34 пам’ятки Гельсінкі рекомендовані для відвідування

Що стосується європейських міст, то Гельсінкі є молодим містом, заснованим на берегах Фінської затоки в середині XVI століття. Сьогодні столиця Фінляндії – це сучасне місто з населенням 1,4 мільйона людей. Оскільки Фінляндія була частиною Російської Імперії, ви побачите характерну архітектуру у російському стилі, а також знайдете інноваційні, ультрасучасні споруди.

Це острівне місто, що включає 315 островів і півострівів, таким чином, ви можете побачити вражаючі пейзажі, якщо зможете відірватися від дегустації фінської їжі, відвідування музеїв, церков та інших туристичних і культурних пам’яток Гельсінкі.

Фортеця Суоменлінна

Вид на фортецю Суоменлінна

Вид на фортецю Суоменлінна.

Укріплені острови Суоменлінна є частиною Гельсінкі, які хоч і здаються віддаленими, але насправді до них легко дістатися за 20 хвилин на поромі, використовуючи той же квиток, що і для автобусів з трамваями. На острові височить шведська фортеця Свеаборг. Вона була побудована в середині XVIII століття, щоб перекрити російським доступ до Балтики.

Під час російсько-шведської війни 1808-1809 р.р. вона перейшла росіянам, які згодом розширили та зміцнили її. У 1918 році вона перейшла до рук фінів і отримала фінську назву, яка означає фінську фортецю. Протягом 1950-х і 1960-х років вона була передана військовій цивільній владі, і з того часу була перетворена та переобладнана для культурного та рекреаційного використання.

В даний час вона включена до списку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та є музеєм, парком та культурним центром. Вона відкрита більшу частину року, але години відвідування та поромного доступу іноді змінюються.

Адреса: Suomenlinna, Гельсінкі, Фінляндія.

Фінський національний художній музей Атенеум

Фінський національний художній музей Атенеум

Фінський національний художній музей Атенеум.

Це головна художня галерея Фінляндії, яка знаходиться в розкішній будівлі епохи ренесансу 1887 року. У ній представлені фінські картини та скульптури з кінця XIX століття, так званого «золотого віку» до 1950-х років. У тому числі роботи Альберта Едельфельта, Хуго Сімберга, Хелен Шерфбек, братів фон Райт і Пеккі Халонена.

Почесне місце посідає плідний триптих Акселі Галлен-Каллела з фінського епосу “Калевала”, в якому розповідається, як Вяйнемейнен переслідує діву Айно. Є також невелика, але цікава колекція зарубіжного мистецтва XIX і початку XX століття, включаючи найпершого Ван Гога, а саме його «Вулицю в Овері» 1890, придбану в 1903 році.

Адреса: Ateneum, Kaivokatu 2, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Музей просто неба Сеурасаарі

Музей просто неба Сеурасаарі

Музей просто неба Сеурасаарі.

На схід від центру міста розташований острів Сеурасаарі, з’єднаний з материком пішохідним мостом. Тут є цікавий музей просто неба, який має колекцію з 87 історичних дерев’яних будівель, перенесених сюди з усієї країни.

Тут є все: від сінону, до особняка, пасторського будинку та церкви, а також гарні гігантські греблі, що використовуються для перевезення церковних громад. Це місце дозволяє дізнатися, як жили фіни за минулих часів, до сучасної епохи.

У музейній будівлі гіди у традиційних костюмах демонструють народні танці та ремесла. Ви можете вільно блукати мальовничим лісистим островом, де є кілька кафе.

Адреса: Seurasaaren ulkomuseo, Гельсінкі, Фінляндія.

Музей сучасного мистецтва Кіасма

Музей сучасного мистецтва Кіасма

Музей сучасного мистецтва Кіасма.

Музей знаходиться в одному з найелегантніших сучасних будівель, розташованих у цій частині міста. Пишна та химерна металева конструкція Кіасма, спроектована Стівеном Холлом та завершена у 1998 році, є символом модернізації міста.

У ній представлено еклектичну колекцію сучасного фінського та міжнародного мистецтва, включаючи цифрове мистецтво.

Адреса: Nykytaiteen museo Kiasma, Mannerheiminaukio 2, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Національний музей Фінляндії

Національний музей Фінляндії

Національний музей Фінляндії. | Фото: Solis Invicti/Flickr.

Цей музей був побудований в 1912 році в стилі національного романтизму, який є не що інше, як власна фінська думка на рух у стилі модерн, яка на той час була популярною в Європі. Цей стиль особливо підходить для музею, метою якого є збирання та інтерпретація матеріалів про культуру та етнографію Фінляндії.

Варто відзначити фінно-угорську колекцію із традиційними костюмами та предметами повсякденної культури.

Доісторична секція музею є найбільшою постійною колекцією археологічних матеріалів країни. Різні дисплеї також описують розвиток Фінляндії, від середньовіччя через Швецію та Російську імперію до сучасної держави.

На вході хол прикрашений казковими стельовими фресками, створеними за мотивами Калевали, національного міфу Фінляндії. Фрески були написані Акселі Галлен-Каллела, можливо, найвідомішим художником Фінляндії. Навпроти Національного музею, у парку, знаходиться Муніципальний музей.

Адреса: Suomen kansallismuseo, Mannerheimintie 34, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Музей дизайну

Музей дизайну

Музей дизайну.

Обов’язковим пунктом зупинки для шанувальників фінського дизайну є Музей дизайну в Гельсінкі. Його постійну колекцію складають витоки фінського дизайну у національних традиціях та природі. Тимчасові виставки орієнтуються на сучасний дизайн від одягу до меблів для дому.

З червня по серпень 30-хвилинні тури англійською мовою проводяться о 2 годині дня у суботу та включені у вартість вхідного квитка. Комбіновані квитки з прилеглим Музеєм фінської архітектури, це чудовий спосіб відвідати два музеї.

Адреса: Design Museum, Korkeavuorenkatu 23, 00130 Гельсінкі, Фінляндія.

Ботанічні сади Кейсаніємі

Ботанічний сад університету Гельсінкі

Ботанічний сад університету Гельсінкі. | Фото: Henna K./Flickr.

Ботанічні сади Гельсінкі, розташовані на території площею понад 4 гектари в центрі міста, поряд із північною гаванню, заповнені рослинами з Фінляндії та інших країн тієї ж широти, близько 3600 видів.

У 10 взаємопов’язаних між собою теплицях знаходиться 800 видів з усіх широт, а ще вони є напрочуд теплим притулком для гостей у холодні місяці.

Адреса: Kaisaniemi, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Художній музей Амос Рекс

Художній музей Амос Рекс

Художній музей Амос Рекс.

Під культовим будинком Lasipalatsi 1936 року, розташований новий художній музей Amos Rex. Широкі сходи ведуть вас під землю у виставкові зали, де старе, нове та майбутнє об’єднуються в просторі, що інтригує.

Світлові люки виступають над землею на площі позаду та дають глядачам можливість побачити експозицію зовні.

Адреса: Amos Rex, Mannerheimintie 22-24, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Музей фінської архітектури

Музей фінської архітектури

Музей фінської архітектури. | Фото: Wikimedia.

Музей архітектури Фінляндії займає будівлю епохи неоренесансу, побудовану 1899 року. Основна увага приділяється виставкам, серед яких захоплюючі Десятиліття фінської архітектури 1900–1970 рр., і охоплюють національний романтизм, класицизм, функціоналізм та модернізм, а також короткі ретроспективи та тематичні виставки.

Постійні покази включають архітектурні макети, малюнки та фотографії. Також, там є бібліотека та чудова книгарня.

Адреса: Museum of Finnish Architecture,Kasarmikatu 24, 00130 Гельсінкі, Фінляндія.

Міський музей Гельсінкі

Міський музей Гельсінкі

Міський музей Гельсінкі.

Цей музей охоплює п’ять будівель різних епох, у тому числі Будинок Седерхольма, найстаріша центральна будівля Гельсінкі, побудована в 1757 багатим торговцем. Вони пов’язані сучасною структурою, а також чотирма іншими музеями у різних місцях.

Цей музей є обов’язковим для відвідування, його колекція складається з 450 000 історичних артефактів і більше мільйона фотографій, підкріплена цікавою інформацією про перехід Гельсінкі з рук шведів до рук росіян і здобуття незалежності.

Адреса: Helsingin kaupunginmuseo, Aleksanterinkatu 16, 00170 Helsinki, Фінляндія.

Парк Еспланади

Парк Еспланади

Парк Еспланади. | Фото: Wikimedia.

Між чотирма кварталами, Ероттайя на заході та Кауппаторі на сході, тягнеться довгаста Еспаланада, відома у народі як «Еспа». Спроектований архітектором С. Л. Енгелем і відкритий у 1818 році, парк є найулюбленішим зеленим насадженням мешканців міста.

Елегантні магазини, кафе та ресторани розташовані на вулицях Pohjoisesplanadi (Північна Еспланада) та Eteläesplanadi (Південна Еспланада). У східній частині парку навпроти чудового кафе Kappeli знаходиться сцена. У центрі парку височить статуя Йохана Людвіга Рунеберга, національного поета Фінляндії та композитора державного гімну, яка була відкрита у 1885 році.

Адреса: Esplanadi, Pohjoisesplanadi, 00101 Helsinki, Фінляндія.

Парк Кайвопуйсто

Парк Кайвопуйсто

Парк Кайвопуйсто. | Фото: Wikimedia.

Цей великий парк побудований в 1834 році, розташований на набережній. Тут є просторі лужка, численні скульптури та звивисті доріжки, прибережне кафе Mattolaituri, бар-клуб Kaivohuone, а також невелика купольна обсерваторія Ursa, датована 1926 роком.

Взимку катання на санках по схилах є популярною розвагою для дітей. Місцеві жителі стікаються до парку на свято Ваппу для пікніків.

Адреса: Kaivopuisto, 00140 Гельсінкі, Фінляндія.

Художній музей Сінебрюхова

Художній музей Сінебрюхова

Художній музей Сінебрюхова. | Фото: Katja Nevalainen/Flickr.

Це одна з найкращих колекцій класичного європейського живопису в Гельсінкі, що знаходиться в будівлі колишньої броварні 1842 року, де також знаходилися житлові приміщення для родини пивоварів Синебрюхових. На другому поверсі у Будинку-музеї Павла та Фанні Синебрюхових зберігається основна колекція старих майстрів, меблі та інші предмети, заповідані фінському уряду Фанні Синебрюхової у 1921 році.

Імператорський зал є вражаючим відтворенням, наповненим люстрами і розкішшю. Тут також відбуваються найцікавіші тимчасові виставки.

Адреса: Sinebrychoffin taidemuseo, Bulevardi 40, 00120 Гельсінкі, Фінляндія.

Церква Темпеліаукіо

Церква Темпеліаукіо

Церква Темпеліяукіо. | Фото: Jorge Láscar/Flickr.

Лютеранська парафіяльна церква Темпеліяукіо спроектована фінськими архітекторами Тімо і Туомо Суомалайненами і освітлена в 1969 році. Внутрішній простір церкви було вирубано у скелі. Зверху знаходиться приголомшливий дах діаметром 24 м, покритий 22 км мідної стрічки.

Тут регулярно проводяться концерти завдяки винятковій акустиці. Час відкриття залежить від подій, тому найкраще уточнити його на офіційній сторінці у Facebook. У середині тижня зазвичай менше груп туристів.

Адреса: Temppeliaukion kirkko, Lutherinkatu 3, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Музей іграшок Суомнелінна

Музей іграшок Суомнелінна

Музей іграшок Суомнелінна.

Не знаєте, що подивитися в Гельсінкі разом із дітьми? Вирушайте до Музею іграшок. У триповерховому дерев’яному котеджі зберігається ця чудова приватна колекція із сотень ляльок і майже такої ж кількості плюшевих ведмедиків, починаючи з початку XIX століття до початку 1970-х років.

Тут представлені заводні іграшки, моделі літаків та човнів, лялькові будиночки. Шукайте симпатичні фігурки Мумі-Троллей з творів автора та ілюстратора Туве Янссона, що народився в Гельсінкі. У кафе подають смачні домашні тістечка, морозиво та багато різнокольорових солодощів. Музей можна знайти на головному острові у Суоменлінні.

Адреса: Suomenlinna Toy Museum, Suomenlinna C 66, 00190 Helsinki, Фінляндія.

Каплиця тиші

Каплиця тиші

Каплиця тиші.

Побудована в 2012 році архітектурою Гельсінкі K2S, ця витончена ультрасучасна вигнута каплиця, виконана з дерева, пропонує тихе споглядання в коконоподібному залі. Зовні вона покрита обробленою воском ялиною, а всередині промасленими вільховими дошками. Лавки виготовлені з ясена.

Вівтарний хрест, що є тут, є роботою Антті Ніємінена. Відома як Каплиця мовчання, ця лютеранська капела є екуменічною та вітає людей будь-яких віросповідань. Відповідно до її назви, всередині ви знайдете цілковиту тишу.

Адреса: Kamppi Chapel, Simonkatu 7, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Кафедральний собор Гельсінкі

Кафедральний собор Гельсінкі

Кафедральний собор Гельсінкі.

Це білий неокласичний лютеранський собор, що височіє на Сенатській площі. Створений, щоб служити нагадуванням про Боже панування, його високий сходовий проліт в даний час є популярним місцем зустрічей.

Цинкові статуї 12 апостолів охороняють місто з даху церкви. Спартанський інтер’єр, що нагадує мавзолей, практично не має прикрас під високим куполом, за винятком вівтарного розпису та трьох суворих статуй героїв Реформації Лютера, Меланхтона та Мікаеля Агріколи.

Адреса: Helsingin tuomiokirkko, Unioninkatu 29, 00170 Helsinki, Фінляндія.

Музей Маннергейма

Музей Маннергейма

Музей Маннергейма. | Фото: Wikimedia.

Цей захоплюючий музей Кайвопуйсто був будинком барона Густава Маннергейма, колишнього президента, головнокомандувача фінської армії та переможця громадянської війни у ​​Фінляндії. Великий фельдмаршал ніколи не володів будинком, він лише орендував його до самої смерті у шоколадного магната Карла Фацера.

Будинок розповідає про безстрашне життя Маннергейма, за допомогою сотні військових медалей та фотографій з його азіатської експедиції. Вхід включає інформативну, обов’язкову годинну екскурсію з гідом.

Адреса: Mannerheim-museo, Kalliolinnantie 14, 00140 Гельсінкі, Фінляндія.

 

Міський художній музей Гельсінкі

Міський художній музей Гельсінкі

Міський художній музей Гельсінкі.

Музей сучасного мистецтва Гельсінкі Теніспалатсі займається 9000 робіт, у тому числі 3500 загальноміських витворів мистецтва. Переважна більшість його полотен XX та XXI століття належать фінським творцям, а ще тут організовуються тимчасові виставки нових художників.

Експонати змінюються кожні сім тижнів. Завжди існує хоч одна безкоштовна виставка, яка не вимагає квитка до головної секції музею.

Адреса: Helsinki Art Museum, Eteläinen Rautatiekatu 8, 00100 Helsinki, Фінляндія.

Вілла Гілленберг

Вілла Гілленберг

Вілла Гілленберг. | Фото: Ninara/Flickr.

Розташована в чудовому місці на острові Куусісаарі, ця приватна галерея на віллі 1938 року, зберігає роботи, починаючи від італійського Ренесансу і закінчуючи великою колекцією Гельсінської художниці Хелени Шерфбек (1862–1946), відомою своїми автопортретами.

Тут регулярно організовуються класичні концерти. Автобуси 194 та 195 курсують цілий рік від автовокзалу Кампії. Влітку, з червня по серпень, також ходять 50-хвилинні пороми на острів Кауппаторі тричі на день.

Адреса: Villa Gyllenberg, Kuusisaarenpolku 11, 00340 Гельсінкі, Фінляндія.

Художній музей Дідріхсена

Художній музей Дідріхсена

Художній музей Дідріхсена.

Ця вражаюча вілла, що знаходиться на острові Куусісаарі, наповнена елегантними предметами мистецтва, у тому числі деякими творами Майя, а також китайців, фінськими роботами золотого століття і міжнародним мистецтвом XX століття, у тому числі картинами Пікассо, Міро і Кандинського і скульптурою Генрі Мура.

З червня по серпень пороми відправляються з Каупаторі тричі на день. Час у дорозі займає 50 хвилин. Крім того, можна доїхати автобусом 194 або 195, від автовокзалу Камппі.

Адреса: Didrichsenin taidemuseo, Kuusilahdenkuja 1, 00340 Гельсінкі, Фінляндія.

Музей Еренсверда

Музей Еренсверда

Музей Еренсверда.

Мабуть, найцікавіший із музеїв у Суоменлінні, це будинок Августина Еренсверда, який спроектував фортецю, яка пізніше стала офіційною резиденцією командуючих фортом. Привабливий будинок XVIII століття, з численними портретами, гравюрами та моделями, дає уявлення про повсякденне життя на острові.

Могила Еренсверда знаходиться зовні на площі, а навпроти неї вражаюча верф, де вітрильники та інші робітники будують кораблі з 1750-х років.

Адреса: Ehrensvärd museum, 00190 Гельсінкі, Фінляндія.

Музей Галлен-Каллела

Музей Галлен-Каллела

Музей Галлен-Каллела.

Частково замок, частково студія, це був будинок Акселі Галлен-Каллела (1865–1931), одного з найзначніших художників Фінляндії. Тут представлено багато його робіт, у тому числі знамениті ілюстрації Калевали.

У наші дні спокій на березі озера дещо порушується свистом прилеглої автомагістралі Гельсінкі-Турку, але, незважаючи на це, музей варто відвідати. З Гельсінкі найшвидший спосіб дістатися сюди — сісти на автобус 106 із Камппі до Majurinkulma, звідки треба їхати 1,2 км на схід.

Адреса: Gallen-Kallela Museum, Gallen-Kallelas väg, Еспо, Фінляндія.

Парк Тервасаарі

Вид на парк Тервасаарі

Вид на парк Тервасаарі. | Фото: Wikimedia.

Розташований біля дамби, острів Тар, названий так на честь складів, де зберігалася легкозаймиста фінська смола, є ландшафтним парком із захоплюючими краєвидами на горизонт Гельсінкі. Займаючи площу 2,86 гектара, він засаджений кількома різними сортами троянд, зокрема карельською трояндою.

Тут є Літній театр з безкоштовними виставами, в основному на фінській мові, невеликий дитячий майданчик і прекрасний літній ресторан Savu, що спеціалізується на копчених фінських делікатесах, розташований в останньому складі дерев’яної смоли.

Адреса: Tjärholmen, Гельсінкі, Фінляндія.

Ринкова площа

Вид на Ринкова площа

Вид на Ринкову площу. | Фото: Eevi Alanissi/Flickr.

Ринкова площа Кауппатори є головною спроектованою брукованою площею в центрі Гельсінкі, а також однією з найвідоміших вуличних ринків у Північній Європі. На східному краю Еспаланди, що межує з Балтійським морем, багато кіосків, що торгують фінською їжею, квітами та туристичними сувенірами, також тут можна купити морепродукти з одного з човнів, що стоять на воді.

Взимку ринкові прилавки вкриті наметами, також є цілорічний ринковий зал з великою кількістю продавців. Покупці повинні уважно стежити за своєю їжею, великі та зухвалі чайки на ринку відбирають їжу у відвідувачів, які нічого не підозрюють.

Адреса: Kauppatori, Eteläranta, 00170 Гельсінкі, Фінляндія.

Парк та пам’ятник Сібеліусу

Пам'ятник Сібеліусу

Пам’ятник Сібеліусу.

Розроблений Ейлою Хілтунен, пам’ятник великому фінському композитору, відкритий у 1967 році, викликав чимало суперечок та чимало критики. Оригінальна пам’ятка була утворена колекцією великих металевих труб, які створюють музику, коли крізь них дме вітер.

Традиційніша статуя Сібеліуса була додана пізніше, у відповідь на скарги на оригінальну конструкцію. Пам’ятник є частиною красивого парку, одного з багатьох у столиці.

Адреса: Sibelius-monumentti, Mechelingatan, Гельсінкі, Фінляндія.

Успенський собор

Успенський собор

Успенський собор.

Одна з двох значних церков, що височіють на горизонті над гаванню Гельсінкі, Успенський російський православний собор, чиї численні вежі та шпилі, увінчані 13 золотими куполами, незмінно притягують погляд.

Інтер’єр, настільки ж вражаючий, наповнений вівтарями, іконами та хрестами, хитромудрими візерунками на арках, встановлених на мармурових балках, з переважанням золотих прикрас.

Адреса: Uspenskin katedraali, Kanavakatu 1, 00160 Гельсінкі, Фінляндія.

Парк розваг Ліннанмякі

Парк розваг Ліннанмякі

Парк розваг Ліннанмякі. | Фото: Timo/Flickr.

На схід від Олімпійського стадіону в Гельсінкі, за залізницею, знаходиться парк атракціонів Ліннанмякі, з водонапірною баштою, американськими гірками та гігантським колесом.

Поруч із прилеглої телевізійної вежею, він є вражаюче видовище на горизонті Гельсінкі. Парк відкрився у 1950 році і постійно оновлював та покращував атракціони, шоу, магазини та ресторани. Ціни та час входу часто змінюються протягом року.

Адреса: Linnanmaki, Tivoligränden, Tivolikuja 1, 00510 Helsinki, Фінляндія.

Залізничний вокзал Гельсінкі

Залізничний вокзал Гельсінкі

Залізничний вокзал Гельсінкі. | Фото: Beth/Flickr.

Напрочуд оригінальний залізничний вокзал Гельсінкі, збудований у стилі ар-нуво, був спроектований Еліелем Сааріненом. Він особливо примітний для американських туристів, оскільки його 48-метрова годинна вежа була першою з кількох конструкцій, які зрештою призвели до створення Сааріненом вежі Чикаго Тріб’юн 1922 року, першого хмарочоса в Америці.

Зайдіть усередину, щоб побачити монументальні аркові зали та напрочуд тонкі різьблені панелі, які прикрашають його стіни.

Адреса: Helsingin päärautatieasema, Kaivokatu 1, 00100 Helsinki, Фінляндія.

Палац конгресів Фінляндія

Палац конгресів Фінляндія

Палац конгресів Фінляндії. | Фото: Wikimedia.

На північ від Муніципального музею в Гельсінкі, на березі затоки Töölönlahti, знаходиться Фінляндія Холл, концертний та конференц-зал, спроектований Алваром Аалто, і збудований у 1971 році з білим фасадом з карарського мармуру. Мармур також використовується усередині споруди.

Головний концертний зал є чудовим місцем і славиться своєю акустикою. Ще однією видатною особливістю є широкі венеціанські сходи, які ведуть з першого поверху до головної зали та зали камерної музики.

На північ від зали знаходиться чудовий парк, де розташовані великі шахові дошки та шахові фігури, а за ним знаходиться Фінська національна опера, відкрита в листопаді 1993 прем’єрою опери «Куллерво» фінського композитора Ауліса Саллінена.

Адреса: Finlandia Talo Huset Hall, Mannerheimintie 13e, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Зоопарк Коркеасаарі

Зоопарк Коркеасаарі

Зоопарк Коркеасаарі. | Фото: Antti T. Nissinen / Fkickr,

Заснований у 1880-х роках, зоопарк Коркеасаарі є одним із найстаріших у світі і посідає перше місце за своїми винятковими програмами розведення зникаючих видів. Особливо успішно вони справляються з розведенням снігових барсів та інших великих кішок, таких як амурський та сибірський тигр.

Як і в будь-якому хорошому зоопарку, довкілля було спроектовано так, щоб максимально близько бути схожим з природними місцями проживання. Майже 1000 видів рослин, що ростуть тут, створюють природне середовище 150 видів тварин.

Зоопарк відкритий цілий рік, а відвідування тропічних будинків є одним із улюблених занять узимку в Гельсінкі. Зоопарк знаходиться на острові і ви можете дістатися сюди на поромі з травня до кінця вересня. В решту року використовуйте автобус.

Адреса: Korkeasaaren eläintarha, Mustikkamaanpolku 12, 00270 Гельсінкі, Фінляндія.

Олімпійський стадіон

Вид на Олімпійський стадіон

Вид на Олімпійський стадіон. | Фото: Lauri Kolehmainen/Flickr.

На північ від Фінляндія Холл знаходиться старий Виставковий Зал, а за ним Олімпійський Стадіон 1938 року з 72-метровою вежею звідки відкривається чудовий вид на місто. Фінляндія була удостоєна проведення Олімпійських ігор до початку Другої світової війни, але їх скасували через бойові дії.

Скасовані під час боїв Олімпійські ігри були, нарешті, проведені в Гельсінкі в 1952 році. Усередині стадіону знаходиться Фінський музей спорту, а перед входом знаходиться статуя великого фінського олімпійського бігуна Пааво Нурмі (1897–1973).

На сході розташований басейн, а на півночі знаходиться льодовий стадіон. За лужком перед басейном — міський парк, море квітів влітку та ідеальне місце для пікніка. Плавальний басейн із чудовими зручностями відкритий для відвідувачів у літній час.

Адреса: Olympiastadion, Paavo Nurmen tie 1, 00250 Гельсінкі, Фінляндія.

Центральний парк

Центральний парк

Центральний парк. | Фото: Aikoara/Flickr.

Центральний парк Гельсінкі Кескуспуйсто представляє величезний парк, що розкинувся у центрі міста. Займаючи площу понад 10 квадратних кілометрів, парк починається біля олімпійського стадіону в затоці Töölönlahti і простягається на північ до громади Вантаа в лісі Палохейна, де знаходиться досить велика зона для катання на бігових лижах.

Парк більше схожий на дикий ліс, ніж доглянутий сад. Він завантажений велосипедними та пішохідними стежками та іншими речами з цієї області.

Адреса: Keskuspuisto, 00630 Гельсінкі, Фінляндія.

Район Хієтаніямі

Кладовище Хієтаніямі

Кладовище Хієтаніямі. | Фото: Wikimedia.

Не знаєте, що ще відвідати Гельсінкі? Вирушайте в район Хієтаніямі. Уздовж узбережжя, на південний схід від центрального залізничного вокзалу, знаходиться гребний стадіон, що залишився від Олімпійських ігор 1952 року, де є оренда каяків і каное, а також чудовий піщаний пляж Хієтаніямі. Поруч є кілька відкритих полів, які часто використовуються для гри у футбол, а також кілька ресторанів та громадська сауна.

Далі простягається схожий на парк цвинтар Хієтаніямі з хрестом на найвищій точці, на згадку про загиблих героїв республіки. Тут також похований маршал Маннергейм (1867–1951). Поруч із входом знаходяться могили політиків Рісто Рюті, Вяйне Таннера, Т. М. Ківім’яки та Е. Лінкоміса, які як умова перемир’я 1944 року були засуджені фінським судом за їхню політичну діяльність під час війни і засуджені до ув’язнення, пізніше пом’якшеного.

Частина цвинтаря присвячена єврейському населенню міста.

Адреса: Hietaniemen hautausmaa, Hietaniemenkatu 20, 00100 Гельсінкі, Фінляндія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук