37 головних визначних пам’яток Берліна, рекомендованих для відвідування

Сьогодні ми поговоримо про визначні пам’ятки Берліна, фото та опис коротко ознайомить вас із найцікавішими місцями, в які варто вирушити в першу чергу, а вибір тут справді величезний. Берлін – це столиця Німеччини та найбільше місто країни, яке також є великим політичним, культурним та науковим центром Європи.

Незважаючи на розруху після Другої світової війни та наступні десятиліття нестабільності на схід від сумно відомої Берлінської стіни, місто було відновлено і тепер пишається своїми досягненнями, водночас не забуваючи про досить сумне минуле. Берлін пропонує туристам еклектичне поєднання нової та класичної архітектури, динамічних розваг, шопінгу та різноманітних спортивних та культурних локацій. Тож поїхали!

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота.

Побудовані наприкінці XVIII століття Бранденбурзька брама – єдина міська брама Берліна, що збереглася до наших днів. Вони знаходяться у західній частині Берліна біля входу на бульвар Унтер-ден-Лінден.

Ворота стали орієнтиром для регулярного збору протестувальників під час поділу Німеччини та місцем народного святкування після аварії Берлінської стіни у 1989 році.

Вони були серйозно пошкоджені під час Другої світової війни і зазнали великої реконструкції на початку 2000-х років. Сьогодні ворота повністю відновлені і є не лише символом бурхливої ​​історії країни, а й живою пам’яткою возз’єднання Східного та Західного Берліна.

Адреса: Brandenburg Gate, Pariser Platz, 10117 Берлін, Німеччина.

Резиденція Рейхстагу

Резиденція Рейхстагу

Резиденція Рейхстагу.

Рейхстаг є резиденцією парламенту Німеччини та однією з головних історичних пам’яток країни. Пожежа 1933 року та повітряні нальоти під час битви за Берлін у 1945 році завдали великої шкоди цій будівлі.

Рейхстаг розташований неподалік Бранденбурзьких воріт і він так і не був повністю відновлений після війни аж до закінчення демонтажу Берлінської стіни та повного возз’єднання Німеччини.

Деякі історичні «шрами» на кшталт графіті, накреслених радянськими солдатами на стінах після взяття Берліна, було вирішено залишити нащадкам як нагадування про похмуре минуле країни.

Будівля проектувалась цілою низкою різних архітекторів, і поєднання кількох стилів у закінченому проекті спочатку здавалося багатьом дуже спірним, проте сьогодні саме ця особливість приваблює тисячі туристів щороку. Скляний купол у верхній частині Рейхстагу дозволяє насолодитися чудовим видом на місто.

Адреса: Reichstag, Platz der Republik 1, 11011 Берлін, Німеччина.

Меморіал жертвам Голокосту

Меморіал жертвам Голокосту

Меморіал жертвам Голокосту. | Фото: fazh/Flickr.

Неподалік Бранденбурзьких воріт можна побачити меморіал жертвам Голокосту, присвячений євреям, які загинули внаслідок жахливих планів Гітлера. 2711 плит розташовані у формі хвилі на площі понад 19 000 квадратних метрів.

Кожен камінь тут унікальний, їхня висота варіюється від кількох сантиметрів до двох метрів заввишки.

Тут немає єдиної схеми руху, і відвідувачі можуть гуляти в будь-якому напрямку, проходячи повз безмовне сіре каміння. Під меморіалом є підземний інформаційний центр, який розповідає історії людей, які постраждали від дій нацистів.

Адреса: Holocaust Memorial, Cora-Berliner-Straße 1, 10117 Berlin, Німеччина.

Істсайдська галерея

Істсайдська галерея

Істсайдська галерея.

Істсайдська галерея – це найдовша з частин Берлінської стіни, що збереглися. Часто названа пам’яткою свободи, вона демонструє картини художників з усього світу.

Твори мистецтва, які почали з’являтися на цьому місці в 1990 році, демонструють зміну поглядів людей після падіння Берлінського муру, а також висловлюють надію на світле майбутнє світу.

Частина секцій стіни були переміщені, щоб полегшити будівництво, і частина була пошкоджена ерозією або зазнала осквернення вандалів.

Адреса: East Side Gallery, Mühlenstraße 3-100, 10243 Берлін, Німеччина.

Музейний острів

Музейний острів у районі МіттеМузейний острів у районі Мітте. | Фото: Alex DROP/Flickr.Музейний острів становлять п’ять музеїв, розташованих на північному краю острова Шпреінзель на річці Шпре. Як і багато інших споруд у Берліні, старі музейні будинки були практично повністю зруйновані під час Другої світової війни, після чого їх довелося відновлювати.

У Старому музеї (нім. Altes Museum) представлені давньогрецькі та давньоримські артефакти, а в Старій національній галереї (нім. Alte Nationalgalerie) зберігається найбільша в Німеччині колекція картин та скульптур XIX століття.

Музей Nues зберігає доісторичні експонати та зразки єгипетського мистецтва, у тому числі бюст королеви Нефертіті. У Пергамському музеї ви побачите ще одну експозицію давньогрецьких та вавилонських артефактів, серед яких особливо виділяються Ворота Іштар та Пергамський вівтар. Нарешті, в музеї Боде представлена ​​велика колекція скульптур, монет та картин.

Адреса: Museum Island, Берлін, Німеччина.

Бульвар Унтер-ден-Лінден

Бульвар Унтер-ден-Лінден

Бульвар Унтер-ден-Лінден. | Фото: Allie_Caulfield/Flickr.

Найстаріший і найвеличніший бульвар Берліна тягнеться зі сходу на захід від Музейного острова до Бранденбурзьких воріт.

Чудові липи, які дали Унтер-ден-Ліндену його назву, були посаджені далекого 1647 року, проте бульвар набув свого нинішнього розкішного вигляду лише у XVIII столітті за часів правління Фрідріха Великого.

Всі найяскравіші його визначні пам’ятки, такі як Цейхгауз, Державна опера та Університет Гумбольдта, з’явилися тут саме в цей період. Список випускників університету може похвалитися такими прізвищами як Ейнштейн, Маркс, Енгельс та Гегель.

Багато історичних пам’яток на Унтер-ден-Лінден були знищені або сильно пошкоджені під час війни і були відновлені лише після возз’єднання Німеччини.

Адреса: Unter den Linden 10117, Berlin, Німеччина.

Меморіальна церква кайзера Вільгельма

Меморіальна церква кайзера Вільгельма

Меморіальна церква кайзер Вільгельма. | Фото: Joan/Flickr.

Меморіальна церква кайзера Вільгельма знаходиться у центрі площі Брайтшайдплац. Початкова церква була побудована в період між 1891 і 1895 роками кайзером Вільгельмом II, проте під час Другої світової війни вона згоріла після влучення бомби союзників – від колишньої краси залишилася лише зруйнована західна вежа.

У 1961 році навколо руїн було збудовано нову церкву, що складається з 4 будівель. Фотографії оригінальної церкви можна знайти в західній вежі, що збереглася, разом з деякими оригінальними мозаїками.

Адреса: Memorial Church, Breitscheidplatz, 10789 Берлін, Німеччина.

Потсдамська площа

Потсдамська площа

Потсдамська площа. | Фото: Potsdamer Platz/Flickr.

У цьому жвавому куточку Берліна процвітає мистецтво, сфера розваг та торгівля. Площу було повністю зруйновано після війни, проте її швидко вдалося відновити та перетворити. Цей район є символом возз’єднання двох половин Берліна, що об’єднує мешканців обох сторін у новій частині міста.

У центрі стоїть точна копія першого у Німеччині світлофора, а по периметру розташовані елегантні сучасні офісні будівлі. Тут знаходиться чудовий атріум офісу DaimlerChrysler, кінотеатр і музей кіно в Sony Center, а також торговий центр і кінотеатр 3D IMAX.

Адреса: Potsdamer Platz, Potsdamer Platz, 10785 Берлін, Німеччина.

Новий музей

Новий музей

Новий музей | Фото: Garrett Ziegler/Flickr.

Новий музей (нім. Neues Museum) був заснований у 1855 році і зазнав руйнації під час війни у ​​1945 році. Він залишався у запустінні протягом усього повоєнного періоду. Нарешті, в 2009 році його шикарну скарбницю стародавніх артефактів було остаточно перевезено з Альтес Хаус назад додому.

Тут є окремі галереї для артефактів Стародавнього Риму та Греції, але основну увагу привертають скарби Стародавнього Єгипту і особливо погруддя королеви Нефертіті. 3350-річне погруддя було виявлено в Амарні в 1912 році і з тих пір користується шаленою популярністю у туристів.

Тим не менш, бюст Нефертіті є лише одним із багатьох найцікавіших експонатів, адже тут можна знайти буквально все – від табличок із ієрогліфами до стародавніх саркофагів.

Адреса: Neues Museum, Bodestraße, Берлін, Німеччина.

Галерея живопису

Галерея живопису

Галерея живопису. | Фото: Joan/Flickr.

У берлінській картинній галереї (нім. Berliner Gemäldegalerie), одному з найкращих у світі музеїв образотворчих мистецтв, виставлені картини найвидатніших художників Європи до XVIII століття.

Вам, напевно, захочеться відвідати це місце, якщо ви чули про такі імена як Боттічеллі, Альбрехт Дюрер, Рубенс, Рембрандт, Ганс Гольбейн, Рафаель або Вермеєр. Тут у вас буде шанс побачити 1250 картин, написаних найвидатнішими майстрами Європи, тому не дивуйтеся, якщо ви втратите рахунок часу, розглядаючи їх шедеври.

Адреса: Галерея живопису / Gemäldegalerie, Matthäikirchplatz, 10785 Berlin, Німеччина.

КПП Чарлі

КПП Чарлі

КПП Чарлі. | Фото: Amanda Slater/Flickr.

Чекпойнт Чарлі – це один із найвідоміших КПП Берлінської стіни, який має для міста величезне емоційне та історичне значення. На цьому прикордонному переході, названому так західними союзниками, красувався зловісний напис «Ви залишаєте американський сектор».

Це був єдиний пункт пропуску для членів союзних військ та іноземців. Будка охоронця, яка колись стояла на цьому місці, тепер виставлена ​​у «Музеї союзників». На перехресті стоїть копія армійського сторожового посту, а камені використовуються для символічного позначення розташування колишнього кордону.

Якщо ви хочете дізнатися більше про долю та історію цього місця, радимо відвідати музей Берлінського муру.

Адреса: КПП Чарлі, Фрідріхштрассе, Берлін, Німеччина.

Парк Великий Тіргартен

Меморіал загиблим радянським воїнам у парку Великий Тіргартен

Меморіал загиблим радянським воїнам у парку Великий Тіргартен.

Парк Великий Тіргартен, розташований у центрі Берліна, колись був мисливським угіддям для бранденбурзької еліти. На згадку про пруські перемоги у парку було встановлено величну колону Перемоги, до якої пішоходи можуть дістатися будь-яким із чотирьох підземних тунелів.

Поруч із колоною знаходиться замок Беллвью – гарний палац, який є офіційною резиденцією президента Німеччини.

Адреса: Великий Тіргартен, Str. des 17. Juni, 10785 Berlin, Німеччина.

Комплекс Хакські двори

Комплекс Хакські двори

Комплекс Хакські подвір’я. | Фото: gula08/Flickr.

Комплекс Хакські двори (нім. Hackesche Höfe), розташований на краю вулиці Оранієнбургерштрассе в Шойненфіртелі, складається з восьми закритих з’єднаних дворів. Він був спроектований і збудований архітектором Куртом Берндтом, а фасад у стилі модерн став результатом праць Августа Енделла.

Подібно до інших схожих споруд Берліна, комплекс використовувався для розміщення офісів, магазинів і квартир. Будівлі були лише частково пошкоджені під час Другої світової війни, проте за часів поділу Німеччини про них на якийсь час забули.

Лише після возз’єднання країни, починаючи з 1993 року, комплекс почав відновлюватися і сьогодні він виглядає краще, ніж будь-коли. Тут ви знайдете безліч кафе, ресторанів та магазинів, куди приходить безліч місцевих мешканців та туристів щодня.

Адреса: Хакські двори, Rosenthaler Str. 40-41, 10178 Берлін, Німеччина.

Пергамський музей

Пергамський музей

Пергамський музей. | Фото: alex.ch/Flickr.

Пергамський музей розташовано на Музейному острові. Він був названий на честь Пергамського вівтаря, який є однією з найбільш цінних виставкових пам’яток.

Пергамський музей є найбільш відвідуваним художнім музеєм у Німеччині і може похвалитися неймовірною колекцією старожитностей та скарбів. Відвідування музею – це спосіб поринути у атмосферу давнини.

З інших найпомітніших експонатів Пергамського музею варто виділити ворота богині Іштар, Мшаттський фриз з пустельного замку в Йорданії та ворота Мілетського ринку, побудовані в Римі у II столітті н.е.

Адреса: Пергамський музей, Bodestraße 1-3, 10178 Берлін, Німеччина.

Інформаційно-виставковий центр та музей «Тографія терору»

Інформаційно-виставковий центр та музей «Тографія терору»

Інформаційно-виставковий центр та музей «Тографія терору». | Фото: WordRidden/Flickr.

Одна з найбільш яскравих пам’яток Берліна – його інформаційно-виставковий центр та музей просто неба під назвою «Тографія терору», розташований на місці колишнього головного управління безпеки СС Третього Рейху.

Спеціально для музею було розкопано колишні тюремні камери, щоб продемонструвати всім охочим трагедії та жахи нацистського режиму. Експонати присвячені єврейським гетто Берліна, нацистським злочинцям, притягнутим до відповідальності на Нюрнберзькому процесі, а також усім, хто загинув від рук нацистів.

Відвідування цього музей напевно не залишить вас байдужим.

Адреса: Topography of Terror, Niederkirchnerstraße 8, 10963 Берлін, Німеччина.

Берлінський зоопарк

Берлінський зоопарк

Берлінський зоопарк.

Зоологічний сад Берліна є найстарішим зоопарком Німеччини, який залишається однією з найпопулярніших пам’яток країни, залучаючи мільйони гостей щороку.

Заснований у 1844 році і повністю перебудований після Другої світової війни, цей зоопарк заслужив свою грандіозну репутацію завдяки численним успішним програмам розведення та відомий тим, що забезпечує автентичне середовище для всіх місцевих мешканців. Тут мешкає майже 20 000 тварин – від арктичних вовків до африканських зебр.

Берлінський зоопарк став будинком для гігантських панд, двох видів жирафів та зграї мініатюрних африканських пінгвінів, які мають велику популярність у дітей. Зоопарк може похвалитися найбільшим вольєром у Європі, а також гігантським акваріумом, в якому живе понад 9000 істот, включаючи рифові та тигрові акули, медузи, тропічні риби, рептилії та інші істоти.

В іншому цікавому берлінському зоопарку під назвою Tierpark мешкає близько 7250 тварин, що належать до 840 різних видів. Тепер ви точно знаєте, що подивитися в Берліні, приїхавши сюди з дітьми!

Адреса: Berlin Zoological Gardens, Hardenbergplatz 8, 10787 Berlin, Німеччина.

Площа Жандарменмаркт

Площа Жандарменмаркт

Майдан Жандарменмаркт.

Жандарменмаркт – це головна загальна площа Берліна, історія якої сягає XVII століття. Хоча багато з історичних будівель на Жандарменмаркт були зруйновані під час Другої світової війни, деякі ключові пам’ятки все ж таки збереглися.

Завітавши до Жандарменмаркта, ви зможете побачити Німецький і Французький собори, останній з яких був побудований гугенотами на початку XVIII століття. На Жандарменмаркт також розташований чудово реконструйований будинок «Концертхаус», в якому виступає Берлінський симфонічний оркестр.

Взимку головною подією на площі є розкішні різдвяні ярмарки.

Адреса: Gendarmenmarkt, Gendarmenmarkt, 10117 Берлін, Німеччина.

Колона Перемоги

Колона Перемоги

Колона Перемоги. | Фото: Joan/Flickr.

Колона Перемоги була побудована наприкінці XIX століття на честь низки військових перемог, здобутих прусською армією в Європі. Спочатку колона стояла перед рейхстагом, але пізніше вона була перевезена до центру Тіргартена нацистським урядом у рамках великого плану реконструкції міста.

На самому верху колони красується крилата постать, що зображує Вікторію – римську богиню перемоги. На вершині Колони Перемоги знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий панорамний вид на місто. Є лише одна проблема – тут немає ліфта.

Якщо ви почуваєтеся в хорошій фізичній формі, просто підніміться на 285 кроків вгору сходами, і ви опинитеся на самій вершині.

Адреса: Victory Column, Großer Stern, 10557 Berlin, Німеччина.

 

Замок Шарлоттенбург

Замок Шарлоттенбург

Замок Шарлоттенбург.

Якщо ви любите екскурсії палацами, обов’язково відвідайте Шарлоттенбург. Це найбільший палац у Німеччині, і він знаходиться у берлінському районі Сіті-Вест. Шарлоттенбург був збудований наприкінці XVII століття, і саме навколо нього виріс весь однойменний район.

Колись закритий палац у стилі бароко з чудовими садами та скульптурами тепер відкритий для широкої публіки. Ви зможете обійти його чудово відреставровані зали та оцінити екстравагантний стиль рококо в апартаментах Фрідріха Великого, а також насолодитись чудовою колекцією порцеляни, ювелірними виробами та королівським сріблом, які виставлені тут для загального огляду.

Адреса: Charlottenburg Palace, Spandauer Damm 20-24, 14059 Берлін, Німеччина.

Площа Александерплац

Площа Александерплац

Площа Александерплац. | Фото: Joan/Flickr.

Якщо ви опинитеся в Берліні, ви майже напевно так чи інакше опинитеся на Александерплац. Ця велика громадська площа знаходиться в самому центрі Мітте, і сьогодні це головний транспортний вузол Берліна. Тут також є деякі з найпопулярніших історичних пам’яток міста.

З площі Александерплац можна побачити величну берлінську телевежу, тут цокають знамениті «Годинник світу» та б’є фонтан Нептуна, а також працює безліч місцевих магазинів, ресторанів та навіть казино.

На площі також розташована Галерея Кауфхоф – один із найжвавіших торгових центрів у цьому районі.

Адреса: Alexanderplatz, 10178 Берлін, Німеччина.

Берлінський собор

Берлінський собор

Берлінський собор. | Фото: Kristian Golding/Flickr.

У Берліні є багато чудових церков, але Берлінський кафедральний собор – безумовно найбільший і один із найкрасивіших. Він був побудований на початку XX століття для вираження могутності імперської влади Німеччини. Ця цегляна споруда у стилі неоренесанс розташована в районі Музейного острова.

Головна гордість собору є величезним органом, і він все ще використовується для релігійних служб. Якщо ви вирішите відвідати цей собор, ви зможете також піднятися на вершину його бані і насолодитися розкішним видом на місто.

Адреса: Берлінський собор, Am Lustgarten, Берлін, Німеччина.

Меморіальний комплекс “Берлінська стіна”

Меморіальний комплекс "Берлінська стіна"

Меморіальний комплекс “Берлінська стіна”.

Існує безліч різних варіантів для того, щоб подивитися на Берлінську стіну, перебуваючи в межах міста. Якщо місця на кшталт КПП «Чарлі» здаються вам надто банальними, ви можете вирушити до меморіального комплексу Берлінська стіна.

Це пам’ятник сотням чоловіків, жінок та дітей, які загинули, намагаючись перетнути сумно відому стіну. На Бернауерштрассе є цікава виставка, присвячена стіні, з експонатами та цікавою інформацією (хоча більша її частина представлена ​​німецькою мовою).

З оглядового майданчика ви зможете побачити нейтральну зону, яка колись поділяла Східний та Західний Берлін.

Адреса: Меморіал Берлінська стіна, Бернауер штрассе, Берлін, Німеччина.

Трептів-парк

Трептів-парк

Трепт-парк. | Фото: Marco Fieber/Flickr.

Трептів-парк розташований поруч із річкою Шпрее на південь від центру Берліна. Якщо ви цікавитеся історією Другої світової війни, то вам безперечно варто сюди навідатися. У парку є великий військовий цвинтар, а також величезний радянський військовий меморіал, який був збудований у 1949 році на згадку про радянських солдатів, які загинули в битві за Берлін.

Навколо парку розставлено кілька табличок, кожна з яких увічнює пам’ять про ті чи інші битви. Крім свого історичного значення, Трептов-парк є чудовим місцем для сімейних прогулянок зручними пішохідними доріжками або катанням на човнах.

Любителі пива зможуть зайти до місцевого пивного двору, щоб освіжитися келихом холодного пива.

Адреса: Treptower Park, Alt-Treptow, 12435 Берлін, Німеччина.

Музей НДР

Музей НДР

Музей НДР. | Фото: John Carkeet/Flickr.

Музей НДР розташований у самому серці колишнього урядового району Східної Німеччини і присвячений історії Німецької Демократичної Республіки, яка нині не існує. Тут ви зможете побачити, яким було життя в колишній Східній Німеччині.

Подивіться на квартири, в яких жили люди, приміряйте найпоширеніші предмети одягу того періоду і не забудьте подивитися на приховані пристрої прослуховування або жучки, які використовуються для стеження за громадянами.

Усі експонати супроводжуються пояснювальною інформацією англійською та німецькою мовами.

Адреса: DDR Museum, Karl-Liebknecht-Str. 1, 10178 Берлін, Німеччина.

Берлінська телевежа

Берлінська телевежа

Берлінська телевежа.

Берлінська телевежа розташована у столичному районі Мітте неподалік Александерплац. Ця вежа є найвищою спорудою у всій Німеччині, а її оглядовий майданчик пропонує неймовірний панорамний огляд міста.

Телевежа була збудована у 60-х роках минулого століття і є однією з найзначніших сучасних будівель тієї епохи у Німеччині. За часів її будівництва вона вважалася справжнім дивом інженерної думки.

Трохи нижче за головний оглядовий майданчик знаходиться першокласний ресторан, де ви зможете насолодитися видом на околиці з висоти пташиного польоту за келихом улюбленого напою.

Адреса: Берлінська телевежа, Panoramastraße 1A, 10178 Berlin, Німеччина.

Бульвар Курфюрстендамм

Бульвар Курфюрстендамм

Бульвар Курфюрстендам. | Фото: Giovanna d’arco/Flickr.

Курфюрстендамм був побудований німцями як своєрідну відповідь французьким Єлисейським полям у Парижі. Уздовж широкої дороги були посаджені дерева, а з обох її боків були зведені гарні будинки.

Курфюрстендамм був серцем колишнього Західного Берліна і, як і раніше, є найпопулярнішим торговим бульваром міста. Сьогодні тут стоять торгові центри та першокласні фірмові магазини. Якщо ви знаходитесь в цьому районі, обов’язково завітайте до KaDeWe або “Кауфхаус дес Вестенс”.

Це найбільший торговий центр у всій Європі, який торгує практично всім – від дорогого взуття та текстилю до свіжих продуктів та меблів.

Адреса: Kurfürstendamm, Berlin, Німеччина.

Німецький історичний музей

Німецький історичний музей

Німецький історичний музей. | Фото: visitBerlin/Flickr.

Німецький історичний музей буде цікавий тим, хто хоче дізнатися, чим займалися німці останні два тисячоліття. У ньому представлена ​​вся історія німецького народу аж до сьогодення, а її експозиції представлені максимально простим та логічним чином.

Музей розташований у двох суміжних будівлях: у традиційному Зевхаусі та у більш сучасному Виставковому Центрі, спроектованому І.М. Пий.

Тут ви зможете побачити плакати Другої світової війни, подивитися на карти ХІХ століття або помилуватися сучасною скульптурою, виконаною найкращими німецькими майстрами.

Адреса: German Historical Museum, Unter den Linden 2, 10117 Berlin, Німеччина.

Міст Обербаумбрюкке

Міст Обербаумбрюкке

Міст Обербаумбрюкке. | Фото: visitBerlin/Flickr.

Обербаум – це дворівневий міст, що проходить через річку Шпреє та з’єднує райони Фрідріхсхайн та Кройцберг. Цей міст пов’язує воєдино колишню Східну Німеччину із Заходом, тому це не просто архітектурно гарна, а й історично значима споруда.

Міст Обербаум є однією з найбільш популярних пам’яток Берліна. То справді був своєрідний символ єдності – шлях, який дозволяв з’єднати схід і захід у колись розділеному Берліні. Міст можна перетнути пішки.

Адреса: Oberbaumbrücke, Oberbaumbrücke, 10243 Берлін, Німеччина.

Олімпійський стадіон

Олімпійський стадіон

Олімпійський стадіон.

Небагато спортивних арен світу бачили стільки ж знакових історичних подій, як Олімпійський стадіон Берліна.

Коли нацисти прийшли до влади у 1933 році, вони відразу вирішили, що майбутні Олімпійські ігри 1936 року мають послужити пропагандистським цілям, тому Вернеру Марчу було запропоновано спроектувати монументальний стадіон, який би приголомшував уми сучасників.

Результатом його праць став архітектурний шедевр, на якому американський атлет Джессі Оуенс завоював чотири золоті медалі, спростувавши міф про перевагу арійської раси.

З того часу на стадіоні було встановлено величезний сталевий дах вагою 3500 тонн, а його місткість скоротилася зі 100 000 до 74 475 осіб.

Ви можете придбати окремий екскурсійний тур стадіоном або просто купити квиток на матч місцевої футбольної команди «Герта», щоб повністю насолодитися атмосферою цього місця.

Адреса: Olympic Stadium, Olympischer Platz 3, 14053 Berlin, Німеччина.

Берлінська філармонія

Берлінська філармонія

Берлінська філармонія. | Фото: Andreas Levers/Flickr.

Берлінська філармонія стабільно входить до трьох кращих філармоній світу, так що справжні любителі класичної музики точно знають, що відвідати в Берліні в першу чергу. Концертна зала, відома своїм незвичайним дахом, була відкрита на південній околиці Тіргартена в 1963 році.

У ті часи він знаходився на пустирі, утвореній Берлінською стіною, зате тепер знаходиться в самому центрі культурного центру Культурфорум, до складу якого входить цілий ансамбль важливих культурних об’єктів.

Цікавий та досить суперечливий факт: на початку 60-х років для перевірки акустики під час будівництва зали використовувалися пістолети.

Адреса: Berlin Philharmonie, Herbert-von-Karajan-Straße 1, 10785 Berlin, Німеччина.

Німецький технічний музей

Німецький технічний музей

Німецький технічний музей. | Фото: Johnny Comstedt/Flickr.

Німецький технічний музей, створений технарями для технарів, демонструє чудові збори зразків транспорту та промисловості з різних епох.

Діти будуть у захваті від парку важких транспортних засобів, таких як парові та дизельні локомотиви, а також гігантського авіаційного залу, де виставлена ​​бомба V-1, літак Arado Ar 96, уламки пікіруючого бомбардувальника Stuka та Lancaster, а також винищувачі Messerschmitt Bf 1 -Wulf Fw 200 Condor.

Щодо промисловості, музей не просто розповідає вам про те, як все робилося – він показує вам сам процес виробництва паперу та друку газет.

Діти можуть заглянути в Науковий Центр, де за допомогою веселих експериментів зможуть поглибити свої знання в таких областях як електрика, світло і магнетизм.

Адреса: Deutsches Technikmuseum, Trebbiner Str. 9, 10963 Берлін, Німеччина.

Західний торговий дім

Західний торговий дім

Західний торговий дім. | Фото: ACME/Flickr.

Західний торговельний будинок (нім. Kaufhaus des Westens або скорочено KaDeWe) – це унікальний торговельний комплекс. Цей восьмиповерховий монстр – найвідоміше місце для шопінгу у всій Німеччині та другий за величиною торговий центр у Європі.

Перші три поверхи комплексу пропонують жіночий та чоловічий одяг найвищого класу, ну а якщо вам потрібно щось преміальне, радимо спуститися на цокольний поверх у “Luxury Boulevard”, який є мініатюрним 5 Авеню.

Але для решти нас головним місцем призначення стане зал «Делікатеси» на 6-му поверсі, де безліч кондитерів і пекарів творять справжнє диво, від якого течуть слинки. Поверхом вище розташований зимовий сад із рестораном самообслуговування KaDeWe на 1000 місць.

Адреса: Kaufhaus des Westens, Tauentzienstraße 21-24, 10789 Берлін, Німеччина.

Музей природознавства

Музей природознавства

Музей природознавства. | Фото: lingling/Flickr.

У центральній залі берлінського музею природознавства ви можете привітатись із найбільшим у світі скелетом динозавра. Цей зауропід висотою 13,27 метра важив би 55 тонн, якби живий. Останки хижака виявили в Танзанії на початку XX століття.

Іншими зірками музею без сумніву є тиранозавр Трістан і скам’янілості археоптерикса (хижака, який став недостатньою ланкою між рептиліями та птахами).

У музейних галереях на вас чекає ще багато всього цікавого: 4500 зразків різних мінералів, опудало маврикійського дронту і чудова виставка, що наочно і чітко ілюструє теорію еволюції.

Адреса: Museum für Naturkunde, Invalidenstraße 43, 10115 Берлін, Німеччина.

Стара національна галерея

Стара національна галерея

Старий Національна галерея. | Фото: Norman Z/Flickr.

Коли в 1861 році багатий банкір і меценат Йоахім Генріх Вільгельм Вагенер помер, він заповів свою багату колекцію із 262 картин Пруссії. Ця колекція стане основою Національної галереї, і робота над будівництвом будівлі для неї розпочнеться вже через два роки після смерті мецената.

Внаслідок цього з’явився величний неокласичний храм, спроектований архітектором Фрідріхом Августом Штюлером.

Щодо змісту, то тут виставлені роботи виключно XIX століття: твори романтичного мистецтва Каспара Девіда Фрідріха та його сучасників, роботи імпресіоністів, включаючи картини Ренуара та Моне, та ранні картини модерністів Макса Лібермана та Адольфа фон Мензеля.

Адреса: Alte Nationalgalerie, Bodestraße 1-3, 10178 Берлін, Німеччина.

Комплекс Соні Центр

Комплекс Соні Центр

Комплекс Соні Центр

Мабуть, головною прикрасою нової площі Потсдама є розкішний комплекс будівель, побудований в 1990 році Хелмутом Яном і Пітером Вокером. Соні-Центр є овальною площею, навколо якої розташувалося сім будівель під єдиним куполом.

Тут є все: магазини, готелі, музеї, кінотеатри, IMAX, ресторани та офіси, причому приходити сюди можна і з дітьми – для них передбачено критий тематичний парк Legoland Discovery Centre, в якому юні любителі подорожей точно втратить рахунок часу.

Адреса: Sony Center, Берлін, Німеччина.

ботанічний сад

ботанічний сад

Ботанічний сад.

Ботанічний сад Берліна площею 43 гектари, на території якого зростає понад 22 000 видів рослин, можна вважати справжнім раєм на землі для садівників та любителів «зелених» технологій. Сад розташований у житловому районі Далем – він переїхав із центру міста у період між 1897 та 1910 роками. Саме в цей період було зведено найбільшу з 15 теплиць парку – Große Tropenhaus (Великий тропічний будинок).

Її внутрішня температура підтримується на рівні 30°C протягом усього року – у тому числі й задля того, щоб забезпечувати комфортне середовище для чудового гігантського бамбука, що росте тут. Зовні саду є дендрарій площею 14 гектарів, основою якого вважається романтична «Альтанка троянд».

Що стосується справжніх знавців ботаніки, то їм, напевно, буде цікаво відвідати Ботанічний музей, в якому зібрано чудову колекцію зразків рідкісних рослин, яка навряд чи залишить байдужим будь-якого фахівця.

Адреса: Botanischer Garten, Königin-Luise-Straße 6-8, 14195 Berlin, Німеччина.

Музей Штазі

Музей Штазі

Музей Штазі. | Фото: Garrett Ziegler/Flickr.

У колишньому штабі Служби державної безпеки НДР ви дізнаєтеся про ще один складний період історії Німеччини. Завітавши до музею, ви зможете представити масштаби стеження штазі за громадянами НДР та оцінити їхні зусилля щодо впровадження у західні суспільно-політичні структури.

Будь-хто, хто любить шпигунство, отримає справжнє задоволення від огляду мініатюрних камер, жучків та прихованої зброї, при цьому тут вам також розкажуть про структуру штазі та методи її вербування.

Обов’язково підніміться нагору – тут усе лишилося саме так, як було 1989 року. Столи, стільці, шафи та сейфи – все стоїть на своїх місцях, і ви навіть зможете увійти до кабінету керівника Штазі, Еріха Мільке – людини, відомої під псевдонімом «Майстер страху».

Адреса: Stasi Museum, Ruschestraße 103/Haus 1, 10365 Berlin, Німеччина.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук