37 пам’яток Мальдів, які варто відвідати

Не мають собі рівних пляжів, чудові рифи, що зачаровує синє море і приголомшливий підводний світ – на Мальдівах є що подивитися! Неймовірна краса природи цієї країни, що займає 26 атолів та 1200 островів, щорічно приваблює тисячі туристів з усього світу. Заслуговує вона і на вашу увагу!

Оскільки в цю острівну державу спрямовуються насамперед любителі плавання та водних видів спорту, туристичний бізнес тут безпосередньо залежить від погодних умов. Найкращим часом для відвідування Мальдів вважається період із грудня по квітень.

Зміст

Мале

Мале

Мале.

Місто Мале, яке є однією з найменших національних столиць у світі, широко відоме своєю стародавньою мечеттю та барвистими будівлями. Сьогодні завдяки своїй красі та стрімкому розвитку це місто перетворилося на одне з найбільш відвідуваних місць на Мальдівах.

Крихітна мальдівська столиця, яка є рушійною силою життя всього архіпелагу, може багато чого запропонувати своїм гостям. І в першу чергу вона подарує вам справжні уявлення про Мальдіви. Це оточене бірюзовим морем місто відмінно підходить для прогулянок без заздалегідь спланованого маршруту.

Дослідження архітектурних пам’яток, що є частиною історії країни, або просто гуляння по вулицях, заповнених магазинами і жвавими ринками, – вам сподобається кожна мить, проведена в Малі. Побувати на Мальдівах та не відвідати Мале було б величезною помилкою з вашого боку.

Основні пам’ятки та розваги Мале:

 • мечеть Великої П’ятниці;
 • рибний ринок Мале;
 • Національний музей;
 • пам’ятник жертвам цунамі;
 • дайвінг та сноркелінг;
 • плавання за допомогою підводного скутера.

Найкращий час для відвідування: з листопада до квітня.

Адреса: Мале, Мальдіви.

Сонячний острів: рай для любителів блискучих пляжів

Сонячний острів

Сонячний острів.

Розташований у південній частині атола Арі острів Налагурайду, також відомий як Сонячний острів, входить до основних визначних пам’яток Мальдів. Цей шматочок суші, прикрасою якого є чудові пляжі, пишна зелень і красиві тропічні квіти, приваблює величезну кількість туристів, які бажають відпочити на лоні природи.

Налагурайду з чарівними блакитними водами, блискучими пляжами і казковими курортами гарантує своїм гостям отримання безмірного задоволення. Повне безтурботності та краси, це місце стане чудовим вибором для молодят, які вирішили провести на Мальдівах свій медовий місяць.

Основні розваги на Сонячному острові:

 • дайвінг;
 • віндсерфінг та сноркелінг;
 • відпочинок у сауні та СПА.

Найкращий час для відвідування: з березня по квітень – ідеальний час для відпочинку, літній сезон – для заняття віндсерфінгом та деякими іншими водними видами спорту.

Адреса: Налагурейду, Мальдіви.

Банановий риф: незабутні враження від дайвінгу

Банановий риф,

Банановий риф.

Банановий риф, що входить до складу Північного Мале-атолу, відомий у всьому світі як одне з найкращих місць для дайвінгу. Фактично, це було перше місце на Мальдівах, яке здобуло ліцензію на надання подібних послуг туристам. Риф, що має форму банана, вражає своїми фантастичними коралами, дивовижними скелями, виступами та печерами. Для любителів пригод це одне з найпривабливіших місць на Мальдівах.

Діапазон глибин занурення досить широкий – від 5 до 30 метрів. Так, у цих прозорих водах навіть на глибині 30 метрів видимість залишається бездоганною! Температура води також досить комфортна – від 24 до 29 градусів за Цельсієм.

Основні розваги на Банановому рифі:

 • катання на водних лижах;
 • підводне плавання біля Maldive Victory і в районі островів Хулхумале, Алімату, Біяду, Манта-Пойнт.

Найкращий час для відвідування: з травня до липня (для дайвінгу).

Адреса: North Malé Atoll, Мальдіви.

 

Найкращі ціни на тури:

powered_by

Острів Алімату

Острів Алімату

Острів Алімату.

Острів Алимата розташований на східній околиці Мальдів, в атоле Вааву. Завдяки кришталевій чистоті та спокою тутешніх вод острів ідеально підходить для дайвінгу, сноркелінгу та катання на човні.

Волейбольні матчі на залитих сонцем піщаних пляжах – теж чудова розвага. Алімат обирають і ті, хто шукає місце для проведення медового місяця або сімейного відпочинку. Підвищенню популярності цього острова серед туристів сприяють також бари, ресторани, спа і центр аюрведичного масажу.

Основні розваги острова Алімату:

 • всі види підводного плавання;
 • катання на каное в Міяру Канду;
 • відвідування Фотте Канду (територія, що охороняється державою).

Найкращий час для відвідування: з березня по квітень.

Адреса: Alimatha Island, Мальдіви.

Штучний пляж

Штучний пляж

Штучний пляж.

Цей пляж, який ви знайдете в Північному Мале-Атолі, має штучне походження, що власне і випливає з його назви. Це улюблене місце для тих, хто приїжджає на Мальдіви, щоб поплавати. Майте на увазі, що Штучний пляж – це відкрита територія, і тому тут відповідно до місцевого законодавства діють певні обмеження щодо вашого одягу (а точніше ступеня вашої роздягненості).

Можливість зайнятися водними видами спорту або просто спокійно погуляти, а також шанс побувати на одному з карнавалів, які тут проводять, роблять Штучний пляж дуже популярним серед молоді. Вечорами тут буває дуже весело: музичні гурти збираються на пляжі, щоби влаштувати джем чи концерт.

Основні пам’ятки Штучного пляжу:

 • Шарк-Пойнт;
 • Манта-Пойнт;
 • Насимо Тіла;
 • Кані-корнер.

Найкращий час для відвідування: з листопада до квітня.

Адреса: Artificial Beach, Мале, Мальдіви.

HP риф: для поціновувачів коралів та підводних печер

HP риф

HP риф.

Одне з найкрасивіших місць для дайвінгу на Мальдівах – риф HP, розташований в атоле Північний Малі. Нерідко його називають «Райдужним рифом», що пов’язане з великою кількістю яскравих коралів, які прикрашають морське дно.

Більша частина рифу утворена яскраво-синіми, помаранчевими та жовтими коралами, у тому числі горгонаріями та альцінаріями. Навколо снують барракуди, сірі рифові акули, собакозубі тунці, скати-орляки та сотні дрібніших риб. Дайвери знайдуть у цих водах не лише колосальний вертикальний прохід заввишки 25 метрів, а й безліч інших дивовижних утворень – ущелин, чудових печер, величезних блоків.

Основні розваги HP рифу:

 • дослідження морського життя;
 • дайвінг та підводне фотографування.

Найкращий час для відвідування: з грудня до квітня.

Адреса: North Malé Atoll, Maldives.

Острів Фіхалхохі: знайомство з життям океану

Острів Фіхалхохі

Острів Фіхалхохі.

Острів Фіхалхохі, що входить до складу атолу Каафу, є одним із найпривабливіших місць на Мальдівах. Тут на вас чекають кокосові пальми, що дають приємну тінь, дикі пляжі і чиста вода. Ви неодмінно маєте звернути увагу на Фіхалхохі, якщо плануєте проведення медового місяця чи романтичного відпочинку.

Тепла погода робить острів ідеальним місцем для водних розваг, які люблять туристи, і найчарівнішим доповненням до списку кращих місць на Мальдівах. Одна з кращих особливостей острова Фіхалхохі – це навколишній риф, що служить притулком для багатьох морських мешканців.

За наявності можливості зайнятися плаванням з аквалангом можна познайомитися з морським життям підводних рифів і сфотографувати цю картинку у своїй пам’яті на все життя. Крім цього, острів відомий чудовими тропічними стравами, що подаються тут, приготовленими за рецептами різних країн світу.

Основні пам’ятки острова Фіхалхохі:

 • курорт Фіхалхохі, а також пляжі Ранналі та Ріхівелі, розташовані в безпосередній близькості від нього.

Найкращий час для відвідування: з грудня до червня.

Адреса: Фіхалхохі, Мальдіви.

Утхему Гандувару: шанувальникам історії та незвичайної архітектури

Утхему Гандувару

Утхем Гандувар.

Утхем Гандувар є ідеальним місцем для знайомства з історією країни. Саме у цьому дерев’яному палаці колись жив султан Мухаммед Тхакуруфаану, один із правителів династії Утхему. Місцеві жителі досі шанують і пам’ятають цього лідера, який організував у XVI столітті масовий опір португальським колонізаторам.

Основні пам’ятки Утхем Гандувар:

 • будинок султана Мухаммеда Тхакуруфаану;
 • древній цвинтар;
 • нова мечеть;
 • пляж на північному березі і т.д.

Найкращий час для відвідування: з травня по листопад (щоб мати можливість не тільки побачити будинок султана, а й поспостерігати за скатами манта).

Адреса: Utheemu Gan’duvaru, Hasanbe Koshi Magu, Utheemu, Мальдіви.

Пляж острова Велиганду

Пляж острова Велиганду

Пляж острова Велиганд.

Незважаючи на свої скромні розміри, острів Веліганду, розташований в атоле Північний Арі, користується великою популярністю у відпочиваючих. Велиганду щедро ділиться зі своїми гостями пишною зеленню, що дарує відчуття спокою та безтурботності, і своїми лагунами, що надають чудові можливості для заняття дайвінгом та сноркелінгом. Пляж острова знаходиться в безпосередній близькості від рибальського села, тому смачна їжа відпочиваючим на острові туристам гарантована.

Основні розваги на пляжі острова Веліганду:

 • Спа центр;
 • сноркелінг та дайвінг;
 • риболовля;
 • тури місцевими селами.

Найкращий час для відвідування: з листопада до березня.

Адреса: Veligandu, Мальдіви.

Острів Барос

Острів Барос

Острів Барос.

Барос входить до найпопулярніших мальдівських островів. Відомий він насамперед своєю елегантністю, розкішним бутік-курортом та залитими сонцем пляжами. Завдяки самотності та високому рівню сервісу острів Барос з його безліччю водних вілл має винятковий попит.

Ресторани та бари, розташовані в безпосередній близькості від вілл, роблять острів ідеальним для молоді. Але те, заради чого справді можна померти, – це блакитна вода, що омиває ці береги і тішить і очі, і душу.

Основні розваги Бароса:

 • сноркелінг;
 • дайвінг;
 • коралові рифи;
 • відпочинок на курортах острова.

Найкращий час для відвідування: з листопада до березня.

Адреса: Baros Island, Мальдіви.

Острів Миріхи: у пошуках цифрової детоксикації

Острів Миріхи

Острів Миріхи.

Людям, які шукають на Мальдівах повноцінний відпочинок від інформаційного шуму, варто відправитися на острів Міріхи. Людина, яка не має доступу до телевізора, абсолютно усунена від зовнішнього світу (звісно, ​​за умови, що вона зможе взяти волю в кулак і прибрати подалі свій мобільний телефон).

Туристи, що зупинилися на цьому прекрасному острові, не відволікаються на зовнішній світ, чудово тут почуваються і абсолютно щасливі. Острів Миріхи з його ресторанами, де подають чудові делікатеси, і 30 водними віллами обов’язково варто відвідати разом із коханою людиною. Молодятам, які приїхали на Мирихи, можна порадити скористатися романтично гріховною спа-процедурою Adam & Eve.

Основні розваги острова Миріхи:

 • дайвінг;
 • сноркелінг;
 • романтичні вечері;
 • відпочинок в розкішний спа-центр.

Найкращий час для відвідування: з липня по жовтень.

Адреса: Mirihi, Мальдіви.

Острів Хувахенду

Острів Хувахенду

Острів Хувахенду.

Острів Хувахенду з його спокійною водою та насичено-яскравою зеленню – це те місце, яке ідеально підходить для безтурботного відпочинку. Незалежно від того, подорожуєте ви з сім’єю або з компанією друзів, тут ви зможете розслабитися і позбавитися суєти повсякденного міського життя.

Діти зможуть весело провести час у дитячому клубі, який славиться своєю сімейною атмосферою, тоді як дорослі насолоджуватимуться прогулянками білими піщаними пляжами. Місцеві ресторани, де подають першокласні делікатеси, як місцевої, так і міжнародної кухні, роблять Хувахенду одним з найкращих місць на Мальдівах для сімейного відпочинку.

Основні розваги на Хувахенді:

 • басейн;
 • тенісні корти;
 • Пляжний волейбол;
 • більярд;
 • СПА в Lily Beach Resort & Spa.

Найкращий час для відвідування: з липня по жовтень.

Адреса: Lily Beach Resort & Spa в Huvahendhoo, Мальдіви.

Острів Маафуші: приголомшливе поєднання синього та білого

Острів Маафуші

Острів Маафуші.

Пляж острова Маафуші, який часто називають «мальдівським раєм», вважається одним із найкращих пляжів країни та користується великою популярністю серед любителів розваг. Неабиякою мірою цьому сприяють широкий спектр доступних тут водних видів спорту, які так приваблюють туристів, і їжа, така чудова, що викликає бажання облизати пальці.

Відпочиваючі тут туристи мають можливість вдосталь помилуватися мальовничою красою острова. Поєднання синього та білого ідеально підходить для того, щоб ви просто розслабилися та захоплювалися побаченим.

Основні розваги острова Маафуші:

 • підводне плавання з аквалангом або з маскою та трубкою;
 • дайвінг із акулами.

Найкращий час для відвідування: січень та лютий.

Адреса: Maafushi, Мальдіви.

“Whale Submarine”: захоплюючий підводний тур

"Whale Submarine"

“Whale Submarine”. | Фото: Richard Schneider/Flickr.

“Whale Submarine” – це, як ви, напевно, здогадалися, не місце, а 45-хвилинна підводна екскурсія Індійським океаном, яка подарує вам новий, захоплюючий досвід. Подорож під водою можна порівняти з прогулянкою садом.

Єдина відмінність полягає в тому, що в даному випадку ви знаходитесь на борту підводного човна, через ілюмінатор якого можете без побоювання спостерігати за морськими мешканцями. Це одна з найпопулярніших туристичних розваг на Мальдівах.

Основні розваги:

 • спостереження за крилатками, жовтими рибками-коробочками та косяками жовтих та блакитних окунів.

Найкращий час для відвідування: з листопада до квітня (з 9:00 до 20:00).

Адреса: Whale Submarine Maldives, Мальдіви.

Підводний ресторан «Ithaa»: вечеря в компанії граційних створінь

Підводний ресторан «Ithaa»

Підводний ресторан “Ithaa”. | Фото: Daniel Gillaspia/Flickr.

“Ithaa” – це підводний ресторан, розташований на 5-метровій глибині, що належить готелю “Conrad Maldives”, що на острові Рангалі атолла Аліф-Дхаал. Багатьом цей ресторан відомий завдяки тому, що він не постраждав від цунамі, що обрушився на регіон у 2004 році.

Акрилова конструкція, в якій знаходиться ресторан, здатна вмістити одночасно 14 гостей. Завдяки прозорому даху із закладу відкривається панорамний вид на чудові коралові сади, що робить його одним із найкрасивіших ресторанів у світі. А ще Ithaa славиться своєю європейською кухнею з азіатським акцентом.

Це ідеальне місце для вечері, тому сюди звертаються ті, хто хоче влаштувати приватну вечірку або відсвяткувати знаменну подію, наприклад, весілля та ювілей.

Адреса: Ithaa Undersea Restaurant, Conrad Rangali Island, Мальдіви.

Національний музей

Національний музей

Національний музей.

Під час відпустки завжди корисно відвідувати музеї, щоб хоч трохи дізнатися про історію країни, де ви знаходитесь. Національний музей Мальдів зберігає велику колекцію артефактів, деякі з яких сягають часів середньовіччя. Зібрані тут експонати здатні багато розповісти про життя на архіпелазі в різні періоди історії. П

Химерна будівля, в якій розміщується Національний музей, є частиною Мальдівського королівського палацу XVII століття. Навколо розбитий громадський парк, відомий як Султанський парк. У Національному музеї Мальдів завжди багато відвідувачів, не проґавте і ви можете побувати в цьому цікавому місці.

Основні скарби Національного музею:

 • дерев’яна дошка з гравіюванням, що датується XIII століттям;
 • коралової кам’яної голови Будди і т.д.

Найкращий час для відвідування: цілий рік.

Адреса: Національний музей, Maldives, Chaandhanee Magu, Мале, Мальдіви.

Біолюмінесцентний пляж: зірки під ногами

Біолюмінесцентний пляж

Біолюмінесцентний пляж.

Атол Раа – один з найвідоміших атолів на Мальдівах. Там розташовані одні з найкращих курортів та гідні уваги об’єкти. Але остров Ваадху, що входять до складу цього атолу, користується особливою популярністю серед туристів.

Ви під час романтичних прогулянок зі своєю другою половинкою, напевно, помітили, як багато зірок на мальдівському небі. А чи ви помітили їх під ногами? Ні, ви не збожеволіли! Цей дикий пляж на острові Ваадху дуже популярний у туристів завдяки рідкісному і досить захоплюючому явищу, яке не залишило байдужим нікого, хто побував тут.

Щоночі хвилі розкидають по березі фітопланктон, що має здатність світитися в темряві, через що пісок теж починає мерехтіти синім кольором. Виглядає це чудово! Пляж острова Ваадху – одне з найкращих місць для проведення медового місяця.

Романтично налаштовані пари обов’язково запам’ятають це чудове видовище на все життя! Крім свого сюрреалістичного і, водночас, романтичного вигляду цей пляж також відомий різними модними кафе, збудованими вздовж берега. Дістатися пляжу з Хулхумале нескладно – сюди ходить пором.

Основні пам’ятки пляжу острова Ваадху:

 • піски, що світяться вночі;
 • красиві кафе.

Кращий час для відвідування: з червня по жовтень (саме в цей період можна спостерігати фітопланктон, що світиться).

Адреса: Sea of ​​Stars, Vaadhoo, Мальдіви.

Хулхумале: творіння рук людини, що заворожує своєю красою

Хулхумале

Хулхумале. | Фото: Ibrahim Asad’s PHotography / Flickr.

Хулхумале, розташований на півдні атола Північний Мале і що займає площу 188 гектарів, – одне з найвідоміших на Мальдівах місць. І справа не лише у тутешніх чудових пляжах. Найунікальніша особливість Хулхумале полягає в тому, що цей острів має штучне походження, і створений він, схоже, геніальними людьми.

Особливою популярністю користується Хулхумале у туристів, які прибувають на Мальдіви пізно ввечері або, навпаки, мають вільний день перед зворотним рейсом. Справа в тому, що острів пов’язаний дорогою з аеропортом, що робить його відвідування надзвичайно зручним.

Основні розваги на Хулхумалі: водні види спорту.

Найкращий час для відвідування: з листопада до січня.

Адреса: Hulhumale, Мале, Мальдіви.

«Maldive Victory»: найкраще місце для дайвінгу

"Maldive Victory"

“Maldive Victory”.

Якщо спробувати описати цю мальдівську пам’ятку однією пропозицією, це звучатиме так: «У руйнівному завжди є щось прекрасне, а в прекрасному – руйнівне». «Maldive Victory» – це популярна у дайверів місце аварії корабля.

Місце, де в 1981 році затонуло судно «Maldive Victory», розташоване між чудовими островами Мале та Хулхуле і відзначено буєм, який є орієнтиром для швартування човнів пірнальників. Трагічна корабельна аварія породила чудовий підводний об’єкт, що став місцем проживання безлічі водних тварин, у тому числі морських черепах і різноманітних морських риб. Затонуле судно, що обросло яскраво забарвленими коралами, стало одним із найнезвичайніших місць для дайвінгу. Нині цей район є морським заповідником.

Основні розваги в районі аварії корабля «Maldive Victory»: дайвінг.

Найкращий час для відвідування: з січня до квітня.

GPS координати: 4.1779390138516845, 73.5221655457024.

 

Фулхадху

Фулхадху

Фулхадху.

Невеликий острів Фулхадху, розташований на півдні атолла Маалхосмадулху, що за дві години їзди від мальдівської столиці Мале, є одним з найкрасивіших островів Індійського океану. Це місце небагатолюдно (у невеликому селі на західному боці острова проживає менше 250 осіб), і при спробі описати його словами на думку спадає лише стійке словосполучення «рай на Землі».

Острів Фулхадху з його білими піщаними пляжами, зеленими пальмами, лагунами різних відтінків синього та прихованими від очей, а то й зовсім незвіданими скарбами – мрія кожного дослідника. Для тих, хто хоче провести день далеко від суєти міського життя, цей острів з його спокійною атмосферою підійде як краще.

Основні пам’ятки острів Фулхадху:

 • білі піщані пляжі;
 • блакитні лагуни із кристально чистою водою;
 • безтурботна атмосфера.

Найкращий час для відвідування: з липня по жовтень.

Адреса: Fulhadhoo, Мальдіви.

Острів Ган

Острів Ган

Острів Ган.

Атол Адду, найпівденніший атол на Мальдівах, – гарне, відокремлене місце, добре відоме серед туристів. Острів Ган у свою чергу є найпівденнішим островом цього атолу, що робить його крайньою південною точкою всього архіпелагу. Сюди стікаються туристи, які мріють присвятити свій час сноркелінгу та дайвінгу та охочі познайомитися з місцевою культурою. Острів Ган – одне з небагатьох місць на Мальдівах, де спостерігається ідеальне поєднання розкоші та збережених традицій островитян.

Хоча Ган знаходиться за 540 кілометрів від столиці Мале, розташований на острові міжнародний аеропорт зробив його легко доступним. Власне в цьому і полягає одна з найбільших переваг острова: з одного боку, Ган знаходиться досить далеко від інших островів Мальдів, що створює відчуття самотності та ізольованості, з іншого – дістатися до нього не складе труднощів.

Основні пам’ятки острова Ган:

 • білі піщані пляжі,
 • блакитні лагуни з кришталево чистою водою,
 • чудова атмосфера.

Найкращий час для відвідування: з липня по жовтень.

Адреса: Gan Island, Сіну, Мальдіви.

Фувамула: подібно до яскравої картинки з книги

Фувамула

Фувамула. | Фото: Ibrahim Asad’s PHotography / Flickr.

На південному краю Мальдівського архіпелагу знаходиться найбільший острів країни – Фувамула (Фувахмулах). Мальовнича природна краса цього місця захоплює дух. Фувамула з її пишною зеленню, змішаною з жовтизною сухого листя, коричневим кольором кори та золотом піску, здається картиною, намальованою в уяві.

Втім, не тільки вражаюча природна краса зробить Фувамулу вашим улюбленим місцем відпочинку. Не меншою мірою цьому сприятиме і чудова кухня острова, в якій переважають апетитні страви з морепродуктів. Загалом же Фувамула – сприятливе місце і для тих, хто хоче поринути у світ активної діяльності, і для тих, хто хоче розслабитися та трохи понеділятися!

Основні пам’ятки острова Фувамула:

 • прісноводне озеро Бандаара-Кілхі.

Найкращий час для відвідування: з січня до березня.

Адреса: Fuvahmulah, Мальдіви.

Затока Ханіфару: захоплюючі дух підводні види

Затока Ханіфару

Затока Ханіфару.

Затока Ханіфару є морською територією, що охороняється, що належить величезному біосферному заповіднику ЮНЕСКО «Атолл Баа». Ця затока у формі замкової свердловини, що славиться чудовими білими пляжами, незайманими блакитними лагунами і безтурботними синіми океанськими водами, без жодного сумніву вам сподобається. Серед туристів це місце відомо розташованою тут найбільшою у світі станцією скатів манта та чудовими умовами для заняття дайвінгом та сноркелінгом.

Найкращий час для відвідування: з травня до грудня.

Адреса: Hanifaru, Мальдіви.

Дхадімагі-Кілхи

Дхадімагі-Кілхи

Дхадімагі-Кілхі.

Дхадімагі-Кілхі – одне з двох прісноводних озер атола Фувамула. Ця оточена пишною зеленню папороті і тростини мальовнича водойма, що займає площу 6.37 гектарів, є другим за величиною озером острівної держави. Дхадимагі-Кілхі є ще й одним із найчистіших озер країни, і саме тому уряд Мальдів оголосив його територією Фувамули, що охороняється.

Люди, які вирішили провести тут свій вільний час, насолоджуються катанням на човнах та плаванням. Крім того, сюди часто навідуються рибалки у пошуках риби тиляпії.

Найкращий час для відвідування: з липня по вересень.

Адреса: Дхадімеджі Кілі, Фувамула, Мальдіви.

Острів Кудахувадху: знайомство із давньою архітектурою

Острів Кудахувадху

Острів Кудахувадху.

Кудахувадху – столичний острів атола Даалу, відомий насамперед своїми таємничими курганами, які називають «хаватті». Ці рукотворні пагорби, які деякі вважають доісторичними, деякі – висхідними до ісламського періоду, насправді є руїнами буддійських храмів, що збереглися. У деяких місцях тут досі можна побачити чудову кладку. Острів Кудахувадху допоможе відвідувачам відкрити для себе справжню культурну спадщину Мальдів.

Найкращий час для відвідування: з листопада до лютого.

Адреса: Kudahuvadhoo, Мальдіви.

Острів Укулхас

Острів Укулхас

Острів Укулхас.

Розташований у мальдівському атоле Аліф-Аліф, за 70 км на схід від Мале, малонаселений острів Укулхас оточений кораловими рифами та блакитними лагунами. Це перший екологічно чистий острів Мальдів, що досягнуто завдяки добре продуманій та грамотно реалізованій системі управління відходами.

Це місце улюблене сім’ями з дітьми, які бажають помилуватися схилами, черепахами, гігантськими мантами, зебровими та рифовими акулами. Великою популярністю користується місцевий пляж із шезлонгами та парасольками, що гарантує своїм відвідувачам спокій, тишу та відпочинок від суєти міського життя. Переконайтеся, що ви включили Укулхас у свій маршрут, оскільки це справді одне з найкращих місць на Мальдівах.

Основні пам’ятки Укулхаса:

 • довколишні острови Веліганду, Расду, Кураматі, Веліду.

Найкращий час для відвідування: з березня до травня.

Адреса: Ukulhas, Мальдіви.

Острів Хураа

Острів Хураа

Острів Хура.

Острів Хураа, що входить до складу атолу Каафу, – це ідеальне місце для тих, хто шукає справжній відпочинок мальдів. Острів подарує вам чудову нагоду поспілкуватися з місцевими жителями та познайомитися з традиційною мальдівською культурою. Дайвінг з мантами та черепахами, сноркелінг та тури, під час яких можна поспостерігати за дельфінами, – ось ще кілька дивовижних речей, які приваблюють туристів на Хураа.

Основні пам’ятки:

 • сусідні острови Хіммафуші та Куда-Хураа.

Найкращий час для відвідування: листопад та квітень.

Адреса: Huraa, Мальдіви.

Острів Гурайду

Острів Гурайду

Острів Гурайд.

Острів Гурайду – справжній рай для тих, хто хоче втекти від галасливого натовпу та хоч недовго побути на лоні природи. На цьому мальовничому острові можна на втіху зайнятися водними видами спорту – серфінгом, дайвінгом, плаванням з дельфінами. Прогулюючись піщаними вуличками, ви вийдете до фантастичних по своїй красі пляжів. Острів Гурайду обіцяє своїм гостям безліч незабутніх вражень.

Основні визначні пам’ятки Гурайду:

 • острів Маафуші;
 • атол Південний Мале.

Найкращий час для відвідування: з квітня по червень.

Адреса: Guraidhoo, Мальдіви.

Пляж Курумба

Пляж Курумба

Пляж Курумба.

Пляж Курумба, розташований за 7 км від Мале, вважається одним з найкращих місць на Мальдівах. Це відокремлене місце, дістатися якого можна на човні, як ніщо краще підходить для відпочинку від шуму і суєти життя. Пляж Курумба з його білим піском та кораловими рифами дозволить вам розслабитися та забути. Після занурення в кришталево чистих водах лагуни на зміну тихої радості прийде бурхливе захоплення. Якщо ви хочете торкнутися краси природи і провести деякий час наодинці з собою, це місце стане для вас ідеальним вибором.

Основні розваги на пляжі Курумба:

 • дайвінг;
 • сноркелінг.

Адреса: Kurumba Maldives, North Male Atoll, Мальдіви.

Мечеть Великої П’ятниці – найбільша на Мальдівах

Мечеть Великої П'ятниці

Мечеть Великої П’ятниці.

Мечеть Великої П’ятниці, будучи однією з найпопулярніших мечетей на Мальдівах, приваблює мандрівників з усього світу. Вона є частиною Ісламського центру Мале та розташована в безпосередній близькості від головної міської пристані. Ісламський центр було засновано в 1984 році і названо на честь султана Мухаммеда Тхакуруфаану аль-Аузама, який звільнив мальдівський народ від португальських колонізаторів. Мечеть Великої П’ятниці, що є найбільшою на Мальдівах, може вмістити близько 5000 віруючих.

Час: відкрито цілодобово.

Розташування: Орхід Магу, місто Мале.

Адреса: Masjid Al-Sultan Muhammad Thakurufaanu Al-Arzam, Orchid Magu, Мале, Мальдіви.

Президентський палац: справді королівські апартаменти

Президентський палац

Президентський палац

Президентський палац, розташований навпроти Хукуру Міський, був збудований на початку XX століття султаном Шамсуддіном III для своєї сім’ї. Через кілька десятиліть, коли країна остаточно перейшла на республіканську форму правління, палац було перетворено на президентську резиденцію, і сьогодні вже четвертий президент Мальдів зустрічає тут важливих гостей. Тепер і у вас є можливість помилуватися зовнішньою красою цієї чудової споруди, побудованої у колоніальному стилі. Президентський палац входить до списку головних туристичних визначних пам’яток Мальдів, практично жодна оглядова екскурсія не обходиться без відвідування цього місця.

Час: відкрито цілодобово.

Розташування: Медхузіяарай Магу, місто Мале.

Адреса: Presidential Palace, Male, Мале, Мальдіви.

Чоловіча п’ятнична мечеть: унікальна архітектура та хитромудре різьблення

Чоловіча п'ятнична мечеть

Чоловіча п’ятнична мечеть.

П’ятнична мечеть Мале – одна з найстаріших мечетей на Мальдівах, і тому вона користується великою популярністю у туристів, що приїжджають на архіпелаг. Ця мечеть, також відома як Хукуру Міський, була збудована у 1658 році. Архітектура цієї споруди та деталізоване різьблення на його стінах чудові, що сприяло внесенню мечеті до списку об’єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.

Час: з 9:00 до 17:00.

Розташування: Хукуру Міський, місто Мале.

Адреса: Hukuru Miskiyy (مسجد مالي القديم الجمعة), Medhuziyaarai Magu, Мале, Мальдіви.

Міст китайсько-мальдівської дружби

Міст китайсько-мальдівської дружби

Міст китайсько-мальдівської дружби.

Ваше знайомство з визначними пам’ятками Мальдів буде неповним, якщо ви не побачите двокілометровий міст, що з’єднує столичне місто країни, Мале з островом-аеропортом Хулуле. Міст був побудований в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» за активної фінансової підтримки з боку Китаю, що, як вважають, мало зміцнити дружні зв’язки між двома країнами.

Міст китайсько-мальдівської дружби, також відомий як міст Сінамалі, є одним з місць, рекомендованих туристам для відвідування під час перебування на Мальдівах.

Час: відкрито цілодобово.

Адреса: Sinamalé Bridge, Мальдіви.

Пам’ятник жертвам цунамі

Пам'ятник жертвам цунамі

Пам’ятник жертвам цунамі. | Фото: David Stanley/Flickr.

Як випливає з назви цього меморіалу, розташованого в Бодутхакуруфаану Магу, на південному сході Малі, він присвячений жертвам руйнівного цунамі 2004 року, який забрав життя 74 мальдівці. Ця пам’ятка, спрямована до неба металева стела якого символізує хвилі цунамі, а 20 оточуючих її сталевих сфер – атоли країни, є маяком надії на те, що подібна трагедія більше не повториться.

Пам’ятник жертвам цунамі відноситься до тих визначних пам’яток мальдівської столиці, які обов’язково потрібно побачити. Це спокійне місце ідеально підходить для роздумів та спогадів про події того фатального дня.

Поруч із монументом знаходиться пляж, що користується популярністю серед серфінгістів.

Адреса: Tsunami Monument, Boduthakurufaanu Magu, Мале, Мальдіви.

Національна художня галерея

Національна художня галерея

Національна мистецька галерея.

Художня галерея Мале, заснована в 1999 році, вважається обов’язковим пунктом маршруту туристів, які бажають познайомитися з культурою острівної держави. Цей майданчик використовується для демонстрації творів мистецтва місцевих та зарубіжних майстрів.

Нерідко тут проводять тимчасові виставки. Крім того, в галереї представлені унікальні колекції королівського та традиційного мальдівського вбрання. Це привабливе місце дозволяє любителям мистецтва поринути у захоплюючий світ культури далекої країни.

Адреса: National Art Gallery, Мале, Мальдіви.

Гробниця Мухаммеда Тхакуруфаану

Гробниця Мухаммеда Тхакуруфаану

Гробниця Мухаммеда Тхакуруфаану.

У закутках міста Мале знаходиться могила Мухаммеда Тхакуруфаану аль-Аузама, який, насправді, звільнив країну від португальського колоніального панування. Гробницю відвідують не лише туристи, а й багато місцевих жителів, які бажають віддати шану одному з найбільших правителів Мальдівських островів.

Чудовий біло-блакитний мавзолей увічнює пам’ять про цю людину та її рішучість, завдяки якій країна отримала свободу та незалежність. При вході до усипальниці ви відчуєте почуття безмірної поваги до великого воїна, який став національним героєм Мальдів.

Адреса: Dehvandhoo Rasgefaanuge Ziyaaraiy Shrine, Ameer Ahmed Magu, Мале, Мальдіви

Бандаара-Кілхі

Бандаара-Кілхі

Бандаара-Кілхі.

Бандаара-Кілхі, назва якого в перекладі з мальдівської означає «державне озеро», є одним із двох прісноводних озер острова Фувамула. Ця водойма площею всього близько 0.5 квадратних кілометрів насправді є однією з найбільших на Мальдівах. Вода в озері кришталево чиста, а дно вкрите коралами, що розклалися, на які так приємно дивитися. Завершує цей ідеальний пейзаж красива рослинність, що оточує озеро, – бананові та мангові дерева, кокосові пальми, папороті.

Середня глибина Бандаара-Кілхі – 3-4 метри, але мулисті береги роблять озеро не найкращим для купання місцем. Зате нещодавно побудована тут пристань дозволяє неквапливо ходити вздовж берега і милуватися цією красою. Озеро Бандаара-Кілхі користується популярністю серед орнітологів, які приїжджають сюди, щоб спостерігати за унікальними місцевими видами птахів, такими як мальдівський білогрудий гониш та очеретяниця.

Адреса: Бандаара Кілі, Фувамула, Мальдіви.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук