28 пам’яток Кіото, які варто подивитися

Понад тисячу років Кіото служив столицею Японії. Можливо, це і не найбільше місто в країні, але точно одне з найбільш історично значущих. Сучасна архітектура, на щастя, не змогла повністю витіснити стародавні храми та інші визначні пам’ятки Кіото. Зверніть трохи в бік від галасливого центру з його хмарочосами і ви потрапите в дивовижний світ застиглої в камені історії.

Золотий павільйон

28 пам'яток Кіото, які варто подивитися

Золотий павільйон.

Золотий павільйон, більш відомий місцевим жителям як Кінкаку-дзі, є однією з головних пам’яток не лише Кіото, а й усієї Японії. Слово «золотий» у назві з’явилося невипадково: зовнішні елементи конструкції справді вкриті золотом.

Із золота зроблена і фігурка китайського фенікса, що прикрашає дах споруди. Цей дзен-буддистський храм був віллою для відпочинку імператора і лише наприкінці XIV століття став тим, чим сьогодні є. Храм має три поверхи, і в них органічно поєднуються три основні японські стилі дизайну – дзен, шинден та самурайський стиль. Зовні він оточений гарними доглянутими садами, покликаними показати гармонію між небом та землею.

Адреса: Golden Pavilion, 1 Kinkakujicho, Кіта, Кіото, Японія.

Святилище Фусімі Інарі

Святилище Фусімі Інарі

Святилище Фусімі Інарі.

Цілком можливо, що храм Фусімі Інар є найбільш вражаючою пам’яткою у всьому Кіото. По суті, це головний храм (тайша) для 32 тисяч святинь, присвячених богині Інарі та розкиданих по всій Японії. Він й досі має велике релігійне значення для місцевих жителів.

Під час святкування японського Нового року мільйони людей приходять сюди, щоб віддати шану Інарі. Втім, і туристи, які приїжджають з усього світу, вважають цей храм тим місцем, що подивитися в Кіото потрібно неодмінно. Уздовж доріжки, що веде до храму, розташованого на горі, на висоті 230 метрів, встановлені сотні яскраво-червоних торій (воріт).

Ви можете, навіть не помітивши того, провести кілька годин, прогулюючись схилом пагорба, милуючись прекрасним видом на місто Кіото і проходжуючись тунелями, утвореними торіями, які здаються променями після полуденного сонця. У міру наближення до храму шукайте продавців, які торгують солодкими цудзюрами сенбей. Це свого роду печиво, яке вважається раннім попередником американського печива з прогнозами.

Адреса: Fushimi Inari Taisha, 68 Fukakusa Yabunouchicho, Фусімі, Кіото, Японія.

Храм Кіомідзу-дера

Храм Кіомідзу-дера

Храм Кіомідзу-дера.

Кіемідзу-дера – це буддистський храм, який датується VIII століттям. Нинішня його будівля, однак, була збудована лише у XVI столітті.

Ви будете здивовані, але при його будівництві не було використано жодного цвяха, архітектори покладалися виключно на складні та передові на ті часи способи зведення споруд з дерева.

У храмовому комплексі є водоспад, від якого і походить назва храму – Кіємідзу-дера. Існувало повір’я, що стрибок із балкона храму, розташованого на висоті понад 10 метрів, призведе до здійснення всіх бажань, які людина перед стрибком загадала. Через численні смертельні випадки ця практика була заборонена.

Адреса: Kiyomizu-dera, 1 Chome-294 Кіомідзу, район Хігасіяма, Кіото, Японія.

Храм Гінкаку-дзі

28 пам'яток Кіото, які варто подивитися

Храм Гінкаку-дзі.

Якщо Кінкаку-дзі – це Золотий павільйон, то Гінкаку-дзі – це Срібний павільйон. Храм Гінкаку-дзі – це ще один проект дзен-буддизму, який був завершений у 1490 році.

Спочатку будинок замислювався як вілла для відпочинку сьогуна, але після смерті власника він перейшов в інші руки і зрештою став храмом. Екстер’єр споруди передбачалося прикрасити сусальним сріблом. Через брак фінансів ці плани провалилися, проте задумана на початку назва «Срібний павільйон» збереглася.

Адреса: Ginkakuji, 2 Ginkakujicho, Район Сакьо, Кіото, Японія.

Район Гіон

Район Гіон

Район Гіон.

У середні віки район Гіон, що на березі річки Камо, був по суті центром міста. Сьогодні це одне з небагатьох місць, що залишилися в Кіото, та й у всій Японії, де ви можете взяти участь у традиційних чайних ритуалах і побачити гейш (у Гіоні можна навіть організувати приватну аудієнцію з майко або гейко – двома типами японських хостес та актрис, яких за межами країни називають узагальнюючим словом “гейша”).

Адреса: Gion, Gionmachi Kitagawa, район Хігасіяма, Кіото, Японія.

Стежка філософа

Стежка філософа

Стежка філософа. | Фото: Patrick Vierthaler/Flickr.

Так звана Стежка філософа – це вимощена каменем пішохідна доріжка, яка проходить вздовж каналу. По обидва її боки ростуть вишневі дерева, що надають маршруту особливо мальовничого вигляду. Протяжність Тропи близько трьох кілометрів, але йти вам не набридне, адже шлях ваш пролягатиме повз цілу низку найкрасивіших храмів.

Культовий японський філософ на ім’я Нісіда Кітаро щодня прогулювався цим відрізком – для нього цей моціон служив свого роду медитацією. Звідси власне і походить назва «Стежка філософа», або «Шлях філософа». Вам зовсім не обов’язково бути філософом, щоб помилуватися красивими краєвидами, зробити чудові фотографії квітучих вишневих дерев та побачити безліч визначних пам’яток під час прогулянки цим маршрутом.

Адреса: Philosopher’s Path (Tetsugaku no michi), Shishigatani Honenin Nishimachi, Район Сакьо, Кіото, Японія.

Храм Сандзюсанген-до

Храм Сандзюсанген-до

Храм Сандзюсанген-до. | Фото: El Primer Paso Blog/Flickr.

Буддистський храм Сандзюсанген-до, збудований у XII столітті, є значною пам’яткою Кіото. Колись тут проходили турніри зі стрільби з лука і навіть дуелі, але все це було так давно, що незрозуміло вже, правда це чи стара японська легенда.

При наближенні до храму ви обов’язково звернете увагу на 28 скульптур божества-хранителя. Божество це «прийшло» в буддизм з індуїзму, що свідчить про плинність релігій і паназіатські впливи, які заслуговують на окремі дослідження. Загалом у храмі Сандзюсанген-до налічується понад 1000 статуй, деякі мають висоту понад 3 метри.

Адреса: Sanjūsangen-dō Temple, 657 Sanjusangendomawari, район Хігасіяма, Кіото, Японія.

Бамбуковий ліс Арасіяма

Бамбуковий ліс Арасіяма

Бамбуковий ліс Арасіяма.

Арасіяма – це район на західній околиці міста, де ви знайдете безліч храмів та інших визначних пам’яток. Найбільшою популярністю у туристів користується знаменитий бамбуковий ліс.

Ви зазнаєте дивовижних, майже нереальних відчуттів, коли стоятимете поряд з тисячами або, можливо, мільйонами зелених бамбукових стебел, що прямують прямо в небі. Крім того, у бамбуковому лісі Арасіяма водяться мавпи, які дуже дружелюбно зустрінуть вас, коли ви прогулюватиметеся по гаю.

Адреса: Bamboo forest, Сагатенрюдзі Татеїсіте, Уке, Кіото, Японія.

Храм Реандзі

Храм Реандзі

Храм Реандзі.

Реандзі – це дзен-буддистський храм у Північному Кіото. Великою популярністю він користується завдяки розташованому на його території саду каміння. Це так званий сухий сад у стилі дзен, де на підкладці з дрібної гладкої гальки «ростуть» кілька порівняно великих неотесаних каменів.

У саду храму Реандзі зібрана колекція з 15 продумано розташованих каменів, що «дрейфують» у пісочному морі. Сам храм датується XI століттям і є мавзолеєм для кількох японських імператорів. На ці гробниці можна поглянути і сьогодні, але все ж таки відвідувачів з усієї Японії і навіть з усього світу їдуть сюди, щоб побачити не їх, а саме сад каміння, що привертає більшу увагу.

Адреса: Ryōan-ji, 13 Реандзі Гороносіте, Укё, Кіото, Японія.

Замок Нідзе

Замок Нідзе

Замок Нідзе. | Фото: blue_quartz/Flickr.

Більшість людей уявляють замки у вигляді готичних кам’яних палаців, поширених у середньовічній Європі. Замок Нідзе в Кіото зроблений, однак, не з каменю, а дерева.

Побудований він був у XVII столітті, причому всі феодали в Західній Японії змушені були допомогти у фінансуванні його будівництва.

Цей палац зроблений з деревини кипарису, а декорі широко використовується сусальне золото. Не забувайте, прогулюючись замком Нідзе, поглядати нагору, тому що деякі стелі прикрашені золотою мозаїкою.

Адреса: Nijo Castle (nijo-jo), 541 Nijojocho, район Nakage, Кіото, Японія.

Храм Нанзен-дзі

Храм Нанзен-дзі

Храм Нанзен-дзі. | Фото: Wayne Hsieh/Flickr.

На одному кінці Тропи філософа ви знайдете Нанзен-дзі – великий храмовий комплекс у стилі дзен, який заслуговує на те, щоб ви його відвідали. Зазвичай тут не надто багатолюдно, що не може не тішити.

Тінистою територією храму можна вільно блукати, милуючись масивними воротами Санмон і великим цегляним акведуком, побудованим у період Мейдзі. Поблизу храму є сад каміння, ставок з покритим мохом камінням і невеликий бамбуковий гай. Прекрасні сади Тендзюан подарують вам спокійний відпочинок на самоті. Особливо гарно тут восени. Від Нанзен-дзі можна попрямувати вгору пагорбом – у ліс, до простенького святилища Нанзен-дзі Оку-но-ін, розташованого поряд з невеликим водоспадом.

Адреса: Nanzen-ji Temple, Nanzenji Fukuchicho, Район Сакьо, Кіото, Японія.

Річка Камо

Річка Камо

Річка Камо. | Фото: Chi (in Oz) / Flickr.

Річка Камогава, що перетинає місто, або просто Камо, є популярним місцем відпочинку мешканців Кіото. Її набережна чудово підходить для пробіжок, піших прогулянок чи їзди на велосипеді. Особливо добре тут навесні, коли береги вкриті вишневим кольором.

У літні вечори біля мосту Сандзе часто можна побачити вуличних музикантів, а молоді люди збираються у цьому районі, щоб поспілкуватися та випити – там провести вечір дешевше, ніж у барі. Рухаючись велосипедом уздовж річки, ви можете дістатися Північного Кіото, попутно досліджуючи місто. Ви можете почати свій шлях у Гіоні і їхати на північ із заїздом до Імператорського палацу.

У районі Демачіянаги річка розгалужується, і тут ви знайдете 2000-річний храм Сімогамо-Дзиндзя. Повернувши біля роздоріжжя ліворуч, ви дістанетеся до Ботанічного саду Кіото і храму VII століття Камігаммо-Дзиндзя. Якщо ж повернете праворуч, то зрештою опинитесь в парку Такарага-Іке – відокремленому місці, де місцеві жителі люблять влаштовувати пікніки, кататися на човні по ставку або просто гуляти.

Адреса: Kamo River, Кіото, Японія.

Річка Такасе

Річка Такасе

Річка Такасі.

Річка Такасе – це по суті вузький канал, який протікає поряд із Кіяматі-дорі паралельно більшій річці Камо. Протягом понад 300 років, починаючи з 1611 року, Такасе використовувався для перевезення рису та саке. Біля Нідзе-дорі ви можете побачити копії плоскодонних човнів, що ходили цією річкою з малим рівнем води.

Це приємне місце для денних та нічних прогулянок. Особливо добре тут навесні, коли цвітуть вишні. Дорогою вам трапиться досить багато кафе та ресторанів, тому питання, де перекусити під час прогулянки, гостро не стоятиме. Ділянка між Сандзе-дорі та Шідзе-дорі може бути дуже багатолюдною, особливо в сезон цвітіння сакури, але на південь зазвичай буває набагато тихіше.

Адреса: Takase River, Кіото, Японія.

Ботанічний сад Кіото

Ботанічний сад Кіото

Ботанічний сад Кіото. | Фото: Kemal Oflazer/Flickr.

Великий Ботанічний сад Кіото – це спокійне місце для неспішних прогулянок, під час яких ви зможете помилуватися найрізноманітнішими деревами та квітами, подивитися на ставок, де мешкають черепахи та коропи, та відвідати величезну оранжерею з рослинами з різних кліматичних зон.

Особливо приємно тут гуляти навесні, коли цвітуть вишні, або восени, коли дерева покриваються червоним осіннім листям. Вхідний квиток коштує 200 єн, ще стільки вам доведеться заплатити за відвідування оранжереї. Ботанічний сад – чудове місце для велосипедних прогулянок, тим більше, що дістатися сюди ви можете за допомогою цього виду транспорту, рухаючись вздовж річки Камо.

Адреса: Kyoto Botanical Gardens, Shimogamo Hangicho, Район Сакьо, Кіото, Японія.

Вулиці Хігасіями

Вулиці Хігасіями

Вулиці Хігасіями.

Щоб перейнятися духом стародавнього Кіото, прогуляйтеся районом Хігасіяма з його вузькими звивистими вуличками, традиційними вітринами магазинів, красивими пагодами та барвистими декоративними кулями.

Найпопулярнішими та фотогенічнішими вулицями району є Ніннен-зака та Саннен-зака, розташовані недалеко від Кіемідзудери. Там ви знайдете відреставровані чайні будиночки з дерев’яними фасадами, магазини та ресторани. Прогулятися серед цієї пишноти потрібно неодмінно: завдяки Хігасіямі поїздка в Кіото запам’ятається вам надовго.

Адреса: Higashiyama, Кіото, Японія.

Ринок Нісики

Ринок Нісики

Ринок Нисики. | Фото: peter-rabbit/Flickr.

Ринок Нісики часто називають «Кухнею Кіото», оскільки він працює у сфері харчування – тут торгують продуктами і вже готовими до вживання стравами. Спочатку цьому місці розташовувався рибний ринок, відкритий ще 1310 року.

Сьогодні сюди втиснулися понад 100 магазинів із традиційними японськими стравами, такими як мариновані овочі, місцевий рис, домашній тофу чи сушена риба. Багато з цих магазинів упродовж кількох поколінь є сімейним бізнесом. У деяких кіосках існує можливість продегустувати страви, що продаються в них, що дає вам шанс скуштувати якусь екзотику, наприклад, фаршированого перепелиними яйцями міні-восьминога.

Адреса: Nishiki Market, 609番地 Nishidaimonjicho, район Накаге, Кіото, Японія.

Храм Тенрюдзі

Храм Тенрюдзі

Храм Тенрюдзі.

Тенрюдзі, найважливіший буддистський храм в Арасіямі, є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Побудований він був у 1339 році для упокою духу спочившего імператора.

За свою багатовікову історію Тенрюдзі неодноразово руйнувався внаслідок різних стихійних лих, але щоразу його відновлювали.

Розташований на території храму сад зі ставком зберігся, як вважається, в первозданному вигляді і досі залишається чудовим прикладом дизайну дзен. Цей сад, так само як і гори Арасіяма, створюють врівноважений фон, що ідеально підходить для споглядання та медитації.

Адреса: Tenryuji Temple, Sagatenryuji Susukinobabacho, Уке, Кіото, Японія.

Храм Ясака-Дзіндзя

Храм Ясака-Дзіндзя

Храм Ясака-Дзіндзя.

Храм Ясака, заснований понад 1300 років тому і розташований одразу за річкою Камо та гостинними воротами в район Хігасіяма, відомий своїми фестивалями, весіллями та іншими святами.

Зокрема, кожен липень тут проходить найвідоміший у Японії фестиваль – Гіон Мацурі. До храму примикає парк Мацуяма, який добре підходить для споглядання цвітіння сакури. На території парку розташовується храм Шорен-ін XII століття – місце, що асоціюється з імператорською сім’єю.

Адреса: Yasaka Shrine, 625 Gionmachi Kitagawa, район Хігасіяма, Кіото, Японія.

 

Кіотська вежа

Кіотська вежа

Кіотська вежа.

Кіотська вежа – це сучасна будівля у старому місті храмів, причому найвища. З нього можна помилуватися панорамним виглядом, що тягнеться до самої Осаки. Для цього там встановлені телескопи та світлодіодні сенсорні екрани, що виділяють помітні орієнтири і тим самим дозволяють дізнатися назву того, що ви бачите. Особливо красиві краєвиди на місто та його околиці відкриваються з оглядового майданчика вежі на заході сонця.

Адреса: Kyoto Tower, 721-1 Higashishiokojicho, район Сімоге, Кіото, Японія.

Парк мавп Іватаяма

Парк мавп Іватаяма

Парк мавп Іватаяма. | Фото: Fred/Flickr.

Надягніть зручне взуття і вирушайте в гору – парк, повний мавп. Примати там усюди. Розгойдуючись на деревах, бігаючи стежкою і навіть наближаючись до людей з метою спробувати вкрасти у тих їжу, місцеві мавпи здатні розважити будь-якого відвідувача парку.

Якщо ви не відчуваєте страх перед хвостатими мешканцями Іватаями, можете купити пакетик горіхів або яблука в найближчому магазині, щоб підгодувати їх. Тримайте свої сумки закритими на блискавку – мавпи не соромляться ритися в чужих речах, шукаючи додаткового задоволення.

Адреса: Японія, Кіоторайон Нісіке Arashiyama Nakaoshitacho, 아라시야마 원숭이 공원 이와타야마 Arashiyama Monkey Park Iwatayama.

Кіотський міжнародний музей манги

Кіотський міжнародний музей манги

Кіотський міжнародний музей манги. | Фото: Olivier Bruchez/Flickr.

Японські художники, що малюють комікси, мають унікальний, відомий у світі стиль зображення фігур. Манга, чия історія сягає кінця XIX століття, займає особливе місце в японській поп-культурі. Вона користується великою популярністю серед дорослих, і серед дітей.

У Кіотському міжнародному музеї манги ви можете переглянути популярні комікси, побачити, як над їх створенням працюють професійні художники, дізнатися про розвиток цього напряму в період після Другої світової війни і спробувати навіть намалювати свій портрет. Хоча більшість цих коміксів створено японською мовою, в гігантській бібліотеці при музеї досить багато англійських копій. Шанувальники «Покемонів», «Сейлор Мун» та «Перли дракона Z» напевно відчують гостру ностальгію, зазирнувши до цього музею.

Адреса: Kyoto International Manga Museum, 452 Kinbukicho, район Nakage, Кіото, Японія.

Парк Маруяма

Парк Маруяма

Парк Маруяма.

Парк Маруяма – найкраще місце у Кіото, де можна помилуватися цвітінням сакури. Вечірнє підсвічування центрального вишневого дерева, що плаче, надає цьому парку більш ефектного вигляду.

Особливість Маруями полягає в тому, що тут росте багато різновидів вишні, тому відвідувачі можуть милуватися різноманітністю кольорів, розмірів та фактур. Насолоджуйтеся чашкою чаю, сидячи під вишнею, що квітне, і поспостерігайте за журавлями на сусідньому ставку.

Адреса: Maruyama Park, 463 Maruyamacho, район Хігасіяма, Кіото, Японія.

Храм Ненбуцу-дзі

Храм Ненбуцу-дзі

Храм Ненбуцу-дзі. | Фото: Patrick Vierthaler/Flickr.

Отаги Ненбуцу-дзі знаходиться далеко від популярних пам’яток Арасіями, але прогулянка туди того варта. Це, мабуть, найхимерніший храм у Кіото. Тінистою територією храмового комплексу розкидано 1200 кам’яних скульптур раканів – послідовників Будди. Всі вони мають різні пози та різні вирази обличчя – страшні, безтурботні, веселі, милі та просто химерні.

Адреса: Otagi Nenbutsu-ji Temple, 2-5 Sagatoriimoto Fukatanicho, Уке, Кіото, Японія.

Храм Джоджакко-дзі

Храм Джоджакко-дзі

Храм Джоджакко-Ді. | Фото: 歲月之歌 / Flickr.

Джоджакко-дзі – ще одна прихована в Арасіямі перлина. Тут досить тихо, оскільки юрби туристів відсутні, і останнє дивно, адже храм насправді чудовий. Сади на схилах пагорбів, невеликий бамбуковий гайок, ворота з солом’яним дахом, пагода – тут є чим помилуватися. З вершини пагорба відкривається фантастичний краєвид на Кіото. Добре, якщо ви маєте можливість відвідати цей храм восени – в цей час там особливо красиво. Щоправда, таким малолюдним та тихим він уже не буде.

Адреса: Jōjakkō-ji Temple, 3 Сагаогураяма Огурате, Уке, Кіото, Японія.

Храм Кодай-дзі

Храм Кодай-дзі

Храм Кодай-дзі.

Кодай-дзі розташований не так далеко від протореної туристами дороги, як два вищезгадані храми. Він знаходиться в південній частині Хігасіями, тому його відвідування легко поєднати з оглядом інших популярних пам’яток, таких як Кіемідзу-дера.

Дзен-буддистський храм Кодай-дзі був заснований у 1606 році. Головний зал храму прикрашений гарними витворами мистецтва, але справжньою особливістю цього місця є сади. Сад каменів з самотньою посеред кам’яної безмовності вишнею, що плаче, особливо чудовий в сезон сакури.

В іншому саду, зеленому, ви знайдете ставок та привабливі чайні будиночки. Обов’язково підніміться на пагорб до бамбукового гаю. Три рази на рік, у квітні, серпні та листопаді, храм відкривається для особливого нічного освітлення. Подивитися на це буде цікаво, але будьте готові до того, що в ці дні в храмі і навколишніх садах буде багатолюдно.

Адреса: Kodai-ji, 526 Shimokawaracho, район Хігасіяма, Кіото, Японія.

Храм Ентоку-ін

Храм Ентоку-ін

Храм Ентоку-ін.

Ентоку-ін – це невеликий храм, підпорядкований Кодай-дзі. Особливістю цього місця є наявність інтерактивних елементів. Ви можете створити свій власний сад каміння, попрацювавши трохи граблями, намалювати Будду або спробувати медитацію дзадзен.

Адреса: Entoku-in, 高台 район Хігасіяма, Кіото, Японія.

Храм Кеннін-дзі

Храм Кеннін-дзі

Храм Кеннін-дзі.

Кеннін-дзі зручно розташований у Гіоні. Він знаходиться недалеко від інших храмів, таких як Кодай-дзі, але при цьому не надто переповнений, особливо якщо ви прийдете до відкриття. Це найстаріший дзен-храм у Кіото: заснований він у 1202 році.

З головної будівлі відкривається чудовий краєвид на великий сад каміння. Гуляючи по зарослому зеленню саду, розташованому на території храмового комплексу, обов’язково дійдіть до старого чайного будиночка. Не пропустіть окрему будівлю, в якій є приголомшливий стельовий розпис із зображенням двох драконів, створений у 2002 році на честь 800-річчя храму.

Адреса: Kennin-ji Temple, 584 Komatsucho, Higashiyama Ward, Kyoto, 605-0811, Японія.

Курама та відпочинок у гарячих джерелах

Курама та відпочинок у гарячих джерелах

Курама та відпочинок у гарячих джерелах.

Приблизно за 20 кілометрів від центру Кіото знаходиться Курама, химерне містечко, відоме своїми традиційними лазнями, побудованими в місцях із природними гарячими джерелами.

Мандрівники можуть піднятися на вершину гори Курама до Курама-дера – багато прикрашеного буддистського храму, що височить над містом.

Ті, хто хоче заощадити енергію на потім, можуть скористатися канатною дорогою. Повз храм проходить крута пішохідна стежка, оточена старими деревами, серед яких можна побачити співочих птахів, оленів, мавп та інших диких тварин.

Адреса: Kurama Hot Spring, Курамахомматі, район Саке, Кіото, Японія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук