33 пам’ятки Нікосії, рекомендовані для відвідування

Визначні місця Нікосії добре знайомі багатьом любителям подорожей, і сьогодні ми поговоримо про них докладніше. Нікосія – це остання столиця у світі, яка все ще розділена між двома державами, і її «Зелена лінія» в Ледрі приваблює тисячі туристів, які бажають на власні очі побачити, як це – перетинати демаркаційну лінію в Європі в XXI столітті.

По обидва її боки можна побачити безліч пам’яток, на кшталт мечеті Селіміє, що є гібридом християнської та ісламської архітектури, або музею Кіпру, в якому зберігається найкраща колекція стародавніх артефактів, знайдених на острові. У жвавому старому місті не бракує затишних кафе та музеїв, тут же ви зможете замовити захоплюючі одноденні тури на північ або в гори на заході. Давайте розглянемо, що ще можна подивитися у Нікосії!

Зміст

Кіпрський археологічний музей

Кіпрський археологічний музей

Кіпрський археологічний музей. | Фото: Carole Raddato/Flickr.

У цьому чудовому музеї, розташованому за стінами Старого міста, знаходиться найважливіша колекція археологічних знахідок острова. Наприклад, у залі номер 11 зберігаються рідкісні та цінні артефакти з розкопок Королівської гробниці в Саламіні, у тому числі величезний, майстерно зроблений бронзовий горщик і каркас ліжка, оздоблений слоновою кісткою та склом.

У залі номер 4 ви побачите 2000 теракотових обітниць та статуй, що належать до VII-VI ст. до н.е., які були виявлені під час розкопок Святилища Святої Ірини у 1929 році.

Адреса: Cyprus Museum, Museum 1, Nicosia, Кіпр.

Венеціанські стіни

Венеціанські стіни

Венеціанські стіни. | Фото: orientalizing/Flickr.

Ці стіни утворюють кордон довкола Старого міста. Вони настільки незвичайні, що, побачивши їх на карті хоча б раз, ви більше ніколи не забудете їхню дивну зіркоподібну форму. Венеціанські правителі побудували це оборонне зміцнення в 1567 для відображення атак оттоманських загарбників.

На жаль, мури їм не допомогли. У липні 1570 османи висадилися в Ларнаку, а через три місяці штурмом взяли укріплення, в результаті чого загинуло близько 50 000 місцевих жителів. З того часу стіни зберігають безмовну пам’ять про ті далекі події.

Адреса: Venetian walls of Nicosia, Nicosia, Кіпр.

Художня галерея Левентіс

Художня галерея Левентіс

Художня галерея Левентіс.

Цей художній музей розташований неподалік Старого міста. У ньому зберігаються три колекції, в яких представлені європейські картини та скульптури XVI-XX століть. У Паризькій колекції представлені роботи таких майстрів як Шагал, Моне та Ренуар, а до Грецької колекції увійшли яскраві шедеври грецьких художників XIX та XX століть.

Родзинкою кіпрської колекції, розташованої на першому поверсі, є чудова та досить незвичайна картина довжиною 17 метрів під назвою «Світ Кіпру» відомого кіпрського художника Адамантіоса Діамантіса.

Адреса: AG Leventis Gallery, Leonidou, Nicosia, Кіпр.

Мечеть Селіміє

Мечеть Селіміє

Мечеть Селіміє. | Фото: dronepicr/Flickr.

Ця незвичайна мечеть колись була колишньою готичною церквою. Софійський собор був заснований за часів хрестових походів Лузиньянами, але фактично так і не було завершено, навіть незважаючи на те, що фактично був головною церквою на острові.

Влучний погляд одразу визначить усі риси готичної церкви, у тому числі оштукатурені вікна та плаваючі контрфорси, проте звичайній людині в очі одразу впадуть два високі мінарети з переднього боку будівлі.

Перетворення церкви на мечеть відбулося відразу після османського завоювання у XVI столітті, коли з будівлі зникла більшість християнської іконографії.

Адреса: Selimiye Mosque, Selimiye Sk, Lefkoşa 99010, Кіпр.

Ворота Фамагусти

Ворота Фамагусти

Ворота Фамагусти. | Фото: Wikimedia.

У роки, що передували османському вторгненню на Кіпр, венеціанці активно зміцнювали оборону Нікосії, тому навіть сьогодні ми все ще можемо бачити залишки стін та воріт, які вони колись збудували.

Ворота Фамагусти є найяскравішим із уцілілих фрагментів цих старих оборонних споруд. Це точна копія воріт Лазаретто, побудованих венеціанцями для Кандії.

За часів британського панування ворота служили складом для палива та інших матеріалів, і лише у 80-х роках минулого століття їх було вирішено реконструювати, що вдихнуло нове життя на околиці району Тахт-ель-Кала.

Ворота мають дві пішохідні смуги, що висвітлюються встановленим зверху куполом у римському стилі. Сьогодні це найпопулярніший культурний центр, де протягом усього року проводяться різноманітні виставки.

Адреса: Famagusta Gate, Athinas, Nicosia, Кіпр.

Готель Бюйюк Хан

Готель Бюйюк Хан

Готель Бюйюк Хан. | Фото: dronepicr/Flickr.

Цей дивовижний караван-сарай був однією з перших споруд османів після їхнього захоплення Кіпру в XVI столітті. Караван-сарай – це свого роду готель для торговців і мандрівників, розташований навколо центрального внутрішнього двору, серед якого знаходиться невелика мечеть.

Два поверхи Бюйюк-Хана були майстерно відновлені протягом останніх 20 років і зараз це центр мистецтв із галереями, студіями та майстернями.

Адреса: Büyük Han, Asmaaltı Sk, Lefkoşa 99010, Nicosia, Кіпр.

Муніципальний центр мистецтв

Муніципальний центр мистецтв

Муніципальний центр мистецтв.

Цей музей сучасного мистецтва розташований у будівлі колишньої електростанції та є своєрідним місцевим аналогом знаменитої Tate Modern у Лондоні. Промислова архітектура цієї будівлі з її характерними склепіннями та елементами добре поєднується з модними інсталяціями, виставленими всередині.

Постійна колекція містить картини, фотографії, відео, скульптури та інші роботи з Музею сучасного мистецтва ім. Димитріса Пірідеса у Греції. Виставки змінюють одна одну щомісяця і часто акцентують увагу на гострих політичних та культурних проблемах.

Адреса: Nicosia Municipal Arts Centre, Παλιάς Ηλεκτρικής, Nicosia, Кіпр.

Центр візуальних мистецтв та досліджень CVAR

Центр візуальних мистецтв та досліджень CVAR

Центр візуальних мистецтв та досліджень CVAR.

Колекція художніх та архівних матеріалів відкритого у 2014 році центру візуальних мистецтв та досліджень (CVAR) демонструє історію сучасного Кіпру.

Галереї, повні картин та інших творів мистецтва, показують Кіпр очима його відвідувачів, починаючи з XV до середини XX століття, а виставки фотографій, книг, артефактів та архівних документів колоніального періоду острова пропонують захоплюючий погляд на епоху британського правління.

Також тут є бібліотека, що містить велику колекцію книг про Кіпр та східне Середземномор’я.

Адреса: CVAR, Ermou 285, Nicosia, Кіпр.

Музей Левентіса

Музей Левентіса

Музей Левентіса.

Якщо ви хочете розібратися в багатій та заплутаній історії Нікосії, то вам сюди.

Постійна колекція цього красивого неокласичного особняка включає безліч керамічних виробів від бронзового віку до часів середньовіччя, цікаву колекцію карт, що належать до XVI століття, фотографії, плакати і артефакти початку XX століття, документальні свідоцтва незалежності та подальшого поділу Кіпру та багато іншого.

Усі експонати супроводжуються докладними та зрозумілими інформаційними табличками.

Адреса: Leventis Municipal Museum, Hippocratous 15-17, Nicosia 1500, Кіпр.

Квартал Хрисалініотіс

Квартал Хрисалініотіс

Квартал Хрисалініотіс.

Розташований навколо церкви Панагія Хрисалініотісса, цей житловий район на околиці Старого Міста межує з тією самою «Зеленою Лінією», і саме тому довго залишався зруйнованим.

Сьогодні його вузькі вулички, фасади будинків початку XX століття та провулки, прикрашені рослинами для горщиків, виглядають цілком акуратно і мило. Тепер цей район – чарівне та спокійне місце для романтичних прогулянок.

Адреса: Archiepiskopou Filotheou, Nicosia, Кіпр.

Візантійський музей та Художня галерея

Візантійський музей та Художня галерея

Візантійський музей та Художня галерея. | Фото: Glen Bowman/Flickr.

У цьому чудовому музеї, розташованому на площі архієпископа Кіпріана, зберігається понад 300 ікон та фресок, що датуються IX-XIX століттями. Тут ви побачите безліч чудових творів мистецтва, вивезених після вторгнення турків у 1974 році з церков, які зараз розташовані на Північному Кіпрі.

Ці твори повернули назад лише після тривалих судових баталій. Зокрема, зверніть увагу на купол із фресками із церкви Святої Єфимії та шість фрагментів чудової мозаїки із церкви Панагія Канакар’я, розташованої у селі Лінтрангомі.

Адреса: Byzantine Museum, Πλ. Δημαρχείας 26, Nicosia, Кіпр.

Ставропігійний чоловічий монастир Махерас

Вид на Ставропігійний чоловічий монастир Махерас

Вид на Ставропігійний чоловічий монастир Махерас. | Фото: Wikimedia.

Цей старовинний монастир розташований у передгір’ях Троодоса. Він був заснований в 1148 монахом-самітником Неофітом, який виявив в одній з печер ікону (імовірно написану святим Лукою), поряд з якою лежав ніж (власне, грецькою «Махерас» означає «ніж» або «меч»).

Так поруч із місцем знахідки з’явився цей чудовий монастир.

Адреса: Ставропігійний Чоловічий монастир Махерас, Кіпр.

Церква Богородиці Фанеромені

Церква Богородиці Фанеромені

Церква Богородиці Фанеромені.

Будучи яскраво вираженим мультирелігійним островом, Кіпр та всі його міста відрізняє велику різноманітність красивих історичних споруд та реліквій ісламського та християнського походження. Священний храм Богородиці Фанеромені не є винятком.

Це все ще діючий храм, так що ви зможете відвідати його служби і насолодитися старовинним оздобленням та красивими фресками. Фанеромені є найбільшою церквою у старій частині Нікосії – її венеціанська архітектура виглядає справді вражаюче.

Саме завдяки її елегантному зовнішньому вигляду місцеві прозвали цей храм «Леді Нікосія». Будівля розташована в самому серці Старого міста в оточенні безлічі затишних кафе, так що ви навряд чи ви пропустите це.

Адреса: Церква Богородиці Фанеромені, Onassagorou, Нікосія, Кіпр.

Музей народного мистецтва

Музей народного мистецтва

Музей народного мистецтва.

Що подивитися в Нікосії тим, хто хоче перейнятися істинним духом острова? Радимо вирушити до музею народного мистецтва! Ця виставка кіпрської ремісничої справи розташована в старому єпископському палаці, який був збудований у XV столітті, при цьому деякі його частини були зведені на цілих 200 років раніше за сам палац.

Музей був заснований у 30-х роках минулого століття в рамках проекту щодо збереження національних традицій вишивки, ковальської, гончарної та мереживної справи, плетіння тканини та багатьох інших ремесел, яким загрожує зникнення внаслідок розвитку масового машинного виробництва.

У колекції музею 5000 зібрано предметів, серед яких можна побачити старовинні фермерські знаряддя праці на кшталт оливкових пресів, водяних млинів та молотилок.

Адреса: Folk Art Museum, Square of Archbishop Kyprianos, Πλ. Αρχιεπισκόπου Κυπριανού, Nicosia 1016, Кіпр.

Село Фікарду

Вид на село Фікарду

Вид на село Фікард.

Це невелике гірське село, в якому сьогодні проживає всього три мешканці, знаходиться приблизно за 45 хвилин їзди на південний захід від Нікосії. В даний час розглядається питання про надання цього поселення статусу об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, оскільки воно є ідеальним прикладом традиційної сільської кіпрської архітектури.

Село було заселено з V століття н.е., але до 19 століття його населення стало сильно скорочуватися. Сьогоднішній Фікарду умовно демонструє те, як виглядало середнє кіпрське селище до того, як на острові з’явилася електрика та машини.

Під час відвідування села має сенс прогулятися його крутими стежками, оточеними химерними кам’яними будинками з вицвілою червоною теракотовою плиткою.

Адреса: Fikardou, Кіпр.

Замок Святого Іларіона

Замок Святого Іларіона

Замок Святого Іларіона. | Фото: damian entwistle/Flickr.

Цей разючий замок, який свого часу охороняв гірський перевал між Нікосією та Кіренією, прикрашає схили Кірієнського хребта. На відстані його може бути важко розглянути на тлі білокам’яних скелей.

Тут можна подивитися на останки напівзруйнованих сходів, на старі стіни та башти замку, після чого насолодитися неймовірним краєвидом північного узбережжя. Замок замислювався як гірський скит, але пізніше візантійці, а потім і Лузиньяни зміцнили цей орт для захисту місцевості від набігів арабів.

Адреса: St. Hilarion Castle, Girne 99320, Кіпр.

Будинок Хаджігеоргакіса Корнесіоса

Будинок Хаджігеоргакіса Корнесіоса

Будинок Хаджігеоргакіса Корнесіоса.

З 1779 по 1809 рік будинок Хаджігеоргакіса Корнесіоса належав Корнесіосу, Великому Драгоману (перекладачі) Кіпру, який відповідав за збір податків на острові і дуже скоро став найвпливовішою людиною на Кіпрі.

Сам будинок здається цікавішим і красивішим, ніж експонати, що знаходяться всередині нього. Декілька кімнат на верхньому поверсі оформлені в типовому османському стилі, а в інших приміщеннях зберігається цікавий антикваріат часів правління Османа.

Адреса: The Hadjigeorgakis Kornesios Mansion, Patriarchou Grigoriou 20, Nicosia, Кіпр.

Квартал Лайки Гітонія

Квартал Лайки Гітонія

Квартал Лайкі Гітонья. | Фото: G Travels/Flickr.

«Сусідський квартал» помітно перетворився з тих часів, коли він був районом доступних жінок та нечесних на руку торговців. Ця крихітна частина Старого міста є єдиним туристичним районом Нікосії, тому в ньому повно непримітних ресторанів із сумнівним сервісом та завищеними цінами.

Проте не зазирнути сюди під час відвідування Нікосії просто не можна.

Адреса: Λαϊκή Γειτονιά, Нікосія, Кіпр.

Музей історії карбування кіпрських монет

Музей історії карбування кіпрських монет

Музей історії карбування кіпрських монет.

Родзинкою цього місця є чудова колекція музею Джорджа та Нефелі Джабра П’єрідес, що складається з більш ніж 600 стародавніх знахідок (переважно керамічних), починаючи з бронзового віку до XVI століття.

Серед експонатів – надзвичайно рідкісні зразки мікенської кераміки. Не забувайте про невеликий музей історії кіпрського карбування на першому поверсі, який куди цікавіший, ніж здається на перший погляд.

Адреса: Музей історії карбування кіпрських монет, Faneromenis, Нікосія, Кіпр.

Всекіпрський Гімназичний Музей

Всекіпрський Гімназичний Музей

Всекіпрський гімназійний музей.

Велика музейна колекція, що належить Панкіпріанській гімназії, зберігається в окремих будинках, розташованих на північ від школи. Сама гімназія була збудована у 1812 році і є найстарішою школою на Кіпрі.

У музеї ви зможете побачити предмети студентської старовини і різні витвори мистецтва, але основну увагу все ж таки привертають рідкісні історичні артефакти, що зберігаються тут, включаючи геодезичну карту 1885 року, намальовану лордом Гораціо Кітченером.

Адреса: Pancyprian Museum of Social and Education History, Thiseos, Нікосія, Кіпр.

Буферна зона “Зелена лінія”

Буферна зона "Зелена лінія"

Буферна зона “Зелена лінія”. | Фото: dronepicr/Flickr.

Наявність нейтральної буферної зони (у народі іменованої «зеленою лінією»), що проходить через столицю, є яскравим нагадуванням про непросту етнополітичну ситуацію на острові.

Відвідування цієї території навряд чи можна порівняти з чимось ще: вулиці блокуються барикадами з порожніх залізних бочок і скрізь стоять занедбані напівзруйновані будинки, на яких висять прапори Греції та Кіпру.

Адреса: Green Line Nicosia,Cyprus, Αριάδνης, Нікосія, Кіпр.

Вулиця Ледра

Вулиця Ледра

Вулиця Ледра. | Фото: Marco Fieber/Flickr.

Колись ця вулиця була головною торговою артерією Нікосії, проте після «Кривавого Різдва» 1963 року тут з’явився воєнізований кордон, який розділяв міста на північ та південь. Ледра була знову відкрита лише 2008 року, і тепер вона знову стала центром торгівлі міста.

Її відкриття було великим кроком у спробі покращення відносин між колись непримиренними сторонами. На 11 поверсі розташованої на цій вулиці вежі Шаколас є публічний оглядовий майданчик, звідки ви зможете добре розглянути ту саму зелену смугу з усім, що на ній знаходиться.

Адреса: Ledras, Nicosia, Кіпр.

Церква Михаїла Архангела

Церква Михаїла Архангела

Церква Михаїла Архангела.

Ця церква була збудована у 1695 році на місці більш ранньої готичної церкви. Екстер’єр відрізняє франко-візантійський стиль – синтез візантійської архітектури, що традиційно використовується грецькою православною церквою, та готичних елементів, що з’явилися під впливом венеціанців.

Усередині ви знайдете красивий золотий іконостас, в якому зберігаються прекрасні ікони, найстаріші з яких відносяться до XV століття.

Адреса: Trypiotis, Archaggelou Michael, Nicosia, Кіпр.

Художній Музей Лукії та Майкла Зампелас

Художній Музей Лукії та Майкла Зампелас

Художній Музей Лукії та Майкла Зампелас.

У цій невеликій приватній галереї, створеній для популяризації сучасного кіпрського мистецтва, зберігається рідкісна колекція творів мистецтва сім’ї Цампелас.

Тут ви спалите подивитися на роботи сучасних кіпрських та грецьких художників, офорти Пікассо та Далі та на дві видатні картини валлійського художника Гліна Хьюза, який провів більшу частину свого життя на Кіпрі.

Адреса: Loukia and Michael Zampelas Art Museum, Archiepiskopou Makariou III, Nicosia, Кіпр.

Церква Богородиці Хрисалініотиси

Церква Богородиці Хрисалініотиси

Церква Богородиці Хрисалініотиси. | Фото: Titem/Flickr.

Церква Богородиці Хрисалініотиси була побудована на честь Діви Марії, і її назва грецькою означає «Богоматір золотого льону». Вона вважається найстарішою візантійською церквою в Нікосії і була побудована в 1450 королевою Оленою Палеолог. Тут зберігається багата колекція старовинних та рідкісних ікон.

Адреса: Panagia Chrysaliniotissa Church, Χρυσαλινιωτίσσης, Нікосія, Кіпр.

Стародавнє місто Тамассос

Стародавнє місто Тамассос

Стародавнє місто Тамассос.

У давнину Тамассос був відомий як місце видобутку міді – металу, який дав назву острову Кіпр («Kypros» грецькою, «Kıbrıs» по-турецьки). Мідь тут почали видобувати ще в VII столітті до нашої ери, і видобуток тривало весь період еллінізму.

Розкопки стародавнього міста почалися в 1889 році, і приблизно в цей же час було виявлено дві могили, датовані VI століттям до нашої ери. Саме вони й становлять головну пам’ятку цього місця сьогодні.

Адреса: Tamassos, Politiko, Кіпр.

Місто Кіренія

Місто Кіренія

Місто Кіренія.

На північному узбережжі Кіпру розташована Кіренія – чудове маленьке портове місто, оточене грізними вершинами гір Пентадактілос. Венеціанці зміцнили гавань, побудувавши велику фортецю з товстими стінами, які добре збереглися майже через п’ятсот років.

Тут ви зможете здійснити екскурсію вузькими вуличками старого міста і ввечері повечеряти біля води. Якщо ви відвідаєте Кіренію у червні, ви також зможете познайомитись із турецькою культурою міста, адже у цю пору року тут часто відбуваються національні концерти та фестивалі.

Адреса: Kyrenia, Кіпр.

Церква Панагії Асіну.

Церква Панагії Асіну.

Церква Панагії Асіну. | Фото: Wikimedia.

Покриті могутніми соснами схили гірського хребта Троодос, розташовані на південний захід від Нікосії, приховують вражаючі зразки візантійської спадщини. Обов’язково відвідайте місцевий ансамбль із десяти середньовічних церков, які набули статусу об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Найбільш доступним із цих об’єктів є церква Панагії Асіну, розташована за 50 кілометрів на захід від Нікосії. Внутрішні стіни цієї церкви вкриті константинопольськими фресками XII століття, які сьогодні виглядають так само яскраво, як і в день, коли вони були написані.

Адреса: Panagia Asinou, Кіпр.

Національний Лісовий парк Аталасса

Національний Лісовий парк Аталасса

Національний Лісовий парк Аталас.

Ця велика зелена зона, розташована в передмісті Нікосії, сягає 840 гектарів і має гарне паркове озеро. Для дітей тут передбачено багато місць для ігор – як серед дерев, так і на спеціальному майданчику поряд з парковим кафе.

Для любителів тварин є спеціальна доріжка для собак, що оточує парк і з якої відкривається фантастичний вид на місто.

Адреса: Athalassa National Forest Park, Агландія, Кіпр.

Регіон Месаорія

Церква святих Варнави та Іларіона у селі Перістерона.

Церква святих Варнави та Іларіона у селі Перістерона.

На захід від Нікосії розташований регіон під назвою Месаорія, де повно крихітних сіл та давніх монастирів. Якщо у вас є власний транспорт, це чудовий варіант для одноденного культурного відпочинку.

Наприклад, село Перістерона (30 км на захід від Нікосії) відоме своєю п’ятиглавою церквою святих Варнави та Іларіона, побудованої в X столітті. Усередині ви побачите цінні ікони XVI століття, що досить добре збереглися, із зображенням Христа.

На південь від цього місця на скелястому пагорбі розташований монастир Махерас, а на північному сході – монастир Агіос Іраклідіос та останки стародавнього міста Тамасос.

Адреса: Peristerona, Кіпр.

Село Беллапаїс

Абатство Беллапаїс

Абатство Беллапаїс. | Фото: damian entwistle/Flickr.

Беллапаїс – це чудове старомодне село, що складається зі скромних побілених котеджів, що розтягнулися вниз схилом пагорба. В основі цього пагорба знаходиться однойменне абатство, яке завдяки письменнику Лоуренсу Дарреллу стало однією з найвідоміших туристичних пам’яток острова.

Живучи тут, англійський автор написав свою знамениту книгу «Гіркі лимони», увічнивши у прозі образ і спосіб життя кіпрського села наприкінці британського колоніального періоду. Хоча село саме по собі неймовірно мальовниче, головна його пам’ятка – це абатство Беллапаїс, старий серпневий монастир, сповнений химерних арок та кипарисів.

З даху абатства відкривається панорамний краєвид на узбережжя Північного Кіпру. Село розташоване за 29 кілометрів на північний схід від Нікосії.

Адреса: Bellapais, Кіпр.

Стародавнє місто Саламіс

Стародавнє місто Саламіс

Стародавнє місто Саламіс. | Фото: Dr. Thomas Liptak/Flickr.

Поряд із стародавнім Куріоном, древній Саламін є найважливішою археологічною пам’яткою епохи міст-держав на Кіпрі. Комплекс гімназій та лазень з прекрасними скульптурами та грандіозним внутрішнім двором є головною пам’яткою цього місця, при цьому тут також можна побачити цікаві рештки двох базилік, агори та величезного комплексу водосховищ.

Майже всі руїни датуються греко-римською та візантійською епохами, але сама історія Саламінса сягає корінням далеко вглиб час.

Кажуть, що місто було засноване одразу після Троянської війни і свого часу знаходилося під ассирійським, перським, греко-птолемеївським, римським, візантійським та арабським впливом, що не може не вражати. Місто розташоване за 73 кілометри на схід від Нікосії.

Адреса: Salamis Ancient City, Yeni Bogazici, Кіпр.

Замок Буффавенто

Замок Буффавенто

Замок Буффавенто. | Фото: muffinn/Flickr.

Замок Буффавенто менш популярний, ніж замок Святого Іларіона, оскільки він зберігся значно гірше. Сьогодні замок є масивними руїнами, розташованими на вершині скелястої гори на сході Кіренії.

Самі руїни нічим не примітні, проте вони знаходяться у вкрай мальовничому місці, що височіє над гарними лісовими схилами. Вважається, що Буффавенто був побудований в епоху візантійського панування, і одного разу сам Річард Левине Серце наказав взяти це місце штурмом.

Замок відігравав стратегічно важливу роль в охороні берегової лінії (як і замок Святого Іларіона на заході). Замок Буффавенто розташований за 52 кілометри на північний схід від Нікосії.

Адреса: Buffavento Castle, Çatalköy 99370, Кіпр.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук