні Різдва 1886 року. Збудували його на місці давньої пагоди Бао Тхієна, яка була знесена, щоб звільнити місце для католицького храму. Собор відрізняється високим фасадом, двома дзвіницями та величним інтер’єром зі склепінчастою стелею, оригінальними вітражами та чудовими вівтарями.

Хоча дизайн і зовнішній вигляд церкви є типово європейськими, на внутрішніх стінах і вівтарях можна помітити традиційні в’єтнамські прикраси.

Адреса: St. Joseph’s Cathedral, Nha Chung, Hang Trong, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Міст Лонг Б’єн

Міст Лонг Б'єн

Міст Лонг Б’єн.

Міст Лонг Б’єн був спроектований архітекторами, які приїхали з Парижа, і побудований в період між 1899 та 1902 роками. То був перший сталевий міст, прокладений через Червону річку. Під час В’єтнамської війни Лонг Б’єн відігравав важливу стратегічну роль.

На мосту є пішохідна доріжка, тому перетнути річку можна навіть пішки. Якщо у вас є така можливість, приходьте сюди ввечері, коли переправа освітлена і досить цікаво виглядає на тлі в’єтнамського чорнильного неба.

Адреса: Long Bien Bridge, Cầu Long Bien, Bo De, Лонгб’єн, Ханой, В’єтнам.

Пагода Чан Куок

Пагода Чан Куок

Пагода Чан Куок. | Фото: Richard Mortel/Flickr.

Пагода Чан Куок була побудована в VI столітті, за правління імператора Лі Нам Де, і вважається найстарішим буддійським храмом в Ханої. Розташована вона на острові посеред Західного озера. Дістатися цього острова можна по невеликій греблі.

Пагода Чан Куок є 11-поверховою ступою, яка заповнена статуями, щедро прикрашеними блискучими дорогоцінним камінням. У 1639 році на території Чан Куок була встановлена ​​стела, яка розповідає історію пагоди.

Адреса: Tran Quoc Pagoda, Thanh Nien, Yen Phụ, Tây Hồ, Hà Nội 100000, В’єтнам.

Ароматна пагода

Ароматна пагода

Ароматна пагода. | Фото: Patrik M. Loeff/Flickr.

Якщо ви хочете здійснити одноденну поїздку околицями Ханоя, подумайте про відвідання Ароматної пагоди. Цей храмовий комплекс датується XV століттям і складається з кількох буддійських храмів, побудованих на схилі гори.

Дорога від Ханоя до пагоди займає близько 2 годин, потім вам потрібно буде здійснити коротку прогулянку човном. Наприкінці шляху вам доведеться підніматися по горах і скелях повз ідилічні гірські струмки. Ця подорож подарує вам масу прекрасних вражень.

Адреса: Perfume Pagoda, Hương Sơn, Мідик, Ханой, В’єтнам.

В’єтнамський жіночий музей

Відвідувачі часто кажуть, що одним із найкращих музеїв у Ханої є Музей жінок, який розповідає про роль жінок у в’єтнамському суспільстві, в історії та культурі в’єтнамського народу. Окрема галерея музею присвячена внеску, який в’єтнамські жінки вносили на захист своєї батьківщини у воєнний час.

Тут ви побачите також національні костюми, прикрашені коштовним камінням, та вироби народних промислів, виготовлені представницями різних народностей В’єтнаму.

Адреса: Vietnamese Women’s Museum, Ly Thường Kiệt, Hang Bài, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Ринок Донг Суан

Ринок Донг Суан

Ринок Донг Суан. | Фото: Mars Hartdegen/Flickr.

Незважаючи на те, що ринок Донг Суан орієнтований насамперед на місцевих жителів та оптовиків, тут буває чимало приїжджих, адже це чудове місце, щоб отримати уявлення про життя в’єтнамців. Туристи, як правило, приїжджають сюди швидше для набуття досвіду, ніж для того, щоб справді щось купити. Втім, місцевий фуд-корт користується великою популярністю.

Як і багатьох інших азіатських ринках, тут першому поверсі розташовується так званий мокрий ринок. Одяг та інші товари можна знайти на верхніх поверхах. Є кілька сувенірних магазинів, але ціни на цю продукцію тут вищі, ніж в інших великих торгових точках.

У вихідні на Донг Суан проходить так званий нічний ринок з різними культурними заходами. У цей час ви матимете можливість подивитися театр Чео або послухати народний дуетний спів Куан Хо.

Адреса: Dong Xuan Market, Dong Xuan, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Ханойський оперний театр

Ханойський оперний театр

Ханойський оперний театр. | Фото: Wikimedia.

Цю чудову неокласичну будівлю з готичними колонами та куполами, розташовану у французькому кварталі Ханоя, неможливо не помітити. Франко-колоніальний театр на 900 місць було збудовано у 1911 році. 19 серпня 1945 року з балкона цієї будівлі було оголошено, що революційний комітет В’єтмін захопив владу у місті.

Купуйте квитки на одну з вистав, що проходять тут. Навіть якщо ви байдужі до опери, ви зможете просто помилуватися грандіозним інтер’єром. У вихідні можна побачити, як на елегантних сходинках театру фотографуються весільні пари Ханоя.

Адреса: Hanoi Opera House, Trang Tiền, Trang Tien, Хоанк’єм, Ханой, В’єтнам.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук