32 пам’ятки Єревана, які варто подивитися

Єреван – не тільки одне з найдавніших, а й одне з найбільш гостинних міст у світі. Щодня аеропорт та вокзали вірменської столиці зустрічають тисячі туристів із багатьох країн. Мандрівники їдуть сюди за незабутніми враженнями. Пам’ятники з тисячолітньою історією, дивовижна природа, смачні національні страви та напої – пам’ятки Єревана назавжди залишаться в пам’яті та принесуть безліч позитивних емоцій.

Єреван схожий на чарівну скриньку: тут дуже багато чудес та різних цікавих речей. Щоб заглянути в цю скриньку, не потрібно жодних зусиль – вірменська столиця відкрита для всіх гостей. Щире, доброзичливе та гостинне, сонячне місто цілий рік готове розповідати дивовижні історії про те, що відбувалося тут десятки тисяч років тому.

Найдавніші пам’ятки тісно переплітаються із зручностями сучасного мегаполісу. Такий парадоксальний, але незмінно прекрасний Єреван гідний присвятити йому цілу подорож.

Зміст

Музей стародавніх манускриптів – Матенадаран

Музей стародавніх манускриптів – Матенадаран

Музей давніх манускриптів – Матенадаран. | Фото: RAFFI YOUREDJIAN/Flickr.

Музей є одним із найбільших у світі сховищ рукописів. Вважається, що колекція рукописів, зібрана тут, бере початок у 5 столітті, від самого творця вірменської писемності. У фондах налічується понад 17 тисяч давніх документів.

Для гостей відкрито 14 тематичних залів, кожен з яких присвячений окремому напрямку. На особливу увагу заслуговує віртуальний зал, де за допомогою мультимедійних програм можна подивитися фільми про стародавній і сучасний вірменський алфавіт, побачити фотографії найвідоміших пам’яток, через спеціальні пристрої поглянути на ландшафти Вірменії.

Адреса: Матенадаран, Mashtots Avenue, Єреван, Вірменія.

Музей геноциду вірмен – фортеця ластівки

Музей геноциду вірмен

Музей геноциду вірмен.

Назва музейного комплексу Цицернакаберд перекладається як «фортеця ластівки». Меморіал присвячений жертвам геноциду 1915 року, коли ні в чому не винних мешканців країни знищували десятки, сотні, тисячі. Музей майже повністю перебуває під землею.

На двох підземних поверхах представлено величезну кількість фотографій та документів, що свідчать про страшну сторінку у книзі життя Вірменії. На плоскому музейному даху розташований оглядовий майданчик, з якого можна милуватися містом та величним Араратом. Вінчає конструкцію висока стела, біля підніжжя якої горить Вічний вогонь.

Адреса: Музей геноциду вірмен, Єреван, Вірменія.

Каскад – знаменитий архітектурно-монументальний комплекс

Каскад

Каскад.

Архітектурно-монументальний комплекс одразу приваблює своїм незвичайним виконанням. На схилах Канакерських пагорбів розташувалися сходи, скульптури, квітники, фонтани, які загалом репрезентують єдину композицію.

Споруда бере початок у маленькому сквері, біля пам’ятника архітектору Таманяну. Головна особливість Великого Каскаду – у матеріалі. Для будівництва використана гірська порода – туф – різних відтінків, переважно білого та молочного. Багато хто порівнює Касакад із величезною пірамідою, з вершини якої відкривається неймовірний вид на околиці.

Для тих, кому важко підніматися сходами, передбачений ескалатор, який швидко доставить до кінцевої точки. Візерунки та орнаменти, якими прикрашена конструкція, повністю відтворюють весь колорит Вірменії. Навіть вода із труб падає таким чином, щоб утворювати традиційні вірменські символи. Великий Каскад – улюблене місце відпочинку мешканців та гостей міста.

Адреса: Каскад, вулиця Таманян, Єреван, Вірменія.

Площа Республіки – центральна точка Єревану

Площа Республіки

Площа Республіки. | Фото: Dan Lundberg/Flickr.

Величезна площа у центрі міста складається із двох частин. Перша – кругла, за задумом архітектора зверху має нагадувати килим. Друга частина має форму трапеції, тут встановлені гарні музичні фонтани.

На цьому місці площа стоїть уже багато століть, періодично вона оновлюється та реконструюється; останні зміни тут були зроблені в середині 20 століття. Тут відбуваються паради, концерти, політичні демонстрації. По периметру площі є багато важливих пам’яток: будівля уряду Вірменії, музей історії та національна галерея, будівля центральної пошти, розкішний готель Marriott.

Адреса: Площа Республіки, Єреван, Вірменія.

Єреванський коньячний завод “Арарат”

Єреванський коньячний завод "Арарат"

Єреванський коньячний завод “Арарат”.

В історико-музейному комплексі, що працює при Єреванському коньячному заводі, представлені найкращі зразки видів коньяку «Арарат». Це своєрідний літопис місцевого виноробства. Завод краще відвідувати у складі екскурсії. Гід розповість найцікавіші факти про процес виробництва.

На великому стенді представлена ​​інформація про знаменитих людей, які коли-небудь відвідували завод. Виставка старовинних предметів допомагає уявити, як все виглядало на самому початку, понад сто років тому. Одна з експозицій присвячена нагородам, які коньяк «Арарат» здобув на великих міжнародних конкурсах. Наприкінці екскурсії гості потрапляють до дегустаційної зали, де пробують шляхетний напій.

Адреса: Єреванський коньячний завод “Арарат”, проспект Цовакал Ісакова, Єреван, Вірменія.

Фортеця Еребуні – руїни стародавнього міста

Фортеця Еребуні

Фортеця Еребуні.

Фортеця входить до списку найдавніших споруд у світі. У 8-му столітті до нашої ери на цьому місці знаходилося однойменне місто. Екскурсія на руїни багатьма сприймається як справжня подорож у часі.

Відвідувачам демонструється принцип улаштування стародавнього міста. Колись тут були царські резиденції, палаци. Вгадуються контури споруд, храмів; на стінах збереглися монументальні внутрішні розписи. Цікаві археологічні знахідки, які вдалося відшукати під час розкопок, представлені в музеї Еребуні, розташованому біля підніжжя пагорба.

Адреса: Еребуні, 3 Street, Єреван, Вірменія.

Музей «Еребуні» – біля підніжжя однойменної фортеці

Музей «Еребуні»

Музей “Еребуні”.

Музей був створений у середині 20-го століття, його відкриття присвячене 2750-річчю заснування найдавнішого міста Еребуні. До території музею належать руїни фортечних мурів, реконструйовані зали царського палацу.

Найціннішим артефактом є 23 оригінальні клинописні таблички, які належать до часу існування держави Урарту. Гості можуть побачити найдавніші обладунки та знаряддя праці, посуд, монети, ювелірні вироби. У сувенірній крамниці продаються точні копії багатьох експонатів – чудове рішення на згадку про дивовижну екскурсію.

Адреса: Музей «Еребуні», вулиця Еребуні, Єреван, Вірменія.

Легендарні співаючі фонтани Єревана

Легендарні співаючі фонтани Єревана

Легендарні співаючі фонтани Єревана.

На площі Республіки щовечора збирається величезна кількість людей. Сюди приходять, щоб подивитися та послухати знамениті співаючі фонтани. Подібна конструкція з’явилася тут у середині минулого століття, це були перші музичні фонтани у СРСР.

Цілий вечір тут звучать шедеври світової класики, популярні рок-хіти та колоритні національні мелодії. Музика супроводжується неймовірним танцем води та приголомшливими світловими ефектами. Місцеві жителі зізнаються, що це видовище не набридає ніколи!

Адреса: Співаючі фонтани, Єреван, Вірменія.

Спортивно-концертний комплекс імені Карена Демірчана

Спортивно-концертний комплекс імені Карена Демірчана

Спортивно-концертний комплекс імені Карена Демірчана.

Масштабна споруда виконана у стилі радянського модернізму: напівкруглі конструкції спираються на величезні пілони таким чином, що з різних боків перед очима постають неповторні картини. Комплекс складається із двох залів.

У першому, розрахованому на 5 тисяч місць, проходять найбільші міжнародні змагання та концерти. Друга зала менша, в ній одночасно може вміститися 1300 глядачів. При необхідності простір збільшується ще на 1000 місць за допомогою мобільної трибуни. Саме в цьому комплексі завжди відбувається інавгурація президента Вірменії.

Адреса: Спортивно-концертний комплекс імені Карена Демірчана, Єреван, Вірменія.

Блошиний ринок “Вернісаж” – місце, де можна купити абсолютно все!

Блошиний ринок "Вернісаж"

Блошиний ринок “Вернісаж”.

Найвідоміший ринок Єревана займає цілий квартал. Це найкраще місце для покупки сувенірів та гостинців. Різноманітні інструменти, дерев’яні шахи та нарди, гарна кераміка, прикраси, картини, килими – практично все зроблено вручну.

Цей ринок дуже люблять колекціонери, часом тут трапляються по-справжньому унікальні речі. Представлено дуже багато видів коньяку, але досвідчені туристи рекомендують купувати алкоголь на заводі чи фірмових магазинах.

Адреса: Вернісаж, вулиця Бузанда, Єреван, Вірменія.

Цицернакаберд – величезний меморіальний комплекс

Цицернакаберд

Цицернакаберд. | Фото: Dan Lundberg/Flickr.

Пам’ять про вірменів, які загинули у Першій світовій війні внаслідок страшного геноциду, увічнена у музейно-меморіальному комплексі Цицернакаберд. Справжнім символом волі до відродження є висока 44-метрова стела, біля якої розміщена конструкція із 12 плит із Вічним вогнем усередині.

Експозицію музею представлено на двох підземних поверхах. Загальна площа виставки становить майже 2000 кв. У різні роки меморіал відвідало багато відомих особистостей: музиканти, письменники, державні діячі.

Адреса: 8, Цицернакаберд меморіальний комплекс жертвам геноциду вірмен, Ծիծեռնակաբերդի խճուղի, Єреван, Вірменія.

Національний історичний музей Вірменії

Національний історичний музей Вірменії

Національний історичний музей Вірменії.

Музей вперше було відкрито для відвідувань у 1921 році. Унікальна колекція експонатів налічує близько 400 тисяч предметів різних епох, починаючи з кам’яного та бронзового віків.

Для зручності виставка поділена на окремі напрямки. Етнографія, археологія, нумізматика – ці колекції продовжують поповнюватись завдяки археологічним розкопкам, які ведуться на території Вірменії досі. Музей є однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Єревана.

Адреса: Музей історії Вірменії, Єреван, Вірменія.

Парк закоханих у Єревані – ідеальне місце для прогулянок

Парк закоханих у Єревані

Парк закоханих у Єревані.

Величезний парк існував на цьому місці ще у 18 столітті. На початку 2000-х років парк був закритий на реконструкцію, і в 2008 р. постав перед гостями та жителями міста повністю оновленим. Тут відбуваються масштабні виставки, фестивалі, концерти, кінопокази на відкритому повітрі.

Для прогулянок передбачені мальовничі алеї із численними скульптурами. Також у парку є амфітеатр на 215 глядацьких місць. По всій території протікає невеликий струмок, через який подекуди перекинуті колоритні містки. Багато хто вибирає Парк закоханих для красивих фотосесій: на тлі зелені знімки виходять дуже яскравими та живими.

Адреса: Парк Закоханих, проспект Маршала Баграмяна, Єреван, Вірменія.

Площа Шарля Азнавура

Площа Шарля Азнавура

Площа Шарля Азнавура.

Одна з найважливіших пам’яток центрального району щодня стає місцем паломництва для туристів. Але попри величезну кількість людей тут завжди панує спокійна, затишна атмосфера.

Сюди приїжджають, щоб помилуватися гарною архітектурою, оригінальним фонтаном та побачити знамениту «Алею кінозірок». На площі стоять металеві скульптури тварин, із якими обов’язково потрібно сфотографуватися. Для шанувальників інтелектуальних ігор встановлена ​​величезна шахівниця з великими фігурами. Поряд із площею знаходиться сучасний кінотеатр «Москва», де можна побачити головні новинки прокату.

Адреса: Площа Шарля Азнавура, вулиця Абовяна, Єреван, Вірменія.

Англійський парк Єревана

Англійський парк Єревана

Англійський парк Єреван.

Один із найстаріших парків міста закладений ще в середині 19 століття. Саме тут 1920 року відбувся перший футбольний матч в історії Вірменії. Сьогодні до центрального фонтану парку постійно приїжджають наречені, щоб зробити колоритні фото. У парку знаходяться посольства Італії та Франції, тут розташований Вірменський театр імені Сундукяна. У готелі «Конгрес-готель» зупиняються важливі гості. Для дітей є майданчик з гойдалками, сходами та пісочницями.

Адреса: Англійський парк, вулиця Італія, Єреван, Вірменія.

Музей історії Єревану

Музей історії Єревану

Музей історії Єревану.

У найстарішому музеї Вірменії зберігається майже 80 тисяч експонатів, кожен із яких становить величезну історичну цінність. Для відвідувачів відкрито виставки, присвячені найдавнішим предметам побуту, важливим середньовічним знахідкам, унікальним замальовкам перших мандрівників.

Усі колекції представлені в окремих залах. Вік деяких видів зброї, які колись були знайдені на околицях, становить понад 100 тисяч років. Ціла зала присвячена панорамним макетам старого Єревана, відтвореним на основі старовинних малюнків, креслень, документів та фотографій.

Адреса: Музей історії Єревану, вулиця Аргішті, Єреван, Вірменія.

Монастир Гегард – унікальна архітектурна споруда

Монастир Гегард

Монастир Гегард.

Величезний монастирський комплекс знаходиться приблизно за 40 кілометрів від Єревана. Монастир відноситься до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Його унікальність полягає в тому, що частина храмів видовбана всередині скель та крутих скель.

Стіни всередині оздоблені незвичайними рельєфами. На території є величезна кількість вірменських пам’ятних стел з хрестами, вирізаних на кам’яних стінках. Дата заснування монастиря відноситься до 4 століття. Головний храм збудований у 1215 році: дуже цікаво його внутрішнє та зовнішнє оформлення.

Адреса: Монастир Гегард, Вірменія.

Блакитна мечеть – справжня оаза спокою та умиротворення

Блакитна мечеть

Блакитна мечеть.

Блакитна мечеть символізує вірмено-іранську дружбу і на сьогоднішній день є єдиним мусульманським храмом у країні. Споруда була зведена у 18 столітті. Протягом майже всього 20 століття мечеть використовувалася не за призначенням: тут розташовувався музей, а пізніше – планетарій.

1995 року мечеть відновили повністю, і сьогодні – це культурний центр місцевої іранської громади. Туристи приходять сюди, щоб помилуватися оригінальною архітектурою споруди та погуляти тихим, красивим двориком.

Адреса: Блакитна мечеть, проспект Месропа Маштоца, Єреван, Вірменія.

 

Північний проспект – головна пішохідна вулиця Єревана

Північний проспект

Північний проспект

Зручна, впорядкована пішохідна зона чудово підходить для неквапливих прогулянок. Тут немає якихось важливих історичних будівель, але все продумано таким чином, що головні визначні пам’ятки міста знаходяться зовсім поряд.

На чистому проспекті всюди розташовані затишні зелені острівці з клумб, чагарників, дерев. Для відпочинку передбачені лавочки, є кілька яскравих кафе. На перших поверхах багатоповерхівок – вітрини магазинів і бутиків, Північний проспект обов’язково припаде до смаку любителям гарного шопінгу.

Адреса: Північний проспект, Єреван, Вірменія.

Собор Святого Григорія Просвітителя

Собор Святого Григорія Просвітителя

Собор Святого Григорія Просвітителя.

Кафедральний собор є найбільшим храмом Єревану. Висота дзвіниці становить 54 метри. Зала кафедрального собору розрахована на 1700 сидячих місць. Для архітектури характерні суворі форми та стримані відтінки.

Вікна оздоблюють вітражі на біблійну тематику. Світлий внутрішній простір дарує відчуття легкості та легкості. На стінах немає традиційних розписів, лише кілька старовинних ікон та кам’яні плити з барельєфами – у цьому особлива краса. До храму ведуть широкі сходи.

Адреса: Собор Святого Григорія Просвітителя, вулиця Ерванда Кочара, Єреван, Вірменія.

Церква Святий Зоравор

Церква Святий Зоравор

Церква Святого Зоравора.

Старовинна церква виглядає досить просто, але в її околицях все буквально просякнуте духом спокою та умиротворення, настільки сильна походить від храму енергетика. Над входом зберігся розпис 17 століття, що зображує Божу Матір і немовля Ісуса. Церква довгі роки не діяла, але наприкінці 20 сторіччя була повністю реконструйована, і богослужіння відновилися.

Адреса: Zoravor Surp Astvatsatsin Church, вулиці Казара Парпеці, Єреван, Вірменія.

Вікаріальна церква Святого Саркіса – одна з головних святинь Вірменії

Вікаріальна церква Святого Саркіс

Вікаріальна церква Святого Саркіс.

Увагу одразу привертає архітектура споруди, храм виконано у традиційному вірменському стилі. Колись на цьому місці був цілий монастирський комплекс, але всі будівлі були зруйновані внаслідок великого землетрусу 1679 року.

Церква відрізняється невеликими розмірами, але оздоблення вражає розкішшю та ретельним опрацюванням деталей. На стінах зображено 12 апостолів. Відвідування красивої церкви входить до обов’язкового екскурсійного маршруту.

Адреса: Вікаріальна церква Святого Саркіса, вулиця Ісраеляна, Єреван, Вірменія.

Картинна галерея Вірменії

Картинна галерея Вірменії

Картинна галерея Вірменії.

Колекція головного музею образотворчих мистецтв Вірменії налічує кількадесят тисяч експонатів. Саме тут зберігаються найповніші збори робіт Айвазовського.

Крім вірменського мистецтва, а в окремих залах представлені картини італійських, французьких, голландських, російських живописців.

Окремо представлені експонати старовинних фарфорових заводів, рідкісні предмети антикваріату. Оболонка відповідає змісту: будівля музею дуже велична, помпезна, виконана в стилі неокласицизму. Музей розташований в центрі Єревана, тому дістатися до нього не складає ніяких труднощів.

Адреса: Картинна галерея Вірменії, вулиця Арама, Єреван, Вірменія.

Монумент Матері Вірменії

Монумент Матері Вірменії

Пам’ятник Матері Вірменії. | Фото: Alexxx Malev/Flickr.

Монумент був споруджений на честь перемоги Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні. Його висота – 54 метри. Мати-Вірменія – це збірний образ всіх вірменських жінок, які відправляли війну чоловіків, синів, братів. В основі монумента знаходиться Музей міністерства оборони.

Тут представлені документи, фотографії, особисті речі солдатів і офіцерів, що боролися за Батьківщину не лише у Великій Вітчизняній, а й у Карабахській війні. Є в музеї та експонати, які розповідають про життя тиловиків. Туристам буде цікаво дізнатися, як працювали та жили люди у роки війни. Біля монумента завжди горить Вічний вогонь. Вхід до музею безкоштовний.

Адреса: Матері Вірменії пам’ятник, Azatutyan Avenue, Єреван, Вірменія.

Будинок-музей Арама Хачатуряна

Будинок-музей Арама Хачатуряна

Будинок-музей Арама Хачатуряна.

Композитор Арам Хачатурян вшановується у Вірменії як справжній геній, який зумів по-новому піднести світові давню народну вірменську музику. Музей розташувався у будинку, що колись належав рідному братові композитора. Сам Арам також неодноразово тут зупинявся під час приїздів до Єревану.

Серед експонатів – безліч особистих речей знаменитого музиканта: рояль, парадний фрак, диригентська паличка, унікальні фотографії та листи. Тут можна не лише розглянути цікаву колекцію предметів, а й послухати музику Хачатуряна – вона постійно звучить у музеї. При музеї діє бібліотека із зібранням рукописів та музичної літератури. Ще один дивовижний момент – невелика концертна зала, розрахована на дві сотні слухачів. Іноді тут влаштовуються концерти.

Адреса: Будинок-музей Арама Хачатуряна, вулиця Заробян, Єреван, Вірменія.

Монастир Хор Вірап – святиня вірменської апостольської церкви

Монастир Хор Вірап

Монастир Хор Вірап.

Головна особливість монастиря – його місцезнаходження. Звідси відкривається один із найчудовіших видів на біблійну гору Арарат. Прочани з усього світу приїжджають до монастиря, щоб поклонитися іконам.

До наших днів збереглася підземна в’язниця, де 15 років прожив у ув’язненні святий Григорій Просвітитель. Туристи можуть спуститися вниз, на глибину 6 метрів, металевими сходами. Монастир привертає увагу суворим аскетичним виглядом, що виглядає особливо вражаюче на тлі пейзажу гір і безмежних рівнин. Дістатися сюди можна самостійно або приїхати до складу організованої екскурсії.

Адреса: Хор Вірап, Покр Веді, Вірменія.

Музей сучасного мистецтва в Єревані – особливий погляд на світ

Музей сучасного мистецтва у Єревані

Музей сучасного мистецтва у Єревані.

Музей став першою в СРСР спеціалізованою виставкою, де окремо були представлені роботи сучасних художників. Перша експозиція складалася з картин художників-шістдесятників, які надали неоціненну допомогу в організації.

Поступово колекція поповнювалась роботами молодих майстрів. Музей відкритий для відвідувачів, які бажають вивчити творчість сучасних вірменських живописців та скульпторів. Останніми роками до експозиції додалися картини зарубіжних художників. У музеї вже встигли побувати багато відомих діячів культури та науки.

Адреса: Музей сучасного мистецтва, проспект Месропа Маштоца, Єреван, Вірменія.

Храм Звартноц – церква ангелів, які не сплять.

Храм Звартноц

Храм Звартноць.

Споруда відноситься до стародавнього періоду і є яскравим зразком середньовічної вірменської архітектури. Висота храму становила 49 метрів, сама споруда була купольною круглою триярусною конструкцією.

Сучасна територія храму є археологічним заповідником. Тут же знаходиться музей, де представлені різноманітні макети-варіанти реконструкції Звартноца та численні скульптурні фрагменти.

Непогано збереглися величезні плити з каменю, на яких добре розрізняються висічені фігури: сонячний годинник, грона винограду та плоди гранату. Неподалік руїн храму можна побачити залишки найбільшої споруди Вірменії 7 століття – палацу Нерсеса III та його житлових споруд. Тут же розташовані руїни винодавильні. Збереглися керамічні вироби ємністю до 500 літрів, де колись зберігалося вино.

Адреса: Храм Звартноц, Вагаршапат, Вірменія.

Музей Сергія Параджанова

Музей Сергія Параджанова

Музей Сергія Параджанова.

Будинок-музей присвячений життю та творчості вірменського та радянського режисера, художника Сергій Параджанова. Музей є традиційним кавказьким двоповерховим будинком із затишним двориком. Виставка складається майже з 1400 експонатів та розповідає про життя Параджанова.

Гості можуть побачити особисті речі, листи, фотографії, документи. Інтерес становлять незвичайні колажі, інсталяції, малюнки, сценарії художника. Багато з експонатів створено в той час, поки Параджанов був ув’язнений (він був засуджений з політичних мотивів та 4 роки провів у в’язниці).

Адреса: Музей Сергія Параджанова, Dzoragyugh 1st Street, Єреван, Вірменія.

Фонтани «Єребуні-Єреван 2750»

Фонтани «Єребуні-Єреван 2750»

Фонтани «Єребуні-Єреван 2750».

Одне із найпопулярніших місць для прогулянок. У конструкцію входить 2750 невеликих фонтанів. У парку також знаходяться пам’ятники Степану Шаумяну та Вазгену Саргсяну, тут встановлений і Вічний вогонь. Фонтани працюють з травня по листопад, видовище дуже барвисте і незабутнє. У вечірній час додає ефектності підсвічування. У планах міської мерії – збільшити кількість фонтанів та подовжити бульвар. Перед фонтанами влітку працює кафе просто неба.

Адреса: Shahumyan Park, вулиця Вазгена Саргсяна, Єреван, Вірменія.

Кавказькі гори – монументальна велич природи

Гора Арагац

Гора Арагац.

Єреван оточений гірським ландшафтом неймовірної краси. Гори різні за висотою, формою, кольором, рослинністю. Для туристів тут прокладено спеціальні маршрути, причому здійснити захоплюючу прогулянку можуть як новачки, так і професіонали зі спеціальним спорядженням. Головною природною пам’яткою є гора Арарат, символ Вірменії. Від його величного вигляду просто захоплює дух!

Адреса: Арагац, Вірменія.

Гора Арарат – священна гора для всіх вірмен

Гора Арарат

Гора Арарат.

Гора Арарат довгий час вважалася найвищою вершиною світу. Вперше люди змогли сюди піднятися лише на початку 19 століття. Сьогодні цей маршрут популярний у багатьох альпіністів – початківців та досвідчених.

Вірменія досі не визнає договорів, укладених на початку 20-го століття, і за якими знаменита гора стала власністю Туреччини. Жодні документи не завадять вважати Арарат одним із головних вірменських символів. Саме з боку Єревана відкривається найкрасивіший вид на засніжену вершину, що височіє над хмарами.

Адреса: Mount Ararat, Karagüney/Iğdır Merkez/Агри, Туреччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук