28 пам’яток Гавани, які варто подивитися

Гавана – столиця Куби, яка неофіційно називається Островом Свободи. Зовнішність міста відповідає прізвисько держави: тут панує атмосфера життєрадісності, авантюризму і спраги пригод. Пам’ятки Гавани відбивають історію боротьби Куби за визволення, проте столиця прекрасна не лише історичною спадщиною, а й яскравими сучасними ритмами мегаполісу.

Стара Гавана

Стара Гавана

Стара Гавана.

Місто засноване 1519-го, тож його історія налічує вже понад 500 років. Територія Старої Гавани та всі її визначні пам’ятки числом близько тисячі входять до списку об’єктів, що охороняються ЮНЕСКО. Саме тут зосереджено більшість цікавих місць кубинської столиці.

Найдавніші будівлі – три фортеці-форти: Ла-Фуерса, Ла-Кабанья та Ель-Морро. Споруди мали захистити місто від нападів з моря. Пізніше в Гавані почали зводити витончені особняки у традиціях бароко та неокласицизму, іноді з елементами мавританського стилю.

На вузьких брукованих вулицях колись тіснилося не менше 3 тис. споруд у колоніальному стилі, а до наших днів їх уціліло близько 900 штук. Але й їх достатньо, щоб перейнятися духом славного портового міста: не дарма Гавану називають найпрекраснішою острівною столицею світу.

Адреса: La Habana Vieja, Гавана, Куба.

Стара площа (Пласа В’єха)

Стара площа (Пласа В'єха)

Стара площа (Плас В’єха).

Пласа Вьеха – справді одне з найстаріших площ Куби, але у момент заснування наприкінці XVI століття вона називалася Пласа Нуева – Нова площа. У Стару її перейменували в XIX столітті, коли вона втратила своє значення головного місця відпочинку гаванцев.

В архітектурному ансамблі Пласа В’єха переплелися бароко, неокласичний стиль та модерн: подібна еклектичність – характерна риса кубинської культури.

Цікаві об’єкти тут:

  • художня галерея;
  • бібліотека фотографій;
  • центр візуального мистецтва.

Всі вони розташовуються в чудових старовинних особняках, що прикрашають площу.

Адреса: Plaza Vieja, Гавана, Куба.

Капітолій

Капітолій

Капітолій.

Зовнішність Капітолію в Гавані дуже схожий з аналогічною спорудою в США і навіть трохи перевершує її за розмірами. Його збудували 1929-го, але парламент засідав тут недовго. Пізніше будівлю переобладнали на конференц-зал. Також тут знаходиться бібліотека, історичний музей та міністерство науки.

Капітолій виконаний у стилі Ренесансу, типовому для монументальних споруд. 92-метровий купол поступається за розмірами лише римському собору Святого Петра та собору Святого Павла у Лондоні. Його прикрашає скульптура-репліка статуї Меркурія у флорентійському палаці Барджелло. Навколо будівлі розбито сади, а вхід до Капітолію прикрашений барельєфами на історичні сюжети.

Адреса: Капітолій Гаванна, Гавана, Куба.

Фортеця Ель-Морро

Фортеця Ель-Морро

Фортеця Ель-Морро.

До списку того, що подивитися в Гавані, входить і фортеця Ель-Морро – один із символів столиці. Форт розташований на приморській скелі, що пояснює її назву: Ель-Морро перекладається як «високість, горб». Ще одна назва – Фортеця трьох волхвів.

Ель-Морро збудували 1589-го для захисту від нападів британського флоту. За роки існування форт практично не отримав каліцтва. Величний ансамбль, як і століття тому, справляє враження мощі та сили. У середині XIX століття він доповнився маяком, що гармонійно вписався в образ.

За бажання з його вершину можна піднятися. Також у комплексі Ель-Морро продаються сувеніри, організовуються виставки. Приємно і просто погуляти територією, що зберігає пам’ять про військово-морську історію Куби.

Адреса: Castillo De Los Tres Reyes Del Morro, Гавана, Куба.

Музей Революції

Музей Революції

Музей революції.

Музей Революції в центрі Гавани розташовується в колишньому президентському палаці – гарній будівлі у стилі неокласицизму, збудованому у 1920-му. У музей його перетворили після повалення Батісти. Тоді ж воно втратило деякі деталі інтер’єру, у тому числі світильників «Тіффані» і кованих елементів, але внутрішнє оздоблення як і раніше заслуговує на захоплення.

Експозиція музею, розміщена у 30 залах, налічує 9 тис. предметів. Основну частину становлять експонати періоду Кубинської революції Фіделя Кастро. Але виставка охоплює історію Куби загалом, починаючи з моменту заснування колонії.

Експонати включають одяг та обмундирування, фотографії та газети, зброю та техніку. Найвизначніші приміщення – Дзеркальний зал та президентський кабінет із справжньою обстановкою 1940-х.

Адреса: Музей революції, Avenida Bélgica, Гавана, Куба.

Будинок-музей Ернеста Хемінгуея

Будинок-музей Ернеста Хемінгуея

Будинок-музей Ернеста Хемінгуея.

Знаменитий американський письменник Хемінгуей провів на Кубі 20 років: не дивно, що на острові і, зокрема, в Гавані, збереглося безліч присвячених йому об’єктів. Один із них – будинок-музей письменника, куплений ним 1940-го: тут було створено твір «Старий і море».

Після самогубства Хемінгуея будинок перейшов уряду, а через рік, 1962-го, в ньому відкрили музей.

Побут письменника був ретельно відновлений: тут стоять книжкові полиці з тисячами фоліантів, знаходяться особисті речі Хемінгуея, його зброя та машинка, за якою він працював. Улюблений катер “Пілар” виставлений у дворику музею. Поруч знаходиться маленький цвинтар, де поховані вихованці письменника.

Адреса: Finca Vigía, Гавана, Куба.

Кафедральний собор Гавани

Кафедральний собор Гавани

Кафедральний собор Гавани. | Фото: Anthony G. Reyes/Flickr.

Головний храм Гавани – собор Святого Христофора – дивовижна споруда. Будівля невеликого розміру виконана в стилі бароко і незвичайною формою фасаду. Оздоблення екстер’єру досить просте, але при цьому витончене.

З боків від собору дві вежі: ліворуч – дзвіниця, і вона трохи ширша, ніж вежа праворуч. Зроблено це було для того, щоб вода з площі могла вільно йти вулицею праворуч від будівлі. Храм було закладено у 1748-му, а статусу кафедрального набув наприкінці XIX століття, коли до Гавани перенесли резиденцію єпископа.

Внутрішнє оздоблення пишається фресками, скульптурами та картинами. Крім того, у соборі понад сто років зберігалися останки першовідкривача Христофора Колумба. Пізніше їх перевезли до Севільського кафедрального собору Іспанії.

Адреса: Кафедральний собор Гавани, Empedrado, Гавана, Куба.

Соборна площа

Соборна площа

Соборна площа.

Собор Святого Христофора прикрашає собою Кафедральну площу, яка раніше звалася Пласа-де-Сьєнага або «болотна площа». У Гавані вона з’явилася 1578-го, а зараз набула важливого туристичного значення.

Серед її головних визначних пам’яток – палац маркіза Де-Аркоса середини XVIII століття: довгі роки тут на першому поверсі розташовувалося поштове відділення. Також на Кафедральній площі безліч старовинних особняків іспанської аристократії, збудованих у XVII-XVIII ст. Опинившись тут, варто відвідати Галерею мистецтв «Віктор Мануель», Музей освіти та Музей колоніального мистецтва.

Адреса: Соборна площа, Гавана, Куба.

Національний музей образотворчих мистецтв Гавани

Національний музей образотворчих мистецтв Гавани

Національний музей образотворчих мистецтв Гавани. | Фото: lezumbalaberenjena/Flickr.

Колекція предметів красного мистецтва Куби займає в Гавані дві будівлі. Перше – старовинний палац, побудований дома колишнього ринку. Музею його віддали після реконструкції 1913-го. Споруда настільки красива зовні і всередині, що прийти сюди варто, хоча б щоб помилуватися оздобленням.

Друга частина експозиції виставлена ​​в порівняно сучасній будівлі 1953 будівлі. Загалом в обох будинках налічується 1200 експонатів художнього мистецтва. Більша частина експозиції включає полотна, скульптури та гравюри кубинських майстрів різних часових періодів. Але тут і роботи художників зі світовим ім’ям, наприклад, Рембранда та інших голландських і фламандських живописців. На території також діє кафе та сувенірний магазин.

Адреса: Національний музей образотворчих мистецтв Гавани, Гавана, Куба.

Великий театр Гавани

Великий театр Гавани

Великий театр Гавани.

Великий театр Гавани існує з 1838 року. Зараз він розташовується в чудовій будівлі в бароковому стилі, побудованому 1915-го. Впізнаваність фасаду надають незліченні статуї та чарівна кутова вежа. Прекрасний і його інтер’єр: мармурові сходи та оксамитові сидіння створюють враження витонченої розкоші.

Театр виправдовує свою назву: він справді один із найбільших у світі та вміщує 1500 глядацьких місць – лише в основному залі. На сцені Великого театру Гавани виступали такі знаменитості, як Ганна Павлова, Майя Плісецька, Сара Бернар та Енріко Карузо; він вважається батьківщиною кубинського балету. Тут також відбуваються виставки, кіносеанси та концерти сучасних виконавців.

Адреса: Great Theatre of Havana, Алея Марті, Гавана, Куба.

Бульвар Прадо (Пасео-дель-Прадо)

Бульвар Прадо (Пасео-дель-Прадо)

Бульвар Прадо (Пасео-дель-Прадо).

Пасео-дель-Прадо – головна вулиця Гавани та прогулянкова зона з чудовою інфраструктурою. Бульвар Прадо був спроектований у XVIII столітті, а остаточний благоустрій стався, коли на ньому збудували Капітолій. Вулицю прикрашають архітектурні пам’ятки, скульптури та витончені ліхтарі.

На Прадо безліч закладів – кіно та театрів, барів, кафе та готелів. Серед останніх – «Інглатерра», побудований в 1875-му і славиться розкішним оздобленням інтер’єру. На Пасео-дель-Прадо знаходиться бар “Флоридіта”, відомий тим, що сюди любив заглядати Хемінгуей: його бронзова скульптура сидить у розі залу. Бульвар Прадо – місце незмінно жваве: тут гуляють гаванці та туристи, працюють вуличні художники, грають діти та підлітки.

Адреса: Paseo del Prado, Paseo de Martí, Гавана, Куба.

Кладовище Колон

Кладовище Колон

Цвинтар Колон. | Фото: Delphinidaesy/Flickr.

Найкрасивіший цвинтар Куби названий на честь Христофора Колумба: планувалося, що тут буде похований великий першовідкривач. Територія займає 60 гектарів і покрита всілякими мармуровими надгробками, пам’ятниками, скульптурами.

Практично кожен об’єкт – справжній витвір мистецтва, при тому що виконані всі вони в різних стилях і жанрах: від старовинних традиційних усипальниць до пірамід і сфер.

Цвинтар Колон відомий тим, що на ньому закінчується шлях відомих гаванських діячів політики, культури та спорту. Наприклад, спочиває тут шахіст Капабланка та письменник Карпентьєр. Хоча цвинтар знаходиться неподалік від міських пам’яток, містечко дуже тихе, доглянуте і становить цікавий контраст із життям Гаваною.

Адреса: Colon Cemetery, Гавана, Куба.

Фортеця Ла-Фуерса

Фортеця Ла-Фуерса

Фортеця Ла-Фуерса.

Ла-Реаль-Фуерса або «замок королівської могутності» заклали 1577-го. Неприступна споруда по периметру оточувала рів, товщина стін досягала 4 м, а сходи були відсутні повністю: гарнізон підіймався нагору по мотузяних сходах.

У XVII столітті надбудували вежу та прикрасили її флюгером із жіночою фігуркою. Вважається, що зображена дружина губернатора де Сото, яка кілька років керувала Гаваною, поки чоловік був у від’їзді.

З 2010-го у фортеці працює Морський музей. Експозиція охоплює всі періоди морської історії Куби, включаючи доколумбові часи. Частина її присвячена історії Королівської верфі, яка збудувала понад 200 кораблів. Туристи познайомляться з чотириметровою копією найбільшого судна XVIII століття «Сантизму Трінідад» і спустяться до трюму – помилуватися старовинними навігаційними приладами.

Адреса: Castillo de la Real Fuerza, O’Reilly, Гавана, Куба.

Площа Святого Франциска та Мала базиліка Франциска Ассизького.

Площа Святого Франциска та Мала базиліка Франциска Ассизького.

Площа Святого Франциска та Мала базиліка Франциска Ассизького. | Фото: Carol Foil/Flickr.

Площа була створена 1628-го з метою покращити водопостачання флоту та звільнити місце для розвантаження суден. Сьогодні головна прикраса площі Святого Франциска – однойменний монастир із церквою – найвищою у місті.

Її 42-метрова дзвіниця роками служила орієнтиром для мореплавців. З вершини можна помилуватися чудовими краєвидами Гавани. Сьогодні будівля храму є музеєм колоніального мистецтва. Експозиція знайомить із церковним начинням та артефактами, а також похоронними традиціями колоніальної знаті.

Внутрішній простір зберігає сліди історії у своїх неоштукатурених стінах; тут також відбуваються виставки та музичні концерти. Площа перед фасадом церкви прикрашена скульптурою святого та мармуровим фонтаном із левами, встановленим у 1836-му.

Адреса: Площа Святого Франциска, Гавана, Куба.

Набережна Малекон

Набережна Малекон

Набережна Малекон.

Набережна Малекон проходить повз 14 міських кварталів. Тому прогулянка нею – ще й знайомство з історією та виглядом Гавани. Шедеври колоніальної архітектури змінюються невибагливими будинками у радянському стилі та, нарешті, сучасними будинками. Побудована вона була межі XX століття.

Найзнаковіші об’єкти на набережній – дозорна вежа Сан-Лазаро, колишній гангстерський готель «Рів’єра», пам’ятники борцям за незалежність Куби, будівля американського посольства та форт Ла-Фуерта. Малекон – чудовий променад та одне з улюблених місць городян. Тут досі можна бачити рибалок, які виходять за уловом заради їди. Також набережна – центр нічних розваг Гавани. Особливо гарна вона на заході сонця, коли заходить сонце заливає багрянцем прибережні будівлі.

Адреса: Malecón, Malecón, Гавана, Куба.

Національний ботанічний сад

Національний ботанічний сад

Національний ботанічний сад.

Територія пам’ятки охоплює 600 гектарів, а сумарна кількість видів рослин, що тут ростуть, перевищує 4 тисячі. Тому Національний ботанічний сад Гавани – не лише туристичний об’єкт, а й дослідницький центр. Цікаво, що кубинська флора займає трохи більше 20 % від загальної кількості рослин: решта – кліматичні зони різних країн світу.

Відвідувачам більше до вподоби тропіки і чарівний японський сад – тихий куточок з дивовижною природою. Цікавий і Архаїчний ліс, де флора представлена ​​найстарішими копалинами. Нагулявши апетит, туристи можуть заглянути в ресторани, що розташовані на території – їх тут цілих сім. А охочим відвезти із собою на згадку частинку саду, варто зайти до магазину з величезним вибором рослин.

Адреса: Jardín Botánico Nacional, Гавана, Куба.

Пласа де Армас (Площа Зброї)

Пласа де Армас (Площа Зброї)

Пласа де Армас (Площа Зброї). | Фото: Pedro Szekely/Flickr.

Пласа де Армас закладена в рік заснування Гавани – 1519-й, що робить її найстарішою в місті. Як підказує назва, пов’язано її заснування з військовими цілями: тут проходила військова муштра та паради. Площа оточена будинками в колоніальному стилі, збудованими з того ж вапняку, що Кафедральний собор.

Найцікавіші – барокова будівля XVIII, де сьогодні знаходиться Музей Гавани, книжковий інститут, готель «Санта-Ізабель» – колишня резиденція Сантовенья, капличка Ель-Темплете у стилі неокласицизму. На Пласа де Армас працює блошиний ринок, де можна знайти досить рідкісні вироби, і сувенірні крамниці. У вихідні на площі влаштовують танцювальні шоу.

Адреса: Plaza de Armas, Гавана, Куба.

Музей рому

Музей рому

Музей рому.

Сигари та ром – два неофіційні символи кубинської культури. І якщо для знайомства з першим туристи відвідують тютюнову фабрику “Партагас”, то дізнатися більше про історію знаменитого піратського напою можна у гаванському Музеї рому. Щороку сюди приходить понад мільйон відвідувачів.

Історія рому почалася у XVI столітті. На острові росте багато цукрової тростини. Побічні продукти виробництва цукру – меляса та патока – шляхом зброджування та перегонки перетворюють на міцний алкоголь. Під час екскурсії музеєм гості не тільки знайомляться з історією, але й можуть наочно поспостерігати за процесом приготування напою.

Зрозуміло, не обходиться без дегустації різних сортів рому. А у вихідні в музеї проходять виступи кубинських музикантів та танцювальні вечори.

Адреса: Museo del Ron Havana Club, Гавана, Куба.

 

Фортеця Сан-Карлос-де-ла-Кабанья

Фортеця Сан-Карлос-де-ла-Кабанья

Фортеця Сан-Карлос-де-ла-Кабанья. | Фото: Dan Lundberg/Flickr.

Фортеця Ла-Кабання зведена у XVIII столітті для посилення оборонної могутності старішого зміцнення Ель-Морро. На той момент Сан-Карлос-де-ла-Кабанья стала найнадійнішою фортецею Куби, чому сприяла 12-метрова товщина стін, підвісний міст та система траншей.

Протягом багатьох років, аж до падіння режиму Батисти, в ній функціонувала в’язниця. Повстанці на чолі з Фіделем Кастро та Че Геварою потім облаштували тут революційний штаб.

Зараз Ла-Кабанья є об’єднаним з Ель-Морро музейним комплексом. Особливий туристичний інтерес має музей-комендатура, де збереглися особисті речі Че Гевари. Також на території комплексу працюють сувенірні лавки та точки харчування, а вечорами о 21:00 відбувається урочиста гарматна церемонія.

Адреса: Сан-Карлос-де-ла-Кабанья, Гавана, Куба.

Меморіал Хосе Марті

Меморіал Хосе Марті

Меморіал Хосе Марті.

Лідер боротьби Куби за звільнення від Іспанії, поет, письменник і публіцист Хосе Мартін – постать, яку шанують всі кубинці. Тому на площі Революції в Гавані в 1958 році було засновано меморіальний комплекс на його честь.

Меморіал є стелою, в нижній частині якої знаходиться музей-архів: тут зберігаються особисті речі Марті, його листи, документація та фото. Виставлені у музеї та експонати, пов’язані з історією площі, а також предмети сучасного мистецтва.

У верхній частині 110-метрової стели знаходиться оглядовий майданчик. Вхід у стелу прикрашає біломармурова скульптура діяча заввишки 18 м. Її постамент використовується для вимовлення промов. А на прилеглій до меморіалу території відбуваються демонстрації та концерти.

Адреса: Меморіал Хосе Марті, Avenida Paseo, Гавана, Куба.

Монастир Санта-Клара

Монастир Санта-Клара

Монастир Санта-Клара.

Монастир заснували черниці з Картахени 1644-го, що робить його одним із найстаріших у Гавані. Спочатку тут навчали дівчаток із малозабезпечених сімей, пізніше облаштували благодійний шпиталь. Потім будинок було віддано Міністерству громадських робіт, і лише 1982-го йому надали статус історичного об’єкта.

Наприкінці XX століття у ньому провели масштабну реставрацію, в ході якої у старовинній споруді виявилося чимало цікавого: потайні вікна та входи, розписи на стінах, різьблені елементи декору та навіть склепи.

Сьогодні на базі колишнього монастиря функціонує готель: на його постояльців чекають надзвичайні відчуття від проживання в місці, що дихає старовиною.

Адреса: Convento de Santa Clara, Гавана, Куба.

FAC (Галерея сучасного мистецтва)

FAC (Галерея сучасного мистецтва)

FAC (Галерея сучасного мистецтва).

Fabrica de Arte Cubano або FAC – галерея сучасного мистецтва в Гавані, розташована на території колишнього заводу з виробництва олій. Галерея заснована нещодавно – 2014-го, але вже завоювала любов гаванців та туристів.

Це справжня квінтесенція творчого життя кубинської столиці, де можна помилуватися різноманітними роботами сучасного живопису, фотомистецтва, скульптури та літератури. Тут проводяться тематичні вечірки та покази, виступи музикантів, фуршети; працює два танцювальні майданчики. У барах можна пригоститись коктейлями за привабливими цінами. А на даху колишнього заводу обладнано ресторан.

Адреса: Fábrica de Arte Cubano, Calle 26, Гавана, Куба.

Палац капітан-генералів

Палац капітан-генералів

Палац капітан-генералів.

В ансамблі Пласа де Армас чільне місце займає палац капітан-генералів, побудований наприкінці XVIII століття. Будинок виконаний у стилі кубинського бароко, у плані є квадрат. Розкіш йому надає аркада і витончені балкони.

Спочатку будинок служив урядовою резиденцією, яка перебувала на другому поверсі – перший займала міська в’язниця. В’язниця закрилася 1834-го, а резиденція припинила функції 1898-го, після здобуття Кубою незалежності.

Сьогодні палац має статус музею. Усередині можна помилуватися колоніальним оздобленням приміщень та безліччю артефактів різних історичних епох.

Адреса: Palacio de los Capitanes Generales Casa de gobierno, Cuba Tacón, Гавана, Куба.

Фортеця Сан-Сальвадор де ла Пунта

Фортеця Сан-Сальвадор де ла Пунта

Фортеця Сан-Сальвадор-де-ла-Пунта.

Будівництво ще однієї значущої фортеці Гавани було завершено до 1600 року. Спочатку вона була складом зброї. З 1630-го між нею та Ель-Морро почали натягувати ланцюг для запобігання ворожим судам шляху через протоку: фрагменти ланцюга можна подивитися і зараз.

1997-го у фортеці Сан-Сальвадор пройшла комплексна реставрація, і об’єкт було перетворено на музей. Тут можна помилуватися моделями старовинних вітрильних суден та дивовижними знахідками, піднятими з бортів кораблів, що затонули.

Представлені в музеї та численні документи, креслення, малюнки та старовинні інструменти, наприклад, астролябії. А ще з фортеці відкривається чудовий краєвид на гаванську набережну Малекон.

Адреса: Фортеця Сан Сальвадор де Ла Пунта, Malecón, Гавана, Куба.

Музей Фустерландія

Музей Фустерландія

Музей Фустерландії.

Хосе Фустер – кубинський художник, який мешкає у гаванському районі Хайманатс. Його будинок, як і весь район – по суті ціла майстерня, що стала яскравим об’єктом столиці, що запам’ятовується.

Протягом 18 років, що Фустер тут живе, він прикрашає свій будинок мозаїкою – це одне із головних захоплень майстра. На створення проекту його надихнув парк Ґуеля у Барселоні, де він побував у ході закордонної поїздки. Мозаїкою оброблено не лише житло Фустера, а й сусідні будівлі, автобусні зупинки та навіть вуличні стовпи.

Арт-проект «Фустерландія» надихнув багатьох гаванців, і вони приєдналися до роботи, декоруючи парки. Сам Хосе любить візитерів і знаходить час привітати кожного гостя, але в період його відсутності туристів зустрічає його син Алекс.

Адреса: Fusterlandia, Гавана, Куба.

Кабаре «Тропікана»

Кабаре «Тропікана»

Кабаре “Тропікана”.

«Тропікана» – найвідоміше кабаре на острові, засноване 1939-го. Період розквіту припав на 1950-і, коли Кубу наповнили американські туристи. Тоді ж тут легалізували азартні ігри. Зараз «Тропікана», як і раніше, процвітає. Навколо кабаре насаджено пальми та інші тропічні рослини.

На гостей чекають яскраві танцювально-музичні шоу, кількість учасників яких сягає 200 осіб. Також до їх послуг – ресторан з дивовижками кубинської та інших кухонь світу. І навряд чи якийсь розважальний заклад на Кубі обходиться без рому: відвідувачі скуштують міцний тростинний напій, а також різноманітні коктейлі на його основі.

Адреса: Tropicana Club, 72 A, Гавана, Куба.

Скульптура – ​​Гаванський Христос

Скульптура – ​​Гаванський Христос

Скульптура – ​​Гаванський Христос.

На території фортеці Ла-Кабанья знаходиться об’єкт, що став одним із культових для Гавани та всієї Куби. Це скульптура Гаванський Христос заввишки 18 м, виконана з карарського мармуру – з нього ж виготовлено багато пам’ятників цвинтаря Колон.

Статуя встановлена ​​поруч із фортечними стінами на височині біля гавані, тому помітна здалеку, з різних районів міста. Автор статуї – кубинка Хільма Мадера. Цікавою є історія її створення.

1958-го на диктатора Батисту вчинили замах, він був серйозно поранений. Його дружина заприсяглася, що якщо чоловік виживе, вона за власний кошт збудує статую Спасителя. Так і сталося, і скульптура зайняла місце серед найкращих об’єктів столиці.

Адреса: Скульптура – Ісус Христос, Гавана, Гавана, Куба.

Парк Джона Леннона

Парк Джона Леннона

Парк Джона Леннона. | Фото: Duncan Rawlinson – Duncan.co/Flickr.

Спадщина The Beatles залишила слід практично у всіх країнах світу. Але пам’ятник одному з учасників гурту несподівано бачити на Кубі, де творчість «бітлів» була під забороною. Парк Джона Леннона розбитий 2000-го, на церемонії відкриття був присутній сам Фідель Кастро, яка раніше не виявляла любові до колективу.

Територія Визначні пам’ятки невелика. Головне і, загалом, єдина прикраса – скульптура, що зображує музиканта на лавці у розслабленій позі. Городяни та туристи від пам’ятника у захваті та постійно підсідають до нього для пам’ятних фото.

Цікаво, що поряд постійно чергує доглядач, який одягає Леннону знамениті круглі окуляри з появою туристів. Після відходу гостей їх знімають. Захід вимушений: окуляри постійно викрадають любителі сувенірів.

Адреса: Парк Джона Леннона, Calle 8, Гавана, Куба.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі,
від яких перехоплює подих
.
Залишити свій відгук