39 кращих визначних пам’яток Барселони, рекомендованих для відвідування

Барселона є одним із найпопулярніших туристичних напрямків. Щороку сюди з’їжджаються мільйони гостей з усього світу. Чому вона така популярна? По-перше, тут є все, що потрібно більшості туристів: сприятливі погодні умови, привабливі пляжі та гарні гори, галасливе нічне життя, смачна місцева кухня. По-друге, Барселона буквально просякнута історією.

Сьогодні ми пропонуємо до вашої уваги добірку найкращих пам’яток Барселони, з фото, назвами та описами. Є серед них і легко відомі, і порівняно мало відомі. Пропустити їх, на наш погляд, не має права жодна людина, яка вирішила відвідати столицю Каталонії.

Храм Святого Сімейства

Храм Святого Сімейства

Храм Святої Сімейства Фото: Boris Kasimov/Flickr.

Якщо у вас є час лише на одну екскурсію, ви маєте вирушити саме сюди. Храм Саграда-Прізвище – найвідоміший проект великого каталонського архітектора Антоніо Гауді. Храм цей – продукт Нового часу, але подібно до середньовічних соборів він вселяє благоговійний трепет.

Храм Святої Сімейства також є ще й одним з найвідоміших у світі довгобудів: роботи почалися в 1882 році і досі не закінчені. Втім, є надія, що будівництво буде завершено 2026 року – через сторіччя після смерті архітектора. Незважаючи на те, що споруда незакінчена, вона приваблює понад 4.5 мільйонів відвідувачів щороку і, таким чином, є найбільш відвідуваною в Іспанії.

Адреса: La Sagrada Família, Carrer de Mallorca, 401, 08013 Барселона, Іспанія.

Парк Гуеля

Парк Гуеля

Парк Гуеля.

Розташований на північ від Грасії парк Гуель – ще один продукт Антоні Гауді, який цього разу звернувся до ландшафтного дизайну. Пристрасть Гауді до невимушених природних форм призвела до створення незвичайного, чарівного місця, де штучне здається майже природнішим, ніж природне.

Парк Гуель дуже популярний, тому доступ до центральної зони обмежений: сюди може зайти лише певна кількість людей, причому не більше ніж на півгодини. Інші частини парку можна відвідати вільно – без плати, попереднього бронювання та інших обмежень.

Адреса: Парк Гуеля, 08024 Барселона, Іспанія.

Дім Бальо

Дім Бальо

Будинок Бальйо.

Будинок Бальйо – ще одне диво модернізму, спроектоване Антоні Гауді. Цей особняк був побудований у XIX столітті для родини Бальйо. Завдяки своєму незвичайному зовнішньому вигляду з вигинами, природними формами, квазі-рептилічним мозаїчним фасадом та черепичним дахом, будівля ця отримала в народі прізвисько «Будинок Дракона».

Адреса: Casa Batlló, Passeig de Gràcia, 43, 08007 Барселона, Іспанія.

Собор Святого Хреста та Святої Євлалії

Собор Святого Хреста та Святої Євлалії

Собор Святого Хреста та Святої Євлалії. | Фото: Wikimedia.

Собор Святого Хреста та Святої Євлалії є центральним місцем поклоніння католиків Барселони. Очікувати побачити такий багато прикрашений головний фасад, усіяний кам’яними горгульями та різними хитросплетіннями, можна було б, мабуть, лише біля північноєвропейської готики, і це відрізняє кафедральний собор від інших церков Барселони.

Центральний фасад був оформлений у 1870 році, хоча сама будівля була збудована в період між 1298 та 1460 роками. Інші фасади так і залишилися більш ніж скромними. Восьмикутні вежі з плоским дахом є явною вказівкою на те, що тут все ж таки переважають каталонські готичні архітектурні принципи.

Адреса: Катедраль де Барселона, Pla de la Seu, s/n, 08002 Барселона, Іспанія.

Музей Пікассо

Музей Пікассо

Музей Пікассо. | Фото: Wikimedia.

Одна тільки обстановка в п’яти суміжних середньовічних особняках робить Музей Пікассо, який у них розташовується, унікальним і заслуговує на відстоювання довгої черги для його відвідування. Гарні двори, галереї та сходи, що збереглися в перших трьох з цих будівель, так само чудові, як і картини, що знаходяться всередині.

Колекція музею фокусується насамперед на ранніх роботах Пабло Пікассо, коли він тільки формувався як художник. Це може викликати потенційне розчарування тих, хто сподівається помилуватися його більш відомими пізніми картинами. Втім, не варто на підставі цього відмовлятися від відвідування музею: у ньому представлено достатньо матеріалу з наступних періодів творчості Пабло, щоб дати вам повне уявлення про геніальність художника та багатогранність його таланту.

Адреса: Museu Picasso, Carrer Montcada, 15-23, 08003 Барселона, Іспанія.

Національний музей мистецтва Каталонії

Національний музей мистецтва Каталонії

Національний музей мистецтва Каталонії.

З усіх точок міста можна побачити силует помпезного Національного палацу, розташованого на схилі гори Монтжуїк. Збудований він був для проведення Всесвітньої виставки 1929 року. Починаючи з 2005 року, коли палац було відреставровано, в ньому знаходиться Національний музей мистецтва Каталонії.

Тут представлена ​​велика колекція творів переважно каталонського мистецтва, що охоплює період від раннього Середньовіччя на початок ХХ століття. Однією з основних цінностей музею є зібрання незвичайних романських фресок.

Адреса: Museu Nacional d’Art de Catalunya, Palau Nacional, Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Барселона, Іспанія.

Історичний музей Барселони

Історичний музей Барселони

Історичний музей Барселони. | Фото: ctj71081/Flickr.

Один із найцікавіших музеїв Барселони перенесе вас через століття, до римського Барсіно. Ви прогуляєтеся руїнами старих римських вулиць з їх каналізаційними мережами, пральнями, виноробними та рибопереробними підприємствами, які процвітали тут після заснування міста імператором Августом близько 10 р. до н.е.

Не менш вражаючим є сама будівля, яка колись була частиною Великого королівського палацу на площі дель-Рей.

Адреса: Museu d’Historia de Barcelona, ​​Plaza del Rei, s/n, 08002 Барселона, Іспанія.

Музей Фонд Жоана Міро

Музей Фонд Жоана Міро

Музей Фонду Жоана Міро. | Фото: Wikimedia.

Жоан Міро, один із найвідоміших синів Барселони XX століття, заповів цей музей, де зібрано його найкращі роботи, своєму рідному місту. Світлі будівлі музею, спроектовані близьким другом Жоана архітектором Жозепом Льюїсом Сертом (який також збудував студію Міро на Мальорці), переповнені оригінальними роботами Міро – від ранніх боязких нарисів до картин останніх років життя.

Адреса: Fundació Joan Miró, Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Барселона, Іспанія.

Вулиця Рамбла

Вулиця Рамбла

Вулиця Рамбла.

Найвідоміша вулиця Барселони з її культурними центрами, театрами та найцікавішою архітектурою є для туристів, яких тягне сюди як магнітом, своєрідним вікном у каталонську культуру. Середня частина вулиці Рамбла, обсаджена платанами, є широким пішохідним бульваром, куди щодня стікаються натовпи людей.

Жахливі терористичні акти 2017 року майже не вплинули на популярність цього місця: тут, як і раніше, багато туристів, торговців та вуличних художників.

Адреса: La Rambla, Барселона, Іспанія.

Стадіон Камп Ноу

Стадіон Камп Ноу

Стадіон Камп Ноу. | Фото: Ungry Young Man/Flickr.

Любителі футболу просто зобов’язані відвідати “Камп Ноу”. Стадіон футбольного клубу «Барселона», розрахований на 99354 уболівальників, є найбільшим у Європі та другим за величиною у світі. Він був одним із місць проведення літніх Олімпійських ігор 1992 року в Барселоні. Навіть якщо у вас не буде можливості побувати на матчі, вирушайте на екскурсію «Камп Ноу» і відвідайте розташований тут музей.

Адреса: Camp Nou, C. d’Arístides Maillol, 12, 08028 Барселона, Іспанія.

Палац Гуеля

Палац Гуеля

Палац Гуеля. | Фото: Alejandro/Flickr.

Палац Гуель є одним із ранніх робіт знаменитого архітектора Антоні Гауді. Екстраординарний особняк у неоготичному стилі, одна з небагатьох великих будівель тієї епохи, зведених у Старому місті, дає уявлення про разюче генія його творця.

Адреса: Palau Güell, Carrer Nou de la Rambla, 3-5, 08001 Барселона, Іспанія.

Дім Мила

Дім Мила

Будинок Міла.

Цей житловий будинок на розі Карре-де-Провенса та Пасео-де-Грасія, збудований у 1905-1910 роках, є черговим шедевром навіженого Гауді. Офіційно названий «Каса-Міла» на ім’я бізнесмена, який його замовив, будинок більше відомий як «Педрера», що в перекладі з каталонської означає «Каменоломня». Таке прізвисько будинок отримало за свій нерівний і великоваговий сірий кам’яний фасад.

Адреса: Casa Milà – La Pedrera, Provença, 261-265, 08008 Барселона, Іспанія.

Ринок Бокерія

Ринок Бокерія

Ринок Бокерія.

Бокерія є, мабуть, найпопулярнішим місцем на вулиці Рамбла. Одних людей приваблює цікавий модерністський дизайн споруди, що з’явилася на місці колишнього монастиря Святого Йосипа і будувалася протягом тривалого періоду – з 1840 по 1914 рік. Інших же приваблює сюди продовольчий ринок, розташований усередині.

Адреса: Mercat de la Boqueria, La Rambla, 91, 08001 Барселона, Іспанія.

Палац каталонської музики

Палац каталонської музики

Палац каталонської музики. | Фото: Paulo Valdivieso/Flickr.

Цей концертний зал, збудований у 1905-1908 роках для музичного товариства Orfeo Català, є вершиною модерністської архітектури Барселони. Результатом праць каталонського архітектора Льюїса Доменек-і-Монтанера стала справжня симфонія з плитки, цегли, скульптурного каменю та вітражів.

Адреса: Palau de la Música Catalana, C/ Palau de la Música, 4-6, 08003 Барселона, Іспанія.

Церква Санта-Марія-дель-Мар

Церква Санта-Марія-дель-Мар

Церква Санта-Марія-дель-Мар. | Фото: Jacob Surland/Flicrk.

Прекрасна Санта Марія дель Мар є святим місцем для каталонських католиків. Будівництво цієї масивної церкви, охрещеної на честь Святої Марії на морі, почалося в 1329, коли король Арагона Альфонсо IV заклав перший камінь у фундамент.

Через 55 років храм, який став яскравим прикладом каталонської готичної архітектури, відчинив двері для своїх парафіян. Зовні він здається суворим, проте внутрішнє оздоблення з лишком це компенсує. Гарні вітражі, високі вузькі колони та простота дизайну викликають відчуття простору та спокою. Протягом століть серйозну шкоду собору завдавали то землетруси, то пожежі, але щоразу він відновлював свою колишню красу.

Адреса: Basilica de Santa Maria del Mar, Plaza de Santa Maria, 1, 08003 Барселона, Іспанія.

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва.

Музей MACBA, будинок для якого спроектував Річард Мейєр, було відкрито у 1995 році і одразу став головним центром сучасного мистецтва Барселони. Постійна колекція музею присвячена роботам іспанських та каталонських художників другої половини XX століття, серед яких Антоні Тапієс, Хуан Бросс та Мігель Барсело.

Представлені тут і картини славетних майстрів з інших країн, у тому числі Пауля Клеє, Брюса Наумана та Джона Кейджа. Регулярно в музеї проводяться захоплюючі виставки, розраховані на серйозних любителів мистецтва.

Адреса: Museu d’Art Contemporani de Barcelona, ​​Plaça dels Angels, 1, 08001 Barcelona, ​​Іспанія.

Музей Фредеріка Мареса

Музей Фредеріка Мареса

Музей Фредеріка Мареса. | Фото: ANSELM PALLÀS/Flickr.

Усередині цього величезного середньовічного комплексу, який колись був частиною королівського палацу графів Барселони, а потім резиденцією іспанської інквізиції, сьогодні знаходиться музей.

Головними його експонатами є скульптури, твори релігійного мистецтва та всілякі антикварні предмети каталонського побуту. Зібрав цю колекцію Фредерік Марес Деуловоль (1893-1991) – скульптор, мандрівник та одержимий колекціонер.

Адреса: Museu Frederic Marès, Plaça Sant Iu, 5, 08002 Барселона, Іспанія.

Морський музей Барселони

Морський музей Барселони

Морський музей Барселони. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Морський музей міста розташований у готичних верфях. Останні вже власними силами є реліквією, оскільки збереглися відтоді, коли Барселона була центром морської імперії. Серед експонатів музею – старовинні морські карти, навігаційні прилади, макети суден, діорами набережної Барселони.

Головною ж особливістю експозиції є зроблена у 1970-х роках повномасштабна репліка галери «Real» XVI століття – флагманського корабля Дон Хуана Австрійського.

Адреса: Museu Marítim, Av. de les Drassanes, s/n, 08001 Барселона, Іспанія.

Монастир Педральбес

Монастир Педральбес

Монастир Педральбес.

Жіночий монастир Педральбес, заснований в 1326 році, був вперше відкритий для публіки в 1983 році (небагато ченців, що залишилися, переїхали в більш сучасні сусідні будівлі) і в даний час є музеєм чернечого життя. Він розташований у житловому районі Барселони, який до XX століття був сільською місцевістю і досі залишається божественно тихим куточком.

Архітектурною пам’яткою монастиря є великий елегантний триповерховий клуатр – перлина каталонської готики, збудована на початку XIV століття.

Адреса: Monestir de Pedralbes, Baixada del Monestir, 9, 08034 Барселона, Іспанія.

Пляжі Побленоу

Пляж Побленоу

Пляж Побленоу.

Ряд широких піщаних пляжів тягнеться на північний схід від пристані Порт Олімпік. Пляжі здебільшого штучні, але це анітрохи не бентежить мільйони любителів сонця, золотого піску та теплої води. Особливо популярні пляжі цього району любителів пляжного волейболу.

Адреса: Paseo Maritimo del Bogatell, 80, 08005 Барселона, Іспанія.

Музей «Космокайша» у Барселоні

Музей «Космокайша» у Барселоні

Музей «Космокайша» у Барселоні. | Фото: Jordi Payà/Flickr.

Діти (та й люди дорослі, але зберегли вміння дивуватися і радіти), зазвичай, бувають просто зачаровані виставками у цьому науковому музеї. Однією з найяскравіших і тому найпопулярніших експозицій музею є «Затоплений ліс» – відтворення фрагмента тропічного лісу Амазонки площею понад 1 кв.

У цій унікальній живій діорамі мешкають (і чудово почуваються) представники понад 100 видів флори та фауни Амазонки, серед яких анаконди, різнобарвні отруйні жаби та капібари. Співробітниками музею зроблено спробу повністю відтворити екосистему тропіків, так що ви можете навіть потрапити під тропічну зливу.

Адреса: CosmoCaixa, Carrer d’Isaac Newton, 26, 08022 Барселона, Іспанія.

Фонтан Монжуїк

Фонтан Монжуїк

Фонтан Монжуїк. | Фото: Wikimedia.

Що подивитися у Барселоні вночі? Звичайно, чарівний фонтан, розташований на пагорбі Монтжуїк. Великий фонтан у стилі ар-деко, створений Карлесом Буїгасом до відкриття Всесвітньої виставки 1929 року, радує людей різного віку своїми світловими та водними шоу, синхронізованими з музикою. Шоу триває близько години.

Адреса: Font Màgica de Montjuïc, Plaça de Carles Buïgas, 1, 08038 Барселона, Іспанія.

Модерністський шпиталь Сант-Пау

Модерністський шпиталь Сант-Пау

Модерністський шпиталь Сант-Пау.

Відомий архітектор і меценат Льюїс Доменек-і-Монтанер перевершили сам себе, збудувавши модерністський лікарняний комплекс Санта-Кру-де-Сан-Пау. Лікарня ця довгий час вважалася однією з найкращих у місті, але десять років тому вона переїхала до нових будівель, старі ж були переобладнані під культурні центри, музеї та офіси.

Сьогодні комплекс Санта-Кру-де-Сан-Пау, у 2014 році перейменований у «Recinte Modernista», включає 16 павільйонів, серед яких і Палац каталонської музики, що входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Кожен павільйон розкішно оформлений та унікальний.

Адреса: Recinte Modernista de Sant Pau, Carrer de Sant Antoni Maria Claret, 167, 08025 Барселона, Іспанія.

Великий театр Лісеу

Великий театр Лісеу

Великий театр Лісеу. | Фото: Wikimedia.

Якщо ви не можете провести ніч в опері, хоч би просто огляньте один із найбільших оперних театрів Європи, відомий місцевим жителям як «Лісео». Будучи менше, ніж міланська Ла Скала, але більше, ніж венеціанська Ла Феніче, Лісео може вмістити до 2300 осіб (і це лише в одному великому залі).

Адреса: Gran Teatre del Liceu, La Rambla, 51-59, 08002 Барселона, Іспанія.

Будинок Вісенса

Будинок Вісенса

Будинок Вісенса. | Фото: Emil Adiels/Flickr.

Будинок Вісенса, збудований у 1885 році, був першим великим замовленням для Антоні Гауді, якому на той момент виповнилося лише 30 років. Призначався цей кутовий приватний будинок з баштами, розташований на захід від головної вулиці Грасіа, для фондового та валютного брокера Мануеля Вісенса-і-Монтанера.

Побудований він з необробленого каменю, але його фасад, оформлений із застосуванням керамічної плитки, багато деталізований і сповнений кольору та форми. Цей шедевр, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вперше на регулярній основі був відкритий для публіки у 2017 році.

Адреса: Casa Vicens Gaudí, Carreró de les Carolines, 20, 08012 Барселона, Іспанія Casa Vicens Gaudí, Carreró de les Carolines, 20, 08012 Barcelona, ​​Іспанія.

Океанаріум Барселони

Океанаріум Барселони

Океанаріум Барселони. | Фото: WeiterWinkel/Flickr.

Важко не здригнутися побачивши акулу, що ковзає над вами і демонструє свою зубасту «усмішку». Але цей 80-метровий тунель з акулами дуже популярний у відвідувачів Барселонського акваріума, одного з найбільших у Європі. В Акваріумі зібрана найкраща у світі колекція мешканців Середземного моря.

Побачите ви тут також безліч яскравих риб із Червоного, Карибського та Коралового морів. Загалом тут мешкає близько 11 тисяч істот 450 видів.

Адреса: L’Aquàrium. Moll d’Espanya, Port Vell, s/n, 08039 Barcelona, ​​Іспанія.

Дім Аматльєр

Дім Аматльєр

Будинок Аматльєр.

У будинку Амальє, одному з найяскравіших прикладів сміливого польоту модерністської фантазії архітектора Пуч-і-Кадафалька, поєднуються готичні віконні рами та ступінчастий фронтон, запозичені у голландській міській архітектурі. Винятком є ​​бюсти та рельєфи драконів, лицарів та інших персонажів на головному фасаді – їх можна вважати простим примхою архітектора.

Фойє з колонами та сходи освітлюються сонячним світлом, що проникає через вітражі, і ви почуваєтеся тут, немов усередині якогось романтичного замку. Реконструкція будівлі, в результаті якої вона набула свого нинішнього вигляду, була проведена в 1900 році на замовлення шоколадного барона і мецената Антоні Амальє (1851-1910).

Адреса: Casa Amatller, Passeig de Gràcia, 41, 08007 Барселона, Іспанія.

Музей Can Framis

Музей Can Framis

Музей Can Framis. | Фото: Fred Romero/Flickr.

Цей сучасний музей, розташований у будівлі колишньої текстильної фабрики XVIII століття, є «вітриною» каталонського живопису другої половини XX – початку XXI століття. У галереях виставлено близько 300 робіт, розташованих досить продумано – з обов’язковою присутністю картин різних художників, що запам’ятовуються, що іноді писали в різні періоди, з захоплюючими перетинами та колізіями.

Адреса: Museu Can Framis, Carrer de Roc Boronat, 116-126, 08018 Барселона, Іспанія.

Пивоварня Edge Brewing

Пивоварня Edge Brewing

Пивоварня Edge Brewing.

Компанія Edge Brewing, заснована двома американцями в 2013 році, вже через рік після відкриття була названа сайтом RateBeer.com, що публікує рейтинги в даній галузі, найкращою новою пивоварнею світу. Згодом Edge Brewing неодноразово здобувала престижні нагороди за своє пиво. Під час двогодинної екскурсії ви побуваєте «за лаштунками» пивоварні і продегустуєте класичні та сезонні сорти пива, що виготовляється тут, такі як Hoptimista, Apassionada і 6.6% IPA.

Адреса: Edge Brewing (office), Carrer de Llull, 62, 08005 Барселона, Іспанія.

Будинок із шипами

Будинок із шипами

Будинок із шипами. | Фото: ANSELM PALLÀS/Flickr.

Будинок Террадес, побудований у 1905 році за проектом архітектора Пуч-і-Кадафалька, більше відомий як «Будинок із шипами» через свої гострокінцеві вежі. Цей будинок, що нагадує середньовічний замок, є єдиною будівлею, що окремо стоїть, в Ешампле. 1976 року його було оголошено національною пам’яткою, а 2017 року відкрито для публіки. Гості можуть відвідати вітражні еркери, оглянути красиві залізні сходи та піднятися на дах.

Адреса: Casa de les Punxes, Avinguda Diagonal, 420, 08037 Барселона, Іспанія.

Храм Августа

Храм Августа

Храм Августа. | Фото: Wikimedia.

Неподалік південно-східного краю кафедрального собору ви знайдете цікаву будівлю з елементами готики та бароко, що є однією з частин Музею історії Барселони. Усередині – чотири коринфські колони. Це все, що залишилося від храму Августа – головного римського храму Барселони, присвяченого Октавіану Августу та побудованого в I столітті нашої ери для поклоніння його імператорській величності.

Адреса: Temple d’August, Carrer del Paradís, 10, 08002 Барселона, Іспанія.

Площа Короля

Площа Короля

Площа короля. | Фото: Federico Moroni/Flickr.

Площа дель-Рей – це мальовнича площа, де, як вважається, Фернандо II Арагонський та Ізабелла Кастильська зустрічали Колумба після його першої подорожі до Нового Світу. Домінантою площі є Великий королівський палац Палау. Сьогодні у палаці знаходиться чудовий історичний музей, частина експонатів якого – залишки римських руїн – розміщуються під землею.

Адреса: Plaça del Rei, 08002 Барселона, Барселона, Іспанія.

Парк Сьютаделья

Парк Сьютаделья

Парк Сьютаделья.

Парк Сьютаделья (або, як варіант, парк Цитаделі) ідеально підходить для відпочинку. Хочете влаштувати пікнік, покататися на човні озером, оглянути будівлю парламенту Каталонії чи просто прогулятися під покровом дерев? Вирушайте до парку Сьютаделья – «зелені легені» Барселони, розташовані в самому її центрі.

Адреса: Парк Сьютаделья, Passeig de Picasso, 21, 08003 Барселона, Іспанія.

Фортеця Монтжуїк

Фортеця Монтжуїк

Фортеця Монтжуїк. | Фото: Wikimedia.

Ця неприступна фортеця (можете називати її замком чи фортом) домінує на південно-східному схилі гори Монтжуїк, і тому звідси відкривається чудовий краєвид на Середземне море. Фортеця датується XVII століттям, свій нинішній вигляд вона набула через століття.

Протягом більшої частини своєї історії Монтжуїкська фортеця використовувалася як фортифікаційна споруда, але встигла також «приміряти на себе роль» політичної в’язниці і навіть місця страти.

Адреса: Castell de Montjuïc, Ctra. de Montjuïc, 66, 08038 Барселона, Іспанія.

Комплекс Колонія Гуель

Комплекс Колонія Гуель

Комплекс Колонія Гуель. | Фото: Jorge Franganillo/Flickr.

Наприкінці XIX – на початку XX століття великий магнат Еусебі Гуель заснував під Барселоною, у містечку Санта-Колома-де-Сервельо, текстильну фабрику. Вирішили побудувати поруч автономне поселення для фабричних робітників, назване Колонією Гуель. Розробку проекту Гуель доручив Антоніо Гауді, другом та покровителем якого він був.

Цей утопічний комплекс став останнім великим проектом Гауді, крім собору Святого Сімейства. Власне завдання, поставлене перед Гауді у разі, зводилася лише до спорудження колонії церкви. Робота почалася в 1908 році, але через вісім років ідея поступово згасла. В результаті Гауді закінчив тільки крипту, яка досі служить в Санта-Колома-де-Сервель діючою церквою.

Адреса: 08690 La Colonia Güell, Барселона, Іспанія.

Музей просто неба Іспанське село

Музей просто неба Іспанське село

Музей просто неба Іспанське село. | Фото: Marc/Flickr.

Ласкаво просимо до Іспанії! «Іспанське село» – це досить цікавий архітектурний парк-музей, такий собі «альбом» іспанської архітектури, створений для секції іспанських ремесел на Всесвітній виставці 1929 року. “Іспанське село” є саме тим місцем, що відвідати, будучи в Барселоні, потрібно неодмінно.

Адже тут ви буквально за пару годин зможете прогулятися від Андалусії до Галісії, оглянувши напрочуд гарні копії характерних споруд різних регіонів Іспанії в натуральну величину. У 117 будинках розмістилися 17 ресторанів, кафе та барів, 20 ремісничих майстерень, а також сувенірні магазини.

Адреса: Poble Espanyol, Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 13, 08038 Барселона, Іспанія.

Базиліка Санта-Марія-дель-Пі

Базиліка Санта-Марія-дель-Пі

Базиліка Санта-Марія-дель-Пі. | Фото: ANSELM PALLÀS/Flickr.

Ця разюча церква XIV століття з великим фасадом, просторим інтер’єром і єдиним нефом є ​​класикою каталонської готики. Простий декор головного святилища контрастує з позолоченими каплицями та вишуканими вітражами, що висвітлюють інтер’єр неземним світлом.

Красива розетка-вікно над входом – одна з найбільших у світі. Іноді тут проводяться різноманітні концерти (класична гітара, хорові колективи та камерні оркестри).

Адреса: Basilica de Santa Maria del Pi, plaza del Pi, 7, 08002 Барселона, Іспанія.

Гора Тібідабо

Вид з гори Тібідабо

Вид з гори Тібідабо.

Мандрівники, які «колекціонують» панорамні краєвиди, обов’язково мають вирушити на вершину гори Тібідабо. Звідти, з висоти 512 метрів, відкривається чудовий краєвид на Барселону. Найпростіший спосіб дістатися оглядового майданчика – скористатися першим в Іспанії фунікулером.

Піднявшись на Тібідабо, ви не повинні обмежитися лише оглядом околиць. На вершині гори знаходиться увінчаний скульптурою Ісуса храм Святого Серця, на будівництво якого пішло 60 років. З цією вражаючою церквою є сусідами парк розваг і телекомунікаційна вежа. Усі три споруди добре видно з Барселони.

Адреса: Tibidabo, 08035 Барселона, Іспанія.

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка

Тріумфальна арка.

Тріумфальна арка була побудована у 1888 році, до відкриття Всесвітньої виставки Expo у Барселоні – найбільшого міжнародного ярмарку того часу. Ця масивна декоративна арка в класичному стилі розташована на бульварі Пасіч де Льюїс Компаньс і є однією з головних визначних пам’яток Барселони.

Вона славиться своїми скульптурними композиціями, що прикрашають її з обох боків. Усі вони дуже символічні Барселони того часу. Один фриз вітає відвідувачів виставки, а рельєфи вихваляють сільське господарство, промисловість та торгівлю. На вершині арки зображено щити 49 провінцій Іспанії, увінчані гербом Барселони.

Адреса: Arc de Triomf, Passeig de Lluís Companys, 08003 Барселона, Іспанія.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук