36 головних визначних пам’яток Брюсселя, які обов’язково потрібно подивитися

Брюссель, столиця Бельгії, головна резиденція бельгійської королівської родини та столиця Європейського Союзу, за всієї його важливості є напрочуд невеликим і спокійним містом. На відміну від красивих Брюгге та Гента з їхніми полчищами туристів, Брюссель, будучи головним економічним та освітнім центром Бельгії, по-буденному простий. Тут ви отримаєте правильне уявлення про життя звичайних бельгійців та про фантастичну місцеву культуру ресторанів та кафе.

Що можна побачити в Брюсселі? Тут, можливо, немає таких зіркових пам’яток, як в інших бельгійських містах, але знайдеться чимало того, що зацікавить приїжджих, у тому числі низку музеїв та художніх галерей світового класу, а також чудові рештки старовинної архітектури у старому кварталі. Коли ви вдосталь налюбуєтеся готичною та бароковою пишнотою, не забудьте запастися знаменитим брюссельським шоколадом.

Зміст

Ринкова площа Гран-Плас

Ринкова площа Гран-Плас

Ринкова площа Гран-Плас.

Коли ви опинитеся на площі Гран-Плас, захованої в центрі міста, ви будете вражені. У центрі площі знаходиться красива ратуша XV століття, навколо неї розкидані шість будівель гільдій, що відрізняються вражаючою архітектурою. На Гран-Плас варто побувати кілька разів, причому у різний час доби.

У певні дні на площі працює квітковий ринок, який рекомендується відвідувати у нічний час.

Адреса: Grand-Place, Брюссель, Бельгія.

Колесо огляду Атоміум

Колесо огляду Атоміум

Колесо огляду Атоміум.

Багатьом Атоміум здається схожим на оглядове колесо космічного століття. Проте насправді архітектори, проектуючи цю споруду, зобразили фрагмент кристалічних ґрат, збільшених у 185 мільярдів разів. Побудований Атоміум був у 1958 році як головний павільйон Всесвітньої виставки у Брюсселі.

У 2013 році CNN назвав цей будинок найхимернішим у світі. Але бельгійці люблять Атоміум, а краса, як відомо, в очах того, хто дивиться. Атоміум складається з дев’яти сфер («атомів»), для публіки відкрито лише шість із них. Ліфт доставляє відвідувачів на вершину споруди, а мандрувати між сферами ви можете на ескалаторах.

Адреса: Atomium, Square de l’Atomium, Брюссель, Бельгія.

Бельгійський центр коміксів

Бельгійський центр коміксів

Бельгійський центр коміксів. | Фото: Yann Gar/Flickr.

У цьому чудовому будинку 1906 будівлі, спроектованому Віктором Ортою, розміщується Центр коміксів, присвячений історії мультфільмів і коміксів у країні, що подарувала світу смурфиков і Тінтіна. Тут представлено виставку з 200 оригінальних малюнків-коміксів бельгійських та французьких художників.

Побачите ви і оригінальні рукописи, нариси та майстерно створені реконструкції окремих сцен популярних мультфільмів та коміксів, включаючи салун Щасливчика Люка та ракету Тіма, Струппі та капітана Хеддока.

Адреса: Brussels Comic Book Museum, Rue des Sables, Брюссель, Бельгія.

Будівля «Стара Англія»

Будівля «Стара Англія»

Будівля “Стара Англія”. | Фото: Wikimedia.

Будівля «Стара Англія» з приголомшливим фасадом, що привертає увагу туристів, була побудована в останньому році 19 століття. Раніше в ньому розташовувався універмаг, сьогодні – Музей музичних інструментів, що має велику колекцію.

У цьому музеї ви зможете побачити понад 2000 інструментів, багато з яких мають історичну цінність, і почути їхнє звучання. З кафе на даху будівлі відкривається чудовий панорамний вид на місто.

Адреса: Old England Building, Rue Montagne de la Cour 2, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Брюссельська ратуша

Брюссельська ратуша

Брюссельська ратуша. | Фото: jpellgen (@1179_jp) / Flickr.

У той час як мерії багатьох міст прагнуть переселитися в сучасні будинки, брюссельці зберігають вірність своїй давній готичній ратуші початку XV століття. Звичайно, частина міської адміністрації займає іншу, новішу споруду, але вона не така цікава. Стара ратуша – остання середньовічна будівля, що збереглася на Гран-Плас.

Воно прикрашене 137 статуями важливих для історії міста людей (переважно це дворяни та святі). На ратуші ви побачите тільки копії цих скульптур, оригінали зберігаються у міському музеї. Будинок увінчаний елегантним шпилем, який прикрашає 5-метрова статуя Михайла Архангела.

Адреса: Town Hall, Grand Place 1, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Королівська площа

Королівський палац

Королівський палац.

Улюблене місце для зйомок та найважливіша будівля на Королівській площі – Королівський палац. Він використовується бельгійською королівською сім’єю як офіційна резиденція. Державний прапор, що звисає з даху, сигналізує про присутність монарха. Щодня близько 14:30 тут можна спостерігати церемонію зміни почесної варти.

Палац оточений ансамблем культурних будівель із неокласичними фасадами. Двома найкращими прикладами є Палац Академій (колись резиденція наслідного принца Оранського, а нині Королівська академія наук) та Палац витончених мистецтв, спроектовані Віктором Ортою та збудовані у 1920-х роках на західній стороні площі.

Адреса: Place Royale, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Брюссельський собор

Брюссельський собор

Брюссельський собор.

Готична церква, присвячена Святому Михайлу та Святій Гудулі, що є покровителями Брюсселя, була заснована у 1225 році, але будівництво завершилося лише у XV столітті. Величний фасад із широкими сходами та двома 69-метровими вежами-близнюками був спроектований Жаном ван Рейсбруком.

Щедро обставлений інтер’єр собору прикрашають визначні вітражі, створені Бернардом Ван Орлі. У південному трансепті ви побачите скульптури, що зображують Карла V та Ізабеллу португальську, у північному – Людовіка II та Марію. Обов’язково зверніть увагу на каплицю Святого Причастя.

Адреса: Saint-Michel Cathedral, Place Sainte-Gudule, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Фонтан Пісяючий хлопчик

Фонтан Пісяючий хлопчик

Фонтан хлопчик. | Фото: LinksJD/Flickr.

Писяючий хлопчик, безперечно, є найвідомішою пам’яткою Брюсселя. Туристи можуть пропустити багато з прекрасних музеїв міста, але ніхто ніколи не залишить Брюссель, не відвідавши «Пісяючого хлопчика» – унікальну скульптуру, що зображує голого маленького хлопчика, який мочиться прямо у фонтан.

Статуя, до речі, не завжди оголена, вона має цілий гардероб, якому багато хто може тільки позаздрити. «Пісяючий хлопчик» – володар 900 костюмів, що часто змінюються. Ви побачите їх, відвідавши Міський музей. Маленька бронзова скульптура бавить як мешканців, так і гостей столиці з початку 1600-х років, хоча є згадки про щось подібне, датовані століттям або двома раніше.

Адреса: Manneken Pis, Брюссель, Бельгія.

Пагорб Мон дез Ар

Пагорб Мон дез Ар

Пагорб Мон-дез Ар.

Мон-дез Ар, що на пагорбі в центрі Брюсселя, колись був густонаселеним районом, але будівлі були знесені, і протягом багатьох років земля була порожня. Потім тут було закладено сад, але незабаром він поступився місцем новим спорудам, у тому числі Королівській бібліотеці та Палацу конгресів.

Сьогодні ці будинки поділяють простір із новим садом. Прийшовши на «пагорб мистецтв» ви зможете помилуватися одними з найкращих видів Брюсселя з шпилями ратуші, що піднімаються в небо.

Адреса: Mont des Arts, Брюссель, Бельгія.

Королівські галереї святого Юбера

Королівські галереї святого Юбера

Королівські галереї святого Юбера. | Фото: Thomas Spilsbury/Flickr.

Покупці, які мають у кишені кілька зайвих євро, напевно, захочуть витратити їх у Галереї Ройалес Сен-Юбер – унікальному торговому центрі поруч із Гран-Плас. Будинки, збудовані в італійському стилі Чінквеченто, увінчані скляним дахом, тому відвідувачі не боятимуться промокнути в погану погоду.

Центральна частина Галерей, відома як Галерея Де Ла Рейн, славиться своїми шоколадними лавками, бутіками та ресторанами. Торгові галереї приваблюють шість мільйонів людей на рік.

Адреса: Galeries Royales Saint-Hubert, Rue des Bouchers 5, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Музей музичних інструментів

Музей музичних інструментів

Музей музичних інструментів. | Фото: Photo Phiend/Flickr.

Брюссельський музей музичних інструментів, який вважається одним із найкращих у світі, обов’язково потрібно відвідати всім, хто грає на тому чи іншому музичному інструменті або просто любить музику. У музеї зберігається безліч різноманітних музичних інструментів – клавішних, механічних, електронних, духових, ударних, від стародавніх до сучасних.

Найпопулярнішою галереєю виставлені традиційні музичні інструменти з усього світу. Відвідувачі музею побачать багато цікавого. Наприклад, вони, напевно, здивуються, дізнавшись, що шотландці були не єдиними, хто грав на волинці. Крім того, Музей музичних інструментів має в своєму розпорядженні свій концертний зал, розташований в окремій, унікально оформленій будівлі.

Адреса: Musical Instruments Museum, Rue Montagne de la Cour, Брюссель, Бельгія.

Парк Міні-Європа

Парк Міні-Європа

Парк Міні-Європа.

Відвідування парку Mini Europe може нагадати багатьом людям старий фільм «Якщо сьогодні вівторок, то це має бути Бельгія», в якому мандрівники здійснюють грандіозний тур Європою лише за кілька днів. В «Міні-Європі», втім, на знайомство з усіма культовими пам’ятками західної частини континенту піде не кілька днів, а кілька годин.

Під час екскурсії по парку мініатюр ви, зійшовши з венеціанської гондоли, опинитеся біля лондонського Біг-Бена, після чого випробуєте виверження Везувію і побачите падіння Берлінської стіни. Загалом тут представлено 350 мініатюрних споруд, які є зменшеними копіями найкращих будівель Європи.

Адреса: Mini-Europe, Брюссель, Бельгія.

Церква Богоматері Перемог у Саблоні

Церква Богоматері Перемог у Саблоні

Церква Богоматері Перемог у Саблоні. | Фото: Lin Mei/Flickr.

Нотр-Дам-дю-Саблон – це чудова готична католицька церква XV століття, розташована в історичному районі Саблон у Брюсселі. Серед парафіян церкви Богоматері Саблонської – члени королівської родини та дворянство Бельгії.

Сіро-біла церква славиться своїми чудовими вітражами, які вночі освітлюються зсередини. Іншими визначними пам’ятками цього місця є дві каплиці у стилі бароко з похоронними символами, вирізьбленими на мармурі, та статуя Богородиці, яка у 1348 році була вкрадена в Антверпені та передана до Брюсселя.

У каплиці святої Урсули поховано деяких членів королівської родини.

Адреса: Notre Dame du Sablon, Rue des Sablons, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Археологічні розкопки палацу Куденберг

Археологічні розкопки палацу Куденберг

Археологічні розкопки палацу Куденберга.

Одна з найунікальніших речей у Брюсселі – можливість дослідити цю активну археологічну пам’ятку, яку було заново відкрито у 1980-х роках. Розкопки в цьому місці почали, щоб показати підвали та тунелі палацу Куденберг, який колись іменувався Брюссельським, а також забуті вулиці, які за минулі століття виявилися просто «похованими» під містом. У музеї є безкоштовні аудіогіди, які проведуть вас розкопками.

Існують також інтерактивні програми, які заохочують участь дітей, наприклад, «Підземне полювання за скарбами», що включає ліхтарик, карту скарбів, предмети старовинного костюма та головоломку, яку юні шукачі пригод повинні вирішити.

Адреса: Palais du Coudenberg, Place des Palais, Брюссель, Бельгія.

Парк П’ятдесятиріччя

Парк П'ятдесятиріччя

Парк П’ятдесятиріччя.

Парк П’ятдесятиліття був створений у 1880 році на ознаменування 50-річчя країни. Його центральним елементом є монументальний Палац П’ятидесятиліття, два крила якого, з’єднані в 1905 році масивною тріумфальною аркою, спроектованою французьким архітектором Шарлем Жіро, вміщують два найцікавіші музеї Брюсселя.

Королівський художньо-історичний музей має одну з найбільших колекцій гобеленів у світі, а Музей бельгійської армії та військової історії надає огляд розвитку військової техніки та основних військових кампаній, що проходять на бельгійській землі.

Адреса: Parc du Cinquantenaire, Брюссель, Бельгія.

Палац Лакен

Палац Лакен

Палац Лакен.

Королівський замок у Лакені, що є резиденцією бельгійської королівської родини, сам по собі закритий для публіки, але парк, що його оточує, можна відвідати. Тут є чудові пішохідні доріжки та безліч визначних пам’яток, таких як пам’ятник Леопольду I у центрі круглої клумби перед палацом або Японська вежа, зведена для Паризької виставки 1900 року та розташована в самому північному розі парку.

Родзинкою парку є оранжереї, збудовані ще за часів Леопольда II. Вони відкриті для публіки у квітні та травні, коли цвітуть багато рослин.

Адреса: Château de Laeken, Avenue du Parc Royal, 1020 Bruxelles, Бельгія.

Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер

Базиліка Сакре-Кер. | Фото: Arlenz CHEN/Flickr.

У районі Кокельберг домінує масивна Національна базиліка Сакре-Кер – дітище Леопольда II і п’ята за величиною церква у світі, заснована 1905 року в ознаменування 75-річчя країни. Будівництво базиліки було завершено лише 1970 року. Не дивно, що в результаті ми спостерігаємо суміш стилів.

Споруда вражає своїми величезними розмірами (141 на 107 метрів). Всередині на вас чекає постійна виставка з історії базиліки, а також чудова колекція творів мистецтва. Над вівтарем висить картина Жоржа Мінне, де зображений Христос, що дає своє благословення.

З бані храму відкривається захоплюючий дух вид на місто і всю сільську місцевість до Антверпена (бінокль можна взяти напрокат на місці).

Адреса: Національна Basilica of Sacred Heart in Koekelberg, Брюссель, Бельгія.

Абатство Камбр

Абатство Камбр

Абатство Камбр. | Фото: Stephane Mignon/Flickr.

У 1200 році черниці цистерціанського ордену заснували тут абатство, яке у XVI столітті було зруйновано, але потім відновлено. Нині у будівлі абатства, оточеному прекрасними французькими садами, знаходяться Національний географічний інститут та Художній коледж.

Колишня абатська церква XIV століття є елегантною будівлею з барочним склепінням. Усередині ви зможете побачити картину Альберта Баутса «Насмішка Христа» та усипальницю святого Боніфація, єпископа XIII століття. Вікна монастиря прикрашені гербами понад 40 черниць.

Адреса: Аббатство Камбр, Abbaye de la Cambre, 1050 Ixelles, Бельгія.

 

Брюссельський ботанічний сад

Брюссельський ботанічний сад

Брюссельський ботанічний сад. | Фото:

Історично Le Botanique був головним ботанічним садом міста. У наші дні він також приваблює велику кількість гостей. В оранжереї, побудованій у XIX столітті, нині регулярно відбуваються різноманітні концерти та виставки, що робить це місце більше схожим на культурний центр, ніж просто на сад.

Втім, навколишня рослинність залишилася недоторканою і, як і раніше, радує відвідувачів, які бажають відпочити від міської суєти, своєю красою.

Адреса: Le Botanique, Rue Royale 236, 1210 Saint-Josse-ten-Noode, Бельгія.

Королівський музей образотворчих мистецтв

Королівський музей образотворчих мистецтв

Королівський музей образотворчих мистецтв.

Якщо ви прагнете помилуватися витворами мистецтва найвищого рівня, то вирушайте до Королівського музею витончених мистецтв. У музеї зібрано колекції творів сучасного та стародавнього мистецтва різних стилів.

Тут ви побачите роботи Антоніса Ван Дайка, Ганса Мемлінга та, звичайно ж, антверпенського художника Пітера Рубенса. На те, щоб повною мірою оцінити колекцію музею, вам буде потрібно цілий день.

Адреса: Royal Museums of Fine Arts of Belgium, Rue de la Regence, Брюссель, Бельгія.

Музей природничих наук

Музей природничих наук

Музей природничих наук. | Фото: Miguel Discart/Flickr.

Що відвідати у Брюсселі туристам, які вирушили у подорож з дітьми? Звісно ж, Музей природничих наук. Тим більше, що місцевий музей – це не просто нудна колекція поїдених міллю опудал тварин. Він дуже сучасний і має велику кількість інтерактивних експонатів.

Безперечною родзинкою музею є унікальна «родина» ігуанодонів – динозаврів заввишки 10 м, знайдених у вугільній шахті Ено у 1878 році. Комп’ютерне моделювання показує зсув, який, можливо, накрив їх, а багатомовні відеоролики дозволяють дізнатися багато цікавого із сучасної палеонтології.

Адреса: Museum of Natural Sciences, Rue Vautier, Брюссель, Бельгія.

Художній музей Парку П’ятдесятиріччя

Художній музей Парку П'ятдесятиріччя

Художній музей Парку П’ятдесятиріччя.

У напрочуд багатій колекції Музею мистецтва та історії знайдуться і давньоєгипетські саркофаги, і мезоамериканські маски, ікони, і дерев’яні велосипеди. Вирішіть, що саме ви хочете подивитися, перш ніж вирушити до музею. В іншому випадку ви ризикуєте просто «загубитися» у цьому різноманітті.

Особливу атмосферу у візуально привабливий музейний простір привносять середньовічні кам’яні різьблені фігури, корінфські колони, що ширяться, і давньоримська мозаїка, знайдена на території Сирії і датована 420 роком нашої ери.

Адреса: Musée Art & Histoire, Брюссель, Бельгія.

Музей «Світ поїздів»

Музей «Світ поїздів»

Музей “Світ поїздів”.

Чудові старовинні локомотиви мерехтять при слабкому освітленні оригінального музею Train World, розташованого у відреставрованій будівлі вокзалу станції Схарбек 1887 будівлі. Серед експонатів – Le Belge, перший бельгійський паровоз.

Втім, різноманітних локомотивів, вагонів та іншої залізничної техніки тут багато. Ви зможете піднятися в кабіну машиніста, побродити історичною будівлею вокзалу і пройтися старовинним залізничним мостом. Додатковим бонусом є симулятор поїзда.

Адреса: Train World, Place Princesse Elisabeth, Брюссель, Бельгія.

Дім Короля

Дім Короля

Будинок Короля.

Ця химерна будівля з безліччю неоготичних арок, вкритих патиною статуй і міні-шпилів більше, темніша і майже на 200 років молодша за оточуючі її гільдії. Справжній архітектурний шедевр, у якому колись розміщувався середньовічний хлібний ринок, 1873 року був перебудований.

В даний час всередині знаходиться Міський музей Брюсселя, чиї старовинні карти, архітектурні реліквії та картини дозволяють простежити історію бельгійської столиці.

Адреса: Broodhuis, Grand Place, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Парк Брюссель

Парк Брюссель

Парк Брюссель. | Фото: Antoine 49/Flickr.

Віддалених лісів та парків навколо Брюсселя багато, але всередині міста справи не так добре. Найбільшою зеленою ділянкою є Парк де Брюссель, старий парк, що знаходиться по сусідству з Королівським палацом та Палацом нації.

Закладений за сприяння герцогів Брабантських, він усіяний класичними статуями. У цей парк часто приходять офісні працівники, які бажають у свою обідню перерву перекусити на свіжому повітрі, бігуни та сім’ї з дітьми.

Адреса: Parc de Bruxelles, Брюссель, Бельгія.

Церква Нотр-Дам де ла Шапель.

Церква Нотр-Дам де ла Шапель.

Церква Нотр-Дам де ла Шапель. | Фото: Wikimedia.

Найстаріша з збережених у Брюсселі церква нині є обезголовлену вежу оригіналу 1134 року як центральної частини великого готичного будинку.

Славиться церква не лише своїм поважним віком, а й тим, що тут поховано великого художника Пітера Брейгеля Старшого, який колись жив у сусідньому кварталі Мароль.

Адреса: Église Notre-Dame de la Chapelle, Place de la Chapelle, 1000 р. Bruxelles, Бельгія.

Брюссельська фондова біржа

Брюссельська фондова біржа

Брюссель фондової біржі.

Будівля Бельгійської фондової біржі 1873 будівлі закрита для відвідувачів. Однак ви не тільки можете, але і повинні помилуватися його грандіозним неокласичним фасадом, прикрашеним численними скульптурами – оголеними, що мчаться на всю спритність кіньми і безліччю інших алегоричних фігур.

Частина робіт належить Родену, тоді ще молодому учню скульптора.

Адреса: Bourse de Bruxelles, Place de la Bourse, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Церква Сен-Жан-Батіст-о-Бегінаж

Церква Сен-Жан-Батіст-о-Бегінаж

Церква Сен-Жан-Батіст-о-Бегінаж. | Фото: Wikimedia.

Цей високий шедевр фламандського бароко 1657 був спроектований Лукасом Файдербе, учнем Рубенса. Церкву Сен-Жан-Батіст-о-Бегінаж часто називають найкрасивішою церквою Бельгії. Цей храм став чимось на зразок тимчасового притулку для людей, які цього потребують.

Адреса: Béguinage church, Place du Béguinage, Брюссель, Бельгія.

Ринок Сен-Жері

Ринок Сен-Жері

Ринок Сен-Жері. | Фото: Fred Romero/Flickr.

Навколо цікавого пірамідального пам’ятника-фонтану, встановленого на місці середньовічної готичної церкви, зруйнованої в 1799 антирелігійним французьким режимом, в 1881 був побудований чудовий неоренесансний критий м’ясний ринок з цегли і кованого заліза.

До речі, пам’ятник цей відзначає «Нульовий кілометр» – точку, від якої вимірюються усі відстані у Бельгії. Ринок стояв занедбаним протягом більшої частини 1980-х років, але згодом був відремонтований. Сьогодні в цьому будинку розташовуються кафе-бар, клуб та виставковий простір.

Адреса: Halles St-Géry, Place Saint-Géry 1, 1000 Bruxelles, Бельгія.

Міські ворота Халлепорт

Міські ворота Халлепорт

Міські ворота Халлепорт. | Фото: Wikimedia.

Протягом століть Брюссель був оточений 8-кілометровою фортечною стіною. У 1790-х роках вона була частково зруйнована, а в 1810 за наказом Наполеона повністю знесена. Ну майже повністю. Насправді збереглося кілька ізольованих частин, у тому числі Порт-де-Халь, одна із семи вражаючих веж XIV століття.

Французи зберегли Порт-де-Халь, плануючи використовувати його як військову в’язницю. У 1847 році Порт-де-Халь був перетворений на музей і згодом прикрашений романтичними статуями та неоготичними вежами.

Адреса: Халлепорт, Porte de Hal, Zuidlaan 150, 1060 Sint-Gillis, Бельгія.

Пивоварня Кантильйон

Пивоварня Кантильйон

Пивоварня Кантільйон. | Фото: Charles Sayer/Flickr.

Любителі пива не повинні пропустити цей унікальний та дуже атмосферний музей-пивоварню. Це остання в Брюсселі броварня, на якій досі використовується оригінальне обладнання XIX століття.

Вислухавши коротке пояснення, відвідувачі здійснюють самостійну екскурсію пивоварнею, в тому числі бочковими залами, де пиво протягом трьох років дозріває у каштанових винних бочках. У вартість вхідного квитка входять два келихи приголомшливого кислого пива Cantillon для дегустації.

Адреса: Cantillon Brewery, Rue Gheude 56, 1070 Anderlecht, Бельгія.

Заповідник Камбр

Заповідник Камбр

Заповідник Камбр. | Фото: Charles Sayer/Flickr.

Ця велика лісопаркова зона, створена в 1862 році, є по суті зеленими легкими Брюсселя. Вона тягнеться від Авеню Луїзи до Суаньського лісу, чиї високі букові дерева тягнуться аж до Ватерлоо.

До послуг відвідувачів парку Буа-де-ла-Камбр – газони, дитячі майданчики, «кишеньковий» театр, майданчик для катання на роликах та розташований на штучному озері острів з кафе-рестораном Chalet Robinson (сядьте на пором вартістю 1€, щоб дістатися до його і насолодитися легким обідом або морозивом).

Адреса: Bois de la Cambre, Брюссель, Бельгія.

Церква Святого Петра та Гвідо Андерлехтського

Церква Святого Петра та Гвідо Андерлехтського

Церква Святого Петра та Гвідо Андерлехтського. | Фото: Wikimedia.

Церква Святого Петра та Гвідо Андерлехтського, інтер’єр якої прикрашають оригінальні фрески, колись була одним із головних місць паломництва. Аж до Першої світової війни сюди приїжджали кучери та конюхи, а також люди, які страждають від нападів, щоб помолитися перед релікварієм Святого Гвідо – покровителя худоби, робочих коней та епілептиків.

Білокам’яний шпиль церкви домінує на привабливій площі Place de la Vaillance, де кілька будівель 1920-х мають псевдосередньовічні фасади.

Адреса: Church of Saint Peter and Guy of Anderlecht, Place de la Vaillance, Андерлехт, Бельгія.

Королівські теплиці

Королівські теплиці

Королівські теплиці. | Фото: SlightlyOutOfBrussels/Flickr.

Величезні Королівські теплиці були збудовані за правління Леопольда II бельгійським архітектором Альфонсом Балатом. Усередині процвітають фуксії та всілякі тропічні рослини, і бельгійці щороку, коли оранжереї відкривають для публіки, масово стоять у чергах, щоб потрапити туди.

Точні дати відкриття помаранчев для вільного відвідування стають відомими вже у січні.

Адреса: Royal Greenhouses of Laeken, Брюссель, Бельгія.

Європейський парламент

Європейський парламент

Європейський Парламент.

Усередині цієї будівлі з блакитного скла, будівництво якої завершено трохи більше десяти років тому, «політичні наркомани» можуть бути присутніми на парламентській сесії, що проходить у величезній дискусійній палаті.

Коли парламент не засідає, ви можете помандрувати будівлею. Екскурсії комплексом супроводжуються поясненнями через багатомовні навушники.

Адреса: European Parliament, Bâtiment Paul Henri Spaak, Rue Wiertz 60, 1047 Bruxelles, Бельгія.

Культурний центр Прапор

Культурний центр Прапор

Культурний центр Прапор. | Фото: Wikimedia.

Ця дивовижна будівля 1938 року будівлі, що зовні нагадує лайнер з круглою вежею-«перископом», спочатку замислювалася як будівля Національного радіо.

Проте сьогодні ця класика у стилі ар-деко є центром жвавого нічного життя. Усередині ви знайдете модне кафе, кінотеатр та різноманітні музичні заклади.

Адреса: Place Flagey, Place Sainte-Croix, Брюссель, Бельгія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук