30 пам’яток Копенгагена, які варто подивитися

Одночасно старий і молодий, галасливий та витончений, для кожної людини Копенгаген відкривається своєю стороною. Що можна побачити в Копенгагені? Якщо ви молоді, то це місто з його найстарішими у світі парками розваг, з його модними магазинами та нічними клубами здасться вам схожим на дитячий майданчик.

Любителі культури зможуть днями безперервно милуватися чудовими палацами і ходити музеями, в яких виставлені скарби епохи вікінгів і бронзового віку. Словом, столиця Данії не розчарує нікого.

Парк атракціонів «Сади Тіволі»

Парк атракціонів «Сади Тіволі»

Парк атракціонів “Сади Тіволі”. | Фото: Carlos Bustamante Restrepo/Flickr.

Цей тематичний парк настільки широко відомий, що деякі люди приїжджають до Копенгагена виключно заради нього. Якщо у вас є діти, вони готові будуть провести залишок свого життя на деяких з атракціонів, що є тут.

Варто згадати Star Flyer – карусель, яка підніме вас на 80 метрів над землею. Але навіть якщо у вас немає особливого бажання кататися на каруселях або американських гірках, прогулянка парком Тіволі подарує вам незабутні враження завдяки відтвореній романтичній атмосфері Сходу XIX століття. Якщо не брати до уваги парк Баккен, також розташований у Копенгагені, «Сади Тіволі» є найстарішим тематичним парком у світі.

Адреса: Tivoli Gardens, Vesterbrogade, København V, Данія.

Статуя Русалочки

Статуя Русалочки

Статуя Русалочки.

Ця впізнавана з першого погляду скульптура, що сидить на скелі поруч із набережною Лангелінія, безумовно, є найвідомішою пам’яткою Копенгагену. Усі приїжджі хочуть неодмінно сфотографуватися на тлі цієї статуї, оскільки вона давно стала одним із міжнародних ідентифікаторів.

Коли ви підійдете близько, будете здивовані тим, наскільки вона насправді маленька… Скульптор Едвард Еріксен створив свою «Русалку» у 1913 році як данину поваги до відомого датського казкаря Ганса Християна Андерсена. Власне і створена Русалка була під натхненням від однойменної казки Андерсена.

Адреса: The Little Mermaid, Langelinie, København Ø, Данія.

Набережна Нюхавн

Набережна Нюхавн

Набережна Нюхавн. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Слово «нюхавн» у перекладі російською мовою означає «нова гавань». Ця історична набережна знаходиться поряд з каналом XVII століття, де й досі швартуються старі дерев’яні кораблі.

Зараз у це важко повірити, але протягом більшої частини свого існування це була найнепрезентабельніша частина міста.

У наші дні Нюхавн став одним із найкращих місць, де влітку можна насолодитися філіжанкою кави або випити пива.

По обидва боки каналу стоять високі розписні будинки, датовані 1600-1700 роками, перші поверхи яких сьогодні зайняті барами, ресторанами та кафе з місцями для відпочинку просто неба. Є тут і літературні пам’ятки: у відмічених табличками будинках № 18, 20 та 67 у різний час жив Ганс Християн Андерсен.

Адреса: Nyhavn, København K, Данія.

Національний музей Данії

Національний музей Данії

Національний музей Данії. | Фото: Wikimedia.

Розташований у Копенгагені Національний музей Данії – це те місце, де ви можете провести кілька годин, навіть не помітивши цього. У музеї виставлено величезну кількість артефактів, які розповідають про багате минуле Данії.

Добре освітлена епоха вікінгів, до якої туристи виявляють особливий інтерес. Обов’язково погляньте на Сонячний візок із Трундхольму.

Ця маленька скульптура, датована 1400 до н.е., є бронзовою фігуркою коня, що тягне позолочений диск, що зображує Сонце. Відповідно до скандинавської міфології Сонце рухається по небосхилу саме так – «буксоване» божественним конем.

Адреса: Nationalmuseet, Ny Vestergade, København K, Данія.

Палац Крістіансборг

Палац Крістіансборг

Палац Крістіансборг.

У палаці Крістіансборг, що розташований на острові Слотсхольмен, у наші дні розмішаються датський Парламент, Верховний суд Данії і канцелярія прем’єр-міністра. Королівська сім’я Данії та прем’єр-міністр країни використовують багато прикрашені зали палацу для проведення офіційних заходів та для прийому глав інших держав. Родзинкою палацу є Великий зал завдовжки 40 метрів, здатний вмістити 400 гостей. Під час екскурсії по Крістіансборгу ви також побачите на території палацу Школу верхової їзди та невеликий Придворний театр, збудований у 1767 році.

Адреса: Christiansborg Palace, Prins Jørgens Gård, Копенгаген, Данія.

Кругла вежа

Кругла вежа

Круглі вежі. | Фото: Peter Leth/Flickr.

На Кебмагергаді знаходиться Кругла вежа – споруда заввишки 36 метрів, побудована в 1642 році і обсерваторією. Сьогодні вежа використовується в основному як оглядовий майданчик, з якого відкриваються чудові панорамні краєвиди на місто. Особливий інтерес у відвідувачів викликає широкий та пологий спіральний пандус, що веде до розташованого на верхньому ярусі майданчика.

Нагорі ви виявите ще одну родзинку цієї споруди, цього разу сучасну, – «парячу» на висоті 25 метрів над землею скляну підлогу, через яку ви можете зазирнути в серце замку. Крім того, у Круглій вежі сьогодні виставлено невелику експозицію, присвячену знаменитому датському астроному Тихо Бразі.

До речі, шанувальникам Ганса Християна Андерсена буде цікаво дізнатися, що ця вежа згадується в його відомій казці «Кресало»: «…очі собаки такі великі, як Кругла вежа». Після огляду вежі та відновлення дихання, що збився під час спуску, чому б вам не продовжити прогулянку Старим містом? Пройдіться Скіндергадою і Кейзергадою до Грабредреторв, однієї з найчарівніших площ Копенгагена з яскравими старими будинками.

Адреса: The Round Tower, Rundetårn, Købmagergade, Копенгаген, Данія.

ботанічний сад

ботанічний сад

Ботанічний сад.

Ботанічний сад, що займає 10 гектарів прямо в центрі Копенгагена, цінується не лише за своє рослинне багатство, а й за величні скляні конструкції, що розташовані на його території.

Місцеві оранжереї датуються 1870 роками, найбільш вражаючою з них є побудована в 1874 році. Постарайтеся знайти «Арктичний будинок», в якому високотехнологічна система кондиціювання відтворює полярне середовище для арктичних видів рослинності. Загалом у Ботанічному саду представлено понад 13 тисяч видів рослин, вік деяких сягає 200 років.

Адреса: Botanical Garden, Gothersgade, Копенгаген, Данія.

Вільне місто Християнія

Вільне місто Християнія

Вільне місто Християнія. | Фото: Wikimedia.

У Християнії, яка розташувалася дома старого військового містечка в копенгагенском районі Християн-Шавн, не так, як у інших частинах міста. Адже це, по суті, комуна, яка була започаткована ще 1971 року на тлі контркультурного руху.

Майже півстоліття «вільне місто» Християнія продовжує процвітати, хоча цей піввіковий шлях не був простим і рівним, оскільки люди, які тут живуть і працюють, змушені безперервно домагатися від датського уряду більшої автономії.

Найкраще описати Християнію як відносно тихе місце, де будівлі, які колись виконували функцію військових складів і казарм, зайняті майстернями художників, магазинами органічних продуктів харчування, ресторанами та музичними майданчиками. Оскільки люди, які тут живуть, дуже своєрідні і живуть вони за своїми законами і правилами, непогано було б дізнатися про різні «можна» і «не можна» перед тим, як вирушати в цей район.

Адреса: Christiania, Копенгаген, Данія.

Замок Розенборг

Замок Розенборг

Замок Розенборг.

Цей палац було збудовано на початку 1600-х років королем Крістіаном IV. Довге правління останнього та його участь у Тридцятилітній війні, що охопила майже всю континентальну Європу, зробили Крістіана одним із найвідоміших скандинавських королів.

Інтер’єри розкішного палацу майже не змінилися за минулі сторіччя. Вони, як і раніше, прикрашені історичними гобеленами, що зображають конфлікти між Данією та Швецією.

Під час екскурсії по Розенборгу ви зможете побачити королівські покої, подивитися на королівську ванну та на стіл, за яким Крістіан IV вів своє листування. Обов’язково огляньте колекції венеціанського скла XVII століття та столових приладів Flora Danica: вони є одними з найкращих у світі.

Адреса: Rosenborg Castle, Oster Voldgade, Копенгаген, Данія.

Музей Девіда

Музей Девіда

Музей Девіда.

У музеї Девіда ви зможете ознайомитись із особистою колекцією датського бізнесмена Х.Л. Девіда, який пожертвував місту і саму будівлю, свій колишній будинок, і виставлені в ньому витвори мистецтва.

У музеї представлені предмети європейського мистецтва XVIII століття та датського сучасного мистецтва, а також картини датських художників золотого XIX століття.

Головною ж пам’яткою музею є ісламська секція з її вишуканими скарбами, зібраними по всьому світу, від Іспанії до Індії, і різними періодами, що датуються, – від 800-х до 1800-х років. Це найбільша у Скандинавії колекція ісламського мистецтва. Вхід до музею безкоштовний.

Адреса: The David Collection, Кронпрінсесегаде, Копенгаген, Данія.

Парк розваг Дірехавсбаккен

Парк розваг Дірехавсбаккен

Парк розваг Дірехавсбаккен. | Фото: Studio Sarah Lou/Flickr.

Баккен захований у буковому лісі, за кілька кілометрів від Копенгагена, і після «Садів Тіволі» є найпопулярнішою туристичною пам’яткою Данії.

Цей парк стоїть тут з 1583 року і є найстарішим парком розваг у світі. Власники парку постаралися зберегти дух Стародавньої Данії, оформивши атракціони під старовину.

Тут ви зможете знайти, наприклад, американські гірки Rutschebanen з їхніми хиткими дерев’яними лісами, збудованими в 1932 році, або музичний зал Hvile, в якому розміщується кабаре. Ідеальне місце для любителів поностальгувати! Вхід до парку безкоштовний, ви купуєте тільки квитки на атракціони.

Адреса: Bakken, Dyrehavevej, Klampenborg, Данія.

Церква Спасителя

Церква Спасителя

Церква Спасителя. | Фото: Joe de Sousa / Flickr.

На думку жителів Копенгагена, церква Спасителя – найкраща в їхньому місті. Незвичайний шпиль цієї споруди, збудованої у стилі бароко в середині 1700-х років, помітний здалеку. Темна вежа дзвіниці кілька разів обгорнута золотою стрічкою, яка спіраллю тягнеться до вершини.

Насправді ця золота стрічка – не що інше як поруччя зовнішніх гвинтових сходів. Щоб піднятися на вершину храму, вам доведеться подолати шлях у 400 ступенів. Частина цих ступенів знаходиться всередині будівлі, останні 150 – за її межами.

Іншими словами, приблизно на середині шляху сходи з внутрішньої перетворюються на зовнішню, оперізуючу вежу. Цей підйом безумовно не для страждаючих на запаморочення! Якщо ви впораєтеся з цим нелегким сходженням, то в нагороду отримаєте чудові краєвиди Копенгагена. З верхньої точки ви навіть зможете побачити навіть кораблі, що входять до гавані.

Адреса: Church of Our Saviour, Sankt Ann Gade, Копенгаген, Данія.

Торговий квартал Стрєгет

Торговий квартал Стрєгет

Торговий квартал Стрєгет. | Фото: jpellgen (@1179_jp) / Flickr.

Приблизно за п’ять хвилин ходьби від Крістіансборга знаходиться жвавий торговий район Стрьогет, що починається біля Ратушної площі. Назви Strøget ви не знайдете на картах: по суті це кілька вулиць, що перетинаються.

Ця величезна пішохідна зона є зосередженням престижних магазинів, бутиків, кафе та ресторанів. Стрегет – один із найбільших пішохідних торгових центрів у світі.

Тут є і спеціалізовані заклади з багатою історією, що торгують продукцією міжнародних брендів, таких як Max Mara, Prada, Louis Vuitton, Hermès, H&M, Weekday та Zara, та менш помітні магазинчики для молодих модниць.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви придбати невеликий сувенірчик або зробити покупку в елітному бутіку, ви знайдете тут те, що шукаєте, хоча ціни в цьому торговому кварталі, треба визнати, не для людей зі слабкими нервами. Якщо ви хочете трохи заощадити, рухайтеся Стрегет у бік Старого міста, а потім поверніть в один з вузьких провулків: там ви знайдете потрібні вам товари за більш доступними цінами.

Адреса: Strøget, Копенгаген, Данія.

Палацовий комплекс Амалієнборг

Палацовий комплекс Амалієнборг

Палацовий комплекс Амалієнборг.

Менш ніж за півтора кілометри від Розенборга, у кварталі Фредеріксштаден, ви знайдете Амалієнборг разом з його безтурботними садами на набережній.

Ці чотири палаци, розташовані по периметру площі, були побудовані як будинки для знаті, але в 1794 році, після пожежі в Крістіансборгу, були захоплені королівською сім’єю.

Палацовий комплекс отримав свою назву на ім’я королеви Софі Амалії, яка свого часу збудувала на цьому місці розкішну літню резиденцію, що згоріла у 1689 році.

Комплекс був спроектований так, щоб ілюструвати зразкове суспільство – з королем (у вигляді статуї) у центрі та аристократією (у вигляді чотирьох палаців) навколо нього.

Сьогодні королева Маргрете II та її сім’я займають верхній поверх палацу Крістіана IX, а палац Мольтке використовується для офіційних прийомів. Солдати королівської гвардії у високих ведмежих шапках та синій (а у свята – у червоній, білій та синій) уніформі є унікальним символом міста.

Адреса: Amalienborg Castle, Amalienborg Slotsplads, København K, Данія.

Зоопарк Копенгагена

Зоопарк Копенгагена

Зоопарк Копенгагена. | Фото: Alex Berger/Flickr.

На захід від Копенгагена, трохи більше ніж за три кілометри від центру міста, розташований зоологічний сад, заснований у 1859 році і є одним із найстаріших і найбільших зоопарків Європи. Вольєри тут імітують, наскільки це можливо, природне довкілля тварин.

Відвідувачі зоопарку мають можливість спостерігати, як годують білих ведмедів, тюленів, левів та інших тварин. Біля входу є оглядова вежа. Улюблені у відвідувачів місця зоопарку – пташине озеро з лелеками та пеліканами, будинок рептилій, мавпник та левове лігво. Особливий інтерес представляє вольєр для слонів, спроектований Норманом Фостером.

Адреса: Copenhagen Zoo, Roskildevej, Фредеріксборг, Данія.

Парк Фредеріксберг

Сади Фредеріксберга з палацом Фредеріксберг

Сади Фредеріксберг з палацом Фредеріксберг. | Фото: Megan Wong/Flickr.

Фредеріксберг – найромантичніший парк Копенгагена, з озерами, лісами та чудовими галявинами для пікніка. Його головний вхід «охороняє» король XIX століття Фредерік VI, який «спостерігає» за своїми вірнопідданими, які катаються на човнах по каналах парку.

Однойменний вражаючий палац у стилі бароко до середини XIX століття, що знаходився на території Фредеріксборга, був літньою резиденцією королівської родини. У наші дні у ньому розміщується Королівська військова академія. Китайський павільйон – ще одна реліквія парку, побудована в 1799 році і виконувала колись функцію королівського чайного будиночка.

Адреса: Frederiksberg Gardens, Frederiksberg Runddel, Фредеріксборг, Данія.

Королівські представництва у Крістіансборгу

Королівські представництва у Крістіансборгу

Королівські представництва у Крістіансборгу. | Фото: Tine van Voorst/Flickr.

Більшість палацу Крістіансборг, ціла серія палацових кімнат і залів, використовуються королевою Данії щодо банкетів і прийому глав іноземних держав. Особливо відвідувачам Крістіансборгу запам’ятовується бібліотека королеви – позолочена країна чудес, прикрашена люстрами, що низько звисають, декоративною ліпниною, зображеними на стелі лелеками і невеликою частиною величезної книжкової колекції, що збирається королівською сім’єю протягом кількох століть. У Великій залі зберігаються барвисті настінні гобелени, що зображують 1000-річну історію Данії.

Адреса: Christiansborg Palace, Prins Jørgens Gård, Копенгаген, Данія.

Латинський квартал

Латинський квартал

Латинський квартал

Латинський квартал, що межує з Ньорре-Вольдгаді на півночі, Ньоррегаді на сході, Вестергаді на півдні і Вестер-Фольдгаді на заході, отримав свою назву завдяки тому, що тут розташовується старий кампус Копенгагенського університету, де колись широко використовувалася латина.

Це один із найстаріших та найбільш атмосферних районів Копенгагена. Він усіяний історичними будівлями в пастельних тонах та мальовничими куточками. Серед останніх – площа Сірих братів, яка датується серединою XVII ст.

Адреса: Regensen, Store Kannikestræde, Копенгаген, Данія.

Копенгагенська ратуша

Копенгагенська ратуша

Копенгагенська ратуша. | Фото: Hans Permana/Flickr.

На жвавій Ратушній площі домінує Копенгагенська ратуша, збудована між 1892 та 1905 роками. Ця споруда в романтичному копенгагенському стилі, що є симбіозом італійського ренесансу і середньовічної датської архітектури, є роботою архітектора Мартіна Ніропа.

Сама будівля багато прикрашена скульптурами та картинами. Над головним входом ви побачите постать єпископа Абсалона з позолоченої міді, а у Великій залі – бюсти датських знаменитостей, серед яких архітектор Мартін Ніроп (1849-1921), скульптор Бертель Торвальдсен (1770-1840), казкар Ганс Хрістіан Андер та фізик Нільс Бор (1885-1962).

Ви також можете піднятися на 106-метрову вежу ратуші, яка є однією з найвищих споруд у місті, щоб помилуватися дивовижними видами.

До речі, фасад годинникової вежі з 1955 року прикрашає цікавий Світовий годинник, спроектований астромеханіком Йєнсом Олсеном (1872–1945) і коштував місту один мільйон крон. Вони показують не тільки місцевий час і дату, а й сонячний час, зоряний час, сходи та заходи сонця, міграцію небесного склепіння та небесного полюса, революції планет, григоріанський календар, різні астрономічні сузір’я і навіть мінливі свята!

Адреса: Copenhagen City Hall, Rådhuspladsen, Копенгаген, Данія.

Акваріум «Блакитна планета»

Акваріум «Блакитна планета»

Акваріум “Блакитна планета”.

Копенгагенський Акваріум, спроектований так, щоб нагадувати вир зверху, є найбільшим акваріумом у Північній Європі. Простір тут поділено на кілька кліматичних та географічних зон.

Найбільш вражаюче виглядає розділ «Океан/Кораловий риф», де мешкають зграї різнокольорових тропічних рибок. Його величезний акваріум об’ємом 4 тисячі кубічних метрів заповнений акулами, схилами та іншими величними істотами. Якщо можливо, відвідайте акваріум увечері в понеділок, коли він особливо тихий і добре запам’ятовується.

Адреса: Den Blå Planet, Jacob Fortlingsvej, Каструп, Данія.

Площа Грабредреторв

Площа Грабредреторв

Площа Грабредреторв. | Фото: missbossy/Flickr.

Ця барвиста площа, розташована неподалік жвавої пішохідної торгової вулиці Стрьогет, названа на честь чоловічого монастиря, який стояв на цьому місці ще в XIII столітті. Монастир двічі перебудовувався: спочатку він був знищений пожежею 1728 року, потім обстріляний англійцями 1807 року.

Коли монастиря не стало, на нинішній площі Грабредреторв розташовувався ринок, потім популярне місце тусовки копенгагенських студентів. Сьогодні це тиха оаза, де розміщуються ресторани та бари, багато з яких мають чарівні внутрішні дворики.

Адреса: Gråbrødretorv, Копенгаген, Данія.

Руїни під Крістіансборгом

Руїни під Крістіансборгом

Руїни під Крістіансборг.

Прогулянка «Руїнами під Крістіансборгом» – схожим на склеп надр острова Слотсхольмен – пропонує унікальний погляд на добре «витриману» історію Копенгагена. У підвалі нинішнього палацу знаходяться руїни оригінальної фортеці, побудованої єпископом Абсалоном у 1167 році, та її наступника – Копенгагенського замку. Серед цих залишків – стіни кожної будівлі, а також колодязь, піч для випічки та кам’яна кладка із Блакитної вежі замку.

Адреса: Christiansborg Palace, Prins Jørgens Gård, Копенгаген, Данія.

Церква Фредеріка

Церква Фредеріка

Церква Фредеріка. | Фото: Hannes Flo/Flickr.

Освячена 1894 року Мармурова церква, офіційно названа Фредерікскіркеном, тобто. церквою Фредеріка, вважається однією з найбільш вражаючих архітектурних пам’яток Копенгагена у стилі нео-бароко. Її величний купол, що нагадує купол собору Святого Петра в Римі, є найбільшим у Скандинавії.

Церква була створена на замовлення Фрідріка V та спроектована Миколою Ейгтведом. Будівництво почалося в 1749 році, але витрати, що постійно зростали, призвели до того, що проект був законсервований. Порятунок прийшов у вигляді найбагатшого датського фінансиста та бізнесмена ХІХ століття С.Ф. Тітгена, який профінансував відродження проекту.

Адреса: Marmorkirken, Frederiksgade, Копенгаген, Данія.

Автостоянка з ігровою зоною Konditaget Lüders

Автостоянка з ігровою зоною Konditaget Lüders

Парковка з ігровою зоною Konditaget Lüders. | Фото: Wikimedia.

Копенгагенські архітектори з JAJA Architects перевернули концепцію багаторівневих автопаркування за допомогою свого приголомшливого проекту Konditaget Lüders. Восьмиповерхова споруда, грайливо названа «Паркуйся і грай», має повиті живою зеленню стіни, перфороване стінне покриття з панно, що відображають історію північного порту, і зовнішні сходи з функцією секундоміра, що відраховує час вашого сходження на вершину.

Наприкінці шляху нагору на вас чекає величезний ігровий майданчик на даху будівлі, звідки відкривається захоплюючий краєвид на Копенгаген, Ересунн та Швецію.

Адреса: Konditaget Lüders, P-hus Lüders på Helsinkigade, Helsinkigade, Копенгаген, Данія.

Королівський сад

Королівський сад

Королівський сад. | Фото: jpellgen (@1179_jp) / Flickr.

Королівський парк, найстаріший у Копенгагені, був закладений на початку XVII століття Крістіаном IV, який використовував його як свій город. У наші дні цей парк може запропонувати трохи більше, у тому числі чудові романтичні доріжки, ароматний розарій та театр маріонеток.

Останній займає один із неокласичних павільйонів, спроектованих датським архітектором Пітером Мейном. Знайдете ви театр у північно-східній частині парку, безкоштовні вистави проходять у ньому із середини липня до середини серпня

Адреса: Kongens Have, Oster Voldgade 4A, Копенгаген, Данія.

Амагер Бакке

Амагер Бакке

Амагер Бакке. | Фото: y_zhao8/Flickr.

Цей надзвичайно амбітний завод із переробки відходів, розташований у північній частині району Амагер, збудований за участю відомої у всьому світі копенгагенської архітектурної фірми Bjarke Ingels Group.

На вражаючій похилій даху будівлі заводу розмістилися цілорічна лижна траса та пішохідні доріжки. Своє шоу показує жителям міста і хмарочна труба заводу: вона випускає видиме кільце «диму» (водяної пари) після кожних 250 кілограмів вуглекислого газу, викинутих в атмосферу.

Адреса: Amager Bakke, Vindmøllevej, Копенгаген, Данія.

Музей пива “Visit Carlsberg”

Музей пива "Visit Carlsberg"

Музей пива “Visit Carlsberg”. | Фото: jpellgen (@1179_jp) / Flickr.

«Visit Carlsberg», який планується відкрити після капітального ремонту в 2020 році, досліджує історію датського пива з 1370 року до н.е. Так, у ті далекі часи пиво на цій землі вже виробляли, про це свідчать результати радіовуглецевого аналізу витриманого пива зі глека, виявленого за знайденої в торфовищі дівчини.

Будівля музею примикає до химерної з архітектурної точки зору пивоварні Carlsberg, а його експонати дають уявлення про історію Carlsberg’а та про процес пивоваріння. Самостійна екскурсія «Visit Carlsberg» закінчується в барі, де ви можете випити два келихи пива (або безалкогольних напоїв), які включені у вартість вхідного квитка.

Адреса: Visit Carlsberg, Gamle Carlsberg Vej 11, 1760 København, Данія.

Церква Олександра Невського

Церква Олександра Невського

Церква Олександра Невського.

Гранітно-цегляна із золотим куполом церква Олександра Невського, будівництво якої було завершено в 1883 році, демонструє російсько-візантійський стиль, з мармуровими сходами, мозаїчними підлогами та візантійськими фресками.

Створено цей храм був відомим російським архітектором Давидом Івановичем Гріммом, великим прихильником цього архітектурного стилю. Бронзова люстра, що висвітлює інтер’єр церкви, подарувала цар Олександр III, який власне і замовив будівництво цього храму.

Адреса: Aleksander Nevskij kirke, Bredgade, Копенгаген, Данія.

Церква Грундтвіга

Церква Грундтвіга

Церква Грундтвіга. | Фото: Al Case/Flickr.

Ця велика і самобутня церква 1920-х років, названа на честь датського богослова Грундтвіга, знаходиться трохи осторонь основних туристичних маршрутів, але, безумовно, варто того, щоб ви її відвідали.

Розташована церква Грундтвіга в Біспеб’єргу, навпроти церковного двору, відомого своїми квітучими вишнями. Унікальний дизайн будівлі є рідкісним злиттям експресіонізму та готичної архітектури.

Церква була спроектована на початку XX століття Педером Вільгельмом Єнсен-Клінтом, а завершив її будівництво син архітектора Кааре Клінт, ім’я якого вважається іконою сучасного датського меблевого дизайну. Особливо вражає західний фасад церкви, що нагадує своєю формою церковний орган. Акуратні хвилясті лінії та неприкриті цегляні стіни всередині будівлі є результатом сплаву готичної та мінімалістської естетики, і поєднання це дає разючий ефект.

Адреса: Grundtvigs Kirke, På Bjerget, Копенгаген, Данія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук

 1. Євгеній

  Дуже вдячний за ціеаву візитівку цього чаріарого міста.
  Дуже б хотілось отримати ще ініормації про сучасну історію.
  Чим зараз живе місто, які підприємства працюють.
  Що чипобляють.
  Яеі бренди.
  Іграшки і т.і.
  А взагалі я в захваті, пнречитував двічі.

  Відповіcти