30 популярних місць, які варто відвідати у Сіетлі

Сіетл – найбільше місто не тільки штату Вашингтон, а й усієї північно-західної частини США. Він затишно розташувався між тихоокеанською затокою Пьюджет та озером Вашингтон, за 140 км від кордону з Канадою.

Сіетл справедливо називають “смарагдовим містом” – тут багато зелених насаджень, парків, садів, квітників. Одночасно це місто скла та бетону, місто сміливих архітектурних рішень, місто, яке прагне майбутнього.

У Сіетлі народилися засновники компанії Microsoft Білл Гейтс і Пол Аллен, а також генеральний директор Valve Гейб Ньюелл. Тут знаходиться головний офіс Amazon, а за 20 км від Сіетла, в Редмонді – штаб-квартира Microsoft. У цьому місті було засновано музичний стиль гранж. Тут народився один із найбільших гітаристів світу Джиммі Хендрікс, а також жив і творив Курт Кобейн — творець та лідер гурту Nirvana.

Це місто також вважається законодавцем американської кавової культури, оскільки саме в ньому було відкрито першу кав’ярню Starbucks. Він же – один із батьків національного літакобудування – тут було засновано компанію Boeing.

Сіетл яскравий, динамічний, привітний і багатогранний – турист знайде в ньому багато цікавих місць. У цьому огляді ми розглядаємо місця, які не можна пропустити у цьому місті.

Зміст

Набережна даунтауна (Seattle Waterfront)

Найкраще місце для прогулянок у будь-якому місті – набережна. Особливо якщо йдеться про Сіетла. Тут це справжній коктейль із незвичайних та вишуканих об’єктів. З одного боку ви побачите розкішні готелі та ресторани, з іншого боку – вантажні пороми, що перетинають Пьюджет-Саунд. Величезне колесо огляду, будівля акваріума та безліч сувенірних магазинів доповнюють цю феєричну картину, гідну пензля найкращих урбаністів та мариністів. Щоб повною мірою насолодитися враженнями, а заразом і спокійно подумати про те, чим зайнятися в Сіетлі, можна замовити якусь легку їжу на винос в одному з місцевих кафе та вирушити до парку на набережній.

Вогні, що відображаються у дощову ніч на набережній

Набережна Сіетла Wa March © jovany ojeda / Shutterstock

Прекрасний вид на набережну Сіетла і горизонт в синій годині

Marina at pier 66 © Trong Nguyen / Shutterstock

Seattle Center та Космічна голка (Space Needle)

Вишукана футуристична вежа, що нагадує космічний корабель – один з основних символів Сіетла і найвідоміший його об’єкт. Вона була зведена у 1961 році для Всесвітньої виставки. Якщо рахувати разом зі шпилем, її висота становить 184 м. Зовні башта виглядає витонченою, але здатна протистояти ураганному вітру і навіть витримати потужний землетрус. На рівні приблизно 159 м розташований оглядовий майданчик. Конструкція її скляного обода така, що огляд нічим не загороджений. Більше того, тут є похилі скляні стінки, спираючись на які можна милуватися околицями, як би «у польоті». Під оглядовим майданчиком знаходиться ресторан Sky City, що обертається, який робить повний оборот за 47 хвилин. Таким чином, оглянути Сіетл можна і не підводячись із-за столу. З висоти Космічної голки ви побачите не тільки місто, але і його околиці.

Space Needle є частиною Seattle Center – групи споруд, збудованих до Всесвітньої виставки 1962 року. Тут, на ділянці площею близько 30 га, є невеликий, але затишний сквер, фонтан у модерністському стилі, виставковий павільйон, в якому влаштовуються різноманітні заходи та багато інших цікавих об’єктів. Серед них — Музей поп-культури, Сад скла Чихулі, Тихоокеанський науковий центр і палата зброї, відома ще як Center House. Звідси починається і монорейкова дорога Сієтла.

Міський пейзаж Сіетла з хмарного неба рано вранці

Нічний Сіетл © Checubus / Shutterstock

Пайк-Плейс-маркет (Pike Place Market)

Це є величезний-величезний ринок. Він розташувався на узбережжі затоки Елліот і займає площу більше 3,6 га. Гігантський базар є комплекс будівель, найвища з них має 6 поверхів. Тут продаються кондитерські вироби, овочі, книги, одяг, морепродукти, косметика, квіти — буквально все, що можна уявити. Крім магазинів, є безліч кафе та закусочних. Вільні куточки завжди зайняті вуличними музикантами, акторами та фокусниками, які збирають навколо себе безліч глядачів. Цей грандіозний торговий Вавилон щорічно відвідують понад 10 мільйонів людей. По суті, Pike Place Market у Сіетлі став культовим місцем, яке приваблює до себе туристів.

Поруч із Пайк-Плейс знаходиться незвичайний об’єкт — стіна Маркет-театру, «прикрашена» жувальною гумкою. Почалося її «створення» у 90-ті роки минулого століття. Студенти, які стояли у черзі за квитками, почали за допомогою гумки ліпити на стіну монетки. Поступово довжина обліпленого простору сягнула 15 метрів, а товщина настінного шару — кілька сантиметрів. Влада кілька разів очищала стіну, але наприкінці 90-х змирилася і незабаром вона стала місцевою пам’яткою.

Схід сонця на ринку з відображенням світла на брукованій вулиці

Пайк-Плейс-маркет © MCarter / Shutterstock

Лотки з овочами та фруктами на ринку

Ринок Пайкс-Плейс © Harvey O. Stowe / Shutterstock

Заморожені морепродукти

Заморожені краби © Danita Delimont/Shutterstock

Свіжі овочі для продажу на ринку

Овочі та гриби на ринку © Danita Delimont / Shutterstock

Музей скла Дейла Чіхулі (Chihuly Garden and Glass)

Якщо колись краса справді врятує світ, одним із творців цього дива безсумнівно стане чудовий майстер-склодув Дейл Чіхулі. Роботи його майстерні сьогодні виставлені у 200 музеях світу, у тому числі й у Луврі. У Сіетлі фантастичні інсталяції Чіхулі займають кілька залів виставкового центру, розташованого в самому центрі міста. Скляні рослини та квіти експонуються також і на відкритому повітрі, що прилягає до центру парку. Поєднання живої, натуральної флори з шедеврами скляної майстерності залишає незабутнє враження. Здається, що майстер ніби змагається із самою природою, намагаючись перевершити її у вишуканості та оригінальності. Якщо ви відвідаєте музей ближче до вечора, враження буде ще сильнішим, оскільки скляні фігури майстерно підсвічуються. У музеї демонструються відеоролики,

Скляний будинок та скульптура Музей скла Чихулі

Сіетлський центр та Space Needle © Harvey O. Stowe / Shutterstock

Скульптур Дейла Чіхулі підвішена до стелі теплиці

Сад та музей скла Чіхулі © cdrin / Shutterstock

Видувне скло абстрактних форм у червоному та жовтому кольорах.

Музей саду та скла Чіхулі © Checubus / Shutterstock

Коламбія Сентер (Columbia Center)

Ця будівля була збудована ще в 1985 році, але й досі залишається найвищою в Сіетлі та одним з найбільших на всьому західному узбережжі США. Висота хмарочоса – 285 м. Споруда є три вежі, злиті воєдино і, незважаючи на строгість стилю, виглядає дуже привабливо. У ньому 76 поверхів. На 73-му — розташований оглядовий майданчик. Вона знаходиться на більшій висоті, ніж Space Needle, і види з неї відкриваються вражаючі. Більшість тих, хто піднімався на обидва майданчики, рекомендує для огляду використовувати саме Columbia Center.

Вид на обрій Сіетла з обсерваторії вежі Колумбія II

Вечірній обрій Сіетла © Silvio Ligutti / Shutterstock

Велике колесо Сіетла (Seattle Great Wheel)

Колесо огляду встановлено на набережній поруч із Пайк-Плейс-маркетом та акваріумом. Його збудували у 2012 році. Висота конструкції – 53 м. Це помітно нижче, ніж оглядові майданчики Columbia Center і Space Needle, але воно обертається. Одна поїздка включає три повні обороти. За цей час можна неквапливо відобразити панорами Сіетла та бухти Еліот. У 42 кабінках Великого колеса одночасно можуть розміститися 300 людей.

Пірс 66 та оглядове колесо

Велике колесо Сієтла © Chris Contos / Shutterstock

Горизонт Сіетла, набережна та велике колесо

Велике колесо © ARTYOORAN/Shutterstock

Музей авіації (Museum of Flight)

Музей знаходиться поряд із Сіетлом, приблизно за 10 км від центру міста, на території старого аеропорту. Його колекція налічує понад 150 літальних пристроїв – пасажирських, транспортних, бойових літаків та гелікоптерів, а також космічних апаратів. Найбільші лайнери розташовуються на відкритому майданчику. Серед найцікавіших експонатів — знаменитий Конкорд компанії British Airways та американський «борт №1», який колись служив декільком президентам США, Боїнг 707. Салони деяких авіалайнерів, у тому числі й президентського Боїнга, доступні для огляду. Можна заглянути і в кабіни пілотів.

Більшість авіаційної техніки, як військової і цивільної, розміщена у величезному критому павільйоні. Тут можна побачити і пасажирські літаки 20-х років минулого століття, і зразки бойових машин часів в’єтнамської війни – МІГ-21, Ф-4 Фантом, А-4 Скайхок. Тут же виставлені гелікоптери та такі екзотичні пристрої, як авіакари. Частина апаратів розміщена внизу, а інша – підвішена до стелі.

Бойовій авіації часів Першої та Другої світових воєн присвячено окрему велику залу. Інша частина експозиції розповідає про історію підкорення космосу – їй відведено цілий корпус. Тут знаходяться репліка Шаттла в натуральну величину і справжній модуль апарату «Союз», що спускається.

Ще один корпус — дерев’яна будівля, в якій на початку XX століття збиралися перші літаки Боїнг. У ньому знаходяться старовинні верстати та виставка, що розповідає про історію корпорації.

У музеї є кілька авіаційних симуляторів, тож, за бажання, можна випробувати себе у ролі пілота.

Підвішені літаки в експозиції музею

Найбільший приватний музей авіації та космонавтики у світі © Elena_Suvorova / Shutterstock

Пропелерний літак

Приватний музей авіації © Elena_Suvorova / Shutterstock

Раритетний дерев'яний гвинтовий літак

Музей авіації у Сіетлі © Michael Gordon / Shutterstock

Публічна бібліотека (Seattle Public Library)

Це одна з найцікавіших будівель міста. Його сконструював відомий нідерландський архітектор Реммент Колхас. Монументальна споруда зі сталі та скла височить на 56 метрів (11 поверхів) і має дуже незвичайну форму — його стіни є похилими площинами, причому прямих кутів у конструкції небагато. Але ще цікавіша бібліотека всередині. У ній застосована нестандартна система зберігання книг, а більшість величезного простору віддано безпосередньо читачам. Читальні зали є просторими приміщеннями, що висвітлюються через височену похилий скляний дах — все це нагадує будь-що, але тільки не традиційну бібліотеку. У фондах цього химерного сховища налічується 2,5 млн. книг.

Скляний фасад центральної бібліотеки

Центральна бібліотека Сієтла © f11photo / Shutterstock

Вид з верхнього поверху на головний

Інтер’єр публічної бібліотеки © Eug Png/Shutterstock

Сад Кубота (Kubota Garden)

Одне з найкращих місць у Сіетлі, де можна насолодитися природою. Його заснував ландшафтний дизайнер Фудзітаро Кубота в 1927 році. Сад створений у традиційному японському стилі, проте тут трапляються рослини, характерні для західної частини США. Мініатюрні водоспади, заплави, ставки, екзотичні рослини розмістилися на 8 гектарах штучно створених долин та пагорбів. Серед іншого на території саду висаджено понад 200 японських кленів, у тому числі рідкісних порід.

Червоний японський міст з відбитками ставка

Японський сад Кубота © Claudia G Cooper / Shutterstock

Ворота художнього музею недалеко від озера Кавагутіко

Музей Ітіку Кубота © Vitalii Bashkatov / Shutterstock

Музей поп-культури (Pop culture museum)

Музей поп-культури – найяскравіша і одна з найнезвичайніших споруд Сіетлу. Зовні він є комплексом складної форми, його стіни вкриті яскравими, блискучими металевими плитами — сріблястими, малиновими, золотистими і блакитними. Оригінальність будівлі додає і те, що крізь неї проходить монорейкова дорога. Будувався музей за проектом відомого архітектора Френка Гері. Замовником виступив співзасновник Microsoft Пол Аллен. Спочатку музей називався «Проект історії музики та музей наукової фантастики», а 2013 року він отримав свою нинішню назву.

Весь його простір присвячений сучасному мистецтву, науковій фантастиці та фентезі – інсталяціям, кінофільмам, іграм, літературі, конференціям. Крім того, тут знаходиться найбільша у світі колекція предметів, пов’язаних із творчістю феноменального гітариста Джиммі Хендрікса, а також лідера гурту Nirvana Курта Кобейна. Тож якщо «зовнішність» музею може когось і шокувати, то внутрішній його зміст гідний поваги.

Монорельс

Музей поп-культури © oksana.perkins/Shutterstock

Музей без вікон з оригінальним видом фасаду у сонячний день

Музей поп-культури © SF / Shutterstock

Зоопарк (Woodland Park Zoo)

Зоопарк Сіетла розташований у парку Вудленда і займає 37 гектарів. Тут мешкає понад 1000 тварин. Серед фаворитів серед відвідувачів – леви, тигри, ведмеді, слони та жирафи. Парк поділено на тематичні зони: ліси середніх широт, тропічна Азія, африканська савана, Австралія та північна стежка. Окрім відповідного розселення тварин у кожній із зон, тут також підібрано рослинність представлених регіонів. Тому експозиція зоопарку виглядає максимально натурально та створює повне відчуття природних умов. Будьте готові присвятити цьому місцю цілий день – час тут пробіжить непомітно.

Леопард у зоопарку п'є зі ставка

Леопард в зоопарку Вудленд Парк © Bretton M / Shutterstock

Керрі-парк (Kerry Park)

Це знамените місце часто прикрашає перші сторінки туристичних проспектів – звідси видно всі знакові визначні пам’ятки Сіетлу. Також воно привертає увагу кінорежисерів. Парк, який на початку XX століття створили та подарували місту подружжя Керрі, знаходиться на південній стороні пагорба Квін Енн та займає 0,5 гектара. По суті, він є величезним оглядовим майданчиком, обладнаним кількома лавами і сходами з поручнями. Внизу вона з’єднується з Уест-Проспект-стріт та парком Бейвью-Кіннер, де розташований дитячий майданчик. З Керрі-парку відкривається вид на вежі Сіетла, колесо огляду та Space Needle, затоку Пьюджет-Саунд та гору Рейнір. Щоб посилити враження від побаченого, приїжджайте сюди ввечері, коли місто сяє вогнями вуличних ліхтарів та численними хитромудрими підсвічуваннями будівель.

Лавка з видом на горизонт центру Сіетла

Панорама Сієтла © ESB Professional / Shutterstock

Озеро Юніон (Lake Union)

Озеро Юніон утворилося із льодовика 12 тис. років тому. На той час тут мешкали первопоселенці племені дюваміш. За однією з версій, від імені одного з їхніх вождів Chief Sealth, походить назва «Сіетл».

Lake Union поєднує в собі кілька міських водойм – воно пов’язане з озером Вашингтон і затокою Пьюджет-Саунд судноплавним каналом. Юніон – популярне місце відпочинку, де можна організувати пікнік і насолодитися чудовими краєвидами. Звідси можна злітати на західне узбережжя Канади на гідролітаку. Щоб подивитися на Сіетл з незвичайних ракурсів, візьміть напрокат байдарку або катер.

Поблизу озера розміщуються кілька великих музеїв та човнова станція. Влітку, щовівторка, на озері Юніон проходять гонки на вітрильних човнах Duck Dodge, які приваблюють шанувальників видовища з різних куточків земної кулі.

Вітрильні яхти пришвартовані на озері Юніон

Яхти біля пірсу © Jon Bilous / Shutterstock

Люди відпочивають на траві біля озера

Gasworks Park Lake Union © Jeremy Hatch / Shutterstock

Акваріум (Seattle Aquarium)

Акваріум у Сіетлі був відкритий у 1977 році – він знаходиться прямо на набережній. Експозиція морських істот розділена за тематичними басейнами. Головний з них, розрахований на 100 тис. л, містить тихоокеанський кораловий риф та відповідну флору та фауну. Відвідати варто й інші басейни — «Грукіт хвиль», що відтворює прибережну зону озера Вашингтон; «Морські ссавці» – з котиками, тюленями та видрами; “Вікно у води Вашингтона”, об’ємом 450 тис. л. Особливість даного акваріума в тому, що багато морських істот можна чіпати руками. Великою популярністю користуються морські видри – їх люблять за м’яку вовну та хитрі мордочки. Ще один улюбленець – гігантський восьминіг, який привертає увагу і дорослих, і дітей. У будівлі Seattle Aquarium ви також знайдете панорамний кінотеатр, кафе і сувенірний магазин.

Риби та корали в акваріумі

Риба-клоун © OpticKnot / Shutterstock

Нічний вид на акваріум Сіетла на набережній затоки Елліотт

Акваріум розташований на пірсі 59 © ARTYOORAN / Shutterstock

Шлюзи Балларда (Ballards Locks)

Шлюзи Балларда мають ще одну, офіційну назву – Шлюзи Хайрама Чіттендена. Так звали майора інженерного корпусу армії США, а “Баллард” – назва одного з районів Сіетла, в якому знаходиться об’єкт. Знаючи це, ви уникнете плутанини і з легкістю знайдете те, що вам потрібно. Шлюзів лише два — розвідний міст та водоскид. Вони були збудовані на початку XX століття. З їх допомогою підтримується рівень прісної води в озерах Вашингтон та Юніон, а також здійснюється рух човнів та інших плавзасобів між затокою та озерами. Туристи приїжджають подивитися, як до шлюзів заїжджає яхта, і що відбувається потім. Спочатку ворота за судном зачиняються. Вода через водостоки, розташовані на різних рівнях (вище-нижче), починає витікати. Певного моменту шлюз відкривається, і яхта виходить «на волю». Шлюз знову закривається і знову наповнюється водою. Щоб пропустити корабель, розводять міст. По шлюзах можна ходити і бачити все на відстані мало не витягнутої руки. Цей «атракціон» збирає юрби глядачів — часто вільного місця на найближчій парковці знайти неможливо.

Рибальські сходи

Ballard Locks © Darryl Brooks / Shutterstock

Узбережжя заток П’юджет-Саунд та Еліотт (прогулянка на поромі)

Сіетл знаходиться між тихоокеанською затокою Пьюджет-Саунд – на заході та озером Вашингтон – на сході. Головний порт міста розташований на берегах бухти Елліотт, що відноситься до Пьюджет-Саунд. Прогулянки по затоці доступні в будні, свята та вихідні. Штат Вашингтон має найбільший поромний флот США, який використовується як громадський транспорт. На поромах легко дістатися будь-якого з кількох островів, утворених каналами затоки Пьюджет-Саунд. Такі морські прогулянки дуже популярні у туристів. Наприклад, ви можете вирушити до острова Бейнбрідж і повернутися назад до міста. Квиток на пором купується в Сіетлі – на терміналі біля пристані. У призначений час біля причалу на вас чекатиме величезний корабель — через півгодини ви вже на острові. Стільки часу займе зворотна дорога. Міські вежі та хмарочоси,

Схід сонця на горизонті Сіетла

Горизонт Сієтла © Kevin Le / Shutterstock

Вашингтонський університет (University of Washington)

Один із найстаріших навчальних закладів на заході США — Вашингтонський університет, був заснований у 1861 році. У Сіетлі знаходиться головне та найбільше відділення ВНЗ. Два інших можна знайти в містах Такома та Ботел. Загалом університет налічує понад 500 будівель (близько 20 млн м²), у тому числі кілька десятків бібліотек, музеї та художні галереї. Університетський ансамбль у Сіетлі формують бібліотека Суззалло, виконана у стилі колегіальної готики, статуя Джорджа Вашингтона, скульптура Зламаний Обеліск. Це так звана Червона площа вишу, де проводяться масові заходи, фестивалі, концерти, а також улюблене місце зустрічей студентів. Головні корпуси Вашингтонського університету в Сіетлі вважаються одними з найкрасивіших будівель США і неодноразово ставали декораціями для фільмів.

Вид на стару будівлю Вашингтонського університету

Будівля університету © f11photo / Shutterstock

Завод Boeing

Знаменита американська корпорація, започаткована Вільямом Боїнгом, була створена в Сіетлі в 1916 році. До цього дня тут розміщуються основні потужності компанії. Під час півторагодинної екскурсії по заводу та відвідування музею Future of Flight ви не тільки дізнаєтесь багато цікавого з історії, але й побачите різні стадії виробництва таких моделей авіалайнерів, як 747, 767, 777 та 787 (Dreamliner). Мало хто знає, що під час Другої світової війни на Боїнгу працювали переважно жінки — дружини тих, хто пішов на фронт. 1944 року щомісяця вироблялося понад 350 літаків. При цьому дахи заводських приміщень були замасковані зеленими насадженнями, що створюють ілюзію, що тут звичайне село. Поряд із виробництвом розташоване льотне поле для випробувань зібраних авіагігантів.

Співробітники Boeing працюють над створенням літака Boeing 777

Завод Boeing в Еверетті © First Class Photography / Shutterstock

Парк Дискавері (Discovery Park)

Парк знаходиться біля берегів затоки Пьюджет-Саунд і разом із бухтами та прилеглими водами займає площу понад 2 км². Колись це був звичайний військовий полігон, а сьогодні найбільша зелена зона в місті з видом на Олімпійські гори. Територія включає хвойні і листяні ліси, піщані дюни і пляжі. Тут можна побачити рідкісних птахів та диких тварин. У бухтах Елліотт та Шилшоул живуть морські котики та каліфорнійські морські леви. У лісових районах можна зустріти бурундуків Таунсенду. Туристи та місцеві приїжджають сюди, щоб відпочивати зі смаком — купатися та милуватися природою, прогулюючись численними стежками. У парку прокладено близько 20 км. пішохідних маршрутів. Більшості відвідувачів подобається ходити кільцевою стежкою, яка проходить навколо піднесеної частини парку — через ліси, луки та чагарники. Саме звідси відкривається чудовий краєвид на Пьюджет-Саунд. Парк було відкрито 1973 року.

Білий маяк на мисі

Маяк Вест-Пойнт © Edmund Lowe Photography / Shutterstock

Художній музей Сієтла (Seattle Art Museum)

Seattle Art Museum має три відділення: головний музей (SAM), Музей азіатського мистецтва та Олімпійський парк скульптур. Основне відділення розташоване в центрі міста, неподалік Пайк-Плейс-маркету. У ньому зібрана вражаюча колекція предметів мистецтва корінних племен північно-західної частини США: різьблення по дереву та каменю, тканини, маски тощо. Крім того, в експозиціях музею представлені полотна європейських художників епохи Відродження, живопис та предмети декору, роботи американських майстрів ХХ століття. Загальна кількість предметів мистецтва, зібраних тут, перевищує 25 000, бібліотечний фонд складає близько 33 000 екземплярів.

Музей азіатського мистецтва розташований у Парку волонтерів, недалеко від Ботанічного саду, у будівлі, збудованій у стилі арт-модерн.

Фасад музею з парадним входом у вечірній час

Seattle Art Museum © media.timeout.com / Shutterstock

Олімпійський парк скульптур (Olympic Sculpture Park)

Парк скульптур розмістився в районі Беллтаун, на березі бухти Елліотт, у затоці Пьюджет-Саунд. Раніше тут була промислова зона каліфорнійської нафтової компанії Union Oil. Перш ніж розбити парк, звідси вивезли понад 120 тис. тонн забрудненої нафтою землі. Тепер це відпочинкова зона з видом на Олімпійський півострів. На території майже 4 га розташовано кілька десятків скульптур, створених художниками XX століття. Тут і незвичайні лави у вигляді людських очей, і драматичні сюжети в камені (наприклад, фонтан «Батько і син»), і абстрактний яскраво-червоний «Орел» заввишки 12 м, і «Соната Шуберта», що зачаровує. Родзинка парку – куточок оптичних ілюзій Терезити Фернандес – навіс із багатошарового кольорового скла. Парк був відкритий у 2007 році та вже встиг отримати безліч нагород та премій від архітектурних спільнот та дизайнерських журналів.

Скульптура сучасного дизайну та зелений луг у парку

Парк Спейс-Нідл © eakkarat rangram / Shutterstock

Тихоокеанський науковий центр (Pacific Science Center)

Тихоокеанський науковий центр (Pacific Science Center) є, власне, музей науки. Мета його створення – привернення уваги до останніх досягнень цивілізації. Центр розрахований насамперед на сімейне відвідування, оскільки його експозиції завжди приваблюють дітей та підлітків. Тут є сотні спеціально створених наукових експонатів. Наприклад, у Будинку тропічних метеликів цілий рік пурхають сотні чарівних створінь. У Село комах можна ознайомитися з життям дивовижних істот, дізнатися про дивовижні здібності деяких з них. У Центрі можна побачити постаті динозаврів, познайомитись з роботою різних механізмів та навіть взяти участь у наукових дослідах.

Будівлю наукового центру проектував Мінор Ямасакі — архітектор, який створив Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку. Комплекс споруд, що складається з восьми будівель, прикрашений витонченими та оригінальними арочними вежами, які за рахунок штучного освітлення особливо ефектно виглядають у вечірній час.
У Центрі розташовані два кінотеатри IMAX, театр із куполом лазерного підсвічування та планетарій.

Експозиція планета земля в музеї науки

Музей Тихоокеанський науковий центр © i.pinimg.com

Вашингтонський парк-дендрарій (Washington Park Arboretum)

Більшість Вашингтонського парку займає дендрарій (Washington Park Arboretum). Крім нього, тут є спортивні майданчики, зокрема поле для гольфу, а в південно-західній частині розташувався Японський сад Сіетла. У своїй північній частині він примикає до затоки Юніон озера Вашингтон. Загальна площа парку перевищує 92 га. У дендрарії зібрано безліч видів кленів, дубів, вічнозелених дерев та інших рослин. Ходити його стежками можна годинами. Це улюблене місце відпочинку мешканців Сіетлу та туристів.

Весною особливою популярністю користується ділянка парку, яка називається «Шлях азалій». Уздовж кілометрової алеї тягнуться килими різнокольорових азалій, обрамлені квітучими вишнями та магноліями. Ближче до кінця весни обов’язково потрібно помилуватися рододендронами, що квітнуть — тут зібрані десятки кущів різних видів. Восени вся територія дендрарію розцвічується золотом та пурпуром кленів, які особливо ефектно виглядають на тлі зелених сосен та ялинок.

Окремо варто згадати про Японський сад. Примикаючи до ланцюжка ставків, він був створений під керівництвом чудового ландшафтного дизайнера Джукі Іїда. Свого часу для його облаштування до міста було звезено понад 500 величезних валунів. У результаті у центрі Сіетла утворився куточок справжньої традиційної Японії. У цей сад належить до найбільш автентичних.

Дерева та вхід у Китайський павільйон

Національний дендрарій © Jon Bilous / Shutterstock

Сцени з лісу в Дендрарії Хойта

Лісовий парк © Wasim Muklashy / Shutterstock

Барвисті саду в європейському стилі і фонтан в Маніто парку.

Сад Дункана епохи Відродження © Duncan Garden / Shutterstock

Smith Tower та Pioneer Square

До спорудження Космічної голки будинок Smith Tower був найвищим у місті (143 м). Споруда має 38 поверхів. Його будівництво було закінчено в 1914 році і на той час будівля поступалася по висоті лише деяким хмарочосам Нью-Йорка. Названо воно на честь замовника будівництва — Лимана Корнеліуса Сміта, який розбагатів на виробництві машинок і торгівлі зброєю.

Білий Сміт-тауер є чудовим образом американської архітектури тієї епохи. Багато елементів декору збереглися досі. До речі, це одна з небагатьох будівель у США, в яких досі працюють ліфтери.

Сміт-Тауер стоїть на Pioneer Square – місце, з якого розпочався сучасний Сіетл. Страшна пожежа 1889 року знищила тут усі будівлі та район був повністю відбудований заново (як і майже все місто). Усі тутешні будівлі відносяться до кінця XIX та початку XX століть. Варто звернути увагу на 18-метровий індіанський тотем, встановлений на площі, а також на гарну виту альтанку зі сталі та чавуну, споруджену 1909 року.

Вид на будівлі біля Піонерської площі

Smith Tower та Pioneer Square © ESB Professional / Shutterstock

Amazon Spheres

У 2018 році компанія Amazon поруч зі своїм офісом встановила унікальну конструкцію у формі трьох величезних скляних сфер, схожих на мильні бульбашки, що злилися. Вони стали окрасою міста, а в народі їх прозвали «Кулі Безосу» (Джефф Безос – голова та господар Amazon). Діаметр найбільшої, центральної, кулі – 39 м, висота над землею – 27 м. І це не просто скульптурна композиція, а місце відпочинку співробітників фірми – багатоповерховий критий ботанічний сад, в якому розміщені тисячі рослин. Найбільше дерево з півсотні встановлених тут має висоту 17 м і важить понад 16 тонн. Вона була привезена з Південної Каліфорнії вже дорослою і навіть має власне ім’я — Рубі. За деякими даними, спорудження обійшлося Amazon $4 млрд.

Вид на Сфери Амазона у його штаб-квартирі

Сфери Амазона © Marianna Ianovska / Shutterstock

Офісна будівля Amazon Spheres

Amazon Spheres © Alex Cimbal / Shutterstock

Парк газових заводів (Gas Works Park)

Даний парк — приклад того, як занедбані промислові об’єкти без гігантських витрат перетворюються на місця громадського користування. На північному березі озера Юніон колись був завод, що переробляє буре вугілля в газ. Згодом він став нікому не потрібен. Виробництво припинилося, залишився лише комплекс величезних металевих конструкцій. Цілком демонтувати їх не стали, а от земля навколо була знезаражена і на ній висадили траву. Насосну станцію перетворили на зал для розваги дітей. Зараз колишній завод є місцем для відпочинку і одночасно є пам’яткою індустрії, що пішла в минуле. І, напевно, це найдивніший парк у світі.

Обладнання та сховища в газовій промисловості у парку

Парк газових заводів Сієтла © neelsky / Shutterstock

Гора Рейнір (Mount Rainier)

Сплячий вулкан Рейнір знаходиться за 90 км від Сіетла. Останні виверження та вулканічна активність реєструвалися тут наприкінці ХІХ століття. Імовірність «пробудження» гіганта постійно існує — у небезпеці можуть опинитися 150 тис. осіб. Про грізне минуле вулкана нагадують три кратери. Гора Рейнір має три вершини – Купол Свободи, Гребінь Колумбії та Пік Успіху. Найвища точка досягає 4392 м-коду.

Вулкан покритий хвойними лісами, альпійськими луками, вічними снігами та льодовиками. Влітку тут можна блукати численними стежками і милуватися квітучими рослинами — таке буйство фарб зустрінеш не часто. Взимку кататися на лижах і сноубордах. Це унікальне за красою місце чудове в будь-яку пору року. Гора та прилегла територія називаються Маунт Рейнір та мають статус національного парку.

Літній вечір у національному парку Маунт-Рейнір

Каскадні гори © Michal Balada / Shutterstock

Кольори осені у райському куточку національного парку

Парк Маунт-Рейнір © Dmitry Kovba / Shutterstock

Музей історії та промисловості (Museum of History & Industry, MOHAI)

Museum of History & Industry (MOHAI) є одним із підрозділів Смітсонівського інституту і є найбагатшою і найбільшою в регіоні колекцією архівних документів, пов’язаних з історією Сіетла. Це близько 4 млн. предметів, понад 3,5 млн. фотографій і близько 200 тис. архівних матеріалів. А починалося все з кількох старих знімків Сіетла, які випадково потрапили на одну із приватних костюмованих вечірок — хтось просто приніс їх із собою. Це було 1911 року. Декількома роками пізніше було створено Сіетлське історичне товариство, яке продовжило збирати архівні фото міста. З кожним роком їх ставало дедалі більше — знадобилося окреме помешкання. Із цим допомогла компанія Boeing, яка у 1945 році виділила $50 тис. на необхідні витрати Товариства. Перша будівля музею була відкрита у 1952 році. Нинішнє приміщення у районі South Lake Union працює з 2012 року. Нині у ньому доступні для відвідування близько десятка тематичних галерей. Їхні експозиції розповідають про життя Сіетла, починаючи з 1792 року.

Музей на Південному озері Юніон під час виставки хіп-хопу

Музей MOHAI та Центр дерев’яних човнів © Cascade Creatives / Shutterstock

Олімпійський національний парк (Olympic National Park)

Олімпійський національний парк у Сіетлі – це майже 400 тис. гектарів лісів, альпійських лук і найкрасивіших озер. У районі берегової лінії можна знайти затишні пляжі. Центр цієї природної композиції – гори Олімпік. У парку ростуть унікальні рослини та мешкають дикі тварини. Екскурсія цими місцями може плавно перейти у вечерю під вухання сови та крики койотів, а може завершитися і галасливою лісовою зливою. Побувавши тут уперше, деякі люди порівнюють свої відчуття з чимось казковим та зовсім незвичайним. 1976 року Олімпійський парк визнано Міжнародним біосферним заповідником, а 1981 року увійшов до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щорічно це місце відвідують понад 3 мільйони туристів.

Поросли мохом і орхідеями старі дерева в парку.

Олімпійський національний парк © blog-assets.thedyrt.com

Starbucks Reserve Roastery & Tasting Room

На запитання: Що робити в Сіетлі? є універсальна відповідь із двох слів – пити каву. Starbucks Corporation – знаменита на весь світ американська компанія з продажу кави та однойменна мережа кав’ярень. Вона була створена у 1971 році саме в Сіетлі, і це місто по праву вважають батьківщиною культури споживання кави.

Starbucks – це понад 30 тис. торгових точок у 75 країнах світу. Кавовий ресторан у Сіетлі на Пайн-стріт, у районі Capitol Hill – місце, яке не можна пропустити. «Потрапити сюди — все одно, що побувати в Діснейленді для кавоголиків», — кажуть досвідчені громадяни, і це, мабуть, найкраще і найємніше визначення.

Існує низка вимог, яким мають відповідати кав’ярні знаменитого бренду. Одне з них – вхідні двері ресторану повинні дивитися або на схід, або на південь, але в жодному разі не на північ – відвідувачі повинні насолоджуватися денним світлом, але при цьому сонце не повинно світити їм в обличчя. Чи варто після цього говорити про те, що тут все лише відмінної якості? У кав’ярнях Starbucks Reserve Roastery на вас чекають не тільки дегустації ароматних напоїв під круасани та піцу, але також смачні салати та вишуканий алкоголь. Ви побачите незабутні «вистави», в яких кавові зерна обсмажують у гігантських печах-жарівнях, і запам’ятайте це місце надовго.

Інтер'єр кав'ярні Starbucks

Starbucks Reserve Roastery & Tasting Room © i.pinimg.com

Інтер'єр кав'ярні

Starbucks Reserve Roastery & Tasting Room © res.cloudinary.com

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук