30 пам’яток Франкфурта-на-Майні, які варто подивитися

Це старе місто на річці Майн (звідси і його повна назва – Франкфурт-на-Майні) через своє географічне розташування багато століть було і досі залишається важливим торговим та економічним центром. Величезна кількість висотних будівель надає йому виразного північноамериканського колориту, завдяки чому Франкфурт отримав прізвиська «Манхеттен» і «Чикаго-на-Майні».

Часто Франкфурт входить до десятки найкращих міст для життя та ведення бізнесу. Водночас він є важливим центром культурного життя та туристичної діяльності. Це місто з багатою історією та безліччю чудових музеїв, і у вас не виникне питання, що подивитися у Франкфурті-на-Майні.

Набережна музеїв

Набережна музеїв

Набережна музеїв.

По обидва боки річки Майн знаходиться кластер із 12 музеїв. Більшість із них зосереджено на лівому березі (південна сторона). Саме тому цей район названо Музейною набережною. Тут ви знайдете музеї кіно, мистецтва, архітектури, комунікацій та етнографії. З деякими з цих музеїв ми познайомимося трохи пізніше.

Ідея створення музейного комплексу виникла порівняно недавно – у 1980-1990-ті роки. Деякі музеї переїхали в особняки, що вже стояли тут. Для інших були спеціально збудовані нові будівлі із залученням таких видатних архітекторів, як Освальд Матіас Унгерс та Річард Майєр.

Останніми вихідними серпня Музейна набережна стає центром проведення грандіозного свята – Museumsiferfest. Під час цього фестивалю на набережній відбуваються музичні та танцювальні вистави просто неба та інші масові культурні заходи. Крім того, у ці дні ви зможете спостерігати захоплюючу дводенну вітрильну регату за Майном.

Адреса: Museumsufer, Brückenstraße 3-7, 60594 Frankfurt am Main, Німеччина.

Штеделівський художній інститут (Музей Штеделя)

Штеделівський художній інститут (Музей Штеделя)

Штеделівський художній інститут (Музей Штеделя). | Фото: Wikimedia.

Музей Штеделя, одна з головних культурних пам’яток Німеччини, нещодавно був названий Німецьким музеєм року. Музей був заснований у 1815 році, коли банкір Йоган Фрідріх Штедель подарував місту безцінну колекцію картин старих майстрів.

Нинішня будівля музею спроектована у 1878 році у розкішному стилі грюндерцайт. Сьогодні в музеї Штеделя зберігається безліч картин, написаних з 1300-х років до наших днів. Серед них – роботи Рембрандта, Сандро Боттічеллі, Ієроніма Босха, Яна Вермеєра та Яна ван Ейка.

Ілюстраціями пізніших рухів, таких як романтизм, імпресіонізм та експресіонізм, можуть бути картини Каспара Девіда Фрідріха, Едгара Дега та Ернста Кірхнера.

Адреса: Städel Museum, Schaumainkai 63, 60596 Frankfurt am Main, Німеччина.

Хмарочос Майнтауер

Хмарочос Майнтауер (праворуч)

Хмарочос Майнтауер (праворуч).

Франкфурт поступово перетворюється на «ліс» хмарочосів, що постійно ростуть. Незважаючи на це, тут досі є лише одна вежа із громадським оглядовим майданчиком. 200-метровий Майнтауер, збудований у 2000 році, є четвертою за висотою будівлею у місті (і четвертою ж за висотою у всій Німеччині).

Знаходиться вежа у східній частині Банкенфіртеля, і з неї відкривається чудовий краєвид на Альтштадт та Майн. Щоп’ятниці та суботи оглядовий майданчик працює трохи довше (до 21:00 взимку і до 23:00 влітку), у ці дні у вас з’являється можливість побачити Франкфурт у вогнях.

Хмарочос було спроектовано архітектурним бюро Schweger und Meyer. У фойє Майнтауера ви зможете побачити два твори сучасного мистецтва – відеоінсталяцію Білла Віоли та стінну мозаїку Стефана Хубера.

Адреса: Main Tower, Neue Mainzer Str. 52-58, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Дім Гете

Дім Гете

Дім Гете. | Фото: Wikimedia.

Німецький письменник, мислитель і філософ Йоганн Вольфганг фон Гете народився 1749 року в чудовому будинку, розташованому за адресою Гросер-Хіршграбен, 23. Фасад та інтер’єр цього середньовічного житла були оновлені в стилі рококо незадовго до переїзду сюди батьків Гете. Гете жив тут до 16 років і пізніше повертався на довгий період між навчанням у Лейпцигу та Страсбурзі.

Саме під час перерви у навчанні він написав «Страдання юного Вертера». Зруйнований під час війни будинок було відновлено у своєму первісному вигляді. І інтер’єр будинку сьогодні виглядає так само, як у ті часи, коли тут мешкав Гете.

Наприклад, тут досі стоять астрономічний годинник, яким захоплювався майбутній поет. Поруч із будинком-музеєм розташована картинна галерея, де виставлені роботи німецьких художників часів юного Ґете.

Адреса: Goethe House and Museum, Großer Hirschgraben 23-25, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Франкфуртський собор

Франкфуртський собор

Франкфуртський собор. | Фото: Wikimedia.

Франкфуртський собор був збудований у 1300-1400-х роках. Двічі його довелося відновлювати: один раз після пожежі 1867 року, другий раз після бомбардувань Другої світової війни. Статус собору цієї колишньої колегіальної церкви було присвоєно у 1562 році, коли в ній почали проходити церемонії коронації імператорів Священної Римської імперії.

Загалом у період із 1562 по 1792 рік у тому самому місці було короновано десять імператорів. Зайшовши всередину цього собору, збудованого в готичному стилі, зверніть увагу на хори XIV століття, бароковий Успенський вівтар та фреску XV століття “Життя Марії” у південному трансепті.

Адреса: Frankfurt Cathedral, Domplatz 1, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Площа Ремерберг

Площа Ремерберг

Площа Ремерберг.

Найвигадливіша площа у місті – Ремерберг – оточена фотогенічними середньовічними будинками, церквою та історичними адміністративними будинками. Перше, що приверне вашу увагу на цій площі, буде Ремер – комплекс з трьох середньовічних будівель, що стоять в одному ряду, з дуже симпатичними фасадами, що колись належали багатим городянам. У 1405 році влада викупила два будинки.

У середньому будинку, званому, як і весь комплекс, Ремером, що в перекладі російською мовою означає «Будинок римлянина», розмістилася міська ратуша (франкфуртський бургомістр досі тут засідає). Трохи згодом був анексований і третій будинок – «Золотий лебідь». Просто міська рада вирішила переїхати в будинки, які вже стояли, замість того, щоб будувати нові.

Перед Ремером розташований скульптурний ренесансний фонтан «Правосуддя», збудований у 1543 році, а на протилежному боці площі підноситься церква Святого Миколая XV століття, яка неймовірно пережила війну без серйозних пошкоджень. На перших поверхах більшості красивих фахверкових будинків у східній та західній частинах площі розміщуються бари та ресторани.

Адреса: Römerberg, Ромервег, Франкфурт-на-Майні, Німеччина.

Сад Пальм

Сад Пальм

Сад Пальм. | Фото: Wikimedia.

Франкфуртський ботанічний сад «Пальменгартен», закладений 1871 року, а 1960 року передано до рук міста, займає площу 22 гектари. Тут, у теплицях і просто неба, росте велика кількість видів рослин з усіх кінців земної кулі, з різних кліматичних зон – від субарктики до тропіків. Зразки розбиті на групи відповідно до місця їх природного поширення.

Наприклад, один із скляних павільйонів містить субарктичний ландшафт, ще дві оранжереї призначені для рослин пустелі, а в Тропікаріумі показано багатство та різноманітність тропічних лісів. Деякі рослини були посаджені в «Пальменгартені» в 1980-х роках, тоді як інші ростуть тут ще з XIX століття.

Регулярно у «Пальменгартені» відбуваються тематичні виставки. А ще тут проводяться історичний фестиваль та Jazz im Palmengarten – найстаріший у світі джазовий фестиваль просто неба, що веде свою історію з 1959 року.

Адреса: Сад Пальм Palmengarten, Siesmayerstraße 61, 60323 Frankfurt am Main, Німеччина.

Міст Айзернер Штег (Залізний Міст)

Міст Айзернер Штег (Залізний Міст)

Міст Айзернер Штег (Залізний Міст). | Фото: Dave Collier/Flickr.

З часу завершення будівництва залізного пішохідного мосту, перекинутого через річку Майн і центр міста, що з’єднує, і район Заксенхаузен, минуло 150 років. За цей час Айзернер Штег двічі перебудовувався: перший раз у 1912 році, коли міст став перешкодою для великих суден, що почали ходити по Майну, і вдруге – після того, як нацисти підірвали його в останні дні Другої світової війни. У металевому каркасі мосту є особлива елегантність.

Найкращий час для перетину річки ним – кінець дня, коли низьке сонце висвітлює висотні вежі в Банкенфіртелі. Наприкінці XX століття Айзернер Штег став черговою «жертвою» моди на кріплення так званих замків кохання.

Адреса: Eiserner Steg, Mainkai 39, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Набережна Майнкай

Набережна Майнкай

Набережна Майнкай.

На обох берегах Майна на набережній є паркова смуга, засаджена газонами, клумбами та деревами. У сонячні літні дні городяни приходять сюди цілими сім’ями, щоб влаштувати пікнік, вечорами тут проводяться міні-корпоративні вечірки – працівники офісів збираються по закінченню робочого дня, щоб відпочити, випити пива і побалакати.

Найкращі фотографії можна зробити з лівого берега, на схід від Музейної набережної. Обов’язково приходьте на набережну на заході сонця або вночі, коли запалюються вогні Банкенфіртеля.

Адреса: Mainkai, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Церква Святого Павла

Церква Святого Павла

Церква Святого Павла. | Фото: Wikimedia.

Церква Святого Павла, що стоїть на Паулсплац, має велике значення не лише для Франкфурта, а й у всій Німеччині як нації. Ця лютеранська церква була збудована у 1789 році. Її круговий план відповідав протестантським канонам на той час: кожен член громади повинен був мати можливість почути проповідь.

1848 року цей круглий формат зробив церкву Святого Павла ідеальним місцем для засідання першого демократично обраного парламенту Німеччини. І це, у свою чергу, лягло б в основу конституції Німеччини. Засідання парламенту тривали тут лише рік, потім було відновлено релігійні служби. Але церква Святого Павла назавжди увійшла в історію як символ свободи та місце народження німецької демократії.

Адреса: St Paul’s Church, Paulsplatz 11, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва. | Фото: Wikimedia.

Франкфуртський музей сучасного мистецтва широко відомий як одна із найважливіших галерей сучасного мистецтва в Європі. У 1991 році музей заїхав у приголомшливу нову будівлю в самому центрі міста. Колекція музею включає близько 5000 картин більш ніж 450 провідних художників.

До складу музею входять MMK Zollamt – виставковий майданчик, де представлені роботи молодих та поки невідомих художників, а також Франкфуртський музей прикладного мистецтва, в якому зберігається понад 30 тисяч предметів європейського та азіатського прикладного мистецтва, у тому числі меблі, гобелени, скло, кераміка та книги.

Адреса: Art City: Франкфурт-на-Музеї сучасного мистецтва, Domstraße 10, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Стара Опера

Стара Опера

Стара Опера | Фото: Wikimedia.

Стара Опера (Alte Oper) була побудована в 1880 в центрі Оперної площі (Опернплац). Будинок у стилі італійського Високого Відродження, зруйнований під час Другої світової війни, було відновлено та знову відкрито у 1981 році.

Сьогодні це один із найважливіших концертних майданчиків міста. Є у Франкфурті та Нова Опера. Вона ділить із Драматичним театром сучасну будівлю, розташовану приблизно за півмилі від Віллі-Брандт-Платц, недалеко від річки.

Адреса: The Old Opera House, Opernplatz 1, 60313 Frankfurt am Main, Німеччина.

Зенкенберзький музей природознавства

Зенкенберзький музей природознавства

Зенкенберзький музей природознавства. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Якщо ви подорожуєте з дитиною, яка зараз проходить стадію величезного інтересу до динозаврів, другий за величиною музей природознавства Німеччини повинен обов’язково опинитися у вашому порядку денному. На вході в музей вас зустрічають реалістичні з анатомічної точки зору моделі динозаврів у натуральну величину, а всередині чекають скам’янілості трицератопсу, ігуанодону, тиранозавра, диплодоку, паразавролофуса та псіттакозавра.

У музеї і крім динозаврів можна побачити чимало цікавого, наприклад, колекцію опудал птахів і тварин, що вражає своєю різноманітністю, серед яких ви знайдете навіть кваггу – різновид зебри, що вимерла в 1880-х роках. Ви також можете подивитися зліпок скелета Люсі – австралопітека афарського, близького предка сучасних людей, який жив понад 3 мільйони років тому.

Адреса: Senckenberg Natural History Museum, Senckenberganlage 25, 60325 Frankfurt am Main, Німеччина.

Історичний музей

Історичний музей

Історичний музей.

Немає кращого способу дізнатися більше про Франкфурт, ніж відвідати його Історичний музей. Він містить безліч експонатів, які розповідають про минуле міста. Одними з найпопулярніших експонатів музею є моделі, що показують, як виглядала центральна частина Франкфурта за часів середньовіччя та після бомбардувань Другої світової війни.

Є тут ще одна модель міста – заснована на думці звичайних людей (працівники музею взяли інтерв’ю у 1166 жителів Франкфурта про їхнє місто, про улюблені та неулюблені місця тощо. І результати опитування відобразили на моделі). Кожної останньої суботи місяця, окрім серпня та грудня, вхід до музею безкоштовний.

Адреса: Historisches Museum, Saalhof 1, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Район Заксенхаузен

Район Заксенхаузен

Район Заксенхаузен. | Фото: Wikimedia.

Опинившись у Франкфурті, обов’язково перейдіть річку мостом Айзернер Штег, щоб прогулятися брукованими вуличками Старого Заксенхаузена.

Родючий лівий берег Майна спочатку був відданий під землеробство (тут вирощували переважно виноград). І протягом сотень років район Заксенхаузен, що розташовувався в лівобережжі, був по суті селом, що сильно відрізнялося від решти Франкфурта, але все ж знаходиться під захистом кільця міських стін.

Коли під час Малого льодовикового періоду клімат став трохи прохолоднішим, на зміну виноградникам прийшли яблуневі сади, і з XVIII століття в барах кварталу стали замість вина подавати сидр (Aplfelwein). Сьогоднішній Альт-Заксенхаузен – це затишні провінційні вулички, безліч таверн, пабів та ресторанів, де можна скуштувати франкфуртський сидр, це чарівність типового німецького консерватизму.

Адреса: Sachsenhausen, Франкфурт-на-Майні, Німеччина.

Площа Хауптваху

Вид на площу Хауптвахе

Вид на площу Хауптваху. | Фото: Wolfgang Staudt/Flickr.

Площа Хауптвахе, що є жвавим транспортним вузлом Франкфурта, розташована в географічному центрі міста, на захід від Цайля – довгої пішохідної торгової вулиці, заповненої великими німецькими універмагами, такими як Karstadt.

У центрі Хауптваху розташовується барочна будівля, побудована в 1730 році, яка і дала площі своє ім’я. За часів, коли Франкфурт був вільним містом-державою, воно служило штаб-квартирою для міської міліції Штадтвера (Хауптваха або Гауптвахта – у перекладі з німецької «караул»). Пізніше в цій будівлі розташовувалась в’язниця, потім – поліцейська ділянка, а сьогодні тут знаходиться улюблене всіма городянами кафе.

Адреса: Plaza Hauptwache, Biebergasse, Франкфурт-на-Майні, Німеччина.

Галерея “Шірн Кунстхалле”

Галерея "Шірн Кунстхалле"

Галерея “Шірн Кунстхалле”. | Фото: Toni Almodóvar Escuder/Flickr.

Якщо ви готуєтеся до поїздки до Франкфурта, перше, що потрібно зробити, це дізнатися, які виставки зараз проходять у Ширн Кунстхаллі. Цей зал, спроектований у 1980-х роках, є основним місцем проведення всіх найважливіших художніх виставок у Франкфурті.

Кунстхалле входить у міжнародну мережу та співпрацює з Центром Помпіду, музеєм Гуггенхайма, нью-йоркським музеєм MoMa, петербурзьким Ермітажем та британською галереєю Тейт. У Ширн Кунстхаллі проходили ретроспективи Едварда Мунка, Альберто Джакометті, Фріди Кало та Марка Шагала, а також виставки найрізноманітнішої тематики – від колажів Матісса до паризького мистецтва часів Прекрасної доби.

Адреса: Schirn Kunsthalle Frankfurt, Römerberg, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Вулиця Бергер Штрассе

Вулиця Бергер Штрассе

Вулиця Бергер Штрассе. | Фото: Wikimedia.

У той час як Цайль – це скупчення мережевих магазинів і торгових центрів, Бергер Штрассе має свій власний, самобутній характер. Вулиця починається біля Бетманпарку, на східній стороні Інненштадта, і майже на три кілометри тягнеться на північний схід у районі Борнхайм.

У нижній частині вулиці, що ближче до центру Франкфурта, ви знайдете безліч сімейних магазинів та стильних, унікальних у своєму роді бутиків. Між магазинами розташовані ресторани та химерні бари. Завдяки їм Бергер Штрассе вважається одним із найкращих районів Франкфурта для нічного життя.

Адреса: Berger Str., Frankfurt am Main, Німеччина.

 

Німецький музей кіно

Німецький музей кіно

Німецький музей кіно. | Фото: Wikimedia.

Німецький музей кіно підходить до свого предмета з різних точок зору. Музейні експозиції висвітлюють такі широкі теми, як технологічні основи та розвиток кінематографу, простежують етапи його розвитку – від винаходу у 1895 році до появи звуку у 1930-х роках та спецефектів у ХХІ столітті.

Тут регулярно проводяться виставки, присвячені важливим діячам кіноіндустрії – Стенлі Кубріку, Райнер Вернер Фассбіндер, Ромі Шнайдер і т.д. І нарешті, у стінах музею є кінотеатр, який демонструє художньо значущі фільми та класику. Стрічки доби німого кіно супроводжуються живою грою на театральному органі «Вурлітцер».

Адреса: Deutsches Filmmuseum, Schaumainkai 41, 60596 Frankfurt am Main, Німеччина.

Франкфуртський зоопарк

Франкфуртський зоопарк

Франкфуртський зоопарк. | Фото: Tambako The Jaguar/Flickr.

Франкфуртський зоопарк, один із найстаріших у Німеччині, був заснований у 1858 році. Він займає 11 гектарів ландшафтної паркової зони на схід від Інненштадта і є місцем проживання 4500 тварин більш ніж 500 видів.

Як учасник програми розведення семи видів, франкфуртський зоопарк намагається постійно вдосконалюватися з метою покращення умов утримання тварин. Наприклад, нещодавно було побудовано «Укумарі-Ленд» – чудовий новий простір для андських очкових ведмедів, що виглядає як справжній каньйон.

Постарайтеся спланувати свій час так, щоб опинитися у зоопарку під час годування тварин. Дуже цікаво поспостерігати, як поглинають призначені для них ласощі крокодили, пінгвіни, тюлені.

Адреса: Frankfurt Zoo, Bernhard-Grzimek-Allee 1, 60316 Frankfurt am Main, Німеччина.

Вілла Лібігхаус

Вілла Лібігхаус

Вілла Лібігхаус.

Лібігхаус – це розкішна вілла XIX століття, розташована на Музейній набережній, з музеєм скульптури всередині. Лібігхаус був побудований як будинок для людей похилого віку в 1890-х роках на замовлення текстильного магната барона фон Лібіга.

На початку XX століття, незабаром після смерті барона, будівля була придбана містом і перетворена на музей скульптури, що називається Міською галереєю «Лібігхаус» і що охоплює 5000 років історії скульптури. В даний час у Лібігхаусі представлені скульптури практично всіх епох – від Стародавнього Єгипту, Греції та Риму до романського, готичного, ренесансного, барокового та неокласичного стилів.

Тут ви побачите давньогрецького «Метателя диска», романські голови, мармурову статую Афіни та фрагменти готичних гробниць.

Адреса: Лібегхаус, Schaumainkai 71, 60596 Frankfurt am Main, Німеччина.

Парк Грюнебург

Вид на парк Грюнебург

Вид на Грюнебург парк. | Фото: Christian Dembowski/Flickr.

Між Університетом Ґете та ботанічним садом «Пальменгартен» знаходиться одне з улюблених місць мешканців Франкфурта. За хорошої погоди нескінченні галявини Грюнебургпарку «усіяні» групами студентів з університету та сім’ями, які вирішили у вихідний день влаштувати пікнік на природі.

Парк в англійському стилі площею 30 гектарів було розбито у 1877 році на землі, яка колись належала родині Ротшильдів. (До цього вона знаходилася в руках банкіра Петра Генріха фон Бетманна Метцлера, серед гостей якого були Гете та письменник Беттіна фон Арнім.)

Обов’язково знайдіть на території Грюнебургпарку Корейський сад із двома пагодами, закладений у 2005 році під час франкфуртського книжкового ярмарку.

Адреса: Grüneburgpark, August-Siebert-Straße 22, 60323 Frankfurt am Main, Німеччина.

Музей прикладного мистецтва

Музей прикладного мистецтва

Музей прикладного мистецтва.

Музей прикладного мистецтва Франкфурта займає одразу дві будівлі. Перше – неокласична вілла Метцлер початку ХІХ століття. Другу будівлю збудував у 1980-х роках американський архітектор Річард Мейєр.

Він, надихнувшись міжнародним стилем Ле Корбюзьє і взявши за основу вигляд вілли Метцлер, створив яскраву простору галерею в прилеглому до вілли парку. Колекція музею включає європейський текстиль, картини, меблі та порцеляну, створені з 1100-х по 2000-і роки, а також чудові вироби з Китаю та Японії.

Музей робить акцент на певних періодах та рухах, таких як бароко та модерн. Цілі кімнати у віллі Метцлер оформлені у певному стилі.

Адреса: Museum Angewandte Kunst, Schaumainkai 17, 60594 Frankfurt am Main, Німеччина.

Вежа Ешенхайм

Вежа Ешенхайм

Вежа Ешенхайм. | Фото: Tambako The Jaguar/Flickr.

Від середньовічних міських стін Франкфурта мало що збереглося на початок XXI століття. Більшість їх було знесено на початку 1800-х років, під час французької окупації, оскільки на той час вони вже не становили жодної цінності як фортифікаційні споруди. Десятиповерхова вежа Ешенгеймера, що охороняє північну частину стіни, теж підлягала знесенню.

Але, зрештою, її «пощадили» і зберегли як пам’ятник. Башта, спроектована Мадерном Гертенером (який також працював над проектом Франкфуртського собору) та зведена на початку XV століття, є найстарішою пам’яткою Франкфурта-на-Майні.

Сьогодні у вежі розміщується шикарний ресторан. Навіть якщо вам не вдалося замовити в ньому столик, хоча б просто обійдіть вежу, щоб помилуватися нею – вона на те заслуговує.

Адреса: Ешенхайм вежа, Eschenheimer Tor 1, 60318 Frankfurt am Main, Німеччина.

Музей Класікштадт – Місто автокласики

Музей Класікштадт – Місто автокласики

Музей Класікштадт – Місто автокласики. | Фото: Jorbasa Fotografie / Flickr.

Щоб відвідати цей чудовий музей класичних автомобілів, вам потрібно вирушити до промислової зони, а для цього сісти на поїзд RB або RE, що йде на схід, і доїхати до станції Франкфурт-Майнкур. Там, на території колишнього заводу з виробництва клінкерної цегли, знаходиться реставраційний центр для престижних приватних автомобілів.

Ви зможете заглянути через плече досвідчених майстрів та інженерів, які обслуговують двигуни, лагодять механізми і зшивають шкіряну фурнітуру. Представлені тут лінійки Porches, BMW, Jaguars, Mercedes і багатьох інших світових брендів змусять справжніх автолюбителів скасувати всі плани на частину дня, що залишилася.

Щоб показати, як серйозно «Классікштадт» ставиться до своєї справи, машини зберігаються тут у скляних боксах, що дозволяють регулювати вологість. Також у «Классікштадті» є дилерські центри Aston Martin, McLaren та Lamborghini.

Адреса: Prüfstelle Frankfurt/Main – Klassikstadt, Орбер штрассе, Франкфурт-на-Майні, Німеччина.

Ринок Kleinmarkthalle

Ринок Kleinmarkthalle

Ринок Kleinmarkthalle. | Фото: Patrick Meier/Flickr.

Поруч із торговою вулицею Цейль знаходиться схожий на ангар критий ринок Kleinmarkthalle. Щодня, крім неділі, тут працює 156 кіосків, де можна придбати найкращі сири, м’ясо, овочі, фрукти, кондитерські вироби, хліб та випічку з усього регіону.

І оскільки Франкфурт сьогодні є багатонаціональним містом, на ринку є десятки місць, де можна скуштувати страви турецької, іспанської та італійської кухні.

Адреса: Kleinmarkthalle, Hasengasse 5-7, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Будівля IG Farben

Будівля IG Farben

Будівля IG Farben. | Фото: Andreas Wecker/Flickr.

Ця будівля була збудована наприкінці 1920-х років для розміщення штаб-квартири найбільшого у світі хімічного концерну IG Farben. У минулому останнього є досить страшні сторінки. Під час Другої світової війни заводи Interessen-Gemeinschaft Farbenindustrie постачав нацистам газ, за ​​допомогою якого в газових камерах було знищено мільйони євреїв.

Незважаючи на свою похмуру історію, сама офісна будівля IG Farben досі виглядає приголомшливо (нині вона називається будинком Пельцига і належить Університету Ґете). Внутрішні стіни, що згинаються, покриті травертиновим мармуром, виглядають чарівно.

Завітайте на вражаючий вестибюль, огляньте «розкидані» усюди витвори мистецтва і прокотіться на інноваційних ліфтах, які не мають дверей і постійно обертаються.

Адреса: IG Farben Building, Norbert-Wollheim-Platz 1, 60323 Frankfurt am Main, Німеччина.

Стара церква Святого Миколая

Стара церква Святого Миколая

Стара церква Святого Миколая. | Фото: Konrad Hädener/Flickr.

Вінчана одним шпилем протестантська церква з червоного пісковика, побудована в XIII столітті, розташована на південній стороні Ремерберга. Це одна з небагатьох споруд Альтштадта, що збереглася після Другої світової війни практично в первозданному вигляді. У спокійному інтер’єрі, під пізньоготичним склепінням знаходяться різьблені кам’яні фігури та надгробки XIV і XV століть.

Адреса: Alte Nikolaikirche, Römerberg 11, 60311 Frankfurt am Main, Німеччина.

Франкфуртська фондова біржа

Франкфуртська фондова біржаФранкфуртська фондова біржа.

Франкфуртська фондова біржа, яка після краху нацистського режиму закрилася на шість місяців, знову відкрилася у вересні 1945 року. Сьогодні це одна з найбільших фондових бірж у світі. Під час екскурсій, що відбуваються тут з понеділка по п’ятницю, відвідувачі можуть на власні очі побачити торговий майданчик.

Зовні красивої будівлі з колонами розташовані дві створені Рейнхардом Дахлауером у 1985 році бронзові фігури – бика та ведмедя, які символізують злети та падіння світових фондових ринків.

Адреса: Frankfurt Stock Exchange, Börsenpl. 4, 60313 Frankfurt am Main, Німеччина.

Штаб-квартира Європейського Центрального Банку

Штаб-квартира Європейського Центрального Банку

Штаб-квартира Європейського центрального банку. | Фото: Fred Romero/Flickr.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) у 2014 році переїхав з франкфуртської вежі Eurotower у цю разючу будівлю висотою 180 м, побудовану на місці колишнього оптового ринку міста.

Гостям надається можливість відвідати безкоштовну 90-хвилинну екскурсію з гідом, проте замовити її потрібно щонайменше за чотири тижні.

Адреса: European Central Bank Headquart, 60314 Frankfurt am Mainers, Німеччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук