27 пам’яток Сан-Дієго, які варто відвідати

Місто Сан-Дієго, Каліфорнія, пам’ятки якого відрізняються великою різноманітністю, – курорт, улюблений різними туристами. Це місце на західному узбережжі Сполучених Штатів, куди вперше прийшли європейці. Комфортний клімат та розслаблений стиль життя на берегах затоки Сан-Дієго вдало поєднуються з історичними об’єктами, розташованими у гавані, створеній природою.

Якщо ви відправитеся в північну частину міста, то помітите мексиканське вплив, яке насамперед помітне в чудових на смак стравах місцевої кухні. Різноманітність культури Сан-Дієго представлена ​​експонатами музеїв, пам’ятками та театрами, що розташовані на території парку Бальбоа.

Парк Бальбоа

Парк Бальбоа

Парк Бальбоа. | Фото: Michael Seljos/Flickr.

Бальбоа – це не звичайний парк, багатий на флору і фауну, а великий зелений простір, на якому розташовані 15 музеїв, карусель, мініатюрна залізниця і знаменитий зоопарк Сан-Дієго. Серед об’єктів виділяється також Старий глобус – історичний театр.

Список музеїв включає уславлений Музей людини, кілька закладів, присвячених мистецтву, природній історії, авіації, космосу та науці. На території парку розташовані сад для дітей та меморіал ветеранів, а також безліч садів, де представлені місцеві рослини, троянди та кактуси. У найбільшому в країні міському парку знаходяться ресторани, доріжки для велосипедистів та любителів піших прогулянок.

Адреса: Balboa Park, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Зоопарк Сан-Дієго

Зоопарк Сан-Дієго

Зоопарк Сан-Дієго.

Зоопарк Сан-Дієго – один із найзнаменитіших зоопарків планети. Тут проживає понад 4 тис. тварин та понад 800 видів фауни. Сонячний морський клімат південної Каліфорнії сприятливий багатьох тварин.

Майже всі основні вольєри зоопарку розташовані на відкритому просторі. Співробітники активно займаються роботами з охорони природи та збереження видів. Багато тварин розлучаються в неволі, щоб пізніше можна було випустити їх у природне середовище, що найбільше підходить для проживання.

Адреса: San Diego Zoo, Zoo Drive, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

“Сіуорлд” – тематичний парк Сан-Дієго

"Сіуорлд" - тематичний парк Сан-Дієго

“Сіуорлд” – тематичний парк Сан-Дієго.

Радячи, що подивитися в Сан-Дієго насамперед, знавці рекомендують «Сіуорлд» – головну туристичну пам’ятку в місті та один із найпопулярніших морських парків світу. Він відкрився 1964 р. З того часу парк відвідало понад 130 млн гостей.

За допомогою уявлень з тваринами, акваріумів та вольєрів відвідувачі знайомляться з життям таких істот, що мешкають в океанах, як дельфіни, кити-вбивці, моржі, пінгвіни та білі ведмеді. Атракціони включають американські гірки, рафтинг по “Шипрек” – “пороги, що руйнують кораблі”, а також імітацію польоту на гелікоптері над просторами Дикої Арктики.

Однак головною розвагою парку вважається «Шаму» – вистава, під час якої можна побачити фонтани, що танцюють, та виступ талановитих акторів – китів-вбивць.

Адреса: SeaWorld San Diego, Сі Уорлд Драйв, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Острів Коронадо

Острів Коронадо

Острів Коронадо. | Фото: Prayitno / Thank you for (12 millions +) view / Flickr.

Мандрівникам, які бажають поринути у розслаблену обстановку, варто вирушити на острів Коронадо, де панує безтурботна атмосфера маленького міста. Острів, який приваблює старовинний спосіб життя, з’єднаний з Сан-Дієго мостом. Гуляючи набережною або катаючись на орендованому велосипеді Коронадо, туристи можуть відчути чарівність цього місця.

Тут, біля поромної переправи, знаходяться магазини та картинні галереї. Для відвідувачів відчинені двері Музею історії та мистецтва Коронадо. Звідси відкриваються панорамні види Сан-Дієго, розташованого протилежному березі протоки. Вам обов’язково варто побачити готель “Дель Коронадо”. Саме цей готель вважається прообразом Смарагдового міста у казці «Чарівник країни Оз».

Адреса: Острів Коронадо, Коронадо, Каліфорнія, США.

Квартал Гасламп

Квартал Гасламп

Квартал Гасламп. | Фото: alpe89/Flickr.

Квартал Гасламп – головний район Сан-Дієго, де сконцентровано безліч ресторанів, нічних закладів та торгових комплексів. Він народився 1850 р., коли Вільям Х. Дейвіс, мешканець Сан-Франциско, побудував тут будинок для сім’ї.

Він хотів перетворити це місце на місто. Хоча витівка провалилася, його особняк існує досі. Через 17 років інший мешканець Сан-Франциско був успішнішим в облаштуванні набережної. Трохи пізніше це місце стало Меккою для повій та любителів азартних ігор.

Через кілька десятиліть у цьому вікторіанському районі вдалося навести порядок і змінити як його вигляд, так і репутацію. З того часу він відомий як «Квартал Газових ліхтарів» – Гасламп. Зараз тут розташовано понад 200 ресторанів, безліч бутиків та картинних галерей. Квартал включено до Національного реєстру історичних місць.

Адреса: Гасламп Куортер, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Узбережжя Ла-Хойя

Узбережжя Ла-Хойя

Узбережжя Ла-Хойя. | Фото: Allan Der/Flickr.

Ла-Хойя – узбережжя, де розташовані одні з найкращих пляжів Сан-Дієго, – престижний район, який іноді називають «перлиною Сан-Дієго». Це місце дійсно виблискує яскравими фарбами, якщо йдеться про пляжі.

Узбережжя Ла-Хойя, яке простяглося на цілу милю, популярне як серед місцевих жителів, так і серед туристів. Воно приваблює різноманітністю розваг на воді: плаванням, серфінгом, пірнанням із аквалангом та веслуванням на каяку. Але веселощі тут не закінчуються із заходом сонця. Пізніми вечорами відпочиваючі розводять багаття та смажать хот-доги, а також влаштовують пляжні вечірки.

Адреса: la Jolla Shores Beach, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Півострів Пойнт Лома

Олд Пойнт Лома Маяк

Олд Пойнт Лома Маяк. | Фото: Wayne S. Grazio/Flickr.

Західний бік бухти Сан-Дієго огинає скелястий півострів, який цілком заслуговує на те, щоб побувати там. Пойнт Лома відомий своїм нерівним рельєфом, захоплюючою історією та видами, які ви нескоро забудете. Деякі визначні пам’ятки півострова ми згадаємо пізніше. У 1542 р. тут було місце висадки перших європейських експедицій.

Нині воно називається західним узбережжям Америки. Військові укріплення, що захищали гавань із західного боку, зводилися на Пойнт Лома з ХІХ століття. Форт Розекранс – національний цвинтар, що з’явився тут у 1882 р. і займає площу 77,5 акрів, – розташований на узбережжі на території колишньої артилерійської бази.

Тут знаходиться понад 100 тис. могил, а також такі офіційні меморіали, як пам’ятник екіпажу авіаносця ВМС “Беннінгтон”. Він споруджений на згадку про нещасний випадок, що стався в бухті Сан-Дієго в 1905 р. і забрав 66 життів. Авіаносець прямував до набережної, щоб узяти на борт членів експедиції, мета якої – спостереження за китами. Він також мав дійти до півострова Оспрі Пойнт, де альпіністи піднімаються на скелі, а рибалки розбивають табір на березі.

Адреса: Пойнт Лома, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Сафарі-парк зоопарку Сан-Дієго

Сафарі-парк зоопарку Сан-Дієго

Сафарі-парк зоопарку Сан-Дієго.

Численні пам’ятки Сан-Дієго викликають захоплення як у дорослих, так і у дітей. Один з найбільш затребуваних туристичних об’єктів міста – сафарі-парк, розташований поряд з Ескондідо і займає територію 1200 акрів.

У ньому міститься понад 300 різновидів тварин, насамперед тих, хто перебуває на межі вимирання. Тут їх розводять, щоб потім повернути в природне довкілля. Відвідувачі можуть приєднатися до екскурсії на трамваї зоопарком або розглянути сафарі-парк з висоти під час польоту на повітряній кулі.

Серед інших занять тут пропонують нагляд за гепардами. Під час бігу ці тварини розвивають швидкість до 70 км/год. Тут також можна відвідати контактний зоопарк, прогулятися серед лемурів або заглянути у вольєр із птахами. Знайомство з сафарі-парком зоопарку в Сан-Дієго однаково цікаве як для юних гостей, так і для тих, хто молодий у душі.

Адреса: San Diego Zoo Safari Park, San Pasqual Valley Road, Ескондідо, Каліфорнія, США.

Район Ембаркадеро

Район Ембаркадеро

Район Ембаркадеро. | Фото: SD Dirk/Flickr.

Пішохідна набережна Сан-Дієго переповнена магазинами, цікавими пам’ятками, кафе та ресторанами. Звідси відкриваються краєвиди на Коронадо – острів, розташований на протилежному боці бухти. Багато об’єктів Ембаркадеро знаходяться буквально на воді. Наприклад, «Мідуей» ВМС та історично цінні кораблі, що належать Морському музею Сан-Дієго.

Звідси вирушають екскурсійні катери, що курсують по гавані і виходять в океан до тих місць, де можна побачити китів. Коли стає спекотно, діти веселяться навколо інтерактивних фонтанів у парку на набережній. Вони із задоволенням грають на дитячих майданчиках, які дивують креативними конструкціями.

У листопаді Ембаркадеро стає місцем проведення Фестивалю вина та їжі. З кінця червня до початку вересня тут відбуваються літні вечори на березі затоки за участю симфонічного оркестру Сан-Дієго.

Адреса: Embarcadero, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Національний монумент Кабрільо

Національний монумент Кабрільо

Національний монумент Кабрільо. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Знаходячись на південній околиці півострова Пойнт Лома, ви стоїте там на західному узбережжі США, куди вперше ступила нога європейців. Експедиція Хуана Родрігеса Кабрільо прибула сюди 28 вересня 1542 р. Мореплавець назвав бухту Сан-Мігель (1602 р. її перейменували в Сан-Дієго).

Оригінальна статуя Кабрільйо була передана місту як подарунок від португальського уряду в 1939 р. З 1988 р. на набережній стоїть точна копія пам’ятника. В інформаційному центрі можна переглянути фільм і познайомитися з експонатами, що відтворюють морську подорож Кабрільо вздовж Каліфорнійського узбережжя.

Поряд з пам’ятником ви побачите старі батареї берегової артилерії, що збереглися, що захищали гавань. Вам також варто подивитися на старий маяк Пойнт Лома, перетворений на музей. Але, цілком можливо, що найбільш цікавою вам виявиться можливість помилуватися панорамним видом на архітектурні споруди Сан-Дієго, гавань, а також території від Коронадо до Тихуана.

Адреса: Cabrillo monument, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Державний історичний парк Старого міста Сан-Дієго

Державний історичний парк Старого міста Сан-Дієго

Державний історичний парк Старого міста Сан-Дієго. | Фото: Wikimedia.

У Державному історичному парку, що у Старому місті, час ніби повернулося у середину ХІХ століття. На його території розкидані відновлені історичні будинки, у тому числі п’ять оригінальних глинобитних споруд, а також точні копії старих споруд.

Один з кращих зразків глинобитних будівель – Каса-де-Естуділло, зведена в 1827 р. Це одна з найстаріших споруд іспанської архітектури, що збереглися в Каліфорнії. Вхід до парку вільний для всіх відвідувачів. Саме на цій ділянці узбережжя, де на місці мексиканського села з’явилося американське поселення, можна відчути переплетення різних культур.

Тут завжди знайдеться чим зайнятися туристам: погладити осликів, ощасливити покупками власників місцевих магазинів або оцінити майстерність ремісників у їхній винахідливості. У «Блек Хок Смісі енд Стейбл» ви можете побачити, як коваль працює у своїй майстерні. Старе місто багате на магазини, невеликі музеї та ресторани. На історичній площі регулярно проводяться культурні та урочисті заходи.

Адреса: Old Town San Diego State Historic Park, Wallace Street, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Район “Маленька Італія”

Район "Маленька Італія"

Район “Маленька Італія”. | Фото: Roselinde Bon/Flickr.

У самому центрі Сан-Дієго розташована «Маленька Італія» – район, що виник у результаті розвитку виробництва консервованого тунця, що свого часу приносило великі прибутки місту. Останні консервні фабрики, на яких працювали іммігранти з Італії та Сицилії, закрилися у 1980-х роках.

У той час саме вони становили більшість найманих робітників, які займалися уловом риби. Італійці селилися по сусідству з Ембаркадеро з ХІХ століття. Зараз тут і в найближчих дворах розташовуються галереї, які не мають собі рівних дизайнерські магазини, піцерії, ресторани, льохи, пивоварні та кафе.

Символом Сан-Дієго став «Меркато» – вуличний ринок, який працює по суботах і займає кілька кварталів. Обов’язково сфотографуйте вивіску “Маленька Італія”. Візьміть аркуш паперу та олівець і вирушайте до парку Амісі, де розставлені столи з бронзовими табличками, на яких написані рецепти таких страв, як фарширований артишок, бутерброди з бобовим пюре та коржики тако, начинені рибою.

Адреса: Little Italy, San Diego, Каліфорнія, США.

Петко Парк

Петко Парк

Парк Петко.

Прямо в центрі Сан-Дієго розташований ультрасучасний парк Петко, який став відомим завдяки стадіону уславленої Головної ліги бейсболу. З трибун стадіону відкриваються неймовірно красиві краєвиди на відомі пам’ятки Сан-Дієго та однойменної бухти.

Ви можете милуватися ними, завітавши на одну з 81 ігор, які регулярно проводяться тут протягом року (іноді їх може бути більше, якщо сезон виявляється успішним для «Падрес» – професійної бейсбольної команди). Відкриття парку Петко відбулося 2004 р. До цього «Падрес» разом із футбольною командою НФЛ «Чарджерс» тренувалися на стадіоні Джека Мерфі.

Коли, проходячи повз сквер з пальмами та настінними екранами, ви наближаєтеся до цієї спортивної арени з фасадом зі сталі та пісковика, у вас з’являється почуття прилучення до важливої ​​події. У парку Петко обладнано зону для дитячих розваг. Ви також можете познайомитися з історією «Падрес» та дізнатися цікаві факти про гравців команди у новому залі Слави.

Відвідування бейсбольного матчу не обходиться без смачної їжі. У точках харчування парку ви можете скуштувати різні страви: сашимі, рибні тако, піцу в романському стилі, барбекю, устриці та вишукані хот-доги.

Адреса: Petco Park, Park Boulevard, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Мішен Біч

Мішен Біч

Мішень Біч. | Фото: Wikimedia.

Двадцятирічні хлопці та дівчата обожнюють Сан-Дієго як морський курорт, відомий безтурботною атмосферою, вечірками та пляжною смугою, що простяглася на дві милі вздовж Тихоокеанського узбережжя. Вздовж пляжу Місія (Мішен) тягнеться пожвавлена ​​набережна, поряд з якою розташований Бельмонт-парк з безліччю атракціонів, у тому числі з вінтажною американською гіркою.

Якщо ви віддаєте перевагу спокою і менш шумній обстановці, то вас влаштує набагато спокійніша південна частина пляжу. Найсприятливіші погодні умови для пляжного відпочинку чекають на відпочиваючих з червня по вересень, хоча сезон починається у весняні місяці, а закінчується восени. Навіть у грудні, коли світить сонце, ви побачите гостей курорту, які відпочивають на пляжі.

Ви можете орендувати велосипед і познайомитися з місцевими пам’ятками, прокатившись набережною. Тут також організовуються морські прогулянки для тих, хто бажає побачити китів. На пляжі є кілька дитячих майданчиків. Тут можна пограти в міні-гольф, заглянути в магазини для любителів серфінгу або в покриті буйною рослинністю сади, де ростуть високі пальми.

Адреса: Мішен Біч, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Парк Бельмонт

Парк Бельмонт

Парк Бельмонт. | Фото: Simon/Flickr.

Бельмонт-парк – чільне місце розваг на пляжі Місія – було відкрито 1925 р. цукровим магнатом Джоном Д. Спрекельсом. У цьому парку обладнано 12 гірок, поле для гри в міні-гольф з 18 лунками, оформлене в стилі Тікі, а також безліч інших менших за розмірами атракціонів.

Тут же відчинені двері трьох кафе, що розташовані на узбережжі океану. Але головне, що приваблює відпочиваючих до Бельмонт-парку, це «Гігантський ківш» – атракціон, який існує вже багато років. Ці дерев’яні американські гірки з’явилися тут разом з парком і зараз включені до Національного реєстру історичних місць.

Для дітей, які ростуть у Сан-Дієго, катання на «Гігантському ковші» стало абсолютно звичайною розвагою. У парку також обладнано такі швидкісні гірки, як «Маньяк контролю», «Гігантська карусель» та «Пляжний вибух». У тих, хто катається на них, зашкалює адреналін. Перевірте в магазині солодощів, чи вдасться впоратися з гігантським вафельним ріжком з морозивом.

Адреса: Belmont Park, Mission Boulevard, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Музей природної історії Сан-Дієго

Музей природної історії Сан-Дієго

Музей природної історії Сан-Дієго. | Фото: Tomás Del Coro/Flickr.

Одне з перших місць, куди намагаються потрапити туристи у парку Бальбоа, – це Музей природної історії, який вважається найстарішим серед таких закладів у Південній Каліфорнії. Музей було відкрито у 1874 р. З 1933 р. він знаходиться у будівлі іспанського колоніального стилю. На початку нового тисячоліття фасад закладу набув постмодерністського вигляду.

Виставки музейних залів цікаві для людей будь-якого віку. Загляньте в зал «Викопних таємниць» та вивчіть багату історію доісторичної Каліфорнії та Нижньої Каліфорнії – мексиканського штату. У цьому вам допоможе вражаюча колекція скам’янілостей, а також копії живих організмів, діорами, інтерактивні експозиції та настінний живопис.

Неодмінно завітайте на виставки, присвячені Південній Каліфорнії: «Різноманітність екосистеми узбережжя кактусів», а також «Вода: Каліфорнійська історія», що розповідає про складну ситуацію в штаті з водою.

Тут також працює тимчасова виставка, яка триватиме до 2020 р. На ній представлені кістки і бивні мастодонту, що збереглися, виявлені під час розкопок у Сан-Дієго. Цьому хоботному ссавцю 130 тис. років. Ви також можете подивитися вражаючі 2D та 3D фільми, що йдуть у гігантському кінотеатрі. З їх допомогою ви відкриєте собі дива океану і побуваєте в далекому від нас за часом льодовиковому періоді.

Адреса: San Diego Natural History Museum, Ель Прадо, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Авіаційний та космічний музей Сан-Дієго

Авіаційний та космічний музей Сан-Дієго

Авіаційний та космічний музей Сан-Дієго. | Фото: Wikimedia.

У легендарному будинку компанії «Форд», побудованому у стилі «стрімлайн модерн» (американському ар-деко) у парку Бальбоа у 1936 р., розміщується Музей авіації та космосу Сан-Дієго. За допомогою моделей та справжніх артефактів у ньому відтворюється історія польотів людства.

У цій філії Смітсонівського інституту ви можете познайомитися з експонатами, які становлять Золоту еру польотів у період між двома світовими війнами. Наприклад, тут зберігаються “Аероніка-3” (двомісний літак), “Надійний” ПТ-1 (консолідований літак) та двомісний “Райан СТА”. У музеї представлені інші артефакти того періоду. Наприклад, літаки, пілотами яких були Амелія Ерхарт та Чарльз Ліндберг.

Ви можете заглянути ще далі в історію авіації та побачити точні копії планерів братів Райт. Тут знаходиться кілька експонатів епохи реактивних літаків: Дуглас А-4Б «Скайхок», супутник Боїнг Дж-Пі-Ес-12 і модель літака-ракетоплана Ікс-15, що докорінно змінив принципи авіабудування. У музеї також обладнано польотний тренажер.

Невеликі симулятори польотів розміщені у спеціальному ангарі «Екшен». Тут знаходиться 3D/4D кінотеатр для демонстрації фільмів, що дозволяють відчути вібрацію під час віртуального польоту.

Адреса: San Diego Air & Space Museum, Pan American Plaza, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Акваріум «Берч»

Акваріум «Берч»

Акваріум “Берч”. | Фото: Nathan Rupert/Flickr.

Цей знаменитий акваріум, розташований на скелі над кампусом Інституту океанографії Скрипса, розповідає про різноманіття морського життя Тихого океану. До нього можна дістатися з центру Сан-Дієго за 20 хвилин. Огляд найкраще розпочати із зали риб.

Тут представлено безліч мешканців з різних місць, починаючи з прохолодних вод Північного Заходу і закінчуючи тропічними районами Індійського і Тихого океанів. В одному із залів встановлено акваріум із водоростями місткістю 260 тис. літрів. У ньому можна побачити коралові рифи та улюбленицю публіки головасту морську черепаху, врятовану від загибелі.

На площі Прилів молодь знайомиться з істотами, що мешкають у припливних заводах Південної Каліфорнії: з морськими зірками, раками-самітниками, омарами і голотуріями. В акваріумі встановлені вітрини: «Дещо про морські ковзани», що розповідає про ці незвичайні істоти, і «Відчуйте спеку», де можна дізнатися про наслідки зміни клімату, що вражають уяву.

Адреса: Birch Aquarium, Expedition Way, Ла-Хойя, Каліфорнія, США.

Державний природний заповідник “Торрі Пайнс”

Державний природний заповідник "Торрі Пайнс"

Державний природний заповідник “Торрі Пайнс”.

Ця природна пам’ятка національного значення, що займає територію в 2 тис. акрів на горбисто-ярустим Тихоокеанському узбережжі на північ від Ла-Хойя, знаходиться на плоскій височині в оточенні високих скель, з яких відкриваються чудові краєвиди на океан.

Ви можете скористатися залізницею, що простяглася на 8 км вздовж узбережжя, щоб дістатися цього природного об’єкту, розташованого далеко від туристичних маршрутів. Тут ви майже зустрінете ознак цивілізації.

Національний парк є життєво важливим середовищем для зникаючих сосен Торрея, які ростуть тільки в цьому місці і на острові Санта-Роза неподалік від Санта-Барбари. Зі скель ви зможете спостерігати за сірими та синіми китами в період їх міграції. Зупиніться біля інформаційного центру, збудованого в стилі іспанського сільського будинку. Звідси у вихідні дні та під час канікул о 10:00 та 14:00 вирушають піші екскурсії у супроводі гіда.

Адреса: Torrey Pines State Natural Reserve, North Torrey Pines Road, Ла-Хойя, Каліфорнія, США.

Заповідник Сансет-Кліффс

! Заповідник Сансет-Кліффс

! Заповідник Сансет-Кліффс.

У західній частині півострова Пойнт Лома розташований знаменитий заповідник, який займає територію 68 акрів. Він призначений для захисту стрімких скель, печер, природних арок та приливних водойм. Немає нічого дивного в назві Сансет Кліффс («Скелі на заході сонця»). Ви навряд чи знайдете в цьому районі найкраще місце для того, щоб милуватися заходами сонця.

Тим більше, до нього можна легко дістатися з центру Сан-Дієго. На узбережжі Південної Каліфорнії знайдеться безліч місць із гарним оглядом та видами на навколишні ландшафти. Тому в період з грудня до квітня у вас є всі шанси побачити сірих китів. Якщо їхати дорогою, чудові краєвиди відкриваються на бульварі Сансет Кліффс на ділянці між двома вулицями: Адаїр та Ладера.

Адреса: Sunset Cliffs Natural Park, Ladera Street, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Музей людини Сан-Дієго

Музей людини Сан-Дієго

Музей людини Сан-Дієго. | Фото: Wikimedia.

Зали Музею людини (антропології) розміщуються у чотирьох помпезних будинках іспанського колоніального стилю, де свого часу проводилася Панамо-Каліфорнійська виставка. Нещодавно він відзначив свій сторічний ювілей.

Тут ви можете вивчити історію доколумбової Америки, познайомитися з культурою корінних американців, а також з такими цивілізаціями Мезоамерики, як майя. Експонати виставок висвітлюють ці теми у веселій, розважальній манері. Наприклад, ПІВОлогія вивчає 10 000-річну історію пивоваріння.

Один із експонатів – масивний золотий пивний кубок, що належав королю інків близько 600 років тому. «Жахи!» – виставка, призначена для сімейного перегляду та розповідає про такі міфічні істоти, як кракен (морське чудовисько, схоже на восьминога), єдинороги, дракони та снігова людина (йєті). На другому поверсі музею ви можете поринути у історію походження народів. Відвідувачі залишаються у захваті від знайомства з найбільшими у США колекціями, пов’язаними з єгиптологією: масками, глиняними виробами, саркофагами та двома автентичними муміями.

Адреса: San Diego Museum of Man, El Prado, San Diego, Каліфорнія, США.

Район Пасіфік-Біч

Кришталевий пірс

Кришталевий пірс. | Фото: Chad McDonald/Flickr.

Пасіфік-Біч, розташований по сусідству з Мішен-Біч на шляху до Ла-Хойя – ще одна смуга чудових пляжів на Тихоокеанському узбережжі. Він простягся вздовж бульвару Оушен, на якому розташовано безліч питних та розважальних закладів.

У відпочиваючих виникає відчуття, наче пляж ніколи не закінчується. Він тягнеться повз пірс «Кристальний» і переходить у пляж Норс-Пасифік, де воліють відпочивати сім’ї, яких влаштовує, як тут організована служба порятунку. З 1990-х років. територія, на якій розташований Пасифік-Біч, облагороджується та реконструюється.

Студенти коледжів, які тут відпочивали, перемістилися на Мішен-Біч. Їх змінили туристи трохи старшого віку. На Пасіфік-Біч з’явилися шикарні багатоквартирні будинки та елітні ресторани. Прогуляйтеся пірсом «Кристальний». На ньому з обох боків вишикувалися невеликі старомодні літні будинки, що захищають пірс від хвиль. Якщо вам вдасться опинитися там, коли немає натовпів рибалок, ви зможете побачити, як хвилі б’ються об край пірсу. Звідси відкриваються краєвиди на Ла-Хойя та місто.

Адреса: Pacific Beach Pier, Ocean Boulevard, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Морський музей Сан-Дієго

Морський музей Сан-Дієго

Морський музей Сан-Дієго. | Фото: jimmyweee/Flickr.

У парку на набережній Ембаркадеро за кілька кроків від «Мідуей» ВМФ розміщується одна з найбільших у країні колекцій історичних судів. Усі вони готові до прийому пасажирів. У Морському музеї Сан-Дієго представлено 11 кораблів та підводних човнів – об’єктів культурної спадщини.

Насамперед заслуговує на увагу «Зірка Індії» (1863), яка вважається найстарішим у світі кораблем, який все ще регулярно здійснює рейси. Цей швидкісний катер, випущений на верфях острова Мен і пробоїну корпусу, був побудований для перевезення вантажів між Британією, Індією та Новою Зеландією.

Для любителів військової техніки буде дуже корисним відвідування борту підводних човнів: радянської Б-38 та американської Нейві Долфін (Дельфін військового флоту). Можливо, ви вже бачили раніше один із кораблів – «Раптовість» ВМФ Британії. Сучасна точна копія фрегата XVIII століття ВМФ Британії з’являлася в «Господарі морів: На краю землі» та в «Піратах Карибського моря: На дивних берегах». Ви можете приєднатися до 45-хвилинної екскурсії, організованої музеєм та присвяченої військової теми. Захід проводиться у гавані на швидкісному катері часів війни у ​​В’єтнамі.

Адреса: Maritime Museum of San Diego, North Harbor Drive, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Пляж «Дитячий басейн»

Пляж «Дитячий басейн»

Пляж “Дитячий басейн”. | Фото: Mattia Panciroli/Flickr.

Океан у Сан-Дієго – це завжди захоплююче видовище, але хвилі прибою можуть бути небезпечними для дітей та недосвідчених плавців. Щоб вирішити цю проблему, на заході Ла-Хойї звели великий бетонний хвилеріз, що захищає пляж від хвиль. Завдяки цій конструкції тут з’явилася невелика спокійна бухта, що має форму раковини.

Будівництво хвилерізу – подарунок місцевій спільноті від філантропа Еллен Браунінг Скриппс. Подія сталася 1931 р. Але ніхто не очікував, наскільки привабливим виявиться цей пляж для тюленів та морських левів. З грудня по травень тварини приходять сюди, щоб повалятися в спокійних водах і народити потомство на березі океану. Цього сезону «Дитячий басейн» закритий для доступу. Але ви можете пройтися вздовж хвилерізу і розглянути зимових тварин та їх дитинчат.

Адреса: Children’s Pool Beach, Village of La Jolla, Каліфорнія, США.

Міст Коронадо-Сан-Дієго

Міст Коронадо-Сан-Дієго

Міст Коронадо-Сан-Дієго. | Фото: Wikimedia.

Постійна риса міського ландшафту Сан-Дієго – міст, що перекинувся через місцеву бухту і сполучає місто з Коронадо. По ньому проходить швидкісна магістраль 75. З мосту відкриваються види на місто, що захоплюють дух. Проект створено Робертом Мошером – архітектором-модерністом.

Відкриття мосту відбулося 1969 р. – через два роки після того, як розпочалося його будівництво. Міст відомий характерним вигином 80°. Така конструкція пояснюється тим, що для авіаносців потрібна висота проходу не менше 61 м. Тому потрібно було збільшити висоту моста для того, щоб вигин був безпечним для кораблів. Якщо ви хочете побачити міст ближче і пропливти під ним на каяку, то приєднуйтесь до екскурсій з Коронадо у супроводі гідів.

Адреса: Coronado Bridge, California 75, Коронадо, Каліфорнія, США.

Сіпорт Віллідж – район морського порту

Сіпорт Віллідж – район морського порту

Сіпорт Віллідж – район морського порту. | Фото: Al_HikesAZ/Flickr.

Сіпорт Віллідж – чудове місце для прогулянок у Сан-Дієго. Тут також можна цікаво провести час вдень. Ця територія розташована безпосередньо на набережній. Вам варто побувати там. Район Сіпорт Віллідж багатий на самобутні магазини та ресторани.

На набережній, яка стає багатолюдною у вихідні дні, встановлено безліч столів для пікніка та лавок. До неї примикають затишні дворики. Після полудня це місце регулярно перетворюється на сцену для вуличних музикантів та акторів. Деякі їх відрізняються особливою оригінальністю.

Цей район знаходиться в пішій доступності від більшості визначних пам’яток, розташованих поблизу, у тому числі від Мідуей ВМС. У Сіпорт Віллідж обмежене і досить дороге паркування. Тому вам варто залишити автомобіль подалі від морського порту і, добираючись до нього, отримати насолоду від прогулянки вздовж набережної.

Адреса: Seaport Village, West Harbor Drive, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Сан-Дієго-де-Алькала – місіонерська базиліка

Сан-Дієго-де-Алькала – місіонерська базиліка

Сан-Дієго-де-Алькала – місіонерська базиліка. | Фото: wikmedia.

Це була перша у Каліфорнії місія. У 1769 р. Хуніперо Серра – іспанський францисканський чернець з Майорки – заснував кілька місій. Перша з них була побудована у Сан-Дієго. Проте за кілька років після заснування її довелося перенести на кілька миль у бік від узбережжя. Причиною цього стали конфлікти, що виникли між іспанськими військами та індіанцями.

У 1775 р. індіанці підпалили нову місію. Монахам разом із армією довелося шукати притулку. Лише 1777 р. їм вдалося побудувати нову місію з допомогою індіанців. Однак невдовзі після відокремлення церкви від держави місія прийшла в запустіння. Наразі туристи можуть побачити стару церкву зі дзвіницею. У 1970-х роках. храм набув статусу базиліки. Тут же розташований гарний сад та невеликий музей. Базиліку внесено до Реєстру Національних історичних пам’яток.

Адреса: Mission Basilica San Diego de Alcala, San Diego Mission Road, Сан-Дієго, Каліфорнія, США.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук