39 пам’яток Сеула, які варто подивитися

Столиця Південної Кореї – активно розвивається і надзвичайно цікаве місто. Сеул, пам’ятки якого мало відомі російським та європейським туристам, приклад вдалого поєднання стародавньої історії з ультрасучасним дизайном та технологіями. У місті широкий вибір найрізноманітніших туристичних об’єктів та занять, починаючи від пригод на природі на схилах гори Намсан та в парку, що оточує її, і закінчуючи відвідуванням численних музеїв Сеула.

Сеул – це також місто палаців. По всьому місту розкидано п’ять гігантських палацових комплексів, яким після реставраційних робіт повернуто колишню пишність. Столиця Кореї також відома своєю їжею. У місті безліч вуличних лотків з апетитними делікатесами та такими корейськими фірмовими стравами, як барбекю. Сеул відомий також різноманітною високою кухнею. Дізнайтеся, чим можна зайнятися в цьому чудовому місті, за допомогою нашого списку найкращих туристичних місць столиці Кореї.

Зміст

Палац Кенбоккун

Головний тронний зал Кенбоккун

Головний тронний зал Кенбоккун. | Фото: whyyan/Flickr.

Дехто вважає палац Кенбоккун – найбільший із усіх п’яти палацових комплексів – найкрасивішим. Його також називають Північним палацом, оскільки комплекс розташований на північ від сусідніх палаців – Східного та Західного. Назва Кенбоккун можна перекласти англійською мовою як «палац променистого (або сяючого) щастя».

Палацовий комплекс було знищено пожежею під час японської окупації 1592–1598 років. Проте пізніше всі 7700 палацових кімнат було відновлено під керівництвом принца-регента Хинсон-тевонгуна під час правління короля Коджона. Національний палац-музей Кореї знаходиться на південь від воріт Суннемун, а Національний етнографічний музей – на схід, усередині павільйону Чакёнчжон.

Адреса: Південна Корея, Сеул, Чонногу, Sejongno, Sajik-ro, Gyeongbokgung – Palace.

Палац Чхандоккун

Палац Чхандоккун

Палац Чхандоккун. | Фото: alpe89/Flickr.

У списку, що подивитися в Сеулі насамперед цей об’єкт на першому місці. На думку більшості знавців, Чхандоккун, фоном для якого є гора, вважається найкрасивішим із сеульських палаців. Перед ним протікає милий мальовничий струмок, що відповідає принципам феншуй. Офіційна королівська резиденція була збудована у 1405 р.

Гігантські ворота Тонхваум – це лише один із численних предметів особливої ​​гордості, доступних для відвідувачів. Тут також розташовані двоповерховий дерев’яний павільйон та Інджонджон – розкішний тронний зал значних розмірів. Прогулянка навколо палацового комплексу – чудове заняття. Чудовий сад, розташований за палацом, робить пейзаж ще красивішим. У ньому серед дерев знаходиться мальовничий ставок із лотосами.

Адреса: Changdeokgung Palace and Huwon, Yulgok-ro, Jongno 1(il).2(i).3(sam).4(sa), Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Національний музей Кореї

Національний музей Кореї

Національний музей Кореї. | Фото: Sean Munson/Flickr.

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб дізнатися якомога більше про історію країни, варто обов’язково побувати в Національному музеї Кореї. Цікаві та пізнавальні експозиції музею розкажуть вам про країну з доісторичного періоду до сьогодення. На додаток до величезної інформації тут представлено безліч разючих творів корейського мистецтва.

Увага публіки неодмінно привертає десятиповерхова пагода, вежі якої несподівано для відвідувачів розташовуються у музеї. Особливий предмет гордості – Золота корона Сілла (Корейське королівство). Це взірець філігранної роботи ремісників. Понад 15 тис. творів мистецтва, історичних артефактів та скульптур, представлених у музеї, зали якого розміщені в гігантській бетонній будівлі, відкриють для вас багату історію та мистецтво Кореї.

Адреса: National Museum of Korea, Seobinggo-ro, Seobinggo-dong, Йонсангу, 서울특별시 Південна Корея.

Сеульська вежа Н

Сеульська вежа Н

Сеульська вежа Н. | Фото: alpe89/Flickr.

Споруда, відома також як башта Намсан, височить над Сеулом, досягаючи висоти 236 м. З її оглядового майданчика відкриваються такі види, від яких просто захоплює дух. Башта, що вважається одним із найбільш відомих об’єктів Південної Кореї, знаходиться на горі Намсан.

Ви можете здійснити захоплюючу подорож в кабіні канатною дорогою, щоб дістатися до неї. На одній з терас, розташованих на даху, можна побачити тисячі замків, залишених закоханими, щоб увічнити своє кохання. Увечері та вночі телевізійна вежа, що грає роль оглядового майданчика, чудово освітлена на тлі темного неба. Панорама освітленого у темряві Сеула викликає схоже захоплення.

Адреса: N Seoul Tower, 105 Namsangongwon-gil, Yongsan 2(i)ga-dong, Yongsan-gu, Seoul, Південна Корея.

Культурний центр Тондемун Дизайн Плаза

Культурний центр Тондемун Дизайн Плаза

Культурний центр Тондемун Дизайн Плаза. | Фото: Eugene Lim/Flickr.

Культурний центр, заснований у 2014 р., є нео-футуристичною будівлею, яка позиціонує себе як місце, де ви можете «Мріяти, конструювати і грати». Тондемун Дизайн Плаза цілком відповідає своєму гасло. Усередині є п’ять величезних залів. Там ви знайдете Музей дизайну, де по-новому представлено інноваційне та креативне мистецтво дизайну Кореї.

Тут також знаходиться ринок дизайну, де ви можете самостійно випробувати нові винаходи та перевірити на практиці передові технології, які щойно з’явилися на ринку. Тут знайдеться безліч різних занять та об’єктів, з якими варто познайомитися: численні конференції, виставки, ярмарки, покази мод. Тому слідкуйте уважно за тим, що вам особливо цікаво.

Адреса: Dongdaemun Design Plaza, Eulji-ro, Euljiro 7(chil)-ga, Jung-gu, Сеул, Південна Корея.

Храм Бонгеунс

Храм Бонгеунс

Храм Бонгеунс. | Фото: ginomempin/Flickr.

Цей чудовий буддистський храм засновано 794 р. на схилах гори Судо. У цьому місці все ще зберігається більш-менш спокійна атмосфера, незважаючи на хмарочоси, які зараз височіють над ним. Бонгеунса – найпопулярніший туристичний об’єкт – найрозкішніший та найбільший храм у столиці.

Це проявляється в чудовому різьбленому орнаменті із зображеннями Будди, якими покритий інтер’єр храму та ідеально доглянуті сади, що оточують його. Для відвідування туристів є безліч дивовижних об’єктів. Серед них виділяється забарвлений у строкаті кольори головний зал Будди. Відвідувачі можуть спробувати стати ченцями на кілька годин і пожити їх життям. Це допоможе їм дізнатися про культуру і традиції буддизму.

Адреса: Bongeunsa, Bongeunsa-ro, Каннамгу, Сеул, Південна Корея.

Струмок Чхонгечхон

Струмок Чхонгечхон

Струмок Чхонгечхон. | Фото: Francisco Anzola/Flickr.

Прогулянка вздовж цього штучного струмка, що протікає Сеулом, стає все більш популярним заняттям. Умиротворена атмосфера, що панує на околицях Чхонгечхон, змушує вас почуватися так, ніби ви знаходитесь за мільйони миль від багатолюдних міських вулиць.

По обидва боки струмка тягнуться мальовничі доріжки, посаджені рослинами та деревами. Вечорами вуличні танцюристи та актори влаштовують уявлення зі світловими ефектами, що надзвичайно красиво висвітлюють воду. У пошуках умиротвореного місця приходьте до струмка Чхонгечхон з його відокремленими алеями, де на вас чекає безтурботна прогулянка містом.

Адреса: Cheonggyecheon, Cheonggyecheon-ro, Sinseol-dong, Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Ліум – Музей мистецтва компанії Samsung

Ліум – Музей мистецтва компанії Samsung

Ліум – Музей мистецтва компанії Samsung. | Фото: Sali Sasaki/Flickr.

Ліум – музей мистецтв, що належить компанії Samsung, – відомий своїми зборами дивовижних корейських та зарубіжних творів мистецтва. Саме його називають знавці, рекомендуючи, що відвідати у Сеулі насамперед. У галереях музею, де мріє побувати багато туристів, представлені як традиційні, так і сучасні витвори мистецтва. Деякі з керамічних виробів та мальовничих полотен особливо чудові.

Наприклад, надзвичайно красиві «Діамантові гори» – картина, написана Чон Соном. Ви бачите гори такими, наче вони розкидані по всій Південній Кореї. Щодо сучасних творів мистецтва, натовпи відвідувачів часто збираються біля творіння Ж-М. Баскія – «Картини без назви», де зображена чорна людська постать. Ця робота художника зачаровує своїм стилем, у якому простежується суміш графіті та експресіонізму.

Адреса: Південна Корея, Сеул, Йонсангу, Hannam-dong, Itaewon-ro 55-gil, Leeum, Samsung Museum of Art.

Рибний ринок Норянчжин

Рибний ринок Норянчжин

Рибний ринок Норянчжин. | Фото: Marcelo Druck/Flickr.

Якщо ви хочете скуштувати смачну рибу та морепродукти, рибний ринок Норянчжин – місце саме для вас. Життя вирує у цьому найстарішому та великому рибному ринку міста. Найбільш вдалий час, щоб відчути штовханину і шум, – 3 години ночі, коли проводиться аукціон найкращого улову.

Норянчжин – цікаве місце, куди варто заглянути. Ви здивуєтеся різноманітності риби, яка тут виставлена ​​на продаж. На ринку відкрито безліч торгових точок та ресторанів, а свіжа риба така смачна, що пальчики оближеш.

Адреса: Noryangjin Fish Market, Nodeul-ro, Noryangjin-dong, Тонджакку, 서울특별시 Південна Корея.

Палац Токсугун

Палац Токсугун

Палац Токсугун.

Токсугун – палац, збудований у XV столітті, – є чарівною сумішшю західного та корейського архітектурних стилів з садами, що виглядають точно, як європейські. Один із п’яти великих палаців Сеула, Токсугун, був навмисне зруйнований у період японської окупації Південної Кореї. Багато будинків, що стоять зараз, – реконструкції.

Під час відвідування цього місця обов’язково подивіться на велику статую Седжона Великого – короля династії Чосон. Палацовий комплекс настільки дивовижний, що варто прогулятися довкола нього. Не менш цікавими є ворота Теханмун і зал Токхончжон, які слід подивитися. Щодо зали Сакчжончжон, він набагато краще підійшов би для Європи зі своїм неокласичним стилем.

Адреса: Deoksugung, Sejong-Daero, Sogong-Dong, Jung-Gu, Сеул, Південна Корея.

Ринок Намдемун

Ринок Намдемун

Ринок Намдемун. | Фото: Philip Bussmann/Flickr.

Намдемун – найстаріший і найбільший ринок у Південній Кореї – багатолюдне місце, яке варто відвідати. Тут ви можете купити все, починаючи від дешевих ювелірних виробів та одягу та закінчуючи традиційними сувенірами та електронікою. Ринок – дуже популярне місце як у туристів, так і місцевих. Тут постійно щось трапляється.

З кожного кута на вас накидається яскрава реклама. Це також гідне відвідування місце, якщо ви хочете спробувати фантастичну на смак вуличну їжу Сеула. Тут відкрито безліч торгових точок та ресторанів.

Адреса: Namdaemun Market, Namdaemunsijang 4-gil, Hoehyeon-dong, Jung-gu, Сеул, Південна Корея.

Букчхон – фольклорне село традиційних корейських будинків «ханок»

Букчхон – фольклорне село традиційних корейських будинків «ханок»

Букчхон – фольклорне село традиційних корейських будинків «ханок». | Фото: plynoi/Flickr.

Букчхон – село традиційних будинків «ханок» – колоритне місце, де можна прогулятися вузькими звивистими провулками і скористатися чудовою можливістю зробити безліч фотографій. Будинки цього будувалися в XIV столітті в епоху династії Чосон. Нині село Букчхон – територія, яка перебуває під захистом держави.

Тут зберігається багата культурна спадщина Південної Кореї. Ви можете увійти в деякі з будинків «ханок» і навіть спробувати свої сили в мистецтві ремісника чи художника чи навчитися грати на корейських інструментах.

Адреса: Bukchon Hanok Village, Південна Корея, Seoul, Jongno-gu, Gahoe-dong, 계동길 37.

Парк Лотте Ворлд

Парк Лотте Ворлд

Парк Лотте Ворлд. | Фото: takosaka/Flickr.

Відвідайте «Лотте Ворлд» – найбільший критий парк розваг у світі, в якому на вас чекає купа атракціонів. Якщо цього недостатньо, тут ви також знайдете гігантський торговий центр і універмаг. “Лотте Ворлд (Уорлд)” – визначна пам’ятка, яка особливо популярна у місцевих жителів.

Це також чудова версія Діснейленду. Діти ледь стримують себе побачивши всіх атракціонів. Будь то катання на водяних гірках з бризками води навколо або американська гірка «Французька революція», що дає заряд адреналіну, «Лотте Ворлд» – одне з найкращих місць у Сеулі, якщо ви шукаєте нагоди для веселого проведення часу.

Адреса: Lotte World, Olympic-ro, Jamsil 3(sam)-dong, Сонгпа, Сеул, Південна Корея.

Намсанське село-музей традиційного корейського житла ханок

Намсанське село-музей традиційного корейського житла ханок

Намсанське село-музей традиційного корейського житла ханок. |

Цей об’єкт, що позиціонує себе як реконструкція традиційних сільських будинків «ханок» періоду правління династії Чосон, є дуже цікавим місцем для прогулянок. Тут виконана гігантська робота, щоб можна було відчути, що являла собою життя членів королівської родини та простих людей у ​​минулому.

Будинки “ханок”, розташовані біля підніжжя гори Намсан, такі красиві, що вам неодмінно варто побачити їх. Відновлений інтер’єр наочно дає уявлення про те, якими могли бути будинки військових офіцерів, селян та знатних людей. Намсангол – фольклорне село, що поєднує розважальні, освітні та пізнавальні функції. Тут можна чудово провести цілий день разом із усією родиною.

Адреса: Namsangol Hanok Village, Toegye-ro 34-gil, Pildong 2(i)-ga, Jung-gu, Сеул, Південна Корея.

Національний парк Пукхансан

Національний парк Пукхансан

Пукхансан Національний парк. | Фото: theaucitron/Flickr.

Любителі природи неодмінно повинні побувати в Пукхансані – національному парку, багатому на дивовижні ліси і красиві храми. Він також відомий трьома гірськими вершинами: Мангенде, Інсубонг і Бегунде. Усі вони ідеально підходять для піших прогулянок. Панорама Сеула, що відкривається звідти, справляє приголомшливе враження.

Невеликі чарівні традиційні храми розкидані у різних місцях серед незайманої природи. Незважаючи на те, що парк користується величезною популярністю, тут все ще можна знайти відокремлені місця, де вдасться розслабитися і помилуватися казковими краєвидами. Серед об’єктів, доступних для відвідування та огляду, виділяється історична фортеця Бухансансон та її стіна, що витончено звивається уздовж пагорбів та гірських схилів національного парку.

Адреса: Bukhansan National Park, Bogukmun-ro, Jeongneung-dong, Seongbuk-gu, Сеул, Південна Корея.

Парк Ханган

Парк Ханган

Парк Ханган.

Ханганг – міський парк, розташований по берегах річки Хан, що протікає через Сеул, – насправді складається з 13 окремих парків, де для відвідувачів організовано безліч різних розважальних заходів. Тут знайдуться заняття для кожного. Насамперед це плавальні басейни, велосипедні доріжки та футбольні поля, що простягнулися вздовж тенісних кортів та великої зеленої зони.

Тут також пропонується безліч розваг на воді, у тому числі таких, як катання на яхті та водні лижі. Відпочинок в оточенні природи в парку Ханган наповнить вас новими силами, після чого ви будете готові знайомитися з іншими дивовижними пам’ятками Сеула.

Адреса: Yeouido Hangang Park, Yeouidong-ro, Yeoeuido-dong, Yeongdeungpo-gu, Сеул, Південна Корея.

Муендон – торгова вулиця

Муендон – торгова вулиця

Муендон – торгова вулиця. | Фото: Cecil Lee/Flickr.

Цілком очевидно, що назва «Яскравий тунель» – Муендон – цілком відповідає цій торговій вулиці, де ви почуваєтесь затиснутими з усіх боків серед яскравих різнокольорових вивісок. Це одна з найбільш популярних торгових вулиць міста, що приваблює різних людей.

Тут ви знайдете натовпи любителів шопінгу, які приходять сюди заради того, щоб купити щось у нескінченній низці магазинів, що вишикувалися вздовж вулиці. Це також ідеальне місце, де можна скуштувати неймовірно смачні страви, які пропонуються у багатьох вуличних ресторанах та торгових точках.

Адреса: Street Shopping, Myeongdong, Jung-Gu, Сеул, Південна Корея.

Район Інсадон

Район Інсадон

Район Інсадон. | Фото: Cecil Lee/Flickr.

Якщо ціль ваших пошуків – сувеніри, Інсадон – те місце, що неодмінно влаштує вас. У цьому районі розташовано безліч бутиків та магазинів антикваріату, де продаються традиційні вироби корейських ремісників та недорогі прикраси. Тут же ви знайдете чайні лавки та картинні галереї, а в провулках в оточенні садів ховається кілька чудових ресторанів.

В Інсадоні є багато розваг, з якими варто познайомитися. Наприклад, павільйон Босінаг, побудований у традиційному стилі, та сучасна вежа Чонно. Обидва об’єкти демонструють, наскільки різними можуть бути квартали одного району. Незважаючи на відмінності, обидва місця однаково приковують увагу туристів.

Адреса: Insadong, 인사동 Seoul, Південна Корея.

 

Резиденція Блакитний дім

Резиденція Блакитний дім

Резиденція Синій будинок. | Фото: Wikimedia.

Блакитний будинок є корейською версією американського Білого дому. Це офіційна резиденція президента Кореї, а також місце розташування державних посадових осіб, які відповідають цьому статусу. Насправді, Блакитний будинок – це не одна будівля, а цілий комплекс будівель, збудованих у традиційному корейському стилі.

Дах всіх споруд покритий блакитною черепицею, через колір якої комплекс отримав свою назву. Для туристів розроблено багатогодинні екскурсії. Але щоб стати їх учасниками, необхідно заздалегідь заявити про своє бажання, записавшись онлайн на конкретну екскурсію.

Гіди проведуть вас по різних частинах палацового комплексу, включаючи переговорні зали, приймальні, а також корейську версію Рожевого саду, де президент Кореї проводить прес-конференції.

Адреса: Blue House, Sejongno, Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Ворота Кванхвамун

Ворота Кванхвамун

Ворота Кванхвамун.

Кванхвамун – найбільші та головні ворота палацового комплексу Кенбоккун у Сеулі. З 1469 це місце проведення церемонії зміни варти. Захід проводиться щодня, крім вівторків. Ворота багаторазово реконструювалися та перебудовувалися. Останні останні відновлювальні роботи проведені в 2010 р.

Тоді вони були реконструйовані з використанням місцевих матеріалів та розміщені у місці свого первісного розташування. Перед ворітьми відкривається великий простір, який займає велика площа Кванхвамун – місце, де часто проводяться політичні демонстрації. Тут же розташовані станція метрополітену, що вражає розмірами, гігантський фонтан і кілька великих статуй вождів епохи Чосона.

Адреса: Gwanghwamun Gate, Sajik-ro, Sejongno, Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Район Ітхевон

Район Ітхевон

Район Ітхевон. | Фото: Seungbong Lee/Flickr.

Ітхевон – це багатолюдний район Сеула, що включає кілька пішохідних вулиць, багатих на магазини, кафе та інші торгові заклади. Якщо, знайомлячись з містом, ви обмежені в часі, це одне з тих місць, де ви дуже швидко відчуєте, що є культурою роздрібної торгівлі в Кореї. Тут ви побачите візки з їжею та вуличних музикантів, а сусідні вулиці багаті на ресторани.

Це чудове місце для прогулянок, під час яких можна відчути енергію міста. Обов’язково прогуляйтеся Кеннідан – вулицею, на якій вишикувалися ресторани різної кухні. Це місце, де можна купити їжу міжнародної кухні, що малодоступна в Кореї. Наприклад, піцу чи барбекю в американському стилі. Інша сусідня вулиця багата на антикварні магазини. Це також чудове місце, де завжди можна придбати подарунки.

Адреса: Itaewon, Йонсангу, Сеул, Південна Корея.

Ринок Кванчжан

Ринок Кванчжан

Ринок Кванчжан. | Фото: Patrick Vierthaler/Flickr.

На цьому найкращому в Сеулі продуктовому ринку під одним великим дахом розмістилося безліч продавців смачної та апетитної вуличної їжі. Ринок є рядами прилавків, що пропонують всі можливі різновиди корейських страв, які ви могли б собі уявити.

Біля багатьох прилавків стоять невеликі стільці, що створює відчуття крихітного ресторану, де можна посидіти та пообідати. Тут все організовано так, щоб ви захотіли познайомитись зі смаком страв. Вам потрібно лише супроводжувати прохання посмішкою, і вам дадуть скуштувати багато пропонованих страв. Ринок розташований в одному із центральних кварталів Сеула.

У переліку найбільш популярних страв, що продаються тут, зустрічаються наступні назви: біндеток (млинці з бобів мунг), пібімпап (гостра тушкована яловичина, нарізана шматочками), кімбап (корейські суші), сунде (кров’яна ковбаса), струм (гострі риси) приготовлені способом швидкого обсмажування) та безліч різновидів локшини. Торговці інших частин ринку продають одяг та господарські товари.

Адреса: Gwangjang Market, Changgyeonggung-ro, Jongno 4(sa)-ga, Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Тематичний парк Еверленд

Тематичний парк Еверленд

Тематичний парк Еверленд. | Фото: LH Wong/Flickr.

Тематичний парк Еверленд, проект якого розроблений групою компаній Samsung, вважається найбільшим у Південній Кореї. Він займає територію 100 га. У рейтингу парк знаходиться на четвертому місці за кількістю відвідувачів. Протягом усього року тут проводяться цікаві розваги, зокрема п’ять великих фестивалів. У парку відкрито понад 40 гірок та атракціонів, від яких захоплює дух.

В Еверленді також знаходиться «Світ Сафарі» – сафарі-парк, де мешкають тигри-альбіноси, звичайні тигри, леви та ведмеді. У квітні 2010 р. відкрився сафарі-парк травоїдних тварин, де відвідувачі можуть побачити у безпосередній близькості жирафів, слонів та страусів.

Еверленд також відомий чудовими квітковими композиціями та красивими садами. Вперше вони з’явилися на фестивалі троянд у 1985 році.

Адреса: Everland, Everland-ro, Pogog-eup, Cheoin-gu, Йон’їн, Кьонґідо, Південна Корея.

Сеульський музей оптичних ілюзій

Сеульський музей оптичних ілюзій

Сеульський музей оптичних ілюзій.

Навіть якщо ви були раніше в якому-небудь музеї оптичних ілюзій, але такого, як цей, ви навряд чи бачили. Більшість музейних експонатів дивні і незвичайні. Під час знайомства з ними ви надірвете живіт від сміху. Причому ви можете стати частиною експонатів.

Обов’язково візьміть із собою смартфон або фотоапарат і повністю зарядіть їх перед тим, як ви проведете кілька годин у музеї. Вам вони обов’язково знадобляться. Навіть якщо ви бачили музеї оптичних ілюзій раніше, цей видасться вам унікальним. Обов’язково подивіться експонати з диснеївських фільмів. Ви також можете стати частиною таких популярних фільмів, як “Змерзлі” та “Попелюшка”, зробивши власні фото.

Адреса: Alive Museum, Insadong-gil, Insa-dong, Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Музей Пупуленд

Музей Пупуленд

Музей Пупуленд.

У місті знайдеться безліч дивних та незвичайних музеїв та місць. Але ця пам’ятка заслуговує на те, щоб називатися найнезвичайнішою в Сеулі. Цей музей наочно демонструє у веселій та розважальній формі людські екскременти та прояви метеоризму. Ви побачите різні зразки дивного і дивовижного туалетного паперу і зможете підійти близько до дуже незвичайних унітазів!

Візьміть із собою дітей або друзів, які неупереджено ставляться до дивацтв і вміють просто отримувати задоволення від знайомства з експонатами. У цьому музеї ви отримаєте дивовижні та незвичайні фото, гідні розміщення в Інстаграмі. Тому візьміть із собою фотоапарат і не робіть поспішних висновків.

Обов’язково зверніть увагу на вихід із музею. Вам доведеться пройти через темну кімнату, схожу на травний тракт. Потім ви скотитеся вниз екстремальною гіркою. Вихід підводить підсумок вашим враженням. Вам також варто заглянути в кафе музею, де ви скуштуєте каррі з миски у формі унітазу або вип’єте напій, пов’язаний з темою туалету.

Адреса: Південна Корея, Сеул, Чонногу, Insa-dong, Insadong 5-gil, Poopoo Land.

В’язниця Содемун

В'язниця Содемун

В’язниця Содемун. | Фото: Gary Todd/Flickr.

Ця в’язниця, побудована 1908 р., призначалася змісту повстанців, що боролися проти японського вторгнення і окупації. Перш ніж вона була зведена, в країні практично не було системи покарання. Цей заклад має символізувати рішучість корейського народу за будь-яку ціну боротися за свою свободу. Багато корейських патріотів померли в ув’язненні, зазнали тортур або розстріляні в цьому місці.

Музей – це протверезне нагадування про темний бік людської природи. Це не те місце, що відвідують заради розваг. Будівля набула статусу історичного об’єкта в 1988 р. У 1995 р. проведено ремонтні роботи. Заклад є зрізом нічим не прикрашеною і часом жорстокою історії Сеула.

Коли ви проходите по залах в’язниці, перетвореній на музей, ви бачите камери тортур з жахливо реалістичними манекенами знаменитих корейських патріотів. Все це змушує вас міркувати про те, як це переносили люди, які жили та вмирали за стінами в’язниці.

Адреса: Seodaemun Prison History Hall, Tongil-ro, Hyeonjeo-dong, Содемунгу, Сеул, Південна Корея.

Фортеця Хвасон у Сувоні

Фортеця Хвасон у Сувоні

Фортеця Хвасон у Сувоні. | Фото: dconvertini/Flickr.

Фортеця, побудована в період між 1794 і 1796 р., була призначена для зберігання останків короля-батька, який був убитий своїм батьком. Цей гігантський комплекс виник як перший етап у перенесенні столиці з Сеулу до Сувона – міста, де знаходиться ця цитадель. Цілком очевидно, що цього не трапилося, але фортеця залишилася і в 1997 р. стала об’єктом, що охороняється ЮНЕСКО.

Щоб оглянути весь замок, вам знадобиться кілька годин. Тому, якщо у вас з’явиться вільний ранок або вечір, коли ви в Сеулі, вирушайте в коротку подорож до фортеці, щоб побачити її. Там на вас чекає чимало цікавого, включаючи внутрішні зали, фасад, а також музей палацу. Тому простежте, щоб у вас було достатньо часу для знайомства з фортецею.

Адреса: Suwon Hwaseong Fortress, Jangan-dong, Paldal-gu, Сувон, Кьонґідо, Південна Корея.

Святилище Чонме

Святилище Чонме

Святилище Чонме. | Фото: Kevin Sato/Flickr.

Це один з найбільш популярних об’єктів Сеула, який також дає прекрасну можливість познайомитися зі стародавніми традиціями міста і дізнатися якнайбільше про його історію. Святилище – це не тільки найбільш популярне у туристів місце в Сеулі, але і визначна пам’ятка, внесена до переліку спадщини ЮНЕСКО. Якщо ви поїдете до святилища в суботу, то зможете вивчити об’єкт самостійно.

У будь-який інший день, за винятком вівторків, коли Сонме закрито для відвідування, вам необхідно приєднатися до екскурсії у супроводі гіда. Через кожну пару годин організовуються екскурсії англійською мовою.

Поки ви там, постарайтеся бути уважними до всього, що бачите та чуєте. Тоді під час візиту ви дізнаєтеся багато про стародавні звичаї, музику і навіть про те, як проходить поминальна служба. Все це варте того, щоб бути уважнішими.

Адреса: The Jongmyo Shrine, 157 Jong-ro, Hunjeong-dong, Jongno-gu, Seoul, Південна Корея.

Військовий меморіал Республіки Корея

Військовий меморіал Республіки Корея

Військовий меморіал Республіки Корея. | Фото: Gary Todd/Flickr.

У цьому гігантському музеї зібрано документальні матеріали про історію Корейської війни 1950–1953 років. У меморіалі представлені мультимедійні експонати, чорно-білі документальні кіноматеріали, а також такі артефакти, як зброя, військова форма та карти. Зовні будівлі перед вами постає похмура меморіальна галерея, на стінах якої розміщені списки з іменами всіх воїнів із різних країн, які загинули під час війни.

Тут же у великій кількості представлені танки, гелікоптери та літаки. Як нагадування про те, що війна залишається незавершеною, тут знаходиться точна копія патрульного катера, затопленого військами Північної Кореї в 2002 р. За бажання ви можете забратися на неї.

Адреса: War Memorial of Korea, Itaewon-ro, Namyeong-dong, Йонсангу, Сеул, Південна Корея.

Лісовий парк лінії Кьон’їсон

Лісовий парк лінії Кьон'їсон

Лісовий парк лінії Кеньсон.

Цей парк, що протягнувся на 6,3 км, названий на ім’я колишньої лінії Кеньїсон (саме на ній він був побудований). Це вузька та довга зелена смуга, що проходить вздовж покинутих залізничних колій над двома станціями: Гайва та Хечхан-парк.

У лісовому парку обладнані місця для усамітнення, де можна почитати, майданчики для пікніка, покриті травою, тренажери та багато іншого. Лінія Кеньсон була побудована японцями в 1905 р. На початку 1950-х рр.. її закрили. Після того, як у 2016 р. тут відкрився парк, у сусідніх районах з’явилося безліч ресторанів, кафе та барів.

Адреса: Gyeongui Line Forest Park, Donggyo-dong, Мапхогу, Сеул, Південна Корея.

Іхва – село настінного живопису

Іхва – село настінного живопису

Іхва – село настінного живопису. | Фото: Wei-Te Wong/Flickr.

Високо на схилах Наксана розташована одна із старовинних далдонген (буквально «місячні села»), де після Корейської війни в халупах жили біженці. Через шістдесят років це село перетворилося на місце, популярне у туристів. Це сталося завдяки колекції незвичайних скульптур та настінного живопису, що справляє велике враження. Все це розташоване вздовж крутих сільських сходів та провулків.

«Місячне село» – більш прийнятна назва з натяком на те, що для місцевих жителів, які проживали на схилах пагорба у своїх хатинах, відкривався чудовий краєвид на місяць. Щоб дістатися до вершини, вам доведеться пройти досить важкий шлях. Але за це ви будете винагороджені чудовою панорамою міста та приголомшливими видами на сонячні заходи з панорамних кафе, розташованих на пагорбі.

Адреса: Ihwa Mural Village, Naksan 4-gil, Ihwa-dong, Чонногу, Сеул, Південна Корея.

Комплекс КТ & Джі Сансан Маданґ

Комплекс КТ & Джі Сансан Маданґ

Комплекс КТ & Джі Сансан Маданґ. | Фото: Stin Shen/Flickr.

Візуально значний будинок, що фінансується однією з великих тютюнових компаній Кореї, є комплексом, де розміщуються кінотеатр артхаусного кіно, концертний зал (тут виступають кращі групи інді музики) та галереї, які спеціалізуються на виставках експериментального та альтернативного мистецтва.

На першому поверсі також розташований величезний дизайнерський магазин подарунків. Архітектор Бюн Дае-Йонг дав своєму проекту назву “Уай Баттер білдінг” – від анг. «баттерфлай» (метелик) і «баттер» (масло), – оскільки, на думку багатьох, бетонний орнамент на його заскленому фасаді схожий як на крила метелика, так і на олію, намащену на тост.

Адреса: KT&G Sangsangmadang, 65 Eoulmadang-ro, Seogyo-dong, Mapo-gu, Seoul, Південна Корея.

Торговий центр Тангенс

Торговий центр Тангенс

Торгівельний центр Тангенс.

Хюндай (Хенде) – автомобілебудівна компанія – найняла Даніеля Лібескінда для роботи у фірмі «Хімма», штаб-квартира якої базується в Сеулі навпроти торгово-розважального комплексу COEX. Результатом його діяльності став Тангенс – один із найсміливіших архітектурних проектів у Сеулі.

Ця величезна за розмірами скульптурна композиція, виготовлена ​​зі скла, бетону та сталі, нагадує мальовничі полотна Кандинського або п’яльці для вишивання.

Адреса: Starfield COEX Mall, Samseong-dong, 강남구 서울 Південна Корея.

Олімпійський парк

Олімпійський парк

Олімпійський парк. | Фото: travel oriented / Flickr.

Цей великий і затишний парк був центром проведення Олімпіади 1988 р. Прогулюючись його доріжками, ви пройдете повз стадіони, оточені великою кількістю рослин, ставків і скульптур на відкритому просторі.

Тут розташовані галерея сучасного мистецтва та два музеї історії династії Пекче. У парку знаходяться залишки фортеці Мончхонтхосон – земляний вал, оточений фортечним ровом. Цитадель побудована в ІІІ столітті н. е.. у період правління династії Пекче.

Адреса: Олімпійський парк, Olympic-ro, Сонгпа, Сеул, Південна Корея.

Святилище Інвангсан Гуксаданг

Святилище Інвангсан Гуксаданг

Святилище Інвангсан Гуксаданг.

Багато прикрашене святилище, розташоване на вершині Інвангсана, вважається одним з найбільш важливих місць шаманізму – стародавньої корейської релігії, багатої на різні ритуали. Цю народну релігію частково заборонено.

Якщо вам пощастить, ви можете стати свідками служби, яку проводить жінка-шаман, яка закликає духів благословити шлюб, принести удачу або вилікувати від хвороби. Японці зруйнували первісне святилище на горі Намсан в 1925 р. Воно було збудовано знову там, де зараз.

Адреса: Inwangsan Guksadang, Ogin-dong, Сеул.

Прогулянкова естакада Соулло 7017

Прогулянкова естакада Соулло 7017

Прогулянкова естакада Соулло 7017. | Фото: bryan… / Flickr.

Ця естакада, перетворена на парк, – зелений простір у серці міста. Тут росте близько 24 тис. рослин, включаючи різноманітні види квітів та дерев. На всіх є таблички. Незважаючи на інсоляцію, Соулло 7017 пропонує помилуватися цікавими панорамними краєвидами на міський центр, автостради та архітектуру Сеула.

Ви побачите високошвидкісні поїзди, що звиваються змійкою павутиною залізничних колій. Увечері яскраве світло йде від старого вокзалу Сеула. Естакада також освітлена. Причому кольори підсвічування постійно змінюються.

Естакада побудована у 1970 р., але у 2014 р. вона була визнана непридатною для автомобілів. Тому дорогу, розташовану на 17-метровій висоті, було реконструйовано та перетворено на зелену пішохідну зону на зразок Хай Лайн у Нью-Йорку. Суолло (англійською це звучить як «Сеульська дорога») було відкрито у 2017 р. Назва об’єкту (7017) походить від двох останніх цифр 2017 р. та року, коли естакада була побудована вперше.

Адреса: Seoullo 7017, Toegye-ro, Jung-gu, Сеул, Південна Корея.

Район Хонде

Район Хонде

Район Хонде. | Фото: ginomempin/Flickr.

Хонде – цікавий центр Сеула – насичений життям новий район магазинів і нічного життя. У цьому місці зосереджено безліч специфічних нічних клубів, які приваблюють молодь. По сусідству розташований Хонік – престижний університет. Тому цей район приваблює як юрби студентів, так і любителів шопінгу, ресторанів та клубного життя. Уздовж Ео-Ульмаданг-гіл – головної вулиці – можна зустріти велику кількість наметів, що продають одяг, та вінтажних магазинів.

Адреса: Hongdae Street, 364-27 Seogyo-dong, Mapo-gu, Seoul, Південна Корея.

ДДП Сад білих троянд

ДДП Сад білих троянд

ДДП білих троянд.

ДДП Сад троянд розпочинався як тимчасова виставка, але завоював популярність, особливо серед пар. Коли настає вечір, загоряється 25 550 світлодіодних троянд, створюючи вражаючий струмок з білих кольорів.

Перша виставка відбулася 2015 р. у День національного визволення, коли відзначалася 70-та річниця незалежності. Кількість троянд на виставці відповідає числу днів із дня звільнення: 365 днів помножте на 70 років, і ви отримаєте 25,55 тис. троянд.

Адреса: Південна Корея, Сеул, Jung-gu, Gwanghui-dong, DDP LED rose garden.

Демілітаризована зона у Південній Кореї

Обсерваторія Дора

Обсерваторія Дора. | Фото: Morning Calm Weekly Newspaper Installation Manageme / Flickr.

Війна між Північною та Південною Кореєю не завершилася досі. Це ви можете відчути на своєму досвіді на найбільш небезпечному у світі кордоні. Дізнайтесь, як виникла демілітаризована смужка землі. Погляньте краєм ока на Північну Корею з Обсерваторії Дора.

Адреса: Dora Observatory, Je3(sam) tanggul-ro, Jangdan-myeon, Пхаджу, Кенгідо, Південна Корея.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук