27 пам’яток Куала-Лумпура, які варто подивитися

Куала-Лумпур входить до десятки найбільш відвідуваних міст світу. Він приваблює туристів своїми численними пам’ятками, від традиційних до сучасних. Тут знайдеться щось цікаве на будь-який смак – храми та мечеті, футуристичні вежі та вражаючі хмарочоси, місцеві ринки та лавки торговців вуличною їжею, одним словом, усе, що тільки можна собі уявити.

Незалежно від того, чи подобається вам проводити час, блукаючи зеленим парком або розглядаючи вітрини магазинів у багатоповерховому торговому центрі, Куала-Лумпур не розчарує вас. Тут знайдеться щось придатне для будь-якого віку та бюджету. Вибирайте, що подивитися саме в Куала-Лумпурі!

Башти Петронас

Башти Петронас

Башта Петронас. | Фото: IQRemix/Flickr.

Одна з найвідоміших малайзійських пам’яток – вежі Петронас або, як їх ще називають, враховуючи той факт, що веж дві, вежі-близнюки Петронас.

Це найвищі башти-близнюки у світі! Башти Петронас відрізняються постмодерністською архітектурою та стилем, а в їхньому дизайні чітко простежуються характерні ісламські риси.

Останнє цілком природно з огляду на те, що більшість населення Малайзії – мусульмани. Гості та жителі міста стікаються сюди, щоб прогулятися «небесним» мостом Sky Bridge, що з’єднує дві вежі і дозволяє помилуватися захоплюючими духами, які простягаються через весь Куала-Лумпур.

Адреса: Petronas Twin Towers, Kuala Lumpur City Centre, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Храм Шрі Махамаріамман

Храм Шрі Махамаріамман

Храм Шрі Махамаріамман. | Фото: Jorge Láscar/Flickr.

Побудований у XIX столітті храм Шрі Махамаріамман – найстаріший храм індуїстів у всьому Куала-Лумпурі. Це місце поклоніння місцевої громади тамілів, але туристи теж можуть оглянути територію та архітектуру святилища.

Ви легко дізнаєтеся цей храм у міру наближення, оскільки він має яскравий, багатобарвний фасад із зображенням цілого ряду божеств індуїстів зі знаменитих легенд. Храм Шрі Махамаріамман варто відвідати хоча б заради того, щоб отримати уявлення про різноманітність культури та релігії цієї країни та цього міста.

Адреса: Sri Maha Mariamman Temple, Jalan Tun HS Lee, Куала-Лумпур Сіті Центр, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Парк птахів

Парк птахів

Парк птахів. | Фото: scottgunn/Flickr.

Цей величезний пташиний вольєр, що займає площу близько 8 гектарів і є одним із найбільших у світі, служить будинком для більш ніж 3000 птахів.

Тут відвідувачі можуть познайомитися з місцевою флорою та фауною та поспостерігати за мешканцями вольєру. Основна увага в Парку птахів приділяється популяризації місцевих видів пернатих, хоча в ньому мешкає також кілька видів, що привезені з інших куточків світу.

Парк птахів у Куала-Лумпурі користується повагою у світовому науковому співтоваристві, адже його співробітники роблять великий акцент на збереженні видів та на освітній діяльності. У парку діє програма розведення пернатих, і ведеться вивчення птахів у їхньому природному середовищі.

Адреса: Kuala Lumpur Bird Park, KL Bird Park, Jalan Cenderawasih, Perdana Botanical Gardens, Kuala Lumpur, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Національний музей

Національний музей

Національний музей. | Фото: Wikimedia.

Будівля Національного музею, розташована поряд із знаменитим Озерним парком, сама по собі є архітектурною родзинкою, оскільки виконана вона у формі традиційного малайського будинку, прикрашеного з використанням суміші елементів традиційного та сучасного дизайну.

Відвідайте цей музей, щоб дізнатися більше про історію та культуру Малайзії, переглянути макети малайських будинків, а також реконструйовані весільні та мисливські сцени. Ще тут представлені місцеві музичні інструменти та національні костюми. Поряд із постійними експозиціями у музеї є тимчасові виставки, які змінюються протягом року та розташовані у центральній залі.

Адреса: Muzium Negara, Jalan Damansara, Perdana Botanical Gardens, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Тематичний парк Sunway Lagoon

Тематичний парк Sunway Lagoon

Тематичний парк Sunway Lagoon. | Фото: Mohd Fazlin Mohd Effendy Ooi/Flickr.

Недалеко від центру міста, в передмісті Петалінг-Джая, знаходиться тематичний парк Sunway Lagoon, що відкрився в 1997 році. Слоган цього парку, що пропонує розваги для всієї родини, – «Приходьте відчути веселощі».

Гості, що приїхали в район Петалінг-Джая, мають можливість відвідати не тільки Sunway Lagoon, а й аквапарк, розташований там же, а також парк дикої природи та парк екстремальних розваг. Комплекс включає атракціони тематичного парку, інтерактивні ігри, басейни для серфінгу і навіть зоопарк. Крім того, на території паркового комплексу є ресторани та магазини сувенірів.

Адреса: Sunway Lagoon Theme Park, 3, Jalan PJS 11/11, Bandar Sunway, 47500 Subang Jaya, Selangor, Малайзія.

Акваріум KLCC

Акваріум KLCC

Акваріум KLCC. | Фото: GE1013/Flickr.

Акваріум KLCC, що рекламується не як простий акваріум, а як океанаріум, розташований у надрах конгрес-центру Куала-Лумпура і має площу понад 5500 квадратних метрів. У центральній його частині знаходиться тунель завдовжки трохи менше 100 метрів, що дозволяє відвідувачам поблизу спостерігати за мешканцями глибин, оскільки тунель з трьох боків оточений водою.

Мета, яку творці Акваріума KLCC спочатку ставили перед собою – ознайомлення відвідувачів з різноманіттям водного життя Малайзії. Ті, хто прийшов сюди, мають можливість поспостерігати за більш ніж 5000 істот, що живуть у воді, причому йдеться про мешканців різних водойм – від прісноводних річок і боліт до величезного океану. На території Акваріума KLCC працюють також освітні та інтерактивні виставки, які мають наголосити на важливості збереження природних водних багатств.

Адреса: Aquaria KLCC, Jalan Pinang, Kuala Lumpur City Centre, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Центральний ринок

Центральний ринокЦентральний ринок. | Фото: Khalzuri Yazid/Flickr.

Центральний ринок Куала-Лумпура, відомий як Pasar Seni, позначений майже на всіх туристичних картах. Раніше тут торгували виключно фруктами, овочами та м’ясом. Згодом ринок був реконструйований і тепер включає різні розділи.

Сьогодні тут можна знайти не тільки продукти харчування, але також сувеніри та предмети декоративно-ужиткового мистецтва, привезені з малайських, індійських та китайських районів країни, завдяки чому Pasar Seni став яскравим відображенням етнічного різноманіття Малайзії. На верхньому поверсі будівлі ринку знаходиться фуд-корт, де продаються місцеві делікатеси, а площа перед ринком славиться вуличними артистами та музичними шоу.

Адреса: Central Market Kuala Lumpur, Jalan Hang Kasturi, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Старий залізничний вокзал Куала-Лумпура

Старий залізничний вокзал Куала-Лумпура

Старий залізничний вокзал Куала-Лумпура. | Фото: Wikimedia.

Колись цей вокзал був головним залізничним вокзалом Куала-Лумпура, але наприкінці XX століття право на перевезення пасажирів та вантажів було узурпіровано сучаснішим KL Sentral.

У будівлі старого вокзалу, побудованому в колоніальний період і що представляє собою чудовий зразок класичної британської архітектури з домішкою азіатського стилю, був розміщений залізничний музей.

У його Великому залі виставлені різні експонати, в тому числі старовинні пожежні машини і паровози. Відвідувачі можуть побачити моделі та копії різних поїздів та вагонів, прогулятися платформами та дізнатися історію залізничного транспорту Малайзії.

Адреса: Kuala Lumpur, Kampung Attap, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Фуд-корт “Hutong”

Фуд-корт "Hutong"

Фуд-корт “Hutong”.

Фуд-кортів, розташованих у торгових центрах, в Куала-Лумпурі безліч, але «Хутонг», який ви знайдете в торговому центрі Lot 10 Mall, є одним із найкращих.

Тут працюють найкращі місцеві вуличні торговці, яких спеціально відібрали та попросили продавати свої страви саме у «Хутонгу». Можете не сумніватися, що куплена тут їжа буде справжньою та смачною.

І, що важливіше, все розміщується під одним дахом, тому вам не доведеться довго блукати вулицями у пошуках місця, де можна перекусити. Фуд-корт «Хутонг» – відмінне місце для тих, хто поки що погано знайомий з малазійською кухнею, так як тут представлені всі найвідоміші та найсмачніші місцеві страви, такі як омлет з устрицями, смажена локшина, супи з локшиною, місцевий різновид пельменів, фрикадельки та смажене м’ясо.

Адреса: Lot 10 Hutong Food Court, Букіт Бінтанг, Kuala Lumpur, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Центр для відвідувачів фабрики Royal Selangor

Центр для відвідувачів фабрики Royal SelangorЦентр для відвідувачів фабрики Royal Selangor.

Центр для відвідувачів фабрики з виробництва олов’яних виробів «Роял Селангор», сильно недооцінений, але при цьому справжній перлину, що познайомить вас, познайомить вас з історією підприємства з моменту його створення, тобто. з 1885 року.

Для туристів тут проводять безкоштовні екскурсії. Під час такої екскурсії ви зможете поглянути на зразки ранніх робіт, історичні фотографії та навіть на старовинний одяг, який за бажання можна приміряти.

Після цього ви відвідаєте цеху фабрики «Роял Селангор» і спробуєте свої сили у виготовленні нескладних олов’яних виробів. Якщо ви хочете придбати олов’яні прикраси, до ваших послуг сувенірний магазин при фабриці.

Адреса: Royal Selangor Visitor Centre, Jalan Usahawan 6, Setapak Jaya, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Телевежа “Менара Куала-Лумпур”

Телевежа "Менара Куала-Лумпур"

Телевежа “Менара Куала-Лумпур”.

З розташованого на висоті 335 метрів оглядового майданчика цієї вежі відкривається чудовий панорамний вид на місто. Найкращий час для її відвідування – сутінки, щоб спостерігати, як ніч опускається на місто. Крім основний, тобто. Телекомунікаційна функція Менара виконує безліч додаткових.

Наприклад, з неї спостерігають за місяцем, щоб відзначити початок священного для мусульман місяця Рамадан, а на вершині проходять щорічні перегони, які проводяться з метою пропаганди здорового способу життя та фізичної культури. На висоті 276 метрів над рівнем землі знаходиться майданчик для відвідувачів – найвища точка у місті з відкритих для публіки.

Підйом на неї займає 54 секунди. Крім оглядового майданчика з оглядом 360 градусів і ресторану, що обертається, тут розташовується новий атракціон – скляний куб SkyBox.

Адреса: Menara Kuala Lumpur, Jalan P Ramlee, Kuala Lumpur, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Парк метеликів

Парк метеликів

Парк метеликів. | Фото: scottgunn/Flickr.

Хочете чогось незвичайного чи навіть химерного? Тоді вирушайте до Парку метеликів, де ви зможете помилуватися сотнями різнокольорових метеликів понад 120 видів. Сам парк нагадує тропічний ліс та має пішохідні доріжки, озера, ставки та альтанки.

Тут мешкають не лише метелики, а й представники інших видів місцевої фауни, втім, перших все одно набагато більше. Відвідувачі парку можуть нікуди не поспішаючи насолоджуватися тишею та спокоєм у цьому створеному руками людини куточку дикої природи.

Адреса: Kuala Lumpur Butterfly Park, Jalan Cenderawasih, Perdana Botanical Gardens, Kuala Lumpur, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Торговий центр Suria KLCC

Торговий центр Suria KLCCТорговельний центр Suria KLCC. | Фото: Allan/Flickr.

Suria KLCC, розташований у величезному комплексі KLCC, який включає знамениті вежі Петронас, являє собою шестиповерховий торгово-розважальний центр. Тут ви знайдете різноманітні магазини, атракціони, кінотеатр, супермаркет та безліч ресторанів та фуд-кортів.

На верхньому поверсі торгового центру відвідувачі можуть поїсти у фуд-корті Rasa, де подають свіжоприготовлені малайзійські страви, а столик біля вікна забезпечить захоплюючий вид на місто. У підвалі можна придбати сувеніри та продукцію декоративно-ужиткового мистецтва, причому товари тут продають прямо з візків.

Адреса: Suria KLCC, 241, Сурія KLCC, Kuala Lumpur City Centre, 50088 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Малайзія.

Вулиця Алор-стріт

Вулиця Алор-стріт

Вулиця Алор-стріт. | Фото: Phuket@photographer.net/Flickr.

У старі часи Алор-стріт була малазійським варіантом кварталу червоних ліхтарів і, як наслідок, мала сумнівну репутацію. Тепер вона приведена в порядок і відома як місце, куди стікаються гурмани та чревоугодники.

Якщо ви потрапите сюди вдень, то розчаруєтеся, тому що вуличні торговці починають з’являтися тільки тоді, коли сонце хилиться до заходу сонця. З настанням вечора вулиця змінює свій вигляд і перетворюється на справжній вулик.

Продавці тут зазвичай зосереджуються на продажу однієї фірмової страви, вдосконаленої за довгі роки. Чекайте, що їжа буде смачною, але скромною, і обідати вам доведеться на тротуарі, сидячи на пластиковому стільці за пластиковим столом.

Адреса: Jalan Alor, Bukit Bintang, Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Малайзія.

Мечеть Джамек

Мечеть Джамек

Мечеть Джамек. | Фото: Dr. Thomas Liptak/Flickr.

Мечеть Джамек, побудована на початку 1900-х років, є однією з найстаріших мечетей у Малайзії. Протягом багатьох років вона була головним місцем поклоніння мусульман міста та околиць, чому значною мірою сприяли вдале місцерозташування (вона знаходиться на місці злиття річок Кланг і Гомбак) та привабливий мавританський архітектурний стиль.

Джамек пишається тим, що її відвідували багато відомих проповідників та релігійних лідерів. Туристи теж можуть здійснити екскурсію окремими частинами мечеті, але за умови, що їхній одяг відповідає вимогам мусульманського дрес-коду.

Адреса: Jamek Mosque, Jalan Tun Perak, Куала-Лумпур Сіті Центр, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Національний зоопарк Малайзії

Національний зоопарк Малайзії

Національний зоопарк Малайзії. | Фото: Mohammad Fahmi Mohd Shah/Flickr.

Національний зоопарк, розташований на північний схід від Куала-Лумпура, знаходиться у віданні Малайзійського зоологічного товариства. У ньому міститься близько 500 видів тварин. Місцеві флора та фауна представлені у цьому зоопарку досить широко, є навіть розділи, присвячені комахам.

Відвідувачів, напевно, зацікавлять парк рептилій, пташиний вольєр, озеро та прісноводний акваріум. У зоологічному парку проводяться природоохоронні програми та освітні заходи, у тому числі екскурсії з гідом та інтерактивні виставки, орієнтовані на дітей та підлітків. На території зоопарку є навіть спеціальна зона, яка називається «Дитячим світом», де представлені переважно домашні тварини.

Адреса: Zoo Negara Malaysia, Jalan Taman Zooview, Taman Zooview, Ампанг Джая, Селангор, Малайзія.

Китайський квартал

Китайський квартал

Китайський квартал | Фото: Craig Morey/Flickr.

У Куала-Лумпурі окрім малайців та індійців проживає досить багато китайців, і тому не дивно, що тут є свій Чайнатаун ​​– китайський квартал, який варто відвідати, якщо у вас є достатньо часу.

У цьому районі міста, розташованому на околицях вулиці Петалінг, є китайський ринок, ресторани китайської кухні, китайські храми та інші етнічні культурні пам’ятки. Особливою популярністю користуються вуличні торговці їжею, котрі працюють тут ночами.

Адреса: China Town, Jalan Petaling, Куала-Лумпур Сіті Центр, Kuala Lumpur, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Національний палац Істана Негара

Національний палац Істана Негара

Національний палац Істана Негара. | Фото: Wikimedia.

Істана Негара була палацом королів Малайзії, поки в 2011 році не було збудовано новий палац, а Істана Негара не стала королівським музеєм. Відвідувачі цього місця можуть прогулятися різними залами палацу та оглянути інші його пам’ятки. Біля входу стоять королівські гвардійці у сучасній та традиційній уніформі. Щодня проходить церемонія зміни варти, щоб гості столиці могли побачити деякі з офіційних церемоніальних традицій Малайзії.

Адреса: Istana Negara, Jalan Tuanku Abdul Halim, Bukit Damansara, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Музей нумізматики Мейбанк

Башта Мейбанк

Башта Мейбанк. | Фото: Andy Mitchell/Flickr.

Музей нумізматики, що належить і керований Maybank – одним з найбільших і найвідоміших банків Малайзії, в даний час є місцем розміщення найбільшої в Малайзії колекції монет. Розташований музей у знаменитій вежі Мейбанку.

Крім старовинних монет і банкнот, що становлять чималий інтерес, у музеї можна побачити також величезну металеву скульптуру «грошового дерева». Відвідувачі Музею нумізматики дізнаються про історію грошей у Малайзії та інших частинах Південно-Східної Азії.

Адреса: Maybank Tower, Jalan Tun Perak, Букіт Бінтанг, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Національна мечеть Негара

Національна мечеть Негара

Національна мечеть Негар. | Фото: Mark爱生活 / Flickr.

Малайзійська національна мечеть є справді величезною спорудою, яка здатна одночасно вмістити 15 тисяч віруючих. Побудована у шістдесятих роках ця мечеть служить втіленням традиційної ісламської архітектури та має дах у формі шістнадцятикінцевої зірки. У всьому комплексі великий акцент робиться на водних об’єктах, таких як фонтани та басейни, що відбивають. Туристи можуть здійснювати екскурсії по мечеті, але при цьому повинні носити одяг, що не суперечить ісламським традиціям.

Адреса: Masjid Negara, Jalan Perdana, Perdana Botanical Gardens, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Печери Бату

Печери Бату

Печери Бату. | Фото: WIL/Flickr.

За межами Куала-Лумпура, в передмісті Селангора, ви знайдете вапнякові скелі, «усіяні» печерами та різьбленими печерними храмами. Цей комплекс відомий як печери Бату.

Печери та храми, які ви тут побачите, є індуїстськими святинями і досі вважаються важливим місцем паломництва для багатьох тамілів, які мешкають у Малайзії.

А ще в цій зарослій лісом місцевості ви зможете познайомитися з місцевою флорою і фауною, у тому числі з дикими мавпами, що мешкають в цьому районі, і печерними кажанами. Є в районі Селангора та можливості для скелелазіння: тут понад 160 альпіністських маршрутів різної складності.

Адреса: Batu Caves, Gombak, 68100 Batu Caves, Selangor, Малайзія.

Центральний парк Куала-Лумпура

Центральний парк Куала-Лумпура

Центральний парк Куала-Лумпура. | Фото: Wikimedia.

Парк KLCC добре видно з «небесного» мосту Sky Bridge веж Петронас. Цей парк був розроблений спеціально для центрального району Куала-Лумпура, якому не вистачало зелених насаджень. Парк простягається більш ніж на 20 гектарів і має бігові та пішохідні доріжки для відвідувачів, які бажають займатися спортом. Ще тут ви знайдете велике озеро та фонтан-атракціон, який двічі на день показує водне шоу. У цьому районі є й інші водні об’єкти – ставки, фонтани та водоспади. У парку KLCC є навіть сад для маленьких відвідувачів та мечеть.

Адреса: KLCC Park, Jalan Ampang, Kuala Lumpur City Centre, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Храм Тянь Хоу

Храм Тянь Хоу

Храм Тянь Хоу. | Фото: Jorge Láscar/Flickr.

Храм Теан Хоу завдяки своєму оригінальному шестирівневому дизайну, який робить його миттєво впізнаваним, є чимось на кшталт знакової пам’ятки Куала-Лумпура.

Внутрішня частина храму прикрашена конфуціанськими, даоськими та буддійськими декоративними елементами та має традиційні червоні колони, які вітають відвідувачів та сприяють процвітанню.

Теан Хоу вважається одним з найбільш декоративно привабливих храмів в Куала-Лумпурі: крім усього іншого тут можна побачити хитромудре різьблення та декоративні рельєфні стелі, пофарбовані в червоний та золотий кольори.

Адреса: Thean Hou Temple, Persiaran Endah, Taman Persiaran Desa, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Золотий трикутник

Золотий трикутник

Золотий трикутник. | Фото: Wikimedia.

Золотий Трикутник – це відомий район Куала-Лумпура, де є безліч нічних клубів, барів, ресторанів та готелів. Золотий трикутник охоплює кілька вулиць, але його центр розташований в основному в районі вулиці Джалан Пі Рамлі та її околиць.

Саме ця вулиця пропонує найширший спектр місць, де можна випити та повеселитися до світанку. У районі Золотого Трикутника є також великий торговий центр для тих, хто шукає терапії у шопінгу або просто хоче купити кілька дрібничок, перш ніж вирушити на пошуки нічних розваг.

Адреса: Golden Triangle, Jalan Ampang, Kuala Lumpur City Centre, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Торговий центр Berjaya Times Square

Торговий центр Berjaya Times Square

Торгівельний центр Berjaya Times Square. | Фото: IQRemix/Flickr.

Берджа Таймс-Сквер – це великий комплекс з торговим центром і двома п’ятизірковими готелями. Загальна площа його забудови становить 700 тисяч квадратних метрів, і нині це п’ята за величиною будівля у світі.

Торговий центр включає понад 1000 роздрібних магазинів, 65 ресторанів і кілька розважальних закладів, таких як найбільший в Азії критий тематичний парк Cosmo’s World і перший в Малайзії кінотеатр IMAX 2D & 3D, розташований на 10-му поверсі.

Адреса: Berjaya Times Square, Imbi, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Квартал Букіт Бінтанг

Квартал Букіт Бінтанг

Квартал Букіт Бінтанг. | Фото: Mohd Fazlin Mohd Effendy Ooi/Flickr.

Букит Бінтанг є однією з найпопулярніших туристичних визначних пам’яток в Куала-Лумпурі, можливо, тому що мандрівники дуже люблять робити покупки.

По суті, Букит Бінтанг – це міський центр торгівлі. Тут ви знайдете і малесенькі магазинчики, і великі торгові центри, де продаються товари всіх цінових категорій.

У цьому районі є багато місць, де можна перекусити, від класичних ресторанів до крамниць вуличних торговців. На одній із вулиць Букит Бінтанга подають лише китайську їжу. Букит Бінтанг – місце, пожвавлене будь-якої доби, але особливо вночі, коли сюди стікаються люди, які бажають розслабитися і повеселитися.

Адреса: Bukit Bintang, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Площа Мердеку

Площа Мердеку

Площа Мердека.

Площа Мердека є серцем Куала-Лумпура. З малайської мови назва цієї площі перекладається як майдан Незалежності. Названо її так не випадково: саме тут у 1957 році, коли країна позбавилася колоніальної залежності від Великобританії, вперше був піднятий малазійський прапор.

Площа є трав’яним полем, що в колоніальні часи використовувалося гравцями в крикет, і оточена деякими з найбільш відомих будівель міста, такими як Національний історичний музей і Королівський клуб Селангор. На площі проходять різні публічні заходи, у тому числі концерти просто неба. Крім того, Мердека служить відправною та кінцевою точкою забігів під час проведення марафонських перегонів містом.

Адреса: Dataran Merdeka, Jalan Raja, Куала-Лумпур Сіті Центр, Куала-Лумпур, Федеральна територія Куала-Лумпур, Малайзія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук