30 пам’яток Тбілісі, які варто подивитися

Грузія щорічно приваблює туристів прекрасним кліматом та природою, кухнею, багатою історією та великою кількістю культурних пам’яток. Безперечно, інтереси гостей зосереджені на столиці держави – Тбілісі. Назва міста, заснованого в V столітті, перегукується з грузинським словом «тбілі» – «теплий»: одна з ключових пам’яток Тбілісі – теплі сірчані джерела. Але це не єдина причина туристичної популярності столиці.

старе місто

старе місто

Старе місто.

Тбілісі завжди відрізнявся вигідним розташуванням, природними багатствами та високою культурою. Тому місто часто ставало мішенню завойовників. Переживши ряд ворожих набігів і природних катаклізмів – землетрусів, типових для гірського регіону, – старий Тбілісі все ж таки зберіг дух середньовіччя.

Особливо помітний він на вулицях Леселідзе, Шардені, Сіоні та Ботанічній. В історичному кварталі Дзвелі Калакі знаходяться головні визначні пам’ятки столиці: старовинні храми, сірчані джерела, собори та палаци. Грузія – країна процвітаючого виноробства, тому цінителі якісних вин отримають особливе задоволення від великої кількості винних магазинів та льохів. Причому цінник менш важливий: навіть недороге вино відрізняється чудовою якістю.

Адреса: Старий Тбілісі, Тбілісі, Грузія.

Кафедральний Собор Святої Трійці

Кафедральний Собор Святої Трійці

Кафедральний собор Святої Трійці.

Собор Святої Трійці – головний православний храм Тбілісі та Грузії і посідає третє місце за висотою серед православних церков. Надземна частина перевищує 100 м-код, а ще 40 м-код становить нижній, підземний рівень. Собор Цмінда Самеба витримано у традиціях грузинської православної архітектури.

В основі кладки – земля та каміння, привезені з Єрусалиму. Серед храмових святинь – ікона «Надія Грузії», оброблена коштовним камінням та золотом: виготовлення обійшлося в 20 млн доларів. У підземному приміщенні можна оглянути старовинні кам’яні саркофаги. Територія собору впорядкована; навколо розбитий парк, гуляючи яким можна помилуватися видом Старого міста.

Адреса: Кафедральний собор Святої Трійці в Тбілісі, Тбілісі, Грузія.

Фортеця Нарікала

Фортеця Нарікала

Фортеця Нарікала.

Дата будівництва кріпосного комплексу Нарікала невідома: припускають, що він може бути навіть давнішим за Тбілісі.

Незважаючи на сильні руйнування, які зазнали фортеці (по суті, сьогодні це лише напівзруйновані стіни), вона, як і раніше, справляє враження мощі, що підкріплюється її розташуванням на вершині пагорба.

З будь-якої точки Нарікали туристи можуть помилуватися панорамою міста, але найкращий огляд відкриває оглядовий майданчик. На комплекс з боку краще подивитися ввечері, коли вмикається підсвічування. Також на території знаходиться храм Святого Миколая та монумент «Мати-Грузія».

Адреса: Нарікала, Тбілісі, Грузія.

Канатна дорога у Тбілісі

Канатна дорога у Тбілісі

Канатна дорога у Тбілісі.

Потрапити до фортеці Нарікала можна канатною дорогою, що починається від парку Ріке. Це приємне та безпечне переміщення: кабіна ковзає м’яко, без посмикувань. Довжина дороги – 600 м, тому весь шлях займає пару хвилин. Число кабін – 7, в кожну вміщується 8 осіб.

Кабінки зручні, з м’якими сидіннями, а дорогою можна милуватися міським пейзажем та пам’ятками. “Канатка” доставить гостей прямо на оглядовий майданчик, звідки можна зробити чудові фото. Рекомендується захопити з собою їжу та напої, оскільки магазини на вершині не працюють. Назад можна також спуститися канатною дорогою або прогулятися пішки.

Адреса: Канатка, დუტუ მეგრელის ქუჩა, Тбілісі, Грузія.

Театр маріонеток Резо Габріадзе

Театр маріонеток Резо Габріадзе

Театр маріонеток Резо Габріадзе.

Резо Габріадзе – чудовий художник, драматург та режисер. Він відомий як автор сценарію “Кін-дза-дза”, “Міміно” та інших культових радянських кінокартин. Прославився він і своїми скульптурами, наприклад Чижиком-Пижиком у Санкт-Петербурзі, в якого туристи охоче кидають монетки. 1981-го талановитий майстер заснував театр маріонеток, розташований у химерній годинниковій вежі у Тбілісі.

Популярність пам’ятки не спадає, хоча засновнику вже перевалило за 80 років. Театр регулярно виїжджає на гастролі до Росії, Європи та США. Габріадзе зазначає: мистецтво лялькаря є популярним, бо в нашому техногенному світі залишається щось, зроблене вручну. У театрі лише 80 місць, тож охочим потрапити на виставу потрібно потурбуватись квитками заздалегідь, а з репертуаром ознайомитись на офіційному сайті.

Адреса: Театр маріонеток Резо Габріадзе, Ioane Shavteli Street, Тбілісі, Грузія.

Міст Світу

Міст Світу

Міст Миру.

В основі створення цієї архітектурної споруди лежить конфлікт 2008 року між Росією та Грузією. Незвичайний дизайн символізує перехід Грузії з минулого до майбутнього. Міст Миру виконаний зі сталі, але найхарактерніша деталь – хвилеподібний скляний дах. Довжина складає 156 м; ширина пішохідної частини невелика: лише 2 м.

Дивно виглядає міст у темряві: конструкція оснащена тисячами лампочок. Їх поперемінне миготіння передає зашифроване на азбуці Морзе послання: перерахування хімічних елементів, які є в організмі будь-якої людини. Міст ніби каже: незважаючи на расові, релігійні та інші відмінності, всі люди належать до одного виду та складаються з однакових частинок.

Визначна пам’ятка припала до душі не всім городянам: мовляв, не вписується міст у історичний вигляд міста. Незважаючи на це, тут регулярно проходять фотосесії та гуляють туристи.

Адреса: Міст світу, Тбілісі, Грузія.

Сірчані лазні Абанотубані

Сірчані лазні Абанотубані

Сірчані лазні Абанотубані.

Одним з найцікавіших місць, які можна відвідати в Тбілісі, є комплекс сірчаних лазень Абанотубані. Природні сірчані джерела надають лікувальний вплив на організм. Про це знали ще у XVI столітті, коли у місті з’явилися перші лазні. Кожна названа на ім’я свого власника.

Будівлі невисокі, у східному стилі та увінчані куполами; сам простір лазні знаходиться під землею, тому в куполі зроблено вікно. Найкрасивіша зветься Орбеліанівська лазня: споруда з боків прикрашена мінаретами та оздоблена блакитними кахлями.

Сірчані лазні – місце, де не тільки можна оздоровити організм, а й приємно поспілкуватися, дізнатися про новини. Колись тут навіть проводили звані обіди та укладали торговельні угоди.

Адреса: Сірчані лазні Абанотубані, Abano Street, Тбілісі, Грузія.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Анчісхаті)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Анчісхаті)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Анчісхаті).

Офіційна назва Анчісхаті – церква Різдва Богородиці Діви Марії. Побудована вона у VI столітті. Неофіційне прізвисько дано на честь Анчийської ікони, яка тривалий час зберігалася тут: вона виконана у візантійському стилі і існує з часів цариці Тамари.

Церква Анчісхаті неодноразово пережила руйнування. За радянської влади її використовували як музей. Сьогодні храм славиться піснеспівами грузинською мовою – найкращим церковним хором країни. Церква у плані прямокутна, є тринефною базиліку. Усередині зберігаються старовинні ікони та мощі святих; панує напівтемрява і таємнича атмосфера. Прикрашають інтер’єр фрески XIX століття на склепіннях та арках.

Адреса: Церква Різдва Пресвятої Богородиці, Ioane Shavteli Street, Тбілісі, Грузія.

Район Метехі

Храм Метехі

Храм Метехі.

Метехи – ймовірно, найдавніший район столиці Грузії та всієї країни. Назва перекладається як «навколо палацу»: вважається, що район знаходиться навколо палацу правителя Вахтанга, засновника Грузії. Метехи славиться ще й однойменним храмом, збудованим у XII столітті.

Визначна пам’ятка стояла до XIX століття, потім у ній розмістили казарми. За радянської влади храм зазнав сильних руйнувань, незважаючи на протести місцевого населення. У 70-х тут влаштували експериментальний театр, зруйнувавши внутрішні перегородки. Лише наприкінці 80-х старовинний храм відновили: він знову діє і радує городян та гостей.

Адреса: Metekhi, Тбілісі, Грузія.

Площа Свободи

Площа Свободи

Площа Свободи.

Гармонійна та світла площа у Тбілісі прославилася як місце політичних зіткнень. Тут відбувалися масові виступи: Революція троянд 2006-го, а за радянських часів – демонстрації за незалежність від СРСР. До площі веде кілька вулиць, включаючи проспект Руставелі.

У центрі знаходиться велика колона, увінчана скульптурою Святого Георгія роботи Церетелі: мученик зображений у момент перемоги над драконом. Визначна пам’ятка неодноразово змінювала назву, побувавши площею Берії, пізніше Леніна. Зараз тут у колишній будівлі мерії знаходиться інформаційне бюро для туристів, де можна отримати безкоштовну консультацію та карту Тбілісі.

Адреса: Площа Свободи, თავისუფლების მოედანი, Тбілісі, Грузія.

Проспект Руставелі

Проспект Руставелі

Проспект Руставелі.

Вулиця, названа на честь великого грузинського поета, – осередок визначних пам’яток. Тут розташована будівля Парламенту, Академія наук, театр Руставелі, художній салон, не кажучи про незліченні музеї, готелі, місця громадського харчування та торгові центри. Також на проспекті знаходяться магазини мінеральних вод «Боржомі» та «Лагіддзе».

Щоб познайомитися з Тбілісі, туристам рекомендується пішки прогулятися проспектом Руставелі, розпочавши з площі Свободи. Цікава особливість вулиці – вигин в одному місці: вважається, що коли проспект прокладали, тут була перешкода. За різними версіями, це був город чи маленька церква. З поваги вулицю проклали під кутом, оминувши перешкоду.

Адреса: Проспект Шота Руставелі, Тбілісі, Грузія.

Кафедральний собор Сіоні

Кафедральний собор Сіоні

Кафедральний собор Сіоні.

Собор отримав назву на честь гори Сіон – святині іудаїзму та християнства в Єрусалимі. Храм знаходиться на березі річки Кури. Перша будова з’явилася тут у VI столітті, але була знищена арабами. Новий храм, збудований у XII столітті, також переніс чимало випробувань.

Особливо важко довелося за радянських часів, коли він опинився на межі знищення. Собор Сіоні відреставрували у 80-х, зберігши середньовічний вигляд. В інтер’єрі вціліли фрески ХІХ століття роботи художника Гагаріна. Головна святиня храму – хрест із виноградних лоз: за переказами, він належав Святій Ніно, яка принесла до Грузії православ’я.

Адреса: Церква Сіоні, Sioni Street, Тбілісі, Грузія.

Тбіліський ботанічний сад

Тбіліський ботанічний сад

Тбіліський ботанічний сад.

В історичному центрі Тбілісі знаходиться Національний ботанічний сад, територія якого покриває площу 128 га. До середини XIX століття, коли сад став майданчиком для ботанічних досліджень дослідної станції Тифліської, він носив назву Царський.

Пам’ятка радує гостей доглянутістю, старовинними містками, водоспадом та розкішною флорою. Краще відвідувати його навесні, коли повітря наповнене ароматами пишного цвітіння. У саду прохолодніше, ніж у місті: можна відпочити та розслабитися в оточенні природи. Також тут проходять свята, ярмарки та фестивалі, читаються лекції з ботаніки.

Адреса: Тбіліський ботанічний сад, Bambis Rigi Street, Тбілісі, Грузія.

Президентський палац Тбілісі.

Палац, який був до 2019-го резиденцією президента Грузії, виглядає помпезно і переконливо, особливо на тлі старовинних міських будівель. В архітектурі будівлі поєднуються риси ренесансу та неокласицизму, завдяки суворим пропорціям, симетрії та колонам.

Є й сучасний елемент – скляний купол: під ним відбуваються державні заходи та церемонії. Адміністрація президента розміщується у правому крилі будівлі, а ліве відведено під бібліотеку, президентський кабінет та зали для нарад. Екстер’єр будівлі доповнюють сади, що розкинулися навколо, фонтан у формі серця і мозаїка на задньому дворі.

Адреса: Президентський палац, Malkhaz Abdushelishvili Street, Тбілісі, Грузія.

Гора Мтацмінда

Гора Мтацмінда

Гора Мтацмінда.

Серед ландшафтних, а заразом і культурних пам’яток – гора Мтацмінда. У найвищій точці вона досягає 770 м заввишки і видно з багатьох районів Тбілісі. Назва перекладається як “свята гора”.

На ній знаходиться низка культурних та розважальних об’єктів: пантеон «Мтацмінда», парк атракціонів, кафе та ресторани, телевежа та оглядові майданчики, звідки можна помилуватися панорамою міста. Популярність гори підкреслена тим, як часто вона фігурує у літературних творах, віршах та піснях, у тому числі у гімні столиці – «Тбілісо» чи «Пісня про Тбілісі».

Адреса: Мтацмінда, Тбілісі, Грузія.

Пантеон письменників та громадських діячів Грузії Мтацмінда

Пантеон письменників та громадських діячів Грузії Мтацмінда

Пантеон письменників та громадських діячів Грузії Мтацмінда.

Серед головних об’єктів гори Мтацмінда – пантеон культурним та громадським діячам. Тут поховані поети та письменники, художники, артисти, політики. Загальна кількість могил – близько 50. На горі спочиває письменник Грибоєдов, який любив гуляти її схилами.

У листі до дружини Ніни Чавчавадзе він написав, що хоче бути похований тільки в Тбілісі, а не в Ірані, де служив послом. Коли письменник був незабаром жорстоко вбитий у Тегерані, дружина його побажання виконала, а через роки й сама упокоїлася поруч із Грибоєдовим. Над її могилою знаходиться скульптурне зображення скорботної жінки. Також на Мтацмінді знаходиться могила матері Сталіна – Катерини Геладзе.

Адреса: Мтацміндський пантеон, Тбілісі, Грузія.

Парк Мтацмінда

Парк Мтацмінда

Парк Мтацмінду.

Парк на найвищій точці Тбілісі – улюблене місце городян для приємного відпочинку на природі. А гості столиці звідси захоплюються краєвидом на місто. Парк засновано 1931-го, але масштабна реконструкція відбулася на початку нульових.

Територія, що охоплює 100 га, ділиться на три сектори: атракціони для дітей («Машинки», «Сафарі», «Маленькі пірати»), зона сімейного відпочинку та зона екстремального дозвілля («Американські гірки», «Замок із привидами»). Гостей будь-якого віку приваблює головний атракціон – “Колесо огляду”, що здійснює повний оборот за 10 хвилин. На території також є зони відпочинку, кафе, магазини та сувенірні лавки.

Адреса: Parque Mtatsminda, ქაქუცა ჩოლოყაშვილის ქუჩა, Тбілісі, Грузія.

Палац Дареджан

Палац Дареджан

Палац Дареджан.

Дареджан чи Сачино (в пров. «знатне») колись служив царською резиденцією. Побудований він у 1776-му і на кшталт більше схожий на фортецю: необхідний захід захисту від постійних ворожих набігів. Перлина палацу – ажурний напівкруглий балкон навколо вежі, на якому знаходиться оглядовий майданчик.

У палацовий комплекс також входять два храми, а на базі палацу відкрито монастир Перісцвалеба: тут працює Будинок милосердя, що включає хоспіс, благодійну їдальню, центр підготовки сестер милосердя та лікарню для незаможних городян. Регулярно біля Дареджан проходять цікава церемонія – посвята в лицарі.

Адреса: Queen Darejan Palace, ურბნისის ქუჩა, Тбілісі, Грузія.

 

Національний музей Грузії

Національний музей Грузії

Національний музей Грузії.

У спорудженні строгих класичних пропорцій сьогодні розмістився Національний музей, але весь музейний комплекс включає безліч філій у різних містах. Його колекція перенесла чимало випробувань, наприклад переміщення в повному розмірі до Європи після захоплення Грузії більшовиками.

Повернулася вона після закінчення Великої Вітчизняної війни, але постраждала під час пожежі 1991-го. Експозиція включає монети, унікальні старовинні прикраси, картини, а окрема зала присвячена періоду радянської окупації: тут можна поглянути на фрагмент вагона для перевезення в’язнів.

Адреса: Національний музей Грузії, проспект Шота Руставелі, Тбілісі, Грузія.

Блошиний ринок

Блошиний ринок

Блошиний ринок.

Місце з неповторною атмосферою з’явилося у Тбілісі у 90-х. Це було важким часом для країни: багато городян жили за межею бідності. Це змушувало їх продавати свої речі; тоді й сформувався блошиний ринок «Сухий міст».

Хоча зараз важкі часи позаду, містечко не втратило популярності: сюди приходять по сувенірну продукцію, солодощі, вироби ручної роботи, антикваріат, посуд і навіть зброю. Є колекційні речі – медалі, монети. І як це було споконвіку, ринок – чудове місце, щоб поспілкуватися, поторгуватися і ближче познайомитися з містом, його жителями та духовними цінностями.

Адреса: Блошиний ринок, Zviad Gamsakhurdia Named Right Bank, Тбілісі, Грузія.

Ансамбль «Історія Грузії»

Ансамбль «Історія Грузії»

Ансамбль “Історія Грузії”.

Хоча меморіал – один із найцікавіших туристичних об’єктів, тут немає ажіотажу відвідувачів через його віддаленість від історичного центру. Неофіційна назва визначної пам’ятки – «Грузинський Стоунхендж».

Прізвиськом вона завдячує значним розмірам та обрисам, що дійсно нагадують мегалітичний комплекс в Уілтширі. 353-метрові колони з міді та бронзи прикрашені барельєфами, присвяченими історії держави. У нижній частині колон – біблійні сюжети, у середній – зображення відомих особистостей Грузії, у верхній – побутові сюжети. У плані меморіал має форму хреста з довгими сходами, що ведуть до нього. У комплекс також входить церква та оглядовий майданчик.

Адреса: Історія Грузії, Тбілісі, Грузія.

Монастир Джварі

Монастир Джварі

Монастир Джварі.

Шанувальники творчості Лермонтова повинні відвідати цю пам’ятку. Саме монастир Джварі фігурує у поемі «Мцирі». Це підтверджує його розташування на місці злиття річок Арагви та Кури. Слово “джварі” означає “хрест”, тому храм називають монастирем Святого Хреста. Споруда стоїть на горі з чудовим видом на річки, гори та долини.

Невідомо, коли і ким зведено монастир: споруду датують приблизно VII ст. Архітектура нехитра: у плані монастир є хрестом вписаним у квадрат. Інтер’єр теж невибагливий: лише кілька ікон та хрестів. Однак монастир, що ефектно підноситься на тлі навколишнього ландшафту – одна з головних пам’яток Грузії та напрямок для паломників.

Адреса: Монастир Джварі, Грузія.

Тбіліський етнографічний музей

Тбіліський етнографічний музей

Тбіліський етнографічний музей.

Територія етнографічного музею, що є невеликим селом, покриває 52 гектари. Заснований він 1966-го. Будівлі різних епох відображають віхи історії країни – від найдавніших часів до сьогодення.

Можна простежити й архітектурні відмінності регіонів Грузії. Окрім будівель, у музеї представлені колекції посуду, ювелірних виробів, інструментів та інших предметів декоративно-ужиткового мистецтва. Погуляти територією можна самостійно або приєднатися до екскурсії.

Адреса: Етнографічний музей, კუს ტბის ქუჩა, Тбілісі, Грузія.

Черепаш озеро

Черепаш озеро

Черепаш озеро.

На схилі гори Мтацмінда знаходиться невелике озеро, яке приємно відвідати одному чи сім’єю. Назвою воно зобов’язане черепахам, що мешкали тут у великій кількості. Тепер у ньому можна купатися.

Мальовниче Черепаше озеро має гарну інфраструктуру: доглянуті прогулянкові доріжки, пункти прокату човнів і катамаранів, атракціон «Літаюча черепаха», оренда шезлонгів, дитячі майданчики. Старші діти та шанувальники воркауту із задоволенням тренуються на іншому майданчику – спортивному.

Адреса: Черепаш озеро, Тбілісі, Грузія.

Парк Ріке

Парк Ріке

Парк Ріке.

Ще одна мальовнича пам’ятка – парк Ріке, улюблений туристами та городянами. Назва перекладається як «піски»: парк розбитий на піщаному перешийку між острівцем на Курі та берегом. Ріке пишається доглянутістю, ігровими майданчиками, газонами та пишною рослинністю. Є також зелені лабіринти, амфітеатр та арт-об’єкти. Особливо приємно тут прогулятися увечері, коли включають підсвічування та співаючі фонтани. Також у парку працюють кафе та пункти прокату автомобілів.

Адреса: Парк Ріке, Тбілісі, Грузія.

Тбіліський фунікулер

Тбіліський фунікулер

Тбіліський фунікулер.

З центру Тбілісі до гори Мтацмінда можна дістатися акуратним фунікулером. Трамвайчики долають шлях 491 м за лічені хвилини. Усього на маршруті три зупинки: посадковий пункт на вуличці Чонкадзе, зупинка «Пантеон» та парк Мтацмінда на висоті 235 м. Місткість трамвайного вагона – 60 осіб, рухається він електричною тягою. Рейкові шляхи два – вгору, на гору, і назад.

По дорозі пасажири можуть помилуватися визначними пам’ятками, що пропливають повз, і мальовничими тбіліськими пейзажами.

Адреса: Фунікулер, вулиця Д. Чонкадзе, Тбілісі, Грузія.

Сходи та Віфлеємські церкви

Верхня Бетлемі

Верхня Бетлемі.

Вулиця Вифлеємська є сходами з 144 сходинок. У спеку підніматися по ній буває важкувато, але наприкінці шляху туристів винагородить оглядовий майданчик з видом на місто, оточене чагарниками винограду.

Сам Віфлеємський квартал повнюється церквами, найвідоміші з яких звуться Нижньою (Квемо Бетлемі) і Верхньою (Земо Бетлемі). У Нижній церкві зараз знаходиться жіночий монастир, де, згідно з легендою, похована мати Вахтанга I. Земо Бетлемі, ймовірно, побудована самим засновником Грузії. За нею вулиця-драбина перетворюється на стежку і йде до фортеці Нарікала.

Адреса: Верхня Бетлемі, Betkemi Rise, Тбілісі, Грузія.

Грузинська Бетанія

Грузинська Бетанія

Грузинська Бетанія.

За 16 км від столиці знаходиться чоловічий монастир Бетанія, заснований у XI столітті. Назва дано на честь села Віфанія: згідно з біблійним переказом, в ній жили сестри Марфа та Марія, чийого брата Лазаря воскресив Христос.

Вважається, що тут щорічно зупинялася і цариця Тамара, щоб провести час у тиші, спокої та молитвах. Будова – бездоганний приклад храмової архітектури Грузії. Церква у плані має форму вписаного у квадрат хреста, всередині збереглися старовинні фрески та ікони. На території є джерело з водою: вважається, що вона має цілющу дію.

Адреса: Грузинська Бетанія, Грузія.

Район Сололакі

Район Сололакі

Район Сололаки.

Старовинний район знаходиться між однойменним хребтом та горою Мтацмінда. Назва перекладається як канал: численні акведуки прокладалися для зрошення пишних місцевих садів. Дух Грузії чудово відчувається тут завдяки традиційній архітектурі.

У другій половині ХІХ століття, коли район активно забудовувався, у Сололаках жили переважно забезпечені вірмени. Діячі культури черпали тут натхнення, серед них поет Микола Гумільов. Багато вулиць названо на честь знаменитих поетів та письменників Росії та Грузії.

Адреса: Sololaki Street, Тбілісі, Грузія.

Пам’ятник героям фільму “Міміно”

Пам'ятник героям фільму "Міміно"

Пам’ятник героям фільму “Міміно”.

Скульптуру, присвячену культовій кінокартині, було встановлено 2011-го. Виготовив та подарував її місту Зураб Церетелі. Скульптор зазначав, що йому подобаються типажі персонажів фільму, їхнього пластику. Здається, ніби герої йдуть вулицею подібно до звичайних городян.

За ними видно фігуру режисера фільму Данелії. Монумент викликає теплі почуття у мешканців міста та приїжджих: кожен турист намагається зробити з фігурами фото на згадку. Привабливість до пам’ятника додає мальовниче розташування в оточенні садів, скверів, церков і маленьких кафе.

Адреса: Пам’ятник Міміно, Тбілісі, Грузія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук