38 пам’яток Коломбо, які варто подивитися

Коломбо, неофіційна столиця Шрі-Ланки, пропонує своїм гостям дуже різноманітний список визначних пам’яток, які заслуговують на відвідування. Послідовне правління країною голландцями, португальцями та англійцями призвело до неймовірного переплетення відлуння різних культур та появи в головному місті острова найрізноманітніших пам’яток, що відображають багату історію Шрі-Ланки.

Чи знайдеться, що подивитися в Коломбо, крім дивовижних історичних будівель та пам’ятників? Зрозуміло! Тут на вас чекають численні буддистські, індуїстські та католицькі храми, цікаві музеї та природні заповідники, які роблять Коломбо привабливим для мандрівників місцем.

Зміст

Храм Гангарамая

Храм Гангарамая

Храм Гангарамая.

Буддистський храм Гангарамая – одна з найбільших релігійних пам’яток Коломбо, розташована за кілька хвилин ходьби від прекрасного озера Бейра. Сюди приходять як місцеві жителі, так і численні мандрівники, яких приваблює не так величезна релігійна важливість цього храму, як зовнішня привабливість споруди.

Храм Гангарамая, що поєднав у собі елементи китайського, індійського та тайського стилів архітектури та дизайну, є справжнім архітектурним дивом. Двері та стіни святилища прикрашає хитромудре різьблення. Чудові настінні фрески «переповідають» буддистські легенди та історії, а колосальна статуя Будди випромінює по всьому храму флюїди душевного спокою та світу.

Адреса: Gangaramaya Temple, Sri Jinarathana Road, Коломбо, Шрі-Ланка.

Променад Galle Face Green

Променад Galle Face Green

Променад Galle Face Green. | Фото: Iris Liu/Flickr.

Galle Face Green, що є красивою ділянкою відкритого простору, розташованою між жвавою Галле-роуд і берегом Індійського океану, – одне з найпопулярніших місць спокійного, невимушеного відпочинку в Коломбо. Особливо багато відпочиваючих тут у вихідні дні, коли довкола збирається незліченна кількість вуличних торговців, які спокушають малюків всілякими іграшками, а дорослих – смачною їжею.

До речі, це одне з найкращих місць у Коломбо, де можна побалувати себе вуличною їжею. З настанням вечора відпочиваючі не поспішають розходитися з променаду, і це не дивно: де ще ви зможете помилуватися таким феноменально гарним заходом сонця!

Адреса: Galle Face Green, Colombo – Galle Main Road, Colombo, Шрі-Ланка.

Національний музей Коломбо

Національний музей Коломбо

Національний музей Коломбо.

Цей найбільший музей острівної держави, заснований 1877 року, безперечно є гордістю Шрі-Ланки. Тут зберігаються незліченні артефакти, що датуються кількома століттями та відображають культурні та природні особливості країни.

Погляньте на чудовий трон останнього короля Канді, на трон короля Вімаладхармасурії II або на пару сандаль Бодхісаттви, датованих IX століттям! Якщо ви цікавитеся історією та культурою Шрі-Ланки, то від відвідування Національного музею Коломбо ви отримаєте справжнє задоволення.

Адреса: Національний музей, Sir Marcus Fernando Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Парк Віхарамахадеві

Парк Віхарамахадеві

Парк Віхарамахадеві. | Фото: Alexey Komarov/Flickr.

Парк Віхарамахадеві, названий так на честь сингальської королеви Віхарамахадеві, є найбільшим у Коломбо. Тут ви знайдете все необхідне для відпочинку – комфортні доріжки, що йдуть через зелені насадження, майданчики для дитячих ігор, невеликий зоопарк, місця для пікніка, пішохідні стежки різної протяжності.

Парк Віхарамахадеві однаково привабливий як для дітей, так і для дорослих, які шукають перепочинок від рутини життя. Заспокійлива, утихомирююча атмосфера природи зроблять відвідування цього місця незабутньою частиною вашої подорожі до Коломбо. Скільки б разів ви не побували в цьому парку, він вас дивуватиме і радуватиме знову і знову.

Адреса: Viharamahadevi Park, Colombo 07, Шрі-Ланка.

Меморіальна Зала Незалежності

Меморіальна Зала Незалежності

Меморіальний зал Незалежності.

Меморіальний зал Незалежності, збудований у 1953 році, є одним із найпопулярніших серед туристів місць у Коломбо. У цьому залі, зведеному на честь здобуття нацією незалежності від Британії, досягнутої у 1948 році, щорічно відбувається святкування Дня незалежності та інших національних свят.

Відкритий павільйон Залу незалежності, що охороняється статуями левів, що розташовані, розташований в центрі Коричних садів, що відмінно підходять для бігу підтюпцем, їзди на велосипеді і занять фізкультурою. У підвалі споруди знаходиться Музей незалежності, присвячений національним героям, які зробили свій внесок у визволення Шрі-Ланки.

Адреса: Independence Square, Коломбо, Шрі-Ланка.

Озеро Бейра

Озеро Бейра

Озеро Бейра.

Поєднайте воєдино елементи пікніка, пригод та паломництва, і ви отримаєте озеро Бейра, одне з найкрасивіших туристичних місць столиці Шрі-Ланки. Це озеро, розташоване в самому центрі міста, знаходиться в безпосередній близькості від легендарного храму Гангарамая, центр самого озера прикрашає чудовий храм Сіма Малака з прекрасними ідолами буддистських і індуїстських божеств.

Озеро Бейра популярне серед любителів птахів і фотографів (у вечірній час, коли вражаючий захід сонця освітлює небо, тут можна зробити чудові знімки!), а також серед спортивних веслування та інших видів активного відпочинку.

Адреса: Beira Lake, Коломбо, Шрі-Ланка.

Мечеть Джамі Уль-Альфар

Мечеть Джамі Уль-Альфар

Мечеть Джамі Уль-Альфар. | Фото: Francisco Anzola/Flickr.

Джамі Уль-Альфар – велика мечеть, розташована на Другій Перехресній вулиці у Коломбо. Помітити цю споруду можна здалеку: розфарбовану в червоно-білу смужку і цукерку, що нагадує своїм забарвленням, вона виділяється на тлі сусідніх будівель.

Побудована непрофесійним архітектором Хабібу Лаббе Сайбу Лаббе, мечеть Джамі Уль-Альфар є синтезом індійського, індо-ісламського, неокласичного і готичного стилів архітектури і є справжньою культурною перлиною Коломбо.

Адреса: Jami Ul Alfar Mosque, 2nd Cross Street, Коломбо, Шрі-Ланка.

Храм Сіма Малака

Храм Сіма Малака

Храм Сіма Малака. | Фото: Ankur Panchbudhe/Flickr.

Якщо ви ніколи не чули про цей острівний храм, на вас чекає приємний сюрприз. Сіма Малака – ідеальний варіант для тих, хто шукає місце для спокійного проведення часу далеко від зводить з розуму міської метушні.

Цей храм, що стоїть біля води і оточений пишною зеленню, є приголомшливе поєднання китайського, тайського, індійського та шриланкійського архітектурних стилів. Сіма Малака, яка прагне сприяти миру між людьми всіх культур і релігій, є одним з найспокійніших місць у Коломбо.

Адреса: Seema Malaka, Sir James Pieris Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Голландський музей

Голландський музей

Голландський музей.

Музей голландського періоду історії Шрі-Ланки, розташований у самому серці району Петтах, є одним із найцікавіших місць у Коломбо. Двоповерхова будівля музею колись була офіційною резиденцією тодішнього голландського губернатора острова Томаса Ван Рі.

У 1977 році за підтримки уряду Нідерландів особняк було перетворено на публічний музей. Унікальні експонати, що зберігаються тут, у тому числі незліченні особисті речі кількох голландських правителів, роблять цей музей привабливим для тих, хто цікавиться історією та культурою Шпі-Ланки.

Адреса: Dutch Museum, Prince Street, Коломбо, Шрі-Ланка.

Старий парламент Шрі-Ланки

Старий парламент Шрі-Ланки

Старий парламент Шрі-Ланки.

Ця будівля у стилі неокласицизму була збудована у 1930 році. Із самого початку в ньому розміщувалися різні урядові установи, в 1977 в нього «заселився» Парламент Шрі-Ланки. Шістьма роками пізніше вищий законодавчий орган країни був перенесений до нового комплексу в Шрі-Джаяварденапура-Котті, проте цю будівлю, як і раніше, звуть Парламентом, щоправда, тепер із приставкою «старий».

Сьогодні воно є резиденцією Секретаріату Президента. У саду біля комплексу встановлено кілька бронзових пам’яток видатним державним діячам Шрі-Ланки.

Якщо вас захоплюють політика та історія, то стара будівля парламенту буде для вас цікавою.

Адреса: Old Parliament Building, Коломбо, Шрі-Ланка.

Плавучий ринок Петтах

Плавучий ринок Петтах

Плавучий ринок Петтах. | Фото: Mahinda Rajapaksa/Flickr.

Плавучий ринок Петтах, розташований в однойменному районі міста, є однією з найнезвичайніших торгових точок Коломбо. Ще порівняно недавно це місце розміщення напівзруйнованих складів, що стоять уздовж каналу з смердючою водою, вважалося небезпечною зоною.

Завдяки об’єднаним зусиллям UDA та блискучому архітектору на ім’я Тушарі Каріявасам тут з’явився плавучий ринок. Колишнє болото перетворилося на тиху ринкову площу, обрамлену цементованими та дерев’яними доріжками. Ринок гуде від торговців, які продають все – від свіжих фруктів та овочів до одягу, ювелірних виробів, електроніки та предметів кустарного промислу.

Адреса: Pettah Floating Market, West East Bastian Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Сувенірний магазин «Laksala»

Сувенірний магазин «Laksala»

Сувенірний магазин Laksala.

Якщо ви любите робити покупки, то одним із найприємніших місць у Коломбо для вас стане «Laksala» – єдиний державний сувенірний магазин. Взагалі Laksala – це ціла мережа, що складається з тринадцяти торгових точок в різних частинах Шрі-Ланки.

У цьому магазині ви зможете знайти найрізноманітніші місцеві товари, що продаються за дуже розумними цінами, зокрема справжній цейлонський чай, спеції, традиційні ювелірні вироби або навіть невеликі витвори мистецтва. Якщо ви шукаєте сувеніри, щоб прихопити їх із собою на батьківщину на згадку про цю поїздку, то Laksala – саме те, що вам потрібно.

Адреса: Laksala, Bauddhaloka Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Ринок Меннінг

Ринок Меннінг

Ринок Меннінг. | Фото: Dhammika Heenpella/Flickr.

Розташований вздовж східного краю станції Форт ринок Меннінг – один із найстаріших та найвідоміших ринків у Коломбо. Старій колоніальній архітектурі ринку та його бруківці понад сто років, і за цей час якихось реконструкцій та перебудов тут не проводилося.

До речі, названо ринок на честь Вільяма Генрі Меннінга, який був у 1918-1925 роках губернатором Цейлону. З появою у місті нових ринків, Меннінг Маркет, можливо, втратив частину своєї колишньої популярності, але, як і раніше, активно відвідується місцевими жителями.

Адреса: Manning Market, Коломбо, Шрі-Ланка.

Заповідник Аттідья Берд

Заповідник Аттідья Берд

Заповідник Аттідія Берд.

Пташиний заповідник Аттідія користується величезною популярністю у туристів, які приїжджають на Шрі-Ланку. Біорізноманітність цього місця приголомшить вас: тут мешкає понад 50 видів птахів, а також різні види метеликів та інших комах. Денні прогулянки заповідником, здатні привести вас у повне захоплення, проте не йдуть ні в яке порівняння з відвідуванням цього місця в ранкові та вечірні години.

Якщо ви дійсно хочете поспостерігати за птахами у всій їхній красі, рекомендуємо вирушити на Шрі-Ланку у січні, коли сюди прилітають перелітні птахи. Втім, відвідування заповідника принесе багато задоволення навіть тим, хто байдужий до орнітології, адже так приємно провести хоч трохи часу наодинці з природою.

Адреса: Attidiya Bird Sanctuary, කොළඹ – හොරණ මාර්ගය, Boralesgamuwa, Шрі-Ланка.

Церква Святого Антонія

Церква Святого Антонія

Церква Святого Антонія.

Одна з найцікавіших визначних пам’яток Коломбо – церква Святого Антонія, розташована в самому центрі міста та приваблює представників усіх каст. Завітайте до церкви у вівторок, і ви побачите віруючих, які чекають своєї черги, щоб піднести молитви і попросити благословення у Святого Антонія. Вважається, що статуя Святого Антонія, що стоїть на території храму, має магічну силу і є однією з кількох причин, через яку церква є центром уваги багатьох людей.

На відміну від багатьох інших місць поклоніння в Коломбо, церква Святого Антонія вітає представників усіх релігій, оскільки її головне призначення – сприяння миру та єдності людей. Нині церкву оголошено національною святинею. Відвідати її мандрівникам, особливо тим, хто цікавиться історією та культурою Шрі-Ланки, потрібно обов’язково.

Адреса: St. Anthony’s Shrine – Kochchikade, Saint Anthony’s Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Зоопарк Дехівала

Зоопарк Дехівала

Зоопарк Дехівала.

Національний зоологічний сад, найбільш відомий як зоопарк Дехівала, є одним з найбільш відвідуваних місць у Коломбо. Це один із найстаріших зоопарків в Азії. У ньому міститься близько 2500 тварин, багатьох жителів Дехівала можна віднести до екзотичних видів.

Співробітники зоопарку активно працюють над проблемою захисту та збереження рідкісних та зникаючих видів тварин. Зоопарк Дехівала є активним учасником програми обміну тваринами, що сприяє їхньому розмноженню.

Освіжаюча зелень цього парку та можливість хоч трохи наблизитись до дикої природи змусять вас захотіти сюди повернутися!

Адреса: Dehiwala Zoological Garden, Galvihara Road, Дехівала-Маунт-Лавінія, Шрі-Ланка.

Старий голландський шпиталь

Старий голландський шпиталь

Старий голландський шпиталь. | Фото: Dan Lundberg/Flickr.

Старий голландський госпіталь, заснований у XVII столітті, є одним із найстаріших і найбільш добре збережених будівель у Коломбо. Створено госпіталь з метою надання медичної допомоги працівникам Голландської Ост-Індської компанії. Після того як медустанова була розформована, будівля протягом багатьох років використовувалася для різних цілей. У наші дні воно перетворилося на торговельний центр.

Сьогодні в будівлі колишнього госпіталю розташовано кілька магазинів, найвідоміший з яких – «Odels», де торгують одягом та сувенірами найвищої якості. Крім того, у Старому голландському госпіталі ви знайдете безліч кафе та закусочних, які приваблюють гурманів.

Адреса: Dutch Hospital – Shopping Precinct, Hospital Street, Коломбо, Шрі-Ланка.

Стара ратуша

Стара ратуша

Стара ратуша.

Якщо ви небайдужі до архітектури чи історії, Стара ратуша на Мейн-стріт – це те, що вам неодмінно потрібно побачити. Ратуша була побудована майже 200 років тому, чудові архітектурні елементи тієї епохи все ще видно у її зовнішньому вигляді.

За бажання ви можете вирушити на екскурсію залами ратуші, де демонструються не тільки старі документи, а й древнє обладнання, машини та інші предмети історії – іншими словами, тут на вас чекає справжня криниця інформації.

Адреса: The Old Town Hall Building, Коломбо, Шрі-Ланка.

Старий маяк Галле-Бак

Старий маяк Галле-Бак

Старий маяк Галле-Бак.

Якщо ви шукаєте тиші та спокою, але при цьому не хочете їхати надто далеко від міста, то вирушайте до знаменитого маяка Олд-Галле-Бак, розташованого поряд з пляжем Галле, в межах бази шрі-ланкійського військово-морського флоту.

Головна перевага цього трохи незвичайного маяка полягає в тому, що звідси відкривається чудовий вид на нескінченний Індійський океан. Кращий час для відвідування маяка – це, звичайно ж, захід сонця, коли небо горить помаранчевим і рожевим квітами над океаном, що простягається внизу. На відміну від інших оглядових майданчиків, з яких можна милуватися заходом сонця, на маяку зазвичай не надто багатолюдно.

Адреса: Colombo Lighthouse, Chaithya Road, Коломбо, Шрі-Ланка.

Музей традиційного лялькового мистецтва

Музей традиційного лялькового мистецтва

Музей традиційного лялькового мистецтва.

Лялькові вистави є важливою складовою шрі-ланкійської культури, а тому Музей лялькового мистецтва значною мірою відповідальний за підтримку народних цінностей та традицій острівної нації. Досить часто тут відбуваються лялькові вистави.

Оскільки попит на ці шоу досить високий, краще забронювати місця заздалегідь. Ви будете захоплені, побачивши, з якою майстерністю ляльководи керують своїми різнобарвними та привабливими ляльками. Відвідування музею обов’язково принесе велику радість туристам різного віку.

Адреса: Traditional Puppet Art Museum, Дехівала-Маунт-Лавінія, Шрі-Ланка.

Храм Келанія-Раджа-Маха-Віхара

Храм Келанія-Раджа-Маха-Віхара

Храм Келанія-Раджа-Маха-Віхара.

Келанія-Раджа-Маха-Віхара – це розташований приблизно за 10 км від Коломбо буддистський храм, який цінують за неймовірну красу та чудові скульптури, в ньому встановлені. Гордо і велично він височіє над річкою Келані і вважається одним із найсвященніших місць в окрузі.

Храм Келанія-Раджа-Маха-Віхара був збудований у 543 році до нашої ери. Він чудово зберігся донині, незважаючи на те, що постраждав при вторгненні на територію острова військових сил Індії та Португалії. Сьогодні він як і раніше вважається місцевими буддистами і користується популярністю у туристів, як носій культури та традицій острівної нації.

Адреса: Kelaniya Raja Maha Viharaya, Пеліягода, Шрі-Ланка.

Тематичний парк «Світ Дозвілля»

Тематичний парк «Світ Дозвілля»

Тематичний парк «Світ Дозвілля».

“Leisure World” – це чудовий, великий тематичний парк, єдиний у своєму роді на Шрі-Ланці. Тут, на 20 гектарах землі ви знайдете не тільки парк, що славиться своїм біорізноманіттям, а й парк розваг та аквапарк.

Кількість атракціонів у «Leisure World» достатньо для того, щоб наситити адреналіном кров відвідувачів усіх вікових груп. Безпека та розвага людей, що прийшли до парку, забезпечує добре навчений персонал, інструктори та рятувальники. Leisure World є однією з найбільш відвідуваних туристичних визначних пам’яток в Коломбо.

Адреса: LeisureWorld Water Park, Avissawella Road, Hanwalla, Шрі-Ланка.

Морський музей порту Коломбо

Морський музей порту Коломбо

Морський музей порту Коломбо.

Розташований поряд із портом Коломбо Морський музей розміщується у будівлі колишньої голландської в’язниці, збудованої ще у 1676 році. Тут на вас чекає безліч важливих історичних артефактів та інформації про порти та морську індустрію Шрі-Ланки.

Крім того, в цьому музеї ви побачите скульптури важливих історичних персонажів, включаючи короля Віджая, моделі кораблів, що використовуються в країні, військово-морські гармати, унікальні артефакти, знайдені на дні океану, та інші не менш цікаві експонати.

Адреса: Colombo Port Maritime Museum, Chaithya Road, Коломбо, Шрі-Ланка.

Годинникова вежа Хана

Годинникова вежа Хана

Годинникова вежа Хана.

Біля входу на легендарний ринок Петтах стоїть годинна башта Хана. Побудована вона була на початку XX століття паризькою родиною, що мала прізвище Хан. На Шрі-Ланці сім’я Хан брала участь у кількох торгових операціях і мала різні великі підприємства, включаючи нафтову компанію Colombo Oil Mills. Башту з годинником спорудили на згадку про Раму Бхікаджі Хане – главу сімейства, який помер у 1878 році. Чотириповерхова будівля прославляє любов сім’ї до неї і сьогодні.

Адреса: Khan Clock Tower, Sir Baron Jayatilaka Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Буддистський храм Асокарамая

Буддистський храм Асокарамая

Буддистський храм Асокарамая.

Храм Асокарамая, який не слід плутати з храмом у Калутарі, – це чудове святилище буддиста. Досить скромний і навіть нецікавий зовнішній вигляд храму компенсується яскравим інтер’єром, прикрашеним епічними картинами, на яких зображені різні історії Будди.

Храм Асокарамая відомий насамперед завдяки стародавньому звичаю, коли віруючі дають клятву і залишають у стінах храму пожертву Богові. Це призвело до формування досить цікавої колекції різноманітних предметів, залишених у цих стінах місцевими жителями та паломниками.

Адреса: Asokaramaya Buddhist Temple, Thimbirigasyaya Road, Коломбо, Шрі-Ланка.

Церква Волвендаал

Церква Волвендаал

Церква Волвендаал.

Зведена 1749 року церква Волвендаал – це, можливо, найвідоміший зразок голландської архітектури біля Шрі-Ланки. «Волвендаал» перекладається з голландської як «Долина вовків», а пов’язана поява такої незвичайної назви із забавною історією.

У XIX столітті територія церкви була оточена дикою, не заселеною людьми місцевістю. Голландці помилково прийняли помічених тут шакалів-падальників за вовків, унаслідок чого й з’явилося ім’я Волвендаал.

Особливістю цієї церкви, що відрізняє її від інших у Коломбо, є її конструкція: основа споруди має форму грецького хреста. Поєднання захоплюючої історії церкви та незвичайної для цих місць архітектури спокушає та притягує сюди мандрівників з усього світу.

Адреса: Wolvendaal Church, Wolfendhal Lane, Коломбо, Шрі-Ланка.

Острів рабів

Вид на Острів рабів

Вид на Острів рабів. | Фото: Francisco Anzola/Flickr.

Розташований посеред озера Бейра Острів рабів, як випливає з його назви, колись був в’язницею для рабів, які працювали в Коломбо за часів панування голландців. Щоб запобігти втечі ув’язнених, в озеро випустили крокодилів. У середині XIX століття рабство на Шрі-Ланці було скасовано, але назва острова збереглася донині.

Пізніше на території колишньої в’язниці для рабів розмістилася військова база, а в наші дні ви знайдете тут ботанічний сад, приємні місця для пікніків і неймовірний за своєю красою храм Шрі-Шива-Субраманія-Ковіль. Одним словом, острів перетворився на одне з найпопулярніших місць відпочинку в Коломбо.

Адреса: Slave Island, Коломбо, Шрі-Ланка.

Собор Святої Люції

Собор Святої Люції

Собор Святої Люції.

Розташований у північно-східній частині Коломбо, собор Святої Люції є одним із п’ятнадцяти соборів католицької парафії Шрі-Ланки, кафедрою архієпископа Коломбо.

Крім того, що цей собор має велике релігійне та культурне значення, він також є одним із найестетичніших місць у столиці острівної держави. Коли ви побачите цю споруду з характерними для епох Ренесансу та бароко рисами, з колосальними статуями та білими колонами, вам здасться, що ви перенеслися до старої Європи.

Адреса: St. Lucia’s Cathedral, Коломбо, Шрі-Ланка.

Храм Шрі-Поннамбалаванесварам-Ковіль

Храм Шрі-Поннамбалаванесварам-Ковіль

Храм Шрі-Поннамбалаванесварам-Ковіль.

Шрі-Поннамбалаванесварам-Ковіль, названий так на честь Поннамбалама Мудалія, який прийняв мученицьку смерть у війні за незалежність країни, – ще один красивий храм індуїста, одне з найпопулярніших серед туристів місць у Коломбо.

З погляду архітектурної краси та естетики цьому храму рівних у місті немає. Його яскраві кольори у поєднанні з заспокійливим ароматом квітів створюють п’янку суміш, що діє на відвідувачів розслаблюючим. У січні тут, як і в інших храмах індуїстів, проводиться один з найкрасивіших фестивалів – Тай Пангол.

Адреса: Shri Ponnambalawaneswaram Kovil, Srimath Ramanathan Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Храм Шрі-Кайлавасанатана-Свамі-Девастханам-Ковіль

Храм Шрі-Кайлавасанатана-Свамі-Девастханам-Ковіль

Храм Шрі-Кайлавасанатана-Свамі-Девастханам-Ковіль.

Храм Шрі-Кайлавасанатана-Свамі-Девастханам, більш відомий як храм Капікаавати Шиви, є найстарішим у Коломбо. Цей 200-річний храм, побудований як данина поваги індуїстським богам Шиве та Ганеші, є одним із найкрасивіших місць у Коломбо.

Трохи незвичайна споруда є прикладом індуїстського архітектурного стилю, досить рідкісного у країні. Яскрава будівля храму прикрашена кам’яними скульптурами та хитромудрим різьбленням. Особливо чудовий лотос, вирізаний на головних дверях. Якщо вам подобається вивчати ланкійську культуру, ви не повинні пройти повз цей храм.

Адреса: Temple of Sri Kailawasanathan Swami Devasthanam Kovil, Sri Murugan St, Коломбо, Шрі-Ланка.

Башта Лотоса

Башта Лотоса

Башта Лотоса.

Башта Лотоса, одна з найунікальніших споруд у Коломбо, має висоту майже 350 метрів. Ця споруда, вершина якої нагадує однойменну квітку, височить над Островом рабів.

Головне призначення вежі Лотоса – передача телевізійного сигналу, але у ній також є оглядові майданчики, торгові центри, ресторани та банкетні зали. Це одне з найцікавіших, але поки що маловідомих туристів місць у Коломбо.

Адреса: Colombo Lotus Tower, Коломбо, Шрі-Ланка.

Пляжний парк Кроу-Айленд

Пляжний парк Кроу-Айленд

Пляжний парк Кроу-Айленд. | Фото: Explore Sri Lanka/Flickr.

Crow Island, розташований на 7 гектарах землі поряд з річкою Келані, є доповненням до списку громадських парків Коломбо, що з’явилося порівняно недавно. Цей потопаючий у пишній зелені парк, відкритий у 2006 році, може запропонувати своїм відвідувачам пішохідні та велосипедні доріжки, ігровий майданчик та гарне прісноводне озеро. На деревах, що стоять у тіні, можна відпочити і розслабитися. На території парку є кілька магазинів та ресторанів, де ви зможете вгамувати свій голод.

Родзинкою Crow Island служить великий дерев’яний поміст, звернений до моря. Тепер ви знаєте, куди попрямувати, щоб подивитися на цей чудовий захід сонця!

Адреса: Crow Island Beach Park, Коломбо, Шрі-Ланка.

Національна художня галерея

Національна художня галерея

Національна мистецька галерея.

Національна художня галерея Коломбо є місцем, де мистецтво стикається з культурою. Це одна з найкращих художніх галерей у Шрі-Ланці. Тут представлена ​​чудова колекція статуй, ідолів, портретів та пейзажів, яка дозволить вам познайомитись із культурною спадщиною країни.

У відвідувачів галереї є можливість побачити не лише історичні експонати, а й роботи сучасних художників, у тому числі молодих талантів. На стінах висить кілька сотень полотен, якими можна милуватися годинами.

Адреса: National Art Gallery, Коломбо, Шрі-Ланка.

Ступа Самбодхі Чайтя

Ступа Самбодхі Чайтя

Ступа Самбодхі Чайтя.

Самбодхі Чайтья – це чудова буддистська ступа, що підтримується колосальними подвійними арками і має форму космічної ракети! Всі навколишні вежі та хмарочоси здаються карликовими порівняно з 80-метровою ступою, що видно навіть з моря. Храм має 11 поверхів, дістатися його вершини можна по 258 щаблях.

Коли ви увійдете в купол ступи, ви побачите святилище з чотирма статуями Будди в середині. Внутрішні стіни прикрашені 31 фрескою, на яких зображені різні сцени із життя Будди. Велика релігійна та естетична значимість Самбодхі Чайтья приваблює сюди мандрівників з усього світу.

Адреса: Sambodhi Chaithya, Chaithya Road, Коломбо, Шрі-Ланка.

Парк Ветланд Беддаган

Парк Ветланд Беддаган

Парк Ветланд Беддаган.

Водно-болотний парк Беддагана – порівняно нова визначна пам’ятка Коломбо. Створений парк був урядом Шрі-Ланки на заболоченій території поблизу столиці, щоб захистити землю від повеней, а також підвищити якість життя місцевих жителів.

Покритий пишною рослинністю, в якій мешкають кілька видів диких тварин, парк Беддагана чудово підходить для невимушеного відпочинку та неспішних прогулянок.

Адреса: Beddagana Wetland Park, Rampart Road, Шрі-Джаяварденепура-Котте, Шрі-Ланка.

Планетар Шрі-Ланки

Планетар Шрі-Ланки

Планетар Шрі-Ланки.

Планетарій Шрі-Ланки, розташований на території кампуса Університету Коломбо, заслужив хорошу репутацію серед звіздарів та любителів астрономії, як місцевих, так і зарубіжних. Заснований у 1965 році, він є першим і єдиним планетарієм у країні.

Будівля, в якій розміщується планетарій, досить незвичайна: своєю формою вона нагадує квітку лотоса. У ході реконструкції, проведеної в 2014 році, планетарій був обладнаний дивовижним 4D проектором, завдяки якому 570 глядачів можуть вирушити в яскраву та захоплюючу подорож по всесвіту.

У неділю тут проводяться безкоштовні шоу. Якщо ви небайдужі до всього, що пов’язано з космосом та зірками, або ж приїхали до Коломбо разом із дітьми, то відвідати місцевий планетарій потрібно неодмінно.

Адреса: Sri Lanka Planetarium, Prof Stanley Wijesundera Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Казино “Bally’s”

Казино "Bally's"

Казино “Bally’s”.

Одне з найпопулярніших місць нічного відпочинку в Коломбо – “Bally’s” – мабуть, найбільше і, безперечно, найкраще казино в місті. Про які б розваги ви не мріяли, швидше за все, ви знайдете їх тут, у «Bally’s»! І йдеться не лише про азартні ігри. У цьому комплексі є навіть розкішний спа-салон, де ви можете розслабитись та відновити свої сили.

Адреса: Bally’s Casino, McCallum Road, Коломбо, Шрі-Ланка.

Світовий торговий центр

Світовий торговий центр

Світовий торговий центр. | Фото: Dhammika Heenpella/Flickr.

Будинки-близнюки Світового торгового центру є однією з головних туристичних визначних пам’яток Коломбо. У 39-поверховому бізнес-комплексі преміум-класу заввишки 152 метри розміщуються деякі з найважливіших та найвідоміших компаній з усього світу.

Світовий торговий центр у Коломбо був удостоєний кількох нагород, багато з них – за енергоефективне обслуговування будівель. Вважається, що це один із найекологічніших бізнес-комплексів у Шрі-Ланці.

Адреса: Світовий торговий центр, Bank of Ceylon Mawatha, Коломбо, Шрі-Ланка.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук