28 пам’яток Ізміру, рекомендованих для відвідування

Розташований на заході Туреччини Ізмір сповнений пам’яток. І йдеться не про пляжі, не про розважальні центри і не про величезні торгові комплекси. Ізмір, а точніше колись на його території Смирна – одне з найстаріших міст у цьому регіоні.

Туристам, які приїжджають сюди, потрібні не лінивий відпочинок та розваги: ​​вони долають тисячі кілометрів, щоб перейнятися духом історії минулих імперій. Ми підготували для вас короткий огляд найкращих пам’яток Ізміру та його околиць – від старих османських базарів до давньогрецьких та давньоримських міст.

Ізмірський музей історії та мистецтва

Ізмірський музей історії та мистецтва

Ізмірський музей історії та мистецтва. | Фото: Wikimedia.

Багато відвідувачів міста втрачають цей музей, розміщений у трьох павільйонах, на увазі, тим самим надаючи собі ведмежу послугу. Насправді він є одним із найбагатших сховищ стародавніх артефактів у країні, а його скульптурний павільйон, заповнений шедеврами стародавніх Смирни, Теоса, Мілета та Пергама, просто сенсаційний.

У павільйонах «Коштовності» та «Кераміка» ви побачите старовинні ювелірні прикраси, монети та керамічні вироби. Всі експонати музею представлені відповідно до тепер уже майже застарілих канонів музейної справи: тут немає інтерактивних панелей та мультимедійних програм, проте вся інформація продубльована англійською мовою, що важливо.

Адреса: Mimar Sinan Mahallesi, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Tarih ve Sanat Müzesi/Museum of History And Art, Kultur Park Fuar Alanı İçi, Konak/Конак/Ізмір, Туреччина.

Набережна Кордон

Набережна Кордон

Набережна Кордон. | Фото: Francisco Anzola/Flickr.

Важко уявити Ізмір без його знаменитої набережної, яку жителі міста називають Кордон. Вона простягається північ від Кумхуріет Мейдані до Алсанджака і південь від пристані Конак до Конак Мейдані.

Зовнішність Кордона в останні роки зазнала істотних змін на краще: обидві ділянки набережної вкриті травою, мають велосипедні і пішохідні доріжки, на східному краю ви знайдете бари, кафе і ресторани. Наприкінці дня сюди стікаються місцеві жителі, щоб зустрітися з друзями, відпочити на зеленій траві та помилуватися чудовим заходом сонця.

GPS координати: 38°26’19.8″N 27°08’30.2″E.

Музей Агора

Музей Агора

Музей Агора. | Фото: Panegyrics of Granovetter/Flickr.

Агора – центральна площа давньої Смирни, що розташовувалась на території сучасного Ізміру, – з’явилася світ орієнтовно наприкінці IV століття до н. е. У 178 році її було зруйновано внаслідок сильного землетрусу, але незабаром за наказом римського імператора Марка Аврелія її відновили.

Незмінно увагу туристів привертають ворота Фаустіни та реконструйована коринфська колонада. Не менш цікаві, проте, склепінчасті зали та галереї-портики, що дають відвідувачам уявлення про те, як виглядала ця прямокутна багаторівнева ринкова площа у давнину. Археологічні дослідження тут все ще тривають.

Адреса: Namazgah Mahallesi, Agora Oren Yeri, Tarik Sarı Sokak, Конак/Ізмір, Туреччина.

Ринок Кемеральті

Ринок Кемеральті

Ринок Кемеральті. | Фото: Jechstra / Flickr.

Подібний лабіринту ринок Кемеральті, що тягнеться від площі Конак до стародавньої Агори, датується XVII століттям. Окрім торгових крамниць сьогодні тут розташовуються численні магазини, закусочні, кав’ярні, ресторани просто неба, ремісничі майстерні, мечеті та синагоги.

Витратьте день, щоб дослідити ці багатолюдні та барвисті вулички, приховані дворики, чудові караван-сараї, і ви пізнаєте справжній Ізмір. Обов’язково загляньте в кафе між Кізларагаза Хан та мечеттю Хісар, де подають знамениту каву по-турецьки.

Адреса: Kızlarağası, Konak Mahallesi, 906. Sk. No:15, 35250 Konak/İzmir, Туреччина.

Церква Святого Полікарпа

Церква Святого Полікарпа

.Церква Святого Полікарпа.

Ця католицька церква, побудована на початку XVII століття, є найстарішим християнським храмом у місті. Усередині стіни вкриті фресками, які у ХІХ столітті були відновлені та доповнені архітектором Раймондом Шарлем Пере.

До речі, на фресці, присвяченій мучеництву святого Полікарпа, Раймонд Пере зобразив себе (у вигляді вусатого парубка зі зв’язаними руками). І ще один цікавий факт: ця церква пережила пожежу 1922 року, яку зрівняв із землею всі сусідні будівлі, інакше як дивом це не назвеш.

Адреса: Akdeniz Mahallesi, Saint Polycarpe Sen Polikarp, Pasaport İskelesi, Конак/Ізмір, Туреччина.

Ринок Кізларагасі Хані

Ринок Кізларагасі Хані

Ринок Кізларагасі Хані.

Відреставрований османський бедестен (критий ринок) Кізларагасі Хані, збудований у 1744 році, схожий на бедестен, розташований на знаменитому Гранд-базарі Стамбула. Сьогоднішній його асортимент розрахований насамперед туристів: більшість виставлених тут продаж товарів – з віддаленого кінця Великого шовкового шляху, тобто. з Китаю.

Але сама будівля Кізларагасі Хані, яка свого часу служила караван-сараєм, надзвичайно красива і, безсумнівно, заслуговує на увагу.

Адреса: Kızlarağası, Konak Mahallesi, 906. Sk. No:15, 35250 Konak/İzmir, Туреччина.

Вуличка Хавра Сокаги

Вуличка Хавра Сокаги

Вуличка Хавра Сокаги.

Одна з найцікавіших вуличок міста, на якій розташована безліч продуктових крамниць, пов’язує центр Кемеральти з Агорою та східною ділянкою Анафарталар Каддесі. Місцеві жителі прямують сюди, щоб купити свіжу рибу, фрукти та овочі, оливки та хельву (солодка страва з насіння кунжуту). Свою назву Хавра Сокагі запозичила у старих синагог, розташованих неподалік від неї.

Адреса: Havra Sk. 35360 Konak/İzmir Туреччина.

Мечеть Хісар

Мечеть Хісар

Мечеть Хісар. | Фото: Wikimedia.

Мечеть Хісар на ринку Кемеральті, побудована в 1597, є найбільшою в місті. Її інтер’єр із синьо-золотими мотивами на куполообразному стелі типовий для Ізміру – він більш простий і менш східний, ніж класичний дизайн Османа. Зверніть увагу на троянди та виноград, вирізані вздовж нижньої частини жіночої галереї.

Адреса: Konak Mahallesi, Hisar Camii, 904. Sokak, Конак/Ізмір, Туреччина.

Археологічний музей

Археологічний музей

Археологічний музей.

У колекції археологічного музею міста є чимало справжніх скарбів. Серед них – бронзова статуя бігуна пізнього періоду еллінізму, виявлена ​​в Егейському морі недалеко від стародавнього міста Кіми, що поблизу Аліаги. Музей знаходиться за кілька хвилин ходьби вгору схилом від площі Конак.

Адреса: Yeşiltepe Mahallesi, Arkeoloji ve Entografya Müzesi, Bahri Baba Parkı, Конак/Ізмір, Туреччина.

Фортеця Кадіфекале

Вид з Фортеці Кадіфекале

Вид з фортеці Кадіфекале. | Фото: Panegyrics of Granovetter/Flickr.

Легенда говорить про те, що в IV столітті до н. сам Олександр Македонський вибрав це місце на горі Пагос як найкраще для будівництва акрополя Смирни. Від грецького поселення сьогодні нічого не залишилося, укріплення, що збереглися лише фрагментарно, датуються римською епохою, як, зрештою, і розкопані залишки амфітеатру на схилі пагорба.

У наші дні мало цікавого можна побачити на цьому місці: руїни, на які перетворилася фортеця Кадіфекале, перебувають у не дуже хорошому стані. Тим не менш, піднятися сюди варто, хоча б заради дивовижного виду на Ізмірську затоку, що відкривається звідси.

Адреса: Kadifekale Laleli Mahallesi 35370 Buca/Ізмір Туреччина.

Площа Конак

Прекрасна мечеть Яли на площі Конак

Мечеть Яли на площі Конак.

Ця величезна площа, названа на честь Будинку уряду Османської доби, збудованого у 1872 році, є серцем міста. Будь-який гість, а тим більше мешканець міста легко назве дві головні пам’ятки площі – османська годинна вежа Конак і прекрасна мечеть Яли.

Адреса: Konak Mahallesi, H. Tahsin İlkkurşun Anıtı İçi Yolu, 35250 Konak/İzmir, Туреччина.

Музей Ататюрка

Музей Ататюрка

Музей Ататюрки.

Величний білий будинок, збудований між 1875 і 1880 роками як готель для торговців килимами, після сумних подій вересня 1922 року опинився в руках держави. Якийсь час воно служило штаб-квартирою армії, потім готелем і зрештою було запропоновано Мустафі Кемалю Ататюрку для використання як резиденцію під час його візитів до міста.

Перший президент Турецької республіки справді кілька разів зупинявся тут у період із 1923 по 1934 рік. Сьогодні в цій будівлі розміщується музей Ататюрка. Серед експонатів – одяг великої людини, її меблі, книги та інші речі.

Адреса: Atatürk Museum, Alsancak Mh.,, Gündüğdu Caddesi No:242, 35220 Konak/İzmir, Туреччина.

Парк культури

Вид на Парк культури

Вид на парк культури.

Пожежа 1922 року знищила більшу частину центру міста між Алсанджаком та Басманом, де протягом століть жили греки. Сьогодні в цьому районі знаходяться великий парк, популярний серед пар і бігунів, що ходять, і ярмаркова площа.

Незважаючи на те, що щорічний Міжнародний Ізмірський ярмарок Фуарізмір нещодавно був перенесений до нового будинку в Газіємірі, ярмаркова площа в парку влітку все одно не пустує. Перебуваючи тут, обов’язково відвідайте вражаючий музей Ізміру історії та мистецтва.

Адреса: Kültürpark, Mimar Sinan Mahallesi, Kültürpark Hizmet Binası Mimar Sinan Mahallesi, Şair Eşref Bulvarı Kültürpark No: 50, 35220 Konak/İzmir, Туреччина.

Етнографічний музей

Етнографічний музей

Етнографічний музей.

Етнографічний музей, розміщений у чудовій кам’яній будівлі, яка колись служила лікарнею, за допомогою діарів, дисплеїв, інформаційних панелей та фотографій познайомить вас із мистецтвом, ремеслами та звичаями Ізміру.

Представлені в музеї експонати відображають різні аспекти традиційного життя регіону – від верблюжих боїв та виробництва повсті до гончарного ремесла, вишивки та виготовлення назарів бонджуків – скляних амулетів, що використовуються для захисту від пристріту.

Адреса: Yeşiltepe Mahallesi, Izmir Etnografya Müzesi, Конак/Ізмір, Туреччина.

Корабель-музей “Зубейде Ханим”

Корабель-музей "Зубейде Ханим"

Корабель-музей “Зубейде Ханим”.

Ця 50-метрова 307-тонна пором, названа на честь улюбленої матері Ататюрка, яка померла в Ізмірі в 1923 році, була побудована в 1987 році і до 2014 року використовувалася за прямим призначенням у Стамбулі. Декілька років тому його привезли сюди і відкрили в ньому музей, присвячений Зубейді Ханим, а також історії турецьких рятувальних операцій на морі.

Експозиції цього музею не становлять великого інтересу для більшості іноземних туристів, проте всі діти, незалежно від національності, знання мови та знайомства з історією Туреччини, з величезним задоволенням піднімаються на борт і досліджують саме судно.

Адреса: Akdeniz Mahallesi, Zübeyde Hanım Eğitim Gemisi (Müzesi), Atatürk Caddesi, Конак/Ізмір, Туреччина.

Міський музей та архів

Міський музей та архів

Міський музей та архів.

У цьому невеликому музеї, розміщеному в пожежній частині, побудованій англійцями в 1923 році, виставляються експозиції з історії Ізміру, що постійно змінюються. Музей названий на честь Ахмета Піриштіни, колишнього мера міста, який зробив великий внесок у реконструкцію порту і Кордона, будівництво метро Ізміра та створення багатьох нових парків.

Адреса: Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi, Cankaya, A 1, Şair Eşref Blv., 35210 Konak/İzmir, Туреччина.

Ізмірська вежа з годинником

Ізмірська вежа з годинником

Ізмірська вежа з годинником.

Однією з головних визначних пам’яток міста є вежа в мавританському стилі з годинником та чотирма фонтанами, що прикрашає площу Конак. Спроектовано її було левантійським французьким архітектором Раймондом Шарлем Пере.

Будівництво годинної вежі закінчилося 1901 року, її відкриття приурочили до 25-ї річниці сходження на престол Абдулхаміда II. Сам годинник подарований Ізміру німецьким імператором Вільгельмом II.

Адреса: Konak Mahallesi, Izmir Clock Tower, Konak/Ізмір, Туреччина.

Вежа Асансер

Вежа Асансер

Башта Асансер. | Фото: Veyis Polat/Flickr.

Ця вежа з громадським ліфтом у районі Караташ на південь від Конака, збудована у 1907 році, стала подарунком місту та його мешканцям від багатого єврейського банкіра та торговця Несіма Леві Байракоглу. Ліфт сполучає вулиці Мітхатпаша Каддесі, на якій розташовані торгові ряди та синагога Bet Isreal, з житловим районом на пагорбі.

Адреса: Asansör, Turgut Reis Mahallesi, Şht. Nihatbey Cd. 76/A, 03500 Konak/İzmir, Туреччина.

Пристань Конак

Пристань Конак

Пристань Конак.

Пакгауз на пристані Конак, спроектований Гюставом Ейфелем і побудований у період між 1875 та 1890 роками, до середини XX століття служив митним пунктом. Нещодавно його переобладнали у торговий центр, під дахом якого розміщуються точки швидкого харчування у західному стилі, кінотеатри, ресторани та магазини, включаючи елітний універмаг Beymen та книгарню Remzi Kitabevi.

Адреса: Alsancak Mahallesi, Alsancak Ferry Pier, 1481. Sokak, Конак/Ізмір, Туреччина.

Ізмірський музей масок

Ізмірський музей масок

Ізмірський музей масок.

Вирішуючи, що подивитися в Ізмірі, не пропустіть з уваги цей невеликий музей, що займає три поверхи старого будинку, що «губиться» серед численних сусідніх барів. У цьому незвичайному музеї зібрано езотеричну колекцію церемоніальних та декоративних масок з усього світу.

Серед експонатів є посмертні маски деяких відомих турків, зокрема Ататюрка, його наступника на посаді президента Ісмета Іненю та поета Надима Хікмета.

Адреса: Alsancak Mahallesi, Izmir Mask Müzesi, 1448. Cumbalı Sokak, Конак/Ізмір, Туреччина.

Кафедральний собор Святого Іоанна

Кафедральний собор Святого Іоанна

Кафедральний собор Святого Іоанна.

В Ізмірі збереглася низка церков, які досі використовуються християнами. Серед них – собор Святого Іоанна, зведений 1874 року на площі Монтро. Будівництво церкви частково фінансувалося султаном Абдул-Азізом. Головний вівтар був подарований храму Папою Пієм ІХ.

Адреса: Kültür Mahallesi, Aziz Yuhanna Katolik Katedral Bazilikası, Şehit Nevres Bulvarı, Конак/Ізмір, Туреччина.

Мечеть Кестанепазар

Мечеть Кестанепазар

Мечеть Кестанепазар.

Багатокупольна «Мечеть каштанового ринку» датується 1667 роком і славиться особливо гарним міхрабом – нішою, що вказує на напрямок на Мекку. Достаток великих вікон робить її легко впізнаваною.

Адреса: Konak Mahallesi, Kestane Pazarı Camii, 872. Sokak, Конак/Ізмір, Туреччина.

Мечеть Шадирван

Мечеть Шадирван

Мечеть Шадирван.

Названа на честь розташованих поряд з нею фонтанів, які використовуються для ритуальних обмивань, ця мечеть 1636 будівлі має великий центральний купол і мінарет з одним шерефе (балконом).

Адреса: Konak Mahallesi, Şadırvanalti Camii, 892. Sokak, Конак/Ізмір, Туреччина.

Пам’ятник Ататюрку

Пам'ятник Ататюрку

Пам’ятник Ататюрці.

Пам’ятник 1932 року на Кумхурієт Мейдані (площі Республіки) присвячений турецькій війні за незалежність і є скульптурою Ататюрка верхи на коні. Автор композиції – італійський скульптор П’єтро Канонік.

Адреса: Akdeniz Mahallesi, Atatürk Anitı, Şehit Fethi Bey Caddesi, Конак/Ізмір, Туреччина.

Храм Бет Ізраїль

Храм Бет Ізраїль

Храм Бет Ізраїль.

Синагога Bet Israel, побудована в 1907 році, є найбільшим діючим єврейським храмом у місті.

Адреса: Turgut Reis Mahallesi, Beth-Israel Synagogue, Mithatpaşa Caddesi, Конак/Ізмір, Туреччина.

Давньогрецьке місто Пергамон

Давньогрецьке місто Пергамон

Давньогрецьке місто Пергамон.

На території провінції Ізмір колись розташовувалося давньогрецьке місто Пергамон, яке було столицею дуже впливової держави династії Атталідів (III століття до н.е.). Після того, як у 133 році до н.е. місто перейшло під владу Римської імперії, воно стало столицею римської провінції Азії, що процвітає мегаполісом з однією з найбільших бібліотек і дуже важливим лікувальним центром зі священним джерелом.

Сьогодні Пергамон є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. До уваги з боку міжнародної організації посприяла хороша безпека руїн античного театру, що залишилися на території Пергамона, стоа, гімназії, святилища Кібеле, курганів і міських стін, а також знаменитого Пергамського вівтаря.

Адреса: Hamzalısüleymaniye Mahallesi, Pergamon Antik Kenti, Бергама/Ізмір, Туреччина.

Давньогрецьке місто Ефес

Місто Ефес

Місто Ефес.

Жодна подорож до провінції Ізмір не буде повноцінною без відвідування знаменитого давньогрецького міста Ефес. Це дивовижне місто, побудоване в X столітті до н.е., процвітало під владою Римської республіки, і багато його найяскравіших споруд відносяться саме до римської доби. Обов’язково відвідайте руїни храму Артеміди, бібліотеки Цельса, Одеону та храму Доміціана.

Адреса: Atatürk Mahallesi, Efes Arkeoloji Müzesi, Uğur Mumcu Sevgi Yolu, Сельчук/Ізмір, Туреччина.

Давньогрецьке місто Айгай

Давньогрецьке місто АйгайДавньогрецьке місто Айгай.

Айгай, або Немрут Калесі, – ще один разючий давньогрецький і пізніше давньоримський місто, побудований приблизно в III столітті до н.е. Він розташований у провінції Маніса, в безпосередній близькості від Ізміру.

Поблукайте по оточеним природою стародавнім руїнам міста, яке колись було важливим святилищем Аполлона. Звідси відкривається чудовий краєвид на село Юнтдай Кеселер, розташоване на вершині гори Гюн – частини гірського масиву Юнт.

Адреса: Yuntdağıköseler Mahallesi, Aigai (Aeolis) Стародавнє місто, Yuntdağıköseler Mahallesi, Yuntdağıköseler Köyü İç Yolu, 45110 Merkez/Yunusemre/Manisa, Туреччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук