30 пам’яток Цюріха, які варто подивитися

Цюрих – найбільше місто Швейцарії, розташоване на березі блискучого озера з однойменною назвою. Це впливовий фінансовий центр із найвищим рівнем життя у світі. На поїзді, що прямує з головного залізничного вокзалу Цюріха, можна за лічені хвилини дістатися гірських вершин і насолодитися свіжим прозорим повітрям.

У Старому місті (Альтштадті) знаходяться основні визначні пам’ятки Цюріха, дорогі брендові магазини і модні нічні клуби. Альтштадт – це історичний центр міста, який розділений навпіл річкою Ліммат, що з Цюрихського озера.

Цюріхське озеро

Цюріхське озеро

Цюріхське озеро.

Довге, серповидної форми озеро тягнеться від лісистих вершин Пфанненштиля на заході до Альпійського ланцюга на сході. Існує багато способів познайомитись з озером ближче.

Любителям неквапливих піших прогулянок буде цікаво пройтися кварталом Зеєфельд, що розташований уздовж мальовничого східного берега. Якщо подивитися у бік гори Утліберг, можна спостерігати за сотнями яхт та інших суден, що плавають озером влітку.

Прогулянка завдовжки три кілометри починається від вулиці Бельвю та закінчується в районі Тіфенбруннен. Це лише один із безлічі пішохідних маршрутів, прокладених навколо озера у 1880-х роках.

Адреса: Lake Zurich, Швейцарія.

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв

Музей образотворчих мистецтв. | Фото: lingling /Flickr.

На вулиці Хаймплац (Heimplatz) поряд із театром розташований унікальний художній музей. У ньому зібрано витвори мистецтва за період з 1200 по 2000-і роки. Особливою гордістю музею є найбільша у світі колекція робіт видатного швейцарського художника XX сторіччя Альберта Джакометті.

Тут представлений цілий пласт творів швейцарського мистецтва: картини художника символіста Фердинанда Ходлера, романіста Генріха Фюсслі (він Генрі Фюзелі), а також роботи сучасних авторів, таких як Піпілотті Ріст і Петер Фішлі.

У музеї також можна переглянути роботи художників з інших країн світу. Серед них найбільша за межами Скандинавії колекція картин Едварда Мунка, вибрані твори Ван Гога, Моне, Марка Шагала, Пікассо та Макса Бекмана, а також таких визнаних майстрів, як Рембрандт та Доменікіно.

Адреса: Kunsthaus Zürich, Хаймплац, Цюріх, Швейцарія.

Альтштадт (Старе місто)

Вид на Альтштадт (Старе місто)

Перегляд Альтштадт (Старе місто). | Фото: Wikimedia.

Історичний центр Цюріха знаходиться по обидва боки річки Ліммат і займає весь округ номер 1. На середньовічних та сучасних вулицях Альтштадта зосереджено все культурне та нічне життя міста, а також магазини та торгові центри.

Це одне з тих місць, де хочеться вічно блукати кварталами, натикаючись на кафе, химерні магазинчики та всілякі історичні пам’ятники, серед яких чотири середньовічні церкви та ратуша XVII століття.

На правому березі річки Ліммат уздовж набережної розташовані гарні будинки гільдій, збудовані в Середньовіччі. Вони представляли спілки теслярів, купців, торговців спеціями та багатьох інших професій.

У західній частині Альтштадта знаходяться грандіозні оборонні споруди XVII століття: бастіони та військові укріплення каналу Шанценграбен.

Адреса: Стар. місто, Цюріх, Швейцарія.

Район Лінденхоф

30 пам'яток Цюріха, які варто подивитися

Район Лінденхоф. | Фото: Lukas Schlagenhauf / Flickr

На лівому березі Ліммата, у центрі міста, є пагорб, на якому колись стояла римська фортеця. З цієї височини, засадженої липами, відкривається краєвид на щільні вулички старовинних кварталів Цюріха та архітектурні пам’ятники, такі як Ратуша, церква Гроссмюнстер, університет та набережна Ліммата.

Зараз Лінденхоф – тихе, спокійне місце, але колись він був центром міського життя: у IX столітті на місці римської фортеці збудував палац онук Карла Великого, Людовік ІІ Німецький. А ще згодом, у 1798 році, цюріхські жителі дали тут клятву вірності швейцарській конституції.

Адреса: Lindenhof, Цюріх, Швейцарія.

Цюріх-Вест (Західний Цюрих)

Старе місто, безперечно, приваблює найбільше туристів, але якщо ви хочете побачити сучасний та незвичайний Цюріх, вам обов’язково потрібно відвідати колишній індустріальний район у західній частині міста.

Округ №5, розташований на північному заході від залізничного вокзалу, до кінця XX століття був центром важкої промисловості. Близько десяти років тому це було досить похмуре місце, але зараз воно дуже змінилося.

Головна визначна пам’ятка західного Цюріха – це колишній залізничний віадук, цегляні арки якого зараз заповнені модними барами, ресторанами та магазинами.

Усі фабрики та заводи знесли, а на їхньому місці розбили парки, збудували кінотеатри та інші розважальні заклади. За автомобільним мостом Хардбрюкке знаходиться ще один символ відродження Цюріх-Веста – Прайм Тауер (Prime Tower), другий за висотою хмарочос у Швейцарії.

Адреса: Industriequartier, Цюріх, Швейцарія.

Швейцарський національний музей

Швейцарський національний музей

Швейцарський Національний музей. | Фото: Gordon Cheung/Flickr.

У цьому будинку зберігається найбільша у Швейцарії колекція історичних артефактів. Музей розповідає про швейцарську культуру та занурює відвідувачів у минуле країни. Екскурсія починається з доісторичних знарядь та посуду та закінчується роботами майстрів XX століття.

Деяким історичним епохам приділено особливу увагу, серед них середньовічний період та його неперевершене готичне мистецтво. У залі Ренесансу представлена ​​велика колекція дерев’яних ікон, різних вівтарів та триптихів із церков та храмів по всій країні.

У галереї можна побачити різні напрями художнього мистецтва та ознайомитися з інформацією про старовинну зброю Цюріха. Все це розміщено у розкішному замку епохи Відродження, побудованому у 1898 році.

Адреса: Swiss National Museum, Museumstrasse 2, 8001 Zürich, Швейцарія.

Церква Гроссмюнстер

Церква Гроссмюнстер

Церква Гроссмюнстер. | Фото: Wikimedia.

Цей собор у романському стилі з двома вежами по праву вважається найвизначнішою пам’яткою Цюріха. Спочатку Гроссмюнстер був задуманий як монастир, яке будівництво тривало близько ста років: з початку XII по XIII століття. Усі, хто захоплюється середньовічною архітектурою, будуть вражені головним входом із ліпними колонами у гротескному стилі.

Найстаріша частина церкви, крипта, збереглася у первозданному вигляді донині. Стіни церкви прикрашені старовинними фресками Ханса Леу старшого, створеними в 1400-х роках.

У XVI столітті Гроссмюнстер став центром реформаційного руху, організованого Ульріхом Цвінглі, і в 1523 собор відокремився від папської влади. У Гроссмюнстер знаходиться музей, присвячений цим історичним подіям. Вітражні вікна церкви створені сучасними художниками. Вітражі в хорах собору виконані швейцарським живописцем Альберто Джакометті та німецьким постмодерністом Зігмаром Польке.

Адреса: Grossmünster, Grossmünsterplatz, 8001 Zürich, Швейцарія.

Зоопарк Цюріха

Зоопарк Цюріха

Зоопарк Цюріха. | Фото: Roland Mattle/Flickr.

Цюріхський зоопарк дотримується принципів етичного ставлення до тварин і відповідає найвищим стандартам. Велику увагу в ньому приділено розробці вольєрів: вони є цілими екосистемами, що надають тваринам багато простору для пересування.

Індійські слони в парку Каєнг Крачан проживають на території, яка максимально наближена до їх природного довкілля. У парку є підводні оглядові майданчики, де можна побачити, як плавають слони.

Загалом у зоопарку представлено 4000 тварин, що належать до 340 видів: від імператорських пінгвінів до свійських тварин у дитячому зоопарку.

Адреса: Zoo Zürich, Цюріхбергштрассе, Цюріх, Швейцарія.

Гора Утліберг

Утліберг – це гора на південному заході від Цюріха. Починаючи з 1875 до її вершини від центру міста ходять поїзди. Поїзд номер S10 компанії SZU домчить вас від головного вокзалу до вершини лише за 25 хвилин. Від станції Утліберг до піка можна легко дійти пішки.

З вершини відкривається дивовижний вид на Цюріх, річки та озеро на тлі засніжених Альп. Також на вершині гори розташовані ресторан та готель, а в лісовій зоні проводяться піші одноденні екскурсії.

Взимку пік Утліберга височить над туманом, який огортає все місто, залишаючи на увазі тільки верхівки найвищих будівель.

Якщо у вас залишаться сили, можна спуститися по схилу гори пішки, або скористатися канатною дорогою, що з’єднує Фельзенег і Адлісвіль.

Адреса: Uetliberg, 8143 Цюріх, Швейцарія.

Район Нідердорф

Район Нідердорф

Район Нідердорф. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Поруч із Гроссмюнстером на правому березі річки Ліммат знаходиться молодий та цікавий район Нідердорф, або Дерфлі, як називають його місцеві жителі. На його тісно розташованих бруківках немає автомобілів, що створює неповторну затишну атмосферу.

Вдень тут можна поблукати модними бутіками і брендовими магазинами, а в темний час доби від душі повеселитися в нічних клубах. З їжі рекомендується обов’язково скуштувати м’ясо по-швейцарськи – шматочки телятини у вині та білому соусі.

На особливу увагу заслуговують традиційна кафе-кондитерська Пеклард (Péclard) зі старовинним інтер’єром і нічний клуб Кабаре Вольтер (Cabaret Voltaire), в якому зародився авангардистський рух дада.

Адреса: Нідердорфштрассе, 8001 Цюріх, Швейцарія.

Музей Рітберг

Музей Рітберг

Музей Рітберг.

Серед розкішних вілл і сучасних будівель Рітерпарку знаходиться музей Рітберга. У ньому представлені експозиції предметів мистецтва та археології з усього світу. У музеї знаходяться літургійні предмети з Південних морів, стародавні єгипетські статуї, мистецтво буддистів Східної Азії, скульптура народів Африки, а також витончені фігурні маски родом із самої Швейцарії.

Величезне сховище музею містить багато матеріалів для тимчасових та тематичних виставок в інших містах світу. Влітку в кафе музею можна придбати кошик з їжею та влаштувати перекус у Рітерпарку.

Адреса: Museum Rietberg, Gablerstrasse, Цюріх, Швейцарія.

Торгова вулиця Банхофштрассе

Торгова вулиця Банхофштрассе

Торгова вулиця Банхофштрассе. | Фото: VirtualWolf/Flickr.

Головна торгова вулиця Цюріха – одне з найдорожчих місць для шопінгу у світі. Тут розташовані глянсові вітрини більшості світових люксових брендів, таких як Prada, Chanel, Burberry, Gucci та Louis Vuitton. На Банхофштрассе виставлено напоказ все багатство Цюріха: особливо розкішно вулиця виглядає у грудні, коли її прикрашають до Різдва.

Тут немає автомобільного руху, лише зрідка ходять трамваї. Найпрестижніші магазини знаходяться у південній стороні в районі площі Парадеплац. На Парадеплац можна заглянути в легендарну кафе-кондитерську Шпрюнглі, куди з XIX століття заможні люди приходять випити кави та поїсти тістечок.

Адреса: Bahnhofstrasse, Цюріх, Швейцарія.

Часовий музей Бейєра

Часовий музей Бейєра

Часовий музей Бейєра.

Під магазином годинників та ювелірних прикрас Байєра на Банхофштрассі знаходиться захоплюючий музей, який розповідає про історію хронометражу та годинне мистецтво. На вулиці немає вказівника про те, що тут знаходиться музей, але це не впливає на його популярність.

На вході видають планшет, який містить інформацію про всі годинні вироби музею. Історія найстаріших годинників налічує 3400 років. Тут можна побачити інструменти для навігації, маятниковий годинник, складні годинникові механізми XVI-XVII століть, кишеньковий годинник витонченої роботи та пробну версію першого кварцового годинника 1960 року.

Адреса: Uhrenmuseum Beyer Zürich, Bahnhofstrasse 31, 8001 Zürich, Швейцарія.

Церква Фраумюнстер

Церква Фраумюнстер (ліворуч)

Церква Фраумюнстер (ліворуч). | Фото: Wikimedia.

Ця церква була заснована Людовіком II Німецьким, онуком Карла Великого, у IX столітті, тоді як більшість історичних будівель у місті збудовано в період з XII по XV століття. У 2016 році в церковній крипті була розкопана кам’яна кладка 800-х років, прихована від очей понад сто років.

Вітражне вікно для Фраумюнстера, як і для Гроссмюнстера, виготовив Джакометті. Воно встановлено у північному рукаві собору. 1970 року Марк Шагал отримав замовлення на створення п’яти вітражів для хору. Вони називаються “Пророки”, “Яків”, “Христос”, “Єрусалим” та “Закон Божий”.

Адреса: Fraumünster, Münsterhof 2, 8001 Zürich, Швейцарія.

Всесвітній музей футболу FIFA

Всесвітній музей футболу FIFA

Світовий музей футболу FIFA. | Фото: lingling /Flickr.

Якщо ви не знаєте, що ще подивитися у Цюріху, сходіть у новий сучасний музей футболу FIFA. Він відкрився у 2016 році і знаходиться у кварталі Енге. Цей широкомасштабний проект із унікальним плануванням займає три поверхи. Як би ви не ставилися до головної футбольної організації, якщо ви любите гарну гру, неодмінно завітайте до цього музею.

Експозиція музею розповідає про початок історії футболу і документує всі чемпіонати світу, починаючи з 1930 року. У залах музею зібрано цікаві артефакти з кожного чемпіонату FIFA, серед яких справжній трофей Кубка світу. Музей обладнаний новітніми технічними засобами та інтерактивними залами.

Мультимедійні матеріали займають центральне місце на виставці: колекція музею налічує понад 500 відеозаписів. А поки що дорослі захоплені вивченням експозицій, діти можуть пограти на автоматах із футбольними іграми.

Адреса: FIFA World Football Museum, Seestrasse 27, 8002 Zürich, Швейцарія.

Церква Святого Петра

Вежа церкви Святого Петра

Башта церкви Святого Петра.

Як і інші церкви у Старому місті, собор Святого Петра – це старовинна будівля, збудована у VIII столітті. Побудови сучасної будівлі відносяться до періоду XII-XVIII століть, проте під вівтарем збереглася частина фундаменту, датована ІХ століттям. Цікаво, що вежа Святого Петра належить місту, тоді як неф церкви є власністю кантону Цюріх.

Однією з причин такого поділу є те, що в минулому вежу часто використовували як спостережний пост для ведення вогню. На вежі знаходиться величезний годинник з циферблатом діаметром близько 87 метрів.

Це найбільший годинник у Європі, і його видно практично з будь-якої точки міста. На стіні вежі знаходиться надгробна плита XIV століття, яка інформує про те, що в церкві похований Рудольф Брун – перший незалежний мер Цюріха.

Адреса: Pfarrei St. Peter und Paul, Werdstrasse 63, 8004 Curych, Швейцарія.

Центр Ле Корбюзьє

Центр Ле Корбюзьє

Центр Ле Корбюзьє.

Цей музей є останньою роботою Ле Корбюзьє, впливової постаті в архітектурі ХХ століття. Центр Ле Корбюзьє розташований на східному березі Цюріхського озера в Зеєфельді. Павільйон втілює у собі ідею “гезамткунстверка” – універсального витвору мистецтва, такого, наприклад, як театр-музей Далі Іспанії.

Павільйон став останнім великим проектом Ле Корбюзьє: його будівництво завершилося 1967 року, через два роки після смерті автора. Дизайн музею відрізняється від традиційного стилю архітектора. Замість звичного бетону тут сталь та яскраві кольорові панелі.

Усередині знаходяться картини Ле Корбюзьє, нариси новаторських проектів, малюнки, скульптури, письмова документація та безліч створених ним унікальних предметів меблів.

Адреса: Pavillon Le Corbusier, Höschgasse 8, 8008 Zürich, Швейцарія.

Цюріхський оперний театр

Цюріхський оперний театр

Цюріхський оперний театр.

Чудова будівля оперного театру в неокласичному стилі була збудована у 1890-х роках за проектом віденських архітекторів Фельнера та Гельмера. Театр знаходиться на площі Sechseläutenplatz – найбільшій площі Цюріха.

На фасаді театру розташовані бюсти відомих культурних діячів, серед яких Моцарт, Вагнер, Шіллер, Ґете, Шекспір ​​та Вебер. Постановки Цюріхського оперного театру мають величезний успіх у глядачів.

У 2014 році на церемонії вручення Міжнародної оперної премії театр отримав нагороду у номінації “Найкраща оперна компанія”. Тут також регулярно проводять екскурсії, на яких можна побачити розкішний інтер’єр будівлі, виконаний у стилі неорококо. Але єдиний спосіб торкнутися чарівного світу театру – це потрапити на одну із 250 щорічних оперних вистав, у яких беруть участь всесвітньо відомі диригенти та зірки опери.

Адреса: Zürich Opera House, Falkenstrasse, Цюріх, Швейцарія.

 

Ботанічний сад Цюріхського університету

Ботанічний сад Цюріхського університету

Ботанічний сад університету Цюріха. | Фото: Wikimedia.

Загальновідомо, що Цюрих – дуже дороге місто, і ботанічний сад Зеєфельда – одне з небагатьох місць, де не потрібно платити за вхід. У виставкових залах та на відкритому повітрі представлено понад 8000 рослин. Ботанічний сад можна дізнатися за трьома оранжереями у формі куполів, побудованими у 1970-х роках. У кожній із оранжерей підтримується свій унікальний мікроклімат.

У найбільшому будинку містяться тропічні рослини, а у двох будинках менше вирощують субтропічні види та рослини савани. Зовні знаходиться дендрарій, середземноморський сад та тематичні сади з історичним ухилом, у яких вирощують рослини для виготовлення фарб та для медичних цілей.

Якщо після завершення прогулянки вам захочеться перекусити чи випити каву – їдальня університету відкрита всім бажаючим.

Адреса: Botanical Garden, Zollikerstrasse, Цюріх, Швейцарія.

Канал Шанценграбен

Канал Шанценграбен

Канал Шанценграбен. | Фото: Wikimedia.

У західній частині Старого міста знаходиться старий канал – колишній міський рів. Його почали робити 1642 року під час Тридцятирічної війни, а закінчили лише 1678 року. Зараз на берегах каналу майже не збереглося ознак того, що він колись призначався для оборони міста. Але пропливаючи цим довгим, зигзагоподібним водним шляхом повз колишні бастіони, не втомлюєшся уражатися грандіозності споруди.

У 1880-х роках Шанценграбен переобладнали для туристичних прогулянок. Щоб пройти до озера, потрібно спуститися сходами з боку каналу, на два метри нижче за міські вулиці. На тому місці, де раніше стояв бастіон Кац, знаходиться невеликий ботанічний сад площею два гектари, з квітковими клумбами та маркованими деревами.

Адреса: Schanzengraben, Цюріх, Швейцарія.

зоологічний музей

зоологічний музей

Зоологічний музей. | Фото: Wikimedia.

Зоологічний музей – ще одна міська визначна пам’ятка з вільним входом, яка знаходиться в пішій доступності від центру міста. Тут зібрані експозиції з університетського палеонтологічного музею, включаючи скелети та набивні опудала тисяч різних тварин, які нині живуть, так і вимерли.

Нещодавно в музеї покращили умови для сімейного відпочинку, а також додали ефект присутності: тепер можна почути голоси 280 птахів і побачити в мікроскоп найвигадливіші частини тіл комах. Деякі опудала можна доторкнутися, щоб дізнатися, яке на дотик хутро у кабана чи оленя. А для привернення уваги дітей проводять різноманітні вікторини.

Адреса: Zoological Museum, Karl-Schmid-Strasse 4, 8006 Zürich, Швейцарія.

Залізниця Дольдербан

Залізниця Дольдербан

Залізниця Дольдербана. | Фото: Wikimedia.

На вокзалі Ромерхоф, на схід від міського центру, можна покататися на незвичайному поїзді з одного вагона, який ходить до рекреаційної зони з готелем. Ця зона відпочинку знаходиться на нижньому рівні гори Адлісберг, однієї з найвищих вершин на околицях Цюріха. Лінія відкрита з 1895 року і перед тим, як стати зубчастою залізницею у 1970-х роках, вона працювала як фунікулер.

Поїздка дорогою Дольдербан залишає незабутні та хвилюючі враження, адже максимальний кут нахилу під час підйому досягає 20 градусів. Поїздка входить у вартість туристичного абонементу ZürichCARD, і на кінцевій станції нагородою стане чудова панорама міста, оточеного озером.

Адреса: Dolderbahn, Römerhofplatz, Цюріх, Швейцарія.

Музей Бельрів

Музей Бельрів

Музей Бельрів. | Фото: Wikimedia.

Велика колекція Бельріва вражає уяву і робить її найголовнішим музеєм декоративно-ужиткових мистецтв у Швейцарії. Різноманітні експозиції художньої творчості присвячені різним темам та представляють витвори мистецтва та дизайну у різні періоди історії.

У музеї Бельрів знаходяться найбільші роботи, виготовлені з художніх матеріалів епохи модерн, включаючи особливо цінні керамічні вироби. Інші витвори мистецтва є швейними виробами, сучасною керамікою та ляльками ручної роботи, зробленими художниками XX століття. Також колекція музею містить 200 історичних музичних інструментів.

Адреса: Museum Bellerive, Höschgasse 3, Цюріх, Zürich, Швейцарія.

Кафе Шпрюнглі

Кафе Шпрюнглі

Кафе Шпрюнглі.

Будинок Шпрюнглі був відкритий у 1856 році, і сьогодні кафе-кондитерська на площі Парадеплац – улюблене місце відпочинку як місцевих мешканців, так і туристів. Варто лише поглянути на вітрини, і стає неможливо утриматися від спокуси зайти всередину.

Тут ви знайдете чудові свіжі трюфелі, цукерки, тістечка та їх фірмові макаруни під назвою “Люксембургерлі”. Роздрібний магазин знаходиться на першому поверсі, а на другому поверсі розташоване кафе, де можна поснідати, пообідати чи насолодитися солодким десертом в елегантній обстановці.

Адреса: Confiserie Sprüngli, Paradeplatz, Bahnhofstrasse 21, 8001 Zürich, Швейцарія.

Ботанічний сад Колекція сукулентів

Ботанічний сад Колекція сукулентів

Ботанічний сад Колекція сукулентів. | Фото: Wikimedia.

У Цюріху є одна з найбільших колекцій сукулентів у світі: понад 4500 рослин 78 видів. У саду сукулентів розташовані сім оранжерів, рокарій на відкритому повітрі, а також кактуси, агави, алое та щитолистки найрізноманітнішої форми та розміру. Побачити дивовижну колекцію сукулентів можна безкоштовно.

Адреса: Sukkulenten-Sammlung, Mythenquai 88, 8002 Zürich, Швейцарія.

Музей Focus Terra

Музей Focus Terra

Музей Фокус Terra.

Це загальноосвітній та науковий музей, який знайомить відвідувачів із природними багатствами планети, пояснює, чому викидаються вулкани, звідки беруться дорогоцінні камені, і що можуть розповісти скам’янілості про походження життя. На додаток до всього, в музеї є симулятор землетрусу.

Адреса: FocusTerra, Sonneggstrasse, Цюріх, Швейцарія.

Парк Йозефвізе

Парк Йозефвізе

Парк Йозефвізі. | Фото: Wikimedia.

Цей парк в атмосферному західному Цюріху розташований у затінку високих димових труб та залізничного віадука. На зелених просторах цього сімейного парку відпочинку знаходиться фонтан, де можуть плескатися діти, а неподалік розташований кіоск Йозефвізе з їжею та напоями.

Адреса: Йозефсвізе Josefswiese, Josefstrasse 197, 8005 Zürich, Швейцарія.

Театр Шіффбау

Театр Шіффбау

Театр Шіффбау. | Фото: Wikimedia.

Шиффбау символізує відродження індустріального західного Цюріха. Колись у будівлі була величезна фабрика з виробництва озерних пароплавів і, до 1992 року, запчастин для газотурбінних двигунів. Потім цей величезний будинок переробили у великий театр із трьома сценами. У Шіффбау також знаходиться модний ресторан, а нагорі – бар та джаз-клуб Moods.

Адреса: Schauspielhaus Zürich: Schiffbau, Schiffbaustrasse, Цюріх, Швейцарія.

Китайський сад Цюріха

Китайський сад Цюріха

Китайський сад в Цюріху. | Фото: Wikimedia.

Сад був подарований Цюріху китайським містом-побратимом Куньміном у 1993 році. Він присвячений трьом “зимовим друзям”: сосні, бамбуку та зимовій вишні. Парк займає почесне місце поруч із Цюріхським озером і вважається одним із найкращих китайських садів за межами самого Китаю.

Адреса: Chinagarten Zürich, Bellerivestrasse 138, 8008 Zürich, Швейцарія.

Музей грошей

Музей грошейМузей грошей.

Цюрих – центр швейцарської банківської справи та одне з найдорожчих міст. У 2017 році він знаходився на четвертому місці за багатством у світі, тому це найкраще місце, щоб вивчити історію появи грошей. У Музеї грошей також представлені приватні колекції, які містять багато унікальних античних монет, єдиних у своєму роді.

Адреса: Money Museum, Hadlaubstrasse, Цюріх, Швейцарія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук