30 пам’яток Ялти, які варто подивитися

Ялту, розташовану на південному узбережжі Криму, називають курортною столицею півострова. Сюди їдуть у будь-яку пору року, щоб відпочити, відновити здоров’я та набути душевної рівноваги.

Клімат, близький до середземноморського, цілюще повітря, мальовнича природа та безліч визначних пам’яток зробили Ялту популярним курортом. Про місця, які обов’язково варто відвідати в місті та його околицях, йтиметься у нашій статті.

Замок «Ластівчине гніздо»

Замок «Ластівчине гніздо»

Замок «Ластівчине гніздо».

16

Ця найпопулярніша пам’ятка стала справжньою візитною карткою та найвпізнаванішим символом Південного Берега Криму. Невеликий замок, збудований у неоготичному стилі на краю прямовисної скелі, ось уже понад 100 років привертає до себе увагу туристів.

Це атмосферне місце популярне не лише у відпочиваючих, а й серед кінематографістів: замок багато разів служив декораціями для фільмів. Сьогодні він визнаний пам’яткою історії та культури федерального значення. «Ластівчине гніздо» можна відвідати в рамках оглядової екскурсії. Тут знаходиться музей, проводяться виставки, концерти та інші культурні заходи.

Адреса: Ластівчине гніздо, Гаспра.

Воронцовський палац

Воронцовський палац

Воронцовський палац.

12

Палац, збудований 1848 року в Алупці князем М.С. Воронцова вважається однією з головних пам’яток Кримського півострова. Велична будівля, не позбавлена ​​витонченості, зведена із сірого діабазу у неомавританському стилі.

Його будівництво тривало протягом 20 років, а оригінальний архітектурний образ особняка органічно «вписався» у навколишній пейзаж. Сьогодні Воронцовський палац є об’єктом культурної спадщини федерального значення.

Тут розташований Алупкінський палацово-парковий музей-заповідник, що включає п’ять будівель, терасу зі скульптурами левів, сходи та внутрішні дворики з фонтанами. В інтер’єрах, що збереглися практично у первозданному вигляді, розміщені музейні експозиції. Палац оточений унікальним парковим комплексом, що вважається пам’яткою садово-паркового мистецтва.

Адреса: Воронцовський палац, Палацове шосе, Алупка.

Вірменська церква Святої Ріпсімі

Вірменська церква Святої Ріпсімі

Вірменська церква Святої Ріпсімі.

Цей храм, зведений сто років тому, належить Вірменській апостольській церкві. Він був побудований з вулканічного туфу в ранньохристиянському стилі, а прототипом для нього стала церква Святої Ріпсімі в вірменському місті Ечміадзіні.

Розпис внутрішніх інтер’єрів храму виконав вірменський художник В.А. Суренянц. За радянських років будівлю церкви займав краєзнавчий музей. Сьогодні храм відкритий для відвідування вірянами та туристами. Також тут відбуваються вечори камерної музики. Гості, які побували в церкві вперше, надовго залишаються під враженням від фресок, розписів та ажурного орнаменту.

Адреса: Вірменська церква Святої Ріпсімі, вулиця Заміська, Ялта.

Найкращі екскурсії в Ялті:

powered_by

Масандрівський палац

Масандрівський палац

Масандрівський палац.

10

3

Палац, зведений у XIX столітті у селищі Верхня Масандра, до революції належав імператорській родині. Будівлю починали будувати на замовлення князя С.М. Воронцова у стилі Людовіка XIII, і спочатку його обриси мали нагадувати лицарський замок.

Після придбання недобудованого особняка для імператора Олександра III та зміни архітектора, вигляд Масандрівського палацу перетворився – він став схожим на казковий терем. На придворцевій території було закладено чудовий парк.

За радянських часів у цій будівлі розміщувався санаторій, Інститут виноградарства та виноробства, партійна дача, а сьогодні тут розташована філія Алупкінського палацово-паркового музею-заповідника. На другому поверсі збереглися інтер’єри кінця ХІХ століття, що є частиною постійної експозиції, присвяченої династії Романових.

Палацові приміщення з ліпниною, вишуканим різьбленням по дереву, кахельною плиткою, старовинними меблями, живописом та порцеляною виглядають так само, як і за часів візиту до Ялти імператорської родини.

Адреса: Масандрівський палац, Сімферопольське шосе, Масандра.

Канатна дорога “Місхор – Ай-Петрі”

Канатна дорога "Місхор - Ай-Петрі"

Канатна дорога “Місхор – Ай-Петрі”.

Ялтинська канатна дорога, занесена до Книги рекордів Гіннесса, поєднує курортну місцевість Місхор і плато Ай-Петрі. Її довжина становила 2980 метрів, а будівництво тривало довгих 20 років. Кінцева зупинка, шлях якої займає 15 хвилин, височить над рівнем моря на 1153 метри.

Біля гір рекордний кут підйому становить 46 °. Канатна дорога “Місхор – Ай-Петрі” – розвага для сміливих туристів, від якого захоплює дух. З висоти відкривається чудова панорама мальовничого чорноморського узбережжя та підніжжя гір, вкритих заповідними лісами.

Адреса: Нижня станція канатної дороги Місхор – Ай-Петрі, Сімеїзьке шосе, Алупка.

Лівадійський палац

Лівадійський палац

Лівадійський палац.

Цей палац, розташований у мальовничому місці неподалік Ялти, був зведений більше століття тому для імператора Миколи II та його сім’ї. Розкішна біла резиденція в стилі неоренесанс стала останньою спорудою, побудованою для імператорської династії Романових.

Після революції у палаці знаходився селянський санаторій, а у воєнні роки – солдатський шпиталь. У 2011 році палацовий комплекс відзначив віковий ювілей. Лівадійський палац – те, що потрібно подивитися в Ялті всім туристам, які цікавляться історією.

Саме тут 1945 року проходила доленосна Ялтинська конференція. Сьогодні палац, який чудово зберігся до наших днів, має статус музею та запрошує гостей на оглядову екскурсію. У його залах розгорнулися дві постійні експозиції: «Романови в Лівадії» та «Ялтинська конференція 1945 року». Також тут відбуваються тимчасові тематичні виставки.

Адреса: Лівадійський палац, вулиця Батуріна, Лівадія.

Нікітський ботанічний сад

Нікітський ботанічний сад

Нікітський ботанічний сад.

Один із найстаріших ботанічних садів світу був заснований у 1811 році за указом імператора Олександра I. Ця пам’ятка Ялти розкинулася на мальовничому чорноморському узбережжі у селищі Микита. Дендрарій саду налічує понад 2 тисячі видів чагарників і дерев.

Тут ростуть також фруктові дерева, лікарські рослини та квіти. У великій критій оранжереї представлено величезне різноманіття кактусів та тропічних рослин. Нікітський ботанічний сад відомий своїми тематичними виставками квітів – троянд, клематисів, орхідей, лілійників та ірисів.

Щорічно навесні тут проходить «Парад тюльпанів», а восени – «Бал хризантем». На території саду прокладено доріжки, встановлені фонтани, знаходяться басейни зі лататцями та лататтям. Звідси відкриваються мальовничі краєвиди на чорноморське узбережжя. У Ботанічному саду є музей, бібліотека та дегустаційний зал, де туристи можуть скуштувати варення, джеми, мед та компоти з місцевих плодових культур.

Адреса: Нікітський ботанічний сад, Микита, Ялта.

Палац Еміра Бухарського

Палац Еміра Бухарського

Палац Еміра Бухарського.

Однією з історичних пам’яток Криму є палац еміра Бухарського, збудований у 1911 році. Резиденцію еміра Бухари, який свого часу був почесним громадянином Ялти, зведено на Південному Березі Криму в неомавританському стилі. Оригінальна будівля відрізняється асиметрією та незвичайними архітектурними формами.

Спочатку палацовий ансамбль складався з чотирьох будівель, але до наших днів збереглася лише біла кам’яна будівля особняка. Сьогодні палац еміра Бухарського є об’єктом культурної спадщини регіонального значення. В даний час у цьому будинку знаходиться один із корпусів санаторію «Ялта», де розміщена його бібліотека.

Адреса: Палац Еміра Бухарського, Ялта.

Храм Святого Благовірного Князя Олександра Невського

Храм Святого Благовірного Князя Олександра Невського

Храм Святого Благовірного Князя Олександра Невського.

Собор Олександра Невського, розташований на невеликому піднесенні в центрі міста-курорту, добре помітний здалеку. Будівництво цього храму було завершено у 1902 році, а зведено його було на честь російського імператора Олександра II, який загинув від рук народовольців.

Псевдоруський архітектурний стиль храму простежується у численних декоративних елементах: порталах, пілястрах, наметовому ганку. Біло-рожеві кольори, в які пофарбований собор, надають йому ошатного вигляду. Поруч із храмом знаходиться триярусна дзвіниця. Сьогодні собор Олександра Невського повернуто віруючим. Він є головним чинним православним храмом міста, і богослужіння тут відбуваються щодня.

Адреса: Храм Святого Благовірного Князя Олександра Невського, вулиця Леніна, Алупка.

Церква Іоанна Золотоуста

Церква Іоанна Золотоуста

Церква Іоанна Золотоуста.

Цей храм, що знаходиться в центрі Ялти в оточенні кипарисового парку, є однією з визначних пам’яток Криму. Будівля, побудована в першій половині XIX століття, до сьогодні не збереглася – вона згоріла під час війни, а потім була зруйнована.

У 1990-х роках церква Іоанна Золотоуста була заново відтворена за старими кресленнями, що збереглися, і сьогодні має той же вигляд, що і за графа Воронцова. Архітектурний вигляд цього храму мало схожий на традиційні православні церкви. Зведений у стилі російської псевдоготики, собор більше нагадує контури англійських садиб, ніж привертає увагу численних туристів. Сьогодні церква Іоанна Золотоуста є чинною.

Адреса: Храм Святого Іоанна Златоуста, вулиця Толстого, Ялта.

Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі

Гора Ай-Петрі.

Гора Ай-Петрі – один із природних символів Південного Берегу Криму. Ця вершина височить над Алупкою та селищем Кореїз. Гора Ай-Петрі розташована на території Ялтинського гірничо-лісового заповідника, а її висота складає 1234 метри.

Ай-Петрі – одне з найбільш відвідуваних туристами місць. З вершини відкривається захоплююча панорама Південного Берега Криму. Дістатися оглядового майданчика можна на автотранспорті гірським серпантином, пішки пішохідними маршрутами або канатною дорогою «Місхор – Ай-Петрі» – цей шлях займе всього 15 хвилин.

Адреса: м. Ай-Петрі, Алупкінське ш., Гаспра.

Театр морських тварин «Акваторія»

Театр морських тварин «Акваторія»

Театр морських тварин “Акваторія”.

Комплекс «Акваторія» працює у Ялті вже 15 років. У його структуру окрім театру морських тварин входить центр плавання та дельфінотерапії. Тут також є акваріум, в якому мешкають риби, ферма з кількома десятками видів черепах та крокодилів, атракціон «Перевернутий будинок», музей НЛО, кафе та ринок сувенірів.

Розважальний комплекс користується особливою популярністю у туристів, які відпочивають у Ялті з дітьми. Тут є можливість відвідати видовищні виступи морських тварин, сфотографуватися із дресованими артистами та поплавати разом із дельфінами. Вечорами вистави доповнюються світловим шоу та феєрверком у фіналі програми.

Адреса: Театр Морських Тварин “Акваторія”, Ялта, Бахчисарайське шосе, Ялта.

Ялтинський зоопарк «Казка»

Ялтинський зоопарк «Казка»

Ялтинський зоопарк “Казка”.

«Казка» – перший приватний зоопарк у Криму, а й на території СНД. Він був заснований у 1995 році на базі зоокутника. Територію зоопарку прикрашають скульптури, фонтани, екзотичні рослини, квіти та ландшафтні композиції. Його мешканцями є більше сотні видів ссавців, рептилій та птахів.

У зоопарку «Казка» можна погодувати тварин, погладити деяких із них, зробити з ними фотографії. Тут створені комфортні умови проживання для звірів, а гості мають можливість поринути у атмосферу дикої природи. На території зоопарку встановлено колесо огляду, звідки відкривається чудовий краєвид на околиці: Чорне море, гору Ай-Петрі та водоспад Учан-Су.

Адреса: Ялтинський зоопарк “Казка”, вулиця Кірова, Ялта.

Будинок-музей Чехова

Будинок-музей Чехова

Будинок-музей Чехова.

А.П. Чехов тривалий час жив та працював у Ялті, куди переїхав за станом здоров’я. Тут він придбав ділянку землі, на якій було збудовано будинок та розбито сад. План саду Антон Павлович придумав сам, і багато дерев, чагарників та квітів висаджував власноруч.

Саме у своєму ялтинському будинку письменник створив знамениті п’єси «Вишневий сад» та «Три сестри», повість «В яру», оповідання «Дама з собачкою» 1921 року в будинку А.П. Чехова відкрили музей. Сестра письменника М.П. Чехова стала його творцем та керівником.

Їй вдалося зберегти недоторканність внутрішню обстановку будинку, а також безцінний літературний та сімейний архів. Фонд музею налічує понад 17 тисяч експонатів, зокрема до його зборів входить велика бібліотека. У будинку-музеї проходять Чеховські читання, виставки та театрально-музичні вечори.

Адреса: Будинок-музей А.П. Чехова, Ялта.

Ялтинський гірничо-лісовий природний заповідник

Ялтинський гірничо-лісовий природний заповідник

Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник.

Гірсько-лісовий заповідник у Ялті – справжній музей живої природи, створений у 1973 році. На території, що займає майже 15 тисяч гектарів, сконцентровано природну колекцію флори та фауни Криму.

Протягом останніх 50 років ці місця, які набули статусу заповідної зони, не використовуються з господарською метою, а співробітники заповідника ведуть активну роботу зі збереження природних багатств та їх примноження. Багато рослин занесено до Червоної книги. Заповідник розкинувся між Форосом та Гурзуфом.

Його територія пролягає до узбережжя Чорного моря з одного боку, з другого – межує з гірськими вершинами. Найвищою точкою заповідника є гора Рока, висота якої становить 1349 метрів над рівнем моря. Більшість території гірничо-лісового заповідника відкрито відвідування туристами. Тут прокладено спеціальні маршрути, а в адміністративній будівлі розміщено Музей природи.

Адреса: Ялтинський гірничо-лісовий природний заповідник, Крим.

Храм Воскресіння Христового

Храм Воскресіння Христового

Храм Воскресіння Христового.

Храм Воскресіння Христового чи Воскресенська церква є пам’яткою російської архітектури кінця ХІХ століття. Цей православний собор було зведено у 1892 році у селищі Форос. В архітектурному вигляді церкви органічно поєднані два стилі: неовізантійський і псевдоруський. За радянських часів храм був закритий і знову переданий віруючим у 1990 році.

Сьогодні Фороська церква є однією з головних історичних та культурних пам’яток Південного Берегу Криму. Храм розташований на висоті 412 метрів над рівнем моря. Він побудований на стрімкій скелі, яку також називають Червоною скелею. Піднявшись на скелю, туристи мають можливість не тільки побувати в чудовому храмі, а й відвідати оглядовий майданчик, з якого відкривається панорама навколишніх околиць.

Адреса: Храм Воскресіння Христового, Форос, Крим.

Палац Кічкіне

Палац Кічкіне

Палац Кічкіне.

Білий палац у східному стилі було зведено у селищі Курпати. Його збудували на початку ХХ століття для великого князя Дмитра Костянтиновича. Невеликий особняк, татарська назва якого перекладається як «маленький», височить над морем на краю крутого урвища.

Навколо будівлі знаходиться мальовнича паркова зона із віковими кипарисами та пальмами. Палац Кічкіне є об’єктом культурної спадщини федерального значення. Нині у будинку особняка розмістився однойменний готель. У скелі, на якій збудовано палац, прорубані сходи, прикрашені гротами та альтанками. Її сходи ведуть на пляж. Сьогодні придворцова територія відкрита всім бажаючих, а відвідати палац можна у складі екскурсійної групи.

Адреса: Готель “Кічкіне”, Ялта, Крим.

Палац «Дюльбер»

Палац «Дюльбер»

Палац “Дюльбер”.

Цей палац був збудований у селищі Кореїз наприкінці XIX століття для великого князя Петра Миколайовича Романова. Ескізи великий князь зробив власноруч під час своєї подорожі країнами Близького Сходу.

Особняк у неомавританському стилі був спроектований за княжими ескізами Н.П. Красновим. Згодом цей архітектор став також автором двох палаців: Лівадійського та Юсуповського. Сьогодні палац «Дюльбер» є одним із історичних пам’яток Великої Ялти.

Його білі стіни прикрашені синьо-блакитними східними орнаментами, а над ними височіють сріблясті бані. Палацовий комплекс оточений розкішним парком із пальмовими алеями, фонтанами, скульптурами, альтанками та басейнами. Тут також є власний ботанічний сад. Нині у будівлі палацу розміщено санаторій.

Адреса: Дюльбер, Алупкінське шосе, Кореїз, Крим.

 

Палац «Гаспра»

Палац «Гаспра»

Палац “Гаспра”.

Палац графині Паніної, Голіцинський палац або «Гаспра» – це назви палацового ансамблю, розташованого у селищі Гаспра. Він був побудований для князя Голіцина в XIX столітті, а потім перейшов у власність для його спадкоємців. Квітучий вид маєток набув при графині С.В. Паніна, яка здавала його в оренду.

Свого часу тут жив і працював Л.М. Толстой, бували у гостях О.П. Чехов, А.І. Купрін, Ф.І. Шаляпін та М. Горький. Сьогодні палац «Гаспра», збудований із сірого вапняку, є об’єктом культурної спадщини федерального значення. У його деталях простежуються мотиви європейського середньовіччя та особливо готики. Нині у будинку особняка розташована музейна кімната Л.М. Толстого, а решту приміщень займає санаторій «Ясна Поляна».

Адреса: Княжий замок Олександра Миколайовича Голіцина, Гаспра.

Юсупівський палац

Юсупівський палац

Юсупівський палац.

Юсуповський палац був зведений у селищі Кореїз на тому місці, де раніше розташовувалася дача княгині А.С. Голіцин. На початку ХХ століття відомий архітектор Микола Краснов перебудував цей будинок для княжого роду Юсупових. Саме на той час палац набув того еклектичного вигляду, який має сьогодні.

До революції тут бували видатні політичні діячі, представники аристократії та імператорської династії. Нині Юсуповський палац, який зберігся у стані, перебуває у віданні Управління справами Президента РФ. Парк навколо особняка прикрашають мармурові статуї та бронзові скульптури, тут розташовані фонтани та басейни, ростуть реліктові дерева та рідкісні рослини. Відвідати Юсупівський палац можна лише в рамках організованої туристичної екскурсії.

Адреса: Юсупівський палац, Кореїз.

Купальні Роффе

Купальні Роффе

Купальні Роффе.

Ця історична пам’ятка архітектури, якій вже понад 120 років, розташована на набережній Ялти. Свою назву купальні отримали на прізвище засновника – купця А.І. Роффе. У дореволюційний час вони були найпопулярнішим місцем відпочинку аристократії.

Тут брали ванни з морською водою І.А. Бунін, Ф.І. Шаляпін, А.П. Чехов та інші митці. Сьогодні купальні Рофф є пам’яткою архітектури місцевого значення. Фасад будівлі прикрашений парадним порталом, виготовленим із білого мармуру в мавританському стилі. Після проведених реставраційних робіт повністю відновлено хол та ліпнину на стінах.

Адреса: Купальні Роффе, набережна імені Леніна, Ялта.

Музей «Поляна Казок»

Музей «Поляна Казок»

Музей “Поляна Казок”.

В експозиції цього цікавого музею просто неба зібрано скульптури, що представляють казкову тематику. Музей, заснований в 1960 році, розташований недалеко від Ялти, в мальовничій ущелині, що поросла лісом. Тут встановлено сотні постатей казкових героїв, виготовлені з різних природних матеріалів.

Експозицію можна оглянути в рамках оглядової екскурсії, під час якої екскурсоводи розкажуть про історію створення музею та про персонажів, які «мешкають» на «Поляні Казок». Насамперед музей розрахований на дитячу аудиторію. Тому окрім традиційних екскурсій тут можна побачити постановки літнього театру, лялькові вистави та вистави, в яких беруть участь клоуни, пірати, русалки та Баба-яга.

Адреса: Поляна казок, st. Яуза, Ялта.

Ялтинський Крокодиляріум

Ялтинський Крокодиляріум

Ялтинський Крокодиляріум.

Відкриття цієї ялтинської пам’ятки відбулося нещодавно – у 2011 році. Незважаючи на невелику площу ферми, тут вдалося за короткий термін зібрати колекцію рептилій, яка стала однією з найбільших у країнах Східної Європи. Туристів, які відвідали ферму, вражає різноманітність представлених видів.

Тут можна побачити унікальних гангських гавіалів, карликових кайманів, нільських, кубинських, тупорилих, австралійських та рідкісних сіамських крокодилів. У крокодиляріумі мешкають різноманітні черепахи, пітони, варани, ігуани, риби та жаби. Відвідувачам надається можливість погодувати маленьких крокодилів.

Адреса: Ялтинський Крокодиляріум, Ялта.

Набережна Ялти

Набережна Ялти

Набережна Ялти.

Набережна – головна окраса будь-якого приморського міста, і Ялта не є винятком. На цій кілометровій вулиці, що простяглася вздовж мальовничого чорноморського берега, панує особлива курортна атмосфера.

Тут неквапливо ходять відпочиваючі, вдихаючи на повні груди цілюще морське повітря, діти бігають між пальмами і фігурними ліхтарями, а закохані пари призначають побачення.

На набережній розташовані ресторани, кафе, розважальні заклади та безліч визначних пам’яток. Серед них – купальні Роффе, старовинна будівля готелю «Таврида», ресторан у вигляді давньогрецького корабля, скульптура «Дама з собачкою» та кумедні арт-об’єкти біля концертного залу «Ювілейний». З набережної відкривається чудовий краєвид на ялтинський маяк.

Адреса: Набережна імені Леніна, Ялта, Крим.

Сонячна (Царська) стежка

Сонячна (Царська) стежка

Сонячна (Царська) стежка.

Цей популярний туристичний маршрут відомий ще з часів Російської імперії. У ті часи він називався Царською стежкою і був одним із улюблених місць прогулянок імператора Миколи II. Сонячну стежку також називають Лікувальною або Стежкою здоров’я.

Незважаючи на те, що маршрут прокладено гірською місцевістю, тут вдалося уникнути суттєвих перепадів висот, за що стежка отримала ще одну назву – Горизонтальна.

Оздоровчий пішохідний маршрут проходить Південним берегом Криму від селища Гаспра до Лівадії і має протяжність трохи більше 6,5 км. Стежка прокладена через реліктові насадження, в тіні яких навіть у найспекотніші дні панує приємна прохолода. Уздовж маршруту встановлені декоративні скульптури та покажчики з необхідною інформацією, а відпочити тут можна на оригінальних лавках.

Адреса: Сонячна стежка, Ореанда, Ялта.

Водоспад Учан-Су

Водоспад Учан-Су

Водоспад Учан-Су.

Ця природна пам’ятка Криму знаходиться за 6 км від Ялти, на території гірничо-лісового заповідника. Висота водоспаду складає 98,5 метрів, а розташований на висоті 390 метрів над рівнем моря. Назва Учан-Су в перекладі з кримсько-татарської означає «вода, що летить». Повною мірою всю красу та потужність водоспаду можна відчути на початку весни.

У цей час у горах починає танути сніг, і повноводні потоки Учан-Су є вражаючим видовищем. Поруч із водоспадом знаходиться оглядовий майданчик, звідки можна впритул наблизитися до водних бризків і зробити гарні фотографії. На околицях розкинувся реліктовий ліс, яким прокладено туристичні стежки та оздоровчі маршрути.

Адреса: Водоспад Учансу, Бахчисарайське шосе, Ялта.

Ялтинський маяк

Ялтинський маяк

Ялтинський маяк

Історія цієї пам’ятки налічує понад 120 років. Розташований маяк на краю бетонного молу в Ялтинській бухті. Висота білої залізобетонної споруди складає 17 метрів. Біля підніжжя маяка знаходиться старовинна гармата.

Маяк є не лише морською пам’яткою портового міста, а й досі справно виконує свої обов’язки щодо забезпечення безпечного проходу суден у бухту. Найкращі види на ялтинський маяк відкриваються з набережної міста, а також канатної дороги.

Адреса: Маяк Ялтинський, набережна імені Леніна, Ялта.

Приморський парк ім. Ю.А. Гагаріна

Приморський парк ім. Ю.А. Гагаріна

Приморський парк ім. Ю.А. Гагаріна.

Один із наймальовничіших ялтинських парків був закладений у післявоєнні роки на тому місці, де раніше тяглася величезна пустка. Парк, що простягся на 2 км вздовж чорноморського узбережжя, є продовженням міської набережної. Це досить тихе місце, на території якого є кілька кафе та встановлено невеликі дитячі атракціони.

Прогулянки Приморським парком входять у «програму» відпочинку практично кожного курортника. Найпривабливішою частиною парку є пальмова алея з рожевими кущами. Також на цій території ростуть кримські сосни, кипариси, гімалайські кедри, і повітря тут просто напоєне здоров’ям. Біля центрального входу, оформленого у вигляді білої колонади, розташовано бронзову пам’ятку О.П. Чехову.

Адреса: Комплекс Приморський парк, Парковий проїзд, Ялта.

Фороський парк

Фороський парк

Фороський парк.

Цей парк – гордість та головна визначна пам’ятка курортного селища Форос. Заснований у першій половині ХІХ століття, парк займає територію 70 гектарів. Тут виростає понад 200 видів чагарників та дерев, більшість з яких є екзотичними, привезеними з інших континентів.

Сьогодні Фороському парку надано статус пам’ятника садово-парковій архітектурі. Це чудове місце для прогулянок, де прокладено безліч піших маршрутів. Тут є оглядові майданчики з видом на гори, ставки з містками та водними рослинами, фонтани та скульптури, альтанки та ландшафтні композиції. Але найголовніша перевага парку – чисте повітря, просочене фітонцидами та хвойними ароматами.

Адреса: Фороський парк, Фороський узвіз, Форос.

Парк санаторію «Ясна Поляна»

Парк санаторію «Ясна Поляна»

Парк санаторію “Ясна Поляна”.

Палац графині Паніної, розташований у селищі Гаспра, сьогодні є одним із корпусів санаторію «Ясна Поляна». На початку ХХ століття у цьому особняку жив та працював Л.М. Толстой і санаторій отримав свою назву на честь тульського маєтку письменника. Навколо особняка, зведеного в стилі англійської готики, розкинувся великий ландшафтний парк, який свого часу порівнювали з Нікітським ботанічним садом.

Розкішний субтропічний оазис із квітниками, ставками, пальмами, кипарисами та модринами розкинувся на території 180 тисяч кв. метрів. Парк перетинає безліч доріжок, якими можна неспішно прогулятися або спуститися до Чорного моря – цей шлях займе всього 15 хвилин. Поруч із головним корпусом санаторію встановлено пам’ятник Л.М. Толстому, а біля ставка відпочиваючі можуть побачити куточок із барельєфами героїв казок А.С. Пушкіна.

Адреса: Парк санаторію Ясна Поляна, Гаспра.

Японський сад «Шість почуттів»

Японський сад «Шість почуттів»

Японський сад “Шість почуттів”.

Традиційний японський сад розкинувся узбережжя Чорного моря площею 6 гектарів. Сьогодні він є одним із наймасштабніших проектів ландшафтного дизайну в Європі, який створений за японськими канонами. Для його облаштування з країни Вранішнього Сонця були завезені рослини, риби і навіть каміння.

На території саду є ставки з коропами, струмки, містки, водоспади та гарячі купальні на відкритому повітрі. В японській оазі проводяться екскурсії, сеанси масажу, творчі майстер-класи та чайні церемонії з дегустацією різних сортів. У відвідувачів самобутнього саду є можливість познайомитися зі світом східної філософії та японської архітектури, позайматися йогою та погодувати коропів у ставку. Бажаючі повністю поринути у японський колорит можуть взяти в оренду кімоно для фотосесії.

Адреса: вул. Генерала Острякова, 9, Зсувне.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук