40 пам’яток Гонконгу, які варто подивитися

Гонконг – одне з найдивовижніших азіатських міст. Він відомий своїми величезними хмарочосами, що виходять на бухту Вікторія, а також привабливим для туристів усього світу поєднанням багатої історії, самобутньої національної культури та різноманітних розваг. Серед численних визначних пам’яток Гонконгу є буддійські та даоські храмові комплекси, монастирі, кафедральні собори, а також захоплюючі музеї.

Любителів природи і піших прогулянок порадує безліч різноманітних парків, заповідних зон і захоплюючих похідних маршрутів. У Гонконгу багато цікавих місць для сімейного відпочинку, наприклад, Діснейленд та Оушен парк. Крім того, місто відоме своїми панорамами, що зачаровують, які відкриваються з різних точок, таких як пік Вікторія або пором Star Ferry. Ви завжди знайдете, що подивитися в Гонконгу і чим зайнятися в цьому місті, незалежно від того, в яку пору року і наскільки ви приїхали сюди.

Зміст

Пік Вікторія

Вид з Пік Вікторія

Вид з пік Вікторія. | Фото: johnlsl/Flickr.

Пік, названий на честь королеви Вікторії, є найвищою точкою острова і входить до головних визначних пам’яток Гонконгу. Найбільш зручний та швидкий спосіб дістатися до піку Вікторія – сісти на гірський трамвай, який вважається одним із найкрутіших фунікулерів у світі.

На вершині є кілька оглядових майданчиків, з яких відкриваються чарівні краєвиди на місто з його хмарочосами, на блискучу бухту Вікторія і зелені пагорби.

Панорами прекрасні і вдень, і вночі. Місцеві жителі часто вирушають до найбільшого громадського парку Гонконгу, що розкинувся на горі, щоб зайнятися спортом – пограти у футбол чи баскетбол, попрактикуватися у гімнастиці тай-чі. Протягом року у парку проходять численні культурні та розважальні заходи, серед яких найпопулярнішим є ярмарок напередодні китайського Нового року.

Адреса: Пік Вікторія, The Peak, Гонконг.

Пором Star Ferry

Пором Star Ferry

Пором Star Ferry. | Фото: J. Philipp Krone/Flickr.

Пороми компанії Star Ferry з 1888 року перевозять пасажирів між островом Гонконг та районом Коулун. Захоплюючі панорами відкриваються з поромних причалів, а також під час перетину бухти Вікторія на поромі. Особливо незабутнє враження справляє морська прогулянка у вечірній час, коли з води відкриваються чарівні види міста з гігантськими хмарочосами, підсвіченими міріадами вогнів.

Адреса: Star Ferry Pier, Man Kwong Street, Центральний, Гонконг.

Великий Будда

Великий Будда

Великий Будди.

Цю величезну бронзову статую на острові Лантау називають Великою Буддою за її колосальні розміри. Створення унікальної скульптури завершилося 1993 року. Величний Будда сидить на вершині пагорба в оточенні дерев.

Його стійке розташування та спокійна поза символізує гармонію між людиною та природою. Величезна статуя вагою понад 250 тонн є однією з головних визначних пам’яток Гонконгу. А чудові панорамні види, що відкриваються з верхньої платформи, роблять її ще популярнішою серед туристів.

Адреса: Tian Tan Buddha Statue, Ngong Ping Road, Lantau Island, Гонконг.

Хмарочоси Гонконгу

Район Коулуна

Район Коулуна.

Хмарочоси на острові Гонконг і в районі Коулуна – одні з найбільш вражаючих та відомих у світі. У поєднанні з навколишніми горами та бухтою вони надають місту особливого, неповторного вигляду. У гавані традиційні китайські джонки з червоними вітрилами та історичною парою Star Ferry створюють яскравий контраст із фоном із сучасних висотних будівель.

Після заходу сонця, коли небо темніє, і запалюються міські вогні, гонконзькі хмарочоси повністю змінюють свій вигляд. У місті є два місця, з яких відкриваються найкрасивіші панорами хмарочосів Гонконгу – це вершина піку Вікторія та берегова лінія в районі Коулун (вздовж набережної Чимсач поруч з годинниковою вежею), неподалік від поромної пристані Star Ferry. Останнє з двох місць вважається найкращим для перегляду приголомшливого вечірнього шоу Симфонія вогнів – гармонійного поєднання лазерних променів та музики.

Адреса: Цзюлун, Гонконг.

Монастир Чилінь та сад Нан Ліан

Сад Нан Ліан

Сад Нан Ліан.

Цей буддійський монастир є яскравим зразком архітектури, типової для часів правління династії Тан, а чудові сади Нан Ліан, що знаходяться навпроти, – це гавань тиші і спокою, прихована від галасливих вулиць Гонконгу.

У шістнадцяти залах храмового комплексу можна побачити чудове різьблення та численні статуї божеств, наприклад, золотого Будди Шакьямуні, божества милосердя Гуаньінь та багатьох інших бодхісатв. Не менш прекрасними є ландшафтні сади храму, які гармонійно доповнюють традиційну архітектуру пагоди, дзвіниці та монастирської бібліотеки, заснованої у 1934 році.

Адреса: Pavilion of Absolute Perfection, Nan Lian Garden, Diamond Hill, Гонконг.

Гірський трамвай

Гірський трамвай

Гірський трамвай.

Гонконгський фунікулер відкрився в 1888 році і з тих пір користується популярністю як у місцевих жителів, так і туристів. Це зручний транспорт для поїздок до високогірних районів острова. Під час поїздки на гірському трамваї ви зможете побачити найстаріші історичні райони Гонконгу, а також захоплюючі краєвиди міських хмарочосів та бухти Вікторія. Однак найчарівніші панорами чекають на вас на вершині піку Вікторія – однієї з головних визначних пам’яток Гонконгу.

Адреса: Peak Tram, Центральний, Гонконг.

Пляж Репалс Бей

Пляж Репалс Бей

Пляж Репалс Бей. | Фото: Mark Lehmkuhler/Flickr.

У Гонконгу не доведеться довго ходити у пошуках чудового пляжу з білим піском. Одним із них є Репалс Бей – найкращий міський пляж Гонконгу. Пляж розташований у бухті Репалс. Для любителів пляжного відпочинку тут найкомфортніші умови – м’який світлий пісок, спокійне море, пишні дерева, прекрасний вид на висотні будівлі, що оточують.

На вулиці, що йде вздовж океанського узбережжя, розташувалися численні модні магазини та ресторани, де можна повечеряти на відкритому повітрі, милуючись мальовничим пляжем.

Адреса: Repulse Bay Beach, Beach Road, Repulse Bay, Гонконг.

Гонконгський Діснейленд

Гонконгський Діснейленд

Гонконгський Діснейленд.

Діснейленд Гонконгу – другий в Азії – знаходиться на острові Лантау. Широкий вибір розваг та атракціонів робить його ідеальним місцем для сімейного відпочинку. Уся територія парку, що відкрився у 2005 році, поділено на кілька тематичних зон.

Особливість Гонконзького Діснейленду полягає в тому, що він був побудований відповідно до китайських культурних традицій і принципів феншуй. Тут є Головний проспект, Країна казок, Світ Історії іграшок та низка інших кумедних зон. Серед найбільш видовищних атракціонів та шоу, величний замок Сплячої красуні; захоплююча американська гірка Космічна гора; а також чудові паради, де можна побачити улюблених персонажів діснеївських мультфільмів – Міккі Мауса, Плуто та багатьох інших.

Адреса: Hong Kong Disneyland, Lantau Island, Гонконг.

Іподром Хепі-Веллі

Іподром Хепі-Веллі

Іподром Хепі-Веллі. | Фото: Sheila Dee/Flickr.

Найстаріший гонконгський іподром Хепі-Веллі, що відкрився в 1846 році, входить до найбільших і популярних міських іподромів. Протягом усього сезону – з вересня до початку липня – сюди прямують юрби любителів кінських стрибків.

Серед уболівальників і місцеві жителі, і туристи. Іподром вміщує до 40 тисяч чоловік, і тут завжди панує атмосфера заразливого нестримного азарту. Крім величезної арени, на території іподрому є музей перегонів, кінотеатр та магазин сувенірів.

Адреса: Хеппі-Веллі Wong Nai Chung Rd, Happy Valley, Гонконг.

Музей історії Гонконгу

Музей історії Гонконгу

Музей історії Гонконгу. | Фото: xiquinhosilva/Flickr.

Цей захоплюючий музей сподобається тим, хто хоче більше дізнатися про багату історію та культурну спадщину Гонконгу. Крім постійної експозиції тут часто організовуються спеціальні тематичні виставки. Велика колекція музею присвячена природній історії, етнографії та археології.

Близько 4000 експонатів охоплюють величезний історичний період довжиною понад 400 мільйонів років – від давнини до сучасності. Серед найбільш вражаючих експонатів колона Нейпіра; гарматний ствол, датований 1650 роком; а також чудовий весільний паланкін (носилки). Відтворені в музейній колекції оборонні укріплення дають уявлення про події Першої Опіумної війни, яка відіграла важливу роль історії Гонконгу.

Адреса: Hong Kong Museum of History, Chatham Road South, Чимсач, Гонконг.

Піший маршрут Спіна Дракона

Піший маршрут Спіна Дракона

Піший маршрут Спіна Дракона. | Фото: Ralph Aeschimann/Flickr.

Одна з ділянок цього популярного похідного маршруту проходить через вершини двох мальовничих пагорбів, що нагадують своїми контурами драконів хребет. Любителі природи будуть у захваті від краси навколишньої сільської місцевості. Маршрут Спіна Дракона загальною протяжністю понад 8,5 км проходить через п’ять парків, у тому числі і через територію заміського парку Шек О, де з однойменного піку відкривається чудовий краєвид на узбережжя, бухти та навколишні пагорби.

Адреса: Dragon’s Back, 龍척, Сек’оу, Гонконг.

Гонконгський міський парк

Гонконгський міський парк

Гонконгський міський парк. | Фото: alpe89/Flickr.

Якщо ви шукаєте готель, що зручно розташований у місті, то не шукайтенічого, окрім напруженого ранкового огляду визначних пам’яток, Гонконгський міський парк. Парк захований серед хмарочосів, банків та готелів біля підніжжя піку Вікторія.

Його ландшафтні сади та альпінарії чудово доповнюють складний природний рельєф, нетиповий для парків. Крім великої кількості зелені, тут багато квітів, водоспадів і фонтанів, а в центрі парку знаходяться два чудові озера.

Місцеві жителі часто приходять до міського парку, щоб позайматися оздоровчою гімнастикою тай-чі, посидіти у невеликому кафе чи просто відпочити у тіні дерев. На території парку знаходиться гонконгський Центр візуальних мистецтв, Будинок-музей чайного посуду, величезні пташині вольєри, дитячі майданчики та багато цікавого.

Адреса: Hong Kong Park, Центральний, Гонконг.

Монастир 10 000 Будд

Монастир 10 000 Будд

Монастир 10 000 Будд.

Щодня в невелике село Пай Тау в районі Ша-Тін приїжджають тисячі туристів, щоб побачити одну з головних пам’яток Гонконгу – Монастир 10 000 Будд. Насправді, статуй тут значно більший, ніж відображено у назві – їх близько 13 тисяч.

Фантастична архітектура, багатство внутрішнього оздоблення, мальовничі пейзажі серед пагорбів і безліч статуй Будди, відмінних за формою, виразом обличчя, кольором та матеріалами – все це, безперечно, справить приголомшливе враження на будь-якого відвідувача.

Монастирський комплекс досить молодий – його будівництво завершилося 1957 року. Щоб потрапити в обитель, доведеться подолати 431 сходинку, по обидва боки яких встановлено 500 статуй Будди у натуральну величину. Нагорі височить красива дев’ятиярусна пагода, а поряд з нею знаходиться один із п’яти храмів монастиря.

Адреса: Ten Thousand Buddhas Monastery, Pai Tau, Гонконг.

Містечко Сайкун

Тай Лонг Ван (затока Біг Вейв)

Тай Лонг Ван (затока Біг Вейв).

Сайкун – тихе приморське містечко в однойменному окрузі на південному сході Нових територій Гонконгу. Це ідеальне місце, де на деякий час можна відпочити від численних екскурсій галасливим мегаполісом.

Територіально місто розташоване на півострові Сайкун. Тут ви знайдете безліч барів та ресторанів на будь-який смак. Шанувальники активного відпочинку зможуть зайнятися дайвінгом або вітрильним спортом. Великою популярністю користуються також морські прогулянки на борту старовинної джонки.

Адреса: Сайкун-Таун, Гонконг.

Оглядовий майданчик Sky100

Оглядовий майданчик Sky100

Оглядовий майданчик Sky100.

Це найвищий оглядовий майданчик Гонконгу, що знаходиться на 100 поверсі Міжнародного комерційного центру. З хмарочоса відкривається просто божественна панорама всього Гонконгу та гавані Вікторія. Панорама стає ще більш приголомшливою після заходу сонця, коли прямо під вами міріади мерехтливих міських вогнів відбиваються у воді. На оглядовому майданчику Sky100 є панорамне кафе та ресторан, а також захоплюючий атракціон віртуальної реальності та фотокабінка.

Адреса: Sky100, Austin Road West, Західний Коулун, Гонконг.

Набережна в районі Чимсачів-Іст

Годинникова вежа

Годинникова вежа. | Фото: Andrew Wong/Flickr.

Прогулянка набережною в районі Чимсачів-Іст і вид на хмарочоси Гонконгу, що відкривається з неї, подарують вам незабутні враження. Під час прогулянки ви зможете побачити кілька цікавих визначних пам’яток: історичну Годинникову вежу, Гонконгський культурний центр, міський Музей космонавтики.

А ще тут приємно просто посидіти в одному із численних кафе чи ресторанів. Щодня після заходу сонця з набережною Чимсачів-Іст відкривається фантастичний вид на місто – хмарочоси, що світяться вогнями, красиво виділяються на тлі нічного неба, а о 20:00 починається приголомшливе світлове шоу Симфонія вогнів.

Адреса: Tsim Sha Tsui Promenade, Гонконг.

Храм Ман Мо

Храм Ман Мо

Храм Ман Мо. | Фото: Andrew Moore/Flickr.

Це найстаріший храм у Гонконгу, датований 1847 роком. Він був зведений на честь бога літератури Мана і бога війни Мо – їх шанували школярі та студенти, які прагнуть досягти успіхів у навчанні. У храмі Ман Мо завжди тихо та спокійно – це атмосферне місце ідеально підходить для медитацій та роздумів. Розмірене життя храму різко контрастує з шаленим ритмом фінансового району міста, що знаходиться неподалік.

Адреса: Man Mo Temple, Hollywood Road, Сьонвань, Гонконг.

Храм Вонг Тай Сін

Сад добрих побажань, у храмі Вонг Тай Сін

Сад добрих побажань у храмі Вонг Тай Сін. | Фото: Pablo Gonzalez/Flickr.

Красивий храм Вонг Тай Сін у північній частині району Коулун – один із найвідоміших у Гонконгу. Його називають ще Храмом Трьох релігій, так його відвідують представники даосизму, буддизму та конфуціанства.

Храмовий комплекс був зведений на честь Вонг Тай Сіна (Великого безсмертного Вонга) – шанованого даоського божества, що має дар зцілення. Архітектура храму традиційна для китайських релігійних споруд – потужні червоні колони, золотий дах, барвисті зали та павільйони. Великою популярністю користується практика ворожіння «кау чим» – сюди приходять багато охочих отримати відповіді у священного провісника.

Адреса: Sik Sik Yuen Wong Tai Sin Temple, Chuk Yuen Road, Chuk Un, Гонконг.

 

Оушен парк

Оушен парк

Оушен парк.

Знайомство з визначними пам’ятками парку – ідеальний варіант весело провести час всією родиною. Він поєднує океанаріум, дельфінарій, тематичний зоопарк і парк атракціонів. Заснований у 1977 році, Оушен парк є не лише розважальним, а й освітнім закладом.

Дітям особливо цікаво побачити великих панд, касаток, дельфінів та інших тварин. Для любителів гострих відчуттів також передбачено низку атракціонів: наприклад, Rapids ride у зоні тропічного лісу та американські гірки Dragon.

Адреса: Ocean Park, Абердинське водосховище, Гонконг.

Східна дамба водосховища Хай-Айленд

Східна дамба водосховища Хай-Айленд

Східна гребля водосховища Хай-Айленд. | Фото: fung1981/Flickr.

Це одне з найбільш вражаючих місць Гонконгу – красива архітектура, Південно-Китайське море та вулканічні скелі, що утворилися 14 мільйонів років тому. Східна гребля водосховища є однією з найдоступніших зон Глобального геопарку Гонконгу і єдине місце, де можна побачити скупчення шестикутних кам’яних колон.

Пейзаж виглядає ще сюрреалістичнішим через кілька тисяч долосів – величезних залізобетонних хвилеломів, розташованих уздовж узбережжя.

Адреса: High Island Reservoir East Dam, Сайкун-Таун, Гонконг.

Село Лай Чи Во

Храм Хіп Тін та монастир Хок Шан

Храм Хіп Тін та монастир Хок Шан. | Фото: fung1981/Flickr.

400-річне село Лай чи Во – це найбільш збережене поселення народу хакка. 200 житлових будинків біля підніжжя схилу, стародавні палаци та храми, жвава площа в оточенні старих баньян – все це справляє незабутнє враження.

Село, оточене стіною та незайманим лісом, є частиною Глобального геопарку Гонконгу. Територія Лай Чі Во входить до прісноводних водно-болотних угідь Гонконгу з найбагатшою біологічною різноманітністю.

Рухаючись вздовж струмка, ви побачите зарості мангрових дерев, чиї опорні коріння сплітаються в хитромудрі візерунки. Ще один примітний вигляд – отруйна кучерява рослина Деріс з білими квітками і довгими гнучкими гілками, схожими на витягнуті руки. Цікаво, що його подрібнене коріння використовують як оглушувач риби та інсектициду.

Адреса: Lai Chi Wo, Гонконг.

Нічний ринок на Темпл-стріт

Нічний ринок на Темпл-стріт

Нічний ринок на Темпл-стріт. | Фото: ginomempin/Flickr.

Коли настає вечір і запалюється неонове освітлення, цей багатолюдний гонконгський ринок починає жити своїм бурхливим життям. Він займає кілька міських кварталів – від Man Ming Lane на півночі до Nanking St на півдні, а потім храмовий комплекс Тін Хау поділяє його на дві частини.

У 1920-х роках тут збиралися торговці, щоб продавати товари відвідувачам храму. Через століття, натовпи людей стали приходити сюди за дешевим одягом, годинником, вуличною їжею, чайним посудом і всякими дрібничками.

Якщо трохи піти від ринкових прилавків, то можна побачити старовинні кантонські співочі салони (вони нагадують клуби караоке); місцевих ворожок; торговців цілющими травами; кіоски, що торгують вуличною їжею; а також представниць найдавнішої професії, що стоять у тіні. Тим, хто хоче насолодитися місцевою вуличною їжею, краще вирушити на вулицю Woo Sung, що йде паралельно до східної частини ринку, або до ділянки ринку, розташованої на північ від храму. Займіть місце за столиком відкритої кухні, де на сковороді вок готують морепродукти, локшину, смажене м’ясо, а також подають холодне пиво.

Адреса: Temple Street Night Market, Temple Street, Джордан, Гонконг.

Будівля банку HSBC

Будівля банку HSBC

Будівля банку HSBC. | Фото: barnyz/Flickr.

Цей унікальний хмарочос у Центральному районі Гонконгу спроектував відомий британський архітектор сер Норман Фостер. Будівництво будівлі завершилося в 1985 році, і хоча з того часу минуло понад 30 років, унікальна споруда досі притягує погляди.

Це справжнє інженерне диво, в якому позначилося бажання Фостера зламати архітектурну форму попередньої банківської будівлі. Нижній поверх банку є дворівневим прохідним простором, де розміщується виставка, присвячена історії та архітектурі будівлі. Особливо ефектно хмарочос виглядає в темну пору доби, коли вмикається підсвічування і на його фасаді розгортається справжнє світлокольорове шоу.

Адреса: HSBC Building, Queen’s Road Central, Центральний, Гонконг.

Набережна Абердіна

Набережна Абердіна

Набережна Абердіна. | Фото: Wikimedia.

Набережна Абердіна завдовжки 800 м потопає у зелені дерев. На заході вона плавно перетворюється на величезний оптовий рибний ринок. Свіжий улов привозять сюди рано-вранці. На ринку можна побачити найрізноманітніших представників підводного світу: морських котів, крабів, морських їжаків та безліч видів риб.

Тут завжди брудно, а ще неприємно пахне несвіжою рибою, і все ж таки це справжній гонконгський ринок. На східній околиці набережної Абердіна можна сісти на катер, що йде до острова Аплейчау. І все ж таки найкращий спосіб дослідити барвисте життя гавані Абердін – прокотитися на сампані. З набережної регулярно вирушають пороми – кілька разів на день на острови Ламма та Ченг Чау, і приблизно двічі на тиждень на острів По Той.

Адреса: Aberdeen Promenade, Абердинське водосховище, Гонконг.

Острів Ламма

Затока Сік Кву Ван, острів Ламма

Затока Сік Кву Ван, острів Ламма. | Фото: Barney Moss/Flickr.

Острів Ламма – ідеальне місце, де можна спокійно відпочити від великого міста з його галасливими вулицями та нескінченними потоками машин. На цьому прекрасному острові немає ні доріг, ні транспорту. Найпростіший спосіб дістатися сюди – сісти на пором.

На острові ви можете зробити піший похід по горбистій місцевості, відправитися на віддалені пляжі або відвідати самобутні місцеві поселення. Пороми доставляють туристів до симпатичних гонконгських сіл – Yung Shue Wan або Sok Kwu Wan. Для тих, хто не любить довгі піші походи, острів Ламма пропонує мальовничі місця для пікніків та повільних прогулянок.

Адреса: Ламма, Гонконг.

Вуличний ринок на Чун Енг-стріт

Вуличний ринок на Чун Енг-стріт

Вуличний ринок на Чун Енг-стріт.

Щоб потрапити на ринок, сідайте на трамвай, що прямує в Норт-Пойнт. Проїхавши Форт-Хілл, ви звернете на вузьку вуличку, заповнену ринковими скриньками та старими багатоквартирними будинками. Це і є знаменитий вуличний ринок Чун Енг.

До 17:00 тут стає настільки багатолюдно, що трамвай насилу проїжджає між торговцями та візками. У всьому Гонконгу тільки на ринку Чун Енг можна знайти продукти з провінції Фуцзянь. Уродженці цієї провінції живуть великою громадою в районі Норт-Пойнт – на ринку їх можна дізнатися за особливим діалектом.

Коли трамвай згорне за кут на Кінгс-роуд, ви проїдете повз Центр китайських товарів Wah Fung, який колись був найбільшим китайським універмагом у Гонконгу. Цікаво, що Kiu Kwan Mansion – будівля, в якій знаходиться універмаг, під час заворушень 1967 служила притулком для підпільних комуністів.

Адреса: Chun Yeung Street Market, Chun Yeung Street, Норт-Пойнт, Гонконг.

Парк водно-болотних угідь Гонконгу

Парк водно-болотних угідь Гонконгу

Парк водно-болотних угідь Гонконгу. | Фото: See-ming Lee/Flickr.

Екологічний парк Ветланд площею 60 га розташований у природоохоронній зоні на північному заході Нових Територій Гонконгу. Він був створений для збереження водно-болотних екосистем, а також для розвитку екотуризму.

Природні стежки, оглядові майданчики та спеціально збудовані укриття роблять цей парк ідеальним місцем для спостереження за птахами. У футуристичній будівлі головного управління парку є цікаві галереї, кінотеатр, кафе та оглядовий зал.

Адреса: Hong Kong Wetland Park, Wetland Park Road, Tin Shui Wai, Гонконг.

Вулиця Шанхай-стріт

Інженерний кабінет колишньої насосної станції

Інженерний кабінет колишньої насосної станції.

Прогулянка Шанхай-стріт поверне вас у далеке минуле. Колись процвітаюча вулиця в районі Коулун була оточена салонами для гри в маджонг, старим ломбардом і магазинами, де продавалися китайські весільні вбрання, сандалові пахощі та статуї Будди.

Це ідеальне місце для покупки оригінальних сувенірів, таких, як забавні дерев’яні вироби у формі «місячних пряників» (традиційної китайської випічки юебін) із зображенням риб, свиней або побажань щастя; бамбукові кошики-пароварки; довгі палички для змішування їжі або красиві керамічні вази та чаші.

Адреса: Shanghai St, Гонконг.

Рибальське село Тай О

Рибальське село Тай О

Рибальське село Тай О. | Фото: Wikimedia.

Незважаючи на те, що рибальське село Тай О знаходиться далеко від жвавого міста, багатолюдних ринків і галасливих тематичних парків, воно користується великою популярністю у туристів. Місцеві жителі живуть тут спокійним, розміреним життям, займаючись в основному риболовлею.

Сільські будинки збудовані на високих палях, щоб уникнути затоплень під час припливів. Тут вам запропонують покататися на човні навколо села, скуштувати традиційні страви зі свіжої риби та місцеві делікатеси. Іноді у тутешніх водах можна зустріти рідкісних рожевих дельфінів.

Адреса: Село Тай О, Гонконг.

Алея зірок

Алея зірок

Алея зірок. | Фото: Wikimedia.

Прогулюючись набережною Чимсачою, обов’язково побувайте на відомій Алєї зірок. Подібно до голлівудської Алеї слави, Алея зірок у Гонконгу є даниною поваги всесвітньо відомим китайським акторам і діячам кіноіндустрії.

Тут ви зможете побачити меморіальні зірки таких світових знаменитостей, як Брюс Лі, Джекі Чан, Джет Лі, Вонг Карвай та багатьох інших. Крім меморіальних дощок та пам’ятних зірок, на набережній встановлено кілька великих скульптур, у тому числі статуя Брюса Лі у бойовій стійці. Урочисте відкриття Алеї зірок відбулося у 2004 році на південному узбережжі півострова Коулун, пізніше її було реконструйовано та розширено.

Адреса: Avenue of stars, 星光大道 Чимсачей, Гонконг.

Колесо огляду у Гонконгу

Колесо огляду у Гонконгу

Оглядове колесо в Гонконгу. | Фото: IQRemix/Flickr.

Хоча гонконзькому Колесу огляду важко зрівнятися зі знаменитим London Eye, воно все ж таки користується великою популярністю у туристів, завдяки захоплюючим видам на бухту Вікторія та Центральний район міста. Усі кабінки 60-метрового атракціону неймовірно комфортні.

Вони оснащені високошвидкісною системою зв’язку Wi-F, влітку у них працюють кондиціонери, а взимку – опалення. Проходження повного кола займає близько півгодини, за цей час у вас буде можливість зробити приголомшливу панорамну зйомку міста, що розкинулося внизу. Знімки виходять надзвичайно ефектними як вдень, так і ввечері.

Адреса: Hong Kong Observation Wheel, Man Kwong Street, Центральний, Гонконг.

Кафедральний собор Сент-Джонс

Кафедральний собор Сент-Джонс

Кафедральний собор Сент-Джонс. | Фото: Howard Russell/Flickr.

Ця найстаріша з трьох англіканських церков, що збереглися, є історичною пам’яткою міста. Собор знаходиться на території Урядового пагорба та фасадом виходить на діловий район Гонконгу. Кафедральний собор, збудований у формі хреста у стилі англійської готики, є резиденцією англіканського архієпископа Гонконгу.

У храму досить незвичайна історія – у роки Другої світової війни (у період японської окупації) він був перетворений на офіцерський клуб, і багато вітражних вікон було видалено. Серед туристів, які приїжджають до Гонконгу на Різдво, дуже популярна північна служба в соборі, але щоб потрапити на неї, доведеться займати чергу з 21:00.

Адреса: St. John’s Cathedral, 4-8 Garden Rd, Central, Гонконг.

Торговий центр PMQ

Торговий центр PMQ

Торговий центр PMQ.

Свою назву – PMQ (Police Married Quarters) – цей історичний район Гонконгу отримав після того, як у 1951 році кілька будівель було перетворено на сімейні гуртожитки для поліцейських. У наші дні у комплексі модерністських багатоповерхівок розміщується величезний творчий центр, створений для підтримки талановитих місцевих дизайнерів та підприємців.

Тут відкрито десятки галерей, дизайнерських студій та магазинів, які торгують ювелірними виробами ручної роботи, одягом, посудом та багатьма іншими товарами. PMQ – це ідеальне місце для тих, хто шукає нетрадиційні сувеніри. У дизайн-центрі постійно відбуваються виставки (у тому числі й міжнародні), майстер-класи, дискусії на тему дизайну та музичні вистави. Вхід на всі заходи безкоштовний.

Адреса: PMQ, Aberdeen Street, Центральний, Гонконг.

Центр китайської опери

Центр китайської опери

Центр китайської опери.

Xiqu Centre – це сучасний культурний центр, призначений для популяризації китайської опери (вид театрального мистецтва з багатими національними традиціями). Театрально-освітній комплекс знаходиться у районі Західного Коулуна.

До нього входять: величезний просторий театр, камерний театр, вісім професійних студій, конференц-зал та атріум для проведення невеликих заходів. Дизайн будівлі сам собою є неординарним твором архітектурного мистецтва. За формою споруда схожа на традиційний китайський ліхтарик, а головний вхід до будівлі нагадує розсунуту театральну завісу.

Адреса: Xiqu Centre, Austin Road West, Чимсач, Гонконг.

Ферма та Ботанічний сад Кадурі

Ферма та Ботанічний сад Кадурі

Ферма та Ботанічний сад Кадурі. | Фото: celine ☆/Flickr.

Ферма та Ботанічний сад Кадурі розкинулися на 148 га гірського схилу у північно-західній частині Національного парку Тай Мо Шан. Спочатку вони були створені, щоб допомогти бідним фермерам-іммігрантам освоїтися на Нових Територіях Гонконгу, але згодом сад і ферма перетворилися на великий центр охорони навколишнього середовища.

Прогуляйтеся полями з овочевими культурами, загляньте в оранжерею з тропічними квітами і дізнайтеся про найцікавіші методи органічного землеробства. На фермі містяться різні тварини – у загонах можна побачити оленів, фламінго та інших представників фауни, а на околицях ферми іноді зустрічаються дикобрази та панголіни.

Адреса: Kadoorie Farm та Botanic Garden, Lam Kam Road, Тај По, Гонконг.

Науковий музей Гонконгу

Науковий музей Гонконгу

Науковий музей Гонконгу.

Не дивно, що цей пізнавальний музей завжди приваблює величезну кількість туристів. Він займає величезну територію площею 6,5 тис. м², а на його 17 виставкових майданчиках представлено понад 500 експонатів, багато з яких інтерактивні.

Особливу увагу привертає гігантська 22-метрова енергетична машина з приголомшливими аудіовізуальними ефектами, що демонструє різні типи енергії. Крім постійної експозиції, присвяченої великим винаходам людства, у музеї щодня проводяться цікаві інтерактивні демонстрації, наприклад, на тему робототехніки або молекулярної кухні.

Адреса: Hong Kong Science Museum 香港科學館, Tsim Sha Tsui East, Гонконг.

Гонконзький музей космосу

Гонконзький музей космосу

Гонконгський музей космосу. | Фото: Wikimedia.

Будівлю цього музею з величезним напівсферичним дахом у формі яйця просто неможливо не помітити. Музей, що знаходиться на набережній Чимсач, присвячений астрономії та історії освоєння космосу. Половину території музею займає планетарій, де під куполоподібною стелею демонструються документальні фільми про таємниці космосу та загадки астрономії.

До планетарію примикає східне крило із Залом космічної науки та західне – із Залом астрономії. У виставкових залах багато інтерактивних експонатів, які сподобаються і дорослим, і дітям.

Адреса: Hong Kong Space Museum, Salisbury Road, Чимсач, Гонконг.

Тематичний парк Ноїв ковчег

Тематичний парк Ноїв ковчег

Тематичний парк Ноїв ковчег. | Фото: Wikimedia.

Прогулюючись островом Ма Ван під висячим мостом Цинма, ви будете чимало здивовані, побачивши величезний корабель – першу у світі повнорозмірну копію ковчега Ноя. Ковчег є частиною тематичного християнського парку, створеного за мотивами Біблійних сказань.

Ковчег, що відкрився в 2009 році, може похвалитися 67 парами скульптур різних тварин у натуральну величину, кінотеатром 4D, гігантськими 8-метровими гойдалками та іншими дивовижними атракціонами. Бажаючим затриматись у парку до наступного дня запропонують розміщення у готелі, що знаходиться на верхньому поверсі ковчега. Цей чудовий парк – не лише ідеальне місце для розваги всією сім’єю, а й інтерактивний освітній комплекс.

Адреса: Noah Ark Hotel and Resort, Pak Yan Road, Ma Wan, Гонконг.

Гора Тай Мо Шан

Вершина гори Тай Мо Шан

Вершина гори Тай Мо Шан. | Фото: fung1981/Flickr.

Вершина гори Тай Мо Шан, розташована на висоті 957 м над рівнем моря, вважається найвищим піком у Гонконгу. Хоча в межах міста є чимало цікавих туристичних маршрутів, різних за довжиною та ступенем складності, нелегке сходження на гору Тай Мо Шан виправдовує всі витрачені зусилля.

Піднявшись однією з звивистих стежок трав’янистим схилом, ви досягнете гірської вершини, де з оглядового майданчика відкриваються чудові панорамні види на північні і західні Нові Території Гонконгу, а в ясні дні можна побачити навіть сусіднє китайське місто Шеньчжень. Особливо незабутнє враження справляють панорами околиць під час сходу сонця. Маршрут до вершини проходить повз відомий 35-метровий комплекс водоспадів Ng Tung Chai, розташований біля північного схилу гори Тай Мо Шан.

Адреса: Tai Mo Shan, Гонконг.

Адміністративний район Макао

Адміністративний район Макао

Адміністративний район Макао.

Макао – особливий адміністративний регіон Китаю, що знаходиться приблизно за 60 км на захід від острова Гонконг. Поїздка сюди окупиться сповна – Макао буквально заповнений найпопулярнішими туристичними місцями: від об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО до розкішних казино.

Крім історичних пам’яток та п’ятизіркових готелів, Макао славиться своїми нічними клубами, такими як Pacha та Cubic, а також численними чудовими кафе, розкиданими вздовж брукованих вулиць. Це ідеальне місце для любителів комфортного відпочинку, розваг та шопінгу.

Адреса: Macau Island, Макао.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук