30 головних пам’яток Мілана, які варто відвідати

Мілан – це сучасний мегаполіс, розташований у Ломбардії на півночі Італії. Його часто називають столицею світової моди та фінансовим центром країни.

Модні будинки Prada, Armani та Versace, а також чудові торгові центри приваблюють туристів не менше, ніж багатовікові культурні пам’ятки. Місто впевнено дивиться у майбутнє, але ніколи не забуває про свою історію. Вперше у Мілані і не знаєте що подивитись? Нижче наведено огляд найкращих пам’яток Мілана з фото та описом.

Дуомо – Міланський кафедральний собор

Дуомо - Міланський кафедральний собор

Дуомо – Міланський собор.

Собор Дуомо у Мілані – це унікальна готична споруда, будівництво якої тривало 600 років. Зведений собор із рожевого мармуру породи Candoglia. У ньому яскраво відобразився творчий талант та амбіції цього міста.

Його перлинно-білий фасад, прикрашений 135 шпилями і 3400 скульптурами, височить подібно до казкової діадеми, що вражає натовпу туристів своєю красою.

Не менш вражає і внутрішнє оздоблення собору – тут можна побачити найбільші у світі вітражі з біблійними сюжетами, а в усипальниці лежить святий Карло Борромео, похований у кришталевій труні.

Почалося будівництво кафедрального собору в 1386 році, за правління Джана Галеаццо Вісконті. Спочатку проект його будівництва видавався нереальним.

Для транспортування величезної кількості мармуру до центру міста довелося прокладати спеціальні канали, а також винаходити нові технології будівництва подібного масштабу, небаченого до того часу.

Цікавим є питання про стиль собору. Готичні лінії з часом стали виходити з моди і вважатися «надто французькими», тому зовнішній вигляд собору змінювався роками, а потім і століттями.

Будівництво будівлі, що тривало, стало синонімом нездійсненного завдання (fabrica del Dom на міланському діалекті). Основну частину барвистого орнаменту виконано у ХІХ столітті у стилі неоготики, а останні деталі оформлення було внесено лише 1960-х роках.

Адреса: Duomo di Milano, Piazza del Duomo, Мілан, Італія.

“Таємна вечеря”

"Таємна вечеря"

“Таємна вечеря”.

Найвідоміший монументальний настінний розпис Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря» прихована на стіні трапезної в церкві Санта-Марія-делле-Граціє.

На ній зображено момент останньої вечері Христа з його учнями, коли він дає зрозуміти, що знає про майбутню зраду. Ця майстерно втілена психологічна драма є одним із найзнаковіших образів у світі.

Через те, що протягом багатьох століть розпис старів і пошкоджувався, зараз він перебуває в досить крихкому стані, навіть незважаючи на 22-річну реставрацію, яка завершилася 1999 року.

Почасти це вина самого да Вінчі, який використовував експериментальну суміш олії та темпери, при цьому він працював над розписом – з 1495 по 1498 рік, а не протягом тижня, як це характерно для техніки фресок.

Серйозні збитки розпису завдали домініканці, коли в 1652 вирішили підняти підлоги трапезної і видалили нижню частину фрески, включаючи зображення ніг Ісуса. Але найбільші ушкодження «Таємній вечорі» завдали реставратори в ХІХ столітті – використовуючи спирт та вату, вони зняли цілий шар розпису. І все ж плачевний стан шедевра не зменшує його дивовижної краси.

Адреса: Cenacolo Vinciano, Piazza di Santa Maria delle Grazie, Мілан, Італія.

Міланський некрополь

Міланський некрополь

Міланський некрополь. | Фото: Guillaume Speurt/Flickr.

Цей монументальний цвинтар, де за ефектними чорно-білими стінами в стилі епохи Відродження, міланська знать з 1866 року увічнювала амбіції своїх династій за допомогою надгробних скульптур. Еротизм «Смерті і діви» ХІХ століття є сусідами з казковими абстрактними формами майстрів середньовіччя.

У центрі некрополя знаходиться меморіал геометричної форми, виготовлений зі сталі та мармуру архітектурною студією BBPR на честь жертв нацистських концтаборів у період ВВВ.

Усипальниці розділені на три зони: у центральній частині спочивають католики, праворуч – люди єврейського походження, ліворуч – не католики.

Адреса: Cimitero Monumentale, Piazzale Cimitero Monumentale, Мілан, Італія.

Пінакотека Брера

Пінакотека Брера

Пінакотека Брера.

Галерея займає другий поверх красивої старовинної будівлі, де зараз знаходиться одна з найпрестижніших художніх шкіл Італії – Академія мистецтв Мілана.

У галереї виставлено багату колекцію картин старих майстрів. Багато творів були привезені з Венеції Наполеоном за часів його вторгнення до Італії.

Крім полотен Рубенса, Гойї та Ван Дейка, у пінакотеці широко представлені роботи італійських художників – Рафаеля, Тіціана, Тінторетто, Веронезе, братів Белліні та багатьох інших. Більшість творів має неймовірний емоційний вплив, особливо «Мертвий Христос» Андреа Мантеньї.

Адреса: Pinacoteca di Brera, Via Brera, Мілан, Італія.

Квадрілатеро д’Оро

Квадрілатеро д'Оро

Квадрілатеро д’Оро.

Цей найвідоміший у світі торговий район є кварталом чотирикутної форми (Золотий квадрат), обмежений вулицями Віа Монтенаполеоне, Віа Сант’Андреа, Віа делла Спіга і Віа Манзоні.

Він завжди асоціювався з елегантністю та фінансовим благополуччям (вулиця Монтенаполеоне була місцем, де колись уряд Наполеона керував видачею позик та кредитів).

Навіть якщо у вас немає жодного бажання слідувати стилю глянсових обкладинок, вітрини магазинів і люди, що їх розглядають, – саме по собі захоплююче видовище.

Адреса: Quadrilatero d’Oro, Мілан, Італія.

Кастелло Сфорцеско

Кастелло Сфорцеско

Кастелло Сфорцесько.

Міланський замок Кастелло-Сфорцеско (або замок Сфорца) спочатку був збудований як фортеця династії Вісконті. Пізніше він став домом для могутнього роду Сфорца, який керував Міланом під час епохи Відродження.

Оборонні споруди замку були спроектовані самим да Вінчі, пізніше Наполеон наказав осушити кріпосний рів і прибрати підйомні мости.

Сьогодні тут відкрито сім музеїв з унікальними експонатами, багато з яких розповідають про захоплюючі фрагменти з історії культурного та суспільного життя Мілана.

Серед музейних шедеврів останній витвір Мікеланджело – скульптура «П’єта Ронданіні». Вона виставлена ​​у розписаному фресками залі старовинного іспанського шпиталю Ospedale Spagnolo.

Адреса: Castello Sforzesco, Piazza Castello, Мілан, Італія.

Штаб-квартира Фонду Фельтрінеллі

Штаб-квартира Фонду Фельтрінеллі

Штаб-квартира Фонду Фельтрінеллі. | Фото: cristian/Flickr.

Це перший громадський будинок в Італії, побудований за проектом відомого архітектурного бюро Herzog & de Meuron. Воно є комбінацією витягнутих, похилих конструкцій і зовні нагадує оранжерею.

Це невипадково – будівля побудована на місці колишнього розплідника, а джерелом натхнення для творців стали довгі фермерські будинки «кашина», типові для сільських жителів Ломбардії. Завдяки сильно похилим даху та гострим кутам, ця будівля привносить риси сучасності до навколишнього міського району.

Адреса: Fondazione Giangiacomo Feltrinelli, Viale Pasubio, Мілан, Італія.

Національний музей науки і техніки Леонардо да Вінчі

Національний музей науки і техніки Леонардо да Вінчі

Національний музей науки і техніки Леонардо да Вінчі.

Дітям та майбутнім винахідникам цікаво відвідатиме міланський Музей науки – найбільший серед подібних музеїв у всій Італії.

Це данина поваги місту, в якому великий художник, вчений та винахідник Леонардо да Вінчі створив більшу частину своїх геніальних творінь.

Музей розмістився у будівлі старовинного монастиря XVI ст. Його колекція включає понад 10 000 експонатів, у тому числі макети, створені за ескізами да Вінчі, а також виставлені у відкритих ангарах паровози, літаки та перший італійський підводний човен «Енріко Тоті».

Адреса: Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci, Via San Vittore, Мілан, Італія.

Амвросіанська Базиліка (Базиліка святого Амвросія)

Базиліка святого Амвросія

Базиліка святого Амвросія.

У крипті цієї церкви з червоної цеглини знаходяться мощі святого Амвросія – небесного покровителя Мілана та водночас відомого святителя. За його вказівкою на цьому місці у 379 році розпочалося будівництво первісної базиліки.

Зовнішній вигляд цієї ломбардо-романської базиліки, яка кілька разів зводилася і перебудовувалася, вражає своєю простотою та відчуттям духовного височіння.

Похмурий склепінчастий інтер’єр висвітлює блискуча мозаїка вівтаря та Золотий престол (датований 835 роком), покриття якого свого часу служило облицюванням саркофагу.

У другій капелі праворуч від входу можна побачити фрески Тьєполо. Уздовж південного нефа вражають своєю красою твори V століття: стіни та купол капели Сан-Вітторе прикрашає мозаїка «Золоте небо», а зображені нагорі крилаті мавпи та грифони наче підтримують склепіння.

Адреса: Basilica di Sant’Ambrogio, Piazza Sant’Ambrogio, Мілан, Італія.

Церква монастиря Сан Мауріціо аль Маджоре

Амвросіанська Базиліка Церква Сан-Мауріціо

Амвросіанська Базиліка Церква Сан-Мауріціо.

Ця церква XVI століття і колишній бенедиктинський монастир – прихована перлина Мілана, де кожен дюйм розписаний незвичайними фресками, більшість яких створена Бернардіно Луїні, учнем та послідовником Леонардо да Вінчі.

На фресках здебільшого зображені представники могутніх кланів Сфорца та Бентівольо, які опікувалися художником та оплачували роботи з декору церкви. Наприклад, на багатьох розписах увічнена Іполита Сфорца, яка отримала прекрасну освіту і славилася знавцем літератури.

Адреса: Chiesa di San Maurizo al Monastero Maggiore, Corso Magenta, Мілан, Італія.

Площа Гаї Ауленті

Площа Гаї Ауленті

Площа Гаї Ауленті. | Фото: Renagrisa / Flickr.

Ще одна місцева визначна пам’ятка – площа в центральному районі Мілана, названа на честь найвідомішої в Італії жінки-архітектора Гаї Ауленті. Площа є центральним об’єктом проекту щодо оновлення ділового міланського району Порта Нуова.

Вона огинає величезний басейн з трьома фонтанами і оточена приголомшливими будівлями сучасної архітектури, включаючи башту італійського банку Unicredit архітектора Сезара Пеллі, схожий на капсулу виставковий павільйон, побудований за проектом Мікеле де Луккі, а також «Вертикальний ліс» Стефаноєр » – новий парк, на створення якого ландшафтну студію Giorgetta надихнули чудові ботанічні сади.

Адреса: Piazza Gae Aulenti, Piazza Gae Aulenti, Мілан, Італія.

Музей Польді-Пеццолі

Музей Польді-Пеццолі

Музей Польді-Пеццолі. | Фото: damian entwistle/Flickr.

У віці 24 років Джан Джакомо Польді-Пеццолі успадкував не лише розкішний особняк, в якому зараз розташований музей, а й любов своєї матері до мистецтва.

Під час численних подорожей Європою його надихнула ідея створення будинку-музею, який мав стати чимось подібним до Музею Вікторії та Альберта в Лондоні.

Зі своїх апартаментів він хотів створити серію тематичних залів, що відповідають знаковим періодам розвитку мистецтва (середньовіччя, епоха Раннього Відродження, барокко тощо).

Зали музею, сповнені відомих творів епохи Відродження, самі по собі теж є витворами мистецтва.

Адреса: Museo Poldi Pezzoli, Via Alessandro Manzoni, Мілан, Італія.

Будинок-музей Босхі ді Стефано

Будинок-музей Босхі ді Стефано

Будинок-музей Босхі ді Стефано.

Найнезвичайніший музей Мілана, в якому виставлено приватну колекцію творів італійського живопису XX століття. Він розташований у старовинному особняку 1930-х років, що добре зберігся, – типовому житлі представників вишуканої буржуазії.

Зібрання картин – це захоплююча подорож у світ образотворчого мистецтва: динамічні мазки Боччоні, що просуває теорію футуризму в живописі, роботи представників метафізичного живопису – Кампільї та де Кіріко, а також картини невгамовних експресіоністів.

Всі експонати виставлені в невеликих салонах, обставлених відповідними авангардними меблями.

Адреса: Casa Museo Bosch Di Stefano, Via Giorgio Jan, Мілан, Італія.

Музей Новеченто

Музей Новеченто

Музей Новеченто. | Фото: Fred Romero/Flickr.

З палацу де Аренгаріо відкривається чудовий вид на площу Дуомо та кафедральний собор. Колись, за часів розквіту своєї влади, звідси перед величезними натовпами виступав Муссоліні. Наразі тут знаходиться міланський Музей сучасного мистецтва.

Тісні нижні поверхи розташовуються навколо футуристичної спіралеподібної естакади (спасибі меценату Гуггенхайму!), але чарівна колекція робіт Умберто Боччоні, Кампільї, де Кіріко і Марінетті повністю відволікає від будь-яких недоліків.

Піднімаючись спіральним ескалатором і проходячи через зали музею, розташовані в хронологічному порядку, ви зможете ознайомитися з різними напрямками живопису XX століття: від потужної картини Вольпедо «Четверте стан» в стилі неоімпресіонізму, що зображає страйкуючих робітників; через динамічні полотна великих футуристів, таких як Боччоні, Карло Карра, Джіно Северіні та Джакомо Балла; і далі – до абстракціонізму, сюрреалізму, спаціалізму та арті повіри.

Колекція унікальна не лише послідовністю розташування експонатів, вона дає можливість більше дізнатися про деякі етапи в історії Італії – фашизм, дві світові війни та нова ера високих технологій.

Адреса: Museo del Novecento, Piazza del Duomo, Мілан, Італія.

Галерея Італії у Мілані

Галерея Італії у Мілані

Галерея Італії у Мілані.

Розташована у трьох химерно оформлених палацах, величезна колекція з фонду Cariplo та Intesa Sanpaolo bank присвячена живопису Ломбардії XVIII та XIX ст.

Від дивовижних барельєфів Антоніо Канови до приголомшливих романтичних шедеврів Франческо Хайєса – експонати займають 23 зали і служать доказом значного внеску Мілана у відродження італійської скульптури, процвітання патріотичного романтизму в період Рісорджіменто (період об’єднання країни), а також.

Адреса: Gallerie d’Italia, Piazza della Scala, Мілан, Італія.

Музей фонду Прада

Музей фонду Прада

Музей фундації Прада. | Фото: Fred Romero/Flickr.

Виставковий комплекс фонду Прада був задуманий дизайнером Міуччією Прада та архітектором Ремом Колхасом як втілення інноваційних, креативних ідей тих, хто працював над його проектом.

Сім відреставрованих будівель та три новозбудовані споруди перетворили старий застарілий винний завод на приголомшливий багаторівневий комплекс – Центр мистецтв площею 19 000 кв. м.

Усі будівлі, включаючи чотириповерхову вежу так званого Будинку з привидами, фанеровану сусальним золотом, працюють у комплексі, створюючи дивовижні візуальні ракурси та перспективи.

У залах музею виставляються тимчасові та постійні експонати. Великі простори дозволили нарешті представити відвідувачам велику колекцію фонду, присвячену сучасному мистецтву.

Вона включає твори Аніша Капура, Луїзи Буржуа, Франческо Веццолі, Наталі Юрберг та інших сучасних художників. У рамках культурної програми у Центрі мистецтв регулярно відбуваються покази фільмів, спектаклі та тематичні заходи.

Адреса: Fondazione Prada, Largo Isarco, Мілан, Італія.

Парк Семпіоні

Парк Семпіоні

Парк Семпіоні. | Фото: Amanda Slater/Flickr.

На території парку Семпіоні, що знаходиться позаду замку Сфорца, колись розташовувалися мисливські угіддя герцогів роду Сфорца.

За Наполеона почалися роботи з озеленення міста. Насамперед французи вирубали всі фруктові дерева, а 1891 року почалося обговорення ідеї створення величезного громадського парку.

Проект виявився неймовірно успішним – міланці різного віку досі люблять приїжджати сюди, щоб пройтися по звивистих доріжках парку та помилуватися декоративними ставками.

На вежі зі сталевих труб, спроектованої Джо Понті до відкриття виставки Трієнале в 1933 році, розташований оглядовий майданчик, де з висоти 108 метрів відкривається фантастичний краєвид не лише на парк, а й на все місто.

У парку знаходиться арена Цивіка – міні-колізей наполеонівської доби, помпезне відкриття якого відбулося у 1807 році у присутності імператора.

Споруда побудована за проектом Луїджі Каноніка. Геніальні інженерні рішення дозволяли затоплювати арену водою з довколишніх каналів, щоб інсценувати морські битви.

Сьогодні тут відбуваються матчі з футболу та регбі, а також фінальний етап щорічного марафону.

Адреса: Parco Sempione, Piazza Sempione, Мілан, Італія.

Вілла Неккі-Кампільйо

Вілла Неккі-Кампільйо

Вілла Неккі Кампільо. | Фото: Mark B. Schlemmer/Flickr.

Ця вишукано відреставрована вілла 1930-х років була спроектована архітектором П’єро Порталуппі для багатих сестер-спадкоємців Недди та Джіджини Неккі, а також чоловіка Джиджини – Анджело Кампільйо.

Всі троє були гордими власниками першого в Мілані приватного басейну, засклених соляріїв та раціональних вбудованих витягів.

Змішання стилів ар-деко та раціоналізму в проекті Порталуппі відбивало потяг до модерністських фантазій, але водночас залишалося прив’язаним до досвіду минулого, яке невблаганно вислизало.

Адреса: Villa Necchi Campiglio, Via Mozart, Мілан, Італія.

 

Церква Санта-Марія-деї-Міраколі-пресо-Сан-Чельсо

Церква Санта-Марія-деї-Міраколі-пресо-Сан-Чельсо

Церква Санта-Марія-деї-Міраколі-пресо-Сан-Чельсо.

Фасад цієї прикрашеної скульптурами церкви епохи Відродження зі своїм мерехтливим мармуром каррарським і розкішшю маньєризму мало нагадує міланський храм.

І все ж таки після соборів Дуомо і Сант-Амброджо він займає особливе місце в серцях міланців завдяки чудотворній фресці XV століття «Мадонна з немовлям» у лівому нефі.

Усередині церкви розкішні фрески таких відомих італійських художників, як Бергоньоне, Прокаччині та Аппіані, надають інтер’єру живого сяйва, а молодята, як і раніше, приїжджають сюди і залишають символічний букет квітів, щоб їхнє спільне життя було щасливим.

Адреса: Santuario di Santa Maria dei Miracoli presso San Celso, Corso Italia, Мілан, Італія.

Ангар Бікока

Ангар Бікока

Ангар Бікока. | Фото: cinzia/Flickr.

Це приголомшливий багатофункціональний виставковий майданчик займає територію старих переобладнаних промислових приміщень компанії «Піреллі».

Безумовно, варто відвідати вміло підібрані тимчасові експозиції творів сучасного мистецтва, але не меншою цінністю є й незмінна композиція «Сім небесних палаців» німецького художника Ансельма Кіфера.

Сім бетонних 15-метрових веж із ненадійними, напівзруйнованими стінами символізують прагнення до Бога, а також образ зруйнованої повоєнної Європи.

Адреса: Pirelli Hangar, Via Chiese, Мілан, Італія.

Музей кафедрального собору Дуомо

Проходячи через зали з експонатами, що підсвічуються в Музеї Дуомо, який був відреставрований за проектом Гуідо Каналі, ви ніби потрапляєте в декорації серіалу «Гра престолів».

З тіні виглядають горгульї, промені світла падають на крила геральдичних ангелів, а мідне божество, колись призначене для високого вівтаря, відкидає жахливі відблиски.

з тіні виглядають горгульї, промені світла падають на крила геральдичних ангелів, а мідне божество, колись призначене для високого вівтаря, відкидає жахливі відблиски.

Захоплююча експозиція, яка майстерно розміщена у 26 залах музею, через безцінні скульптури, картини, вітражі, гобелени та дорогоцінні прикраси розповідає про 600-річну історію кафедрального собору.

Адреса: Grande Museo del Duomo di Milano, Piazza del Duomo, Мілан, Італія

Трієнале

Трієнале

Трієнале. | Фото: Alejandro/Flickr.

Перша італійська виставка, організована Трієнале, відбулася 1923 року в Монці. Її метою було ознайомлення з дизайнерським та прикладним мистецтвом Італії. Успіх виставки призвів до будівництва міланського Палацу мистецтв за проектом Джованні Муціо у 1933 році.

З того часу виставковий простір був повністю присвячений дизайну у всіх його формах, а традиційний формат проведення (раз на три роки) змінили тривалі національні та міжнародні виставки.

У парку варто звернути увагу на незвичайний фонтан «Таємничі ванни» Джорджо де Кіріко, який було відкрито у 1973 році під час проведення чергової виставки Трієнале.

Адреса: Triennale Milano, Viale Emilio Alemagna, Мілан, Італія.

Бібліотека та пінакотека Амброзіана

Бібліотека та пінакотека Амброзіана

Бібліотека та пінакотека Амброзіана.

Амброзійська бібліотека – перша публічна бібліотека Європи, збудована у 1609 році. Вона була скоріше символом інтелектуальної активності, ніж скромної вченості.

Тут зберігається понад 75 000 томів та 35 000 рукописів, включаючи безцінний рукопис Леонардо да Вінчі «Атлантичний кодекс».

Пізніше до бібліотеки додалася художня галерея Пінакотека Амброзіяна. Колекція музею включає твори майстрів з XIV до XX ст. Один із найбільш знаменитих експонатів – картина Караваджо «Кошик з фруктами», яка ознаменувала не тільки початок його кар’єри, а й появу нової традиції в італійському живописі – приголомшливій реалістичності зображень.

Адреса: Biblioteca Pinacoteca Accademia Ambrosiana, Piazza Pio XI, Мілан, Італія.

Палац Клерічі

Палац Клерічі

Палац Клерічі.

За скромним, білим фасадом цього палацу XVIII століття ховаються найрозкішніші інтер’єри в Мілані, включаючи Золоту залу, прикрашену фресками Тьєполо.

Спочатку палац збудували для дипломата – маркіза Джорджіо Клерічі, який запам’ятався тим, що хизувався Римом верхи на коні зі срібними підковами. У період реконструкції Палаццо Реалі будівля служила резиденцією Австрійської королеви.

Адреса: ISPI – Palazzo Clerici, Via Clerici, Мілан, Італія.

Базиліка Санта-Марія-делле-Граціє

Базиліка Санта-Марія-делле-Граціє

Базиліка Санта-Марія-делле-Граціє. | Фото: Allan Parsons/Flickr.

Ця красива церква в Ломбардії, зведення якої розпочав Гвініфорте Соларі в 1463 році, а пізніше доповнив Браманте, є втіленням сліпучої пишності міланського двору часів Лодовіко Сфорца та Беатріче д’Есте.

Поєднання акуратної цегляної кладки та теракоти робить споруду міцним і водночас незвичайним. Апсида храму увінчана куполом у формі барабана – цю чудову роботу приписують Браманте, а інтер’єр прикрашають капели, розписані фресками таких майстрів як Бернандо Дзенале, Антонелло да Мессіна, Брамантіно та Паріса Бордоне, учня Тіціана.

Адреса: Piazza di Santa Maria delle Grazie, Мілан, Італія.

Королівський палац

Королівський палац

Королівський палац. | Фото: Renagrisa / Flickr.

Наприкінці XVIII століття Джузеппе П’єрмарінгі – улюблений архітектор імператриці Марії Терези – здійснив масштабну реконструкцію цієї споруди, яка колись була ратушею, а згодом палацом родини Вісконті.

Під час Другої світової війни неймовірно вишукані інтер’єри палацу були майже повністю зруйновані бомбардуваннями, а залі, що вціліли, каріатид залишили без змін, як нагадування про наслідки руйнівної війни.

Сьогодні у колишньому розкішному палаці проходять популярні мистецькі виставки робіт найрізноманітніших художників, наприклад, таких як Ешер, Караваджо, Арнальдо Помодоро.

Адреса: Palazzo Reale, Piazza del Duomo, Мілан, Італія.

Вертикальний ліс

Вертикальний ліс

Вертикальний ліс.

«Вертикальний ліс» Стефано Боері – це два багатоповерхові житлові хмарочоси, оточені великою кількістю армованих сталлю балконів, засаджених сотнями дерев та чагарників.

Рослини на балконах знижують рівень забруднення та шуму, а також сприяють помірному зниженню температури всередині будівель. Проект виявився настільки успішним, що в даний час Боері розпочав розробку міста-лісу в Лючжоу, Китай.

Адреса: Bosco Verticale, Мілан, Італія.

Церква Санта-Марія-пресо-Сан-Сатіро

Церква Санта-Марія-пресо-Сан-Сатіро

Церква Санта-Марія-пресо-Сан-Сатіро.

Ця церква виникла з каплиці. Лодовико Сфорца зумів розглянути перспективу будівництва красивого храму з невеликої каплиці, зведеної в ІХ столітті на честь Святого Сатира. На прохання герцога 1482 року архітектор Донато Браманте розробив проект реконструкції будівлі.

Масштаби цього проекту цілком відповідали амбіціям Сфорца: кесонована ніша на плоскій апсиді, виконана у техніці тромплею, робить фон вівтаря схожим на Пантеон у Римі.

Адреса: Basilica di Santa Maria presso San Satiro, Мілан, Італія.

Галерея Вітторіо Еммануеле II

Галерея Вітторіо Еммануеле II

Галерея Вітторіо Еммануеле II.

Галерея Вітторіо Еммануеле II, побудована в стилі неокласики – це не просто величезний торговий пасаж, а велична споруда зі скла та металу, яку часто називають «вітальнею Мілана».

За формою будівель галерея нагадує латинський хрест, що з’єднує дві міські площі – перед собором Дуомо та знаменитим театром Ла Скала.

Безперечно, у Мілані є на що подивитися. Не дивно, що він третій у списку найбільш відвідуваних туристами міст Італії після Риму та Венеції.

Адреса: Galleria Vittorio Emanuele II, Piazza del Duomo, Мілан, Італія.

Біла Вежа

Torre Branca

Torre Branca. | Фото: Fred Romero/Flickr.

Витончена сталева вежа будівлі 1933 року. Нагорі вежі знаходиться фантастичний оглядовий майданчик, що височить на 108 метрів над парком Семпіоні. Підніміться на оглядовий майданчик на заході сонця або вночі, щоб побачити як мерехтять вогні міста.

Адреса: Torre Branca, Viale Luigi Camoens, Мілан, Італія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук