40 пам’яток Пекіна, які варто подивитися

Пекін – галасливе місто, що кишить людьми. Водночас китайська столиця – чарівне місто, давнє та сучасне одночасно. Він іде в ногу з часом, не забуваючи свого славного минулого.

Що подивитися у Пекіні насамперед? Чи глянути на розкішні палаци імператорів чи на хутуни бідняків? Чи вирушити до одного зі спортивних об’єктів XXI століття чи до парку, вік якого обчислюється століттями? Чи побувати в музеї зі стародавніми реліквіями чи на сучасній арт-виставці просто неба? Чи зробити «марш-кидок» Великою Китайською стіною або, забувши на час про дієти, спробувати якомога більше настільки незвичних для європейців китайських делікатесів? Пекін може запропонувати все, що вам тільки заманеться!

Зміст

Заборонене місто

Зал Верховної гармонії

Зал Верховної Гармонії.

Заборонене місто є одним із найбільших палаців світу, що стоять на одному рівні з Кремлем, Букінгемським палацом та Версалем. Протягом багатьох століть він служив резиденцією китайських правителів і тому був закритий для людей.

Сьогодні Заборонене місто відкрите для всіх, хто хоче дізнатися більше про спадщину Серединного царства. Це, безперечно, найпопулярніша пам’ятка Пекіна, про що свідчать натовпи туристів у цьому місці. Тут справді майже неможливо уникнути стовпотворення.

Однак більшість відвідувачів йде прямо центром, щоб побачити великі зали, при цьому вони ігнорують скарби, що знаходяться осторонь. Ви ж можете оглядати зали на кожній стороні, що дозволить вам, з одного боку, відійти від натовпу, а з іншого – дізнатися більше про палац та країну.

Адреса: Forbidden City, Jingshan Front Street, Дунчен, Пекін, Китай.

Велика Китайська стіна: Бадалін

Велика Китайська стіна: Бадалін

Велика Китайська стіна Бадалін. | Фото: Wikimedia.

Бадалінська ділянка Великої Китайської стіни була першою відкритою для вільного відвідування всіма бажаючими. Це найпрекрасніший і найбільш добре збережений її сектор. Сама назва цієї ділянки стіни нагадує нам про її історичне та стратегічне значення: слово «Бадалін» у перекладі з китайської означає «що дає доступ до всіх напрямків».

У 1957 році Бадалін був ретельно відреставрований, і тепер можна бачити, як він виглядав за часів династії Мін, тобто. коли був тільки збудований. Бадалін користується величезною популярністю, і влада Китаю зробила все, щоб полегшити доступ до нього та покращити навігацію по стіні. Будучи розташованим серед гір і пагорбів, що поросли лісами, Бадалін дає можливість вдосталь милуватися чудовими видами навколишніх пейзажів.

Рух по стіні до верхньої її точки досить складний, особливо в літню спеку, і натовпи людей, що попрямували в один з вами бік, рідшають уже через кілька сотень метрів. Є альтернативний спосіб підйому на вершину – за допомогою канатної дороги, проте це, на думку деяких, псує враження. Стомлені мандрівники, перш ніж продовжити шлях, можуть «охолодитись» у сторожових вежах, які сконструйовані так, що прохолодні бризи природним чином кондиціонують інтер’єр.

Адреса: Great Wall of Badaling, Яньцін, Китай.

Храм Неба

Храм Неба

Храм Неба. | Фото: xiquinhosilva/Flickr.

Храм Неба вважається даоським храмом, хоча поклоніння Небесам практикувалося у Китаї ще до даосизму. Храм був зведений у період з 1406 по 1420 роки, під час правління імператора Юнле, при якому було збудовано і Заборонене місто. Храм і сам по собі представляє гарне видовище, а також він ще й оточений чудовим громадським парком, популярним серед місцевих жителів, які практикують тай-чі вранці і у вихідні дні.

Адреса: Temple of Heaven, Tiantan East Road, Дунчен, Китай.

Літній палац

Літній палац

Літній палац.

Літній палац розташований за 15 кілометрів від центру Пекіна. Як і випливає з його назви, Літній палац використовувався як літня резиденція китайських імператорів, решту року проводили в Забороненому місті.

Головними пам’ятками палацового комплексу є Пагорб довголіття та озеро Куньмін. В 1750 палацові сади були значно розширені і оновлені, після чого вони стали відтворювати стилі різних садів з усього Китаю. Озеро Куньмін теж було розширено і стало нагадувати Західне озеру в Ханчжоу.

Адреса: Китай, Пекін, Хайдянь, Xinjiangongmen Road, Summer Palace.

Площа Тяньаньмень

Пам'ятник народним героям

Пам’ятник народним героям. | Фото: xiquinhosilva/Flickr.

Площа Тяньаньмень, оточена пам’ятками у радянському стилі та урядовими будівлями, є найбільшою міською площею у світі. Тут можна побачити відвідувачів з усього Китаю, багато з яких уперше приїжджають до столиці. Більшість із них вважають Тяньаньмень тим місцем, що відвідати в Пекіні потрібно обов’язково.

На світанку та на заході сонця у північній частині площі проходить церемонія підняття та опускання прапора, подивитися на яку збирається багато охочих. Перед воротами Небесного спокою, що теж у північній частині площі, стоять 4 мармурові леви, в одного з них, якщо придивитися, можна помітити кульовий отвір, що залишився з часів різанини, що пройшла на площі 1989 року.

Адреса: Tiananmen Square, Дунчен, Китай.

Парк Бейхай

Парк Бейхай

Парк Бейхай.

Ви отримаєте насолоду від відвідування парку Бейхай, розташованого в центрі Пекіна, незалежно від того, яку пору року ви сюди навідаєтеся. Взимку в цьому найпопулярнішому в китайській столиці парку люди катаються на ковзанах по льоду озера, навесні, коли цвітуть дерева, ходять його берегом.

Безсумнівною пам’яткою парку та й Пекіна загалом є Біла Дагоба в стилі Тибету, розташована на острові Ціонхуа посеред озера.

Оскільки парк Бейхай знаходиться в безпосередній близькості від Забороненого міста, він колись служив імператорським парком: там відпочивав від державних справ сам правитель і пустували його малолітні спадкоємці. Найкращий час для відвідування парку – ранок вихідного дня. У цей час китайці тут танцюють, співають у караоке або в пекінській опері, грають у бадмінтон або виступають у складі струнних квартетів – одним словом, у вас буде шанс побачити справжній «шведський стіл» розваг.

Адреса: Beihai Park, Wenjin Street, Січен, Китай.

Барабанна вежа та дзвіниця

Барабанна вежа

Барабанна вежа. | Фото: Mark爱生活 / Flickr.

Барабанна вежа була побудована в 1272 році, за часів правління Кублай-хана, але в 1297, 1420 і 1539 роках ця дерев’яна споруда заввишки 47 метрів зазнавала повного відновлення або часткової реконструкції.

На другому поверсі вежі спочатку було розміщено 25 барабанів, серед них один великий і 24 менших (великий барабан символізував цілий рік, а 24 маленьких мали відповідно асоціюватися з 24 сезонами китайського календаря). До наших днів зберігся лише великий, вірніше його останки. Втім, усі 25 барабанів сьогодні замінено на сучасні аналоги.

У барабани, як і багато століть тому, б’ють чотири рази на день по 15 хвилин. На першому поверсі башти багато магазинів, де ви можете купити майже все, що вам потрібно. Поруч із Барабанною вежею стоїть двоповерхова дзвіниця висотою 48 метрів із сірими кам’яними стінами та зеленим скляним дахом. На першому поверсі вежі з кожної з чотирьох сторін є арочні двері, а на другому поверсі – кам’яні вікна, що також виходять на кожну сторону. Прямо в середині другого поверху розміщується великий мідний дзвін, який відраховує час. Це найважчий дзвін у Китаї.

Адреса: Bell Tower and Drum Tower Culture Square, Zhonglouwan Hutong, Дунчен, Beijing, Китай.

Храм Лами

Храм Лами

Храм Лами. | Фото: Studio5Graphics/Flickr.

Храм Юнхе Лама (Палац Світу та Гармонії), розташований у північно-східній частині Пекіна, є одним із найбільших тибетських буддистських монастирів у світі. Храм був збудований китайськими імператорами, яких захоплювала тибетська версія буддизму.

Протягом багатьох років тут жили і викладали багато ченців Тибету і монгольських. Втім, ченці мешкають тут і сьогодні. У храмі також ви зможете побачити і головну місцеву пам’ятку – 26-метрову статую Будди Майтрейя, вирізану з цілісного шматка білого сандалового дерева.

Адреса: Lama Temple, Yonghegong Street, Дунчен, Китай.

Алея Наньлогусян

Алея Наньлогусян

Алея Наньлогусян. | Фото: Wikimedia.

Нічне життя, що кипить у модних ресторанах та барах вулиці Наньлогусян, притягує молодих людей як магніт; Іноді активність виливається на вузьку вулицю. Вдень тут спокійніше: нечисленні покупці шукають новинки моди у бутіках.

Розташована вулиця Наньлогусян неподалік Гулоудонгдаджі (Східна вулиця Гулоу), за кілька хвилин ходьби від Барабанної вежі. Це ідеальне місце для знайомства з хутунами – вузькими вуличками, забудованими традиційними житловими будинками. Взагалі район Гулоу є одним з небагатьох районів, що залишилися в Пекіні, де досі є хутуни, хоча і тут старі будинки з червоними дверима поступово зносяться або модернізуються.

Адреса: Nanluoguxiang, Дунчен, Пекін, Китай.

Арт-район 798

Арт-район 798

Арт-район 798. | Фото: Clara Alim/Flickr.

Навіть люди, байдужі до мистецтва, оцінять Зону мистецтв 798 – пекинський район авангардного мистецтва. Розташована там, де колись розміщувалася стара електростанція, арт-зона 798 – це справжній художній вулик.

Тут ви зможете побачити художників за роботою у своїх студіях, придбати твори мистецтва та сувеніри, відпочити у невеликому вуличному кафе та помилуватися сотнями незвичайних статуй та арт-об’єктів, які в цьому районі можна знайти на будь-якій вулиці. Щоб повною мірою оцінити Зону мистецтв 798, вам доведеться провести тут принаймні цілий день.

Адреса: Beijing 798 Art Zone, Jiuxianqiao Road, Чаоян, Пекін, Китай.

Пекінські хутуни

Пекінські хутуни

Пекінські хутуни. | Фото: Roman Boed/Flickr.

У свідомості багатьох Пекін асоціюється з хутунами. Це невеликі вулички, де люди мешкають у близько розташованих будинках, скупчених на невеликій території. Архітектура цих районів інтригує. Але хутуни – це щось більше, ніж архітектура, що просто приваблює туристів.

Хутуни – це насамперед люди, які там мешкають, це за своєю суттю музеї народних звичаїв Пекіна та свідки історії міста. До речі, Пекін – єдине у Китаї місто, де є хутуни. З часів династії Мін хутуни і сихеюані (будинки збудовані навколо закритого внутрішнього двору) були характерними рисами міського пейзажу Пекіна. Нині ці відмітні символи Пекіна поступово зникають.

Адреса: Gan Yu Hu Tong, Dong Dan, Dongcheng Qu, Пекін, Китай.

Пекінський національний стадіон («Пташине гніздо»)

Пекінський національний стадіон («Пташине гніздо»)

Пекінський національний стадіон («Пташине гніздо»).

Пекінський національний стадіон, також відомий як «Пташине гніздо», розташований у південній частині олімпійського парку Olympic Green, що на північному сході Пекіна. Цей головний стадіон XXIX Олімпіади 2008 року, що проходила в Пекіні, займає площу 258 тисяч квадратних метрів і здатний вмістити до 91 тисячі глядачів.

Зовні стадіон виглядає як пташине гніздо або колиска, де зароджуються і вирощуються надії людства на майбутнє. Розміри цієї колосальної еліптичної сталевої конструкції вагою 42 тисячі тонн становлять 333 метри з півночі на південь, 294 метри зі сходу на захід та 69 метрів заввишки. Стадіон був спроектований з розрахунком, що він залишатиметься функціональним протягом щонайменше 100 років. Цей спортивний об’єкт має першокласну вогнестійкість і може витримати землетрус силою у вісім балів.

Адреса: Національний Stadium, Національний Stadium South Road, Чаоян, Китай.

Пекінський національний плавальний комплекс

Пекінський національний плавальний комплекс

Національний центр водних видів спорту, відомий як «Водний куб», є одним із трьох знакових споруд Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні. Він розташований в Олімпійському парку та займає площу 50 тисяч квадратних метрів.

Будівництво Центру розпочалося у грудні 2003 року, а 28 січня 2008 року відбулося урочисте його відкриття. Зовні Центр нагадує напівпрозорий «куб» з «бульбашками», що заповнюють всю його поверхню і формою нагадують молекули H 2 O.

Такий дизайн був обраний із 10 запропонованих на міжнародний архітектурний конкурс проектів плавального комплексу. Цей проект став плодом спільних зусиль китайських та австралійських фахівців.

Пекінські партнери наполягли на тому, що кубічна форма якнайкраще символізує китайську культуру і добре поєднується з формами стадіону «Пташине гніздо», що стоїть неподалік, тоді як їхні сіднейські колеги генерували ідею покрити «Куб» бульбашками, що асоціюються з водою. «Водний куб» задав новий стандарт у дизайні спортивних споруд не лише у Китаї, а й у всьому світі.

Адреса: Beijing National Aquatics Center, Tianchen East Road, Чаоян, Китай.

Велика Китайська стіна: Мутяньюй

Велика Китайська стіна: Мутяньюй

Велика китайська стіна: Мутяньюй. | Фото: Craig Maccubbin/Flickr.

Мутяньюй вважається найкрасивішим і однією з ділянок Великої Китайської стіни, що найбільш добре збереглися. Розташований в окрузі Хуайроу, за 72 км на північний схід від Пекіна, він з’єднує прохід Цзюйюнгуань на заході та ворота Губейкоу на сході.

Вся територія, що прилягає до стіни, схожа на сад на вершині гори. Тут є численні природні джерела, які живлять рослинність та зберігають повітря свіжим протягом усього року. Природа в цьому місці дуже мальовнича, особливо навесні та восени.

Мутяньюй протягом багатьох століть служив північним бар’єром, який захищав столицю та імператорські гробниці. Він був зведений на початку правління династії Мін (1368-1644) на рештках стіни, спочатку побудованої за часів Північної династії Ці (550-570). Неважко порахувати, що історія стіни на цій ділянці налічує понад 1400 років.

Адреса: Mutianyu Great Wall, Хуайжоу, Китай.

Велика Китайська стіна: Сіматай

Велика Китайська стіна: Сіматай

Велика Китайська стіна: Сіматай. | Фото: Wikimedia.

Ділянка Великої Китайської стіни Сіматай розташована на північному сході округу Міюнь, за 120 км від Пекіна, на горі Янь, по сусідству з сектором Цзіньшань. Спочатку Сіматай був побудований на початку правління Хун’у (1368-1398), першого імператора династії Мін.

Пізніше, у 1573 році, його відремонтував Ці Цзігуан – уславлений, патріотично налаштований генерал при дворі Мін. У 1987 Сіматай був внесений до списку об’єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, а в 1990 відкрито для відвідувачів. Сіматай відомий у всьому світі завдяки чотирьом своїм особливостям, що відрізняють його від інших ділянок Великої Китайської стіни та приваблює відвідувачів:

  • Примітивність: Сіматай – єдиний сектор стіни, що повністю зберіг стародавній стиль династії Мін (ЮНЕСКО визначає цей стиль як примітивний).
  • Складний але цікавий маршрут: Сіматай розташований на горі Янь, його східна частина лежить на крутих скелях. Для підйому вам знадобиться чимало сил, але при цьому ви отримаєте масу незабутніх вражень.
  • Захоплюючі дух пейзажі: Рухаючись Сіматаю, ви зможете милуватися красивою зеленню лісів, чистим небом і блакитним озером, старими цегляними стінами і, звичайно ж, видами на гору Янь і на Пекін.
  • Різні конструкції веж: Кожна вежа стіни була створена для задоволення певних стратегічних потреб, а тому всі вони мають різні розміри та конструкції.

Адреса: Китай, Пекін, Міюнь, 司马台长城.

Імператорські гробниці династії Мін

Імператорські гробниці династії Мін

Імператорські гробниці династії Мін. | Фото: Wikimedia.

Гробниці династії Мін, розташовані за 50 кілометрів на північний захід від Пекіна, є типовими прикладами мавзолеїв китайських імператорів і найкращими свідками довгої історії китайської цивілізації.

Знаходиться весь цей комплекс, відомий як «13 гробниць династії Мін» (китайською «Шисаньлін»), в широкій долині на південь від гори Тяньшоу (Довголіття Небес) в районі Чанпін. На південний захід від цієї долини раптово обривається відгалуження гір Яньшань, утворюючи природні ворота до западини площею 40 квадратних кілометрів, в якій були збудовані гробниці. Ця мирна долина стала останнім притулком для 13 із 16 імператорів династії Мін, а також для 23 імператриць та дюжини принесених у жертву імператорських наложниць.

Адреса: Ming Tombs, 212 Provincial Road, Чанпін, Китай.

Священна дорога (Священний шлях)

Священна дорога (Священний шлях)

Священна дорога (Священний шлях). | Фото: SteFou! / Flickr.

Невід’ємною частиною комплексу Гробниць імператорів династії Мін стала Священна дорога (або Священний шлях), що веде до мавзолею Чанлін – найбільшої із встановлених тут гробниць. Вважалося, що ця дорога веде до раю.

Китайські імператори, яких іменували Синами Неба, під час свого правління часто проходили Священною дорогою, щоб потрапити до жертовного вівтаря та поспілкуватися з небесами. Після їхньої смерті похоронна процесія також проходила Священним шляхом – це було символом подорожі померлого імператора на небеса, у потойбічне життя.

Уздовж Священної дороги стоять 18 пар мармурових фігур, що вишикувалися один навпроти одного і немов спостерігають за тими, що проходять повз. Серед цих скульптур – дванадцять пар тварин, таких як леви, коні, слони, верблюди, та шість пар людей – генералів та державних чиновників. Традиція встановлювати мармурові статуї вздовж Священного шляху виникла за часів династії Хань. Ця «почесна варта» підкреслювала високий статус імператора і захищала його, чи живого чи вже мертвого, від злих духів.

Адреса: Sacred Road, 212th Provincial Road, Чанпін, Пекін, Китай.

Палац принца Гуна

Палац принца Гуна

Палац принца Гуна. | Фото: Bridget Coila/Flickr.

Особняк принца Гуна, розташований недалеко від озер Шичахай, на північний захід від Забороненого міста, є однією з найвишуканіших і найкращих пекінських резиденцій, побудованих для титулованих осіб.

Цей, по суті, палац, збудований у 1777 році, був спочатку приватною резиденцією Хе Шеня, улюбленого міністра імператора Цяньлуна з династії Цін (1644–1911). 1851 року імператор Сяньфен передав особняк своєму братові, принцу Гуну.

Саме його ім’я нині і має ця резиденція. Цей традиційний палацовий комплекс загальною площею 60 тисяч квадратних метрів збудовано у стилі, який був дуже популярний в імперському Пекіні. Трохи більше половини займаної площі посідає житлову частину, решта відведено під декоративний сад. Головні ворота палацу охороняють два кам’яні леви.

Адреса: Prince Gong’s Mansion, Qianhai West Street, Shichahai, Січен, Пекін, Китай.

Пекінський олімпійський парк Olympic Green

Пекінський олімпійський парк Olympic Green

Олімпійський парк Пекінський Olympic Green. | Фото: Ollie Harding/Flickr.

Olympic Green – центральна частина місця проведення XXIX Олімпійських ігор, які, до речі, проходили в Китаї вперше. Цей парк, розташований на північному краю міста, займає 1215 гектарів, з яких 760 га припадають на лісові масиви та зелені насадження.

Крім лісопаркової зони на території Olympic Green розташовані 10 спортивних об’єктів для проведення змагань, Олімпійське село, Головний прес-центр та Міжнародний центр телерадіомовлення. Найвидовищнішим із них є Національний стадіон, де проходили церемонії відкриття та закриття Олімпійських ігор.

Адреса: Beijing Olympic Park, Chaoyang, Китай, 100875.

Пекінський зоопарк

Пекінський зоопарк

Пекінський зоопарк. | Фото: Dan Zen/Flickr.

Пекінський зоопарк є найстарішим зоопарком в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. За часів династії Мін (1368–1644) на території, яку нині займає зоопарк, розташовувався сад імператора. Пізніше, за правління імператорів з династії Цин (1644–1911), тут вирощували рослини та розводили тварин.

Зоопарк як такий був збудований у 1908 році. Тоді він називався “Садом десяти тисяч звірів”, пізніше – Парком Західних Окраїн. Лише 1955 року було прийнято офіційну назву – Пекінський зоопарк. Сьогодні у Пекінському зоопарку міститься понад 7000 тварин, що належать до 600 видів. Але головним предметом його гордості є, звичайно, великі панди, що користуються найбільшою популярністю у відвідувачів.

Адреса: Beijing Zoo, Xizhimen Outer Street, Zoo, Січен, Пекін, Китай.

Національний центр виконавських мистецтв

Національний центр виконавських мистецтв

Національний центр виконавських мистецтв. | Фото: Wikimedia.

Новою пам’яткою Пекіна став Національний центр виконавських мистецтв, що з’явився порівняно недавно. Його незвичайна конструкція впадає в око і, безумовно, справляє глибоке враження на всіх без винятку. Схоже, це породження перспективного майбутнього, яке очікує на прорив.

Зовні Національний центр виконавських мистецтв виглядає як еліпсоїдний купол з титану та скла, зведений посеред штучного озера, водна поверхня якого відбиває надземну (а точніше надводну) частину. Ця картинка народжує у різних людей різні асоціації: деякі називають цю споруду «Перлиною на воді», інші менш поетично – «Яйцем». Вигадав і реалізував цей незвичайний проект французький архітектор Поль Андре.

Почалося будівництво Центру у грудні 2001 року, а у грудні 2007 року у ньому вже відбувся перший концерт. Центр виконавських мистецтв містить п’ять основних концертних майданчиків: Оперний театр, Концертний зал, Театральний зал, Багатофункціональний театр і «П’ятий простір». Три головні зали здатні вмістити загалом 5452 особи. Розташовується Центр у чудовому місці – на захід від площі Тяньаньмень та Будинку народних зборів, дуже близько до Забороненого міста.

Адреса: Національний центр для розробок мистецтв, West Chang’an Avenue, Січен, Китай.

Столичний музей Пекіна

Столичний музей Пекіна

Московський музей Пекіна. | Фото: Gary Todd/Flickr.

Хоча Столичний музей меркне на тлі деяких інших пам’яток, таких як, наприклад, Заборонене місто або Велика Китайська стіна, він стає все більш популярним як серед китайців, так і серед приїжджих.

Завдяки впровадженню передових технологій та першокласному управлінню, Столичний музей зібрав понад 200 тисяч культурних реліквій, які дозволяють відвідувачам отримати уявлення про історію та культуру Китаю або систематизувати вже існуючі знання.

Розташований на проспекті Чаньань району Січен, Московський музей був відкритий для публіки в 1981 році. У 2001 році було прийнято рішення про будівництво нового павільйону, і в травні 2006 року музей знову відчинив двері для відвідувачів, тепер уже в оновленому вигляді. Частина музейної експозиції розмістилася у Пекінському храмі Конфуція.

Адреса: Capital Museum, Fuxingmen Outer Street, Січен, Китай.

Парк Шічахай

Парк Шічахай

Парк Шічахай. | Фото: Kyla Duhamel/Flickr.

На території парку Шичахай, що на півночі Пекіна, є цілих 10 храмів, звідси і походить назва парку («ча» китайською означає «храм»). А ще це місце розташування трьох озер – Цяньхай, Сіхай та Хоухай.

Їхні зелені води та верби, що плачуть, на берегах притягують до себе жителів міста, які шукають відпочинку від суєти мегаполісу. Тут чимало старовинних будівель, що добре збереглися, серед яких не останнє місце займають палац принца Гуна і міст «Срібний злиток».

За сотні років свого існування Шічахай об’єднав різні культури всіх станів – від імператорів до простолюдинів. Щільно забудовані хутуни та сихеюані (так звані квадратні двори) навколо озера «розповідають» історію старого Пекіна. Природні ландшафти та історичні пам’ятки, що оточують вас на кожному кроці, відображають стиль та особливості древнього Пекіна.

Адреса: Shichahai 什刹海, Січен, Пекін, Китай.

Озеро Хоухай

Озеро Хоухай

Озеро Хоухай. | Фото: michel_china/Flickr.

Хоухай є найбільшим із трьох озер Шичахая. Власне Шичахай є збірною назвою цих трьох найпівнічніших озер центрального Пекіна – Хоухая, Цяньхая (буквально «Переднє море») та Сихая (буквально «Західне море»). Загальна площа парку Шичахай складає 146.7 га, з них 34 га займають водоймища, а 11.5 га – зелені насадження.

Хоухай з’явився 700 років тому ще в ті часи, коли Пекін називався Даду. По суті, це величезне штучне озеро, яке в давнину виконувало функцію імператорського «басейну». Хоухай – дивовижне місце, де нескінченно довго можна милуватися водою, горами, плакучими вербами та дивовижними спорудами, що «заполонили» береги озера.

Адреса: Houhai Lake, Shichahai, Січен, Китай.

Мавзолей Мао Цзедуна

Мавзолей Мао Цзедуна

Мавзолей Мао Цзедуна.

Одним із найбільш сюрреалістичних видовищ Пекіна є вид забальзамованого тіла Мао Цзедуна, виставленого на загальний огляд у «Меморіальному комплексі голови Мао». Цей меморіальний зал у дусі радянських традицій був збудований лише через 10 місяців після смерті Мао у вересні 1976 року і є важливою пам’яткою у центрі площі Тяньаньмень.

«Великий керманич», як і раніше, шанується на більшій частині Китаю, про що свідчать черги, що зміюються, до його мавзолею. Багато китайців, які приїхали до столиці з інших міст, вважають своїм обов’язком під час візиту до Пекіна відвідати це священне місце.

Адреса: Chairman Mao Memorial Hall, 天安门 Дунчен, Китай.

Стара пекінська обсерваторія

Стара пекінська обсерваторія

Старий пекінської обсерваторії. | Фото: Lynn van Rooijen/Flickr.

Розташована на сході міста, поряд зі станційним кварталом, Пекінська стародавня обсерваторія, зовні схожа на фортецю, вважається однією з найстаріших подібних обсерваторій у світі. Побудована вона була в 1442 і профункціонувала аж до 1929 року.

Ця висока цегляна вежа, яка колись була частиною стін старого міста, нині служить музеєм, що дозволяє побачити, як насправді багато знали люди про зірки та планети в старі часи.

На площі 10 тисяч квадратних метрів виставлено безліч цікавих старовинних передтелескопічних інструментів. Тут ви побачите небесний глобус, датований 1673 роком, і армілярну сферу XVIII століття, що зображує планети (принаймні ті, які були відомі на той час), а також низку великих бронзових інструментів, розроблених єзуїтським місіонером Фердинандом Вербієстом.

Адреса: Beijing Ancient Observatory, Dongbiaobei Hutong, Jianwai Street, Дунчен, Китай.

Парк Цзіншань

Парк Цзіншань

Парк Цзіньшань. | Фото: sama093/Flickr.

Прямо біля Північної брами Імператорського палацу починається парк Коал-Хілл (у китайському варіанті – Цзіншань). Назву «Вугільний пагорб» парк отримав завдяки тому, що колись тут справді зберігалося вугілля, призначене для потреб імператорів династії Мін.

Цей значною мірою рукотворний пагорб, один із небагатьох у Пекіні, виник близько 1416 року, під час будівництва Імператорського палацу.

Складування щебеню, що залишився від старої міської стіни, і великої кількості ґрунту, витягнутого при копанні рову, що оточує палац, призвело до того, що колись невелика природна височина сильно зросла у висоту – так і з’явився Цзіншань. З пагорба відкривається один із найкращих видів на Пекін, особливо на озеро Бейхай та Заборонене місто. Родзинкою цього місця є стара акація, де у 1644 року повісився останній імператор династії Мін.

Адреса: Цзіншань, Jingshan West Street, Січен, Пекін, Китай.

Храм Конфуція у Пекіні

Храм Конфуція у Пекіні

Храм Конфуція у Пекіні. | Фото: Wikimedia.

Храм Конфуція в Пекіні був спочатку побудований в 1302, але пізніше, за правління імператорів з династій Мін і Цін, він неодноразово перебудовувався і розширювався. Загальна площа храму – 22 тисячі квадратних метрів.

Це другий за величиною храм, побудований для прославлення імені Конфуція, найбільшого мислителя і просвітителя стародавнього Китаю, – поступається він храму Конфуція в Цюйфу (провінція Шаньдун). Пекінський храм Конфуція складається із чотирьох дворів.

Серед основних споруд, розташованих на його території, – Ворота Сяньші (Ворота Першого Вчителя), Ворота Дачен (Ворота Великого Досягнення), Зала Дачен (Зала Великого Досягнення) та Чонгшенг (Зала поклоніння).

Зал Дачен – головна будівля храму, тут часто проводиться церемонія поминання мудреця. Усередині храму можна побачити 198 кам’яних табличок, на яких вирізано 51 624 імені людей, які витримали іспит на ступінь цзіньші (просунутий вчений) за часів династій Юань, Мін та Цін. На кам’яних стелах, що з’явилися тут за часів династій Мін і Цін і розміщених у 14 павільйонах, міститься цінна історична інформація про давній Китай.

Адреса: Confucius Temple, Guozijian Street, Дунчен, Пекін, Китай.

Парк Ароматних пагорбів (парк Сяншань)

Парк Ароматних пагорбів (парк Сяншань)

Парк Ароматних пагорбів (парк Сяншань). | Фото: Thomas_Yung/Flickr.

Парк Ароматних пагорбів розташований у східній частині Західних гір (гір Сішань), за 28 кілометрів на північний захід від Пекіна. Його пагорби та ліси займають площу 162 гектари. Найвища вершина на території парку – пік Сянглу (буквально Пік «Курильниця»), його висота складає 558 метрів.

Парк може похвалитися чудовими природними краєвидами та безліччю культурних реліквій. Особливо прекрасні ці місця восени, коли схили гір стають вогненно-червоними завдяки листю дерев, що покривають їх. Щоб побачити це диво, щоосені сюди з’їжджаються тисячі туристів. Найкращий спосіб повною мірою оцінити цю красу – скористатися однією з місцевих канатних доріг.

Щоб дослідити парк, відвідувачі можуть вибрати один із двох основних маршрутів. Пройшовши північним маршрутом, вони побачать озеро Очків (озеро Яньцзінь), Павільйон Спокійного Серця (Цзяньсінь Чжай), Храм Сяйя (Чжао Мяо). Другий маршрут, що проходить південною частиною парку Ароматних пагорбів, трохи складніший, але природні та рукотворні пам’ятки, які зустрінуться вам на цьому шляху, варті того, щоб докласти зусиль. На південному маршруті на вас чекають зелене озеро Спокою (озеро Цзинцуй), вілла Шуанцин, Ароматний храм і, звичайно ж, пік Сянглу.

Адреса: Xiangshan Park, Хайдянь, Китай.

Великий каньйон Цзіндун

Великий каньйон ЦзіндунВеликий каньйон Цзіндун.

Великий каньйон Цзіндун, що славиться своїми крутими горами та глибокими долинами, готовий подарувати вам широкий спектр красивих краєвидів – зелені пагорби, прозорі води, карстові печери, глибокі ставки, водоспади…

Тут на вас чекають не тільки широкі долини, небезпечні вершини і сотні гектарів соснових лісів, але й став Улун, також званий Глибоким ставком п’яти драконів, ущелина Тунтянь, що отримала таку назву за свою небувалу висоту, озеро Лонгмен (озеро Врат Дракона) японської війни, невелике курортне селище і т.д.

Адреса: Jingdong Grand Valley, Xiayu Road, Пінг, Пекін, Китай.

Антикварний ринок Пандзяюань

Антикварний ринок Пандзяюань

Антикварний ринок Пандзяюань. | Фото: Wikimedia.

Якщо ви обмежені в часі і можете відвідати лише один пекінський ринок, то нехай це буде антикварний Пандзяюань. Це найбільший та найвідоміший ринок Китаю. Він займає площу 48 тисяч квадратних метрів, на території торгує понад 3000 антикварів.

Продається на Пандзяюані все – від каліграфічних пензлів до дерев’яних меблів, порцелянових ваз та нефритових прикрас. Цей ринок можна назвати сувенірною золотою житловою. Блукаючи нескінченними рядами ремісничих лавок, кіосків з предметами колекціонування та іншими китайськими скарбами, ви легко можете провести тут цілий день, навіть не помітивши цього.

Адреса: Panjiayuan Antique Market, Чаоян, Пекін, Китай.

Вулиця закусок Ванфуцзін

Вулиця закусок Ванфуцзін

Вулиця закусок Ванфуцзін. | Фото: gmacfadyen/Flickr.

Ця жвава вулиця, що займає площу 2000 квадратних метрів, здатна запропонувати вам понад 500 різних видів закусок з усього Китаю. Деякі з них солодкі (наприклад, зацукрований глід), інші несолодкі (смажена у фритюрі картопля на паличці, наприклад), а треті викликають у туристів почуття шоку (як вам приготовлені за особливими рецептами змії, павуки чи морські зірки?). На Ванфуцзін можна перекусити на ходу, а можна зазирнути в один із невеликих ресторанчиків і пообідати ґрунтовніше.

Адреса: Wangfujing Pedestrian Street, Ванфуцзін, Dongdan, Дунчен, Пекін, Китай.

Пекінський акваріум

Пекінський акваріум

Пекінський акваріум. | Фото: drnan tu/Flickr.

Пекінський Акваріум, розташований на території Пекінського зоопарку, – найбільший океанаріум в Азії та один із найбільших у світі. Він займає 120 тисяч квадратних метрів, з яких на площу будівлі припадає 42 тисячі квадратних метрів.

У цьому акваріумі світового класу мешкає безліч дивних і чудових морських істот різних форм, кольорів і розмірів. Тут ви можете не тільки поспостерігати за морськими тваринами, але й подивитися шоу у виконанні дельфінів і морських левів, що приводить у захват дітей. Хоча Акваріум знаходиться на території зоопарку, вхідний квиток продається придбати окремо.

Адреса: Beijing Aquarium, Beixiaguan, Хайдянь, Китай.

Вежа CCTV

Вежа CCTV

Вежа CCTV.

Розташована в центральному діловому районі Пекіна приваблива штаб-квартира CCTV, будівництво якої було завершено 1 січня 2008 року, є 44-поверховим хмарочосом заввишки 234 метри і є головним офісом Центрального телебачення Китаю.

Насправді це не одна, а одразу дві висотні вежі у формі літери «L», з’єднані зверху та знизу під кутом. Петлю, що утворюється, деякі описують як дві літери «Z», розміщені хрест-навхрест. Авторами цього незвичайного проекту є архітектори Рем Колхас та Оле Ширен із міжнародного архітектурного бюро OMA.

Адреса: CCTV Headquarters, East 3 Ring Road Middle, Чаоян, Пекін, Китай.

Вулиця Цяньмень

Вулиця Цяньмень

Вулиця Цяньмень. | Фото: yuan2003/Flickr.

Цяньмень – пішохідна магістраль, найбільша в китайській столиці, якщо не брати до уваги торгової вулиці Ванфуцзін. Назва вулиці Цяньмень походить від назви воріт, які сьогодні стоять у південній частині площі Тяньаньмень, а раніше були головною брамою Внутрішнього міста – частини древнього міста Пекіна. Весь прилеглий до Цяньмень район був спалений вщент у 1900 році, коли союзні війська восьми держав грабували Пекін.

Згодом міський краєвид цього району було відновлено з використанням історичних фотографій, зараз він виглядає так само, як і на початку XX століття. Вулиця Цяньмень стала процвітаючою в перші роки правління династії Цін (1644–1911) завдяки появі та розвитку ярмарків китайських ліхтариків, театрів та чайних будиночків. Такі місця, як театр Гуанхе, що перебуває сьогодні під загрозою знесення, і ресторан Quanjude, де подають качку по-пекінськи, є частиною історії Пекіна.

Адреса: Qianmen Street, Дунчен, Пекін, Китай.

Вулиця Дашилань

Вулиця Дашилань

Вулиця Дашилань.

Дашилань, одна з найстаріших торгових вулиць Пекіна, розташована в центрі міста, в районі Цяньмень, на південь від площі Тяньаньмень. Нещодавно вона відкрилася після реконструкції, яка тривала понад рік і коштувала 93 мільйони юанів.

У процесі оновлення історичної вулиці вдалося зберегти традиційний вигляд старовинних китайських будівель. Коли ви бачите на цій ринковій вулиці дрібних торговців та старовинні вітрини магазинів, ви ніби переноситеся у часі на 600 років тому, коли цей район служив головним центром торгівлі міста.

Адреса: Da Shi Lan Xi Jie, Січен, Пекін, Китай.

Пекінська «Щаслива долина»

Пекінська «Щаслива долина»

Пекінська “Щаслива долина”.

Happy Valley – це пекінський тематичний парк атракціонів, де акцент робиться на фантазії відвідувачів. Парк став значним символом сучасного туризму у Китаї. Насправді «Щаслива долина» – це цілий комплекс, що складається із шести тематичних парків – «Дикого фіорду», «Атлантиди», «Егейського моря», «Загубленого світу майя», «Шангрі-Ла» та «Королівства мурах».

Відвідувачі цього місця отримують рідкісну можливість відчути чарівність різних цивілізацій, переносячись у часі та просторі – на тисячі років та тисячі кілометрів.

Адреса: Happy Valley, Китай, Beijing Shi, Chaoyang Qu, 北京市朝阳区东四环小武基北路.

Ущелина Лунцин

Ущелина Лунцин

Ущелина Лунцин.

Ущелина Лунцин починається в західному краю села Гучен, що знаходиться приблизно за 10 кілометрів на схід від пекинського округу Янцин, тобто. всього за 85 кілометрів від центру Пекіна. Ця ущелина часто розглядається як мікроваріант Трьох ущелин уздовж річки Янцзи або порівнюється зі скелястими пиками вздовж річки Лі в Гуйліні на півдні Китаю.

На півдні ущелини Лунцин розташована ділянка Великої Китайської стіни Бадалін, на заході – лісовий парк Суншань, а на заході – гора Хайтуо. Загалом протяжність ущелини становить близько 7 кілометрів. Чиста вода та зелені гори приваблюють сюди навесні та влітку безліч охочих побути далеко від галасливого міського життя. Взимку Лунцин теж прекрасний: він перетворюється на світ льоду та снігу.

Адреса: Longqingxia Scenic Area, Gu Cheng Cun, Jiuxianzhen, Яньцін, Пекін, Китай.

Губей – місто на воді

Губей – місто на воді

Губей – місто на воді.

Водне місто Губей розташоване в окрузі Міюнь, поряд зі штучним озером Юаньян, біля підніжжя Сіматая – однієї з найкрасивіших ділянок Великої Китайської стіни. Це рідкісне у передмісті Пекіна стародавнє містечко, де поєднуються водні та гірські природні ландшафти. По всьому місту – ряди будинків, стилізованих під старовинні, та вода… багато води: річка проходить через центр Губей. Ви можете взяти напрокат човен і здійснити водну прогулянку вулицями цього містечка.

Адреса: Shanghe 上河 Міюнь, Пекін, Китай.

Село Чуандиксія

Село Чуандиксія

Село Чуандиксія. | Фото: Wikimedia.

Село Чуандиксія сміливо можна назвати культурною перлиною Китаю. Це стародавнє гірське село з мирним спокоєм і характерними персонажами ховається в глибокій долині, за 60 кілометрів на захід від Пекіна.

Виникла вона на давній поштовій дорозі ще за часів династії Мін, і спочатку там мешкала лише одна родина Хань. Ішов час, одне покоління змінювалося іншим, і ось уже Чуандиксія перетворилася на квітучий готель на поштовій дорозі. Населення села поступово розросталося.

Місцеві жителі займалися переважно сільським господарством, поєднуючи оранку з торгівлею. Село Чуандіксія існує і сьогодні. Маючи довгу історію кілька сотень років, вона зуміла зберегти красу традиційної культури. Тут досі можна побачити будинки і дворики, що належать 70 родинам, що добре збереглися, в стилі династій Мін і Цин.

Адреса: Chuandixia Village, Меньтоугоу, Китай.

Andrii Zomkovskyi

Автор блогу, любить подорожувати і розвивати україномовний контент.

Оцініть автора
Trips
Найкрасивіші місця у світі, від яких перехоплює подих.
Залишити свій відгук