34 пам’ятки Шанхая, які варто подивитися

Відвідувачі Шанхаю діляться на два табори: є ті, хто його любить, і ті, хто його ненавидить. Багатьом не подобається величезна кількість людей та дратівливі пробки на дорогах (населення цього найбільшого міста складає 24 мільйони жителів). Інші захоплюються інноваційною архітектурою, а також казковими музеями та садами, які є одними з головних туристичних визначних пам’яток Шанхаю.

А третім дуже подобається їжа – шанхайська кухня вважається однією з чотирьох найкращих кухонь Китаю. Так, фінансова столиця Китаю, розташована в дельті річки Янцзи, живе у нескінченній метушні, проте вона не перестає приваблювати туристів.

Храм Нефритового Будди

Храм Нефритового Будди

Храм Нефритового Будди. | Фото: Stefan Fussan/Flickr.

Головна особливість храму Нефритового Будди – це не архітектурна ідея, цінність цього храму полягає у постатях Будди, які можна побачити усередині. Кажуть, що Будда, що сидить, інкрустований дорогоцінним камінням, важить цілу тонну.

Менший, напівлежачий Будда, розташувався на ліжку з червоного дерева. У Великій залі є три позолочені Будди, а в інших залах живуть люті на вигляд божества. Тут можна знайти безліч артефактів (не всі вони виставлені на огляд) та близько 7000 буддійських сутр, розміщених на стінах.

На околицях храму знаходиться філія антикварного магазину, яка продає мініатюрні сандалові барабани та гонги, копії великих атрибутів, що використовуються у церемоніях. Фотографувати Нефритового Будду заборонено, але ви можете взяти листівки з його зображенням. Цей знаменитий храм щодня приймає тисячі туристів. Це місце потрібно обов’язково відвідати під час туру Шанхаєм.

Адреса: Jade Buddha Temple, Anyuan Road, Цзиньань, Китай.

Сад Юйюань

Сад Юйюань

Сад Юйюань. | Фото: Martin Pilát/Flickr.

Сад Юйюань – це єдиний повністю відреставрований класичний китайський садок у Шанхаї. Він був відкритий в епоху династії Мін, його загальна площа становить 20 000 квадратних метрів. Хоча сад займає менше п’яти акрів, він чудово демонструє світ у мініатюрі – тут ви побачите майстерно переплетені павільйони та коридори, невеликі пагорби та ретельно підібрані та вдало розташовані скелі, лотосові ставки, мости, звивисті доріжки, дерева та чагарники.

Тут знаходиться понад 40 мальовничих місць, розкиданих по всьому саду, сам сад Юйюань за допомогою п’яти стін розділений на шість зон – великий рокарій, павільйон Десяти Тисяч Квітів, зал Провісників Весни, зал Нефритової Пишності, внутрішній сад та озеро з лотосами.

Адреса: Yuyuan Garden, Anren Street, Хуанпу, Китай.

Набережна Вайтань (Бунд)

Набережна Вайтань (Бунд)

Набережна Вайтань (Бунд). | Фото: Fabio Achilli/Flickr.

Набережна Вайтань (Бунд) розташована вздовж річки Хуанпу і знаходиться в однойменному районі з річкою в центрі Шанхаю. Дуже мальовниче місце. Звідси можна насолодитись видом на кілька визначних пам’яток Шанхай, таких як Шанхайська вежа, Шанхайський всесвітній фінансовий центр, телевежа «Східна перлина» та вежа Цзінь Мао, які вважаються одними з найвідоміших будівель у Китаї.

Обов’язково завітайте до цього місця, коли будете в Шанхаї. З 1943 Бунд також відомий як дорога Чжун Шань Дон Йи. Його загальна довжина становить близько 1,5 км.

У південній частині він починається зі Східної дороги Яньань і закінчується Білим мостом через струмок Сучжоу, на сході бере початок від річки Хуанпу і доходить до 52 різних класичних будівель, виконаних у готичному, романському, китайському та західному стилях, а також у стилі Бароко, які являють собою фінансовий центр старого Шанхаю та зону концентрації зовнішньоторговельних агентств. Набережна також відома як «Міжнародна архітектурна виставкова група».

Адреса: Bund, Zhongshan East 1st Road, Waitan, Хуанпу, Shanghai, Китай.

Шанхайський музей

Шанхайський музей

Шанхайський музей

Париж відомий Лувром, Амстердам – Державним музеєм, а Шанхай має свій власний музей світового класу – Шанхайський музей. Він розташований у сучасній будівлі на Народній площі та має п’ять поверхів.

Тут ви зможете побачити найкращі експонати стародавньої китайської історії: старовинні монети, безцінні картини та кераміку, хитромудрі різьблені традиційні лаковані меблі, а також стародавні бронзові та нефритові артефакти.

Загалом у музеї перебуває понад 120 000 експонатів, які розділили між 11 галереями. Навіть сама будівля є справжнім витвором мистецтва – круглий купол музею символізує небо, а квадратну основу – землю. Окрім того, музей щодня надає безкоштовний вхід для 8000 відвідувачів!

Адреса: Shanghai Museum, Renmin Avenue, People’s Square, Хуанпу, Китай.

Шанхайський всесвітній фінансовий центр

Шанхайський всесвітній фінансовий центр

Шанхайський світовий фінансовий центр.

Оскільки Шанхай є потужним центром світової економіки, цілком логічно, що він має свій власний всесвітній фінансовий центр. Цей фінансовий центр – це не звичайна нудна стара будівля; це спроектований новаторським чином хмарочос, який має висоту цілих 492 метри.

У 101-поверховій будівлі знаходяться 20 міжнародних фінансових установ, торгові центри та великий готель. Відвідувачі, які страждають на акрофобію, можуть пройти на оглядовий майданчик, розташований неподалік вершини цієї дивовижної пам’ятки. Той, хто зважиться піднятися на ліфті, зможе насолодитися чудовим видом на Шанхай.

Адреса: Shanghai World Financial Center, Century Avenue, Пудун, Шанхай, Китай.

Шанхайська вежа

Шанхайська вежа (праворуч)

Шанхайська вежа (праворуч).

Шанхайська вежа (китайською мовою: 上海中心大大; піньінь: Shàng hǎi Zhōng xīn Dà shà; буквально: «Шанхайська центральна вежа») – це високовисокий 128-поверховий хмарочос. Його висота складає 632 метри. Це найвища будівля в Пудуні, яка за висотою перевершує вежу Цзінь Мао та Шанхайський всесвітній фінансовий центр, розташовані поряд з нею.

Це також найвища будівля в Китаї, і друга по висоті будівля у світі після вежі Бурдж-Халіфа в Дубаї. Башта також має найвищий у світі оглядовий майданчик, розташований усередині будівлі (знаходиться на 121 поверсі на висоті 561,25 м), і може похвалитися найшвидшими у світі ліфтами з максимальною швидкістю переміщення 20,5 метрів за секунду (74 км/год або 46 миль/год). Тут також є підземне паркування, здатне вмістити 2000 автомобілів.

Адреса: Shanghai Tower, Yincheng Middle Road, Lujiazui Residential District, Пудун, Шанхай, Китай.

Річка Хуанпу

Річка Хуанпу

Річка Хуанпу.

Найкраще відвідувати річку Хуанпу під час сутінків. Коли сонце сідає, річка Хуанпу покривається відблисками неонових вогнів, які падають на неї з будівель, що стоять уздовж берега. Круїз по річці Хуанпу у вечірній час – один із найкращих способів побачити старий та новий Шанхай.

Сплавляючись вниз річкою до Східного моря, ви зможете насолодитися видом на набережну Вайтань та міським пейзажем Пудуна 21-го століття. Нічні круїзи дозволяють поглянути на найбільш вражаючі види Шанхаю, проте вдень тут є на що подивитися. Відправитися в круїз можна з набережної Вайтань, відправлення відбувається щогодини з 10 ранку до 9 вечора. Тривалість такої водної екскурсії варіюється від 1 до 3 годин.

Адреса: Huangpu River, Шанхай, Китай.

Телевежа «Східна перлина»

Телевежа «Східна перлина»

Телевежа “Східна перлина”.

Телевежа «Східна перлина» – це яскрава пам’ятка Шанхаю, вона височить над річкою Хуанпу у новому районі Пудун. Коли вона була тільки збудована на початку 1990-х рр., ця телевежа була найвищим будинком у Шанхаї (висота 468 метрів). Виглядає вона як помісь Ейфелевої вежі з космічною голкою Сіетла.

Ця шоста за величиною радіо- та телевізійна вежа має 15 оглядових майданчиків з рестораном, що обертається, на рівні 264 метрів. У конструкцію вежі включено 11 сфер, які наводять на думку про драконів, що грають із перлами. Скляна підлога відкритого оглядового майданчика – одна з найбільш захоплюючих визначних пам’яток Шанхаю.

Адреса: Oriental Pearl TV Tower, Century Avenue, Lujiazui, Пудун, Шанхай, Китай.

Торгова вулиця Нанкін-Роуд

Торгова вулиця Нанкін-Роуд

Торгова вулиця Нанкін-Роуд.

Нанкін-Роуд – це торгова вулиця Шанхаю. Це одна з найбільших та найвідоміших торгових вулиць у світі, що приваблює близько мільйона покупців на день. Нанкін-Роуд була створена в 1845 і ділиться на Східну і Західну частини, і саме Східна частина є основним торговим районом.

Колись вона була заповнена традиційними китайськими магазинами, які продають предмети першої необхідності, сьогодні на Нанкін-Роуд можна побачити висококласні магазини, ресторани та готелі. Східна частина – суцільний довгий пішохідний торговий центр. Однак будьте уважні, тут часто проїжджають рознощики на роликових ковзанах з освітленням, які можуть збити з ніг туриста, що зазівався.

Адреса: Nanjing Road Pedestrian Street, Nanjing Road Pedestrian Street, Nanjing Road, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Район Сіньтяньді

Район Сіньтяньді

Район Сіньтяньді.

Сіньтяньді розташований на Тайцан-Роуд, район Хуанпу. Це торговий, ресторанний та розважальний центр Шанхаю.

Він складається з району відреставрованих традиційних будинків шикумень, сучасного торгового центру з кінокомплексом, та кількох сусідніх будинків, які тепер служать книгарнями, кафе та ресторанами.

У більшості кафе та ресторанів є як криті, так і відкриті зони відпочинку. У Сіньтяньді багато відвідувачів не лише вдень, а й уночі в тому числі тут більше місць для романтичного відпочинку, ніж для танців. «Сіньтяньді» означає «нове небо та земля», і вважається одним із перших розважальних центрів Китаю.

Адреса: New World, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Арт-зона M50

Арт-зона M50

Арт-зона M50. | Фото: Kenneth Lu/Flickr.

M50 – це назва комплексу, який став художнім районом Моганшан-Роуд. Раніше на цьому місці був комплекс напівзруйнованих складів, розташований на південь від струмка Сучжоу, який перетворили на головне місце для просування сучасного мистецтва Шанхаю.

Тут ви зможете знайти всі види галерей з різноманітними витворами мистецтва, від чорно-білих зображень міської забудови Шанхая до химерних скульптур, зроблених із брухту. Багато відвідувачів Шанхаю часто купують тут якийсь недорогий сувенір.

M50 це рай для творчих людей. Його ще називають парком відкритої творчості. Тут представлені роботи близько 100 художників та творчих гуртів з різних куточків планети – Великобританії, Франції, Італії, Швейцарії, Ізраїлю, Канади, Норвегії, Гонконгу та ще десяти провінцій Китаю.

Адреса: M50 Creative Space, Moganshan Road, Putuo, Шанхай, Китай.

Виставковий центр Шанхайського міського планування

Виставковий центр Шанхайського міського планування

Виставковий центр Шанхайського міського планування

Виставковий центр Шанхайського міського планування розташований у центрі міста на Народній площі, поряд із будинком муніципального управління в Шанхаї. Тема цього виставкового центру: «Місто, його мешканці, навколишнє середовище та розвиток».

Він представляє минуле, сьогодення та майбутнє Шанхаю традиційними та сучасними способами відображення. Офіційно виставковий центр було відкрито для публіки 25 лютого 2000 року. З моменту свого відкриття він щорічно приймає безліч відвідувачів, серед яких місцеві та туристи. Він вважається «вікном міста», яке дозволяє дізнатися більше про Шанхай.

Адреса: Shanghai Urban Planning Exhibition Center, Renmin Avenue, People’s Square, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Шанхайська французька концесія

Шанхайська французька концесія

Шанхайська французька концесія. | Фото: Jonathan/Flickr.

Шанхайська французька концесія, також відома як французьке місто, славиться своїм історичним минулим. У період з 1849 по 1946 тут була іноземна концесія. Головний поліцейський відділок та в’язниця французької концесії знаходяться в районі Лукавей, а Сюйцзяхуй став центром католицького Шанхаю.

Таким чином, французька Шанхайська концесія також є центром католицизму в Шанхаї. Вулиця Хуайхай в районі Лувань – це жвава торгова вулиця, тут знаходяться Сіньтяньді і Тянь Цзи Фан, надзвичайно популярні місця серед туристів.

Крім історичних та релігійних пам’яток, шанхайська французька концесія також є чудовим місцем для дозвілля. Тут можна годинами блукати вузькими вуличками, відвідати одне з мільйонів кафе чи ресторанів, або переглядати нескінченні художні галереї та фотостудії. Туристам подобається те, що тут можна знайти як великі магазини, так і невеликі бутіки.

Адреса: Китай, Шанхай, Сюйхуей, Wulumuqi Middle Road, French Concession.

Місто на воді Чжуцзяцзяо

Місто на воді Чжуцзяцзяо

Місто на воді Чжуцзяцзяо.

Будь-хто, хто запитує: «Що подивитися в Шанхаї?», повинен відвідати хоча б одне місто на воді. Чжуцзяцзяо, розташований у передмісті Шанхаю, є одним з міст, що добре збереглися, на воді в цьому районі, незважаючи на те, що йому вже цілих 1700 років.

Відвідувачі просто зобов’язані зробити круїз каналом і пропливти під 35 старовинними, здебільшого кам’яними мостами, вздовж якого вишикувалися старовинні будинки.

Найвідомішим мостом у цьому місті є міст Фаншен ​​1571 року з його п’ятьма арками та вісьмома драконами, що оточують перлину. Туристам також варто пройтися Північною вулицею, вздовж якої вишикувалися будівлі династії Мін і Цін. Також обов’язково завітайте до саду Кечжі, найбільшого меморіального саду Чжуцзяцзяо.

Адреса: Zhujiajiaozhen, Цинпу, Шанхай, Китай.

Міст Дунхай

Міст Дунхай

Міст Дунхай.

Міст Дунхай, який іноді називають Мостом Східно-Китайського моря, є першим морським мостом в Китаї. Цей шестисмуговий міст завдовжки 20 миль був відкритий для публіки у грудні 2005 року. Перетинаючи Східно-Китайське море, ця витончена конструкція ванти з’єднує Шанхай з островом Яншань, який стане першим портом вільної торгівлі Китаю (і найбільшим у світі контейнерним портом).

Хоча місту Дунхай вдалося лише кілька років утримувати звання найдовшого трансокеанського мосту у світі (до 2008 року), цей міст все одно гордо носить титул першого морського мосту у Китаї.

Адреса: Donghai Bridge, S2 Hulu Expressway, Shengsi, Чжоушань, Zhejiang, Китай.

Народна площа

Народна площа

Народний майдан. | Фото: Shuichi Aizawa/Flickr.

Збудована на місці колишнього міського іподрому Народна площа (Rénmín Guangchang) з роками перетворилася на головну громадську зону Шанхая. Це ідеальне місце для першого знайомства з містом – тут розташовані нова мерія Шанхаю, Шанхайський музей та сучасний Великий театр.

Також обов’язково завітайте до Виставкового центру Шанхайського міського планування, де ви знайдете чудові реалістичні моделі будівель. Тут навіть є 360-градусний кінотеатр, що показує як існуючі, так і плановані будівлі (він дозволяє насолодитися захоплюючим краєвидом на цей сучасний мегаполіс з висоти пташиного польоту).

Адреса: People’s Square, People’s Square, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Вежа Цзінь Мао та Skywalk

Вежа Цзінь Мао

Вежа Цзінь Мао.

Хоча Шанхай і потопає у надвисоких хмарочосах, вежа Цзінь Мао (Jinmoh Dusa) все одно виділяється на їхньому тлі. Висота цієї вежі дорівнює 93-поверховому хмарочосу (420,5 метрів), вона є свідченням новонабутого процвітання Шанхая (китайська назва будівлі перекладається як «Золота будівля процвітання»).

Це одна з найвищих автономних структур у світі, вона набула популярності серед туристів завдяки своїй захоплюючій Skywalk, масивному закритому оглядовому майданчику, розташованому на 88-му поверсі, яка здатна вмістити до 1000 осіб одночасно.

З неї відкривається захоплюючий вид на місто та набережну, але найбільше відвідувачів вражає скляна підлога, яка дозволяє побачити атріум готелю Grand Hyatt Shanghai далеко внизу. Якщо ви зайшли до башти, обов’язково відвідайте Великий торговий центр, який знаходиться в основі.

Також варто відвідати інші сусідні хмарочоси, зокрема 121-поверхову Шанхайську вежу та Шанхайський всесвітній фінансовий центр. Ці дві будівлі разом із вежею Цзінь Мао становлять найвищу у світі трійку надвисоких хмарочосів.

Адреса: Jin Mao Tower, Century Avenue, Lujiazui, Пудун, Китай.

Стара вулиця Ченхуанмяо

Стара вулиця Ченхуанмяо

Стара вулиця Ченхуанмяо.

Ченхуанмяо, або Місто храму Бога, є одним з найпопулярніших і наймальовничіших районів Шанхаю. Це ще один торговий центр для туристів. Ченхуанмяо – це відомий даоський храм у Шанхаї, який варто обов’язково відвідати під час подорожі містом.

Шанхай у принципі тішить око мальовничими будинками. Але якщо ви хочете познайомитися з його історією, вирушайте на стару вулицю (її також називають районом Ченхуанмяо) і ви побачите, який Шанхай був 100 років тому.

Тут ви зможете побачити стародавню меморіальну арку, на якій китайськими ієрогліфами вигравірувано Shanghai Old Street. На цій вулиці туристи можуть подивитися на традиційні китайські будинки з білими стінами та чорними дахами. Люди, начіпні червоні ліхтарі, давня меморіальна арка – все це складається в картину, яка ідеально описує старий Шанхай.

Адреса: Ren Min Lu, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Стародавнє місто Дзіндзе

Стародавнє місто Дзіндзе

Стародавнє місто Дзиндзе.

Давнє місто Дзиндзе розташоване в районі Цинпу, Шанхай. Історія цього стародавнього міста налічує понад 1300 років. Він відомий своїми водними шляхами, що перетинаються, а також мостами. Мости цього міста мають різні форми та використовуються для різних цілей, через що Дзіндзе називається «мостовим містом № 1» у південній частині Янцзи.

Дзіндзе – це дуже маленьке місто, яке займає площу не більше ніж 0,6 квадратних кілометрів. Незважаючи на таку маленьку територію, тут знаходиться понад 10 стародавніх мостів, які добре збереглися протягом багатьох століть. Більшість їх пройшли через хрещення кількох династій, найдовша історія яких може бути датована династією Сун (960-1279).

Адреса: Jinzezhen, Цинпу, Шанхай, Китай.

Озеро Дішуй

Озеро Дішуй

Озеро Дішуй.

Озеро Дішуй – це знаковий проект у головному районі Шанхаю Lingang New City. Цей район займає площу 5,6 квадратних кілометрів, у центрі якого знаходиться озеро. Це найбільше штучне прісноводне озеро у Китаї. Це добре місце для відпочинку, занять водними видами спорту, рекреаційною рибалкою, їздою на велосипеді.

Адреса: Dishuihu, Пудун, Китай.

Храм та пагода Лунхуа

Пагода Лунхуа

Пагода Лунхуа. | Фото: Stefan Fussan/Flickr.

Чудовий храм Лунхуа, розташований у красивому парку на південному заході Шанхаю, залишається одним із найстаріших релігійних об’єктів у Китаї. Він був зведений разом із прилеглою пагодою близько 242 року н. е.., за свій час існування був багато разів зруйнований і побудований заново.

Нинішня будівля датується 10 століттям. Це місце використовується для регулярних буддійських церемоній і складається з п’яти великих залів: зал Майтрейї (Mile Dian) з великою статуєю Будди; зал Небесних Королів (Tian Wang Dian), присвячений чотирьом небесним царям; та Головний зал Великого Мудреця (Daxiong Baodian), з прекрасними статуями та дзвоном 16-го століття.

Тут також можна побачити дзвіницю з ще старішим двометровим п’ятитонним дзвоном 1382, який досі використовують в особливих випадках; бібліотеку зі старими рукописами та церемоніальними інструментами; а також близько 500 золотих Будд.

Адреса: Longhua Temple, Longhua Road, Сюйхуей, Шанхай, Китай.

Дорога Тяньай-роуд

Дорога Тяньай-роуд

Дорога Тяньай-роуд. | Фото: Wikimedia.

Шанхайська Тяньай-роуд, яку місцеві жителі називають дорогою закоханих, розташована в районі Хонкоу. Її довжина становить 526 метрів, а ширина – 13 метрів, у тому числі 7 метрів – ширина проїжджої частини. По обидва боки дороги є стіни, що додають атмосфері таємничості. Тяньай-Роуд – чудове місце для любителів прогулятися. Ця дорога бачила багато солодких любовних історій.

Адреса: Tianai Road, Hongkou District, Shanghai, China.

Район Тяньцзифан

Район Тяньцзифан

Район Тяньцзіфан.

Тяньцзифан раніше був житловим районом французької концесії. Сьогодні це художній район, схожий на пекінську арт-зону 798.

Він заповнений бутиками, в яких відвідувачі можуть купити предмети мистецтва та ремесла або просто поблукати та роздивлятися традиційну китайську архітектуру.

У цьому районі працює безліч невеликих підприємств, у тому числі магазини мистецьких товарів, модні студії, галереї та кафе. Район відомий своєю архітектурною спадщиною з його традиційними будинками. Тяньцзифан – ідеальне місце для відпочинку яппі.

Адреса: Tianzifang, Taikang Road, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Шанхайський океанаріум

Шанхайський океанаріум

Шанхайський океанаріум.

Шанхайський океанаріум займає площу близько 13 000 кв. Дві головні будівлі Шанхайського океанаріуму схожі на дві піраміди, загальна площа забудови яких становить понад 20 000 квадратних метрів. Це другий за величиною океанаріум у світі та перший за величиною в Азії.

Океанаріум розділений на 9 окремих тематичних зон і представляє колекцію з більш ніж 450 видів водних тварин з п’яти континентів і чотирьох океанів. Ідея дизайну океанаріуму – відправити туристів до підводної подорожі, яка починається в Китаї і продовжується по всіх основних континентах та областях світу. Кожен регіон повторює природне середовище проживання та види морських істот, які властиві конкретній галузі світу.

Шанхайський океанаріум в даний час є єдиним океанаріумом у світі, який має окрему експозиційну зону з морськими тваринами Китаю та особливо рідкісними видами, що мешкають у річці Янцзи. В акваріумі представлені тварини з п’яти континентів і чотирьох океанів – тут можна побачити більш ніж 300 різновидів рідкісних риб, і більш ніж 10 000 рідкісних істот, що знаходяться під загрозою зникнення, таких як отруйні жаби-древолази, медузи, сонячні риби, імператор. та ін.

Адреса: Shanghai Ocean Aquarium, Lujiazui Ring Road, Lujiazui, Пудун, Шанхай, Китай.

Шанхайський музей науки та техніки

Шанхайський музей науки та техніки

Шанхайський музей науки та техніки.

Цей музей має свою концепцію, яка звучить як: «Природа • Людство • Технологія». Мета існування музею науки та техніки Шанхаю полягає в тому, щоб надати гостям можливість здобути науково-технічну освіту та познайомитися з новинками науки та техніки.

В даний час цей музей відкрив для відвідувачів 13 основних постійних виставок та 4 наукові театри.

Виставки:

 • “Світ тварин”,
 • «Спектр життя»,
 • «Виставка павуків»,
 • «Дослідження Землі»,
 • «Колиска дизайнерів»,
 • «Дітям про Землю»,
 • «Світло мудрості»,
 • «Будинок на Землі»,
 • «Інформаційна ера»,
 • «Світ роботів»,
 • «Світло дослідження»,
 • «Людина та здоров’я»,
 • “Космічна навігація”.

«Спектр життя» – це природний експонат, який імітує краєвиди провінції Юньнань та демонструє різноманітність істот цієї місцевості. «Світло дослідження» – це виставка, яка показує наукові здобутки людства 20-го століття.

Крім перерахованих вище виставок, тут також є китайська стародавня науково-технічна галерея, що демонструє китайські історичні інновації та проекти; галерея дослідників, яка знайомить із видатними особистостями (китайськими і не тільки); а також галерея академіків, яка показує сучасних експертів Шанхаю.

Адреса: Shanghai Science and Technology Museum, Century Avenue, Пудун, Шанхай, Китай.

Шанхайський парк дикої природи

Шанхайський парк дикої природи

Шанхайський парк дикої природи.

Шанхайський парк дикої природи об’єднує представників рідкісних тварин з усього світу – тут представлено понад 200 видів, а кількість тварин сягає тисяч голів. У цьому парку можна побачити види, що охороняються, серед яких велика панда, золота мавпа, тигр, азіатський слон, губатий ібіс та ін., а також тварин з інших континентів, таких як жираф, зебра, антилопа, білий носоріг, гепард та ін.

Цей парк – перший у світі за кількістю тварин, що охороняються. Шанхайський парк дикої природи поділено на зону травоїдних, зони хижаків, зону фламінго, зону фауни, зону водоплавних птахів та рідкісних тварин, парк птахів, сад метеликів та дитячий контактний зоопарк.

У парку також проводяться виступи тварин, у яких беруть участь слони, собаки, вівці, ведмеді, тигри, леви, мавпи та папуги. Всі вони добре натреновані і відмінно ладнають один з одним. Такі уявлення дозволяють ще ближче познайомитись із тваринним світом, і при цьому ви отримаєте масу задоволення. Парк дикої природи пропонує відвідувачам два тури – один автобусом, другий піший. Сідайте на туристичний автобус та вперед до незабутнього досвіду спілкування з дикими тваринами!

Адреса: Shanghai Wild Animal Park, Nan Liu Gong Lu, Pudong Xinqu, Shanghai Shi, Китай.

Шанхайський зоопарк

Шанхайський зоопарк

Шанхайський зоопарк. | Фото: Patrick Rasenberg/Flickr.

Спочатку на місці цього зоопарку був гольф-клуб. Потім у 1954 році цей клуб було перетворено на зоопарк. Через 50 років шанхайський зоопарк перетворився на один із найкращих екологічних садів у Шанхаї.

У зоопарку зібрано та виставлено понад 6000 тварин, серед яких 600 китайських тварин, у тому числі велика панда, китайська курноса мавпа, південно-китайський тигр, удод, чорний тугайний соловей, великі носороги та двогорбі верблюди.

Серед тварин з інших частин світу можна побачити шимпанзе, жирафа, білого ведмедя, кенгуру, горилу, кільцехвостого лемура, звичайну мавпу, павукоподібну мавпу, гієноподібного собаку, оливкового бабуїна, мандрила, канадську рись та гривистого вовка. Зоопарк постійно створює та розширює вольєри для тварин та покращує умови для їх перебування.

Адреса: 上海动物园地铁站 Shanghai Zoo, Чаннін, Китай.

Стародавнє місто Фенцзін

Стародавнє місто Фенцзін

Стародавнє місто Фенцзін. | Фото: victorillen/Flickr.

Це добре збережене існуюче велике стародавнє місто в Шанхаї. Фенцзін розташований на південному заході Шанхаю, і є відомим історичним і культурним містом Китаї, а також одним із восьми нових визначних пам’яток Шанхаю. Сьогодні це головні «ворота на південний захід» Шанхаю. Фенцзін – типове місто на півдні Янцзи.

По всьому місту розкинуто водопровідну мережу. Через місто проходить безліч річок, через які збудовано понад 52 мости. Найстаріший існуючий міст – міст Чжихе, датований ще династією Юань. Нині йому майже 700 років. У цьому місті також можна побачити чотири стародавні будівлі, пройтися вулицями Хепін, Шенчан, Північною вулицею та вулицею Дружби, які все ще добре збереглися. Все місто займає загальну площу 48750 квадратних метрів.

Адреса: Ancient Town Fengjing, Fengli Road, Цзіньшань, Shanghai, Китай.

Екскурсійний тунель на набережній Вайтань

Екскурсійний тунель на набережній Вайтань

Екскурсійний тунель на набережній Вайтань. | Фото: Yu Morita/Flickr.

Цей екскурсійний тунель у Бунді поєднує дві найкращі пам’ятки Шанхаю: Бунд та Луцзяцзуй. Творці тунелю описують його як можливість оговтатися у подорож, що дозволяє досягти «ядра Землі».

Це альтернатива традиційнішому прозорому підводному тунелю, в якому можна було б подивитися хіба що на каламутну воду річки Хуанпу. Це відмінний варіант переправи через річку для туристів з маленькими дітьми.

Вони зможуть покататися в невеликих кабінках рейками через тунель, підсвічений неоновими вогнями. Поїздка займає 5 хвилин, під час поїздки туристи бачитимуть яскраві кольорові вогні та чутимуть гучні голоси, що нагадують про Вонка: «Ніхто не знає, в якому напрямку ми їдемо».

Адреса: Bund Sightseeing Tunnel, Zhongshan East 1 Road, Waitan, Хуанпу, Шанхай, Китай.

Світ цирку

Світ цирку

Світ цирку.

Шанхайський світ цирку славиться весь світ своїми акробатичними трюками. Відвідувачі можуть побачити цих дивовижних акробатів у щоденних виступах Insertion of Time, шоу, феєричність якого можна порівняти з бродвейським мюзиклом.

Спритні акробати виконують різні трюки, починаючи з традиційної акробатики та закінчуючи елементами з бойових мистецтв. Все це підкреслюється музикою, освітленням та декораціями.

Шанхайський світ цирку також має власний цирк, який називається «Щасливий цирк», в якому є все – від клоунів до тварин та акробатів. Особливо великим попитом «Щасливий цирк» має у вихідні та святкові дні. Шанхайський світ цирку має свою власну повнорозмірну циркову арену, де також виступають і міжнародні цирки.

Адреса: Shanghai Circus World, Gonghexin Road, Pengpuxincun, Чжабей, Шанхай, Китай.

Набережна (Біньцзян-Роуд)

Набережна (Біньцзян-Роуд)

Набережна (Біньцзян-Роуд).

Набережна вздовж річки Хуанпу в Шанхаї, також відома як Біньцзян-Роуд, є 2500-метровою смугою зелених насаджень. Прогулюючись цією дорогою, туристи зможуть помилуватися видом на Бунд, хмарочоси Пудуна та на будівлю Шанхайського міжнародного конференц-центру. Ще тут також можна знайти безліч кіосків, а також ідеально облаштовані газони та клумби.

З цієї набережної відкривається просто чарівний краєвид. Вдень відвідувачі зможуть насолодитися красою широких газонів та квіткових клумб, уночі ж туристів вразять вогні міських будівель та маяків, що сяють на поверхні води. Набережна простягається від Тайдун-Роуд на півночі до Дунчан-Роуд на півдні. Під час прогулянки набережною обов’язково зупиніться біля кіоску Starbucks або Haagen-dazs.

Адреса: Bin Jiang Da Dao, Pudong Xinqu, Shanghai Shi, Китай.

Парк розваг Цзіньцзян

Парк розваг Цзіньцзян

Парк розваг Цзіньцзян.

З моменту свого відкриття у 1984 році парк розваг Цзіньцзян набув дуже великої популярності, адже саме тут з’явилися перші американські гірки в Шанхаї. Розташований на Хунмей-Роуд, район Мейлун, цей парк є одним із найкомплексніших сучасних парків розваг у місті.

Туристи зможуть покататися тут на американських гірках, гігантському чарівному колесі, каруселі та інших атракціонах. Тут також є аквамір, відкритий для відвідувачів влітку. Парк розваг Цзіньцзян підходить для людей різного віку, особливо він сподобається дітям. Будь-який турист зможе весело провести час.

Адреса: Jinjiang Action Park, Hongmei Road, Міньхан, Шанхай, Китай.

Водне містечко Наньсян

Водне містечко Наньсян

Водне містечко Наньсян. | Фото: Marc Garrido Clotet/Flickr.

Водне містечко Наньсян розташоване у північно-західному районі Шанхаю Цзядін. Він є невеликим містечком з майже 1500-річною історією. Це одне з чотирьох відомих історичних та культурних стародавніх міст у Шанхаї.

Він пропонує зручну систему громадського транспорту як на суші, так і на річці. Наньсян – це південна брама району Цзядин, а також дуже важливий культурний і діловий район Південного Цзядіна. Серед основних визначних пам’яток міста – пагоди-близнюки Наньсян, пагорб Хецзуо та сад Гуйї, в якому влітку можна помилуватися лотосами. Це бізнес-центр з давніх-давен був відомий як Срібний Наньсян.

У 1991 році його включили до списку чотирьох найвідоміших історичних та культурних міст Шанхаю. Це старовинне місто є батьківщиною знаменитої булочки Сяолунбао, яку люблять у всьому світі (тому, якщо будете в цьому місці, обов’язково спробуйте її – такі булочки можна знайти в найстарішому оригінальному магазині, який був заснований в 1900 році). У цьому містечку також проводяться виставки реліквій, які залишилися недоторканими з часів династії Мін.

Адреса: Nanxiang Ancient Town, Huyi Highway, Цзядін, Шанхай, Китай.

Діснейленд

Діснейленд

Діснейленд.

Діснейленд у Шанхаї – це перший Діснейленд у Китаї. Після нього з’явився ще один, у Гонконгу, який відкрився у 2005 році. Shanghai Disney Resort розташований у місті Чуаньшань, новому районі Пудун, Шанхай, Китай.

Курорт охоплює територію в 963 акрах, що приблизно в 3 рази більше, ніж гонконгський Діснейленд-Парк. Діснейленд в Шанхаї включає тематичний парк (Діснейленд-Парк), два готелі (готелі Toy Story Hotel і Shanghai Disneyland Hotel), магазини та ресторани комплексу (Disneytown) і Wishing Star Park. Діснейленд здатний приймати до 100 000 відвідувачів щодня.

Адреса: Shanghai Disneyland, Пудун, Шанхай, Китай.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук